>zc fj m bezwaren tegen ozb vallen mee Mn Bomen langs Spoorpad vernield Eleos mogelijk toch naar Kapelse wijk Overtieringe 2e Paasdag geopend POLDERDIJK Vissers moeten liggeld betalen in Colijnsplaat holen ontstemd over titel duurste gemeente van Zeeland inkeldiefstal OP ALLE DAMESKLEDING ij SieMatic: Individueel Design! Noord-Beveland herstelt traditie paasvuur in ere Bath blij met nieuwe bloembak Reconstructie straten Kats duurder Ongeluk met trekker in Rilland Boete voor horecabaas Vondst zeldzame zwam STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL www.familievermaak.nl 4^1 KeukenMarket zeeuwse almanak Gedicht sctie: 0113-315649 .pzc.nl j:redactie@ pzc.nl Ibus 314460 AA Goes eitentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. erdag 26 maart 2005 §iV§LVÉBFBAAfiN§ ZONWERING ALUMINIUM EN KUNSTSTOF KOZIJNEN ROLLUIKEN GARAGEDEUREN DAKRAMEN Vlissingsestraat 1 Koudekerke 0118-552010 editie Bevelanden-Tholen flLIJNSPLAAT - Het college on B en W van Noord-Beve land gaat opnieuw proberen lig geld n te voeren voor vissers in Colijnsplaat komen. fissers die niet vaak in Colijns- Aaat zijn, moeten dit jaar al de ortemonee trekken, vindt het college. Vissers die vaste klant zijn van de vismijn in het Noord-Bevelandse dorp, moe ten vanaf volgend jaar voor een ligplaats betalen. De Noord-Bevelandse gemeen teraad heeft vorig jaar eenzelf de voorstel nog afgewezen, om dat er eerst met de vissers en het visafslagbedrijf Ufa over ge sproken moest worden. Raads leden waren ook bang dat vis sers Colijnsplaat de rug zouden toekeren. Afspraak Vissers hoefden in Colijnsplaat nooit liggeld te betalen. Dat was afgesproken bij de komst van de vissers uit Veere naar Noord-Beveland. Ze moesten weg uit Veere vanwege de vol tooiing van de Veersedam in 1961. Inmiddels is niet een van de huidige vissersbedrijven in Colijnsplaat van oorsprong af komstig uit Veere. De gemeenteraad vergadert donderdag 31 maart over het voorstel van het college om lig geld in te voeren. Het liggeld is bedoeld voor het onderhoud van de haven. I II VA/ C TT. I T i J J TOCA 11 .IJTT JTIL 11Ct - - - J I :M r7 nnl J TA ...n Ank. ...nn 'Pl. )f Harmen van der Werf )ES - Het aantal bezwaren te- de nieuwe aanslagen voor onroerend zaakbelasting valt tot nu toe mee op de elanden en Tholen. Alleen jmeente Goes signaleert een ;e toename in vergelijking rorig jaar. verwachting was dat veel mensen dan in 2004 tegen ozb-aanslagen in het geweer den komen. Woningen zijn iieuw getaxeerd. Zeker in Eland zijn huizen de laatste jaar in prijs gestegen, ge- Ideld met meer dan vijftig ent. Gemeenten hebben de iven echter ook aangepast, rdoor de meeste huiseigena- over het algemeen 'slechts' ïle procenten meer aan ozb iten betalen. ■tl duurder loes is een flin'k aantal hui- meer dan gemiddeld in arde gestegen. De eigenaren woningen zijn soms veel urder uit, ondanks dat de ta- ren zijn verlaagd. Dat heeft in Goes toe geleid dat er tot heden 1.600 bezwaren zijn inengekomen op een totaal ital van 17.300 aanslagen. 1SSINGEN - Een 47-jarige ssinger is gistermiddag aan- louden wegens winkeldief- i iman probeerde in de Lidl de Bonedijkestraat in zijn nplaats drank en etenswa- te stelen en kreeg daarvoor «proces-verbaal. „Het aantal bezwaren is verge lijkbaar met vier jaar geleden, toen de waarde van woningen ook opnieuw is bepaald", stelt een woordvoerster, „maar het zijn er veel meer dan vorig jaar." Op de Bevelanden en Tholen is de gemeente Goes duidelijk kop loper. Kapelle heeft ongeveer 5.400 aanslagen verstuurd. Het aantal bezwaren ligt op 239, ter wijl op 250 was gerekend, aldus hoofd financiën A. de Jong. Ka pelle heeft vooraf de bewoners al ingelicht over de nieuwe taxa tie van hun woning. Ze konden er alvast aan wennen. Reimerswaal zit op ongeveer het- zelde aantal bezwaren als buur gemeente Kapelle, op 240, maar Reimerswaal is groter en heeft dus meer aanslagen verzonden; zo'n 9.000. De gemeente Tholen heeft in vier weken 320 bezwaren ont vangen op 12.500 aanslagen. Tholen is er overigens ontstemd over dat de provincie de gemeen te als duurste van Zeeland heeft getypeerd. Tholen heeft een gemiddelde be lastingdruk van 758 euro voor een standaard gezinshuis houden, aldus een recente stu die van de provincie, en staat daarmee aan top in Zeeland. De provincie heeft zich misrekend, laat het Thoolse gemeentebe stuur in een uitgebreide reactie weten. Zo is er geen rekening meege- houden dat het rioolrecht - een belasting voor onderhoud aan en aanleg van rioleringen - in Tholen anders is opgebouwd dan in de rest van de provincie. Als de provincie dat had meege wogen, was Tholen veel beter uit de bus gekomen. De meeste Tholenaren zijn zelfs goedkoper uit dan de gemiddelde Zeeuw, wijzen berekeningen van de ge meente uit. Borsele en Noord-Beveland kun nen nog niet aangeven hoeveel bezwaren zijn binnengekomen. De belastingaanslagen gaan bij beide gemeenten pas eind deze maand de deur uit. (Advertentie) verhuizen? '.VERHUIS.INFO KAPELLE - Ze hangen er zielig bij aan het Spoorpad tussen Kapelle en Kloetinge, de vernielde knotwilgen. Van de dertig boompjes is bijna de helft omgeknakt. Vol gens een woordvoerster van waterschap Zeeuwse Eilan den zijn de bomen al vaker ten prooi gevallen aan ver nielzucht. Toch zullen er weer nieuwe bomen geplant worden, want het waterschap vindt dat er meer groen in het buitengebied moet komen. Het schap gaat er bo vendien van uit dat de aanhouder wint. Vorige week is bij de politie een melding binnengekomen over een man tl». folderaanbiedingen isportkleding ioste én Tweede Paasdag Topend van 11.00 -18.00 uur. door Harmen van der Werf KAPELLE - De reformatori sche instelling voor geestelijke gezondheidszorg Eleos in Kapel- Ie verhuist mogelijk toch naar de nieuwbouwwijk Overtierin- ge- Eleos is momenteel gehuisvest in een voormalig verzorgings huis aan de Biezelingsestraat in Kapelle. Het gebouw is verou derd. De bewoners hebben geen eigen toilet en douche. Eleos wil de zorg ook moderniseren waar voor kleinschaliger nieuwbouw nodig is. De Kapelse wethouder P. Ganse man (Gemeentebelang, wonen) was echter niet gecharmeerd van het plan dat Eleos in petto had. Hij vond het ontwerp voor de nieuwbouw van architecten bureau Fierloos uit Goes 'te veel op een zorgcomplex' lijken en zette ook vraagtekens bij de lo catie voor het gebouw, aan de Korenbloem in de wijk Overtie- ringe. Woningen zijn daar ge pland. „De huidige bewoners van de Korenbloem verwachten dat die er komen", aldus Ganse man. SGP-fractievoorzitter L. Kosten sprak Ganseman deze week in de gemeenteraad aan op die op merkingen. Hij was ontstemd en pleitte ervoor Eleos een kans te geven om met woningcorporatie RWS en projectontwikkelaar Marsaki een goed plan te ma ken. Ganseman trok zijn kritiek niet in, maar hij kwam Kosten wel tegemoet. Hij meldde in overleg te zijn met alle partijen om eruit te komen. Fierloos is al bezig het ontwerp aan te pas- (Advertentie) door Mieke van der Jaqt KORTGENE - Op Noord-Beve land wordt morgen (zondag) een oude traditie in ere hersteld. Burgemeester C. van Liere ont steekt een paasvuur in het val len van de avond. Rond de klok van half negen jaagt hij een vlam in een grote hoop hout. Het paasvuur is een intitiatief van de gezamenlijke kerken op Noord-Beveland. De gemeente werkt er graag aan mee en het blazersensemble Apollo zorgt voor toepasselijke muziek. Gewoonte Al ver voor de christelijke jaar telling ontstaken onze voorvade ren voorjaarsvuren om aan het begin van het nieuwe seizoen de boel te zuiveren. Het was een BATH - Bath heeft gisteren een nieuwe bloembak bij het polderhuis aan de Walstraat gekregen. De twee oude, ron de, betonnen bakken waren niet naar wens. W.Thoen, se cretaris van Buurthuisbelangen Bath: „Het waren net twee rioolbuizen die uit de grond staken." De bakken zijn vervangen door één bak met siergrind. Thoen: „Dit is een prachtige bak die echt in de omgeving past." De 'rioolbui zen' zijn verplaatst naar de ingang van het dorp. KATS - De reconstructie van de Dijkstraat en de herbe strating van het Kreekpad in Kats gaan 45.000 euro extra kosten. Het totaalbedrag komt hiermee op bijna 116.000 euro. Het extra geld is nodig om het asfalt op een andere ma nier te kunnen verwerken, omdat het teerhoudend is. Ook een grotere hoeveelheid asfalt moet worden afgevoerd, doordat uit het onderzoek bleek dat de asfaltlaag een stuk dikker is. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft bepaald dat het profiel van de dijk langs de Dijkstraat hetzelfde moet blijven, wat eveneens kostenverhogend uit pakt. De gemeenteraad vergadert donderdag 31 maart over het voorstel van het college van B en W van Noord-Beveland om meer geld uit te trekken voor de reconstructie. RILLAND - Een 38-jarige man is vrijdagochtend op de Putkilweg in Rilland met zijn trekker en oplegger gekan teld. De bestuurder uit Veghel hield daarbij een pijnlijke schouder over. De man reed rond half twaalf met zijn trekker en een met mest gevulde tank over de Putkilweg richting de Dumoulinweg. Hij moest uitwijken voor een voetganger en belandde daardoor in de berm. Door het ge wicht zakte de trekkercombinatie in de berm weg, waar door het voertuig kantelde en terecht kwam in een langs de weg gelegen sloot. De 38-jarige man werd door ambu lancepersoneel behandeld aan de pijnlijke schouder. De tank met mest werd door een collega van de man leegge pompt. MIDDELBURG - Economisch politierechter G. van Un- nik heeft gisteren in Middelburg een 43-jarige horecaon dernemer uit 's-Heerenhoek veroordeeld tot 800 euro boe te, waarvan de helft voorwaardelijk. De horecaonderne mer kreeg de boete omdat hij vorig jaar tijdens carnaval in 's-Heerenhoek alcoholhoudende drank verkocht aan jongeren onder de zestien jaar. Ook verkocht de man ster ke drank aan een klant beneden de achttien jaar. OUWERKERK - Hij is felrood van binnen, vuilwit van buiten en kan tot de zeldzame padde stoelen gerekend worden. Ou- werkerker M. Thiebou heeft in de kreekbossen bij zijn woon plaats een rode kelkzwam aange troffen. Thiebou deed zijn bijzondere ontdekking op één van zijn dage lijkse wandelingen met zijn twee Jack Russels in de kreek- bossen bij Ouwerkerk. De rode kelkzwam, weet Ellen Midavaine van Natuurinforma- tiepunt Westerschouwen, is in derdaad zeldzaam. De bijzonde re paddestoel is nog maar enke le malen aangetroffen in, Neder land. De laatste melding van een rode kelkzwam in Zeeland dateert uit februari 1990. De inmiddels overleden paddestoelenkenner W. Kuijt trof de zwam toen aan in natuurgebied Het Dijkwater bij Sirjansland. De rode kelkzwam komt vooral voor in vochtige loofbossen. (Advertentie) van ongeveer vijftig jaar die de boompjes aan het vernie len was, sindsdien wordt het fietspad extra in de gaten gehouden. Wie de knotwilgen te lijf wil gaan, kan vrij wel ongestoord zijn gang gaan, omdat langs dat stuk van het Spoorpad niemand woont, foto Willem Mieras VOOR JONG EN OUD - TWEEDE PAASDAG: j 1 ACTIVITEITEN VOOR KIDS 1 CARROUSEL j VLISSINGEN (Advertentie) sen. Wat Ganseman daarvan had gezien, sprak hem meer aan dan het eerste bouwplan. Het be stemmingsplan zal moeten wor den gewijzigd om Eleos aan de Korenbloem te kunnen vestigen. Het huidige pand van de zorgin stelling wordt gesloopt, zo is de bedoeling, waarna projectont wikkelaar Marsaki er een appar tementencomplex voor senioren wil bouwen. Gratis combi-magnetron t.w.v. 1069,- bij een complete keuken* PAASSHOW OEZE WEEK DEZE WEEK De showroom is GRATIS kookklaar GRATIS 10 jaar open vanaf 11.00 geïnstalleerd garantie Infoimeer in de showroom naai de vooiwaaiden ROOSENDAAL NOORD - A17 - AFSLAG 21 - Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel vlak voor het viaduct - T 0165-510 600 A17-Afrit 21 Roosendaal - Noord heidense gewoonte die heel mak kelijk te kerstenen was omdat Jezus immers, door aan het kruis voor ieders zonden te ster ven, verlossing heeft gebracht en licht in de duisternis. Daarom stookten ook de vroege christenen de paasvuren hoog op, op een plaats voor de kerk om te laten weten dat de opstan ding een feit was. Vuurtje stoken voor de kerk van Kortgene is er in deze tijd van gebruiksvergunningen, milieu verordeningen en veiligheids voorschriften natuurlijk niet bij. Daarom ligt de houthoop die de Noord-Bevelanders gaan verbranden op de hoek van de Oudedijk en de Oostdijk, even buiten de bebouwde kom. De vuurtjestokers verzamelen zich om 20.00 uur voor de her vormde kerk, waarna het in op tocht richting brandplaats gaat. www.keukenmarket.nl Zo leuk kan het kopen van een keuken zijn. Voor het slapen gaan lezen ze meestal nog wat. Hij bladert wat in een tijdschrift, zij neemt een goed boek ter hand. Laatst stootte ze hem aan. Ze was getroffen door een 'prachtgedicht' voorin het boek, dat ze die dag net van de bibliotheek had meegeno men. „Wat een prachtig poë zie", verzuchtte ze. Ze las het gedicht voor, maar hij kon er werkelijk geen touw aan vastknopen. „Ach", wierp ze tegen, „je kunt wel merken dat jij niet romantisch bent..." Ietwat gegriefd griste hij het boek uit haar handen. En gaf het snel terug. „Romantisch, romantisch...dat is een rijtje titels van de vorige boeken van die vent.Beschaamd draaide ze zich om en knipte het licht uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65