)orpstwist loopt met een sisser af Berusting na degradatie RIA W. Vrouwen Terneuzen herstellen zich van zware nederlaag ulsterloo en Clinge spelen gelijk (0-0) en de winnaar is arbiter Wim Broekhoven artin Adams permachtig i darttoernooi Oost-Souburg «•lies vrouwen emoemenoe Hoek 2 wint weer eens HVV'24 Al laat punten liggen Ruime nederlaag Terneuzen Cl Vrouwenteam uit competitie Teleurstellend gelijkspel Zierikzee Dammers PWG lopen promotie mis na nederlaag dinsdag 29 maart 2005 7.21 Bakker NAMEN - De keurige weggedoken onder een ite hoed, kwam na de derby nog even zijn gram halen, et je wat jullie zijn, hier op iauter, gróte patjakkers", hij het bestuur van Hulster- ia toen de wedstrijd net was [loten. Hij keek nog eens [ilderd achterom, stak een op en verdween in de me- Hulsterloo tegen Clinge, gespeeld in een sinister rtje, was geëindigd in 0-0. de winnaar was... Wim khoven. liddelburgse spelleider deel- 'en toe een kaartje uit (één van de kleur rood zelfs), perde eens breed met zijn jjes, bleef Oostindisch doof de kleine scheldpartijen buiten de lijnen en stapte afloop parmantig van het het karwei geklaard, en wie het nou eigenlijk over een den wedstrijd? „Het was ekkere, pittige derby, zon- t er goed werd gevoet- vond Michel Leonhart, rainer/speler van Hulster die bij de supporters van de npartij als aanstichter van anheil werd gezien. Dat had ;el gemerkt ook, de 38-jari- Dutinier op het middenveld, men de lijnen is er niets ge- d, van buiten het veld was soms asociaal wat er naar frerd geroepen." portief opzicht kreeg de der- et als vorige keer geen win- Toen werd het 1-1, nu ble- de goals helemaal uit. Voor- linge, dat door de protesten een ongerechtigde speler sst van Hulsterloo moest ko- overspelen, kon er wel om Jan de Visser, de 38-jari- rechtsback: „Het had nog lier kunnen zijn als we nu Jen gewonnen. Dat had nog loeten ook, want wij waren r vandaag, wij hebben de sen gekregen." de bloedeloze remise werd van de twee clubs beter, iterloo verspeelde er de ge deelde koppositie door, Clinge kon er niet mee wegkomen uit de gevarenzone van de zondag vierde klasse. Voor de clubkas van Hulsterloo was het ondanks de drukte ook niet echt een kraker. „Ik heb zo'n vijfhonderd toeschouwers geteld, dat hebben we hier nog nooit gehad", rekende voorzit ter Paul de Deckere voor. „Maar we hebben iedereen voor niets op het veld gelaten, om van onze kant een mooi gebaar te ma ken." Het kon evenwel de broeie rige, zeg maar gerust vijandige sfeer tussen de twee clubs niet verhullen. Voor de wedstrijd, in de rust en na afloop bleef het be stuur van Clinge opzichtig weg uit de kleine ontvangstruimte van Hulsterloo. Het kaasplank je, bedoeld om de gasten iets mil der te stemmen, stond er na af loop nog onaangei'oerd bij. „We hadden gehoopt dat ze zouden komen", zei De Deckere. Die van Clinge vonden maar beter van niet. Waar had de voorzitter zich ver schanst voor de wedstrijd? „Daar, boven de A van café Het Anker", wees Staf de Feber, een van de vele meegereisde suppor ters uit Clinge. Achter de vijan delijke goal stond de jeugdige spionkop, met rood-wit geverf de haren. En aan de overkant van de kantine had de luidruch tige Clingse aanhang zich verza meld, klaar voor de derby die in de weken vooraf wel al honderd keer was gespeeld. Peloton ME'ers „Het is de schuld van de KNVB dat we hier nu zo vijandig tegen over elkaar staan", jammerde de plaatselijke fotograaf. „De straffen die zijn uitgedeeld zijn belachelijk hoog. Drie punten in mindering, een fikse boete, een zware schorsing en de wedstrijd overspelen. Voordat ze dat in het betaald voetbal doen, moet er eerst al een peloton ME'ers zijn uitgerukt." Kan wel zijn, moet Wim Broek hoven hebben gedacht, maar hier wordt vandaag gevoetbald. En niets meer of minder. De rou tinier met veertig dienstjaren blies in het eerste kwartier van de partij een paar keer krachtig op zijn fluitje en zette de toon voor een rustige middag. De zwaarste sanctie viel kort voor de rust. Tommy Bleyenberg (Hulsterloo) was al eerder tegen geel aangelopen 'en mocht na zijn tweede vergrijp onmiddel lijk douchen. Het had niet eens zo veel in vloed op de wedstrijd. Clinge, dat met Pascal de Block en Pas cal Delforge twee ervaren rotten terug van stal heeft gehaald. was mentaal en fysiek beter be stand tegen de druk! „Wij wil den het te mooi doen, Clinge gooide veel meer vechtlust in de strijd", bekende Leonhart. Bekeken lobje De uitgespeelde kansen waren op vijf vingers te tellen. Pascal Delforge trof voor Clinge voor de rust de lat met een bekeken lobje, Jan de Visser deed het in de tweede helft met een verre vrije trap. Martin Leegwater, net als zijn jonge broer Thomas één van de betere spelers, kopte boven alles uit een, hoekschop maar rakelings over. Voor Hul sterloo doken Eric Goossens en Onno van Ombergen tegen het einde plotseling voor de goal op. Vincent Martens ranselde het mooiste schot van de wedstrijd met een snoekduik uit zijn doel. Hulsterloo-Clinge 0-0. Scheids rechter Wim Broekhoven. Rode kaart (twee keer geel): Tommy Bleyenberg (Hulsterloo). Gele kaartMichel Leonhart, Dennis Mangnus, Stefano de Vos (Hulster loo), Gino Vink (Clinge). Aantal toeschouwers: 480. Hulsterloo: Jelle van Damme; Tom my Bleyenberg, Niels Comelis (61. Christoph Praet), Mario Vermeirs- sen, Dennis Mangnus; Kenneth Mangnus, Michel Leonhart, Onno van Ombergen, Eric Goossens; Daan van Damme, Stefano de Vos. Clinge: Vincent Martens; Jan de Visser, Pascal de Block, Jean Ruud de Houck, Martin Leegioa- ter; Edwin Martens, Gino Vink (75. Davy van Puyvelde), Peter Drumont, Rody Luycks; Thomas Leegwater, Pascal Delforge (84. Bert Buis). Clinge-aanvallér Pascal Delforge (donker shirt) probeert een tackle van Hulsterloo-verdediger Dennis Mangnus te ontwijken. --- foto Camile Schelstraete iS - De Engelsman Martin ms heeft het darttoernooi sportkantine De Belt in •Souburg op zijn naam ge- even. In de finale versloeg Karin Krappen met 6-1. de in totaal 112 deelnemers ien uiteindelijk de twee be- dste darters over. Adams, in de finale van de Embas- van Raymond van Barne- verloor, bereikte de eind- jddoor in d'e halve finale Mi- (1 van Alphen uit te schake- (4-0). De Vlissingse Krap- ,de onbetwiste nummer één Zeeland, had meer moeite de finale te bereiken. Zij re de in de halve eindstrijd af Jean Paul van Acker uit L het werd 4-3. In de finale Adams vervolgens opper- ntig. Het werd liefst 6-1. verliezersronde werd knap onnen door Monique ?er. Zij won in de finale van stophe Weemaes. De hoog- finish van het toernooi Ji op naam van Wander ek. Hij gooide 170 uit, de te mogelijke finish in het inisator Edwin Pasman k van een geslaagd toer- ,De sfeer was goed, er wa- zo'n 250 mensen aanwezig, het toernooi kregen we al maar complimenten. Ook din Adams had het naar zijn Zo'n toernooi is dus zeker herhaling vatbaar." •DELBURG - Op sportpark 'borch in Middelburg heeft vrouwenteam van rugby- Oemoemenoe een vriend- 'ppelijke wedstrijd tegen Engelse Pavior Girls verlo- onervaren Middelburgse 3, waarin acht speelsters debuut maakten, was in de de helft redelijk opgewassen a de Engelsen, maar moest in de tweede helft toch ge- den geven: 5-43. voor rust was de thuisclub Ksvol. Na een fraaie actie Aurely Nieuwenhuyse ■ht Kashmira Kort de stand 44. Daarvoor en daarna do- berden de Engelse tegen- adsters. door Jack Begijn HULST - Wat al lang in de lucht hing, kreeg gisteren in het duel tegen HW'24 zijn beslag. Met een pak slaag van 5-1 werd RLA W., met nog drie wedstrij den te gaan, terug naar de vier de klasse gestuurd. De berusting bij de spelers uit Westdorpe was begrijpelijk. De hoop om in de laatste vier wed strijden degradatie af te wen den, had de ploeg al lang laten varen. Wel wilde de formatie van trainer Rudy Rietj ens op een waardige manier afscheid nemen van de derde klasse. Winst op HW'24 was daarom de doelstelling. Het scenario ver liep echter heel anders dan voor af was uitgestippeld. Binnen acht minuten keek RIA door treffers van Kana da Rosa Ber nardo en Ruben van der Hoeven tegen een 0-2-achterstand aan. Weg tactiek, weg goede bedoe lingen en weg hoop. Rudy Rietjens was kalm na af loop. „Voor die vroege treffer had ik nog zo gewaarschuwd. We wisten dat we HW niet de ruimte konden geven, Dan is het gevaarlijk. Ons middenveld kreeg echter geen greep op de wedstrijd. In de middenlinie was geen rust, geen balbezit en het ontbrak aan felheid." Gewogen Na een verblijf van slechts één seizoen is RIA W. dus terug in de vierde klasse. Arno Verlinde, die volgend jaar meer tijd'aan zijn gezin wil besteden en daar om afhaakt, drukte het na af loop treffend uit. „Gewogen en te licht bevonden." In de eerste competitiehelft leek RIA W. nog een rol van beteke nis te kunnen spelen. Pech ach- tervolgde de ploeg waardoor de tweede helft van het avontuur in de derde klasse desastreus eindigde. De zwakte van RIA W. manifesteerde zich vooral tij dens de tweede helft van de wed strijden. Daarin liet de ploeg het meestal liggen. Te smal Trainer Rudy Rietjens kon de oorzaak voor de terugval wel verklaren. „Onze selectie is te smal voor de derde klasse. Bles sures van Geert-Jan de Smet en Steve Kesteleyn konden we on voldoende opvangen. Bovendien werden de dinsdagtrainingen te slecht bezocht. We hebben te veel studenten in de ploeg, ter- Jordy Bakker (rechts) geeft een voorzet in het duel met RIA W. wijl anderen op de dinsdag cur sussen moesten volgen. Op dit niveau breekt je dat op." Boj Teunissen van RLA W. zei dat hij er na de 2-0 voor HW nog in geloofde. „Bij de derde te gentreffer was de wedstrijd ge speeld. Ik denk dat we deze com petitie gewoonweg te kort kwa men. We zijn niet onterecht ge degradeerd." Zonder al te veel inspanning liep HW nog voor de rust uit naar een comfortabele 4-0. De gasten sjokten over het veld. Plichtmatig, want eer viel er in Hulst niet meer te behalen. Na de pauze was er een korte ople ving. Arno Verlinde mocht de te- gengoal aantekenen uit een strafschop. Maar gevaarlijk werd RIA voor de rest niet meer. Ruben van der Hoeven maakte tien minuten voor het einde zijn tweede en HW's vijfde doel punt. Strafschop Trainer Eddy van der Hooft van HW'24 geloofde pas na de be nutte strafschop van Jeroen Claessens in een goede afloop. „Ik ben er nooit snel gerust op. Elk weekeinde zie je ploegen een zekere voorsprong wegge ven. We hebben nu nog alles in eigen hand met Patrijzen en RIA uit en RCS thuis. We spelen elke week een finale. Over mak kelijke wedstrijden moeten wij niet praten, zeker niet gezien on ze stand op de ranglijst." HVV24-RIA W 5-1 (4-0). 2. Kana da Rosa Bernardo 1-0, 8. Ruben van der Hoeven 2-0, 32. Jeroen Claessens (penalty) 3-0, 42. Jordy Bakker 4-0, 46. Arno Vertinde (penalty) 4-1, 79 Ruben van der Hoeven 5-1. Scheidsrechter: J. Cordijn (Beesd). Gele kaart: Maarten Scheerders (HW'24) en Arjan de Meij en Vin- Wm vw' e; vjV '-"-Wv foto Wim Kooyman cent Bendijk (RIA W). Aantal toe schouwers: 250. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Davy Kerstens (48 Percy Verlin den), Ayhan Atmaca, Maarten Scheerders, Kees Duitemeijer; Evert van den Berg, Jeroen Claes sens (82 Hans Goethals), Jordy Bakker, Ruben van der Hoeven; Hans van Damme (65 Kieran O'Shea), Kana da Rosa Bernardo. RIA W-: Erwin de Roover; Boj Teu nissen, Arjan de Meij, Sven Boe lens, Steve Kesteleyn; Geert-Jan de Synet, Vincent Bendijk, Maar ten Kolijn (46. Wijnand van Waes), Dennis van Leeuwen; Ludwig van Gremberghe (86. Steven Koster), Arno Verlinde (84. Dimitri Pluijm). ZWIJNDRECHT - Na drie wedstrijden zonder zege moch ten de reserves van hoofdklasser Hoek zaterdag weer eens een overwinning begroeten. Uit tegen Groote Lindt 2 werd het 2-0. Op die eindstand viel weinig af te dingen. Kort voor de rust schoot Gert-Jan Plamelink de bezoekers uit een strafschop op voorsprong, nadat Thijs de Blaey in het zestienmetergebied onderuit was gehaald. Halverwe ge de tweede helft mocht Gert-Jan Hamelink opnieuw van elf meter aanleggen na een overtreding op Bart Pop- pe en andermaal deed hij dat onberispelijk: 0-2. Ook al omdat Groote Lindt 2 in het restant van de wedstrijd met negen man verder moest (na twee rode kaarten) kwam de zege daarna nooit meer in gevaar. VLISSINGEN - De A-junioren van HW'24 lieten zater dag dure punten liggen in de topper tegen Vlissingen Al. Omdat de hoofdklasser in Vlissingen een 3-1-nederlaag leed, lijkt de derde plaats in het verdere verloop van de competitie nog het hoogst haalbare. De nederlaag kwam niet helemaal uit de lucht vallen, omdat Vlissingen vooral voor de rust het beste van het spel had. Hoewel Jari Vya- ne en Tim Mechelink regelmatig gevaar konden stichten, was het Vlissingen dat voor de rust tweemaal scoorde. Toen het tien minuten voor tijd uit een counter ook nog eens 3-0 werd was de wedstrijd gespeeld. Jari Vyane scoorde daarna nog wel tegen: 3-1. VELDHOVEN - De C-junioren van Terneuzen waren za terdag lange tijd gelijkwaardig aan UNA Cl, maar leden uiteindelijk nog een nederlaag met ruime cijfers. In Veld hoven werd het na 1-0-ruststand 3-0. Voor de rust zag het er nog alleszins redelijk uit voor de ploeg van trainer Eric-Jan Naudts, die Erwin Schoonakker tweemaal vrij voor doel zag verschijnen. Nadat UNA echter eenmaal een voorsprong had genomen, tekende de nederlaag zich snel af. In de tweede helft bleek Terneuzen niet meer in staat om nog terug in de wedstrijd te komen. UNA scoor de toen nog eens twee keer. TERNEUZEN - Het vrouwenteam van Terneuzense Boys heeft zich teruggetrokken uit de derde klasse van de zater dagcompetitie. Personele problemen liggen hieraan ten grondslag. Met nog zes wedstrijden te gaan was de maat bij de leiding vol. „Het kon niet langer meer", volgens be geleider Philemon Roegiers. „Het was al weken kwakke len geblazen. We hebben vier wedstrijden gespeeld met tien speelsters en één duel zelfs met slechts negen. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft tegen het bezoekende Vlij- mense Boys een ideale kans laten liggen om zich in veilige haven te spelen. Op een ronduit slechte eerste helft volg de een prima tweede deel van de thuisclub. Ondanks een handvol mogelijkheden kwam de zondag-eersteklasser echter niet verder dan de gelijkmaker van Rutger Koom- an: 1-1. De afstand tot plaats tien (nacompetitie) be draagt daardoor nog altijd maar vijf punten. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwen- voetbal had enigszins te lijden onder het paasreces. De duels Roosendaal-Hulsterloo en Steen-Berkdijk gingen niet door wegens personele problemen. SC't Zand 3-Terneuzen 8-1: In de veertiende minuut nam Ter neuzen de leiding door de 15-ja- rige Rianne Coppoolse. Kort voor de pauze kwam de thuis ploeg op gelijke hoogte. Het liep vooral mis bij Terneuzen toen Stephanie Hamelink met een spierblessure het veld moest ver laten. Zij schakelde tot dan toe de gevaarlijk! aanvalster Jean- tien de Jong uit. Toen het 3-1 werd door een ongelukkig eigen doelpunt was Terneuzen men taal geknakt. Terneuzen-WDS'19 5-2: Terneu zen herstelde zich knap van de nederlaag van zaterdag. De nu wel complete thuisploeg was de gehele wedstrijd beter dan WDS'19. Voor de pauze werd dat reeds uitgedrukt in een be slissende voorsprong van 3-0 door doelpunten van Linda van Meurs, Sandra Wesselius en An- nelien van Hecke. Na rust scoor de Linda van Meurs 4-0. Door enkele slordigheden in de verde diging kwamen de bezoeksters terug tot 4-2. Sandra Wesselius bepaalde de eindstand op 5-2. Steen-Nemelaar 2 2-2: De gehe le wedstrijd waren de teams aan elkaar gewaagd. De eindstand was reeds bij de pauze bereikt: Scoreverloop: Saskia Blommae- rt 1-0, Merel Thomas 1-1, Ma- non Bogaard 2-1, Merel Thomas 2-2. Hulsterloo-BSC 2 2-0: Hulster loo domineerde de gehele eerste helft. Het lag vooral aan enkele goede reddingen van de BSC-keepster dat het bij rust nog maar 1-0 stond. Dat enige doelpunt scoorde Debbie Rob- brecht na een half uur. In het be gin van de tweede helft nam Hul sterloo de zaak te laconiek op en was er sprake van enige druk van BSC. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Cathalijne Meeusen-Broos het vanaf elf me ter 2-0 aantekenen. Roosendaal-Clinge 10-1: Clinge miste zes basiskrachten door ziekte en blessures. Maar ook op volle oorlogssterkte had de Zeeuws-Vlaamse formatie het hoogstwaarschijnlijk niet gered tegen het op de derde plaats staande Roosendaal. Bij de stand 4-0 scoorde Katrien de Visser tegen. Bij rust was het 6-1. Tholense Boys-Zaamslag 3-0: Zaamslag kon slechts een be roep doen op negen speelsters. Gaandeweg de eerste helft viel er daarvan nog één weg door een blessure. Toch was Zaam slag met negen en zelfs met acht speelsters meer in balbezit dan de thuisploeg. De bezoeksters kregen ook kansen. Carmen de Brouwer (twee keer) en Sophie de Schepper waren dicht bij een doelpunt. Alsof het noodlot Zaamslag nog niet genoeg ge troffen had, kwam die ploeg in de 27e minuut ook nog op ach terstand door een eigen doel punt. Drie minuten later liet Marleen Jansen 2-0 noteren. In de tweede helft werd het op nieuw door een eigen doelpunt 3-0. 's-GRAVENPOLDER - De dam mers van PWG 's-Gravenpolder zijn er zaterdag niet in geslaagd te winnen van Angarde Informa tica en promoveren daardoor niet naar de ereklasse, het hoog ste niveau van Nederland. De Bevelandse hoofdklasse- ploeg verloor zaterdag in eigen huis het promotieduel met 12-8. Alleen Bennie Provoost, die de club gaat verlaten, en Johnny de Leeuw kwamen tot winst. Knap was nog wel de remise van Andres van den Berge tegen Harm Wiersma. PWG 's Gravenpolder - Angarde Informatica 8-12. Kees Rijk-Toine Brouwers 0-2, Erwin Hamers- Toby Hage 1-1, Henk Gunter- Marc de Meulenaere 1-1Bennie Provoost-Ad van Tilborg 2-0, Andres van den Berge-Harm Wier sma 1-1, Jan van de Weteringh- Edgar Haagh 1-1, Daaf Kasse-Jas- per Lemmen 0-2, Johnny de Leeuw-Ruud Palmer 2-0, Arjo Kousemaker-Ad de Hoon 0-2, Aart Walraven-Wiebe van de Wijk 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 61