140 Kylie is nu eindelijk precies waar ze wil zijn INGLE Festivalseizoen begint dit paasweekend W23 iuwe prijs or jeugdboek er meisje Liedjes klinken gladder Vertrouwd debuut Virtuoos bassist Futuristische soundscapes Snoop Dogg in Ahoy Shouf Shouf nu ook televisieserie zaterdag 26 maart 2005 i-One, Two, Three (1) uk- Lost (2) enStefani Ft.eve - Rich Girl nifer Lopez - Get Right (4) Game Ft 50 Cent - How We 1) orman Vs Darkraver - Komt Dan He (-) te-Automatic (13) Sometimes You Can't Make n Your Own (8) ppie - De Kleine Krokodil (5) lent- Candy Shop (-) inappi - Das Kleine Krokodil Mik-Girl (10) ject- Hungry For Love (9) Eyahe (11) bin Crew - Star To Fall (23) astacia - Heavy On My Heart asha Bedingfield - Unwritten iisMeeuwis - Geef Mij Je gst (-) linem - Like Toy Soldiers (12) od Charlotte -1 Just Wanna 5(14) liekt Ft Delline Bass - Need To I Loved (20) tier-Caught Up (17) -Let Me Love You (25) King Nations - Out Of Touch Dat Wij Dat Zijn (27) cchero Ft Ilse Delange - Blue lidGuetta - World Is Mine (30) -This Is The Last Time (-) Kicken Vs Mc-q - Happy To iler!-) nors Down - Let Me Go (18) -Z/Linkin Park - Numb/encore aöy- Lift Me Up (33) stiny's Child - Soldier (21) Dogg - Let's Get Blown jd- Omdat Je Bij Me Blijft (37) SyFtTim Mcgraw- Over And (36) Smith - Switch (-) iney Spears - Do Somethin' ui Central Ft Kathy Brown - rigs Of Life (40) ihin Temptation - Memories uk-Hotel New York (1) I- Hotel (-) isMeeuwis -10 Jaar - Le- secht (8) lent - The Massacre (2) den Earring - Naked III - At The Panama (5) fer Lopez - Rebirth (3) iel Buble-lt's Time (11) How To Dismantle An :mic Bomb (4) Hopes And Fears (12) lie Culium - Twenty mething (7) fCharles - Genius Loves my (10) ginal Soundtrack - Ray (9) Die Mooie Tijd (6) ibie Williams - Greatest Hits Het Eind Van Het Begin rite Van) (15) nan Keating -10 Years Of Hits in Day-American Idiot (13) iStone - Mind, Body Soul iGame - The Documentary ïmas Berge - Als Jij Lacht (34) «ah Jones - Feels Like Home tchero - Zucchero Co (18) ten-Platinum Collection (24) Ihin Temptation - The Silent re (29) nop Dogg - Rhythm Gangsta: Masterpiece (25) up Van't Hek - Prachtige Pa- ïa's(-) itieMelua - Call Off The Search roon5 - Songs About Jane (23) man Van Veen - Vaders (-) Aphonics - Language.- wiolence.other? (-) -All Systems Go (19) ia Bedingfield - Unwritten nAmos - The Beekeeper (27) ophyte-13 Jaar Terreur (33) «nStefani - Love Angel Mu- Baby (40) her-Confessions (39) 'Collins - Love Songs, A epilation Old New (38) fomon Burke - Make Do With el You Got (35) aTurner - All The Best (28) lltPunk - Human After All (-) eidenblad Tina reikt aan wet eind van het school- samenwerking met boek neten Bruna een nieuwe literatuurprijs uit voor het lougdboek waarin een de hoofdrol speelt. 'lelt samen met Bruna elke banden een lijst van vier -amen. Via de website van 'Kww.tina.nl, kunnen de ■stemmen op hun 'favo- i'oor de Tina-Bruna ■d De winnende auteur :een sculptuur- en een geld- ?an vijfduizend euro. Bij Bte twee stemronden werd ■on voor Francine Oomen •^dagboek') en Caja Caze- pjssen en krullen'). Er zijn artiesten die hun hele leven blijven op boksen tegen de vooroorde len die er over hen bestaan. Anderen besluiten de critici de wind uit de zeilen te ne men door te spelen met die vooroordelen. Zo iemand is Kylie Minogue. En toegege ven, dat doet ze perfect. Kylie Minogue, zo zegt 'de vakpers', is iemand die haar lijf gebruikt om haar ge brek aan zangcapaciteiten te verbloemen. Ze draagt jurkjes die die naam amper mogen heb ben, aangezien ze vaak niet gro ter zijn dan een stofdoek. Maar (mede) daardoor krijgt ze wel al le aandacht én volle zalen bij haar concerten. En daarmee heeft de bijna 37-jarige zange res, die morgen (zondag) in Ahoy Rotterdam en maandag in het Sportpaleis in Antwerpen staat, precies wat ze wil: succes. Ze zal gedacht hebben: als men sen willen zien hoe groot mijn borsten zijn en hoe smal mijn taille is: prima. Zolang ze ook maar naar mijn muziek luiste ren. En die twee dingen gaan hand in hand. Want wie kent niet 'I Should Be So Lucky', 'Es pecially For You' (een duet met Jason Donovan), 'Can't Get You Out Of My Head' en 'Come Into My World'. Knipperlichtrelatie De in Melbourne, Australië, ge boren Kylie Minogue begon haar inmiddels al imposante car rière als tv-sterretje. Wereld wijd brak ze door via haar rol in de soapserie Neighbours, die ook jarenlang in Nederland te zien was. Menig tiener volgde ademloos de knipperlichtrelatie van de jonge Charlene (zoals haar karakter heette) met haar buurjongen, gespeeld door Jason Donovan. Toen ze halverwege de jaren tachtig in een tv-show voor een goed doel het liedje 'The Loco- motion' vertolkte, hapte een pla tenmaatschappij meteen toe. Een nieuwe ster was geboren. Ofschoon... Het zou nog jaren duren voordat ze door poplief hebbers serieus werd genomen en dan nog lang niet door alle maal. De één ziet haar als opvolgster van Madonna, voor de ander blijft ze een aanstelster, al kun nen deze laatsten dat amper vol houden als ze naar haar nieuw ste dvd kijken. In een blik ach ter de schermen is duidelijk een vrouw te zien die precies weet wat ze wil, die organisatorisch de touwtjes strak in handen heeft en die in muziek en dans streeft naar perfectionisme. Dat ze in het begin amper se rieus werd genomen, kwam ook door haar aanvankelijke samen- Kylie Minogue: een vrouw die weet wat ze wil. werking met het producertrio Stock, Aitken en Waterman. De drie mannen zorgden weliswaar voor talloze hits, maar werden door 'de ware muziekkenners' als superoppervlakkig gezien. 'Weggooi-pop' was de meest ge bruikte kwalificatie. Dat Kylie zich bij hen aansloot, betekende dus dat het nooit veel kon zijn. Van dat stempel kreeg Kylie op den duur behoorlijk veel last, waarop ze de touwen waarmee ze aan dit trio vastzat, resoluut doorsneed. Het was tijd voor de nieuwe Kylie. Het lieve buur meisje wilde stout zijn en dus gooide ze alles in de strijd, inclu sief haar lichaam. Nick Cave Heel langzaam begint de vak pers serieus aandacht voor haar te krijgen als ze een duet op neemt met Nick Cave: 'Where The Wild Roses Grow'. In het tergend langzame nummer met de nogal lugubere videoclip, wordt Kylie Minogue door Nick Cave vermoord, waarna ze naakt in het water drijft, om ringd door talloze rode rozen. Het levert een foto op die vaak in de pers te zien is. Megaspektakel De aandacht van de serieuze mu- ziekpers grijpt ze aan om met een die zo gewenste stap in een andere richting te zetten. Ze be gint een team om zich heen te verzamelen waarmee ze enorme shows creëert. Vrachtwagen na vrachtwagen parkeert bij pop stadions overal ter wereld om het decor neer te zetten voor me- gaspektakels, waarin Kylie, hoe klein ze ook is, onbetwist in het stralende middelpunt staat. Om in 'the centre of attention' te blijven, heeft ze een briljante strategie ontwikkeld. Als een ware kameleon zorgt ze ervoor bij het verschijnen van iedere nieuwe plaat een compleet nieu we look te hebben. Stout school meisje, femme fatale, de nieuwe Brigitte Bardot, de geheimzinni ge vamp, ze is het allemaal ge weest en het einde lijkt nog lang niet in zicht. Al zou menigeen dat ongetwij feld willen, om Kylie Minogue komt niemand meer heen. En daarmee is ze precies op dat punt beland waar ze al sinds 'The Locomotion' van droomde. Aan de top. Hanneke van den Berg Kylie Minogue: morgen (zon dag) in Ahoy Rotterdam (20.00 uur) en maandag in het Sportpa leis in Antwerpen (20.30 uur). Dit paasweekend wordt offi cieel het festivalseizoen in geluid. Ieder jaar komen er weer nieuwe muzikale paasfees ten bij, verspreid door heel Ne derland. Een overzicht. Wat: Paas Music Festival Wanneer: 26 en 27 maart Waar: Breezand (Noord-Hol land) Prijs: zaterdag €15,- zondag €17,-, combi €26,- Meer info: www.paasmusicfesti- val.nl Wat: Paaspop Schijndel Wanneer: 26 en 27 maart Waar: Schijndel (Noord-Bra bant) Prijs: zaterdag €41,-/€45,-, zon dag €51,-/€55,-, combi €58,-/€62,- Meer info: www.paaspop.nl Wat: Paaspop Zieuwent Wanneer: 26 t/m 28 maart Waar: Zieuwent (Gelderland) Prijs: gratis Meer info: www.paaspop-zie- uwent.nl Wat: Prilpop Wanneer: 25 t/m 28 maart (giste ren dus al begonnen) Waar: Sevenum (Limburg) Prijs: gratis (vrijwillige bijdra ge voor Warchild) Meer info: http ://cometo/prilpop Wat: Ell Paaso Wanneer: 27 maart Waar: Ell (Limburg) Prijs: €6,- Meer info: http://popell.nl/ Wat: Noordschok Di-rect (op de foto tijdens Parkpop 2002 in Den Haag) treedt maandag op in Schijndel. foto Phil Nijhuis/GPD Wanneer: 27 maart Waar: Groningen Prijs: €15,- Meer info: www.noordschok.nl Wat: Paaspop Baarlo Wanneer: 27 maart Waar: Baarlo (Limburg) Prijs: €11,- (met gratis voor proefje op 26 maart) Meer info: www.sjiwa.nl Wat: Paaspop Den Plout Wanneer: 27 en 28 maart Waar: Den Hout (Noord-Bra bant) Prijs: dagkaarten €16,-/€18,-, combi €27,-/€29,- Meer info: www.paaspop.com (niet te verwarren met Paaspop in Schijndel) Wat: Paasblues Wanneer: 25 t/m 28 maart (giste ren dus al begonnen) Waar: Asten (Noord-Brabant) Prijs: Gratis Meer info: www.blastblues.nl Wat: Pinnacle Fest, initiatief van de 19-jaiige Ralph Lindsen. Wanneer: 28 maart Waar: Pinnacle Skatepark Weert (Limburg) Prijs: vrijwillige bijdrage Meer info: www.pinnacleskate- park.tk Op de sites is te vinden wie op treden op de diverse festivals. Stonerrockgigant Queens of the Stone Age is sinds het grootse 'Songs for the deaf flink uitgedund. Geen Dave Grohl op drums, geen Nick Oli- veri op bas. Gelukkig blijkt frontman Joshua Homme voor een groot deel bepalend voor het bandgeluid. De massieve gi taarmuren die de in wezen sim pele en toegankelijke liedjes tot enorme proporties opblazen, heersen nog steeds. Toch mist er iets. 'Songs for the deaf' was een plaat die je inderdaad niet al leen hoorde, maar ook kon voe len. De magistrale ritmesectie reikte tot diep in de maag. Zo ver komt Lullabies to paralyze niet. Het geluid is net wat vlak ker en daarmee komt de gladde kant van de liedjes meer naar vo ren. Tenminste: in het eerste deel, het tweede deel is meer ex perimenteel. Daar is QOTSA dreigender maar ook onsamen hangender en minder scherp. Terwijl juist de intensiteit van extreem gefocuste spanning QOTSA zo fascinerend kan ma ken. Lullabies to paralyze heeft zeker zijn momenten, maar de mokerslag van 'Songs for the deaf' blijft uit. Maaike Borst Queens of the Stone Age: Lulla bies to paralyze (Inter- scope/Universal), speelduur 62.46 min. Het duurde allemaal een stuk langer dan gepland, maar een klein jaar na de mi- ni-cd 'Go' ligt eindelijk de eer ste échte soloplaat van Sarah Bettens in de winkels. Van een muzikale ommezwaai is geen sprake, toch is er voor de 32-jari- ge K's Choice-zangeres veel ver anderd. Haar broer Gert keek deze keer vanaf de zijlijn toe. Scream nam ze op met producer Greg Wells, die zo'n beetje alle instrumen ten bespeelde. Met niets meer dan een akoestische gitaarpartij en een flard van een zanglijn ging Bettens de studio in, waar dus feitelijk de liedjes zijn ont staan. Desondanks klinkt Scream als een bandplaat, en meer specifiek als een album van K's Choice. Dat komt door Bettens' hese, diepe stem, maar ook door de beproefde afwisse ling van intieme ballads en enke le felle, melodieuze rocknum mers. Rock, pop en folk blijven haar repertoire domineren. Een prima 'debuut', met een buiten gewoon vertrouwd geluid. Martin Groenewold Sarah Bettens: Scream (Flow/- Idol Media), speelduur 46.14m. De cd Silver Rain is pas de zesde studioplaat van Mar cus Miller. Maar het aantal cd's waarop de Amerikaanse mul ti-instrumentalist speelt, over schrijdt ruim de vierhonderd! Miles Davis, Aretha Franklin, Whitney Houston en Frank Sina tra, allemaal jnaakten ze ge bruik van zijn kunnen. Onder eigen naam laat Miller zich voor al kennen als een virtuoos bas sist. Zo ook op Silver Rain. De 45-jarige Miller beweegt zich sti listisch, hoofdzakelijk instru mentaal, in de hoek van fusion, funk en jazz. Hij speelt eigen werk en covert grootheden als Stevie Wonder, Jimi Hendrix, Prince, Duke Ellington en zelfs Beethoven. Ondanks de hoofd rol voor het dan weer klapperen de, dan weer rollende basgeluid van Miller zelf, is Silver Rain meer dan een cd voor basfreaks. Het sfeertje roept vooral gedach ten op aan relaxte nachtelijke uren, maar het materiaal is geva rieerd genoeg om bij de les te blijven. Peter van der Heide Marcus Miller: Silver Rain (3 Deuces/Pink), speelduur 72.21 Met 'Daft Punk Is Playing At My House' bracht LCD Soundsystem recent nog een hommage aan het Franse duo Daft Punk. Het danspioniers- werk van Thomas Bangalter en Guy-Manuel de Homem-Christo heeft internationaal zo zijn spo ren nagelaten. Sinds de Fransen in 1997 debuteerden met 'Home work' zijn ze uitgegroeid tot een van de meest aansprekende ver nieuwers van dansbare elektro nische popmuziek. Dat deze der de cd, Human After All, niet over de hele linie kan bekoren, doet daar niets aan af. De futu ristische soundscapes zijn gevan gen in midtempobeats en gitaar- rockriffs waarbij een door voco der vervormde stem af en toe als leidraad fungeert. 'Television Rules The Nation' horen we Daft Punk verklaren. Het is on derdeel van het achterliggende concept van deze cd: de techno logische vooruitgang verandert de mens in een robot. Vervreem ding is inderdaad een gevoel dat zich bij beluistering van deze ex perimentele, ondanks het mini malisme toch slim toegankelijk gehouden, cd meester maakt. Peter van der Heide Daft Punk: Human After All (Virgin/EMI), speelduur 45.36 Snoop Dogg komt voor een tweede concert naar Neder land. Op 15 juni staat de omstre den gangsta-rapper in Ahoy Rot terdam. In februari gaf Snoop Dogg voor het eerst in zeven jaar een concert op Nederlandse bodem, in de Helneken Music Hall in Amsterdam. Hij zette voor een uitverkochte zaal, een grote joint in zijn handen, een routi neuze set neer met succesnum mers als 'Gin And Juice', 'Who Am I' en 'P.I.M.P.'. 'Snoop' werd in 1972 geboren als Calvin Broadus in Long Be ach, Califomie. Hij brak in 1993 door als Snoop Doggy Dogg met zijn debuutalbum 'Doggystyle'. Destijds werd hij verdacht van moord, onlangs is hij ook aange klaagd wegens verkrachting. De voorverkoop voor het con cert op 15 juni in Ahoy begint vandaag. Regisseur Tim Oliehoek gaat een televisieserie van de film Shouf Shouf Habibi maken. De twaalfdelige reeks vertelt over een groep Marokkaanse jon gens. De serie is het vervolg op de succesfilm Shouf Shouf Habi bi uit 2004. De VARA zendt de serie begin 2006 uit. Dat jaar wordt ook een tweede film opge nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51