>zc Zierikzee faalt in de afwerking Edwin Kriens voltooit trilogie Bruse Boys verspeelt twee kostbare punten in strijd om de titel .27 chouwse tweedeklasser toont twee gezichten tegen Vlijmense Boys (1-1) Nico Kind trainer Dirksland Zware tijden voor Kiesenberg Achtste nederlaag Zonnemaire Hoondert/de Waard in de min Edwin Kriens zit nog zonder club voor volgend jaar dinsdag 29 maart 2005 ar Ben van den Aarssen SIKZEE - Tegen het bezoekende jmense Boys heeft Zierikzee gisteren gouden kans laten liggen om zich veilige haven te spelen. Op een rond- slechte eerste helft volgde een pri- tweede deel van de thuisclub. On- iks een handvol mogelijkheden am Zierikzee echter niet verder dan gelijkmaker van Rutger Kooman: De afstand tot plaats tien (nacom- litie) bedraagt daardoor nog altijd ar vijf punten. nvalsleider Kooman had ook geen klaring voor de twee gezichten die mkzee tegen de Brabantse subtop- liet zien. „Het lijkt bij ons bijna al- een helft te duren voordat er een apje omgaat en we goed gaan voet- len. Vooraf in de kleedkamer merk- ik het al. Het spanningsveld was niet groot als vorige week tegen Desk. ar was ook een prachtige entourage waren de koppies voor de wedstrijd ak, zoals het moet." ainer Jack Wijnands was niet onte- >den met het uiteindelijk resultaat. iar ook hij had grote vraagtekens bij vertoonde spel van de eerste helft, iet alleen het spel was beneden alle ook de inzet was er niet. Elke twee- al was voor Vlijmen en daar win je een wedstrijd op. We schakelden net van de eerste naar de tweede snelling, maar verder kwamen we t." rikzee begon het cruciale duel met jmense Boys zonder de geblesseer- Thomas Vos en Erwin Nelissen. Op rentree van de met een chronische 'blessure sukkelende Nelissen wordt seizoen niet meer gerekend, ook al dat Wijnands teleurgesteld is in zijn trokkenheid bij het team. „Ik heb hele tijd niets meer van hem verno- n. Je gezicht laten zien bij de wed- ijden is het minste wat je van een ge sseerde speler mag verwachten. Ik d al besloten om hem naar de tweede ectie terug te zetten. Nu hoor ik dat definitief gestopt is." icondant »r de absentie van Vos en Nelissen ser voorin voor Wesley Goud een ba- plaats weggelegd, als secondant van oman. Meest opvallende speler bij thuisclub was echter Lee Mol, die :hts op het middenveld sleurde en Een veroverde als zelden tevoren. Matthijs Hage van Zierikzee zet twee spelers van Vlijmense Boys op het verkeerde been. Pas in de tweede helft werd zijn goede voorbeeld door de rest van het elftal ge volgd. Zierikzee keek toen al tegen een 1-0-achterstand aan, als gevolg van een prachtige vrije trap van de Brabant se aanvoerder Sjon Oremans. Na een kwartier k: ulde Oremans van even bui ten het zestienmetergebied, in de korte hoek en via de onderkant van de lat, binnen. Meteen het enige hoogtepunt van het eerste deel. Na de hervatting kantelde de wed strijd. Het was linksachter Serge Berre- voets die met een sterke actie over de vleugel zijn ploeg terug in de partij bracht. De voorzet vanaf de achterlijn was op maat en werd door Kooman, via de hand van keeper Stefan Brok, inge kopt: 1-1. Het bleek de inleiding van een sterk kwartier, waarin de kansen voor de thuisclub zich aaneenregen. Kooman kwam een schoenmaat tekort nadat de Brabantse defensie mistastte bij een dieptepass van Berrevoets. Na een indi viduele actie werd Kooman op het laat ste moment de voet dwars gezet door verdediger Roy Rozen. Lee Mol schoot te zacht in nadat hij in scoringspositie kwam en een schuiver van Matthijs Ha- ge werd door Brok gepakt.Benjamin Verwest kwam voorin Goud aflossen en had bijna succes met een halve om haal. Ook in de slotfase volgden nog twee op gelegde kansen. Kooman mikte rake lings naast na voorbereidend werk van Elmar Verhage en vervolgens liet Mat hijs Hage, luttele meters van het doel, de bal van de voet springen na weer een actie van Verhage. Kooman baalde na afloop van de gemiste kansen. „Ik denk dat we nog vijf punten nodig heb ben om ons veilig te spelen. Door te winnen hadden we vandaag al een foto Dirk-Jan Gjeltema flink eind in de goede richting kunnen zitten." Wijnands vond perspectief bij het resterende programma, waarin on der andere nog de zwakke broeders Dosko en SCO moeten worden bestre den. „We hebben' alles in eigen hand." Zierikzee - Vlijmense Boys 1-1 (0-1). 15. Sjon Oremans 0-1, 48. Rutger Kooman 1-1. Scheidsrechter: J. de Kroon (Eindho ven). Aantal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee, Barry Ha ge, Michel Winkels, Manco Rouw, Serge Berrevoets, Jamo Vermeulen, Elmar Ver hage, Lee Mol, Matthijs Hage, Rutger Koo man, Wesley Goud (65. Ben Verwest). BURGH-HAAMSTEDE - Na een periode van drie seizoe nen als assistent van Edwin Kriens gaat Nico Kind vol gend seizoen weer als hoofdtrainer aan de slag. Kind te kende een contract van één seizoen bij zondag-vijfdeklas- ser Dirksland, dat uitkomt in het district West II. Voor Kind was het telefoontje dat hij van Dirksland kreeg een welkome verrassing. De 54-jarige trainer zou aanvankelijk stoppen bij de senioren en nog wat bij de jeugd van DFS gaan doen, maar ziet daar nu van af. „Dirksland belde zelf en ik heb ze al zien spelen in de wedstrijd tegen Hillesluis. Er zit strijdlust en beleving in bij Dirksland", aldus Kind die vrijdag het verlossende te lefoontje kreeg van Dirksland. Kind, die eerder als eerste trainer werkzaam was bij de Rotterdamse verenigingen VND en HWD, trainde op Schouwen-Duiveland DFS (vier seizoenen), Renesse (vier jaar), Ouwerkerk (twee seizoenen) en de laatste drie sei zoenen weer bij DFS. „Ik kom nu weer clubs tegen waar ik zelf vroeger tegen gevoetbald heb", blikte Nico Kind vooruit op zijn volgende klus. ETTEN-LEUR - Voor Eddie Kiesenberg, trainer van de A-junioren van Zierikzee, is het de laatste weken flink slikken geblazen. De trainer heeft bij Zierikzee te maken met een aantal spelers dat maar moeilijk te motiveren is. En mede daardoor verloor Zierikzee de uitwedstrijd te gen Unitas'30 met 4-3. Zierikzee startte goed aan het duel in Etten-Leur, want Arjan Smalheer scoorde al binnen vijf minuten de 0-1. Geknoei in de Zierikzeese defensie leidde na twintig minuten tot de gelijkmaker. Uit een cor ner kwam Unitas'30 zeven minuten na rust op 2-1. Bin nen een minuut kwam Zierikzee weer op gelijke hoogte, want Wesley Quist tikte een door Ramon Vaes opzij geleg de bal binnen. Slecht wegwerken aan Zierikzeese kant en een moment van teveel mensen voor de bal leverde Uni tas'30 twee goals en een 4-2-voorsprong op. Een kwartier voor tijd scoorde Wesley Quist uit vrije trap 4-3. „Daarna gingen wij eindelijk voetballen en creëerden een paar op gelegde kansen. Qua kansen was de uitslag niet terecht. Een gelijkspel zat er in, maar het gaat om meer dan alleen goals maken. Zonder eigen inzet en een juiste instelling is het moeilijk tot punten komen", besloot Kiesenberg. VLISSINGEN - De voetballers van Zonnemaire leden gis teren de achtste nederlaag van het seizoen, de zesde in een uitwedstrijd. In Vlissingen was het derde team van Zeeland Sport met 4-1 te sterk. De start van de Schouwse zondagclub was nog hoopgevend. Na een kwartier open de Steven Verseput met een fraai afstandschot de score namens de bezoekers. Nog voor rust werd het gelijk en in de tweede helft drukte Zeeland Sport door. Zonnemaire speelt deze competitie nog vier wedstrijden, te beginnen zondag op eigen veld tegen het laaggeplaatste RCS 6. RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard le den een kleine nederlaag tegen DC Michielsen (3-5) in de derde divisie. Sjaan van Kuyk speelde zwak tegen Loyens en verloor na 66 beurten. Bram de Waard speelde daaren tegen ijzersterk met een moyenne van boven 0.6. Teamcompetitie loopt op z'n eind GOES - De teamcompeti tie voor de biljarters ver keert in de beslissende fa se. Enkele ploegen hebben zich al verzekerd van een fi naleplaats voor het dis trictskampioenschap. In an dere poules woedt de strijd nog. de driebanders is in poule 1 alles al beslist. Rey- naert 2 behaalde hier de eindzege door BV SBC 3 met één partijpunt voor te blijven. De Hulstenaren maken in een tweekamp met de winnaar van poule 2 uit wie kampioen wordt wordt afgevaardigd naar het regionaal kam pioenschap. In de tweede ;e bij de driebanders zijn drie poules. De poule winnaars spelen hier een halve competitie om te be palen wie zich de kam pioen mag noemen. In pou le 1 gooit OBK 2 uit 's-Hee- renhoek de hoogste ogen. In poule 2 lijkt de beslis- in het voordeel van Avontuur 1 uit Goes te gaan vallen en in poule 3 is Windenburg 6 al zeker van de titel. In het libre Cl moet het raar lopen wil in poule 1 Avontuur niet met de poulewinst gaan strij ken. In de andere poule mag VEGABV 5 uit -Souburg de zege niet meer laten glippen. In C2 zijn de poulewinnaar be kend: WRW 2 (Ooltgens- plaat) en'De Toekomst 2 VHeerenhoek). In C3 zit de spanning er nog goed in. In poule 1 gaat het tussen TOG 2 (Kortge- ne) en SIR 2 (Noordgouwe). TOG is uitgespeeld, maar kan nog worden bijgehaald door de Schouwenaren. Een van beide gaat dan het gevecht aan met de win naar van poule 2. Hier is Delta 4 uit Colijnsplaat vrijwel zeker van de winst. Eén puntje in de laatste partij volstaat voor een plaats in de beslissingswed strijd. In C4 kan het nog al le kanten op. In poule 1 ajn nog vier kanshebbers, m poule 2 gaat de winst naar Onder de Toren 1 uit Kattendijke en in poule 3 naar Windenburg 1. In C5 staat in de enige poule Avontuur 7 aan de leiding. DFS behaalt nacompetitie door 3-0-overwinning op Chrislandia door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - DFS pakte zaterdagmiddag door een 3-0-overwinning op Chrislandia weliswaar de tweede-periodeti- tel, maar van een jubelstem ming was na afloop nauwelijks sprake. Zelfs in de kleedkamer van de thuisclub bleef het na af loop vrij rustig. Het was alsof de spelers zich bewust waren van de zojuist geleverde magere pres tatie. Sec naar het eindresultaat geke ken, viel DFS niks te verwijten. De opdracht was: winnen, en dat geschiedde ook. Maar voor de tweede week op rij speelde de ploeg uit Burgh-Haamstede een draak van een wedstrijd! „In de eerste helft zag ik nog wel wat voetbal. We gingen met 3-0 de rust in en dan weet je dat de wedstrijd gespeeld is. Maar de tweede helft was een drama. Zonde van de tijd", realiseerde DFS-trainer Edwin Kriens zich ook. Voor Kriens, die bezig is aan zijn laatste maanden bij DFS, is de periodetitel een pleister op de wonde. De trainer kon bij zijn huidige vereniging zijn am bities - buiten zijn eigen schuld - niet waarmaken, maar hij haal de zaterdagmiddag wél voor het derde achtereenvolgende sei zoen de nacompetitie. „Ik hoop dat ik de boel fit en scherp krijg. Maar hoe moet je nu de laatste competitiewedstrijden gaan spelen? Die doen er voor ons niet meer toe. Dat we de na competitie ingaan, is leuk voor Nico (Kind) en mezelf. We zijn altijd positief gebleven, ook in moeilijke tijden." Ook tegen Chrislandia moest Kriens weer een aantal spelers missen. Ten opzichte van het duel met Brouwershaven waren doelman Stefan Smalheer, René van der Linde, Huib Nortier en Jeroen Grefkens teruggekeerd in de basis en dat bracht meer voetballend vermogen binnen de lijnen. Ondanks alle goede be doelingen vooraf, om scherp aan de wedstrijd te binnen, raakten de bezoekers al binnen één mi nuut de lat. Pascal Pleijt had het geluk niet aan zijn zijde bij de afronding. Op avontuur Na een weifelend begin liet DFS op momenten zien te kunnen voetballen. Vooral de aanvallen- DFS-speler Huib Nortier legt de bal af op Robert van de Loos, die de eerste Burghse treffer achter de doelman van Chrislandia zou leggen. foto Dirk-Jan Gjeltema de impulsen (tegen de opdracht van de trainer in) van Martijn Boot inspireerden de oran je-zwarten. Na zes minuten zorg de Boot voor het eerste gevaar en zeven minuten later stond hij aan de basis van de 1-0. Boot ging op links op avontuur en speelde Huib Nortier aan die op het randje van buitenspel mocht doorgaan. Voor de meegelopen Robert van de Loos was het ver volgens een peulenschil om DFS op voorsprong te zetten. Na de 1-0 liet DFS achterin wat steekjes vallen. Chrislandia had vooral via Johan Bevelander kunnen profiteren, maar de spe ler schoot uit kansrijke positie voorlangs. Onder toeziend oog van een groot deel van de selec tie van Brouwershaven, die de bezoekers een warm hart toe droegen omdat die hen aan de periodetitel konden helpen, kop te Anco van der Linde na 27 mi nuten op de lat. Doelman Gert van de Meeberg kreeg zijn hand nog tegen de inzet na DFS' vijf de hoekschop van de rechter kant. Drie minuten voor het ein de van de officiële speeltijd za gen de Brouwse toeschouwers hun hoop in rook opgaan. Mar tijn Boot ging in het strafschop gebied over het been van Robin van der Merbel en scheidsrech ter Fase, die daarmee een juiste beslissing nam, floot voor een strafschop. Aanvoerder Jeroen Grefkens bezorgde zijn ploeg de voorsprong van 2-0. Daarna zorgden toeschouwers voor vuurwerk. Op het tweede veld ontplofte een zware klap per en dat inspireerde scheids rechter Fase om de aanvoerder van DFS bij zich te roepen om te voorkomen dat iets dergelijks nogmaals zou gebeuren. Het was hét moment van de wed strijd voor de spelers van Brou wershaven. „Scheids, het zijn niet onze supporters", kreeg Fa se van Nico Kind te horen. Zelfs in de rust was het nog dolle pret voor de selectie van Brouwersha ven. Toen stond het inmiddels al 3-0 na een goede actie van Huib Nor tier op de linkerflank. Nortier legde de bal terug op de geheel vrijstaande Robert van de Loos die met zijn tweede goal van de middag de wedstrijd in het slot gooide. Druk Na rust viel er niet veel meer te lachen. Kriens gunde Jaap-Jan den Boer als doelman speelminu ten en de brede keeper hield zijn ploeg een aantal malen over eind. „Ik kreeg het nog druk", consta teerde hij na afloop. „Ik ben in het begin van het seizoen bij de selectie gekomen toen Stefan (Smalheer) geblesseerd raakte. Toen Stefan drie weken geleden geschorst raakte, vroeg de trai ner of ik op de goal wilde. En dat ik vandaag in de belangrijk ste match van het seizoen speel tijd kreeg, dat vind ik leuk. Leuk om zo respect terug te krij gen van de trainer." Den Boer hield vooral Wouter Visser en Marco Polak van het scoren af en vanuit zijn doelge bied zag de twintigjarige doel man dat het voor zijn ploeg ei genlijk na rust al niet meer hoef de. „De tweede helft hebben we weinig voetbal meer laten zien. Het was gewoon uitspelen en niets meer weggeven. Ik ben toch wel tevreden met deze pe riode, want we draaien op dit moment niet zo goed", besloot Martijn Boot. Zijn DFS heeft nog drie competitiewedstrijden om daar verandering in te bren gen. DFS - Chrislandia 3-0 (3-0). 13. Robert van de Loos 1-0, 42. Jeroen Grefkens 2-0, 45. Robert van de Loos 3-0. Scheidsrechter: P.A. Fa se (Oud Vossemeer). Gele kaart: Vincent Bakker (DFS), Remco Rot te (DFS) en Wouter Visser (Chris landia). DFS: Stefan Smalheer (46. Jaap-Jan den Boer), Bas Bitter (61. Jan Marcus), Anco van der Linde, Maarten van Strien en René van der Linde (57. Peter Be- ije); Martijn Boot, Vincent Bakker en Huib Nortier; Jeroen Grefkens, Robert van de Loos en Remco Rot te. door Klaas Verspoor HEIJNINGEN - In de race om het kampioenschap van de vier de klasse B verspeelde Bruse Boys op tweede paasdag twee kostbare punten. In Heijningen bleef de koploper gisteren tegen Chrislandia steken op 0-0, waar door de Bruse ploeg nu een voor sprong heeft van twee punten op FSV. Bruse Boys-trainer Nico Schou- te baalde als een stekker, want hij zag vooraf al aankomen dat het niet goed zou aflopen in Heij ningen. Bruse Boys kende een al lesbehalve vlekkeloze voorberei ding. Zo had Bruse Boys reserve shirts meegenomen, maar de tas waarin de keeperuitrusting zat bleef in Bruinisse achter. Mark Gil jam moest derhalve in een trainingsshirt aantreden. „Ik was des duivels. Zo gooi je bijna een heel seizoen weg. Het werd allemaal maar normaal gevon den, eigenlijk op z'n Bruus. Ik ben ontdaan, want ik had me he lemaal rijk gerekend", open baarde Schoute zijn weerzin over het gebeurde. Bruse Boys trad zonder de zieke Peter Willemse aan tegen Chris landia. Voor rust was Gerard Vo gel met een kopbal op de lat nog het dichtst in de buurt van een treffer. Na rust kregen de bezoe kers twee honderdprocentkan- sen. De invallers Mats Willemse, schot van vijf meter over, en Erik Bleiji, schot uit de draai op de paal, hadden het geluk ech ter niet aan hun zijde. Nico Schoute, die zaterdag Chrislandia aan het werk zag te gen DFS, zag de thuisploeg nau welijks gevaarlijk worden. „Het was een heel andere ploeg dan tegen DFS. Deze ploeg wilde al leen maar verdedigen en aanval lend alleen iets via de counter doen. De invallers bij ons heb ben het goed gedaan, maar het probleem bij ons is momenteel het scoren. Dat breekt ons van daag op." Bruse Boys liet tegen Chrislandia een unieke mogelijk heid liggen om een voorsprong van vier punten te nemen op con current FSV waardoor de strijd om het kampioenschap zo goed als zeker pas op de slotdag, wan neer de wedstrijd Bruse Boys - FSV op het programma staat, be slist wordt. Chrislandia - Bruse Boys 0-0. Scheidsrechter: H.A. Blom (Leer dam). Aantal toeschouwers: 50. Bruse Boys: Mark Giljam, Daan Ju- melet (70. Thomas Groeneveld), Wilko Hanzen, Alex Andeweg (60. Erik Bleiji) en Eric GiljamMarco Ketting, Ralph van den Ouden, Kees Benard (80. Mats Willemse) en Arjan Stoutjesdijk; George Ge luk en Gerard Vogel. BURGH-HAAMSTEDE - Met Nico Kind trainde hij de laatste drie seizoenen DFS, maar voor de ambitieuze Edwin Kriens lig gen de clubs niet voor het op rapen. En zo zou het zomaar kunnen gebeuren dat Kriens ko mend voetbalseizoen vanaf de zijlijn 'werkeloos' toekijkt. Kriens zag in het Zeeuwse trai nerswereldje weinig wisselin gen. Op de vraag hoe het komt dat hij nog geen vereniging heeft, antwoordde hij zaterdag: „Alles is bezet." Kriens heeft nooit onder stoelen of banken gestoken wat zijn ambities zijn. „Ik wil een tweede- of een derde klasser trainen", zette hij voor het duel met Chrislandia nog maals uiteen. De huidige DFS-trainer praatte wel met Serooskerke maar die vereniging koos uiteindelijk voor Marcel de Nijs, die zowel een DFS als een Seroos-verle- den (als speler) heeft. Kriens ziet zichzelf niet in de rol van tweede trainer, hoewel daar in Kriens' omgeving nog een aan tal vacatures openstaan. „Mijn ambities liggen bij een stan daardelftal. Ik ben een opbouw trainer. Als tweede trainer heb je zoveel te maken met wisselin gen in je team. Ik ben te fana tiek om me ondergeschikt te ma ken. Daarom heb ik juist zoveel respect voor trainers van twee- de-elftallen." Met DFS kan Edwin Kriens, in het bezit van het diploma Trainer/Coach n, te rugkijken op een goede staat van dienst. Voor de derde keer op rij haalde hij de nacompeti tie in de vierde klasse. En dat on danks het feit dat na vorig sei zoen vijf spelers vertrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49