Paaskermis Groede toch gered PZC PZC Eieren zoeken in het wandelbos Hulst legt winkelend publiek in de watten Briljanten paar in Blaauwe Hoeve GRATIS Wpsvereniging wil exploitanten zelf benaderen na afzegging zes attracties 11 BOOM inderkleding speelgoed op eurs in Hulst agenda AAZET Rademakers Fanfare houdt rommelmarkt Weigeren blaastest bestraft Schuurtjes uitgebrand Vandaal naar Halt Vier overtredingen alcoholcontrole Inbrekers gevlucht Negentigjarige beroofd dinsdag 29 maart 2005 iorRené Hoonhorst JOEDE - De Dorpsvereniging roede wil in het vervolg de Iskermis zelf regelen. De irpskermis viel de afgelopen esdagen bijna in het water, adat zes van de zeven exploi- oten op het laatste moment af lakten. Burgemeester J. Sala (Sluis zoekt uit of de dorps- jeniging de organisatie van de innis in eigen hand kan ne- Lvankelijk was zaterdagmor- V alleen een exploitant van jjpmachientjes present op de krktran Groede. Voorzitter L. lersteijn van de dorpsvere- ig schrok zich wezenloos, it hij had enkele weken gele- nog gehoord dat er dit jaar in attracties naar de Groe len komen. Twee bestuursle- van de dorpsvereniging en er na een morgen bel- lin alsnog drie exploitanten - uaimolen, touwtje trekken en to snoepkraam - naar het tpscentrum te halen. „De in- jtvan beide bestuurders zorg- er voor dat de kermis nog er- tos op leek. Maar het moet na- ferlijk niet kunnen dat het bsfestijn de mist ingaat, om- teen aantal exploitanten vlak tor Pasen afzegt", stelt Houder- Ijn. voorzitter had begrepen dat r ambtenaar van de gemeente de exploitanten die ver lieten gaan, heeft gemeld zij niet naar Groede hoefden komen. Maar daar is geen re van, laat burgemeester Advertentie iezorgklachten: IBOO-0231231 maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur IE D ACTIE 1eeuws-vlaanderen "illem Alexanderlaan 45 'ostbus 145 »530 AC TERNEUZEN lel: 0115-645769 :ax: 0115-645742 pmail: redtern@pzc.nl flené Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel van Stee f'its Bakker (sport) üaudeloo 16 Postbus 62 '560 AB HULST fel: (0114)372776 [ax; (0114)372771 «nail: redhulst@pzc.nl Sneila van Doorsselaer centrale redactie 5tationspark 28 fbstbus 31 «60 AA goes fel; (0113)315500 kx: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl "ternet ''«vw.pzc.nl jntail: web@pzc.nl Sala weten. „Het is bij dit soort activiteiten zo dat exploitanten voor drie, vier kermissen tege lijk inschrijven. Als ze onver hoopt op meer plaatsen terecht kunnen, kiezen ze voor de meest lucratieve of de dichtstbijzijn de", legt Sala uit. De burgemeester kan zich overi gens wel voorstellen dat het han diger is dat de dorpsvereniging zelf de kermis organiseert. Sala: „Gemeenten kennen een sys teem van inschrijving en gun ning, maar of het nou echt nodig is om bij zo'n kleinschalige acti viteit als die in Groede die re gels precies te volgen, is de vraag. Ik kan me voorstellen dat Dorpsvereniging Groede zelf at tracties werft en die bij de ge meente aanmeldt. Door informe- lere en korte lijnen tussen de dorpsvereniging en de attractie beheerders zal het minder snel voorkomen dat exploitanten het op het laatste moment laten af weten." De dorpsgemeenschap van Groede hecht erg aan de paaskermis, omdat het dorp er al jaren prat op gaat de eerste kermis van het jaar te hebben Houdersteijn: „We waren dan ook ingenomen toen we enkele weken geleden* hoorden dat er zeven attracties waren inge schreven voor onze kermis. On der hen bijvoorbeeld ook een uit bater van een zweefmolen. Maar als vervolgens zes exploitanten niet komen opdagen, blijven we wel met een wrang gevoel zit ten. Als we de kermisexploitan ten zelf benaderen en aantrek ken, kunnen we de vinger beter aan de pols houden." Houdersteijn is zeer tevreden over de inzet van burgemeester Sala. „Hij was zaterdag binnen een half uur ter plekke toen hij van de problemen hoorde. En hoewel hij er op dat moment ook niet direct iets aan kon doen, is hij bereid de mogelijkhe den te bespreken voor een door onze vereniging op poten gezet te kermis." De draaimolen werd na eerste paasdag weer opgebro ken, omdat de exploitant elders moest staan. Met twee dagen vier en één dag drie kramen heeft Groede een klein kermisje, weet ook Houdersteijn. „Maar ik heb toch van verschillende kanten gehoord dat het goed was dat de kermis er was. Veel mensen lieten merken toch blij te zijn dat we op het laatste mo ment nog enkele attracties naar het dorp konden halen." LST - De afdeling Hulst van Katholieke Vrouwen Gilde IG) houdt zaterdag 9 april beurs met zomerse kinder- ding en speelgoed in gebouw Kruispunt aan de Tabak- lat. daarvoor spullen te koop rft, kan contact opnemen met tbestuur van het KVG. De in- ïngers strijken zelf 65 procent de verkoop op. De rest komt het laatje van het KVG. rnnee worden door het Vrou- ngilde dan activiteiten op iw gezet voor de kinderen uit ilst en omstreken, kinderkleding- en speelgoed- iirs loopt zaterdag 9 april van "uurtot 12.00 uur. Paashaas Jo de Block van het feestcomité steekt de helpende hand toe in het Vogelwaardse wandelbos. door Edy de Witte VOGELWAARDE - „Paashaas, kijk, hier liggen wel drie eieren bij elkaar! roept de vierjarige Jaimy Briquet triom fantelijk. Heel voorzichtig raapt de kleuter de eieren op en legt ze in zijn mandje. Samen met ruim negentig ande re kinderen zoekt Jaimy zaterdagmid dag in het wandelbos in Vogelwaarde eieren. Het plaatselijke feestcomité heeft een aantal jaren geleden deze paastraditie in ere hersteld. De zoektocht onder een stralend zonne tje symboliseert het begin van de lente, het nieuwe leven. Kinderen tot en met acht jaar struinen in twee leeftijdsgroe pen de bosschages af. Voorzien van em mertjes, tassen, mandjes en eierdozen proberen ze zoveel mogelijk van de drie honderd verstopte eieren te vinden. De paashaas, die als symbool van vrucht baarheid ook van stal is gehaald, steekt een helpend pootje toe. Anton van Dae- le van het feestcomité heeft moeite de jeugd op de verzamelplaats ordentelijk te instrueren. De kinderen staan name lijk te popelen om te zoeken. Sommige ouders zijn nog moeilijker in toom te houden. Ze sprinten als eerste weg om het pad voor hun kroost te effenen. Zij zetten in op zoveel mogelijk rapen. Drentelen De jeugd ziet gelukkig meer de lol van het festijn in. De paashaas heeft vooral op de allerjongste deelnemers een grote aantrekkingskracht. Terwijl hij van het ene bosgebied naar het andere huppelt, rennen flink wat kinderen achter hem aan. Immers, als iemand weet waar de eieren verstopt zijn, dan is het de paas haas wel. „Conditioneel kan de jeugd best wat hebben. Voor ons valt het niet mee om telkens iemand in het pak te krijgen die een half uurtje lang op en neer kan springen", weet Van Daele uit ervaring. Deze keer is voorzitter Jo de Block het haasje. Zo te zien heeft hij wel de nodi ge training in de benen, want hij blijft maar lopen. Dit tot verbazing van enke le leden van het feestcomité. De leden moeten de handjes wel flink laten wap peren voor deze activiteit. Van Daele: „Vooraf moeten alle eieren gekookt en geverfd worden. Een aardig klusje, dat twee creatieve dames uit onze groep op zich hebben genomen. Verder moeten we de paashaas assisteren om de kleuri ge eieren te verstoppen. Maar als je dan ziet hoeveel enthousiasme en plezier de jeugd uitstraalt, dan is het wel een dankbare klus." Na een half uurtje rapen roept de paas haas de kinderen bij elkaar. Alle deelne mers krijgen als dank voor hun mede foto Camile Schelstraete werking nog drie chocolade-eieren. Zij die de eieren met zilveren stipjes gevon den hebben, krijgen nog een extra cho colade-verrassing. De vierjarige Nicky Bonne toont trots aan zijn opa Ben het resultaat van zijn speurwerk. „Kijk opa, ik heb wel acht eieren. Die ga ik morgen verstoppen in de tuin. Dan mag jij ze samen met oma komen zoeken", schatert Nicky. Beteuterd Shauna de Smet staat er daarentegen maar een beetje beteuterd bij. Ze heeft slechts één ei gevonden. Moeder Anne- lies montert haar op. „Morgen mag je bij oma gaan zoeken. Daar liggen er heel veel in de tuin. En die zijn allemaal voor jou en je broer." Het antwoord van mama stemt Shauna tevreden. Net als in Vogelwaarde kon de jeugd tijdens het paasweekeinde ook eieren zoeken in onder meer Hulst, Spui, Sluiskil, Bier vliet, Zuiddorpe en Groede. Op die laat ste locatie speurden de deelnemers in het hertenkamp naar het gouden ei. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil jarten; De Halle. 13.30 uur: Kaarten, biljarten, aerobics; 14 45 uur: Koersbal; Trefppnt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; Streekmuseum 't Land van Axel, 19.30 uur: Opening expositie 'Poëziealbums CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO kaarten jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten competitie bieden, hand werken, jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Compute ren, biljarten: 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.30 uur. Stijldansen, bridge, computeren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Ouderenkoor; Kerklaan 87,19.00 uur Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN Café St. Cecilia. 20.00 uur Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea club en Technika 10; SINT-JANSTEEN De Warande. 9 30 uur. Computeren senioren web; 13.00 uur: Biljarten; 13 30 uur: Ouderen zang koor. computeren, 19.00 uur: FNV belas- tinginvulservice: 19.30 uur: EHBO; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; 15.00-18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Concordia, 13.30-16.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuws-Vlaan- deren voor hobbyfilmers. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING KUNSTSTOF KOZIJNEN Kijk op www.blijmetkunststof.nl en maak kans op €2.500,- aan kunststof kozijnen www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3303: t.nly door Jeanette Vergouwen HULST - Weer of geen weer, Hulst viert op paaszaterdag de Dag van de Klant. Voor de be zoekers betekent dat een dag vrij parkeren en een aantal ca deautjes van winkeliers. Ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad en de Gemeente Hulst hebben enkele jaren gele den besloten om het extra feeste lijk te maken op paaszaterdag voor de bezoekers. In de vroege ochtenduren wer den alle parkeermeters in de ves tingstad afgedekt met een plas tic zak. De grote parkeerautoma ten werden voorzien van een me- Een Cascade waterbed... (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers SlaapkEnner Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl dedeling dat er die dag geen geld betaald moest worden om te parkeren. Toch was het zaterdag niet echt druk in Hulst. Heel wat mensen hadden blijkbaar andere plan nen gemaakt voor dit lange paas weekeinde. Zij die wel naar Hulst kwamen, kregen kleine presentjes bij ver schillende winkels. Bijvoor beeld een bloemetje, pen, paas eitjes, glansdoek, sausjes voor bij de barbecue, notenmix of een glaasje champagne. In de na middag trok de Sjores Ambras band door de binnenstad en zorgde voor een vrolijke noot. Een paar paashazen deelden ei tjes uit aan het winkelend pu bliek. De middenstanders speelden met een speciaal ingerichte eta lage en grote ballons in op het paasthema. Enquête Zaterdag werd ook de winkel die in de ogen van het publiek het meest klantvriendelijk is, in de bloemetjes gezet. Het Bezoe- kersmanagement heeft de afgelo pen maanden onder de bezoe kers van Hulst een enquête ge houden hierover. De geënquête erden hebben de Hema uitgeroe pen tot de winkel met de beste service en klantvriendelijkheid. Volgens hen heeft de Hema een duidelijk concept, een goeie uit straling en is het warenhuis erg servicegericht met goed perso neel. Uit handen van wethouder Paul Weemaes kreeg de Hema een oorkonde en een grote slag roomtaart voor alle medewer kers. SINT-JANSTEEN - De fanfare Sint Jan in Sint Jansteen houdt zaterdag 9 april de jaarlijkse rommelmarkt. Zaterdag 2 april worden daar voor vanaf 9 uur huis aan huis spulletjes opgehaald. Bankstel len worden niet meegenomen. De rommelmarkt is vanaf 8.00 uur in en rondom oefenlokaal Den Bombardon aan de Tragel. De opbrengst komt ten goede aan het uniformen- en instru mentenfonds van de muziekvere niging. HULST - Een 28-jarige automobilist uit Sint-Niklaas moest zaterdagmorgen na een controle op de Zoutestraat in Hulst zijn rijbewijs inleveren, omdat hij weigerde een blaastest te ondergaan. Twee passagiers uit Nieuw-Na- men (29) en Knokke (27) konden gelijk met de bestuurder mee naar het bureau, omdat zij de aanhoudende agenten beledigden en probeerden de aanhoudingen te voorko- TERNEUZEN - In de Temeuzense Lorentzlaan zijn zon dagmiddag twee schuurtjes afgebrand. De brand ont stond omstreeks half drie door nog onbekende oorzaak in één van de schuurtjes. Het naastliggende berghok moet ook als verloren worden beschouwd. De technische recherche onderzoekt de oor zaak. TERNEUZEN - Een zeventienjarige Temeuzenaar is zon dagmorgen omstreeks kwart voor vier aangehouden, om dat hij wordt verdacht van vernieling van verkeerslichten op de kruising Alvarezlaan/Guido Gezellestraat. De jon-f gen moet zich binnenkort verantwoorden bij het Halt-bu-; TERNEUZEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een blaastest afgenomen bij 395 automobilisten, tijdens een grootschalige alcoholcontrole op de Tractaatweg bij Axel en in de Zuidlandstraat in Terneuzen. Vier bestuur ders liepen tegen de lamp. Zij kregen, naast een pro ces-verbaal, rij-ontzeggingen van drie tot zes uur. Een 54-jarige man uit Antwerpen stapte na een bezoekje aan het politie-bureau direct weer in zijn auto. Hij werd door de marechaussee van de weg gehaald en kan een extra be keuring tegemoet zien. TERNEUZEN - Bewoners van een huis aan de Temeuzen se Lingestraat zagen toen zij zondagavond omstreeks tien over tien thuiskwamen twee inbrekers wegvluchten. Ze konden de politie een vaag signalement doorgeven. De twee jongens die even later op de Sloelaan werden aange houden. bleken echter niets met de inbraak te maken te hebben. De politie wist gisteren nog niet of en hoeveel spullen er gestolen zijn. omdat de bewoners nog geen aan gifte deden. GOES - Een negentigjarige Goesenaar is zaterdagmiddag rond kwart over drie van zijn portemonnee beroofd in het centrum van Goes. Hij had geld gepind aan de Grote Markt. Aan het begin van de Lombardstraat, vlakbij het postkantoor, hield een onbekende vrouw hem staande. Toen de Goesenaai4 even later zijn portemonnee wilde pakken, bleek die verdwe nen te zijn. door René Hoonhorst HULST - Vijf jaar geleden, bij de viering van het diamanten hu welijksjubileum, verklapte Bert ha de Vet-Geensen het geheim van een lang partnerschap al. „Altijd blijven praten, veel pra ten met elkaar." Op eerste paasdag haalden Bert ha (91) en haar man Theofiel de Vet (90) de briljanten status als echtpaar. Ze vierden hun 65-ja- rig huwelijk een dagje eerder in een zaaltje van De Blaauwe Hoe ve, het Hulster zorgcentrum waarvan ze sinds anderhalf jaar een aanleunf lat woning huren. Het met elkaar blijven praten, is wat moeilijker geworden omdat het gehoor en het zicht lang zaam achteruit gaan. Het geheu gen functioneert ook niet altijd meer op commando. Maar dat laat onverlet dat Bertha en Theo graag een dagje in het middel punt van de belangstelling ston den. Smokkel Kinderen, kleinkinderen, achter kleinkinderen. vrienden, buren en kennissen kennen zelf de ver halen over bijvoorbeeld Theo's roemruchte smokkelavonturen. Wonend in Terhole en afkom stig uit het Vlaamse De Klingé kende De Vet de grensstreek op zijn duimpje. Dat kwam tijdens de eerste huwelijksjaren (de Tweede Wereldoorlog brak vlak' na hun huwelijk uit) goed van. pas om schaars voedsel van de ene naar de andere kant van de grens te brengen. Theofiel sloeg zijn vrouw aan de haak tijdens het vissen, waarbij Bertha meekwam met een zus die een oogje op een vriend van Theofiel had laten vallen. Het sprak voor Bertha vanzelf dat Theofiel aan de Nederlandse kant van de grens kwam wonen. Na een aantal jaren in Terhole verkaste het stel met de dnq dochters naar Hulst. De drie dochters en hun echtgenoten zorgden voor acht kleinkinde ren, die intussen al weer elf ach terkleinkinderen op de wereld zetten. Een groot deel van het nage slacht van het echtpaar De Vet was zaterdag op het feest. Al leen de familieleden die op Sint Maarten wonen, lieten deze keer verstek gaan. Zij waren er vijf jaar geleden wel bij. Destijds moest de dochter uit Tanzania van de reis afzien. Zij was deze keer met haar gezin wel van de partij. Bertha (91) en haar man Theofiel de Vet (90). foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53