Inge Dekker schrikt van zichzelf PZC verlenging Bekerfinale driebanders geen onverdeeld succes weer kanTuggen Tafeltennissers Waaghalzen Rugblessure streep door rekening VDH Cheuk-A-Lam stijgt na NK op de rangli] Vrouwen gooien hoge ogen tijdens Swim Cup in Eindhoven Stefan Mazroc prolongeert tit Naakte collega RUGNUMMER Geïmponeerd dinsdag 29 maart 2005 door Arjen Vos EINDHOVEN - Meer dan een rol als toeschouwer zat er voor Pieter van den Hoogenband niet in bij de Swim Cup in Eindho ven. De olympisch kampioen wilde in zijn eigen bad een WK-ticket voor de 100 meter vrije slag veiligstellen, maar een rugblessure brak hem op. Van den Hoogenband plande slechts twee wedstrijden in aan- loop naar het WK in Montreal: de Open Vlaamse strijd in Ant werpen en de Swim Cup in Eind hoven. De Amsterdamse Swim Cup en het NK, eind april, staan niet in zijn agenda. Formeel moet VDH nog vormbehoud to nen op de 100 meter vrij. Dat mislukte in Antwerpen, waar hij op de 200 meter wél slaagde. In Eindhoven was starten onmo gelijk door een onwillige rug. Het leek VDH en coach Jacco Verhaeren niet verstandig risico te nemen. Verhaeren: „Het gaat beter met hem, maar niet vol doende om hier te zwemmen. „We zetten een stap terug en trainen komende week volop." Verhaeren zal samen met zijn pupil bekijken wat hen te doen staat. Een startbewijs van Van den Hoogenband op het konings nummer komt er waarschijnlijk vanzelf. Er zouden nog twee an dere zwemmers onder de (scher pe) limiettijd van 49,55 secon den moeten duiken om VDH op de tribune te houden. Die kans is klein. In dat geval is het dus niet nodig een extra wedstrijd te zwemmen om vormbehoud te tonen. Verhaeren: „Dat zijn we ook niet van plan." Bij de mannen viel met name de prestatie van Stefan Oosting op. De PSV'er plaatste zich enigs zins verrassend voor de estafet te 4x100 meter vrij op het WK. Daarmee staat de teller op drie zwemmers, omdat de PSV'ers Mitja Zastrow (tijdens de Swim Cup) en Pieter van den Hoogen band (in Antwerpen) dat ook al deden. Mark Veens, ook PSV, kwam zondag zeshonderdste van een seconde tekort om het kwartet nu al te completeren. Verhaeren was echter tevreden. „Dit geeft de burger moed. Drie man geplaatst en Mark Veens en Gijs Damen zitten er vlak ach ter. Vergeleken met vorig jaar zijn we een stuk verder." GPD door Arjen Vos EINDHOVEN - Al die aandacht hoefde eigenlijk niet zo van Inge Dekker. Maar de zwemster had er zelf om gevraagd. De Friezin blonk uit tijdens de Swim Cup wedstrijden in Eindhoven. Ze plaatste zich met prachtige tij den op de 50 en 100 meter vlin derslag voor het WK in Montreal en droeg haar steentje bij aan het wereldrecord dat de vrouwenestafetteploeg zwom. „Ik wist niet dat dit er allemaal in zat", sprak ze beduusd. Dat wereldrecord was het sluit stuk van drie dagen zwemmen in het knusse en afgeladen zwembad Tongelreep. Het re cord op de 4x50 meter vrije slag werd luid bejubeld, niet in het minst door de zwemsters zelf: In ge Dekker (TWN), Hinkelien Schreuder (PSV), Chantal Groot en Marleen Veldhuis (beiden Team Hes). Het kan dan wel op een incourant zwemonderdeef zijn, een wereldrecord is een we reldrecord. Tot zondag stond het op naam van Duitsland, ge zwommen in Perth in 1991. Veer tien jaar later ging dat stokoude record van 1.44,09 er aan, en niet te zuinig ook: 1.39,15. Kopvrouw Marleen Veldhuis ging er vooraf al van uit dat het zou gaan lukken. „Maar dat we zó hard zouden gaan? Nee, dat verrast me. Iedereen steeg bo ven zichzelf uit." Het kwam ook vanwege de ambiance, zei Dek ker, „De sfeer was geweldig." Plet was toch al haar toernooi. De negentienjarige vlinderslag specialiste zwom fraaie tijden, Inge Dekker in opperste concentratie voor de finale van de 100 meter vrije slag tijdens de Swim Cup. griste twee WK-tickets mee en was de revelatie van het evene ment. De tijd op de 50 meter vlinderslag (26,77) was mooi, die op de 100 meter vlinderslag (58,73) zelfs prachtig. Ze schrok er zelf van, zei ze lachend. „Ik had voor dit toernooi niet echt uitgesproken verwachtingen. Ei genlijk zou ik pas op het NK in april gaan pieken. Ik was ook niet eens helemaal uitgerust, dus het zou in de toekomst nog harder moeten kunnen." Dekkers naam, zo wordt gefluis terd, zou hoog op het verlang lijstje van Jacco Verhaeren prij ken. De technisch directeur van het Nationaal Zweminstituut Eindhoven wil zijn groep uit breiden met Nederlands topta lent. Na het NK krijgen zwem mers in wie Verhaeren toekomst ziet een schriftelijke uitnodi- foto Robert Vos/ANP ging om over te stappen naar Eindhoven. Dekker waarschijn lijk ook, al wilde Verhaeren dat niet bevestigen. Twee jaar geleden had Dekker zin om naar Eindhoven te gaan, maar ging het niet door, Nu zal ze, in tegenstelling tot Marleen Veldhuis, een eventueel verzoek in overweging nemen. Ze heeft het, benadrukte ze, goed naar de zin bij Topzwemmen Team West-Nederland, de club van trainer Dick Bergsma. „Het heeft even geduurd voordat ik aan Dick gewend was, nu komt het er langzamerhand uit. Maar als het verzoek van Eindhoven komt, ga ik er goed over naden ken. Er is een mooi bad in de maak, ze hebben meer geld. Ik zeg niet dat ik het niet doe. Ik weet het echt niet. Momenteel gaat het immers ook lekker. Doel Naar aanleiding van de tijden die de studente psychologie in Eindhoven op het scorebord zet te, heeft ze haar ambities bijge steld. „Een finaleplaats in Montreal moet nu wel mijn doel worden." Net als Dekker heeft ook Mar leen Veldhuis over vorm niet te klagen. De Twentse noemde haar prestaties (plaatsing voor het WK op de 100 en 50 meter vrije slag) 'heel positief. Op de 100 meter zwom ze zelfs een per soonlijk record: 54,74. „Ik heb hard getraind en ben stukken sterker geworden. Ik merkte dat ik vergeleken met andere dames kracht tekort kwam, dus ben ik sinds januari meer aan kracht training gaan doen. De gevolgen daarvan merk ik nu al." Ook Chantal Groot keek ver heugd terug op het paasweekein de. Ze had niet alleen een wezen lijk aandeel in het wereldrecord estafette, maar plaatste zich ook, op de 50 meter vlinderslag, voor het WK. GPD door Joop van den Oudenhoven RIDDERKERK - Danny Cheuk-A-Lam heeft tijdens het NK snooker in Ridderkerk aan getoond terecht bij de Neder landse subtop te horen. De inwo ner van 's-Heerenhoek kwam weliswaar niet bij de vooraf ge hoopte laatste acht, maar de 4-2-nederlaag in de achtste fina le tegen fullprof Johan Oenema was bepaald geen schande. Cheuk-A-Lam kende een voort varende start van het NK snook er. In de eerste ronde werd quali fier Ronald Blok met 3-0 kans loos teruggewezen. Daarna bond de Zeeuw de strijd aan met Martin Hazewinkel. Ook die moest er met dezelfde cijfers aan geloven. Hiermee plaatste Cheuk-A-Lam zich bij de beste zestien van het toernooi, maar daarin moest hij. met 4-2 zijn meerdere erkennen in fullprof Johan Oenema. De Fries, die als hoogste brakes 125 en 94 liet noteren, werd vervol gens pas in de halve finale ge stuit door Gerrit bij de Leij, die op zijn beurt in de finale verloor van Stefan Mazrocis. Ondanks de nederlaag was het halen van de achtste finale voor Cheuk-A-Lam een goede zaak voor zijn plaats op de nationale ranking. Omdat ook de concur rentie in het klassement voor zware opgaven stond, loopt zijn plaats in de topzestien geen ge vaar meer. Alleen Gerrit bij de Leij kon nog invloed uitoefenen op de stand van Cheuk-A-Lam, maar daarvoor moest hij wel de finale tegen Mazrocis winnen. Dat lukte hem dus niet. Daar door is Cheuk-A-Lam gestegen naar de achtste plaats in de ran king. Met nog twee toernooien te gaan kan er, mits de eerste ronden worden overleefd, niks meer mis gaan. Gevrijwaard Dat betekent dat Cheuk-A-Lam volgend seizoen is gevrijwaard van het spelen van voorwedstrij den en daarmee zijn status ver der kan uitbouwen. Naast meer aanzien en meer kans op prijzen geld, zijn ook een kortere toer- nooiduur en minder reis- en ver blijfkosten prettige bijkon] heden. Dik tevreden keek de tut.; stand beste snookeraar van| land terug op het NK: „Dit een goed gevoel. Hier heb') hele seizoen voor geknokt ik de laatste toernooi®! paar punten pak, is mijni verwezenlijkt. Maar ik gj tuurlijk voor meer." Voor het koppel Marcel wen-Atong Wu zat het j pioenschap in Ridderkerk snel op. Al in de eerste verloor de Zeeuwse combi van Carlo Hommeles en Verhoeven en ging de droa de prestatie van vorig (brons) te herhalen in rooki Ook in het individuele tog viel er voor Mouwen wein te behalen. Hij verloor ind ste ronde met 3-0 van i Ajodhiasing. Chris van j woude (Oost-Souburg) oi ging hetzelfde lot, Hij vt van zijn eerste tegenstander, divisionist Hamid El Bons 3-2. Maar met kwalificatie het NK hadden beide 5 al een fraaie prestatie gelen RIDDERKERK - Stefan M cis werd gisteren in Riddei weer Nederlands karaj snooker. De titelverdediga Noordwijk, de enige Nedg der in de top-128 van de] bond WSA, won in de finalt 5-2 van Gerrit bij de Leij (Aj scha) na een 0-2-achterstai De hoogste break was n« ook voor Mazrocis. Od maakte hij in Emmen als8 Nederlander het maximum tal punten op rij: 147. Bij de vrouwen won Smits uit Heerenveen, vofl derde keer na 1999 en 200 versloeg Lea Lindhout (No wijk) in de finale met 3-0.! schakelde in de halve finale! verdedigster Rosanna L Tjong uit. Het koppeltoernooi was Florian Moederscheim (Ne wijkerhout) en Rogier var Kamp (Leiden). ANP door Joop van den Oudenhoven De bekerfinale driebanden voor teams ging in Hotel Zuiderduin uit als de bekende nachtkaars. De ze ge ging naar titelverdediger Crystal Kelly, dat in een van elke spanning ge speende finale het verrassend ver ge komen Van Donge De Roo met 6-2 versloeg. Een terugblik op de nationale bekerfi nale leert dat enkele kanttekeningen op zijn plaats zijn. Want had het Goe- se Delta/Ockenburgh een koude start, de organisatie had die ook. De ont vangst van de teams en hun begelei ding was dan wel joviaal, maar de ka mers waren voor de spelers niet be schikbaar. Zij moesten zich voorberei den en omkleden temidden van het al aanwezige publiek. Alle kostbare za ken moesten in de auto's achterblij ven. Er was maar weinig begrip voor deze organisatorische blunder. Delta/Ockenburgh was één van de Ivan Ljubicic maakte de oorlog in Bosnië mee en is dus wat gewend. Maar in Miami kreeg de Kroatische tennisser weer eens de schrik Van zijn leven. Hij opende zijn kluisje en trof daarin een spiernaakte man aan. Het was zijn Franse collega Michael Llo- dra, die zich bij wijze van grap ver schanste in de kleedkamer. Ljubicic: „Ik was geschokt." Ryan Babel is door zijn goal tegen Roemenië terechtge komen op de vierde plek van de ranglijst van jongste doel puntenmakers ooit in het Ne derlands elftal. De Ajacied was zaterdag achttien jaar, drie maanden en zeven dagen oud. Koploper in het klassement is Jan van Breda Kolff, die op 2 april 1911 zeventien jaar, twee maanden en vijftien dagen oud was toen hij scoorde in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen België. Nummer twee Dé Kes- sler was op 21 maart 1909 ze ventien jaar, zeven maanden en tien dagen toen hij doel trof in het uilduel met België (1-4) en nummer drie Piet de Boer telde op 28 november 1937 achttien jaar, een maand en achttien dagen toen Oranje met 4-0 van Luxemburg won. Het duurde even voor hij de grap kon waarderen. Hij kreeg zelfs bewonde ring voor Llodra, die zich in de kleine ruimte had weten te wringen. „Hij moet wel erg lenig zijn." Voor beide spelers had het nudisme in de kleedka mer geen gevolgen. Ljubicic won daar na zijn partij tegen de Amerikaan Vin- ce Spadea en Llodra versloeg zijn landgenoot Amaud Clément. In het amateurvoetbal is er amper een grotere ergernis dan het feno meen clubgrensrechter. De meeste vlaggenisten hebben weinig tot geen last van hun geweten en handelen slechts naar de aloude wijsheid 'een goede grensrechter pakt punten voor zijn club'. Ook al is daarvoor oneer lijk gedrag noodzakelijk. Eldert Vroegop is er zo één. De vlagge- nist van VVGZ heeft een bedenkelijke reputatie, maar lijkt daar niet om te malen. Zodra er ook maar enig gevaar dreigt in de achterhoede van de Zwijndrechtse zaterdag-eersteklas ser, gaat de vlag fier de lucht in. Bui tenspel of geen buitenspel, op Eldert Vroegop kan WGZ altijd rekenen. Behalve dan zaterdag in de slotfase van het duel met Kloetinge. Vroegop vlagde Ferry Alfons bij een 0-1-stand terug, waarop de Zeeuwen in woede ontstaken. Bijna de hele bank be stormde de grensrechter, met de laaiende trainer Dolf Roks en zijn al even kwade assistent Joost Folmer voorop. De vlaggenist kreeg tal van verwensingen naar zijn hoofd en was daar kennelijk zo door geïmponeerd dat hij vervolgens de vlag amper nog durfde op te steken. Misschien wel me de daardoor liep Kloetinge nog uit naar een monsterscore (0-7). En pakte Eldert Vroegop eens een keer geen punten voor zijn club. teams die hierdoor het meest werden getroffen. De Goese ploeg moest im mers al om 13.00 uur aantreden voor de eerste wedstrijd, terwijl pas na 15.00 uur kon worden beschikt over de kamers. Het was niet de enige blunder van het evenement. Dat de finale geen grein tje spanning biedt, kan de organisatie weliswaar niet kwalijk worden geno men. Maar wél dat de eindstrijd met bijna een uur vertraging begon. De pu blieke belangstelling was bedroe vend. Slechts zo'n 150 betalende toeschou wers, en wat genodigden ui teraarden, vulden de in dit geval veel te grote zaal. Het stak schril af tegen opkomst bij het recente wereldbekertoernooi in Sluiskil. Sportieve hoogtepunten en dieptepun ten waren er uiteraard ook bij het eve nement in Egmond aan Zee. De hoogtepunten 1Harrie van der Ven van BC Den Hoek corrigeert op matchbal de arbi ter, nadat die een punt van tegenstan der Jean van Erp afkeurt. Dat sportie ve gebaar kostte hem de 1-1 in sets, hij kwam met 2-0 achter. 2. Peter de Backer eveneens BC Den Hoek, klopte zowel Jaspers als Blom- dahl. 3. De partijen tussen Jaspers en Blom- dahl met moyennes van 1.578 en 2,100 en Sanchez en Zanetti met res pectievelijk 1.625 en 2.500. 4. Jean Paul de Bruijn uit Hulst be hoorde met zijn eindmoyenne van 1.492 tot één van de betere spelers van het toernooi. De dieptepunten 1. In de finale behaalden drie spelers moyennes die in de eerste divisie nor maal zijn. Burgman 0.880, Van Kuyk 0.838, Van Beers 0.833. 2. Raymond Ceulemans en Herik Ha- braken voerden in hun onderlinge duel een psychologische oorlog uit. Terwijl de ballen klaar lagen-voor de derde set verdween Habraken uit de arena. Ceulemans bleef boos achter. Na enige tijd ging hij zelf ook weg en kwam pas terug toen de Brabander al enige tijd op hem wachtte. Ceulemans na afloop, knap geïrri teerd'„Die slaperige afstoot van hem is een ramp." ASSEN - De Duitser Christian Pfeifer is een stuntman op de motor. Een gozer met lef, zogezegd. Maar wie wa ren er gisteren op het circuit in Assen tijdens het ONK stuntrijden nu eigenlijk de echte waaghalzen? Juist, de vier vrijwilligers die tijdens de show van de Duitser op de grond gingen liggen, hun ogen sloten en slechts kon den bidden dat Pfeifer geen slechte dag had en ze even later weer heelhuids overeind konden krabbelen. Dat lukte. Maar gewaagd was het vrijwillgerschap natuur lijk wel. foto Olaf Kraak/ANP door Alex Krappen KLOOSTERZANDE - De tafel tennissers van SAR/Rabobank hebben met een 8-2-overwin- ning op Belcrum de koppositie in de derde divisie veroverd. De vrouwen van de Zeeuws-Vlaam- se vereniging verloren daarente gen met 7-3 van koploper Hoon horst en moeten zich daardoor gaan opmaken voor een playoff-wedstrijd om één plaats in de eredivisie. Om nog kans te maken op het kampioenschap in de eerste divi sie hadden de vrouwen van SAR ruim moeten winnen van Hoon horst. Maar in Kloosterzande slaagde de ploeg er niet in voor de afwezige Naomi Schelfhout, die de laatste weken in goede doen was, een representatieve vervangster te vinden. Daar door was een ruime zege bij voorbaat onmogelijk. Na de 3-7-nederlaag (Kim 't Hooft en Simone de Klerk won nen beiden één partij) staan de Zeeuws-Vlaamse tafeltennisters nu vast op de tweede plaats. Die geeft na afloop van de reguliere competitie recht op een beslis singswedstrijd tegen de num mer zeven van de eredivisie. In zet van die strijd is een plaats in de hoogste klasse van Neder land. In de tweede divisie won het tweede team van SAR met 6-4 van Docos 2. Daarbij was op nieuw een glansrol weggelegd voor Lacey Koole, die ongesla gen bleef. SAR 2 gaat nu aan de leding in deze klasse, maar heeft een wed strijd meer gespeeld dan de meeste concurrenten. Zelfs de nummer vijf, Docos 2, staat op een achterstand van slechts acht punten. Het blijft dus opletten voor de Zeeuws-Vlaamse reser ves. Voor het derde team van SAR is promotie naar de derde divisie nog slechts een kwestie van tijd. Ook de vijfde wedstrijd in de vierde divisie, tegen Veldhoven, werd in een overwinning omge zet: 7-3. SAR 3 staat nu vijf punten voor op Fürst 2, maar heeft een wed strijd minder gespeeld. Het kan dus nauwelijks nog misgaan voor SAR 3. In de mannen tweede divisie lie ten de tafeltennissers van Middelburg voor de derde' op rij kansen liggen om zk een vroegtijdig stadium val spelen. Tegen hekkensl Renata won TTCM met sli 6-4. Vooral Wesley Wegman ha nodige kansen om meer tei nen dan de ene partij die hi in zijn voordeel beslechtte verschil tussen de koplopf de nummer vijf van de ranp bedraagt slechts zeven pui het blijft dus oppassen voc Middelburgers. Over een I pioenschap hoeft de J in ieder geval geen illusies te ken. Daarvoor is magere tegen een geheide degrai toch echt te weinig. De mannen van het wissel) ge SAR/Rabobank zetten grote stap op weg naar de in de derde divisie door met van Belcrum te winnen.! crum startte de wedstrijd koploper, maar kwam er za sterspeler Koen Wetering? aan te pas. SAR staat nu punten voor op Belcrum speelt alleen nog tegen zffl teams. Er lijkt dus niets i mis te kunnen gaan voor SA Jongens A In de jongens A-klasse 2 TTC Middelburg een pak of broek van koploper JCV(! TTCM blijft middenmotor. A muiden, dat niet in actie k* staat vier punten achter. In de C-klasse speelde Reyns alle frustraties van de lal weken van zich af met 9-1-zege op Docos. Die zege! belangrijk zijn, de Hulsterp! nam de tweede plaats over Wibats, dat nu vijf punten! terstaat, maar nog een weffl tegoed heeft. Koploper VüN' lamanders is veel te sterk, a wellicht geeft ook de W plaats recht op promotie! de B-klasse. Reynaert 3 vast op de vijfde plaats.! verandert ook de 7-3-neder tegen FvT 2 niets aan. In de meisjes B/C-klasse won nemuiden fraai met 8-2 van gang 2. Die overwinning hard nodig, Arnemuiden h nu enigszins in het spoor koploper Rijnsoever, teams hebben 39 punten, Ar muiden heeft een wedS meer gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30