PZC Bevliegingen mogen niet baten Rillandia puzzelend naar gelijkspel Patrijzen verder in de problemen na 2-1-nederlaag Aardenburg pakt tweede-periodetitel Terneuzen doet OJC Rosmalen wankelen, maar verliest wel: 3-2 Knappe zege van vrouwen Oostkapelle Kesselaar pakt de leiding in expi-klasse dinsdag 29 maart 2005 door Barry van der Hooft ROSMALEN - Het stukje van een bladzijde uit de bijbel dat Chinedu Chukwugbo gisteren in zijn sok had gestopt, leek bijna het gewenste resultaat op te le veren. De zwaar gelovige Afri kaan bracht Terneuzen meteen na rust met twee bevliegingen vanuit een kansloos gewaande positie weer naast OJC Rosma len, maar het mocht uiteindelijk niet baten. Door een late treffer van Mo Idrissi pakte de titelkan didaat alsnog drie punten: 3-2. Terneuzen deed de Brabanders op eigen veld even wankelen en dat had niemand na de eenzijdi ge eerste helft kunnen vermoe den. OJC Rosmalen, dat nu de koppositie deelt met OSS'20, was in de eerste helft heer en meester en nam met verzorgd voetbal een 2-0-voorsprong. Na dom balverlies van Walid Dha- kouami begon de razendsnelle Sander Schouwenaar aan een so lo, waarna Michael van Rijn de bal achter doelman Dennis Won- dergem schoot. Vlak voor rust liet Remco van Leeuwen zich na een dieptepass aftroeven door Idrissi, die alleen voor Wonder- gem geen fout maakte. „In de eerste helft stond ons elf tal helemaal scheef", zei trainer Ardian Lekaj over de eerste 45 minuten. „Op onze rechterkant lag veel ruimte, maar we speel den bijna alles over links. Mijn linksback speelde als een vere delde linkshalf en had daardoor veel te veel ruimte in zijn rug. Omdat dat gevaarlijk was met die snelle nummer zeventien (Schouwenaar) heb ik dat in de rust hersteld." Rebound Lekaj haalde linksback Jules Ba- zelier en rechtshalf Jarno Wae- beke naar de kant en zette met Ferco van der Hooft en Jorden Takiddine een nieuwe linker vleugel neer. De twee verse krachten speelden in de beginfa se van de tweede helft welis waar geen opvallende rol, maar Terneuzen scoorde plotseling wel twee keer. En beide keren Chinedu Chukwugbo (rechts) doet zijn best OJC-speler Jorick van der Miessen van de bal te zetten. kwam het doelpunt op naam van de onberekenbare Chukwug bo. Na zes minuten schoot hij de rebound binnen na een schot van Marco Faassen en bij de tweede treffer was hij op aange ven van Faassen te snel voor zijn directe tegenstander Jorick van der Miessen. Met een knap pe voetbeweging bracht Chuk wugbo de stand weer in even wicht: 2-2. Dat de Afrikaan na die tweede goal niet met rood van het veld werd gestuurd had Chukwugbo aan scheidsrechter Tempelaar te danken. De topscorer van Ter neuzen trok na zijn eerste doel punt zijn shirt uit en kreeg daar voor volgens de regels geel. Chukwugbo bleek echter hard leers, want ook na zijn tweede doelpunt trok hij het shirt weer over zijn hoofd. Tempelaar twij felde, maar liet het bij een mon delinge waarschuwing. „In die fase meteen na rust lie- foto Ad van Hasselt ten we zien dat iedereen geeste lijk heel fris is", meende Lekaj. „We zitten nu niet in de makke lijkste situatie, maar mijn spe lers toonden wel een enorme veerkracht. Met de wissels kwam er ook evenwicht in de ploeg en Marco Faassen speelde vooral na rust prima in dienst van Chukwugbo. We weten dat hij individueel iets open kan bre ken, alleen was het vandaag net niet genoeg. Terneuzen hield na de bevliegin gen van Chukwugbo weliswaar lang uitzicht op minimaal een gelijkspel, maar omdat Idrissi acht minuten voor tijd te veel vrijheid kreeg moest het alsnog een zure nederlaag slikken. De aanvaller draaide op de rand van het strafschopgebied naar binnen en liet Wondergem met een verrassend schot kansloos: 3-2. De Zeeuws-Vlamingen beëindig den het duel vervolgens met tien man, omdat de zwak spelende Walid Dhakouami in de slotmi nuut zijn tweede gele kaart kreeg. Het was toch al niet de dag van de Marokkaanse Belg, want Dhakouami miste 's och tends de spelersbus naar Rosma len. Hij moest daarom met de bus van de supporters meerei zen, beleefde vervolgens een te leurstellende middag en ver dween ook nog eens met rood naar de kleedkamers. Na de nederlaag in Rosmalen bleef Terneuzen op de tiende plaats. Wel kwam concurrent DBS naderbij door een 1-0-over- winning op DFC. Terneuzen heeft nog vier wedstrijden om uit de gevarenzone te komen. Volgende week wacht de uitwed strijd tegen hekkensluiter Best Vooruit, daarna staan nog duels met WSC en twee keer Nuenen op het programma. OJC Rosmalen-Terneuzen 3-2 (2-0). 12. Michael van Rijn 1-0, 38. Mo Idrissi 2-0, 51. Chinedu Chuk wugbo 2-1, 55. Chinedu Chukwug bo 2-2, 82. Mo Idrissi 3-2. Scheids rechter: J.H. Tempelaar (Dor drecht). Rode kaart (2x geel): Wa lid Dhakouami (Terneuzen). Gele kaart: Freddy van Schaik (OJC Rosmalen) en Chinedu Chukwug bo (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 400. Terneuzen: Dennis Wondergem; Remco van Leeuwen, Erik-Jan Naudts, Stefaan Dellaert, Jules Ba- zelier (46. Ferco van der Hooft); Jamo Waebeke (46. Jorden Takid dine), Mamadouba Gueye, Walid Dhakouami, Jan Bosman (87. Ti- mon van der Hooft); Marco Faas sen en Chinedu Chukwugbo. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Voor RIA W. is degradatie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal een feit. De ploeg verloor met 5-1 bij HW'24. Wie de ploeg uit Westdorpe gaat vergezel len is nog zeer de vraag; in theorie is zelfs de nummer vijf op de ranglijst, Breskens, nog niet helemaal veilig na de 3-4-nederlaag bij BSC. Voor naamste kandidaten zijn ech ter MOC'17 (0-3 tegen SC Gastel), HW'24 en Patrijzen, dat met 1-2 verloor bij Vlissin- gen. Steen moest door een 2-2-ge- lijkspel bij Zeelandia Middel burg de (gedeelde) derde plaats op de ranglijst uit han den geven aan Vlissingen. De nummers één en twee, RCS en Goes, kwamen dit paas weekeinde niet in actie. BSC-Breskens 4-3: Na een wat afwachtend begin werd de score na een kwartier ge opend door Achmed Didi: 1-0. Nog in dezelfde minuut bracht Michel Cocquit de be zoekers langszij: 1-1. Omdat Breskens hierna verzuimde de kansen te benutten, kon Achmed Didi BSC op slag van rust tegen de verhouding in opnieuw op voorsprong brengen: 2-1. De tweede helft was vijf minuten oud, toen Christiaan Hildebrand er 3-1 van maakte. Elmar Lauret bracht in de 65e minuut via een vrije trap de aansluitings treffer op het bord, maar net als voor rust viel nog in dezelf de minuut ook een doelpunt aan de andere kant: 4-2 door Jeroen Benjert. Het laatste kwartier was tumultueus met 4-3 via Michel Cocquit in de 80e minuut, een op advies van de grensrechter afgekeur de treffer van Breskens en tweemaal rood, te weten voor Johnny den Besten en Tom Nieuwelink. Het bleef echter bij 4-3. Vlissingen-Patrijzen 2-1: S vijf minuten begon Valentit Blommaert aan een lans rush van achteruit, waan zijn voorzet door Lunven Vj meer werd binnengetikt: 1 In de 18e minuut werd hete lijk toen Marc van Haneght de bal uit een vrije trap bj nenkopte: 1-1. In de twee helft had Vlissingen een lie overwicht tegen Patrijzen i bleef loeren op een count Na een kwartier besliste thuisploeg de wedstrijd zijn voordeel: Jaimy van B poel won een kopduel y zijn directe tegenstand Marc van Haneghem, waan de bal terechtkwam bij Vale tino Blommaert die de 2 binnenschoot. Zeelandia Middelburg-Stö 2-2: In een duel met tweep zichten was de eerste hd duidelijk voor de bezoeke die na een kwartier de openden via Werner schop: 0-1. Zeelandia Middï burg kwam in de 30e minu langszij uit een door Free Koelma benutte strafsch: toegekend nadat Alberto de Morgado was gevloe Lang nagenieten was de thii ploeg niet gegund, want to minuten later mocht Were Bisschop ondanks een vlags naai van de grensrechter da gaan en zijn tweede doelpu van de middag aantekeis 1-2. De tweede helft speel zich vrijwel geheel af helft van de bezoekers, snel werd het 2-2 doordat! pert Koch een vrije trap één keer inschoot. Ondac de nodige kansen bleef 1 hier ook bij. HW'24-RIA W. 5-1: HW bezegelde het lot van RIA1 De thuisploeg was veel sti ker en won via doelpunli van Kana da Rosa Bernard Ruben van der Hoevi Jeroen Claessens (strafscha Jordy Bakker en Ruben der Hoeven. Arno Verlini scoorde uit een penalty tege GOES - De vrouwen van Oostka pelle deden goede zaken in de eerste klasse van het vrouwen voetbal. De ploeg is na de winst op CSW nu vierde in de rang schikking. CSW-Oostkapelle 0-1: Nadat een overwicht in de beginfase van het duel niets had opgele verd, kwam Oostkapelle in de 17e minuut alsnog op voor sprong via een treffer van Mir jam van Belzen op aangeven van Marieke Kwast: 0-1. Na de rust lieten de bezoekers zich door een aandringend CSW te veel vastzetten op de eigen helft, echter zonder dat dit tot tegentreffers leidde. De laatste tien minuten waren weer duide lijk voor de vrouwen van Oost kapelle: een schot van Marieke Kwast werd ten koste van een hoekschop uit de kruising ge tikt. Uit deze hoekschop van Mirjam van Belzen kopte Marie ke Kwast de bal op de lat waar door het bij 0-1 bleef. BRAKEL - René Kesselaar heeft na twee brommerraces de leiding in het landelijk tussen- klassement. De motorcoureur uit 's-Gravenpolder komt uit in de expi-klasse. Kesselaar werd onlangs bij de eerste wedstrijd in Valkens- waard tweede. Ook in het Gel derse Bra kei legde hij gisteren beslag op een tweede positie. Het was genoeg om in het tussen- klassement op te rukken naar de eerste plaats. In de formuleklasse kwam Jeroen Kerpel uit Goes goed voor de dag. Hij werd tweede, wel realiseerde hij de snelste ronde. Elbert van de Bosse (Goes) werd in deze categorie achtste. In de super motardklasse is Zee land met drie coureurs vertegen woordigd. Het drietal kwam in Brakel tot ereplaatsen. Adriaan Meeuwse (Krabbendijke) werd zesde, Kees Ridderhof (Kapelle) zevende en de achtste plek was weggelegd voor Rien Houteka mer (Krabbendijke). Kevin Kloosterman uit 's-Gravenpol der maakt dit seizoen in de sportklasse zijn debuut. Hij werd vijfde in de B-groep. door Rudy Booqert RILLAND - Rillandia's elftal leider Jan Minnaard kondigde het duel vooraf gekscherend aan als Rillandia 3 tegen GJS 1. Hij wilde er maar mee aange ven, dat Rillandia door blessu res en schorsingen geen eer- ste-klassewaardig team op de been kon brengen. Hij kondig de zelfs aan dat als Rillandia de nul zou houden, hij zijn schoen zou opeten. Het leek een veilige weddenschap voor de oud-speler. Rillandia miste zaterdag im mers zeven spelers, onder wie vijf basiskrachten, tegen titel- pretendent GJS. Noodgedwon gen startten twee spelers van het tweede en één van het der de in de basis. En op de bank zaten slechts twee wissels - bei den van het derde - die vooraf nog even voorgesteld moesten worden aan trainer Wim van Nijnatten. Dit allegaartje pres teerde echter het onmogelijke. Na krampaanvallen, uitput tingsverschijnselen en dik hon derd minuten voetbal bleef het 0-0. „Dit voelt als een over winning", bekende Michiel van Trijen, die op het laatste mo ment tot laatste man werd ge bombardeerd omdat Peter Ke pers in de warming-up aangaf niet te kunnen spelen. Daar door werd tweede-elftalspeler Marco Minnaard, zoon van lei der Jan, opeens rechtsback in plaats van spits. En om de las tigste puzzel van elf stukjes te completeren kwam een andere tweede-elftalspeler, Murat Go- koglugil, van de bank in de spits. Probleemloos D.e nieuwelingen deden het niet eens zo verkeerd. Min naard vergalde de middag GJS' topscorer Ruud Bos en haalde in blessuretijd zelfs nog een kopbal van de lijn. Lichtge wicht Gokoglugil hield de Da*- lemse defensie aardig bezig en derde-elftalspeler Sander van Ham speelde probleemloos mee op dit niveau. In de twee de helft viel hij echter met kramp uit en kwam zijn ploeg genoot bij het derde Patrick Stols erin. Ook de derde der de-elftalspeler - Etmel Benme- rijem - deed nog dik een kwar tier mee. Het was hartverwarmend om deze Rillandse lappendeken eendrachtig te zien vechten voor een punt. Maar het had ei genlijk niet zo ver hoeven ko men. „In het tweede spelen jon gens die makkelijk bij ons mee kunnen", zei Van Nijnatten achteraf, „maar die willen van wege gebeurtenissen uit het verleden niet in het eerste spe len. Daar moeten we nu toch maar 's snel over gaan praten." Want hoe welkom het zwaarbe vochten punt ook was, perspec tief voor de toekomst bood het eerlijk gezegd niet. Rillandia heeft blijkbaar een stevige prikkel nodig om een topprestatie neer te zetten, er kende ook Van Trijen. De bla merende bekernederlaag tegen vierdeklasser Krabbendijke prikkelde in december bijvoor beeld tot een 4-0-competitieze- ge op Oostkapelle. En zaterdag zorgde de personele handicaps voor inspiratie. „Als we elke week met deze inzet zouden spelen, was er niks aan de hand. Maar te weinig jongens hebben die prikkel van zich zelf. Zaterdagmiddag om half drie kun je dat niet meer aan sturen." Mazzel Volgens Van Nijnatten had zijn ploeg zaterdag ook de mazzel dat GJS niet in topvorm stak. De nummer drie van de rang lijst won in zijn laatste zes duels slechts één keer. „Tegen bijvoorbeeld Kloetinge hadden we dit niet volgehou den." Die ploeg treft Rillandia overigens komende zaterdag. Rillandia had de stunt zater dag zelfs nog groter kunnen ma ken door zelf te scoren, maar dat is niet het sterkste punt van de ploeg. In de laatste zes duels lukte dat slechts één keer. Maar met name Padden van de Water had die statistiek kunnen veranderen. Na tachtig tellen ging Van de Water, die de rest van het sei zoen het vertrouwen van Van Nijnatten krijgt, al alleen op de GJS-doelman af. Hij draalde echter te lang en schoot te slap in. Halverwege de tweede helft kopte-hij nog een voorzet van Mehmet Dolma rakelings langs de paal. Van Nijnatten: „Pad den heeft de hele wedstrijd ge sleurd over het veld. Dat kost zoveel energie, dat dat ten kos te van de scherpte voor de goal gaat." In de slotfase was Van de Water één van de drie spe lers die met kramp in de benen de wedstrijd moest uitspelen, want de wissels waren op. In die periode kwam GJS ook als een wals opzetten. Het pompte alle ballen in de doel- mond van Rillandia. De bijna elf (terechte) minuten blessure tijd speelde Rillandia op het tandvlees uit. De thuisspelers gooiden alle lichaamsdelen in de strijd om de ballen te blok ken of uit het strafschopgebied te jagen. Mooi was het niet, meeslepend wel. Maar keeper Kees Lozekoot hield zijn doel soms op miraculeuze wijze schoon. En daardoor verloor Jan Min naard zijn weddenschap. Eet smakelijk, Jan! Rillandia - GJS 0-0. Scheidsrech ter: A.M.M. Klerks (Waalwijk). Aantal toeschouwers: 250. Rillandia: Kees Lozekoot; Marco Minnaard, Michiel van Trijen, Giel Dubbeld, Richard van der Hoest; Mehmet Dolma, Ralph Kuijpers, Arjan Koopmans, San- der van Ham (66. Patrick Stols); Padden van de Water, Murat Go koglugil (77. Etmel Benmerijen). Michiel van Trijen probeert met een sliding de bal te veroveren in het duel met GJS. foto Willem Mieras door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal wonnen twee van de drie koplo pers hun uitduel met 1-0: Dom burg in Oostburg en Aarden burg bij Jong Ambon. Voor Aar denburg had deze minimale ze ge de prettige bijkomstigheid dat de tweede-periodetitel hier mee werd binnengehaald. Hulsterloo moest in de strijd om rechtstreekse promotie terrein prijsgeven omdat de ploeg in het duel met Clinge, dat eerder in 1-1 eindigde maar moest wor den overgespeeld, niet verder kwam dan een doelpuntloos ge lijkspel. Oostburg-Domburg 0-1: In een matige wedstrijd knokten de twee gehavende teams voor wat zij waard waren. De beste kan sen voor rust waren voor de be zoekers, die na een kwartier via een door Ko Brand benutte straf schop de score openden: 0-1. Na de pauze kende Oostburg het meeste balbezit, echter zonder dat de ploeg hiermee veel ge vaar voor het doel van de tegen stander teweeg wist te brengen. Domburg, dat zo nu en dan met opportunistisch spel de aanval zocht, kreeg nog enkele kansjes maar kwam eveneens niet meer tot scoren: 0-1 de eindstand. Jong Ambon-Aardenburg 0-1: Jong Ambon wist in een wed strijd met als inzet de twee de-periodetitel, voor rust enkele goede kansen te creëren die ech ter niet werden benut: 0-0. De tweede helft was nog maar enke le minuten aan de gang toen de bal in het bezit kwam van Mar co de Croock, die vervolgens fraai wegdraaide van zijn tegen stander en de 0-1 binnenschoot. De Middelburgers gingen hier na op zoek naar de gelijkmaker die er dus niet kwam, mede om dat de roep om een strafschop niet werd gehonoreerd nadat één van de aanvallers gevloerd werd. Aardenburg, dat veelvul dig de lange bal hanteerde, kwam er nog enkele keren ge vaarlijk uit, maar kwam even eens niet meer tot scoren. De Noormannen-Koewacht 3-2: In een duel met veel strijd kwam de thuisploeg die voor rust een licht overwicht kende in de 25e minuut op voorsprong toen Niek Minderhoud de bal di rect uit een hoekschop in het doel liet belanden: 1-0. Halver wege de tweede helft kwam wacht op gelijke hoogte via! nis Aerts. Al snel bracht! Minderhoud de thuisploeg ter opnieuw op voorsprong Hierna bracht Ramon del enkele minuten later me! fraaie lob de marge op twee fers: 3-1. Omdat Jacky Lan er in de 85e minuut 3-2 maakte én er bovendien vijf minuten blessuretijd' bijgeteld. In een hectische sli se gaven de Westkapellaan winst echter niet meer uit! den. Hontenisse-Zeeland Sport Een zwakke start van de tl ploeg leidde binnen enkelen ten tot 0-1 via Joris Beilo.fe verloop van de eerste helft stelde Hontenisse zich e zins, waardoor Tom Rijk a half uur de gelijkmaker kon nenkoppen: 1-1. Toch ginge Vlissingers met een voorsp aan de thee, omdat Samuel! derse op slag van rust prof de van slap uitverdedigen! thuisploeg: 1-2. Nadat Je van Bunder in de 55e i nog een goede kans op de ge maker had laten liggen, bi den Samuel Sanderse en ward Letterie kort hierin voorsprong verder uit naai Tien minuten voor het f schoot Van Bunder uit een moeilijkere positie wél 2-4. Even later bracht Gyo; selman de spanning nog bijn rug in de wedstrijd, maar kopbal stuitte via de biiï kant van de paal terug het in. Hulsterloo-Clinge 0-0. man van het veld was ar! Wim Broekhoven uit Mui burg. Hij had de teugels strt de hand. Luctor'88-HSC'28 1-2: door blessures en schorst gehavend Luctor'88 ks voor wat het waard was, zag de koploper uit deze k uitlopen naar 0-2 via Guus! mans en Remco den Broei slag van rust bracht Ben Provoost de aansluitingstri op het bord: 1-2. In het W van de tweede helft drukte] tor de bezoekers terug op e gen helft, echter zonder dij veel kansen opleverde. Bestel gelijkheid op de gelijkt was een kwartier voor tijdj Serge de Blaeij, die werd as' tikt en al struikelend de bi gen de Brabantse doèj schoot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24