All Ready heropent titeljacht Ereklasse obsessie voor PWG Zware weken voetbalsters van WIK'57 Hansweertse Boys op drempel van tit( Adams verslaat Krappen in finali Winst op DVS Supercup op het spel in Zierikzee Bijltjesdag in biljarttoernoi uitslagen Tafeltennisjeugd van Scaldina blijft aan leiding ZIERIKZEE - De jeugd- teams van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scal dina behielden alledrie de leidende positie in hun klas se. Met nog drie rondes te gaan lonken de titels. Het eerste jeugdteam liet concurrent Tanaka 3 met een 7-3-zege weten dat het geen kans maakt op de eer ste plek. Niels en Koen van Veltho- ven en Dennis Smalheer wonnen ieder tweemaal, terwijl de beide broers ook de winst in het dubbelspel pakten. Ook het tweede jeugdteam houdt de strijd om het kampioenschap goed vol en blijft vier pun ten voor op Markizaat 1 door een 8-2-winst op Ame- muiden 3. Youri van Dij ken pakte drie winstpun ten en Nicole Verbraak en Wim van der Wielen won nen tweemaal, wat voor Van der Wielen de eerste keer in deze competitie was dat hij verloor. Samen trokken deze twee ook het dubbelspelpunt naar de Scaldinakant. Dubbelspel Het derde jeugdteam staat een straatlengte, ruim twin tig punten, voor op num mer twee en won ook nu met 8-2 van Vice Versa 3. Rinus van der Wielen bleef zijn drie tegenstanders de baas en won samen met Martijn van der Maas ook het dubbelspel. Van der Maas en Martin Khatchanov pakten ieder tweemaal de winst. Oudelande 2 - Scaldina 3 4-6: Voor Hans Jonker, Jan Remmers en Mario van Po- pering was dit een lastige uitwedstrijd, omdat de te genstander niet aarzelt om op kritische momenten ver baal geweld in de strijd te mengen. Vooral Jonker was met drie overwinningen uitstekend op dreef. Samen met Van Popering pikte hij ook het dubbelspelpunt in. Van Po pering was individueel al leen Jan Koole de baas, na een 2-0-achterstand in ga mes. Ook Remmers scoorde alleen Koole, in drie ga mes. dinsdag 29 maart 2005 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Amper bekomen van de behaalde promotie in de zaal, hervatte All Ready op Stil le Zterdag het volgend kunst stukje. I)e komende weken gaan de Zierikzeese korfballers op jacht naar het kampioenschap van de derde klasse op het veld. Door de 18-11-zege op het be zoekende DVS blijft All Ready de onbetwiste koploper. Zeven wedstrijden voor het ein de en nog immer ongeslagen ZIERIKEE - De futsalploeg van Neffen d'Eule 2 kan volgende week woensdag in Zierikzee de prijzenkast completeren. Op die dag speelt de ploeg tegen van Oeveren/WIK om de Super cup van ZieZaVo. Na de titel in de competitie en na winst in de beker kan dit de derde prijs van de veelvraat worden. Het zal voorlopig meteen de laatste zijn, want volgend jaar stapt de ploeg over naar de KNVB-com- petitie. staat All Ready er momenteel goed voor. Zeker daar de naaste concurrent Korbatjo het voor bije weekend verloor van DSO en daarmee het vijfde verlies- punt incasseerde. „Je kunt zeg gen dat we een goede herstart hadden. Iedereen is dan ook enorm gebrand op het kampioen schap. Zeker omdat we, anders dan in de zaal, nu geen herkan sing krijgen via een beslissings wedstrijd", aldus trainer/coach Robert Jongejan na afloop. All Ready legde afgelopen zater dag op eigen veld reeds in deel één de basis voor de latere over winning. Halverwege de partij gaf het scorebord al een veilige 10-3-voorsprong prijs. „Wan neer we in de tweede helft niet aan het uitproberen waren gesla gen maar gewoon simpel de wed strijd hadden uitgespeeld, had den we met nog meer doelpun ten verschil kunnen winnen", meende Jongejan. Momenten Ook de concentratie onder de Zierikzeeënaren was na de her vatting ver te zoeken. DVS kwam meer tot scoren, maar kon nooit het gat echt dichten. All Ready pikte toch wel op de juiste momenten de doelpuntjes mee. Jongejan: „Er werd eigen- All Ready's aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijzen probeert de bal te vangen voor zijn tegenstander van DVS dat kan doen. foto Dirk-Jan Gjeltema lijk steeds om-en-om gescoord. Je ziet dat ook aan de einduit- slag. Beide ploegen hebben in de tweede helft acht keer gescoord. Door het erbarmelijk slechte veld zaten veel spelers er na de rust fysiek ook helemaal door heen. Het is echt een schande dat we op een dergelijk slecht onderhouden veld moeten spe len." Scores All Ready: Dennis Voshart 6, Esther Snoek 5, Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 3. Remy Quist 2, Desiré Voshart 1, Anouk van Tig- gelhoven 1. door Ben Hameeteman KERKWERVE - Voor de voet balsters van WIK'57 liggen nog een aantal zware weken in het verschiet. Tijdens het paasweek einde kwamen het team uit Kerkwerve twee keer in actie. Na winst op Peursum en verlies bij Jodan Boys schijnt evenwel nog immer het schijnsel van de rode lantaarn in het gezicht. De onderste vier tweedeklassers mogen het volgend seizoen één trede lager weer opnieuw gaan proberen. WIK'57 staat momen teel op de derde plaats vanon der. „We hebben nog een viertal thuiswedstrijden, waarin we het gewoon zullen moeten gaan doen", weigert coach Cees Wes- dorp nu reeds de handdoek te werpen. Zeker na de 2-0-winst op Peursum, afgelopen zater dag, heeft hij er nog alle vertrou wen in. De winst op Peursum was een opsteker voor WIK'57 die ze hard nodig had. Sinds de winter stop was er geen goal meer ge maakt, laat staan een wedstrijd gewonnen. In de eerste helft opende Saskia Kloet de score. Femke van der Linden kreeg ver volgens een dot van een kans, maar zag haar inzet op de paal stranden. Het bleef tot vijf minu ten voor het einde spannend. Pas toen trapte Monique Berre- voets de bevrijdende 2-0 bin nen. Gisteren reisde WIK'57 af naar Gouda alwaar het plaatselijke Jodan Boys wachtte. De thuis ploeg toonde zich ontegenzegge lijk de beter voetballende ploeg. Wesdorp probeerde met een ver sterkt middenveld Jodan Boys zo lang mogelijk van scoren af te houden. Zes minuten na de hervatting viel dan toch nog de enige en tevens winnende tegen treffer. „Heel eerlijk: qua voet bal was Jodan Boys de betere en heeft het terecht gewonnen", vond Wesdorp. door Roeland van Vliet LEWEDORP - Bij Hansweertse Boys gaat het in de slotfase van competitie niet meer om het mooie voetbal. „Als we maar punten pakken", zei trainer Adil Fertoute na de schoppartij tegen Lewedorpse Boys. Hansweerste Boys kwam in Le- wedorp goed weg. Het elftal van Fertoute won met 2-1, maar de thuisploeg kreeg in de tweede helft wel een aantal kansjes op de 2-2. Hansweertse Boys staat dus nog steeds fier aan kop van de vijfde klasse B. Dreischor, dat gisteren niet in actie kwam en komende zondag de tegen stander is, staat tweede op tien punten achterstand. „We heb ben met deze overwinning een periodetitel binnen, maar als we tegen Dreischor gelijkspelen, zijn we gewoon kampioen. Dat het niet met mooi spel is, is nu even minder belangrijk." Hansweertse Boys heeft name lijk een gehavende selectie. Wed strijden niet verliezen, is het adagium. „Ik miste vandaag acht man. Dan is het soms moei lijk voetballen", legde Fertoute uit. Van de basiself die hij bij het begin van het seizoen in zijn hoofd had, speelden gisteren al leen Stefan Ridderhof, Rinze Back, Renze de Vogel, Tim Reijn- hout en Frank Quakkelaar. De overige zes basisspelers van gis teren werden in de loop van het seizoen door de jonge hoofdtrai ner ingepast. Fertoute: „Voorde winterstop lieten wij in deze klasse het mooiste voetbal zien. We waren ook negen van de tien keer de beter ploeg. Maar nu zijn we al blij als we punten pak ken." In de eerste vijftien minuten van het duel met Lewedorpse Boys zag Fertoute nog twee van zijn spelers uitvallen. Alex Lak- ké, een belangrijke spil op het middenveld, en Tim Jacobusse, de topscorer van de ploeg, moes ten al in de 13e en 16e minuut gewisseld worden. Gwen Rijk- schroef en Adil Fertoute zelf vie len voor hen in. Fertoute: „Het was pas mijn derde wedstrijd van het seizoen. Als er zoveel ga ten vallen in je team, moet je op een gegeven moment wel ideaal is het niet." Op het moment dat hij stond het al 1-1. In de vij nuut had Tim Jacobin pass van achteruit opgep poortte Hans de Kok, om daarna doelman Jasper i en tikte de bal simpel 1-0. Zes minuten later weer gelijk. Na een hoe van Wesley Schipper ln bal voor de voeten van B Kamerling, die bal vani meter in het doel knai nummer vijf van de con deed ook nauwelijks ona de titelkandidaat. Grimmiger In de 35e minuut werdh waarin vaak de man ie van de bal werd gesped grimmiger. Frank Qua] nam voor Hansweertse Bi hoekschop vanaf de linlj waarna de bal door dei hoede van Lewedorps» werd weggewerkt. Adil te kreeg de bal in zijn I) passte hem terug naar Q laar, terwijl de thuispi buitenspelval probeerde ten. Toen Quakkelaar gens de bal aan de inlopen bin Scholten gaf, diei maakte, waren de rapej De clubgrensrechter van dorpse Boys stond name! zijn vlag omhoog en dus in ten de spelers van de thu scheidsrechter Dekkers, die bleef zijn beslissing a te laten spelen. In de tweede helft voerd de druk op het doel van weertse Boys op. Het elf Peter Bleumink, die zip schappen soms op niet. verstane wijze naar vore mandeerde, was zo nu em vaarlijk. maar Hansi Boys bleef overeind. Meti daar wat geluk, zoals R opmerkte. Lewedorpse Boys-Hans Boys 1-2 (1-2). 5. Tim k 0-1, 11. Komelis Kamen 35. Robin Scholten 1-2. S rechter: G. Dekkers (Etta Gele kaart: Hans de Kok Blok (Lewedorpse Boys), f> toute en Tom Koelen. Aas schouwers: 150. door Bas Abresch GOES - Martin Adams heeft het darttoernooi van sportkantine De Belt in Oost-Souburg op zijn naam geschreven. In de finale versloeg hij Karin Krappen met 6-1. Van de in totaal 112 deelnemers bleven uiteindelijk de twee be kendste darters' over. Adams, die in de finale van de Embas- sey van Barney verloor, bereikte de eindstrijd door in de halve fi nale Michael van Alphen uit te schakelen (4-0). De Vlissingse Krappen, de onbetwiste num mer één van Zeeland, had meer moeite om de finale te bereiken. Zij rekende in de halve eind strijd af met Jean-Paul van Acker uit Axel, het werd 4-3. In de finale was 'Wolfie', zoals de bijnaam van Adams luidt, vervolgens oppermachtig. De verliezersronde werd knap gewonnen door Monique Freyer. Zij won in de finale van Christophe Weemaes. De hoog ste finish van het toernooi kwam op naam van Wander Snoek. Hij gooide 170 uit, de hoogste mogelijke finish in het darts. Organisator Edwin Pasman sprak van een geslaagd toer nooi. „De sfeer was goed, er wa ren zo'n 250 mensen aanwezig. Na het toernooi kregen leen maar complimenta Martin Adams had het u zin. Zo'n toernooi is dus voor herhaling vatbaar." COLIJNSPLAAT - Bij he bandentoernooi Colijl 407 zijn de eerste klappen deeld. Reputaties lijken waard. Dat ondervond ll ste de topvier van vorigs» Voor titelverdediger Die den Berg uit Vlissingen geen nieuws. Hij ondergi rig jaar hetzelfde lot kwam hij twee keer als bes liezer terug en zegeviert nog. Van den Berg was niet dl die tegen een onverwad derlaag aanliep. Emiel dl uit Kloetinge (vorig jaar de), Bram van der Does ufl kenszand (derde) en voj winnaar Brian Orij uit 0 plaat (vierde) verloren ooi En ook Aijo Hollestelleiri kenszand, doorgaans een waarde bij de laatste a Jan Brandenburg uit G« gen terugkomen voor ee kansing. Zierikzee. Recreatieve competitie. Eerste klasse: moToren Boys-Markt- zicht 8-4, Tops International-Neffen d'Eule 1 3-4. Neffen d'E. 2 20 17 1 2 52 160- 52 Oeveren/WIK 20 11 3 6 36 106- 64 moToren Boys 19 10 1 8 31 92- 63 Neffen d'E. 1 20 9 4 7 31 80- 84 Marktzicht 20 7 1 12 22 77- 105 Tops Inter. 19 0 0 19 0 43- 193 Tweede klasse: MDO-Mainbalance 5-4, Braber Groenvoorziening-FC Kerk werve 5-0, IB Wijnstekers-Nugrin/Sjaak 2-7. Braber Gr. 20 17 1 2 52 102- 31 Nugrin/Sjaak 20 15 1 4 46 112- 44 MDO 20 9 3 8 30 72- 87 IB Wijnstekers 19 5 3 11 18 63 - 90 Mainbaiance 19 5 2 12 17 69 - 86 FC Kerkwerve 20 3 0 17 9 51- 129 Derde klasse: SV Dreischor-Stella Boys 9-3, Zeelandia-De Vuurtoren 3-3, IPZ-Garage Slager 4-2. Garage Slager 20 15 1 4 46 109- 58 SV Dreischor 20 13 2 5 41 88- 51 IPZ 20 8 1 11 25 82-101 Stella Boys 20 6 6 8 24 87 - 80 De Vuurtoren 20 6 3 11 21 79 -100 Zeelandia 20 5 1 14 16 55-100 Vierde klasse A. Zaterdag. Apollo'69 - Wolfaartsdijk Stefan Westerweel 0-1, KeesK man 0-2, Sander Nagelkerke Boelhouwer 2-2, Frank de Koki schop). Bevelanders - Colijnfl Boys O-O. Borssele - Kruinini (0-2). Jordan van Langevd Edwin van Houte 0-2, Edwin vu 0-3. Cadzand - Nieuwland J* Angelo Martlé 1-0, Junior van! 2-0, Ronald van Hijfte 3-0. Ho*! kerke - Wemeldinge 0-4 (0-1 Gijzel 0-1, Toine Gijzel 0-2, Schouten 0-3, Remy Bruinoo SVD - VCK 1-4 (1-3). SanderJ 0-1, Danny Joosse 0-2, Eddy v» 0-3, Ewout de Graaf 1-3, Mrcf* meester 1-4. Maandag. Bevelanders - G 4-1 (0-1). Marnix Martlé 0-' Strating 1-1, Cherry Strating 2-' Strating 3-1, Michel Verburg F schop). Colijnsplaatse Boys-I dinge 4-3 (2-2). Wouter Dage Roy Harkesen 2-0, Graeme Hok Dave Bout 2-2, Robert-Jan va' nuchte 3-2, Sander van Ouwe* Roy Harkesen 4-3. Krabbe* Nieuwland 1-1 (1-1). Micheli Richard Jacobs 1-1. Dammers missen voor derde opeenvolgende jaar promotie door Eugène de Kok 's GRAVENPOLDER - Hoewel de 12-8-nederlaag van de dam mers van PWG 's Gravenpolder tegen Angarde Informatica uit Tilburg een spannend promotie duel doet vermoeden, heeft winst voor de Zeeuwen er zater dag nooit ingezeten. Al na twee snelle, onnodige verliespartijen was het duidelijk dat PWG op nieuw niet zou promoveren naar de ereklasse. De Tilburgse ploeg verzekerde zich met de winst van behoud in de ereklasse, het hoogste compe titieniveau in Nederland. „Ik zie geen kansen meer op promotie", somberde Arjo Kousemaker za terdagmiddag al rond vier uur. „Anders zat ik nu niet aan het bier." De Goesenaar was toen al een uur klaar met zijn partij tegen de lager gerangschikte Ad de Hoon. Kousemaker vergat een zet te controleren en moest zich vervolgens snel gewonnen ge ven. „Normaal controleer ik ze altijd. Ik was eigenlijk een ande re zet van plan, maar zag daar een gevaarlijke combinatie in. Toen deed ik snel iets anders. Die zet vergat ik te controleren. Stom, ik was iemand die op winst kon spelen." Slippertje Ook Daaf Kasse maakte een slip pertje en verloor snel. Hij was als eerste klaar tegen NK-fina- list Jasper Lemmen. „Het past in de lijn van mijn seizoen. Weel een blundertje, maar gezien het verloop van de partij was het wel terecht. Ik moest het ene gat met het andere dichten." Na een remise van Jan van de Weteringh bracht Johnny de Leeuw de hoop weer even terug in Ons Dorpsleven. Hij won knap van routinier Ruud Pal mer. „Het zal lastig worden. We zijn vrijwel kansloos", zei De Leeuw na zijn partij over de winstkansen van PWG. „We ver liezen de eerste twee partijen door blunders. Dat mag niet. Het is altijd de makke van PWG geweest. We blunderen net iets te veel. Dan is het die en dan weer die. Tegen mindere ploe gen is dat niet erg, maar tegen dit soort tegenstanders kun je dat gewoon niet doen. Die gooien het dicht als ze eenmaal voorstaan." Dat bleek in de loop van de mid Andres van den Berge hield Harm Wiersma knap op remise. dag. Bennie Provoost, die ver trekt naar Meurs Denk en Zet, wist als enige Zeeuw nog te win nen, zij het met wat geluk. Aart Walraven en Kees Rijk verloren hun partijen en Erwin Hamers, Henk Gunter en Andres van den Berge speelden remise. Vooral de prestatie van Van den Berge was uitermate knap. Hij hield oud-wereldkampioen Harm Wiersma in bedwang. Daarmee behield Van den Berge zijn onge slagen status in dit seizoen. „Ik ben erg tevreden over mijn partij, maar het is jammer dat het niet genoeg zal zijn voor de overwinning. Dat is wat telt. Ge voelsmatig heb ik geen echte problemen gehad. Ik heb licht onder druk gestaan, maar vrij rustig en afwachtend gespeeld", zei Van den Berge na afloop „Hij verdedigde zich erg kranig, ook in tijdnood", complimen teerde de Friese prominent Van den Berge met zijn spel. „Maar, winst voor hem heeft er nooit in gezeten", voegde hij er aan toe om daarna in lachen uit te bar sten. Wiersma toonde sympa thie voor zijn tegenstanders. „Voor de Zeeuwen is het jam mer dat het weer niet lukt. Op nieuw zetten wij ze een voet dwars (vorig jaar werd het 13-7). Ze hebben vandaag aange toond dat ze wel iets meer dan tegen de ereklasse aanhangen Het team doet het erg goed in de hoofdklasse, maar langs deze weg lukt het bijna nooit om te promoveren." Toby Hage, de voormalig Zeeuws kampioen in dienst van Angarde, schetste het probleem van de Zeeuwen. „Wat PWG sterk maakt is dat ze een heel de gelijk, homogeen team hebben. Maar om ereklasse te spelen is het niet homogeen genoeg. Ze zouden in de breedte meer moe ten groeien. Ook met één topper erbij zou het team nog te licht voor de ereklasse zijn." Het was het derde opeenvolgen de jaar dat hoofdklasser PWG nacompetitie speelde. Even zo veel keer slaagde het tiental er niet in de ereklasse te bereiken. „Het is bijna een onmogelijke opgave om via de nacompetitie te promoveren", was teamcap tain Kees Rijk na zijn verloren partij tegen Toine Brouwers het eens met Wiersma. foto Willem Mieras Je probeert er alles aan te doen, maar de kans dat je wint is superklein. Het grote pro bleem van de nacompetitie is dat je altijd speelt tegen teams die al klaar zijn voor de ereklas se. Als wij in die klasse zouden gaan spelen, zou ik op zoek gaan naar versterking. Nu ben je gewoon nog minder." PWG 's Gravenpolder - Angarde Informatica 8-12. Kees Rijk Toi ne Brouwers 0-2, Erwin Hamers - Toby Hage 1-1, Henk Gunter - Mare de Meulenaere 1-1, Bennie Provoost - Ad van Tilborg 2-0, Andres van den Berge - Harm Wiersma 1-1, Jan van de Wete ringh - Edgar Haagh 1-1, Daaf Kasse - Jasper Lemmen 0-2, John ny de Leeuw - Ruud Palmer 2-0, Arjo Kousemaker - Ad de Hoon 0-2, Aart Walraven - Wiebe van de Wijk 0-2. i/GGen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48