zc Eenmalig extraatje blijft liggen Protest tegen rooien houtwal Vroonweg 2e Paasdag geopend "Daar slaap ik slecht van" ntform Mensen met een Beperking wil bijzondere regeling bekender maken POLDERDIJK Wensput in Miniatuur Walcheren Duitser raakt rijbewijs kwijt Pizzabezorger bedreigd Agrimarkt beboet voor vuurwerk Meer natuurvriendelijke oevers tegen wateroverlast 4^1 KeukenMarket zeeuwse almanak Gedicht OjJL JjJIB WJTCÏO' üAkJ }i ar PI! www.familievermaak.nl Boekje wijst rolstoelers de weg in recreatief Schouwen-Duiveland mSTOLjl jrdag 26 maart 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland §gVitViSfSAAiiW8 ZONWERING ALUMINIUM EN KUNSTSTOF KOZIJNEN ROLLUIKEN GARAGEDEUREN DAKRAMEN Vlissinqsestraat 1 Koudekerke 0118-552010 MIDDELBURG - De nieuwe wensput van Miniatuur Wal cheren is gisteren geopend. Het geld dat in de put gewor pen wordt, komt dit jaar ten goede aan Stichting Doe een wens. Deze organisatie vervult wensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. De put is mede tot stand ge komen door Lions Club Middelburg. Enkele kinderen hiel den een wedstrijdje geldgooien. Miniatuur Walcheren zal zelf ook een donatie doen van 500 euro. Deze wordt niet in de put gegooid, maar overgemaakt op de rekening van de stichting. MIDDELBURG - Een 41-jarige Duitse automobilist uit Aken moest gisteren zijn rijbewijs inleveren. Hij reed met 180 kilometer per uur over de A58 bij Arnemuiden, waar een maximum snelheid van 120 kilometer per uur is toege staan. De man moest ook nog een 480 euro boete betalen. VLISSINGEN - Een tweetal heeft donderdagavond gepro beerd een 33-jarige pizzabezorger uit Vlissingen te bero ven. Die reed rond half elf met zijn bestelbusje door de Hendrik Avercamplaan in Vlissingen, om daar een bestel ling af te leveren. Hij werd door twee onbekenden aange sproken, die hem van zijn portemonnee wilden beroven. Dat gebeurde onder bedreiging van een vuurwapen, waar mee ook een schot in de lucht werd gelost. Toen de bezor ger hard begon te roepen, gingen de twee er vandoor. De politie verzoekt getuigen te bellen naar telefoonnummer 0900-8844 of zich te melden op het politiebureau aan de Molenstraat in Vlissingen. MIDDELBURG - Agrimarkt BV uit Wemeldinge is giste ren in Middelburg wegens het opslaan van vuurwerk in de buitenlucht veroordeeld tot 5000 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Bij een controle 29 december 2003 trof een politieman en een toezichthouder van de ge meente het vuurwerk bij Agrimarkt in Terneuzen niet op de daarvoor bestemde bewaarplaats aan. De bedrijfslei der van Agrimarkt bestreed de verklaringen. Volgens hem was het een intern transport: „De pakketten moesten voor de klanten worden samengesteld. Ze zijn even uit de container gehaald, omdat er op dat moment een nieuwe voorraad vuurwerk werd geleverd. Die moest in de contai ner worden opgeslagen." De controleurs hadden geen le vering gezien. Ook was volgens hen de vuurwerkbewaar plaats niet vol. „Het vuurwerk was weggezet om gemakke lijker te verkopen. Medewerkers stonden buiten de pak ketten samen te stellen", getuigden ze. door Melita Lantinq SEROOSKERKE (S) - Het wa terschap Zeeuwse eilanden maakt haast met de aanleg van natuurvriendelijke oevers op Schouwen-Duiveland. De spe ciale oevers worden aangelegd om wateroverlast (zoals in 1998) in de toekomst te voorkomen. Binnenkort hoopt het water schap te beginnen met het uit voeren van de noord-zuid tak. Dit zijn de oevers tussen de prommelssluis aan de zuidkant van het eiland tot aan de De- lingsdijk. In augustus moet het werk aan de oost-west tak begin nen, het gebied tussen Den Osse tot aan de Dammenweg. Om na tuurvriendelijke oevers aan te kunnen leggen is grond nodig en dus de medewerking van de grondeigenaren en -pachters. Om de grondeigenaren te com penseren wordt voorgesteld de gronden ter beschikking te stel len in ruil voor 2,5 maal de pachtwaarde. Dit voorstel wordt besproken in de vergade ring van de landinrichtingscom missie Schouwen-Oost. De na tuurvriendelijke oévers worden aangelegd langs de hoofdwater lopen en dienen niet alleen voor het bergen van meer water. Doordat de oever veel minder steil is dan bij een reguliere oever krijgt de natuur meer kans zich te ontwikkelen. Water vogels kunnen beter nestelen en andere waterdieren kunnen ge makkelijker uit het water klim men. De landinrichtingscommis sie Oost vergadert donderdag om 9.00 uur in het dorpshuis in Serooskerke. (Advertentie) Gratis combi-magnetron t.w.v. 1069,- bij een complete keuken* PAASSHOW De showroom is open vanaf 11.00 DEZE WEEK GRATIS kookklaar geïnstalleerd DEZE WEEK GRATIS 10 jaar garantie Informeer in de showroom naar de voorwaarden R00SEN0AAL N00R0 - A17 - AFSIAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. Voor het slapen gaan lezen ze meestal nog wat. Hij bladert wat in een tijdschrift, zij neemt een goed boek ter hand. Laatst stootte ze hem aan. Ze was getroffen door een 'prachtgedicht' voorin het boek, dat ze die dag net van de bibliotheek had meegeno men. „Wat een prachtige poë zie", verzuchtte ze. Ze las het gedicht voor, maar hij kon er werkelijk geen touw aan vastknopen. „Ach", wierp ze tegen, „je kunt wel merken dat jij niet romantisch bent..." Ietwat gegriefd griste hij het boek uit haar handen. En gaf het snel terug. „Romantisch, romantisch...dat is een rijtje titels van de vorige boeken van die vent." Beschaamd draaide ze zich om en knipte het licht uit. fletKleemans [IKZEE - De belangstelling de eenmalige bijzondere indsregeling voor chro- zieken, gehandicapten en ren is op Schouwen-Duive- lot nu toe bijzonder matig, voor het Schouwse Plat- voor Mensen met een Be jag (PMMSD) bij de ge ile aan te dringen op meer aotie' van de regeling. oisch zieken, gehandicap- ouderen kunnen sinds vo lar november een beroep een speciale eenmalige jng. Een extraatje om te nen in wat 'verborgen kos- «enoemd worden. Verbor- iosten zijn kosten die op 'algemeen gebruikelijk' maar extra hoog uitvallen rge chronische ziekte of Schamelijke beperking. Het ;aan om bepaalde klussen om het huis, maar bijvoor- iook om mensen die niet in zelf om boodschappen an en deze thuis laten be- Dat kost geld, dat vaak lijk niet gemist kan wor- daarom kan - eenmalig der bepaalde voorwaarden beroep op de bijzondere re- laan worden. De ge- Schouwen-Duiveland daarbij uit van een maxi- bijdrage van 250 euro per aag. In totaal is er 100.000 beschikbaar, hetgeen in- dat er financiële ruimte is 10 aanvragen te honoreren, lusverre zijn er echter vol- voorzitter H. Thijsse van ?MMSD zegge en schrijve meer dan veertien aanvra- ïinnengekomen. Op korte jn is dat, stelt Thijsse nog (Advertentie) i. folderaanbiedingen ifortkleding de én Tweede Paasdag Pd van 11.00-18.00 uur. DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA DELTA N.V. f TWEEDE PAASDAG: ACTIVITEITEN VOOR KIDS CARROUSEL VLISSINGEN H. Thijsse (rechts) en J. Bax op een plek waar de toegankelijkheid voor rolstoelgebruikers goed geregeld is: strandpaviljoen Beachclub Perry's. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het wordt langzaam aan beter, maar er moet nog heel wat gebeu ren willen rolstoelgebruikers in alle res taurants, kerken, musea en bungalow parken op Schouwen-Duiveland zonder problemen terecht kunnen. Toeganke lijkheid en bruikbaarheid van voorzie ningen voor iedereen is nog lang geen standaard. Dat stelt H. Thijsse, voorzitter van het Platform voor Mensen met een Beper king op Schouwen-Duiveland (PmmB). Het PmmB heeft in een handzame re- creatiegids op rij gezet waar rolstoelge bruikers zonder problemen naar binnen kunnen en waar ze rolstoeltoiletten kun nen vernachten. Ook opgenomen is een overzicht van adressen waar hulpmidde len voor mensen met een beperking te krijgen zijnen waar z]e terecht kunnen voor aangepast (taxi)vervoer. Het PmmB heeft zich in het boekje ge richt op voorzieningen die voor bezoe kers van het eiland belangrijk zijn. Zij kunnen in het boekwerkje onder meer lezen welke strandovergangen rolstoel toegankelijk zijn en in welke postkanto ren en banken ze zonder problemen naar binnen kunnen. Verder wordt een aantal rolstoelvriende- lijke bungalowparken en campings op gesomd, waarbij de mate van rolstoel vriendelijkheid met symbolen wordt aangegeven. Slechts enkele campings scoren het hoogste aantal van drie ster ren, wat staat voor 'voor iedereen toe gankelijk'. Restaurants Heel wat restaurants zijn rolstoeltoe gankelijk, maar vaak is er dan weer geen rolstoeltoegankelijk toilet aanwe zig. De hotels scoren wat dat betreft aanmerkelijk beter. De leeftijd van ge bouwen is volgens Thijsse bepaald niet doorslaggevend. „Het gebeurt nog vaak zat dat er nieuwe gebouwen worden neergezet die niet rolstoelvriendelijk foto Dirk-Jan Gjeltema zijn. Het is bij architecten nog lang geen automatisme dat ze in het ontwerp voldoende rekening houden met rol stoelgebruikers. En dat is erg jammer." De recreatiegids voor mensen met een beperking is een boekje dat eigenlijk overbodig zou moeten zijn, vindt Thijs se. Hij beseft dat het nog lang niet zover is. „Maar in ieder geval kan deze gids gezien worden als een aanzet om Schou wen-Duiveland voor iedereen toeganke lijk te maken. De andere provincies vol gen het goede voorbeeld dan hopelijk vanzelf." De recreatiegids voor mensen met een beperking is verkrijgbaar op de eilande- lijke VW-kantoren. niet eens zo erg. Niet gebruikt budget is in 2006 ook nog be schikbaar. Als het geld uit het speciale pot je echter in 2007 nog niet op is, vloeit het restant naar de alge mene middelen van de gemeen te. En dat zou in de visie van Thijsse zonde zijn. Volgens hem is het gebrek aan belangstelling voor de regeling te wijten aan onvoldoende publiciteit rond de regeling. „Feit is in ieder geval dat er nu veel geld blijft liggen terwijl er een heleboel mensen op dit eiland rondlopen die een extraatje heel goed kunnen ge bruiken." Het signaal dat tot nu toe erg weinig mensen een aanvraag voor de eenmalige bijzondere bijstand hebben gedaan, heeft inmiddels ook wethouder G. Houtekamer (werk, inkomen en zorg) bereikt. Hij benadrukt dat het - hoewel de gemeente druk aan het bezuinigen is - zeker niet de bedoeling van de gemeen te is de hand op de knip te hou den. „Nee, nee, nee. Dat is echt absoluut de bedoeling niet. Dat geld is geoormerkt en dat geld gaan we gebruiken waar het voor bedoeld is. Mensen die dit geld nodig hebben, gun ik dit ex traatje echt van harte. Op de vraag wat de gemeente kan doen om meer bekendheid te geven aan de eenmalige rege ling blijft de wethouder voorals nog het antwoord schuldig. „Ik heb die vraag uitgezet op de af deling Werk, Inkomen en Zorg en ik verwacht dat we daar bin nenkort helderheid over kunnen verschaffen." Aanvragen voor een bijdrage via de eenmalige bijstandsregeling kunnen nog tot 1 juli dit jaar ingediend wor den. kaalslag die de afgelopen dagen is gepleegd aan de parallel lo pende Vroonweg. Grote machi nes rukken daar de planten en struiken uit de grond. „Zodra we het groene licht heb- I. Annastraat 27 Sluis door Melita Lanting en Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Er staan circa dertig houten krui sen in het land langs de Hoge- zoom als stil protest tegen de (Advertentie) ben gekregen, zijn we begonnen met het werk. Het was heel krap, maar het kan nog net voor dat de vogels broeden en de blaadjes aan de bomen zitten", licht ambtenaar P. Rouwendal van de provincie Zeeland toe. „Dat is niet waar. Het broedsei- zoen is op 1 maart al begonnen. Het is zo gemeen wat ze hier doen." Biologisch kweekster J. van Tongeren uit Renesse uit haar verdriet over wat er op dit moment met de Vroonweg ge beurt. De tranen springen haar letterlijk in de ogen. Neem nu die boom waar een buizerd juist zijn nest heeft gemaakt, die ge veld wordt. Ze heeft de rooiers daarop aangesproken. Van Tongeren: „Dan laten we die boom nog wel even staan, zegt zo'n man dan. Maar hij weet niet waar hij het over heeft. Er wordt zo'n buizerd toch geen bescherming meer ge boden als je alle andere bomen eromheen weghaalt." De biolo gisch kweekster verzet zich al ja ren tegen de voorgenomen sloop van de Vroonweg en de aanleg van een nieuw fietspad met een alternatief tracé. Voor haar is het niet te verteren dat nu met de uitvoering van die plannen is begonnen. De bomen en de strui ken uit de bermen van de Vroon weg worden nu weggehaald. Vol gens Rouwendal wordt alleen de beplanting op de oude wegber men verwijderd. Volgens haar blijft alles wat daarnaast staat, gewoon gehandhaafd. Na het broedseizoen wordt verder ge werkt aan de aanleg van het nieuwe fietspad. Pas als dat klaar is, wordt de oude Vroon weg gesloopt, wordt het oude wegtracé geëgaliseerd en gelijk gemaakt met de omliggende na tuurgronden. Van Tongeren blijft zich tegen de hele gang van zaken verzet ten. Zij heeft de zwarte kruisen in het land langs de Hogezoom geslagen en roept iedereen die tegen de sloop van de Vroonweg en de aanleg van het nieuwe fietspad is, op ook een kruis te komen slaan. Naast dit stille protest, roert Van Tongeren ook haar mond. Zij bestookt vooral de rooiers en provinciaal ambte naar J. Beijersbergen met haar pleidooi voor het behoud van unieke natuurwaarden langs de Vroonweg. Aangifte Verder moedigt zij haar buur man, agrarisch ondernemer Be- ije, aan aangifte te doen bij de politie van beschadiging van zijn land. Tijdens het rooien van de bomen en struiken de afgelo pen dagen is een deel van de af rastering bij zijn bedrijf ver nield. „Ja, dat krijg je. Die wor tels gaan natuurlijk verder on der de grond en dan trek je die palen ermee uit." Beije is inmiddels in overleg met de provincie Zeeland over een schadevergoeding. Pas als dat niets oplevert, overweegt hij inderdaad aangifte te doen bij de politie. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89,0115-564070 GOE'S Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 'i Liefsteen sieMatic TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 vJICITlCUlL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71