jemeente communiceert te weinig >zc zc Klanten vinden zo een ander gangetje We zijn nu gelukkig altijd lekker samen 300M 5RATIS Jeugdhonk draait bijna zelfstandig 11 Koewachtenaar beroofd in eigen woning nwonenden Keetenstraat in Middelburg ontevreden over inspraak nieuwbouw AAZET Scooters gestolen op Walcheren Fietsendief aangehouden Vrouw breekt enkel bij aanrijding Dronken wildplasser aangehouden Grenslinde voor jarig Goes geplant Man (90) beroofd in Goes Bijeenkomst Theosofisch Genootschap Strandjutten in Oostkapelle Kledingbeurs in Het Palet agenda dinsdag 29 maart 2005 René Hoonhorst (VACHT - Een 27-jarige be- r van de Tragel in Koe- is zondagavond slachtof- worden van een gewapen- ifoverval. De man hoorde omstreeks half twaalf iemand aan de deur van zijn huis. Toen hij open deed, zag hij twee jonge mannen staan, die hem onder bedreiging van een wapen dwongen weer naar binnen te gaan. De overval lers maakten de Koewachtenaar enkele tientallen euro's afhan dig, bonden hem vast en door zochten de rest van de woning. Nadat de overvallers weg wa ren, slaagde het slachtoffer erin naar zijn buurman te lopen. Die bevrijdde hem en waarschuwde de politie. De bewoner kon slechts een vaag signalement van zijn twee belagers geven. De ene man was ongeveer 1.70 meter lang, droeg een bivak muts en blauwe kleding; de an der was tussen de 20 en 25 jaar oud en droeg 'deftige' kleren. jadia Berkelder IELBURG - Omwonenden Keetenstraat in Middel- zijn ontevreden over de in die ze hebben in de plannen voor de brede I, Volgens de bewoners ver- de communicatie met de >nte eenzijdig. Keetenstraat, op de plaats iet voormalige CSW-ge- staat een multifunctio- ebouw gepland: twee scho- ïder één dak, een buurt en 24 woningen er boven- ïvvoners kregen bij de pre- tie van de eerste ideeën te dat ze mochten meepra- ,Er zouden werkgroepen en gevormd", zegt J. pen. „Maar we hebben de mogelijkheid gehad om egje te doen. Alleen als je ijk doet, word je uitgeno- voor een gesprek. Er zou lankbordgroep zijn, maar et niet wie daar inzit. We n ons aangemeld, maar we looit uitgenodigd om echt [e praten." Inmiddels is er wrlopig ontwerp gepresen- ebrek aan inspraak ken- het project vanaf het be- inden ze. Vroomen: „Toen lie varianten voor de wijk senteerd. Er werd gezegd nwonenden gekozen zou- ebben voor deze variant, chool aan de Keetenstraat i klein nieuw winkelcen- aan de Oosterscheldes- Maar er is helemaal geen ning over geweest." ewoners vinden dat het niet deugt. Het groen dat CAdvertentie (Advertentie) ZIJNEN - ZONWERING UNSTSTOF OZIJNEN Kijk op w.blijmetkunststof.nl maak kans op €2.500. lan kunststof kozijnen WW.AAZET.NL ipelle -Tel. 0113-3303: .NLy \oivT zorgklachten: 0-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; irdags tot 12.00 uur dactie m.cheren itenruststraat 18 stbus 8070 !0 EB middelburg 0118-493000 0118-493009 'ail: redwalch@pzc.nl Writs Sep (chef) dia Berkelder ith Ramakers lam van den Broek ma Osman ndy van den Hurk de Vries (sport) ntrale redactie ionspark 28 Stbus 31 AA goes 10113)315500 (0113)315669 'ail: redactie@pzc.nl ïernet '.pzc.nl 'ail web@pzc.nl er nu nog is, verdwijnt. Het ge bouw wordt veel groter dan de huidige school, en volgens de be woners is er te weinig parkeer ruimte. Daarnaast ontbreekt parkeeiTuimte waar ouders hun kinderen snel even kunnen afzet ten of ophalen. Bovendien vre zen omwonenden overlast om dat het gebouw op een aantal plaatsen afdakjes heeft, en zo ideale plaatsen voor hangende jongeren kunnen worden. Een aantal jaar geleden werd het bordes van de CSW ook ge bruikt als hangplek. Om de over last tegen te gaan is het bordes afgesloten. Ze hebben niets tegen een school in de Keetenstraat, zegt het groepje omwonenden. Ze vinden alleen dat de combinatie van functies wat veel wordt. „Een buurthuis hoort hier niet", zegt A. Breel. „Het nieuwe win kelcentrum aan de Oosterschel- destraat wordt het hart van de wijk. Daar past het buurthuis beter." Hij denkt dat de bewo ners van de nieuwe zorgwonin- gen, die op het buurthuis en de school worden gebouwd, over last zullen ondervinden van de activiteiten die op de begane grond plaatsvinden. De gemeente Middelburg wil op een groot aantal plaatsen in de stad zorgwoningen bouwen. Het is niet de eerste keer dat omwo nenden van een dergelijk bouw plan klagen over gebrek aan in spraak. Ook bij de presentatie van de bouwplannen van zorg woningen aan de Churchilllaan werd gemopperd. De bewoners kregen op een informatieavond drie varianten voorgelegd. Over het uitgangspunt kon niet meer worden gediscussieerd. Concessie Onlangs deed het college van B en W wel concessies aan omwo nenden van de Koudekerkseweg in Middelburg. De geplande woongebouwen van zeven ver diepingen werden onder druk van omwonenden teruggebracht tot vijf lagen. Wethouder A. de Vries gaf toen aan dat de com municatie bij nieuwe projecten anders gaat. Voor er plannen worden ontwikkeld, moet eerst met omwonenden worden ge sproken, zei hij in de PZC. Met de omwonenden van de Kee tenstraat wordt wel overlegd, maar de communicatie verloopt eenzijdig, vinden ze. „De ge meente laat niet het achterste van de tong zien", zegt Vroomen. „Er wordt niet echt overlegd, terwijl dat wel be loofd is." Op 21 april wordt een nieuwe bijeenkomst gehouden. Slagerij Blankenburgh heeft veel overlast gehad van de werkzaamheden aan de bouwput in Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vergoeding voor om- zetschade? Dat wordt moeilijk, denkt Jahnie Traas van de dierenwinkel. Ze is al lang blij dat haar winkelpand geen schade heeft. Het duurt lang, vinden de ondernemers rond de bouwput in Mid delburg. „We hebben al tweeënhalf jaar overlast, en er staat nog niks." Het is al weken stil in de Korte Noord straat. Aan het theater in aanbouw wordt in afwachting van een onderzoek naar de toekomstmogelijkheden niet ge werkt. Mensen maken een praatje, het gespreksonderwerp is altijd hetzelfde. Een eendenechtpaar trekt baantjes in de bouwput. „Iedereen drijft er de spot mee", zegt Coby Blankenburgh, van de slagerij. „Ze zingen: 'Alle eendjes zwem men in 't theater' en ze hebben die pop pen aan de overkant gezet." Voor het slagersechtpaar Rinus en Coby valt er verder weinig te lachen. „Nu valt het weer mee", vindt Rinus. „Er is in ieder geval geen werkverkeer. Maar die parkeerplaatsen tegenover de water toren, bij die gele streep, moeten zo snel mogelijk terug. Die streep is nu niet meer nodig." Ze hebben het duidelijk gemerkt aan de omzet, vertellen ze. Na dat de slopers en de bouwvakkers wa ren begonnen, bleven de klanten weg. De etalage van de fietsenwinkel van Rens Petiet hangt vol met foto's en knip sels van de werkzaamheden. „Niet uit protest hoor", zegt hij. Want eigenlijk was hij nooit zo'n tegenstander van het theater. „Maar mensen stonden de hele tijd met hun neus richting die put. Nu staan ze tenminste weer met hun neus in die etalage." Of zijn omzet is ge daald, is moeilijk te zeggen, hoewel hij wel vermoedt dat hij meer fietsen had kunnen verkopen als er niet gebouwd was. „Mensen zijn huiverig om proef te rijden. Dat merk je wel. Het straatje is gewoon heel erg smal geworden. Bij de slager is het duidelijk. Die heeft er heel veel last van gehad. Toen die parkeer plaatsen hier nog voor de deur waren, kwamen er veel mensen uit de dorpen. Die zie ik nu niet meer." „Het hangt van het weer af", zegt Rinus Blankenburgh. „Als het mooi weer is, vinden mensen het niet erg om op het Molenwater te parkeren. Maar als het slecht weer is, gaan ze liever ergens an ders heen. Er zijn klanten die bellen om zich te verontschuldigen. Ze zeggen dat het gewoon niet meer lukt. En als je ze eenmaal kwijt bent, hebben ze zo een ander gangetje gevonden." Coby: „Tijdens de sloop was de straat een paar dagen gesloten. Dat merkten we meteen. We hebben veel last gehad van geluid en stof." Rinus: „We moes ten investeren om dat buiten de deur te houden. We hebben een airco gekocht, want we konden de deur niet meer open zetten." Coby: „Dagen aan een stuk stonden er vrachtwagens in de straat. Dat leverde gevaarlijke situaties op. Mensen nemert meteen een andere route naar de stad." De slagerij is juist afhan kelijk van de voorbijgangers. „Mensen komen bij ons voor de dagelijkse bood schappen"zegt Coby. „Iets als een fiets koop je maar één keer." Ook Jannie Traas van de dierenwinkel merkt dat mensen minder makkelijk met de auto langskomen. „Als ze vroe ger een baal voer kwamen halen, zetten ze even de auto voor de deur. Nu zijn we vaak 's avonds op de weg om de spul foto Lex de Meester len thuis te brengen. Als mensen niet voor de deur kunnen stoppen, dan rij den ze vaak even een rondje, maar veel straten zijn hier afgesloten geweest. Klanten doen dat twee keer, maar geen derde keer. Dan gaan ze naar een an der." Schade hebben ze niet, zegt Traas. „Ja, de deur klemt, maar dat doet hij al der tig jaar. Omzetschade hebben we wel gehad. Of ik dat ga verhalen? Jaren gele den ben ik daar wel eens achteraan ge weest, toen ze in de straat de riolering hebben vernieuwd. Ondernemersrisico, noemen ze dat." De dierenwinkel is nog maar drie dagen in de week open, maar dat heeft niets met de bouw van het theater te maken. „Mijn vader is 65 ge worden, hij is ermee gestopt. We heb ben getwijfeld of we door moesten gaan. Nu zijn we nog drie dagen open." De ondernemers hopen dat er snel een oplossing komt. „We hebben er al tweeënhalf jaar overlast van en er is nog niks", zegt Rinus Blankenburgh. „Alleen maar ellende. Dat vind ik schan dalig." Van Rens Petiet mag het theater er komen, als het maar snel gebeurt. De bouw heeft volgens Jannie Traas trou wens ook positieve effecten op de buurt gehad: „De mensen maken hier ineens allemaal een praatje met elkaar." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Tijdens de be ginjaren van hun huwelijk wa ren ze soms lang gescheiden. Nu, 65 jaar nadat ze trouwden, zijn ze nog steeds blij met eik aars gezelschap. Christine en Joop Deleij-Peeters vierden hun jubileum zaterdag. „Gewoon ademhalen en elkaar goed begrijpen", verklaart me vrouw haar lange huwelijk. Zij is nu 93, hij een jaartje ouder. Ze wonen nog op zichzelf, maar wachten op een plaatsje in het verzorgingshuis. Haar geheugen is namelijk niet meer zo als het was. „Wat ik hier zeg, ben ik daar vergeten." En zijn knieën willen niet altijd meer doen wat hij ze opdraagt. Voor ze trouwden hadden ze acht jaar verkering, dus eigen lijk zijn ze al 73 jaar samen. Net voor de oorlog verhuisden ze naar Rotterdam, waar ze het bombardement meemaakten. En hoewel ze het in Vlissingen erg naar hun zin hebben, willen ze eigenlijk wel terug naar Bra bant, waar ze allebei vandaan komen. Ze kwamen naar Zeeland voor zijn werk. Hij voer als scheeps- werktuigkundige tussen Zierik- zee en Katseveer op een schip van de PSD. „Toen de Zeeland- brug kwam, moest ik er weg. Toen ben ik overgeplaatst naar Kruiningen." Hij begon bij de PSD toen hij niet langer van haar gescheiden wilde zijn. Joop Deleij zat vlak voor en vlak na de oorlog op de grote vaart en woonde daarvoor op Curasao, terwijl Christine op kantoor in Nederland werkte. „Hij was maar om de paar jaar in Hol land. Als hij dan thuis kwam, dan was het natuurlijk feest. Nu zijn we gelukkig altijd lekker sa- MIDDELBURG - Op Walcheren zijn het afgelopen week einde drie scooters gestolen, twee in Middelburg en één in Vlissingen. In de nacht van zaterdag op zondag verdween een Yamaha Aerox uit de Koepel in Middelburg. In de nacht van zondag op maandag werd een snorfiets van het merk Tomos gestolen in Westerzicht. Zondagavond werd een zilverkleurige Yamaha gestolen in de Korte Geere in Middelburg. VLISSINGEN - De politie heeft zondagochtend vroeg in de Vrijburgstraat in Vlissingen een 25-jarige Middelbur ger aangehouden. De man wordt ervan verdacht in de nacht van zaterdag op zondag een fiets te hebben gesto len bij een fietsenwinkel in Middelburg. De man had de fiets in zijn bezit. MIDDELBURG - Een 61-jarige vrouw is zondagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Los- kade-Stationsstraat in Middelburg. De vrouw verleende geen voorrang aan een auto. Ze is met een gebroken enkel naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - Bij café 't Schuttershof in Middelburg is in de nacht van zaterdag op zondag een 47-jarige Mid delburger aangehouden. De man was kwaad omdat hij, vanwege dronkenschap, het café niet in mocht. Om zijn woede te uiten, plaste hij voor de ingang. Hij kon zich bo vendien niet legitimeren. KATTENDIJKE - Vier historische figuren, onder wie de mysterieuze Jacoba van Beieren, hebben zaterdag onder aan de Oosterscheldedijk tussen Kattendijke en Wemel- dinge een grenslinde geplant ter gelegenheid van 600 jaar stad Goes. Wethouder S. van 't Westeinde (WD) verleen de assistentie. De linde aan de Kokuitsweg, vlakbij een parkeerplaats waar vaak Belgische duikers bivakkeren, heeft nog lang niet de omvang van de sierlijke grenslin-! den die op veel plekken op Zuid-Beveland oude grenzen!" markeren. De jubileumboom is wel goed herkenbaar, aan; een plaquette met de namen van de initiatiefnemers: de vereniging voor veldbiologie KNNV, afdeling de Bevelan- den, stichting Landschapsbeheer Zeeland en de afdeling groenbeheer van de gemeente Goes. De grenslinde aan de Kokuitsweg geeft de grens weer tussen de gemeenten; Goes en Kapelle die in 1970 na de gemeentelijke herinde-' ling is ontstaan. GOES - Een 90-jarige Goesenaar is zaterdagmiddag rond, kwart over drie van zijn portemonnee beroofd in het cen trum van Goes. Hij had geld gepind aan de Grote Markt. Aan het begin van de Lombardstraat hield een onbekende vrouw hem staande. Toen de Goesenaar even later zijn portemonnee wilde pakken, bleek die verdwenen te zijn. Christine en Joop Deleij-Peeters vierden zaterdag hun 65-jarig hu welijk. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het jeugd honk in Nieuw-Middelburg is vaker open dan alle andere jon- gerenvoorzieningen in de stad. Het honk wordt grotendeels ge leid door een groep vrijwilligers en de jongeren zelf. Zaterdag was er een presentatie van de ac tiviteiten. „We zijn zelfs vaker open dan Midgard". zei E. Tisserand, die de jongeren begeleidt. De jonge ren en de begeleiders hebben de afgelopen maanden een training ondergaan van jongerenwerkers van het Zeeuws centrum voor al cohol en drugs (ZCAD). Het doel is om de jongeren zoveel te leren dat ze over een tijdje 't Trefpunt helemaal zelf kunnen beheren. Ze krijgen daarbij hulp van een medewerker van de Stichting Welzijn Middel burg (SWM). Het project is tot Harambé gedoopt, een term uit het Swahili die staat voor sa menwerken om een gemeen schappelijk doel te bereiken. Vijf van de zeven avonden in de week zijn er activiteiten van Ha rambé in het jeugdhonk, op vrij dag is er een andere activiteit, op zondag is het honk dicht. Jeugdhonk 't Trefpunt is nu ruim een half jaar open. Het is er gekomen op verzoek van de jongeren, en op aandringen van buurtbewoners. De jeugd in de wijk hing vaak tot 's avonds laat op straat en zorgde voor veel overlast. Vorig najaar werd tege lijkertijd met de opening van 't Trefpunt een samenscholingsver bod ingesteld. Sinds die tijd is het aanzienlijk rustiger, hoewel de overlast nog niet helemaal verdwenen is. Vorig jaar bleek dat de samen werking tussen de jongeren en de Middelburgse welzij nsstich- ting niet goed verliep. Inmiddels is Nieuw-Middelburg aan de vierde jongerenwerker van de SWM toe. Deze keer gaat het uit stekend, vertelde Tisserand. „Die staat echt voor ons klaar. Hij doet de ondersteuning, we proberen zoveel mogelijk zelf standig te draaien." In 't Trefpunt worden muziek en dansworkshops gegeven, de jongeren kunnen er computerga mes spelen, naar muziek luiste ren, of gewoon kletsen. Voor de activiteiten is volgens Tisserand veel te weinig geld beschikbaar. „De SWM heeft daar vijfhon derd euro per jaar voor. Dat is echt veel te weinig. Als we een scratch-workshop geven, zijn we dat bedrag in één keer kwijt, alleen al voor het huren van de apparatuur." Voor de presentatie van de acti viteiten waren vierhonderd uit-, nodigingen in de wijk verspreid/ Tot teleurstelling van de jonge-' ren waren maar een handjevol belangstellenden aanwezig. MIDDELBURG - Het Theoso fisch genootschap houdt zater dag 2 april in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg een bijeenkomst.. Aanvang 10.30 uur. MIDDELBURG - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkap- pelle houdt zondag 3 april een, middag over strandjutten. On-/ der begeleiding wordt hiervoor een groep van 25 deelnemers het strand opgestuurd. Het begint- om 14.00 uur en zal rond 15.30' uur zijn afgelopen. Aanmelden kan op het nummer 0118-582620. MIDDELBURG - In Het Palet in Middelburg vindt op zater-; dag 2 april een kledingbeurs plaats. De beurs is gratis toegan kelijk en duurt van 9.00 tot 12.00 uur. STREEKACTIVITEITEN OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis. 10.00-11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30-20.30 uur: Gym en- trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30-16.30 uur: Schaakso- ciéteit schaakclub Vlissingen: Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15-21.30 uur: Oerdansles-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11