zc )rukte paasdagen stemt tevreden Siddering van vertedering op familiefeest Goes is in beeld als locatie voor wielermuseum tel toeristen reizen op de bonnefooi naar Zeeland ito-inbraken Ivd-winkel n Goes eggeroof d Hé, ik heb een gouden ei Mannen verdacht van fraude Grenslinde voor jarig Goes geplant Man (90) beroofd in Goes Gewonde bij vechtpartij café Goes Vlissinger met geweld beroofd zeeuwse almanak Misselijk i 0113-315649 mzc.nl tredacti e@pzc.nl us 31. 4460 AA Goes itentie-exploitatie: (j-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. sdag 29 maart 2005 editie Bevelanden-Tholen Mize regioredactie DELBURG - De sombere schtingen voor het week- zijn niet uitgekomen. Iheeft niet volgezeten, maar toch nog behoorlijk aange- len", aldus C. Schönknecht de VW Kust Walcheren. kwam dit jaar wat laat op maar dat komt vooral dat Pasen zo vroeg viel. sen wachten af wat het doet. Toch zijn er nog heel mensen op de bonnefooi ge en. Als het zonnetje schijnt, er natuurlijk meer toeris- naar het was toch heel rede- Schönknecht noemt het inder dat de kamers met ont- lit jaar erg in trek waren, waren eerder vol dan ho- Dat zal ongetwijfeld met de temaken hebben." iet Arsenaal in Vlissingen vooral gisteren druk. erdag was eigenlijk een ge- idag, vergelijkbaar met vo- zegt directeur E. Ange- Zondag ook, maar maan- hebben we echt geplust, ons was het goed weer." Miniatuur Walcheren was ranwege het weer, juist zon- Irukker dan gisteren. Schouwen-Duiveland was druk dat er deze Pasen eer- meer dan minder toeristen het eiland waren gekomen vorig jaar. Dat dat niet di- uit het aantal boekingen Ikan wel kloppen. Met, na- familiebadplaats Burgh- nstede - en in mindere ma nk in Renesse - zitten erg vaste gasten die op een van éle campings een jaarplaats len voor hun stacaravan. Zo iet voorkomen dat het bij Op het parkeerterrein het spoor in Goes is op- in auto's ingebroken, wagens zijn in de nacht zondag op maandag door in- :rs onder handen genomen, iets is gestolen, wist de po- gisteren nog niet. Begin t was het ook al raak op parkeerterrein. Toen is in auto's ingebroken door de n te vernielen. Vemielin- aan auto's bleven het paas- ;einde niet beperkt tot Van een aan de Lange ;in Kapelle geparkeerde au- een ruit ingeslagen. ior Harmen van der Werf OES - MM Store Ganze- adaan de Piet Heinstraat Goes is in de nacht van rijdag op zaterdag leegge- »fd. De complete voor- id dvd's ter waarde van ÖOO tot 100.000 euro is («genomen. Fleurbaay, eigenaar MM Stores in Goes, Üssingen en Middelburg, «ft een beloning van vijf- lizend euro uitgeloofd wr mensen die iets kun- melden over de dief- Hij was nog niet verze- rd tegen inbraak. „Ik zit nds een jaar in Goes", ver- lt Fleurbaay, „en huurde winkel eerst. Je gaat an niet investeren in een uur alarmsysteem. Vorige «ek heb ik het pand ge acht. De zaken gingen zo »d. Ik durfde de aankoop an de winkel nu wel aan." ij had een afspraak om de- week de inbraakverzeke- ing te regelen. „En dan ge- Rirt er zoiets." Om zijn anten in het paasweekein- te kunnen helpen, heeft brbaay dvd-films uit |n winkels in Vlissingen Middelburg naar Goes iiaald. „Ik heb daar nog- wat dubbele dvd's aan." Hij prijst zich ge- meerdere zaken te ahben. „Als ik dat niet !d gehad, was ik vast en ser failliet geweest." k inbrekers hebben niet Heen dvd's gestolen, maar ak een partij sigaretten, agen wat contant geld. de VW rustig blijft, terwijl het op de straten en in de lokale su permarkten dringen geblazen is. Een bezettingsgraad durfde VW-informatrice M. Grewel niet te geven, maar wie op de bonnefooi kwam had zeker nog een plekje kunnen vinden op het Schouwse. „Vooral op cam pings, want mensen vinden het eigenlijk nog te koud voor een tent."Dat laatste beaamt voor zitter E. Troost van Recron Schouwen- Duiveland. Troost toont zich dik tevreden over het afgelopen paasweekeinde. „Vooral op de bungalowparken en in de hotels was er een heel behoorlijke bezetting. En in Re- nesse was het op straat en op het strand gewoon hartstikke druk. De strandpaviljoens zaten vol. Zeker als je bedenkt dat het een heel vroege Pasen was hoor je ons niet klagen." In Zeeuws-Vlaanderen leverde het paasweekeinde nergens files of buitensporige drukte op. De uitbaters van hotels en grotere vakantiecampings waren over het algemeen tevreden over de bezetting. Tegenvallende bezoekersaantal len werden nergens gemeld. On geveer 850.000 buitenlanders be zochten Nederland in het paas weekeinde. Dat was iets minder dan vorig jaar. Circa 325.000 Ne derlanders gingen in eigen land op vakantie. Het Nederlands Bu reau voor Toerisme Congres sen schat dat er ongeveer vijf tien miljoen dagtochtjes zijn ge maakt. Vooral attractieparken, GOESE SAS - Paaseieren zoeken is zondagmorgen vroeg een fluitje van een cent bij het Goese Sas. Zo'n veertig kinderen hebben met hun ouders nog maar net café-restaurant Het Loze Vissertje verlaten, of een flink aantal heeft de eerste al te pakken. „Ik heb er al drie", roept een jongetje enthousiast naar de meegelo pen paashaas. Ze heeft het bloedheet in haar verkleed- pak en hoopt dat het snel is afgelopen. Op het weiland achter Het Loze Vissertje zijn de eieren verstopt, niet van chocolade, maar echte hardgekookte. „Veel te veel liggen er", vindt de paashaas die door de jongste deelnemers op sleeptouw wordt genomen. Eén goede zoeker roept: „Hé, ik heb een gouden ei." Dat betekent straks een extra prijs, bovenop het pak ketje kleurpotloden voor iedereen. Paaseieren zoeken, het hoort bij de lente, bij Pasen. Het ei is het teken van een nieuw begin. En wat Pasen echt inhoudt? Een jongen die op straat aan het spelen is, voordat het eieren zoeken begint, weet het. „Ik heb er een verhaal over gehoord op school, dat Jezus is ge kruisigd en weer is opgestaan. Klopt toch?" Het zoeken duurt niet lang. Zo goed is alles niet ver borgen. Het moet een lolletje blijven, ook voor de paas haas. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf KAPELLE - Sporthal Groene- woud in Kapelle zit zaterdaga vond bomvol. Rond kwart over tien gaat er een siddering van vertedering door de zaal. De al lerjongsten, de swingkids van de Kapelse Twirl en Dancefacto- ry, komen op. Om de bijna vierhonderdvijftig bezoekers een goed zicht op de dansvloer te geven, is een tribu ne gebouwd. Ouders, grootou ders en andere bekenden op de achterste rij gaan staan, als de swingkids verschijnen. Ze wil len niks missen van het 'hoela hoepen' van hun (kleinkinde ren. Niet dat de show zo goed is. Sommigen weten de hoepel be hoorlijk lang rond hun heupen heen en weer te slingeren, ande ren lukt het slechts een enkele keer. Ach, wat maakt het uit. Ze durven het toch maar voor een volle zaal, die ukkies van vier, vijf jaar. Hetzelfde geldt voor de andere groepen die meedoen aan de grote voorstelling voor het éénjarig bestaan van de Twirl en Dancefactory. Jeugdle den van vier tot negentien jaar treden op. De tienermeiden stra len een opmerkelijk zelfbewust zijn uit. Of hun show perfect is of niet, het dansen doet hen goed, dat is overduidelijk. En één groep, de twirlfactory A, springt er zonder meer uit. Het publiek weet dat te waarderen met een zeker zo luid applaus als voor de allerkleinsten, de swingkids. Dromen Dreams come true (dromen ko men uit) is de naam die Mirian Hengsdijk en Sabriene Raas het spektakel hebben meegegeven. Zij zijn de vrouwen achter de Twirl en Dancefactory en het succes van de waarschijnlijk jongste vereniging van Kapelle. Tot een jaar geleden leidde in- structrice Mirian Hengsdijk de twirlmeiden als onderdeel van het Kapelse showkorps Jonge Kracht. „Ze zijn in redelijk goe de harmonie uit elkaar gegaan", zegt penningmeester Sjaak van den Berge. „Er is over en weer nog contact." Mirian Hengsdijk wilde meer, een eigen vereni ging waarin niet alleen plaats is voor twirlen, maar ook voor dans. Twirlen en dans liggen in eikaars verlengde. „Bij het twir len ligt het accent op het dan sen", legt Sjaak van den Berge uit, „het dansen met de baton, de twirlstok." Wat niemand van tevoren kon vermoeden, gebeur de: de Twirl en Dancefactory bleek een gat in de markt. Twin tig twirlers van Jonge Kracht maakten de overstap. Inmiddels telt de vereniging 115 leden, on der wie 88 jeugdleden. Uit Ka pelle, maar ook uit Yerseke, 's-Gra venpol der en Goes. De jeugdleden zetten zaterdaga vond 46 dansen op de planken, met als artistieke hoogtepunten de optredens van de twirlfacto ry A. De Twirl en Dancefactory sleepte met deze groep tiener meiden de eerste landelijke prijs binnen. Zij wonnen in januari tijdens het Nationaal Kampioen schap 'goud' in de categorie dans-twirl voor beginners. Succes Over wat de sleutel tot het suc ces van de Twirl en Dancefacto ry is, hoeft Sjaak van den Berge niet lang na te denken. „Het ent housiasme van Mirian Hengs dijk en Sabriene Traas. Ze zoe ken aansluiting bij wat onder jongeren leeft, zoals streetdan- EINDHOVEN - De politie Bra bant Zuid-Oost heeft vrijdaga vond een 51-jarige man uit Zie- rikzee en een in Bruinisse ver blijvende 55-jarige Duitser gear resteerd op verdenking van hy potheekfraude. De politie sluit meer arrestaties niet uit. De twee mannen bemiddelden in de verkoop van recreatiewo ningen in Zeeland, waarbij hy potheken afgesloten werden. Bij de bemiddeling zouden de man nen volgens de politie valse inko menspapieren hebben overlegd. De politie kwam de mannen op het spoor nadat een van de gedu peerden aangifte deed. In nau we samenwerking met de Fisca le Inlichtingen en Opsporings Dienst (FIOD) werd een onder zoek ingesteld. De twee mannen - die volgens de politie in heel Zeeland actief waren - bemid delden met name tussen Duitse kopers en een Nederlandse bank. De politie schat dat de totale schade aan hypotheekfraude mi nimaal 7 miljoen euro bedraagt. Hoeveel mensen er zijn gedu peerd, is op dit moment volgens een woordvoerder van de politie nog niet te zeggen. Het onder zoek is nog in volle gang. Op de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... musea en dierentuinen waren in trek. Overal kwamen even veel als of iets meer bezoekers dan vorig jaar. Met de drukte op de snelwegen viel het gisteren mee; volgens de verkeerscentrale in Driebergen keerden vakantiegangers en dag jesmensen door het matige weer waarschijnlijk eerder naar huis terug. ANP KATTENDIJKE - Vier historische figuren, onder wie de mysterieuze Jacoba van Beieren, hebben zaterdag onder aan de Oosterscheldedijk tussen Kattendijke en Wemel- dinge een grenslinde geplant ter gelegenheid van 600 jaar stad Goes. Wethouder S. van 't Westeinde (WD) verleen de assistentie. De linde aan de Kokuitsweg, vlakbij een parkeerplaats waar vaak Belgische duikers bivakkeren, heeft nog lang niet de omvang van de sierlijke grenslin- den die op veel plekken op Zuid-Beveland oude grenzen markeren. De jubileumboom is wel goed herkenbaar, aan een plaquette met de namen van de initiatiefnemers: de vereniging voor veldbiologie KNNV, afdeling de BeVelan- den, stichting Landschapsbeheer Zeeland en de afdeling groenbeheer van de gemeente Goes. De grenslinde aan de Kokuitsweg geeft de grens weer tussen de gemeenten Goes en Kapelle die in 1970 na de gemeentelijke herinde ling is ontstaan. Kattendijke en Wemeldinge waren voor die tijd zelfstandig. GOES - Een 90-jarige Goesenaar is zaterdagmiddag rond kwart over drie van zijn portemonnee beroofd in het cen trum van Goes. Hij had geld gepind aan de Grote Markt. Aan het begin van de Lombardstraat hield een onbekende vrouw hem staande. Toen de Goesenaar even later zijn portemonnee wilde pakken, bleek die verdwenen te zijn. GOES - Een 22-jarige Goesenaar heeft in de nacht van zondag op maandag een 18-jarige plaatsgenoot diverse verwondingen in zijn gezicht toegebracht. Het incident ge beurde tegen half drie 's nachts in een café aan de Wijn gaardstraat in Goes. De 18-jarige was op een stoel gaan zitten waarop de 22-jarige wilde plaatsnemen. Dat was de aanleiding voor de vechtpartij. De 22-jarige Goese naar is door de politie aangehouden en na verhoor vrijge laten. VLISSINGEN - Een 38-jarige Vlissinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag met geweld van zijn portemonnee beroofd. De man werd bij zijn woning in de Paul Kruger- straat aangevallen door vier personen. Hij ontsnapte en probeerde weg te komen in de richting van de Keersluis brug. De vier haalden hem in en sloegen hem in elkaar. De man heeft een gebroken vinger, gekneusde ribben en blauwe plekken opgelopen. In de portemonnee zaten enkele hon derden euro's. De politie verzoekt getuigen zich te melden via telefoonnummer 0900-8844. door Harmen van der Werf GOES - Zeeland krijgt niet al leen een nationaal voetbalmu seum, maar mogelijk ook een na tionaal wielermuseum. Goes is in beeld als locatie. Matty Verkamman, initiatiefne mer van het voetbalmuseum in Middelburg, heeft met de Goese burgemeester D. van der Zaag een oriënterend gesprek gehad. Hij heeft er ook met commissa ris van de koningin W. van Gel der over gesproken. „Die vond het een aardig plan, ook om een einde te maken aan de Hoekse en Kabeljauwse twisten tussen Middelburg en Goes." Middel burg snoepte eerder het water schapskantoor van Goes af. Volgens Verkamman ligt het idee 'in de week' bij de gemeen te Goes en Sportpunt Zeeland in Goes. „Veel meer dan een idee is het nog niet. Zo is het na tionaal voetbalmuseum ook be gonnen." Dat instituut opent met Pasen 2007 de deuren, zo is de planning. Of het ooit zover komt met het wielermuseum, durft niemand te voorspellen. Van der Zaag: „Het lijkt mij wel aardig." De lo gische plek voor het museum is in Goes het Hollandsche Hoe ve-gebied, bij Sportpunt Zee land. Dies van de Velde, direc teur van Sportpunt Zeeland, is ook benaderd. „Het is allemaal nog zo pril", meldt hij. „Ik heb er kennis van genomen. Dat is echt alles." Dé vraag is of een nationaal wie-r lermuseum rendabel te maken is. Oud-wielrenner Jo de Roo uit Kapelle heeft bedenkingen. „Freddy Maertens, toch een be kende Belgische wielrenner, heeft zijn schouders gezet onder een wielermuseum in Roesela re. Dat trok vorig jaar 18.000 bezoe kers. Onvoldoende lijkt mij." In het Vlaamse Oudenaarde is sinds 2003 een Centrum Ronde van Vlaanderen. Het eerste jaar kwamen daar 40.000 mensen op af. Haalbaarheid Uit een haalbaarheidsonder zoek voor het nationaal voetbal museum in Middelburg, waar aan allerlei activiteiten worden gekoppeld met bekende voetbal lers, is naar voren gekomen dat dit goed kan zijn voor 150.000 tot meer dan 200.000 bezoekers. Verkamman is realistisch: „Voet bal is in Nederland een grotere sport dan wielrennen." Hij speelt overigens slechts een be middelende rol. „Ik heb mijn handen vol aan het voetbalmu seum." Volgens Verkamman is het idee voor een wielermuseum ont staan in samenspraak met Theo Stevens, directeur van het natio naal sportmuseum in Amster dam. Twirlsters in actie in sporthal Groenewoud in Kapelle. foto Willem Mieras Landerig hing die Vlissingse puber op de bank. Verkouden, keelpijn, moe, beetje misse lijk maar net niet genoeg om over te geven. Tijd voor een gezond, zelfgetrokken soepje, vond haar moeder. Even later zat het meisje met lichte tegenzin in de soep te roeren. Nam een lepel, en nog een. Boog zich toen wat die per over het bord, pikte met haar lepel iets op en riep wat- paniekerig: „Er zit een vlo in mijn soep!" „Dat kan niet", zei haar moeder, maar op de rand van het bord lag toch echt iets zwarts. Opeens ging haar een licht op. Ze ging naar de keuken en keerde even later terug, in haar hand een pakje vermicelli. „Dat ivas nog van oma", zei ze schuldbewust, „en er zaten torretjes in." Haar dochter rende naar het toilet. Zo te horen was ze nu wel misselijk genoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31