oemenen verbaasd over selectie Zilver en brons op eerste dag WK Wat goed voor de Tour en Temeuzen Verlies Jong Oranje, rode kaart Van Persie Twee Nederlanders op boot ABN/Amro in Volvo Ocean Race ndscoach Van Basten begint zonder Ajacieden in de basis ebanders enburgh uit ertoernooi WK-limieten bij Swim Cup Drie punten erbij voor Anderlecht Reus steviger aan kop in Normandië Contador wint Catalaanse Week Moeder voetballer Rogerio vrij Van Alten mist halve finale WK Winst Sparta en Heracles U vindt Pasen een mooi moment. Eerst de eieren en dan een nieuw bed. Dat vinden wij ook. auping zaterdag 26 maart 2005 sportredactie ZICENI - In een fel oplopen- ■strijd om eindelijk weer 5 een EK-deelname liep j> Oranje gistermiddag onge- j averij op. Het keurkorps bondscoach Foppe de verloor in het stadionnet- Urziceni met 2-0 van kt Roemenië, de koploper in Bovendien moet de ploeg het dinsdagavond in Tilburg tij dens het duel met de Armenië stellen zonder Robin van Per sie. De aanvaller van Arsenal was een van de hoofdrolspelers tijdens een opstootje en kreeg in blessuretijd van de eerste helft evenals zijn tegenstander Constantin de rode kaart. Col lins John werd voor zijn deelna me aan de ruzie met een gele kaart beboet. Hofs, De Jong en Jansen kregen tijdens het duel ook een prent. Het viertal is niet geschorst voor de ontmoe ting met Armenië. Jong Oranje kwam op achterstand na een dubieuze beslissing van scheids rechter Coué. De 39-jarige Fransman floot in de 22e mi nuut voor een strafschop, na dat verdediger Jansen de bal per ongeluk tegen zijn arm kreeg. Keseru maakte vanaf elf meter geen fout. Curelea beslis te het duel in de 84e minuut. Jong Oranje blijft derde in de groep met vijf verliespunten meer dan koploper Roemenië. De beste twee in de eindrang schikking kwalificeren zich voor de play-offs van het EK. Daarin treffen de acht groeps winnaars en alle nummers twee van de kwalificatiepoules el kaar. Grote concurrent van Jong Oranje is momenteel Jong Tsjechië. De nummer twee van de groep heeft vier verliespun ten minder dan de formatie van bondscoach De Haan. Jong Oranje gaat op 7 oktober op be zoek bij Tsjechië. ANP larcel van der Kraan AREST - Het Nederlands s in Boekarest ontvangen lige verwondering en ver- In Oost-Europa drong i op de dag van aankomst lat veel grote namen uit ederlands elftal zijn ver- d. In Noordwijk was er af- o week al eens terloops ivraagd, maar gisteren het vragenvuurtje pas is bij de Roemenen. ggever tegen Marco van ,Waar is Seedorf?" De loach: „Die is er niet bij." er: „Maar Seedorf "bij AC Milan." Van Bas- la, en de spelers die ik nu zitten bij Ajax, Feye- en PSV. En die zijn ook led." ranje van nu, zo werd is in aiië duidelijk geworden, h niet meer zo tot de ver- ng. Davids, Kluivert en d lijken bijna voorgoed rallen. De namen van Bou- ïz, Kromkamp, Mathijsen, en Landzaat zeggen de landers niets. Van Basten zich echter gelukkig met nationals die hij om zich leeft. Hoe meer er naar de tem thuis gelaten (ex-)in- ionals wordt gevraagd, srder hij zijn beleid verde- t\Ve hebben weer een pri- sk achter de rug. We zijn iw dichter naar elkaar toe- iid en er is veel beleving", bondscoach na de laatste ig in het stadion van Ra- ekarest. treedt vanavond tegen )ND AAN ZEE - Het be- ontuur voor de drieban- tan Delta/Ockenburgh zit Het gelijkspel tegen Rut- Advies van gisteravond niet genoeg om door te sprankje hoop waaraan de zich had vastgeklampt, og al sneller dan ver- De hoop was vooral ge ld op kopman Roland For me, die in het eerste wed- deel tegenover Murat kwam te staan en in de ge vorm wel voor de brood je punten zou gaan zorgen. een goede eerste set, set 15-5 voor de Belg was, dde het duel. Met 2-15 en ging de overwinning naar rrk. landere tafel was Henk Ha ai, die ondanks de overwin- van donderdag op Ray- iCeulemans een zwak toer- fflverkte, al tot figurant ge deerd door Ad Broeders, «rd 10-15 6-15 en 13-15. sburgh stond daardoor M) achter en was uitgescha- ^rtijen van Jean Paul de aen Martin Spoormans de reigenlijk al niet meer toe. ft Spoormans won nog wel 1-0(15-10 15-10 15-12) van ken Allan Jensen en ook Paul de Bruijn kwam tot tegen Arie Weijenburg: 15-815-5 15-8). de Roemenen aan in een forma tie die niemand meer zal verras sen. Van Bommel wordt de rechtshalf, Cocu de linkshalf en Landzaat de centrale middenvel der voor de defensie. Voorin staan Robben, Van Nistelrooy en Kuijt, en de achterste linie zal dezelfde zijn als in de vorige interland tegen Engeland. Cocu trainde van de eerste tot de laat ste minuut voluit mee en maak te aan de technische en medi sche staf duidelijk dat hij klaar is om in de basis te beginnen. Van Basten maakte voor de ze kerheid nog wel een praatje met de PSV'er, maar daarin kreeg hij de bevestiging van wat hij zelf al had gezien. Dat het Nederlands elftal van avond zo goed als zeker zonder Ajacieden aan de start ver schijnt, vindt Van Basten niet zo belangrijk. „Ik zeg daar nog niks over. Maar als het wel zo is, houd ik me er ook niet mee be zig. Ik stel de mensen op die ik het beste vind." De enige verras sing voor de internationals zelf is eigenlijk alleen de geringe af meting van het stadion. De Roe meense voetbalbond heeft een piepklein onderkomen uitge zocht voor een grote interland wedstrijd. In het stadion van Ra pid Boekarest is slechts plaats voor 19.000 toeschouwers. De tribunes zijn onoverdekt en het publiek zit dicht op het veld. Opstelling Nederland: Van der Sar; Kromkamp, Boulahrouz, Mat hijsen, Van Bronckhorst; Van Bom mel, Landzaat, Cocu; Kuijt, Van Nistelrooij, Robben. GPD Theo Bos, Teun Mulder, Tim Feldt snellen in Los Angeles naar een zilveren medaille. foto Danny Moloshok/EPA door Edward Swier LOS ANGELES - „Het is toch anders wakker worden", lacht Teun Mulder in de lift van het Holiday Inn in Torrance. Een blik naar het nachtkastje leerde hem dat hij de avond ervoor toch echt WK-zilver had gewon nen op de teamsprint. De Fran se handen die hij op weg naar de ontbijtzaal moet schudden, overtuigen hem nog nadrukkelij ker van het succes dat hij be haalde met Theo Bos en Tim Veldt. Mulder (23) behoort, in een stal vol vleeskoeien, tot de kalfjes. Net als Theo Bos (21) en Tim Veldt (21) heeft hij qua spier massa en ervaring een grote ach terstand op de concurrentie. De Engelsen, dertigers met turbo- dijen en gemiddeld tien jaar meer stuurkunst in hun bagage, profiteerden er gisteren nog van. Maar het duurt niet lang voor het zilver van dit jaar in goud zal veranderen voor de drie jonge Oranje-renners. Het is slechts een kwestie van tijd. Tijd die voor een groot deel in van onze sportredactie EINDHOVEN - Op de openings dag van de Swim Cup in Eindho ven hebben Marleen Veldhuis, Inge Dekker en Thomas Feiten de WK-limiet voor de estafette 4x200 vrij gezwommen. Veldhuis eindigde met een tijd van 2.00,94 voor Dekker (2.01,55). De limiet stond op 2.02,25. Thomas Feiten tikte aan in 1.50,54. Hij moest 1.51,18 zwemmen. Individuele limieten waren er niet. Hinkelien Schreuder kwam er op de 50 rug met 29,19 wel dichtbij (29,00). Mitja Zastrow evenaarde op deze af stand bij de mannen in de series met 26,30 het Nederlands re cord. Pieter van den Hoogenband bleef aan de kant. Hij liet zich behandelen aan zijn rug. ANP het krachthonk zal worden door gebracht. Bondscoach Peter Pie- ters: „We kunnen nog tien jaar voort. Na Beijing kunnen we ook over de Spelen daarna nog nadenken." De Engelse wereld kampioenen Chris Hoy (29), Jason Queally (34) en Jamie Staff (31) moeten China über haupt nog zien te halen. Bijten Dat besef spoelde een groot deel van de lichte teleurstelling weg. Want al was niet direct op een fi naleplaats gerekend, toen de drie jongelingen aan het goud hadden geroken, wilden ze er ook in bijten. „Maar we mogen zeker trots zijn, blij met deze tweede plek. Geklopt worden door zulke ervaren jongens is geen schande." Na de series moest worden gegokt. Tim Veldt, de minst ervaren van het trio, besloot een tandje zwaar der te steken. Hij maakte het zichzelf daar extra moeilijk mee. Na de furieuze start van Teun Mulder dreigde het Neder landse trio uiteengereten te wor den, middenman Theo Bos her stelde het evenwicht, maar de hapering in de beginfase had lichtgewicht Veldt teveel kracht gekost om spierbonk Jamie Staff nog te bedreigen. Mulder zag de verloren finale niet als een gemiste kans. Hij glunderde al direct, met zijn eerste WK-me- daille om de nek. „Wij zijn nog zo jong. En dan al zilver. Dat geeft zo'n lekker gevoel." In de training op de baan én in het krachthonk moet de komen de jaren het laatste sprongetje naar goud worden gemaakt. „Al geloof ik niet dat die jongens moeten nastreven ook zulke spierbonken als de Engelsen te worden", aldus bondscoach Pie- ters. „Ik vind baanfietsen nog al tijd een tak van. de wielersport en geen krachtsport." Bondsarts Tjeerd de Vries is het daarmee eens. „Je moet nooit de snel heidscomponent verwaarlozen", heette het in medische termen. Opluchting Toch weet ook Yvonne Hijge- naar wat haar te doen staat. De 24-jarige krielkip uit Koedijk won brons op de 500 meter. „Dit smaakt naar meer. Ik ga na dit toernooi meteen aan de gewich ten hangen." Na de huldiging overheerste de opluchting. Al twee jaar op een rij was de voor malig schaatsster vierde gewor den. „Ik heb alle tijd nodig ge had om wielrenster te worden. Ik was zo wisselvallig. Nu ik het gevoel heb dat ik coureur ben, kan ik er aan gaan werken krachtpatser te worden." Hij- genaar moest in de Wit-Russi- sche Natalia Tsylinskaja en de Australische Anna Meares haar meerderen erkennen. Achter Hij- genaar werd Willy Kanis (20, Kampen) dankzij een razend snelle start vierde. Kanis heeft een lang verleden als fietscros- ser achter zich, koos pas afgelo pen najaar voor een carrière op de baan. Hijgenaar: „Snel starten, dat wil ik ook. Ik kan het daarna wel volhouden, mijn tweede ron de is goed. Om beter te starten moet ik meer aan krachttrai ning gaan doen." GPD BRUSSEL - De commissie van beroep van de Belgische voetbalbond heeft de klacht van La Louvière in de zaak van de ontplofte bal, die lek het doel in vloog, gisteren ver worpen. Dat betekent dat de uitslag van het duel tegen Anderlecht 2-1 blijft en de Brusselse club er drie punten bijkrijgt. De achterstand op koploper Club Brugge is na 26 wedstrijden nog nu maar zes punten. ANP/Belga AVRANCHES - Wielrenner Kai Reus heeft zijn leidende positie in de Ronde van Normandië gisteren in de vierde etappe versterkt. De Rabo-renner won de rit over 74 kilo meter van Fiers naar Domfront. In de late middag reed het peloton nog de vijfde etappe over 80 kilometer naar Avranches, die werd gewonnen door de Spanjaard Juan OlmovMenacho. De vijfde rit bracht geen verandering in de top van het algemeen klassement. Door zijn winst in de vierde etappe groeide de voorsprong van Reus in het al gemeen klassement op nummer twee Stéphane Petilleau naar 17 seconden. ANP PALAU SOLITA - De Spaanse wegrenner Alberto Conta dor heeft de Catalaanse Week op zijn naam geschreven. De 23-jarige prof behield de leiding op de slotdag. De af sluitende tijdrit leverde gisteren een zege op voor de Zwit ser Fabian Cancellara, die de 17 kilometer zeven tellen sneller aflegde dan de Amerikaan Tom Danielson. Contador moest als nummer vier uit de rituitslag twaalf tellen toegeven. In het eindklassement had hij een voor sprong van 36 seconden op zijn landgenoot David Berna- beu. ANP/DPA SAO PAULO - De moeder van de Braziliaanse voetballer Rogerio, die voor Sporting Portugal speelt, is weer vrij. Ze werd maandag door drie gewapende mannen meegeno men uit haar huis in de stad Campinas. Vier dagen na haar ontvoering kon de Braziliaanse politie haar bevrij den. Zij verkeerde in goede gezondheid. Het was de vierde keer in een half jaar dat een moeder van een bekende Braziliaanse voetballer werd ontvoerd. De geruchtmakendste ontvoering was die van de moeder van aankomend sterspeler Robinho. Zij werd 41 dagen vastgehouden. ANP AARHUS - Op een millimeter heeft boogschutter Wietse van Alten gisteren de halve finale van de wereldkampi oenschappen indoor gemist. De bronzen medaillewinnaar van de Olympische Spelen in Sydney (2000) op het onder deel recurve verloor in de kwartfinale van het evenement in het Deense Aarhus van de Oekraïner Serdjoek. Het duel tussen de recurvers Van Alten en Serdjoek was spannend. Met twaalf pijlen kwamen beide schutters op 117 punten uit. De eerste en tweede shoot-off leverde ook geen winnaar op. Met de derde pijl troffen beiden een tien, waarna de meetlat uitsluitsel moest geven welke pijl het dichtst bij het midden zat. Van Alten verloor met een millimeter. ANP van onze sportredactie PORTIMAO - Gert Jan Poort man (29) uit Breda en Simeon Tienpont (23) uit Haren maken als enige Nederlanders deel uit van de tweede boot van ABN/Amro, die in november van start gaat in de Volvo- oceaanrace om de wereld. Zij kwamen door twee nationale selecties, alsmede een tiendaags trainingskamp dat gisteren werd beëindigd in Zuid-Portu- gal. Sportief directeur Roy Hei- ner liet voorts twee Amerika nen, twee Brazilianen en twee Australiërs kiezen, door de ju ryleden Maurice Paardenkooper en Hans Horrevoets. In totaal kreeg ABN/Amro 1800 aanmeldingen binnen van jonge zeilers die mee wilden doen aan de negen maanden durende race om de wereld. De tweede 'Neder landse' 70-voeter (bemand door zeilers jonger dan dertig jaar) zal worden gestuurd door de Fransman Sebastien Josse. Op de eerste boot van het bankcon cern varen geen Nederlanders mee. De Volvorace doet in juni 2006 Rotterdam aan als finish- plaats. GPD RIJSWIJK - Sparta en Heracles hebben gisteren in de jacht op rechtstreekse promotie naar de eredivisie opnieuw een belang rijke hobbel genomen. Beide eer- stedivisionisten wonnen uit met 1-0. De Rotterdammers deden dat met dank aan Koevermans bij FC Zwolle. Zij staan nu op 59 punten uit 27 wedstrijden. De Almeloërs volgen op één punt, na de winst van gisteren op Haarlem. Smit maakte de bevrij dende treffer pas acht minuten voor tijd. ANP Advertentie eneer Pim Broekhuysen, goedemór gen. Wat goed voor de Tour de Ken voor Terneuzen dat u ook weer ontwaakt uit uw wielerslaap. Ik dzeker rijf jaar niets meer van u ge- nooit in de Tour gezien, nooit bij ndere koers, maar gelukkig is er fen teken van leven, goede vriend Jan Raas heeft me ver- ^lu als WD-raadslid de Tour wel terneuzen wilt halen. Dat doet mij meneer Broekhuysen. Ik weet nog burgemeester van uw stad ooit weft geroepen dat wij met de Tour ^ar moeten betalen om vanuit Ter- door de tunnel te fietsen. En dat fowij in Frankrijk maar een arro- tekje van uw voorman. Maar nu de 10 dichtbij komt, werpt u zich op igrote verzoener, als redder van het ft heb er met Bernard Hinault, 'cchterhand, een goed glas op ge dronken en wij hebben tegen elkaar ge zegd: de Tour is gered, godzijdank, wij mogen naar Terneuzen komen. Mijn eerste gedachte heb ik maar weer snel opzijgezet. Het was er uit - en u moet mij excuseren - voordat ik het wist. Ik dacht: waar bemoeit u zich eigenlijk mee, meneer Pim Broekhuysen? Waar was u in al die jaren dat Piet Stoter en meneer Poppelaars mij in Parijs de hand kwamen schudden? Om Zeeland, zeiden ze dan, met de Tour op de kaart te zetten. Ze gooiden Jan Janssen in de strijd, toch niet zo maar een rennertje. En Kees Bal. Kijk, daar is meneer Broekhuysen weer, zeiden we hier op het kantoor van de Tour tegen elkaar. Wat dacht u wel toen u hoorde dat de Tour nu bijna zeker naar Zeeland komt? Daar moeten we bij zijn met Terneuzen? En het mag best een paar centen kosten? Wel een beetje laat om in het peloton te springen nu de kop groep al lang weg is. Dan had u er al eens bij moeten zijn als de Zeeuwse lobby op pad ging. Of is dat te ver gezocht van mij? Ik ben eerlijk gezegd ook op het verkeer de been gezet door een wielerspeaker uit uw streek, die wel regelmatig in onze wedstrijden opduikt. En die, toen u als een van de eersten de Tour door de tun nel wilde laten rijden, heeft geroepen: wat heeft die Broekhuysen nou met de Tour van doen? Hij kan nog geen brom mer van een fiets onderscheiden en komt bovendien uit de meest fietsonvriendelij ke stad van Zeeland. Het is een eeuw ge leden dat ze er een wielerkoers hebben georganiseerd. Ik heb de boeken er nog eens op nagesla gen en moet het toegeven: Wim van Est is zo ongeveer de laatste geweest die nog een wielerwedstrijd in Terneuzen heeft gereden. En ongewild, meneer Broekhuy sen, schiet dan de gedachte door mijn hoofd: misschien heeft uw Pontiac sinds die tijd wel een beetje stilgestaan. Maar goed, ik wil nog eens kijken wat wij straks voor u kunnen doen. De Tour, dat weet u, kent geen rancunes. En als het zo uitkomt, willen we best naar Ter neuzen komen. Wat ik u wel moet meege ven is dit: de Tour wil graag zijn helden van vroeger eren. En zegt u nou zelf: Jan Raas, Jo de Roo, Kees Bal, Cees Priem: ze komen alle maal, voor u gezien, van boven het wa ter. Het is omdat Theo Middelkamp uit uw streek komt, dat we misschien toch nog langskomen. En ik nodig u daarbij van harte uit om te komen kijken. Het zal, denk ik, voor u nog een hele beleve nis zijn om een wielrenner in het echt te zien. (uit een brief van Jean Marie Leblanc) Frits Bakker Ontwerp: Frans de la Haye Een bed koop je niet zomaar. De gedachte sluimert. En wordt op een goed moment wakker. Nü, bijvoorbeeld. Lente, Pasen, zomertijd. Alledrie tegelijk. Dat laten wij niet zomaar voorbijgaan. Dus: wie zondag of maandag een complete tweepersoons Auronde koopt krijgt van ons een Aureo bedlamp en een Auronde scliuiftafeltje. t.w.v. 410,-". Uw slaapkamer wacht vol ongeduld. Deze aanbieding geldt bij alle Auping dealers die le en/of 2e Paasdag open zijn. 'Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19