zc )ver de Dijk II blijkt erg in trek 'ZC De clownspakken gaan mee Huisarts uit Stavenisse riskeert 1000 euro boete per behandeling D66 wil referendum over bouwput theater Middelburg 1® langstelling voor nieuwbouw Heinkenszand komt vooral uit eigen gemeente ,13 lilbeurs voor sichtkaarten AAZET Boete voor Agrimarkt Mannen gestraft voor heling Wensput in Miniatuur Walcheren Pizzabezorger bedreigd Kunstveiling voor hospice Mobiliteitscentrum Zwartepoorte Van 10.00 - 16.00 uur zaterdag 26 maart 2005 Harmen van der Werf KENSZAND - De eerste j maar net de grond in jwel alle woningen in de fase van de Heinkens- uitbreidingswijk Over jkzijn verkocht. elheid waarmee de huizen de toonbank zijn gegaan, volgens de Borselse wet- r. M. Vermue-Vermue |aan dat er grote behoefte it aan nieuwbouw in Bor is de tweede fase van Over ijk komen in totaal 206 eenheden, waaronder 33 tementen in drie klein- ige woontorens en een aan- ïvoonzorgeenheden voor de Dijk II komen onge- 150 'gewone' woningen; aand, twee-onder-één-kap schakeld. Slechts een hand- avels van ruim achthon- derkante meter is nog niet ren. Volgens Vermue-Ver ligt dat niet zozeer aan de prijs (200 euro per vierkan- >ter exclusief btw), maar de ligging van de kavels, BBENDIJKE - Liefhebbers Hide Zeeuwse ansichtkaar- soeten vandaag in dorps- De Meiboom in Krabbendij- tonderdduizenden ansicht- ten van onder meer stads- iorpsgezichten van voor iot 1960 zijn op de ruil- te vinden. De bezoekers en de topstukken uit hun rtie gratis laten taxeren, rganisatie is in handen van èderlandse Vereniging van briefkaartenverzamelaars, uilbeurs is van 10.00 tot luur. Advertentie (Advertentie) ZIJNEN-ZONWERING Kijk op blijmetkunststol.nl maak kans op €2.500,- lan kunststof kozijnen fWW.AAZET.NL ipslle -Tel. 0113-330333 zorgklachten: W-0231231 maandag t/m vrijdag iurende de openingstij- flaterdags tot 12.00 uur iOACTIE '.ELANDENJTHOLEW stionspark 28 Stbus31 OAAGOES 0113-315670 0113-315669 I.nl ^Balkenende (chef) WHuibers &evan der Jagt ^Janssen bPaardekam to de Vries (sport) ^en van der Werf «trale redactie ^ionspark 28 «bus 31 ^aagoes *(0113)315500 M0113)315669 toil: redactie@pzc.nl fERNET SfW.pzc.nl Hail: web@pzc.nl middenin het plangebied. „Aan de rand van de wijk zijn zulke grote percelen allemaal ver kocht", weet de wethouder. Met de bouw van de nieuwbouw wijk voldoet Borsele vooral aan een vraag uit de gemeente zelf. Tweederde van de toekomstige bewoners van Over de Dijk II is uit Borsele afkomstig, met name uit Heinkenszand. Vermue-Ver- mue is daar om twee redenen blij mee. Het laat zien dat met de tweede fase van Over de Dijk wordt voldaan aan een behoefte en het zorgt voor doorstroming. Wellicht kunnen starters op de woningmarkt daarvan profite ren. De provincie probeert met de promotiecampagne Welkom in Zeeland mensen 'van buiten' naar Zeeland te lokken. Borsele lijkt daar gezien de belangstel ling voor Over de Dijk II niet veel van te merken. „Wie weet komt dat nog", reageert Ver mue-Vermue, „maar het mooi ste is toch dat we de eigen bewo ners weten te bedienen. Welkom in Zeeland komt op de tweede plaats." Borsele blijft in Heinkenszand bouwen. Een derde en vierde fa se van Over de Dijk zitten nog in de pen, langs de Drieweg (Heinkenszand - 's-Heer Arends- kerke) en op het terrein aan het Clara's Pad waar Zwaar Tran sport Zeeland is gevestigd. Het transportbedrijf gaat naar Vlis- singen-Oost. De afspraak is dat de verhuizing 1 januari 2006 rond zou zijn, maar dat 'redden ze niet', is Vermue-Vermue ter ore gekomen. Ze tilt daar niet zo zwaar aan. „Het wordt wellicht een jaartje later. We willen daar best in meedenken." Vanaf 2008 staan nog 64 wonin gen in Over de Dijk op de rol en vanaf 2011 75. De verwachting is dat de eerste huizen in de nu begonnen tweede fase eind dit jaar gereed zijn. Nicole Boonman (links) en Karin Zuidhof tussen alle spullen dié ze volgende week mee naar Sri Lanka nemen. door Rob Paardekam OVEZANDE - Karin Zuidhof en Nicole Boonman uit Ovezande stappen volgen de week vrijdag op het vliegtuig naar Sri Lanka. Niet voor een luie vakantie, maar om hard te werken in een door de tsunami getroffen weeshuis. Wat ze daar gaan doen? Puinruimen, luiers ver schonen, de kinderen bezighouden, het maakt ze allemaal niets uit. „We willen de mensen en de kinderen gewoon laten zien dat er aan ze gedacht wordt", zegt Karin. Toen Nicole eind vorig jaar de eerste beelden van het getroffen gebied zag, wist ze het meteen: ik stort geen geld, maar ga erheen. „Dat bleek niet mee te vallen", vertelt ze. „Ik heb heel veel hulporganisaties aangeschreven, maar kreeg steeds nul op het rekest. Ze wer ken met hun eigen mensen." Uiteinde lijk kwam ze in contact met de stichting Mamalanka van de Nederlandse Ineke Persenaire. Die is opgericht om een deels verwoest weeshuis in het oosten van Sri Lanka weer op te bouwen en te vens uit te breiden, zodat de vele nieu we weeskinderen, die nu nog in opvang kampen zitten, er straks ook een nieuw thuis kunnen krijgen. Winkels Nicole benaderde haar vriendin Karin en die moest niet lang nadenken. Ze gaat voor vijftien dagen mee. Nicole blijft 23 dagen. De twee vrouwen zijn de afgelopen weken bijna met niets an ders dan hun aanstaande reis bezig ge weest. Ze hebben in heel Ovezande fol ders met informatie over hun actie ver spreid en zijn in heel veel winkels in de omgeving geweest om spullen op te ha len. In het huis van karin staan nu tien tallen tassen met kleurboeken, spelle tjes, potloden, pleisters, strandballen en nog veel meer. De dames hebben inmiddels ook al dui zend euro ontvangen op hun speciaal ge opende bankrekening (1059.45.455) en daar komt als het goed is nog het nodi ge bij. De rooms-katholieke kerken in Ovezande, Heinkenszand en Kwaden- damme collecteren voor de dames en de voetbalclub organiseert een benefiet wedstrijd. De grote inzamelingsactie van morgen (eerste paasdag) in café De Zak in Ovezande moet het hoogtepunt worden. Het spektakel, met onder meer muziek en een loterij, barst om negen uur 's avonds los. Vliegtuig „We hebben op dit moment meer be hoefte aan geld dan aan spullen", zegt Nicole. „Want we kunnen niet heel veel meer dan we nu al hebben mee in het vliegtuig nemen." En dan heeft de lucht vaartmaatschappij al een uitzondering gemaakt. De vrouwen mogen allebei 25 foto Willem Mieras kilo aan bagage meenemen en ook nog eens acht kilo handbagage. „Voor elke kilo meer betalen we twintig euro", weet Karin. „Ja, dan kunnen we die spullen natuurlijk net zo goed daar ko pen." In het gehavende weeshuis waar Karin en Nicole heen gaan, wonen momenteel dertig kinderen, waarvan er 23 gehandi capt zijn. „Onze hulp schijnt hard no dig te zijn", zegt Nicole. „Want juist in het oosten komt de hulp nog altijd traag op gang. Er zijn wel opvangkam pen, maar de wederopbouw gaat veel minder snel dan in de toeristengebie den." Wat ze precies gaan doen, weten de vriendinnen niet helemaal. Op het pro gramma staat in ieder geval ook een kort bezoekje naar een ander weeshuis, dat wordt gerund door een Ierse pries ter, en ze willen ook graag een opvang kamp bezoeken. „Als het nodig is ste ken we de handen uit de mouwen", zegt Karin. „En natuurlijk willen we die kin deren vermaken. Onze clownspakken gaan ook mee." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Middel burgers moeten de kans krijgen om zich uit te spreken over de toekomst van de bouwput aan de Zuidsingel, vindt de fractie van D66. De partij wil op 1 juni een referendum over het theater, te gelijkertijd met de volksraadple ging over de Europese grond wet. In mei zijn de onderzoeken naar de bouwput klaar. Dan is duide lijk of het theater nog op de Zuidsingel gebouwd kan wor den. De uitslag van het referen dum moet meewegen bij de be slissing die de gemeenteraad ver volgens neemt, zegt D66-fractie- voorzitter R. van Eijkelenburg. „Omdat ik merk dat het heel erg leeft. Het is echt een lokaal on derwerp, iedereen heeft het er over. Bovendien kost het heel veel geld. Inwoners hebben er heel erg lang de lusten en de las ten van. Iedereen heeft de kans gehad om zijn mening te geven, politici, omwonenden en deskun digen, maar de inwoners van Middelburg niet." Voor het referendum plaats vindt, moeten Middelburgers uitgebreid en objectief worden geïnformeerd, vindt de partij. Daarvoor zou een informatie blad verspreid moeten worden. Ook tegenstanders van het thea ter moeten daarin volgens van Eijkelenburg de ruimte krijgen om hun standpunt uit te dragen. Van Eijkelenburg verwacht dins dag in de gemeenteraad brede steun voor zijn voorstel. „Het zou me verbazen als dat niet zo was. Alle partijen zeggen dat ze communicatie met de burger be langrijk vinden. Dan kunnen ze nu niet zeggen dat het even niet uit komt. Of je moet, zoals de MIDDELBURG - Agrimarkt BV is gisteren in Middel burg wegens het opslaan van vuurwerk in de buitenlucht veroordeeld tot 5000 euro boete, waarvan de helft voor waardelijk. Bij een controle op 29 december 2003 trof een politieman en een toezichthouder van de gemeente het vuurwerk aan bij een vestiging van Agrimarkt in Terneuzen op een niet daarvoor bestemde bewaarplaats aan. De twee bevestig den gisteren als getuigen hun waarnemingen. De bedrijfsleider van Agrimarkt bestreed de verklarin gen. Volgens hem was er sprake van een intern transport bij het Temeuzense bedrijf geweest. „De pakketten moes ten voor de klanten worden samengesteld. Ze zijn even uit de container gehaald, omdat er op dat moment een nieuwe voorraad vuurwerk werd geleverd. Die moest in de container worden opgeslagen. De controleurs hadden geen levering gezien. Ook was vol gens hen de vuurwerkbewaarplaats niet vol. MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een ne gentienjarige inwoner van Nieuw- en Sint Joosland voor heling van een groot aantal sieraden en antieke spullen conform de eis veroordeeld tot twaalf dagen celstraf, 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De celstraf heeft hij in voorarrest uitgezeten. In de strafmaat werd ook het dealen in xtc-pillen en wa penbezit meegenomen. Een 22-jarige Middelburger kreeg voor heling en wapen bezit 240 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, opgelegd. De mannen hadden vorig jaar tussen 24 april en 10 juni cle sieraden en andere goederen verkocht aan antiquairs in Middelburg. De sieraden bleken afkomstig te zijn van twee woningin braken in Veere. De verdachten hebben de spullen van een jongen gekocht om ze vervolgens door te verkopen aan de antiquairs. De slachtoffers zijn schadeloos gesteld. MIDDELBURG - De nieuwe wensput van Miniatuur Wal cheren is gisteren geopend. Het geld dat in de put gewor pen wordt, komt dit jaar ten goede aan Stichting Doe een wens. Deze organisatie vervult wensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. De put is mede tot stand ge komen door Lions Club Middelburg. Enkele kinderen hiel den een wedstrijdje geldgooien. Miniatuur Walcheren zal zelf ook een donatie doen van 500 euro. Deze wordt niet in de put gegooid, maar overge maakt op de rekening van de stichting. VLISSINGEN - Twee onbekenden hebben donderdaga vond geprobeerd een 33-jarige pizzabezorger uit Vlissin- gen te beroven. Die reed rond half elf met zijn bestelbusje door de Hendrik Avercamplaan in Vlissingen, om daar een bestelling af te leveren. Hij werd aangesproken door het tweetal, dat hem van zijn portemonnee wilden beroven. Dat gebeurde onder be dreiging van een vuurwapen, waarmee ook een schot in de lucht werd gelost. Toen de bezorger hard begon te roe pen, gingen de twee er vandoor. door Ali Pankow leden van deze serviceclub we ten alles van fondswerving en sponsoring en Stapff kent de we gen binnen het kunstwereldje. Het resultaat van die samenwer king is een indrukwekkend aan bod aan gevarieerde kunstwer ken en een glossy catalogus waarin dat alles wordt aangepre zen. Zesenvijftig van de tweehon derd aangeschreven kunste naars hebben werkstukken uit hun collecties ter veiling aange boden. De tijden voor het 'kunst kijken' zijn vrijdag 1 april van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. De veiling begint zaterdag om 15.30 uur onder lei ding van Theo Laurentius, be kend van het televisieprogram ma 'Tussen Kunst en Kitsch'. ZIERIKZEE - Dubbele petten kunnen lelijke dingen ten gevol ge hebben, maar soms ook komt er iets moois uit voort. Alexan dra Stapff, galeriehoudster én bestuurslid van de Stichting 'Vrienden - Hospice' levert daar het bewijs van. Ten behoeve van een stervensbe- 1 geleidingshuis in oprichting op Schouwen-Duiveland nam zij het voortouw voor de grote kunstveiling zaterdag 2 april in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het streven is 12.500 euro bij een te krijgen voor het goede doel. Stapff heeft binnen de Lions Club de handen op elkaar gekre gen voor haar idee. De bestuurs- CAR-GROEP WD, zeggen dat burgers alle maal leken zijn. Ik vind dat we de inwoners van Middelburg se rieus moeten nemen." Omwonenden laten inmiddels duidelijk weten hoe ze erover denken. In de straten rond de bouwput duiken posters op met een afbeelding van een gebar sten hoofdletter M, een parodie op het logo van Middelburg. Ge bouwen brokkelen af in de knie van de driepoot. De tekening is van Ruud Paesie, bewoner van de Korte Noordstraat. Hij heeft de poster huis-aan-huis ver spreid in de omgeving. Omwo nenden hebben hem massaal achter het raam gehangen. (Advertentie) Kom op tweede paasdag occasions zoeken en maak gebruik van onze scherpe aanbiedingen* GRATIS CD/MP3 SPELER DVD-SPELER MET SCHERM VANAF 299 PARK DISTANCE CONTROL VANAF 295 'GELDIG TOT 30 APPÏL 2005 9D AANKOOP VAK EEN OCCASIOK BOVEN 4 500. deelnemende bedrijven AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE 'S-HEER ARENDSKERKE AUTOBEDRIJF AKKERMANS GOES AUTOBEDRIJF VAN DAMME VOF WISSENKERKE VAN HALST AUTO'S KAMPERLAND VAN HOEK B.V. RILLAND VAN DE VELDE AUTO'S BV KAPELLE www.cargroep-zeeland.nl (Advertentie) door Jan Reijnders BREDA - Huisarts D. Panis in Stavenisse mag tot 1 januari 2007 geen patiënten behandelen die op 31 december 2004 als pa tiënt stonden geregistreerd bij zijn collega-arts N. Jahangir in Sint-Maartensdijk. Doet hij dat wel, dan riskeert Panis een boe te van duizend euro per overtre ding. Dat is de voorlopige uitkomst van een ernstig geschil, waarin Jahangir zijn collega al in fe bruari bestookte met een claim van 204.210 euro. Op 6 december 2004 vond onder grote belangstelling de opening plaats van een nieuwe praktijk van apotheekhoudend huisarts Panis in Stavenisse. Deze zou zich per 1 januari daarin vesti gen, als opvolger van dokter E. Veldman. Medio februari verscheen Jahan gir uit Sint-Maartensdijk ten to nele. Jahangir herinnerde zijn collega te Stavenisse er aan dat hij helemaal niet als huisarts mag functioneren in Stavenisse, aangezien hij gebonden is aan een concurrentiebeding. Im mers, Panis verkocht op zijn beurt per 1 januari 2002 zijn huisartspraktijk met apotheek aan Jahangir, waarbij werd afge sproken dat Panis gedurende vijf jaar geen praktijk zou uitoe fenen in Sint-Maartensdijk en in de aangrenzende plaatsen. Ja hangir trok in februari aan de bel dat Panis dit concurrentiebe ding aan zijn laars lapt en maak te, behalve op een schadevergoe ding, aanspraak op een volgens hem reeds verbeurde boete van ruim 204.000 euro. Geen bezwaar Panis stapte hierop naar de rechtbank in Breda, waar hij aanvoerde dat Jahangir aan hem en aan dokter Veldman vo rig najaar heeft laten weten geen bezwaar tegen de overna me van de praktijk van Veld man door Panis te hebben. Ja hangir ontkent dat. Hij zegt pas op 24 januari 2005 van de vesti ging van Panis in Stavenisse te hebben gehoord, toen zijn assis tente haar baan opzegde om bij de praktijk van Panis te gaan werken. De rechtbank wees de eis van Panis om het concurrentiebe ding te schorsen, af. Hij zal zijn beweringen in een bodemproce dure nader moeten onderbou wen, zo bepaalde rechter J. Leij- ten in een kort geding. Hij be paalde ook dat Panis tot 1 janua ri 2007 geen patiënten van Ja hangir mag behandelen en wel op straffe van een dwangsom van 1000 euro per keer dat Pa nis dit toch mocht doen. De dwangsommen kunnen oplopen tot maximaal 100.000 euro. „Ja hangir zal met deze beperking geen schade lijden", zo over woog de president. Amundsenweg 33 te Goes www.zwartepoorte.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 67