£wiek pakt belangrijke punten IC Van der Stricht lost Leenhouts af Spanning in zwemloopcircuit Tennisploeg van Allround winnaar van wintercircuit eeuwse ruiters met ;ge handen op NK 29 Tak en De Beule trainers bij Morres/Hulst gradatie volleyballers Hulst kwestie van tijd Vermue snel op de 400 meter De Schelde wint zwemmarathon Bart Maas tweede in Nieuwkuijk Hoondert/De Waard net in de min dckeyploeg van msterdam wint iiropa Cup II Sranang verliest dinsdag 29 maart 2005 or Peter van Kouteren JLST - Guido de Beule en irner Tak zijn volgend sei- ;n de trainers van de keur- ipsen van volleybalclub irres/Hulst. De Beule wordt jjner van de vrouwenploeg. Ji neemt de eerste mannen- ieg onder zijn hoede, ft de twee nieuwe trainers let de club na een rumoerig seizoen op meer stabiliteit in de gelederen. Harry van Putte (vrouwen) en Guido de Beule (mannen) haakten dit seizoen nog voor de winterstop als trai ner af. Kim de Booy nam eens per week een training bij de vrouwen voor haar rekening en was coach in de thuiswedstrij den. Erwin Lambert wierp zich op als trainer en coach bij de mannen. De club gaat met Gui do de Beule en Werner Tak een tweejarige verbintenis aan. Ronald van Goethem wordt aan het eind van het seizoen als voorzitter van de technische commissie opgevolgd door Joop van Egmond en is blij de technische staf voor de stan daardteams voor volgend sei zoen rond te hebben. Zowel bij de vrouwen als mannen haakt een groot deel van de selectie af. Die plaatsen worden ingeno men door spelers uit eigen gele deren. Direct na afloop van de compe titie gaan De Beule en Tak met hun selectie al aan de slag. Ro nald van Goethem: „Vanaf half april wordt er al met de nieuwe selectie getraind. Degenen die te kennen hebben gegeven dat ze stoppen, kunnen dan ook nog meetrainen. De nieuwe trai ners gaan nog wel praten met spelers die hebben aangegeven dat ze bij Morres stoppen. Het eerste seizoen moet er gebouwd worden aan een nieuw team. In het tweede seizoen kan er mis schien worden geoogst. Na twee seizoenen wordt geëvalu eerd hoe de chemie tussen de trainer en spelers is. De club wil niet nog eens meemaken wat er dit seizoen is gebeurd." Peter van Kouteren De volleyballers van ;k uit Bruinisse verzeker- rich zaterdag in de promo te dankzij een 1-3-over- iing bij Sic Pugno zo goed leker van lijfsbehoud. Voor touwen van Morres/Hulst jradatie naar de derde di- ia verlies thuis tegen 2 (1-3) slechts een kwes- an tijd. rouwen van Savok moesten derde divisie buigen voor (3-1). De Hulst-reserves kten in de promtieklasse metten met Jola/Olympus res/Hulst-Utrecht 2 1-3 8, 10-25, 17-25, 22-25): echt degradatie duel, waar- g die de minste fouten ite won. Morres/Hulst be hoed, maar verzuimde daar- laatste strohalm te grij- Ihuisploeg keek vanaf de de set steeds tegen een ach- md aan. Morres/Hulst was erend lief voor de gasten en zelf passend onder de -Savok 3-1 (19-25, 25-17, 25-18): Savok begon met rima opslag scherp aan het maar kon een goede start 'vervolg geven. Halverwege ireede set kwam dé omme- k kwam er in het restant de wedstrijd passend niet aan te pas en was gedwon- ot een voorspelbaar spelle- ■aarbij hoog aan de buiten kanten werd aangevallen. De ge varieerd serverende thuisploeg had daar veelal een hecht blok. Na verlies in de tweede set, moest Savok ook in de derde set een voorsprong uit handen ge ven. Daarna ging het duel voor de Sasse ploeg als een nacht kaars uit. Morres/Hulst 2-Jola/Olympus 4-0 (25-15, 25-23, 25-15, 25-19): De Hulst-reserves ontwikkelen zich nog steeds goed en zetten hun opmars in de promotieklas se voort. De thuisploeg hanteer de een goede opslag en haalde daarmee de angel uit de Madese aanval. Jola/Olympus kon niet op volle oorlogssterkte aantre den. Tegen een incomplete opponent had een goed draaiend Morres/ Hulst 2 niet meer dan zeventig minuten nodig om vier keer op rij te winnen. Slechts in het tweede bedrijf kon Jola/Olym pus een vuist maken. In de ande re sets stond er geen maat op het spel van de formatie van Ro nald van Goethem. Mannen Sic Pugno-Kwiek 1-3 (28-26, 22-25,22-25,17-25): Een incom pleet Kwiek voegde vier belang rijke punten aan het totaal toe. In een matige wedstrijd werd lijfsbehoud zo goed als veilig ge steld. Een aantal dubieuze be slissingen van de scheidsrechter vielen in de eerste set in het- voordeel van het winnende Sic Pugno uit. In de daaropvolgende sets trok Kwiek steeds aan het langste eind. De nummers één en twee van het Open ZK snelschaken. Rechts winnaar Geert van der Stricht, links nummer twee Koen Leenhouts. foto Lex de Meester door Roeland Alders VLISSINGEN - De Belg Geert van der Stricht is zaterdag in Vlissingen winnaar ge worden van het Open Zeeuws kampioen schap snelschaken. De voormalige speler van HWP bleef oud-teamgenoot en titelver dediger Koen Leenhouts voor. Derde werd Roosendaler Charles Kuijpers. In een matig bezet toernooi begon Soubur ger Jeroen Hekhuis erg goed. Met vierenhal ve punt uit .vijf-partijen - met daarbij een overwinning op Koen Leenhouts - stond hij even aan de leiding. Hij kon deze prestatie echter niet voortzetten en moest toezien dat Geert van der Stricht hem voorbij streefde. De niet erg scherp acterende Koen Leen houts kon vervolgens niet voorkomen dat hij klop kreeg van zijn voormalig teamge noot, die tegenwoordig als schaakprof door het leven gaat. De tweede ontmoeting tus sen de titelfavorieten eindigde onbeslist. Hierdoor hield de Belg zijn kleine voor sprong vast. In de laatste ronde had Van der Stricht ge noeg aan remise, hetgeen zijn tegenstander Ouinten van de Vrie niet erg vond. De Mid delburger had in dat geval namelijk genoeg punten om de jeugdprijs in ontvangst te kun nen nemen. Dat Koen Leenhouts de laatste ronde nog verloor van Roosendaler Peter Kuijpers deed weinig meer ter zaken. Leenhouts moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Charles Kuijpers was blij met de der de plaats. GENT - Esther Vermue van AV'56 heeft op de sluitings meeting van het indoorseizoen in de topsporthal te Gent, de 400 meter op haar naam geschreven. Met een tijd van 59.54 seconde verbeterde ze meteen het club record van AV'56 bij de B-junioren, dat op naam van Dorien Dek (59.93). Veterane Hermien Roggeband liet op de 400 meter een tijd noteren van 66.84. Ze werd verder tweede op de 60 meter in een beste seizoentijd van 8.35 seconde. GOES - Zwemclub De Schelde uit Terneuzen is winnaar geworden van de eerste Nachtzwemmarathon in Goes. Met een totaal van bijna 64 kilometer hielden de zwem mers uit de Scheldestad de teams van Bruinvis en Luctor et Emergo na twaalf uur achter zich. Ook deze clubs over schreden de 61 kilometer. Het marathonrecord blijft staan op naam van Luctor, dat tijdens de Kerstmarathon in Vlissingen (2003) een af stand van 66 kilometer zwom. Bij de niet prestatieve ploe gen, er deed onder andere een team van cios-leraren mee, kwam het team Vliegende Vissen als winnaar uit de bus met 45,8 kilometer. In het kader van 600 jaar Goes organiseerden studenten van het Goese cios de marathon. Het geld dat werd opge haald ging naar een weeshuis met aids-kinderen in Oegan da. NIEUWKUIJK - Mountainbiker Bart Maas uit Hans- weert heeft tweede paasdag tijdens de 6de Rabo Paasbike in het Brabantse Nieuwkuijk beslag weten te leggen op de tweede plaats bij de nieuwelingen. Maas, uitkomend voor het team Beebikes, reed nagenoeg- de hele wedstrijd in tweede positie. Hij had een zware laatste ronde. De laatste zeven kilometer moest hij rijden zonder zadel omdat dit was gebroken. Maurice van de Berge uit Goes werd vijfde bij de nieuwelingen. Johan Oosterhuis uit Vlissingen werd vijfde bij de 11 en 12 jarigen; zijn broer Thomas finishte als achtste en Er- win de Visser uit Domburg als negende. Bij de meisjes was er een derde plaats voor Britta Schoe uit Vrouwenpol der. RILLAND - De driebanders van Hoondert/De Waard le den een kleine nederlaag tegen DC Michielsen uit Breda in poule 4 van de derde divisie van de landelijke competi tie driebanden groot. Twee dingen sprongen in het oog tijdens de ontmoeting in biljartpaleis Jacobs. Allereerst de zwakke vertoning van Sjaan van Kuyk op bord twee tegen Loyens. De partij die 66 beurten duurde leverde de Brabander in Zeeuwse dienst slechts 24 punten van de benodigde 35. Het positie ve nieuws kwam van de man op bord vier Bram de Waard. Voor de tweede week op rij leverde hij een partij af boven de 0.600. Om precies te zijn werd het 0.612 tegen J. Ma- chielse. Genoeg voor de teamzege was het echter niet. Doordat Vic Herreweghe en PI. Cas remise overeen kwa men en Johan Visser verloor van A van Duuren gingen de punten mee naar Breda, 3-5. Lucien Roelandt ELO - Een ervaring rijker usie armer, dat was zater- het resultaat voor de Zeeuw- (ringruiters op het NK sprin- inErmelo. strijd om de medailles kwa de jeugdige Zeeuwen er aan te pas. Chayenne Wis- e ontbeerde op het KNHS- ilLEN - De vrouwenhockey- g van Amsterdam heeft in len de Europa Cup II gewon- De ploeg van coach Giles net was in de finale met 2-0 iterk voor het Engelse tasford. De doelpunten kvva- op naam van international itje Scheepstra en Liselot amp. üerdam, koploper in de Ra- ink Hoofdklasse, nam de ti- wr van Laren dat vorig jaar gen veld de beker won. Het vierde Europa Cup II voor imsterdamse vrouwenploeg. dub won ook in 1998, 1999 Q01 deze prijs. sterdam hield zondag in Keu- de thuisclub Rot Weiss uit inale. De Nederlandse ploeg in de afsluitende groeps- strijd met 1-0 dankzij een van Hofkamp. Eerder Amsterdam de andere twee fysduels met grote cijfers ge- men (15-1 en 8-0). anje Zwart 111e moest de mannenploeg Oranje Zwart genoegen ne- met de vierde plaats. In de 1 om het brons tegen de ploeg Uhlenhorster ver- de ploeg van coach Rogier Gent na strafballen. In de aale speeltijd was de eind- d4-4. de zeventiende strafbal viel eslissing: 7-8. Oranje Zwart F-de in Lille zonder de Au- ische routiniers Brennan en T- Ook doelman Kramer ont- i wegens een knieblessure, twee simpele overwinningen •en 6-1) ging het in de derde aatste groepswedstrijd fout: legen Club de Campo uit Ma- lANP federatiecentrum een beetje ge luk. Marieke de Bart en Stefan Meijers konden duidelijk de druk nog niet aan. Bij de pony's ZZ grote maat was Chayenne Wiskerke er, na twee keer zilver en één keer brons er op gebrand eindelijk eens goud in de wacht te slepen. Met een vlekkeloos gereden eerste ronde schaarde de zestienjarige amazo ne uit Kruiningen zich met Wis- kerke's Fred bij de favorieten voor de titel. Ook in de tweede ronde leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar met de finish in zicht sloeg het pechduiveltje toe. Een lichte aanraking van de oxer was voldoende om een balk uit de lepels te laten rollen. Daardoor moest ze genoegen ne men met de teleurstellende tien de stek. „Ik snap er nog niets van. Fred sprong gewoon super. Ik heb het niet eens gemerkt dat hij die balk raakte. Dit is een enorme teleurstelling. Ik had er na die eerste ronde zo op gehoopt dat het me dit keer zou lukken om kampioen te worden." Achterhoede Odarco kan een zwaar parkoers duidelijk aan, maar voor zijn be rijder Stefan Meijers is het nog te hoog gegrepen. De spanning speelde in de strijd om de titel in de klasse Z paarden de negen tienjarige ruiter duidelijk te veel parten. Met zestien straf- punten eindigde de combinatie uit IJzendijke in de achterhoede van het uit vijftig combinaties bestaande deelnemersveld. „Dit lag niet aan mijn paard. Ik wilde het te mooi doen. Daar door ging ik te flauw van start, terwijl je op dit parkoers juist flink moest doorrijden. Daar door kreeg ik al gelijk een weige ring aan mijn broek. Daarna maakte ik nog wat inschattings fouten", stelde Meijers na af loop. De titel werd een prooi voor de in Zeeland op ieder concours aanwezige Siebe Kramer uit Oud-Beijerland met Richelle. Weigering Voor Marijke de Bart was dit kampioenschap te hoog gegre pen. Op de driesprong, de derde hindernis in het parcours van de pony's klasse Z categorie C, wei gerde Mister Djacardo voor de tweede maal dienst. Wat uitslui ting voor de combinatie uit 's- Heer Abtskerke betekende. foto Willem Mieras De favorieten voor de zege in de zvvemloop wachten gespannen op het startschot. doorSjaakSinke KAPELLE - Door de overwinning van Gerbert van den Biggelaar uit Oud Gastel en de tweede plaats van Niels Koole uit Zoutelande in de zwemloop van Kapelle is in het tussenklassement van het Gront- mij-zwemloopcircuit bijzonder spannend geworden. Het verschil tussen de gedeelde koplopers Van den Biggelaar en Musters en de nummer drie Koole bedraagt welge teld één punt! Leon Jacobse uit Vlissingen voerde zater dag het veld aan op de 1000 meter zwem men in het Groenwoudzwembad. Hij werd gevolgd door Musters en Van en Bigge laar. In de laatste fase wist Musters zich voorbij Jacobse te werken, om met een voorsprong van 21 seconden op het droge te stappen. Jacobse en Van den Biggelaar deden niet voor elkaar onder en verlieten gelijktijdig het water. Van den Biggelaar wisselde het snelst en begon al eerste aan de tien kilometer lo pen. Musters, de winnaar van de eerste wedstrijd, slaagde er nog wel in om bij Van den Biggelaar te komen, maar kwam daarna de man met de hamer tegen. Ook Jacobse viel op het looponderdeel sterk te rug, terwijl Koole juist een opmerkelijke opmars maakte. Hij maakte zijn achter stand van anderhalve minuut op Musters goed, maar kon Van den Biggelaar niet meer achterhalen. Voor de advocaat die het circuit al een keer op zijn naam schreef is de zwemloop nu niet meer dan een leuk tussendoortje: „Op het zwemmen train ik maar één keer per week en ook het lopen staat momen teel op een laag pitje." Talent Junior Van den Biggelaar, voor het eerst op de lange zwemloop actief, is met zijn Nederlandse juniorentitels op triatlon en duatlon een talent waar de Nederlandse triatlonbond nog veel plezier van kan heb ben. Bianca van den Kieboom uit het Belgische Schoten legde de basis voor haar tweede overwinning op rij weer bij het zwemmen. Ze werd gevolgd door Claudia Winnemul- ler (Etten-Leur), en had een minuut voor sprong op Nicole Constandse (Middel burg) en ruim drie minuten op Terèse van Lare uit Sluis. Op de tien kilometer lopen rolde Van Lare eerst Constandse en Winnemuller op en fi nishte uiteindelijk knap binnen de minuut achter Van den Kieboom. Door de zege is de Belgische vrijwel zeker van de eindoverwinning in het circuit, dat ze begin jaren negentig ook al eens op haar naam schreef. Het was voor haar toch een goede week omdat ze na haar har toperatie van twee jaar geleden, volledig goedgekeurd werd voor topsport. Hier door komt de weg vrij voor deelname aan de klassieke triatlon in Hawaii. Maar dan moet ze zich eerst nog wel kwalificeren in de hele triatlon van Zürich. Aan het fiets- materiaal zal het niet liggen. Afgelopen week schafte ze een snelle carbonfiets aan. Op de combinatie was Koewachtzwemmer Niek de Ridder na 500 meter zwemmen precies een minuut sneller dan Dennis Boonma (Kapelle). Hierdoor kon zijn team genoot Eelco Franckaert (Sint Jansteen) in een zetel de vijf kilometer lopen afwer ken. Wim van Haperen (Etten- Leur) maakte ondanks een blessure veel goed op het looponderdeel en pakte de tweede plaats voor Rens Jan van Dieren (Biezelin- ge). Marianne de Kok (Lewedorp), lang ge plaagd door blessures, was de snelste bij de vrouwen op de korte zwemloop, ruim voor Katja Botman (Middelburg) en Lid- wien Vervloet (Terheijden). De derde wed strijd voor het zwemloopcircuit wordt za terdag gehouden in Bergen op Zoom. door Sven Bakker GOES - Het tennisteam van All round heeft evenals vorig jaar de eindzege gepakt bij het win tercircuit De Blauwe Winkel in Goes. In de play-offs, die de cli max van het wintertennis wer den, waren de 'allrounders' uit Zierikzee in een spannende con frontatie te sterk voor het team van Topshot: 25-23. Na de eerste speelronde (vijf en- kelpartijen) stond Topshot met 16-8 voor en ook na de tweede ronde (twee enkels en een dub bel) was er voor Topshot nog een voorsprong van 20-16 te no teren. Maar dankzij twee ijzer- sterke dubbels keerde Allround het tij en boog de ploeg de ach terstand om in een nipte zege: 25-23. De moed moet Allround in de schoenen zijn gezakt na de eer ste ronde, want vier van de vijf mannenenkelspelen werden ver loren. Jacco de Looff, Johan van Urk, Tom Huis en Christiaan Grootenboer; ze moesten allen de punten aan Topshot laten. De vrouwen ging het beter af: Lesley Kerhove en Marjan Gan seman pakten beiden hun enkel. De sleutelpartij was de gewon nen enkel van Audrey Atoon. De zeventienjarige tennisster sloeg Nicole Selier met 8-2 van de baan. Winterdip „En dat had ik van tevoren echt niet verwacht", gaf Atoon na af loop toe. „Heel de winter ging het superslecht. Ik zat echt in een winterdip. Maar die enkel partij ging opeens hartstikke lekker." En dat was niet zonder reden, want „ik heb de afgelo pen weken anders getraind. Meer op vastheid, de ballen in het spel houden. Dat is met het oog op de zomer. Over twee we ken begint de competitie al weer. Dan speel ik in de tweede klasse." Allround bewaarde het beste voor het laatst: twee ruim ge wonnen dubbelspelen. Er werd weliswaar door Merlyn Atoon en Tom Huis in het gemengddub- bel verloren, maar dat mocht de pret niet drukken. Jacco de Looff en Bart van de Ploeg toon den hun klasse als dubbelspe lers (8-2 tegen Floris Scholten/Sander Machielsen), terwijl Audrey Atoon en Lesley Kerkhove succesvol hun jeugdi ge bravoure in de strijd gooiden in het vrouwendubbel, resulte rend in een 7-2-winst op Nicole Selier/Eke Machielsen. Overmacht De eindoverwinning ging zater dagavond verdiend naar All round. Het team beheerste sa men met Topshot het wintercir cuit en bewees in een directe confrontatie de betere te zijn. Een betere illustratie voor de overmacht van Allround dan de halve-finalepartij in de playoffs tegen de Allstars (die de strijd om de derde plaats wonnen van MLTC) is niet mogelijk. Het werd daarin liefst 41-7. Met het einde van het wintercir cuit is meteen de opening van het buitenseizoen ingeluid. Voor de meeste tennissers is het een bevrijding om weer een hoge bal te kunnen spelen zonder dat een willekeurig dak van een wille keurige tennishal de eindbestem ming in de weg staat. Zo ook voor Audrey Atoon, die wordt bevrijd van haar winter dip. „Na de competitie ga ik een aantal A-toernooien in de regio spelen. Dat zijn er een stuk of vier. En misschien ga ik met m'n zus Merlyn mee naar andere A-toernooien in Nederland. Uit eindelijk wil ik in de buurt van plaats 130 op de Nederlandse ranglijst komen - m'n hoogste positie. Maar ik wil ook nog wel wat vakantie vieren." Maar niet te lang, want voor je het weet wordt er alweer in de tennishal gespeeld. EERSEL - In de hoofdklasse van het futsal heeft FM Sranang met 2-1 verloren van de num mer drie DZC/TC&O. De Goesenaren waren met slechts vier basisspelers naar Eersel vertrokken. Toch kwam Sranang op een 1-0-voorsprong. Invaller Jiroe Filemon tikte een voorzet van Pearl Doesburg bin nen. Vijf minuten voor rust straf te DZC een fout van de verdedi ging af. Hetzelfde gebeurde ook vlak voor het eindsignaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29