)ure blunder van keeper Hoek Jager Kloetinge is nu zelf het wild Arnemuiden nog niet af van De Zwerver Tholense Boys grijpt eerste-periodetitel 25 euws-Vlaamse hoofdklasser loopt finale van bekertoernooi mis Eerste nederlaag Smerdiek Zilver Beljaars op NK marathon Brandts wint weer met Volendam Van den Hemel naar Zelzate Haemhouts langer bij Den Bosch rfballers )ba pakken draad op Geschiedenis herhaalt zich elf jaar later dinsdag 29 maart 2005 frits Bakker K - Met een voetballende kwam Hoek zaterdag in edstrijd voor de beker van oude kermis thuis. De der- ige Olivier de Pauw, die in impetitie tweede doelman k vijf minuten voor het ein- in de thuiswedstrijd tegen ikeu Boys brutaal op avon- buiten zijn straf schopge- rocht hij een geniale oplos- im een tegenstander uit te in. Hij deed het zo stunte lt het slecht afliep voor Het verloor met 2-1 en daardoor naast de finale tt bekertoernooi. keer liep Hoek ver in de Ie helft tegen een goal aan wedstrijd een onwaar- ilijke uitslag gaf. De eerste een geluksgoal (een ver van richting werd ver- rd), de tweede en winnende afgrijselijke blunder Ie Belgische keeper. Trai- ■ic Tetaert was nog buiten on mild: „Hij is een keuri jgen, hoor, een voorbeeld bet elftal", zei hij over zijn r. „Maar hij mag natuur- jiet van die gekke dingen sper zelf was na de wed- iontroostbaar. „Hij zat te in de kleedkamer", zei rtmet een blik die veel on- deed vermoeden. Het was een prettige middag voor dat al na tien minuten en man meer op het veld maar de weg naar het iet kon vinden. De aan- racht was minimaal, de Iers bleven in gebreke. Dat er uiteindelijk zelfs nog it het anti-voetbal van Ko- n Boys (met tien spelers igen helft) dik werd be- iuurde heel lang voordat dat in de doodse stilte van eedkamer had verwerkt. Tetaert had vooraf al ge- „We spelen niet alleen tie beker, we willen vooral winnen van Kozakken Met andere woorden: er tok nog zoiets als een re- Hoek-speler Pieter de Munnik zet zijn tegenstander van Kozakken Boys op het verkeerde been. vanche op het spel voor de twee verliespartijen in de competitie. Maar Hoek greep in het heetst van de strijd overal naast. „Dat is moeilijk te aanvaarden, zeker tegen deze tegenstander", treur de Tetaert. „Ik geef toe: ze heb ben bijna een hele wedstrijd met tien tegen elf moeten spe len. Maar ik zou me als trainer toch diep schamen voor zo'n speelwijze. Ze hebben niets an ders gedaan dan met zijn allen voor de goal liggen, tijdrekken en de wedstrijd kapot maken. En dan is het een zure gedachte, dat zij verder mogen bekeren en wij niet." „Dat kan hij nou wel zeggen", zei Willem Leushuis, die er met een ferme trek aan zijn sigaar de schouders voor ophaalde. „Maar wat moet ik anders doen met zo'n elftal. We zijn hier naartoe gekomen met veel twee de keus, want ik heb elf gebles seerde en geschorste spelers. En dan raakten we door de rode kaart ook nog een van onze bes te verdedigers kwijt." „Ze mogen het noemen zoals ze willen", lachte de trainer, die aan het eind van dit jaar naar IJsselmeervogels vertrekt, „maar we hebben het toch maar geflikt. Kwalitatief zijn wij veel minder dan Hoek, toch hebben we drie keer van ze gewonnen. Die van vandaag is de mooiste, omdat we er ongelooflijk voor moesten knokken. Ik heb spe lers uit het tweede en derde elf tal moeten halen en moest na de rust zelfs mijn assistent-trainer laten spelen. Is het dan mooi om te winnen of niet?" Doelmatig Mooi was het niet, wel doelma tig. Het leek een wedstrijd die Hoek op het lijf was geschreven, zeker toen na tien minuten Ko zakken Boys zijn vrije verdedi ger Dogan Corneille al kwijt raakte. Hij wilde voor de sprin tende Pieter de Munnik de weg naar het doel blokkeren, maar foto Wim Kooyman struikelde en sloeg vallend met zijn hand de bal weg. De straf van scheidsrechter Van der Werff was onverbiddelijk en te recht: rood. Met elf tegen tien legde Hoek daama de tegenstander zijn wil op. Melki, met zijn acties op links, Destorme, De Munnik en de opkomende backs De Smet en Okonedo drongen Kozakken Boys voortdurend op de eigen helft. Veel scoringskansen kwa men er niet, omdat de verdedi gers zich massaal ingroeven en elke bal blind naar voren ram den. Thomas Ragut kreeg voor rust de beste mogelijkheden. Tot twee keer toe bewees de noodspits echter dat hij wel hard werkt, maar zelden tot een productieve actie komt. Tot aan de zestien meterlijn lie pen de aanvallen vlot, maar daar bleek de menselijke muur van Werkendammers niet te slo pen. Dat duurde tot ver na de rust. Toen brak Steven de Croo- ck, die net was ingevallen voor Jeroen van de Broeke, de wed strijd open. Met een splijtende pass schoof hij de bal in de voe ten van Destorme, die hard en zuiver raak schoot (1-0). De voorsprong hield precies één minuut stand, want bij een vrije trap op dertig meter van het doel kreeg Kozakken Boys een onverwachte meevaller. Het schot van Antoine Wellens raak te het been van Djamel Buyse, waardoor De Pauw naar de ver keerde hoek dook (1-1). Tien loze minuten later werd het nog erger voor Hoek. De Pauw deed, in een vlaag van hoogmoed, ver uit zijn goal een poging om een tegenstander uit te kappen. Cor Jan Vos pakte simpel de bal af en liet Raoul He- nar van zeker twintig meter sco ren in een leeg doel (1-2). De vraag die zich daarna alleen nog opdrong was: als Hoek zo graag verder wilde in de beker, om deelname aan de Amstel Cup af te dwingen, was het dan wel zo professioneel om de twee de keeper op te stellen? „Jawel", vond Eric Tetaert. „Ik had er al le vertrouwen in, omdat hij op training net zo goed is als onze eerste keeper. Hij kan alleen minder voetballen. Dat heeft ons vandaag opgebroken." Hoek-Kozakken Boys 1-2 (0-0). 72. David, Destorme 1-0, 73. Antoi ne Wellens 1-1, 85. Raoul Henar 1-2. Scheidsrechter R. van de Werff (Druneti). Rode kaart: Do gan Corneille (Kozakken Boys). Gele kaart: Djamel Buyse (Hoek), Jeroen Rigbers, Marco Kant, Ro land Jansen (Kozakken Boys). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Olivier de Pauw; Charly Okonedo (68. Thijs Binnerts), Stijn Porteman, Djamel Buyse, We sley de Smet; Jeroen van de Broe ke (68. Steven de Croock), Pieter de Munnik, David Destorme; Tho mas Ragut, Sam Ysebaert, Nyim Melki (89. Ramazan Yuruk). GOES - De voetbalsters van Smerdiek leden in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal zaterdag tegen RKDEO de eerste nederlaag van het seizoen. De ploeg uit Nootdorp won met 3-1. De door blessures en werk verzwakte ploeg van coach Wim Scherpenisse, die het voor de rest van het seizoen ook nog zonder de in verwachting zijnde Joska Jansen moet doen, begon aardig. Ilse Polderman tekende na zeven minuten vanaf elf meter voor 0-1, maar daarna nam de thuisploeg het initiatief over. Nog voor rust werd het gelijk en direct na de thee 2-1. Smerdiek probeerde het daarna wel, maar de ploeg had pech dat de club- scheidsrechter bij twee omstreden beslissingen niet de kant van Smerdiek koos. In de slotfase counterde RK DEO zich nog naar 3-1. Tegen hekkensluiter Spijkenisse ging het gisteren heel wat gemakkelijker. Na een 4-0-tus- senstand bij rust werd het uiteindelijk 6-0 voor Smer diek. De doelpunten waren van Ramona van Tiggelen, An- gelique Hage, Anne Hage en Tina Dujacovic. UTRECHT - Franky Beljaars van Dynamica uit Vlissin- gen heeft in Utrecht zilver veroverd op de hele marathon in de categorie masters H40. Beljaars verbeterde zijn per soonlijk record met 2 minuten en finishte in een tijd van 2 uur, 43 minuten en 23 seconden. De eerste 23 kilometer liet Beljaars zich lekker meedrijven in een groep lopers, maar hij besloot daarna solo verder te gaan met een knap pe podiumplaats als resultaat. Over twee weken staat Bel jaars weer aan de start voor de marathon van Rotterdam. VOLENDAM - Eerstedivisieclub Volendam heeft gister middag in de strijd om een plaats in de nacompetitie een belangrijke zege behaald op Stormvogels/Telstar: 2-1. Wijker maakte in de laatste minuut de beslissende treffer. Volendam boekte met de nieuwe trainer Ernie Brandts de tweede overwinning op rij na vier nederlagen. De oud- PSV'er nam het over van Job Dragtsma. ANP ZAAMSLAG - Hubert van den Hemel speelt komend sei zoen voor SLV Zelzate. De verdediger van Zaamslag, die eerder bij onder meer Terneuzen, HW'24 en Hoek voet balde, gaat bij de Belgische derde-provincialer samenspe len met Geert de Poorter (ex-Hoek en Terneuzen) en Dan ny Magito, die eerder ook voor Hoek en Terneuzen speel de en nu aan zijn tweede seizoen bezig is bij Kemzeke. Van den Hemel is na Menno den Dekker, Jaap Pijpelink (stoppen) en Jim de Jongh (terug naar Philippine) de vier de speler van Zaamslag die zijn vertrek heeft aangekon digd. Trainer Mare de Kunder verkast naar RIA W. en wordt opgevolgd door Carlo van Grimberghe, de huidige trainer van Koewacht. DEN BOSCH - Robbie Haemhouts blijft tot 1 juli 2007 bij FC Den Bosch voetballen. De Belgische speler tekende za terdag een contract met de eredivisieclub. Haemhouts speelt dit seizoen al bij de club op huurbasis van NAC Breda. Zijn contract gaat in op 1 juli van dit jaar. ANP i-De tweede helft van de etitie veldkorfbal startte met een aantal inhaal- Irijden. In de eerste klasse n Tjoba uit bij Kios in Vennep met 18-12. In de klasse C verstevigde All na de 18-11-overwinning IS de leidende positie, en blijft Seolto na de 10-4-ne- ag puntloos hekkensluiter. Tjoba 12-18: Coach Ko dacht aan het begin van ïizoen dat een plaats in de ip haalbaar moest zijn. Na overwinning zit zijn ploeg alleen aardig in die rich- maar durft Crucq voorzich- denken aan meer. Feit is goede lijn van de zaal is [etrokken. ,,Kios was wel wak, we hoefden niet vol- gaan" kon Crucq al vroeg t wedstrijd en na de oorsprong constateren, vat te gemakzuchtig ver in slordig verdedigen zette vaar 5-5 op het scorebord, even versnellen stond •11 bij rust en werd in het le part de zwakte van de te- ander genadeloos blootge- eitje", vond Crucq, die na zijn ploeg freewheelend bij zag finishen. Tjoba: Remco de Dreu en tan Zon 5, Jolanda Gelok 3, jn en Marcel de Dreu 2, Ro- Schaik 1 eady-DVS 18-11: De onge- Zierikzeese koploper bet gat in de eerste helft insolideerde voorsprong na I s All Ready: Dennis Voshart her Snoek 5, Jan-Willem van "snhuijzen 3, Rem.y Quist 2, i Voshart 1, Anouk van Tig- cen 2. '■Vriendenschaar B 4-10: n is een kunst die de ploeg toach Ellen Stroo nog altijd peheerst. In de zaal liep de al niet geweldig en op het veld blijkt Seolto moeite te hebben. Tegen °per Vriendenschaar was nederlaag wel ingecalcu- rwe waren zeker in de eer- Ift niet de mindere, alleen fon van de kansen blijft ■aneo", beseft Ellen Stroo. 1 bij rust deelden de bezoe- 'ij 2-6 het beslissende tikje Seolto: Rob Harthoorn 2, Slroo en Iiarry Kerkhof 1 Zaterdag-eersteklasser aan kop na 7-0-zege bij WGZ en nederlaag Rijsoord door Bauke Boersma ZWIJNDRECHT - Kloetinge heeft het lot in de eerste klasse sinds zaterdag helemaal in ei gen hand. Zelf won de ploeg van trainer Dolf Roks met liefst 7-0 bij WGZ en koploper Rijsoord was zo vriendelijk met 2-1 on deruit te gaan bij Groote Lindt. Kloetinge staat nu met nog vier duels te gaan twee punten los, de titel is binnen handbereik. „Het mag nu gewoon niet meer misgaan", stelde verdediger Er- win van der Woerdt na de ver rassende wending in de race om het kampioenschap, waarin Kloetinge maandenlang de rol van jager vervulde, maar nu plotseling de prooi is. „Natuur lijk zijn er nog vier duels te spe len. Maar we hebben simpelweg de beste ploeg in deze klasse, dus moeten we ook overweg kun nen met de zogenaamde druk die er nu op ons komt te staan." Ferme woorden, maar Dolf Roks durfde het nog niet aan in het paasweekeinde al een klein champagneflesje te ontkurken. „Ben je gek, zeg", sprak de Kloe- tinge-trainer. „Er kan in die laatste duels nog van alles ge beuren. Pas bij een marge van GOES - De 7-0-uitzege van Kloetinge bij WGZ zorgde za terdag voor een opmerkelijk ge geven. Exact elf jaar eerder won Kloetinge immers voor het laatst een competitiewedstrijd met 0-7. Het slachtoffer op 26 maart 1994 was BLC in 's-Hertogen- bosch. Die zege behaalde Kloe tinge in de toenmalige tweede klasse, wat nu de eerste klasse is. In datzelfde seizoen won de Bevelandse club op de laatste speeldag met de bizarre cijfers 4-12 bij RWH. De 0-7 van zater dag bij WGZ is de grootste Kloetingse competitiezege sinds die korfbalachtige uitslag in Rid derkerk. In dat seizoen promo veerde Kloetinge overigens niet naar het hoogste niveau. In de nacompetite sneuvelde het ten faveure van... RWH... op doel saldo. vijf, ben ik een stuk geruster." Wie het duel bij WGZ heeft ge zien, zal zich zonder meer kun nen vinden in Roks' voorzichtig heid. Want hoe fraai de eindcij fers ook ogen, in de eerste helft was het spel van Kloetinge een titelkandidaat onwaardig. Na tuurlijk, de Bevelanders domi neerden tegen de op de counter loerende degradatiekandidaat uit Zwijndrecht, maar enig raffi nement - laat staan kansen - viel er niet te bespeuren. „Het stond bij ons niet goed", zei Van der Woerdt over het eer ste bedrijf, waarin alleen de bru tale Daan Esser zich onder scheidde met een kopbal op de kruising en een schot voorlangs. „Er was ook te weinig beweging en het tempo was veel te laag om ook maar enigszins gevaar lijk te worden. Daar is in de rust het een en ander over gezegd." Met succes. Nadat Ferry Alfons en Istvan Bakx ieder een droom- kans verkwanselden, stond Van der Woerdt na zeven minuten op de juiste plaats in de zestien en sloeg genadeloos toe met zijn linkerbeen. De belangrijkste goal van de uiteindelijke zeven. „En de mooiste", lachte de man dekker. „Bovendien is het mijn eerste in drie seizoenen Kloetin ge. Maar het is waar, met die goal was het verzet van WGZ wel gebroken. Blijft die 0-1 lang uit, dan kan het nog een verve lende middag worden. WGZ liet voor rust immers zien heel aardig te kunnen counteren." Genadeklap Nu groeide Kloetinge met de mi nuut, maar de groen-witte fans moesten tot acht minuten voor tijd wachten op de genadeklap. Alfons, even eerder in kansrijke positie volgens heel Kloetinge onterecht teruggevlagd voor bui tenspel, snelde op het Zwijnd- rechtse doel af en toonde zich onbaatzuchtig door Istvan Bakx een intikkertje te gunnen: 0-2. Het bleek het startsein voor een galavoorstelling tegen het uitge bluste WGZ. Waarbij scheids rechter De Haan vrolijk mee werkte door acht minuten extra tijd bij te trekken. Invaller Niels Kole maakte er in de reguliere speeltijd solo 0-4 van, Alfons, weer Kole en Wilco de Valk be paalden in blessuretijd de eind stand op 0-7. De vreugde werd nog groter bij het horen van het nieuws dat Rijsoord bij Groote Lindt was Kloetinge-spits Ferry Alfons kan WGZ-doelman Marcel Doorn niet kloppen. foto Rob Kamminga gestruikeld (2-1). „Dit is een ab solute topdag", stelden Van der Woerdt en Roks, waarbij de spe ler beduidend meer bravoure aan de dag legde dan zijn trai ner. „We mogen het niet meer la ten glippen. Er zijn veel men sen, ook binnen de club, die zeg gen dat we met deze ploeg niets te zoeken hebben in de hoofd klasse. Maar dat is van later zorg, nu telt alleen de titel. Bo vendien, ik wil het met dit team nog wel zien in de hoofdklasse." Die laatste opmerking moet Van der Woerdt zijn ontglipt uit eu forie over de plotselinge koppo sitie. Van veel realiteitszin ge tuigt het niet. Het huidige Kloe tinge komt namelijk op nage noeg alle fronten tekort voor het hoogste amateumiveau. Alleen de jonge, maar o zo getalenteer de Istvan Bakx lijkt de kwaliteit voor de hoofdklasse te bezitten. Maar het moet wel heel gek gaan, wil Bakx de komende maanden niet kunnen kiezen uit een reeks van aanbiedingen. Zo volgde bijvoorbeeld Jack van den Berg, trainer van de aan staande kampioen van de hoofd klasse A ASWH, de verrichtin gen van de snelle en handige linksbuiten zaterdag met meer dan gemiddelde interesse. Maar goed, Van der Woerdt heeft gelijk: de hoofdklasse is van later zorg. Voormalig jager Kloetinge moet door Jos van Belzen en Wim Broekhoven GOES - De Zwerver heeft zijn twee achterstallige wedstrijden gewonnen. Zaterdag won het van Zaamslag (3-1), gisteren van Kapelle (3-0). Koploper Ar nemuiden heeft daardoor nog een voorsprong van zes punten op De Zwerver, met nog drie duels voor de boeg. De Zwerver-Kapelle 3-0: Op een door veel regen moeilijk be speelbaar veld creëerde de thuis ploeg de nodige kansen en tus sen de 15e en 25e minuut hep de club simpel uit naar 3-0 via Hu- go Penning (2x) en Edu van de Werf. De tweede helft had even goed schriftelijk kunnen wor den afgedaan; bij De Zwerver geloofde men het allemaal wel en Kapelle bleek niet in staat se rieus op zoek te gaan naar een tegentreffer. De Zwerver-Zaamslag 3-1: Uit een voorzet van Wesley Kassels tekende Erwin Jonker na een half uur voor een verdiende 1-0-stand. Twaalf minuten na de thee liep de thuisploeg ver der uit naar 2-0 door een treffer van Guido Luiten. De wedstrijd leek beslist, maar via Peter Die- leman werd het direct daama 2-1. Zaamslag probeerde het daarna nog wel, maar na de 3-1 van Ferry van Dijk was het duel gespeeld. Zwaluwe-Terneuzense Boys 1-3: Acht minuten na rust kwa men de bezoekers gelukkig op voorsprong door een van rich ting veranderde voorzet van En rico van Hecke. De gelijkmaker - na een misverstand in de Ter- neuzense verdediging - zeven mi nuten later van Marcel Heykoop was minstens zo gelukkig. Het laatste half uur was voor de be zoekers. Een inzet van Arjen Oostdijk be landde tegen de paal, maar tien minuten voor tijd schoot hij van af elf meter wel raak voor de 1-2. In de slotminuut stond die zelfde Oostdijk na een vlotte counter op de goede plaats voor de 1-3. Nieuwdorp-De Meeuwen 1-0: De zespunten-wedstrijd was ge lijk opgaand. Halverwege de eer ste helft kwam de thuisploeg op voorsprong door een vrije trap van Teun Rentmeester. Het bleek voldoende voor de winst, hoewel beide teams daar na kansen op meer en beter creëerden. AZW-KapeUe 0-1: Na een mati ge eerste helft maakte Rob Oostrom een kwartier na rust uit een vrije trap 1-0. In de slotfase behoedde de acht tienjarige KapeUe-doelman You- ri Houtekamer zijn ploeg voor de gelijkmaker door een kopbal van AZW-spits Jacco Koek koek uit de benedenhoek te tik ken. de komende vier duels (Rillan- dia thuis, GJS en Schelluinen uit, WGZ thuis) eerst maar eens zien om te gaan met de plot selinge rol van prooi. WGZ-Kloetinge 0-7 (0-0). 52. Er- win van der Woerdt 0-1, 82. Istvan Bakx 0-2, 87. Niels Kole 0-3, 90. Niels Kole 0-4, 90+4. Ferry Alfons 0-5, 90+6. Niels Kole 0-6, 90+8 Wil co de Valk 0-7. Scheidsrechter: M. de Haan (Drongelen). Gele kaart: Jurriaan Mol (VVGZ). Aantal toe schouwers: 230. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Enoin van der Woerdt, Jeffrey Frijters, Joffrey Geldof; Johan de Goederen (60. Niels Kole), Daan Esser (83. Jaap Esser). Ronald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Ferry Alfons, Istvan Bakx. door Wim Broekhoven GOES - Tholense Boys greep za terdag via een 2-0-zege op DVO'60 in de derde klasse B de eerste-periodetitel. In de derde klasse A speelde Spui 0-0 tegen Veere en verloor 's-Heer Arends- kerke met 2-1 van kampioen GPC Vlissingen. Tholense Boys-DVO'60 2-0: In de eerste helft kwam de thuis ploeg met tien man te staan toen Merien Hopmans werd wegge zonden. De thuisploeg kwam vlak voor rust op voorsprong via Michael de Jong. Na rust drukte DVO, maar de beste kan sen waren voor de thuisploeg. Vijf minuten voor tijd maakte De Jong met een lob 2-0. Veere-Spui 0-0: De eerste helft was gelijk opgaand, maar direct na rust had de thuisploeg het aan doelman Rick Wiegmans te danken, dat de nul op het score bord bleef. De slotfase was voor Veere, maar terecht leverde dat niet alsnog de drie punten op. 's-Heer Arendskerke-GPC Vlis singen 1-2: Na twintig minuten zette Richard de Jager de thuisclub op 1-0. Na rust ging het beter met de kampioen. Erik de Ruiter tekende na een kwar tier met een vrije trap voor de gelijkmaker. In de slotminuut benutte De Ruiter ook nog een strafschop voor de 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25