Aanleg brug over Dok vertraagd PAASSHOW BIJ ANKER DESEIN PZC Schipper Post neemt roer over bij KNRM GRATIS DINERBON Ontsluitingsweg via Koningsweg in Vlissingen na de zomer gerealiseerd lezers schrijven Naaktstrand Schietvereniging Souburg zaterdag 26 maart 2005 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De tijdelijke brug over het Dok op het voor malige terrein van de Koninklij ke Schelde Groep (KSG) in Vlis singen is niet voor de zomerva kantie beschikbaar. Dat beves tigde wethouder P. van der Ma den gisteren. „Ik heb gezegd dat het onze am bitie is om rond juli al van de brug gebruik te kunnen maken. Die datum halen we niet, want er moeten nog kabels en leidin gen verlegd worden voordat de brug aangelegd mag worden." De wethouder heeft zich eerder optimistisch uitgelaten over de datum van 1 juli. „We hadden ook de verwachting dat de brug er voor de ergste drukte zou lig gen. Maar de technici hebben verzekerd dat het beter is dat de kabels die in de bodem van het water liggen, verlegd worden." Van der Maden durft geen nieu we datum te noemen wanneer de eerste auto over het Dok kan rijden. „Dit jaar moet het luk ken", zegt hij voorzichtig. De brug bestaat uit beweegbare on derdelen en de kade van het Dok moet voor schepen bereik baar blijven. „Dat is een wens van de Schelde, maar ook wij willen die kade tijdens maritie me activiteiten, zoals Small Sail, kunnen gebruiken." De tij delijke brug wordt in het ver lengde van de Koningsweg aan gelegd. Door die brug wordt de Vlissingse binnenstad ontsloten en zal de verkeersdrukte in het centrum afnemen. Er wordt al lange tijd gesproken over de aan leg. De Vlissingse middenstand wijst op het economische belang van de ontsluitingsweg. Ook uit veiligheidsoverwegingen is het belangrijk dat de verbinding er snel komt. „Ik word weieens door bewoners van het centrum erop aangesproken dat ze zich onveilig en opgesloten voelen. Zeker nu er op enkele plaatsen in de stad gewerkt wordt. Ik wil beklemtonen dat we bij calami teiten in de stad altijd over het voormalige KSG-terrein, rond het Dok, kunnen rijden. Die af spraak hebben we met de Schel de gemaakt." Masterplan Op 23 april wordt een stadsde bat gehouden over de invulling van het oude Scheldeterrein. Die ideeën moeten verwerkt worden in een masterplan, waar in duidelijk wordt hoe het KSG-terrein ingericht wordt en waar de wegen komen. door Miriam van den Broek NEELTJE JANS - Schipper zijn voor de KNRM is een manier van leven. Dag en nacht staat de schipper klaar om in actie te ko men. Slechts één weekeinde in de maand heeft hij vrij. „Hij zal er nog wel achter komen hoe dat is", zegt Izaak Breen. Na 22 jaar geeft hij het roer over aan Johan nes Post. Johannes wordt sinds 1 februari ingewerkt door Breen. Volgende week neemt hij voorgoed af scheid van de reddingsmaat schappij en gaat hij als visser man weer de zee op. Johannes Post is vanaf dan verantwoorde lijk voor het reddingsstation Noordland bij Neeltje Jans. Post woont nog in Den Helder en zat tot voor kort in de boom- korvisserij. Hij viste op tong en schol. „Ik ben al sinds mijn ne gentiende noordzeevisser. Maar de kotter waarop ik de laatste ja ren werkte, is te koop gezet. Eind vorig jaar zag ik in een vis serijblad de advertentie voor schipper bij de reddingmaat schappij. Uiteindelijk heeft mijn vrouw gezegd: solliciteer maar." Wel twintig reacties kreeg de KNRM. Die van Post stak er bovenuit. „Tussen de sol licitanten zaten veel hobbyis ten. Die kunnen hier niks ko men doen", zegt Breen. „Je zit hier als schipper vaak alleen op Johannes Post (r) wordt de nieuwe schipper van het KNRM-reddingsstation Noordland bij Neeltje Jans. Hij volgt Izaak Breen (1) op. foto Ruben Oreel het reddingstation. Je moet de boot onderhouden, het station onderhouden, de administratie doen, maar ook leiding geven aan de twintig vrijwilligers die we hebben. Bovendien moet je het water goed kennen en weten wat het kan doen." De schipper is de enige betaalde werknemer op het station. Hij moet ongeveer 32 uur per week doorbrengen op het station of op de boot. De rest van de week staat hij paraat voor reddingso peraties. „We moeten binnen tien minuten na een melding hier kunnen zijn", vertelt Breen. „Dat is best pittig. Je kunt eigen lijk nooit ergens heen. Er zijn weliswaar vier vrijwilligers die ons vervangen, maar die hebben niet altijd tijd. Ik heb het wel eens gehad, dat ik het erop waagde en naar de kapper ging, maar halverwege weg moest voor een melding. Ook in de win kel heb ik een keer mijn wagen tje moeten laten staan. Dat hoort er bij." Johannes Post slaapt voorals nog vijf dagen in de week op het reddingsstation. In het weekein de gaat hij terug naar zijn vrouw en vier kinderen in Den Helder. „We zijn dringend op zoek naar een woning. Het lief ste in Vrouwenpolder. Dan kan ik me aan de aanrijtijd houden en we willen in Vi'ouwenpolder naar de kerk gaan. Het zal wel raar zijn om straks elke avond thuis bij mijn vrouw en kinde ren te zijn. Altijd was ik met de week van huis. Sti'aks moet ik nog een hobby verzinnen voor in de avonduren." Momenteel volgt Post verschillende cursus sen en oefent hij veel met de boot Koopmansdank. „Maar oe fenen is toch anders. Ik moet er varing en inzicht krijgen in red dingsituaties en die krijg je al leen door de praktijk. Sinds ik hier ben heb ik nog maar één melding gehad", vertelt Post. „Dat was niet zo'n spannende. Een bootje zonder brandstof." Waar en wanneer de definitieve brug over het Dok wordt aange legd, is nog onduideljk. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de Pftv schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. DereiN tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrilft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen vvoi niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woerden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Ovtj weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Als het aan de gemeente Vlissin gen ligt, wordt het strand van Ritthem naaktstrand (PZC 18-3). De gemeente voelt zich verplicht een stuk naaktstrand aan te wijzen, want eerder kun nen ze niet optreden tegen de il legale naaktlopers die zich de laatste jaren provocerend gedra gen tegenover de andere badgas ten op dit strand. Dit is grote onzin, de politie kan iedereen bekeuren die naakt over het strand of straat loopt waar dit niet is toegestaan, maar op Ritthem wordt dit al ja ren niet gedaan. Het is Ritthem maar; het stief kindje van de gemeente, wel zijn ze hier goed genoeg om de gemeentebelasting te betalen, maar een stukje strand kunnen ze vergeten, dit is voor de naakt lopers. Vlissingen heeft stran den genoeg: het badstrand, het Nollestrand, Oranjedijkstrand en het eilandstrand. Laat de gemeente een stuk van het badstrand aanwijzen als naaktstrand dan kan de strand- wacht toezien op het naleven van de regels en dan houdt Rit them het strand voor zijn inwo ners, de gasten van de camping en de honden- en paardenbezit- ters. C. Vermeulen Kromwegesingel 103 Oost-Souburg De regering gaat naar verwach ting in de nieuwe Circulaire Wa pens en Munitie schietverenigin gen en haar leden verplicht stel len lid te zijn van de Koninklij ke Nederlandse Schutters Asso ciatie (PZC 16-3). Deze eis stuit leden van SV Prin ses Juliana tegen de borst, om dat zij menen niets terug te krij gen voor 30 euro contributie per jaar. De KNSA zet zich, betaald door haar leden, op zeer professione le wijze in voor de schietsport Nederland. Het aanvragen van een cl caat door de leden betreft vi moedelijk het certificering teem voor schietsportverenij gen. De KNSA is hiermee al gai£ tijd bezig. Met certifies wordt de kwaliteit van i schietvereniging gewaarbts Dat elk lid een certificaat t: aanvragen, is niet aan de ore-: De leden van schietverenig Prinses Juliana moeten i maar eens afvragen of zij 4 hun bestuur wel juist zijngi formeerd over wat de Kli voor hen en de schietsport bi kent. Feit is dat zij, door g zijn, jarenlang gratis, en opt ten van wél betalende led hebben kunnen profiteren; wat de KNSA voor de si sport heeft bereikt. Karin Rewijk-Labnty secretaris SV West/cape Oude Zandici Souburg is prachtig gewori alleen de verandering in dei keerssituatie is niet slim 19-3). Nu is het zo dat erbij CBR examen via het Ora: plein wordt gereden en dal kandidaat dan zelf moeti dat hij de Paspoortstraat moet rijden. Dit wordt een invasie van) auto's door het erf. Einde li bij de Spar. Dit is ooknietm zichtelijk. Het is raar dat ze van een een doorgaande route hebbsi maakt en dat je gedwon wordt tussen de winkelkam door te rijden. Wie dit bedacht heeft, Ik waarschijnlijk zelf nog ui boodschappen gedaan in Sii burg. RBm Steengrachtstmt Issira Op 2e paasdag, maandag 28 maart, zijn de vestigingen van Imabo Anker Desein en Murre-Moens in Vlissingen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. U kunt deze dag profiteren van diverse aanbiedingen. Alleen op tweede paasdag ontvangt u, bij het plaatsen van een order van meer dan 8 500,- een gratis dinerbon. Tot dan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14