>zc iZW leeft van week tot week lartin Adams naar Oost-Souburg Slim zoeken, snel vinden! niTUBMf Name'n Number"! z2l xelse tweedeklasser houdt zich niet al te zeer bezig met nacompetitie w Verdonk trainer militairen Oranje Topdartstoernooi in Terneuzen Napolitano snelste in Finale Emilia Etappezege Hunter in Catalonië Nieuwe Ferrari in Bahrein uitslagen Vasseur absent in tweede zwemloop Het handigste nummer van Nederland. vrijdag 25 maart 2005 (Eddy van der Hooft eter van Kouteren INEUZEN - Door de vele afgelastin- de laatste maanden wordt dit deinde op ruime schaal ingehaald, nel alle Zeeuws-VIaamse voetbal- komen morgen of maandag ook die. De meest in het oog springen- iuels zijn OJC Rosmalen-Terneu- AZW-Kapelle, De Zwerver-Zaam- Zeelandia Middelburg-Steen en f24-Ria W. Je0-l-zege in de uitwedstrijd tegen Iriborgh, was Terneuzen vorige eigen veld ook te sterk voor 3-2. De zondag-eersteklasser ht daarmee het aantal winstpun- sit de laatste vier duels op acht en i alles aan gelegen ruim voor het van de competitie uit de degrada tie te geraken. Goed voetballen Terneuzen tegen DFC niet. Maar was, zegt laatste man Danny ter ge, niet het belangrijkste. „Het deze weken puur om de punten, •de neutrale toeschouwer was er dag weinig te genieten, maar dat op dit moment niet anders." het komt dat Terneuzen deze we iode geest heeft, is Ter Steege niet maal duidelijk. „Het zit ons mee", sthij. „We hebben weinig schorsin- eablessures, zodat we een brede se- e hebben en kunnen profiteren van oderlinge concurrentie." leuzen hoopt maandag de goede seen vervolg te geven in het uit- met OJC Rosmalen, de nummer •van de ranglijst, die na een goede petitiestart is teruggevallen en de e weken wisselend presteert, blijft kampioenskandidaat, maar sadden ze op een ongunstiger mo- kunnen treffen. Ik durf niet te be- adat we zullen winnen, maar we ihet wel proberen. iV onderscheidde zich vorige week amaal in positieve zin door op ei- veld De Meeuwen met 4-1 terug te De ploeg van trainer Ad vers steeg daarmee (in theorie, dat Inaar de derde plaats op de rang- heeft in de strijd om de der- eriodetitel vooralsnog alleen con- intie van Arnemuiden en Dintel- Voor aanvaller Leon Goossen is laatste echter niet het belangrijk- liet nacompetitie houden we ons Leon Goossen moest afgelopen dinsdag de training vanwege een blessure laten schieten, maar hij hoopt er zaterdag wel bij te zijn tegen Kapelle. foto Camile Schelstraete nog niet bezig. Misschien dat die gaat leven als we zaterdag van Kapelle en volgende week van Nieuwdorp winnen, voorlopig kijken we niet verder dan het eerstvolgende duel." Met Kapelle treft AZW de winnaar van de eerste periode, die de laatste we ken aan een vrije val bezig is. „Uit wer den we een uur lang weggespeeld en verloren we kansloos met 2-1", weet Goossen nog. „Nadien kreeg Kapelle toch een behoorlijke terugslag. Als je naar de laatste resultaten kijkt, moeten we kunnen winnen." Zaamslag Voor Zaamslag lijkt na het teleurstel lende 1-1-gelijkspel van vorige week op eigen veld tegen Nieuwdorp een ho ge eindklassering niet weggelegd. De ploeg van trainer Mare de Kunder pres teert de laatste weken goed tegen hoog- geklasseerde tegenstanders, maar laat punten liggen tegen 'kleintjes'. „Als we zelf het spel moeten maken, komen we in problemen", weet laatste man Hu- bert van den Hemel. „De beste resulta ten hebben we behaald toen we op de counter konden spelen." Helemaal uitgeschakeld voor de nacom petitie is Zaamslag nog niet, maar al leen als alles meezit is deelname moge lijk. Van den Hemel: „Ik denk dat het gedaan is. Voorlopig moeten we maar proberen om het seizoen zo goed moge lijk uit te spelen." Morgen gaat Zaamslag op bezoek bij De Zwerver, dat derde staat, maar na de nederlaag van vorige week tegen Ar nemuiden (1-2) nog weinig hoop op de titel mag koesteren. Terneuzense Boys Terneuzense Boys hoopte vorige week bij Noad'67 een periode van vijf weken zonder zege af te sluiten. Hoewel trai ner Henk Ottens zijn ploeg op verzoek van de spelers in een 4-4-2-opstelling liet aantreden, liep het duel met de hek kensluiter uit op een nieuw dieptepunt: 2-2. „Het lijkt of de inspiratie ont breekt om goed te presteren", zegt mid denvelder Matti Buijsse. „We trainen allemaal goed, maar in de wedstrijden komt het er niet uit. Bovendien scoren we heel moeilijk, een serieus pro bleem." Morgen treft Terneuzense Boys in Zwa- luwe (uit) opnieuw een ploeg uit de on derste regionen. Buijsse hoopt vooral dat er morgen weer eens een team op het veld staat. In de derde klasse van het zaterdagvoet bal speelt Spui morgen in Middelburg tegen FC Dauwendaele, dat aast op de nacompetitie. Op eigen veld werd het eerder dit seizoen 5-2 voor Spui, dat nog altijd niet zeker van lijfsbehoud is en dus hoopt op een herhaling van dat duel. HVV'24 In de derde klasse A van het zondag voetbal neemt HW'24 het maandag voor de eerste keer dit seizoen op tegen RIA Westdorpe. Jeroen Claessens vier de na een afwezigheid van tien weken zijn rentree in het vlaggenschip van HVV'24 met een zwaarbevochten over winning op Breskens. De 1-O-zege werd zondag in Hulst als een bevrijding ei-varen. „Ik heb er het volste vertrouwen in dat we het gaan redden", zegt de middenvelder. Claessens tekende via een strafschop voor de beslissende treffer, maar werd ruim een kwartier voor tijd vervangen. „Die goal was misschien wel net dat zetje dat we nodig hadden. We hebben daarna een tijd goed gevoetbald. Ik durfde wel de bal op te vragen, maar ging de duels nog wat slap in. Op een gegeven moment zat ik tegen kramp aan. Dan moet je geen risico nemen en kun je beter vervangen worden door een frisse speler." De spelbepaler waar schuwt voor onderschatting tegen RIA Westdorpe. „Het zou kunnen dat ze zich daar al bij degradatie hebben neergelegd, maar ik denk dat ze toch heel graag van ons winnen. Voor RIA Westdorpe nadert het af scheid van de derde klasse met rasse schreden. „We moeten ons geen illusies maken", zegt Arjen de Meij in de aan loop naar het duel tegen HVV'24. Maandag zou het doek kunnen vallen. De Meij: „We zijn tekortgekomen op al le fronten, maar vooral de jonge spelers moeten er van hebben geleerd. We wil len nog zoveel mogelijk punten halen. Twintig jaar geleden degradeerde RIA (twee-puntensysteem) uit de derde klas se met veertien punten. Dan moeten wij dus nog twee keer winnen." GOES - Alfred Verdonk wordt met ingang van volgend seizoen trainer van het Nederlands militaire team. De veertigjarige oud-speler van de Goese rugbyclub To vaal verbleef de afgelopen drie jaar voor zijn werk op Curagao en keert in juli terug naar Nederland. Verdonk was voor zijn vertrek naar Curagao al een jaar trainer van het mili taire team en had ook Tovaal twee seizoenen onder zijn hoede. Beide seizoenen eindigde de Goese formatie in de bovenste regionen van de tweede klasse zuid. TERNEUZEN - Er zijn vergevorderde plannen om in Ter neuzen een topdartstoernooi te organiseren. Initiatiefne mer Walther van Acker zegt toezeggingen binnen te heb ben van toppers als Raymond van Barneveld, Martin Adams en Darryl Fitton. Het evenement zou op 4 juni moeten plaatsvinden. Van Acker wil door middel van het organiseren van een dergelijk toernooi de regio kennis laten maken met darts op hoog niveau. De organisatie werkt met een budget van 15.000 euro. Drie toppers hebben toegezegd mee te wer ken aan het evenement. Jean Paul van Acker, de nummer 48 van de wereld, completeert het deelnemersveld. Als de organisatie erin slaagt extra sponsors te vinden, kan het deelnemersveld nog met maximaal vier spelers worden uitgebreid. De initiatiefnemer wil het toernooi in het oude Philipscomplex houden. FINALE EMILIA - Danilo Napolitano heeft gistermiddag de derde etappe van de Internationale Wielerweek Cop- pi-Bartali gewonnen. De Italiaanse renner was na een rit over ruim 184 kilometer met start en finish in Finale Emi lia de snelste in de spurt. Napolitano hield onder anderen zijn landgenoot Francesco Chicci en de Argentijn Ruben Bongiorno achter zich. De Italiaan Franco Pellizotti bleef eerste in de algemene rangschikking. ANP PALAU-SOLITA I PLEGAMANS - Robert Hunter heeft gisteren de vierde etappe van de Catalaanse Week gewon nen. De Zuid-Afrikaanse wielrenner, in dienst bij de Zwit serse formatie Phonak, versloeg na een rit over 162 kilo meter van Baga naar Palau-Solita i Plegamans de Itali aan Claudio Corioni en de Spanjaard Angel Edo in de eindsprint. De Spanjaard Alberto Contador behield de lei derstrui. ANP LONDEN - De nieuwe Ferrari zal volgende week tijdens de Grote Prijs van Bahrein zijn debuut maken. De F2005 werd woensdag uitgebreid getest door zevenvoudig we reldkampioen Michael Schumacher en daarbij zijn de technici niet op problemen gestuit. „De beslissing is geval len", zei een woordvoerder gisteren. „We nemen de twee nieuwe auto's naar Bahrein." Aanvankelijk zou de Italiaanse renstal de F2005 pas tij-; dens de GP van Spanje, in mei, introduceren. Mede dooi de tegenvallende resultaten is het debuut van de nieuwe auto vervroegd. ANP/RTR lelsman doet mee aan dartstoernooi in sporthal de Belt Bas Abresch S - Tweevoudig wereldkam- Martin Adams uit Enge- ikomt zondagavond in actie het dartstoernooi van itkantine De Belt in t-Souburg. De bekendste die meedoet, is de Vlis- >e Karin Krappen, de onbe- le nummer één van Zee- iNaast de professionele pijl- ?ooiers zullen ook enkele swse toppers hun kunsten la- iien op de twintig banen. van die Zeeuwse toppers is si Swart, die op dit mo- i'de ranglijst van de Zeeuw ss Federatie aanvoert. En week heeft Jean-Paul van Kr zich nog aangemeld, al- organisator Edwin Pasman, on toe zijn al zo'n negentig Eeldingen binnen. „Als we een toernooi organiseren zonder bekende naam zijn er meestal zo'n vijftig a zestig mensen", vertelt Pasman. „Je kunt wel merken dat er nu meer aanmel dingen zijn, omdat Adams en Krappen meedoen. Veel mensen komen natuurlijk om hen te zien gooien. En de kans is aan wezig dat ze zelf een wedstrijdje tegen hen kunnen gooien." Want Adams en Krappen doen gewoon mee aan het toernooi en komen dus niet slechts voor een demonstratie. „Dat Adams deelneemt aan het toernooi leek ons leuker en hij wilde dat zelf ook. Misschien dat hij op het einde van de avond nog wat demonstratie wedstrijdjes wil gooien, maar dat zien we dan wel. Voor de zondagmiddag hebben we in ie der geval een aantal goede dar ters van De Belt uitgenodigd, die dan wat langer tegen Adams kunnen gooien." Een belangrijke rol bij het vast leggen van de 48-jarige Engels man was weggelegd voor Cees van Leeuwen (55). Hij is echtge noot, coach en zaakwaarnemer van Karin Krappen (31). „Door hem konden we toch wat makke lijker contacten leggen. Hij darts zelf ook in de Zeeuwse competitie. Uiteraard was het niet moeilijk om Karin te strik ken; zij speelt wel vaker in Zee land. Het is de eerste keer dat we een toernooi organiseren met een grote naam. Via Van Leeu wen hebben we vorig jaar wel een trainingsavond met John Boy Walton (winnaar van de Embassy in 2001) kunnen orga niseren. En nu hebben we Adams voor het toernooi. Hij komt natuurlijk niet voor niks, maar die kosten hopen we er uit te halen met het inschrijfgeld en de omzet van zondag." Met de goedlachse Brit heeft Pasman een echt dartsfenomeen weten te strikken. Hij speelt sinds jaar en dag mee aan de in ternationale top, is aanvoerder van het Engelse team en tevens de huidige nummer twee van de wereldranglijst. In zijn loop baan won hij vele titels en kam pioenschappen. Erelijst De belangrijkste titel ontbreekt echter nog op zijn erelijst. Het officieuze wereldkampioen schap, het Lakeside World Championship (voorheen Em bassy geheten) in het Engelse Frimley Green won hij nog nooit. Dit jaar verloor hij in de finale van Raymond van Barne veld. Pasman heeft geen moeite ge daan om de Haagse nummer één van de wereld te benaderen voor zijn toernooi. „Ik heb altijd een sterke voorkeur voor Engel sen. Die zijn gezelliger. En Adams vind ik meer een per soonlijkheid dan Van Barne veld. Hij is te professioneel en te serieus voor zo'n toernooi." Tijdens het toernooi zullen man nen en vrouwen tegen elkaar spelen, omdat er te weinig vrou wen zijn voor een apart toer nooi. Er wordt begonnen in pou les van vier, waaruit de beste twee darters doorgaan. Vervol gens zal er volgens het knock-outsysteem gespeeld wor den. Het toernooi begint zondag avond om 20.00 uur en wordt ge houden in sporthal De Belt in Oost-Souburg. KAPELLE - Het Gront- mij-zwemloopcircuit is morgen in Kapelle aan zijn tweede wedstrijd toe. Gro te afwezige op de 1000 me ter zwemmen en 10 kilome ter lopen is Remy Vasseur. Hij heeft van arts John IJ zerman het advies gekre gen rust te nemen. Vasseur kampt met een knieblessu- Door de absentie van Vas seur ligt de weg naar de eindzege open voor Rob Musters uit Oud-Gastel, die de eerste zwemloop ver rassend won. Hij krijgt con currentie van plaatsgenoot Gerben van den Biggelaar. Bij de vrouwen staan slechts drie atletes op de startlijst, maar dat zijn niet de minsten. Zo komen Terèse van Lare, Bianca van den Kieboom (Scho ten) en Maaike Krimpen- fort uit Bergen op Zoom aan het vertrek. Bij de korte zwemloop over 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen staat Kat- ja Botman (Middelburg) op de lijst van favorieten. De zwemloop in Kapelle be gint om 14.00 uur in het Groenewoudzwembad. Eerste klasse: SSV65-ZVO/ Good- bookers 6-9. Tweede klasse: SSV'65 3-Biezentrappers/ADO 4-5, Pubbles 2-Apollo'69/Snackbar Grote Markt 12-10, Amigo's/De Post-Kloetinge 2-3, Pubbles-FM Sranang 2 6-12. Midden Zeeuws-Vlaanderen Compe titie. Tweede klasse: Atoom Boys/Kraaghof-Smit Sportprijzen 9-6, Dow 1-D.I.T. Techniek 9-7, Benny Sport-Sportkantine 't Zwaantje 8-3, Ma rine Service-Sportcafé Axel 13-2. Stand: 1. Kroes Montage 20-58; 2. Café de Pieper 19-53; 3. Marine Service 20-38; 4. Dow 1 21-37; 5. Bakkerland Ter neuzen 20-36; 6. Sportcafé Axel 22-30; 7. D.I.T. Techniek 21-28; 8. Atoom Boys/Kraaghof 21-25; 9. Smit Sportprij zen 20-21; 10. HKC 20-20; 11. Sportkanti ne 't Zwaantje 20-6; 12. Benny Sport 20-5. Derde klasse: AmstelhoekjeA/deco-Re- ham Vastgoed 7-8, FC llex-Dow 2 3-6. Stand: 1Reham Vastgoed 22-63; 2. Ce- restar 22-45; 3. FC Vatitec 22-44; 4. Am- stelhoekje-Vdeco 21-34; 5. Dow 2 22-30; 6. Curamus 22-29; 7. Flux Electro 20-27; 8. FC Ilex 21-26; 9. Unitron 22-26; 10. Ca fé De Griete 22-25; 11. Schipper/Adhanco 22-17; 12. Deurwaar der M8tT 20-10. Beker. Poule B: FC Vatitec-Deurwaar- der M&T 5-1, Amstelhoekje/ VDe- co-Unitron 9-0, Curamus-Flux Electro 3-1, Deurwaarder M&T-Amstelhoekje/ Deco 4-7, Unitron-Curamus 0-2, Flux Electro-FC Vatitec 1-4, Curamus-Deur- waarder M&T 1-3, Flux Electro-Unitron 5- 2, FC Vatitec-AmstelhoekjeA/Deco 3-4, Deurwaarder M&T-Flux Electro 2-3, Unitron-FC Vatitec 1-4, AmstelhoekjeATDeco-Curamus 5-2, Unitron-Deurwaarder M&T 4-2, FC Vati- tec-Curamus 2-2, Flux Elec- tro-AmstelhoekjeA/Deco 1-2. Eind stand: 1. AmstelhoekjeA/Deco 5-15; FC Vatitec 5-10; 3. Curmaus 5-7; 4. Flux Electro 5-6; 6. Unitron 5-3. (De num mers 1, 2 en 3 zijn geplaatst voor de fi naleavond op 6 april 2005). Miami. Mannen. Eerste ronde: Ferrero (Spa) - Evans (VSt) 6-2 6-4, Nieminen (Fin) - Saulnier (Fra) 6-2 7-6 (4), Björkman (Zwe) - Mir- nyi (WRu) 2-6 6-4 6-1, Andrejev (Rus) - Almagro (Spa) 7-6 (4) 2-6 7-6 (12), Blake (VSt) - Carlsen (Den) 6-3 6-2, Monfils (Fra) - Llodra (Fra) 3-6 6-4 6-3, Schüttler (Dui) - Starace (Ita) 7-6 (4) 5-7 7-6 (5), Ru- sedski (GBr) - Seppi (Ita) 4-6 6-4 6-4. Ronde van Normandië, derde etap pe Elbeuf - Fiers: 1. Pétilleau (Fra) 201 km in 5.05.50 (39,433 km/uur), 2. Reus (Ned), 3. Legrix (Fra) 0.41, 4. Haddou (Fra), 5. Karpatsjev (Rus). Algemeen klassement: 1. Reus 13.30.53, 2. Pétil leau 0.08, 3. Garrido Mayorga (Argj 0.37, 4. Heijboer (Ned) 0.45, 5. Elijzen (Ned) 0.46. Internationale Wielerweek, derde etappe Finale Emilia - Finale Emilia: 1. Napolitano (Ita) 184,1 km in 4.37.05 (39,865 km/uur), 2. Chicchi (Ita), 3. Bon giorno (Arg), 4. Pozzato (Ita), 5. Svorada (Tsj), 6. Marcato (Ita). Algemeen klas sement: 1. Pellizotti (Ita) 12.30.4047, 2. Facci (Ita) 0.04, 3. Mazzanti (Ita) 0.24. Catalaanse Week, vierde etappe Ba- ga - Palau-Solita i Plegamans: 1 Hunter (ZAf) 162 km in 3.58.14, 2. Corio ni (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Bileka (Oek), 4. Righi (Ita), 6. Jufre (Spa). Algemeen klassement: 1. Contador (Spa) 16.56.17, 2. Arreitunandia (Spa) 0.07, 3. Koldo Gil (Spa) 0.13. Iui Adams is de grote publiekstrekker in Oost-Souburg. (Advertentie) Slechts één nummer voor het opzoeken of doorverbinden naar personen, bedrijven, route- en weersinformatie met de allerlaagste kosten in Nederland (70 cent per minuut).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49