Üs we de punten maar pakken [ïeurig schouwspel zonder winnaar Irbiter Broekhoven winnaar in beladen wedstrijd Bevelanders verzuimt ruim verschil met VCK te verkleinen Zierikzee laat gouden kans liggen Wattel naar finale NK dammen Team Den Hollander pakt titel Verlies vrouwenteam Oemoemenoe Cappon snelste in Breskens \nnsweertse Boys wint nipt van Lewedorpse Boys en is bijna kampioen osmeer wint mauwernood in Volharding dinsdag 29 maart 2005 wb ZIERIKZEE - Zondag-tweedeklasser Zierikzee heeft gis teren een gouden kans laten liggen om zich in veilige ha ven te spelen. Na een slechte eerste helft, waarin Vlijmen- se Boys op 0-1 kwam, volgde een goede tweede helft. Hoe wel de thuisploeg een paar goede kansen kreeg, ging er maar één in: 1-1. De afstand tot plaats tien (nacompetitie) bedraagt daardoor nog altijd maar vijf punten. Zierikzee keek al na vijftien minuten tegen een achter stand aan. Vlijmense Boys-aanvoerder Sjon Oremans krulde van buiten het zestienmetergebied een vrije trap in het doel. Na de rust kantelde de wedstrijd. Rutger Koo- man kopte de 1-1 binnen. TILBURG - Danny Wattel heeft zich geplaatst voor de fi nale van het Nederlands damkampioenschap voor pupil len. De Zeeuwse kampioen uit Oostkapelle eindigde in Til burg op een gedeelde tweede plaats in zijn halve finale poule. Dat was voldoende voor een plaats in de finale. Vrijdag begon het talent met vijf punten uit vier partijen en zaterdag voegde hij in drie partijen nog vier punten aan zijn totaal toe. De finale van het NK pupillen wordt van 2 tot en met 6 mei in Culemborg gehouden. 's-GRAVENPOLDER - Een drietal aangevoerd door Arie den Hollander uit Waarde is zaterdag in het dorpshuis van 's-Gravenpolder winnaar geworden van het 25e Paas- damtoernooi. Het team, waar ook Jan de Jonge en Erik Frederiks deel van uitmaakten, won allevijf wedstrijden. Op de tweede plaats eindigde een team onder leiding van Wim Koppejan. Adrie van de Schraaf was kopman van het team dat op de derde plaats eindigde. MIDDELBURG - Op sportpark Voorborch in Middelburg heeft het vrouwenteam van rugbyclub Oemoemenoe een vriendschappelijk duel tegen het Engelse Pavior Girls ver loren. Het Middelburgse team, waarin acht speelsters hun debuut maakten, was in de eerste helft redelijk opgewas sen tegen de Engelsen, maar moest zich in de tweede helft toch gewonnen geven: 5-43. De Engelse rugbysters kwa men na een kwartier op een 0-7-voorsprong. Na een break van international Linda Riel kwam Oemoemenoe bijna op gelijke hoogte, maar uit de tegenaanval liep Pa vior Girls uit naar 0-14. Vlak voor rust was de thuisclub toch nog succesvol. Na een fraaie actie van Aurely Nieu- wenhuyse bracht Kashmira Kort de achterstand terug tot 5-14. Na rust domineerde Pavior Girls. BRESKENS - „Vandaag moet het maar eens gebeuren", verzuchtte Eric Cappon gisteren voor de start van de Paaskustloop in Breskens. De atleet uit Zuidzande maak te zijn woorden waar en schreef de loop op zijn naam. Hij had vooraf geen rekening gehouden met de Belg Rudy van Guyse, die het eerste deel van de wedstrijd bepaalde. Van Guyse hield er een strak tempo op na op het par koers. Cappon had moeite om te volgen, maar toen hij op stoom raakte, liep hij Van Guyse op afstand. fRoeland van Vliet lïEDORP - Bij Hansweertse sgaat het in de slotfase van ipetitie niet meer om het lie voetbal. „Als we maar [ten pakken", zei trainer IFertoute na de schoppartij uLewedorpse Boys. sweerste Boys kwam in Le- orp goed weg. Het elftal van Bute won met 2-1, maar de sploeg kreeg in de tweede wel een aantal kansjes op :-2. Hansweertse Boys staat iog steeds fier aan kop van rijfde klasse B. Dreischor, gisteren niet in actie kwam iomende zondag de tegen- der is, staat tweede op tien jen achterstand. „We heb niet deze overwinning een iodetitel binnen, maar als we a Dreischor gelijkspelen, we gewoon kampioen. Dat D-VOSSEMEER - Zon- vijfdeklasser Vosmeer heeft ïren in een sensationeel I, met onder meer vier straf- ippen, van Volharding ge inen: 4-3. bezoekers leken door een Ier van Robin Bal met een voorsprong te kunnen gaan ien, maar in de laatste minu- van de eerste helft sloegen ■ny Istha (strafschop) en Jo- Vroegop toe namens Vos- sr Het stond derhalve 1-2 renvege. mst werd de marge vergroot t Danny Istha, opnieuw uit strafschop, waarna Danny itweg tegenscoorde namens harding: 3-2. Doelman Rem- ran der Waart leek de bezoe- 5 in de 87e minuut met een ïer vanaf elfmeter een punt lezorgen (3-3), maar in bles- etijd mocht Danny Istha r de derde keer met succes leggen vanaf de stip: 4-3. het niet met mooi spel is, is nu even minder belangrijk. Hansweertse Boys heeft name lijk een gehavende selectie. Wed strijden niet verliezen, is het adagium, „Ik miste vandaag acht man. Dan is het soms moei lijk voetballen", legde Fertoute uit. Van de basiself die hij bij het begin van het seizoen in zijn hoofd had, speelden gisteren al leen Stefan Ridderhof, Rinze Back, Renze de Vogel, Tim Reijn- hout en Frank Quakkelaar. De overige zes basisspelers van gis teren werden in de loop van het seizoen door de jonge hoofdtrai ner ingepast. Fertoute: „Voor de winterstop heten wij in deze klasse het mooiste voetbal zien. We waren ook negen van de tien keer de be ter ploeg. Maar nu zijn we al blij als we punten pakken. Dat lukt ook wel, maar vaak niet zonder het geluk dat een koplo per soms heeft." In de eerste vijftien minuten van het duel met Lewedorpse Boys zag Fertoute nog twee van zijn spelers uitvallen. Alex Lak- ké, een belangrijke spil op het middenveld, en Tim Jacobusse, de topscorer van de ploeg, moes ten sd in de 13e en 16e minuut gewisseld worden. Gwen Rijk- schroef en Adil Fertoute zelf vie len voor hen in. Fertoute: „Het was pas mijn der de wedstrijd van het seizoen. Als er zoveel gaten vallen in je team, moet je op een gegeven moment wel. Maar ideaal is het niet. Als je als trainer ook in het veld staat, ben je kwetsbaar. Ik probeer medespelers te coachen, maar ga natuurlijk zelf ook af en toe in de fout." Op het moment dat hij inviel, stond het al 1-1. In de vijfde mi nuut had Tim Jacobusse een pass van achteruit opgepikt. Hij poortte Hans de Kok, omspeelde daarna doelman Jasper de Baar en tikte de bal simpel binnen: 1-0. Zes minuten later was het weer gelijk. Na een hoekschop van Wesley Schipper kwam de bal voor de voeten van Kornelis Ka merling, die bal van twintig me ter in het doel knalde. De num- Adil Fertoute. die gisteren weer eens meespeelde bij Hansweertse Boys, komt hoog in bij Simon Smits. foto Willem Mieras mer vijf van de competitie deed ook nauwelijks onder voor de ti telkandidaat. Grimmiger In de 35e minuut werd het duel, waarin vaak de man in plaats van de bal werd gespeeld, nog grimmiger. Frank Quakkelaar nam voor Hansweertse Boys een hoek schop vanaf de linkerkant, waar na de bal door de achterhoede van Lewedorpse Boys werd weg gewerkt. Adil Fertoute kreeg de bal in zijn bezit en passte hem terug naar Quakkelaar, terwijl de thuisploeg de buitenspelval probeerde te zetten. Toen Quak kelaar vervolgens de bal aan de inlopende Ron Scholten gaf, die de 1-2 maakte, waren de rapen gaar. De clubgrensrechter van Lewe dorpse Boys stond namelijk met zijn vlag omhoog en dus bestook ten de spelers van de thuisploeg scheidsrechter Dekkers. Maar die bleef zijn beslissing om door te laten spelen. In de tweede helft voerde Lebo de druk op het doel van Hans weertse Boys op. Het elftal van Peter Bleumink, die zijn man schappen soms op niet mis te verstane wijze naar voren com mandeerde, was zo nu en dan ge vaarlijk, maar Hansweertse Boys bleef overeind. Met hier en daar wat geluk, zoals Fertoute opmerkte. Lewedorpse Boys-Hansweertse Boys 1-2 (1-2). 5. Tim Jacobusse 0-1, 11. Kornelis Kamerling 1-1, 35. Robin Scholten 1-2. Scheids rechter: G. Dekkers (Etten-Leur) Gele kaart: Hans de Kok, Ruben Blok (Lewedorpse Boys), Adil Fer toute en Tom Koelen. Aantal toe schouwers: 150. Lewedorpse Boys: Jasper de Baar; Kornelis Kamerling, Hans de Kok, Ronald Smits, Rinus de Winter; Ru ben Blok (87. Björn Mulder), Ro bin Walhout, Simon Smits, Oscar de Kooning; Ronald Onderdijk (57. Daan Amperse) en Wesley Schipper (71. Rob Menheere). Hansweertse Boys: Stefan Ridder hof; Renze Devogel, Tom Koelen, Rinze Back, Tim Reijnhout, Frank van de Stolpe (71. Frans Weststra- te), Alex Lakké (13. Gwen Rijk- schroef), Mark Jansen, Tim Jaco busse (16. Adil Fertoute), Frank Quakkelaar en Robin Scholten. tinkenszand en VCK kunnen niet imponeren: 0-0 :'Bas Abresch NKENSZAND - „Henk, ga morgen ianderhalf uur met de spitsen trai- zei VCK- speler Paul Eversdijk ifloop tegen zijn trainer Henk Wil- >e. Met die opmerking doelde de iste man op de aanvallende on- cht van zijn team gistermiddag. Om- ook Heinkenszand geen moment imponeren, eindigde de topper in vierde klasse van het zaterdagvoet- Igisteren in een teleurstellende 0-0. het de zenuwen? Was het de fst om te verliezen? Of lag het soms ihet slechte veld? Wat het ook was, iding is zeker: de wedstrijd tussen nummers één en twee van de vierde sse was erbarmelijk slecht. Slechts spanning hield de wedstrijd nog een tje interessant voor de toeschou- s. lie eerste helft viel er welgeteld één se kans te noteren. Een schot van inkanszand-speler Alex de Haan ddoor Ronald Oova van de lijn ge ld. Eén kans, dat is niet veel voor eg die volgens trainer Raymond 'puur voor de winst' speelde, sar het zat er gewoon niet in van s'', concludeerde Mohr na afloop. »K stond verdedigend erg goed. Die was scherp en agressief in de is. Voetballend was het van onze i niet best, maar met de inzet kan fe ploeg alleen maar complimente- K-trainer Henk Willemse vond abso- niet dat Heinkenszand voor de st ging. „Heinkenszand kreeg pas fen half uur de eerste corner. Dat (tvolgens mij genoeg. Ik vond dat de Heinkenszand-voetballer Gerben Menheere passeert Paul Eversdijk van VCK. ploeg vrij verdedigend speelden. Ver der haalden ze het tempo uit de wed strijd door veel kleine overtredingen te maken. Hun spel was echt irritant." Door die overtredingen en het vele on nodige balverlies was het een vervelen de wedstrijd om naar te kijken. Het ge brek aan creativiteit bij de middenvel ders en balvastheid bij de aanvallers deed daar nog een flinke schep boven op. De spitsen van beide ploegen kon den geen bal vasthouden. En als ze dan een keer een duel wonnen, dan was er geen aansluiting van de middenvelders. Geen excuus Zelfs nadat Alex de Haan vanwege twee domme overtredingen van het veld was gestuurd, kon VCK niet ge vaarlijk worden. De Koudekerkers mis ten topscorer Erik Goudt en centrale middenvelder Bas de Regt. „Die twee foto Willem Mieras zijn heel belangrijk voor ons. Maar dat mag geen excuus zijn. Onze spitsen kon den niet gevaarlijk worden en vanaf het middenveld kwam ook veel te wei nig", aldus Willemse. Zijn ploeg had er diep in blessuretijd toch met de volle buit vandoor kunnen gaan. Een afvallende bal werd door Le- von Scheijbeler vanaf de penaltystip echter huizenhoog over geschoten. Tien minuten daarvoor had invaller Joeri Weststrate aan de andere kant de wed strijd kunnen belissen. Na een een voor zet van Ermo Cappon kopte hij veel te slap in om keeper Blommaert te ver schalken. Zo bleef het dus bij een te leurstellend doelpuntloos gelijkspel. Van beide teams was VCK het minst te vreden met de puntendeling. De ploeg uit Koudekerke had het gat met koplo per Heinkenszand kunnen dichten, maar blijft door het gelijke spel op een achterstand van twee punten staan. „Maar er is nog niks verloren", bena drukte Willemse. „Heinkenszand moet nog dertien minuten uitspelen tegen Co- lijnsplaatse Boys. Als er in het restant niets meer verandert in de stand (2-2), dan staan we qua verliespunten ge woon gelijk. En dan kan het nog alle kanten op." Dat zag ook Mohr in. „Als we kampioen willen worden, mogen we geen punt meer morsen. Achteraf ben ik tevreden met het gelijkspel, omdat we 25 minuten met tien man hebben ge voetbald. Ik denk dat we vandaag de morele winnaar zijn." Heinkenszand-VCK 0-0. Scheidsrechter: L.P. van Belzen (Amemuiden). Gele kaar tenJoeri Nonnekens, Ronald Ovaa (VCK), Alex de Haan, Ermo Cappon (Hein kenszand). Rode kaart: 64. Alex de Haan (2x geel). Aantal toeschouwers: 250. Heinkenszand: Rudy Blommaert; Marijn van Liere, Danny Hout (71. Eelco Wal hout), Richard Wiskerke, Johan Karelse; Jeffrey Hannewijk, Alex de Haan, Ermo Cappon, Jeroen Verschiere (87. Sander Geldof); Gerben Menheere, Dennis Kok (65. Joeri Weststrate). VCK: Joeri Nonnekens; Ronald Ovaa, Paul Eversdijk, Michel Meulmeester, Se bastian Schipper; Danny Joose, Kees Pie- ter Geschiere, Levon Scheijbeler, Erik Da- men; Sander Jasperse, Eddy van Rumpt (76. Amid Quadirzadeh). gr Frits Bakker ^W-NAMEN - De keurige neer, weggedoken onder een rie hoed, kwam na de derby inog even zijn gram halen, 'eet je wat jullie zijn, hier op Kauter, gróte patjakkers", ?hij het bestuur van Hulster- ia toen de wedstrijd net was Sfloten. Hij keek nog eens [wilderd achterom, stak een it op en verdween in de me te. Hulsterloo tegen Clinge, gespeeld in een sinister was geëindigd in 0-0. de winnaar was... Wim nekhoven. 'Middelburgse spelleider deel- M en toe een kaartje uit (één keer van de kleur rood zelfs), wapperde eens breed met zijn handjes, bleef Oost-Indisch doof voor de kleine scheldpar tijen van buiten de lijnen en stapte na afloop parmantig van het veld. Zo, het karwei geklaard, en wie had het nou eigenlijk over een beladen wedstrijd? „Het was een lekkere, pittige derby, zon der dat er goed werd gevoet bald", vond Michel Leonhart, de trainer/speler van Hulster loo, die bij de supporters van de tegenpartij als aanstichter van het onheil werd gezien. Dat had hij wel gemerkt ook, de 38-jari- ge routinier op het middenveld. „Binnen de lijnen is er niets ge beurd, van buiten het veld was het soms asociaal wat er naar me werd geroepen." In sportief opzicht kreeg de der by net als vorige keer geen win naar. Toen werd het 1-1, nu ble ven de goals helemaal uit. Voor al Clinge, dat door de protesten over een ongerechtigde speler op last van Hulsterloo moest ko men overspelen, kon er wel om lachen. Jan de Visser, de 38-jari- ge rechtsback: „Het had nog mooier kunnen zijn als we nu hadden gewonnen. Dat had nog gemoeten ook, want wij waren beter vandaag, wij hebben de kansen gekregen." Van de bloedeloze remise werd geen van de twee clubs beter. Hulsterloo verspeelde er de ge deelde koppositie door, Clinge kon er niet mee wegkomen uit de gevarenzone van de zondag vierde klasse. Voor de wedstrijd, in de rust en na afloop bleef het bestuur van Clinge opzichtig weg uit de klei ne ontvangstruimte van Hulster loo. Het kaasplankje, bedoeld om de gasten iets milder te stem men, stond er na afloop nog on aangeroerd bij. „We hadden ge hoopt dat ze zouden komen", zei De Deckere. Die van Clinge vonden maar beter van niet. Waar had de voorzitter zich ver schanst voor de wedstrijd? „Daar, boven de A van café Het Anker", wees Staf de Feber, een van de vele meegereisde suppor ters uit Clinge. Achter de vijan delijke goal stond de jeugdige spionkop, met rood-wit geverf de haren. En aan de overkant van de kantine had de luidruch tige Clingse aanhang zich verza meld, klaar voor de derby die in de weken vooraf wel al honderd keer was gespeeld. „Het is de schuld van de KNVB dat we hier nu zo vijandig tegen over elkaar staan", jammerde de plaatselijke fotograaf. „De straffen die zijn uitgedeeld zijn belachelijk hoog. Drie punten in mindering, een fikse boete, een zware schorsing en de wedstrijd overspelen. Voordat ze dat in het betaald voetbal doen, moet er eerst al een peloton ME'ers zijn uitgerukt." Kan wel zijn, moet Wim Broek hoven hebben gedacht, maar hier wordt vandaag gevoetbald. En niets meer of minder. De rou tinier met veertig dienstjaren blies in het eerste kwartier van de partij een paar keer krachtig op zijn fluitje en zette de toon voor een rustige middag. De zwaarste sanctie viel kort voor de rust. Tommy Bleyenberg (Hulsterloo) was al eerder tegen geel aangelopen en mocht na zijn tweede vergrijp onmiddel lijk douchen. Hulsterloo-Clinge 0-0. Scheids rechter Wim Broekhoven. Rode kaart (twee keer geel): Tommy Bleyenberg (Hulsterloo). Gele kaart: Michel Leonhart, Dennis Mangnus, Stefano de Vos (Hulster loo), Gino Vink (Clinge). Aantal toeschouwers: 480. door Wim Broekhoven en Jos van Belzen GOES - De voetballers van Be velanders hebben verzuimd dichterbij VCK, de nummer twee in de vierde klasse A, te ko men. De nummer drie in de com petitie speelde zaterdag gelijk te gen Colijnsplaatse Boys en won gisteren van Cadzand. VCK pak te afgelopen weekeinde even eens vier punten in twee duels. SVD-VCK 1-4: De bezoekers hadden de winst snel in de knip. Na een treffer van Sander Jas perse in de eerste minuut, lever de een lob van Danny Joosse na 12 minuten de rustgevende 0-2 op. Eddy van Rumpt maakte na een halfuur de 0-3. Ewout de Graaf kon net voor rust er 1-3 van maken, maar ook in de tweede helft bleef VCK de betere ploeg. Michel Meulmees ter zorgde een kwartier voor tijdvoorde 1-4. Bevelanders-Colijnsplaatse Boys 0-0: De derby stelde niet veel voor. De beste kansen wa ren nog voor de bezoekers, maar gevaarlijk werden die ook niet echt. Borssele-Kruiningen 0-3: Een af standsschot van Jordan van Lan- gevelde leverde na een half uur een verdiende 0-1 op. Ver in blessuretijd van de eerste helft werd het 0-2 door Edwin van Houte. De thuisclub zag daarna geen kans terug in de wedstrijd te ko men. Het counterende Kruinin- gen kwam via Van Houte vijf mi nuten voor tijd aan de 0-3. Cadzand-Nieuwland 3-0: Einde lijk was er weer eens een over winning voor de thuisploeg. Tien minuten na de rust opende Angelo Martlé de score. Junior van de Akker tekende met een fraai afstandsschot tien minu ten later voor de 2-0 en weer tien minuten later was Ronald van Hij fte de afmaker van een vlotte aanval voor de 3-0. Hoedekenskerke-Wemeldinge 0-4: In een gelijkopgaande eer ste helft kwam Wemeldinge door een kopbal van Toine Gij zel na een kwartier op voor sprong. De tweede helft was wel voor de bezoekers, die via diezelfde Gij zel na een uur op 0-2 kwamen. Richard Schouten maakte twee minuten later de 0-3. Vervolgens miste de thuisploeg een strafschop miste, waarna Remy Bruinooge het vierde doel punt voor Wemeldinge maakte. Apollo-Wolfaartsdijk 3-2: De be zoekers kwamen na ruim een half uur spelen verdiend op voorsprong door Stefan Wester weel. Drie minuten na rust werd het zelfs 0-2 door Kees Klooster man. De thuisclub speelde daarna al les of niets en binnen een kwar tier was het 2-2 door treffers van Sander Nagelkerke in de 54e minuut en van Eef Boelhou wer in de 63e minuut. Via een strafschop van Frank de Kok ging een kwartier voor tijd zelfs de winst naar de thuis- ploeg. Colijnsplaatse Boys-Wemeldin- ge 4-3: In een leuke pot voetbal werd de eerste helft met 2-2 af gesloten. De bezoekers namen gisteren een 2-0-voorsprong via Wouter Dagevos en Roy Harkesen, waar na Graeme Holmes en Dave Bout Colijnsplaatse Boys weer langszij schoten. Na rust liep de thuisploeg uit naar 4-2 via Robert-Jan van de Genuchte en Sander van Ouwer- kerk. Met zijn tweede treffer bracht Roy Harkesen de span ning terug, maar het bleef bij 4-3. Krabbendijke-Nieuwland 1-1: Na de vroege treffer van Michel Bal verzuimde de thuisploeg gis teren verder uit te lopen. Hierdoor kon Richard Jacobs halverwege de eerste helft het elftal van trainer Martin de Nooijer langszij brengen: 1-1. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor Krabbendij- ke, maar het was telkens nét niet. Bevelanders-Cadzand 4-1: Een opportunistisch spelend Cad zand nam gisteren al na vijf mi nuten een verrassende 1-0-voor- sprong via Marnix Martlee. Waar de thuisploeg voor rust niet in staat bleek iets aan deze stand te doen, was het na rust wél raak. Via een zuivere hattrick van Cherry Strating werd het 3-1. waarna Michel Verburg vanaf de strafschopstip de eindstand op 4-1 bepaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27