luist vecht voor Hedwigepolder Breed front tegen vernielingen 'ZC Fantasy wordt nu serieus genomen Zorg aan huis in Diepenbrockflat Vrees voor neveneffect woonboulevard Hulst ad laat Tweede Kamer weten dat ze tegen ontpoldering is nader inzien ren zoeken ftAZET Hulst pareert kritiek Statenleden Werk aan weg Groote Kreek Windmolens definitief geschrapt Waterschap combineert heffingen agenda lifi oss co e» ES s> £i§ vrijdag 25 maart 2005 Pngène Verstraeten KEUZEN - In de Terneu- «ijk Oudelandse Hoeve is [Timet de ontwikkeling van (oonzorgzone. jen die binnen de zone wo- fcunnen thuis de zorg krij- jaarop ook bewoners van bejaardenhuis een beroep sen doen. Het verschil is jat ze thuis kunnen blijven wonen. Het gaat om een geïnte greerd aanbod van wonen, wel zijn en zorg. De invoering van de woonzorgzone gaat geleide lijk, te beginnen met de middel ste Diepenbrockflat. Die telt twintig appartementen. De be woners van deze flat zijn inmid dels geïnformeerd over het pro ject. Zodra er in de flat een ap partement vrijkomt, worden de indeling en de toegang aange past en geschikt gemaakt voor bewoners met een toenemende zorgvraag. „Op die manier ko men er geleidelijk steeds meer zorgbehoevenden in de woon zorgzone te wonen. De zorgleve- rancier begint met één of twee mensen. Langzaam wordt er dan uitgebreid", licht directeur E. van Exter van Stichting Cla- vis toe. „De woningen worden vervolgens verhuurd aan men sen die een zorgindicatie heb ben. Aanvankelijk was het de be doeling om beide flats van Cla- vis aan de Diepenbrockstraat in de woonzorgzone te betrekken. „Daar zijn we op teruggekomen. In eerste instantie concentreren we ons op één flat. Daarnaast kunnen ook de laagbouwwonin- gen deel gaan uitmaken van de woonzorgzone, als daar mensen wonen die zorg nodig hebben." De woonzorgzone Oudelandse Hoeve biedt een scala aan zorg diensten zoals een ouderenadvi seur, welzijnsactiviteiten, thuis zorg, verpleeghuiszorg, 24-uurs- zorg op afroep, dagbehandeling of -verzorging. De verschillende diensten zijn gemakkelijk toe gankelijk en worden vanuit één loket aangeboden. Daarmee wordt voorkomen mensen van het kastje naar de muur worden gestuurd. Harold de Puysseleijr $T-De gemeenteraad van op de barricaden om itpoldering van de Herto- Dedwigepolder te voorko- Ineen brief aan de Tweede tr wil de raad een krachtig legen dat kabinetsvoorstel i boren. [acties in de gemeenteraad jrden zich gisteravond una- achter het pleidooi van [ouwer E. Baecke, die ge maakte van het burgers- irecht. iroeg de gemeenteraad 'al- idoen wat nodig is om ont- ïing te voorkomen' van de fwaarin hij boert. Volgens is het niet nodig om de igepolder onder water te om natuur te compense- verloren gaat als gevolg derde verdieping van de ïschelde. Het ontpolde- plan hangt samen met die sung. dgvlak ai geen natuur verloren .sterker nog, de verdieping S nieuwe natuurwaarden i mee. Verder is er ook in Zeeland enig draag- raorte vinden." iracties deelden zijn zorg tf gevaar van ontpoldering bet kabinetsbesluit erg is. „De woorden van te zijn me uit het hart ge- si', zei F. Dobbelaer (Alge- ig). „Laten we een bgsignaal afgeven dat ont- voor ons onbespreek- torgklachten: D-0231231 maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; Wags tot 12.00 uur DACTIE UWS-VL A ANDEREN jniAlexanderlaan 45 bus 145 'AC TERNEUZEN tü115-645769 0115-645742 pil: redtern@pzc.nl ié Hoonhorst (chef) utBareman (niond de Frel ié van Stee port) odeloo 16 lus 62 AB HULST t(0l 14)372776 :I0114)372771 Bil: red h u I st pzc. n I !|avan Doorsselaer ^TRALE REDACTIE fonspark 28 stbus 31 EO AA GOES 10113)315500 '10113)315669 Bil: redactie@pzc.nl VERNET Hail: web@pzc.nl D. van Damme (PvdA) en L. Mangnus (Groot Hontenisse) vroegen zich wel af wat er nog tegen het voorstel kon worden ondernomen, nu dat van hoger hand wordt opgelegd. J.P. Hageman (Groot Hontenis se) kwam daarop met het idee van een 'raadsbrede motie die we ter kennis brengen van de be trokken overheden'. Dat leek ook Baecke een uitste kend middel. „We moeten met zijn allen aan de Tweede Kamer laten weten dat we hier tegen zijn." Burgemeester J.F. Mulder ver wierp de suggestie van het pro test tegen ontpoldering niet. Wel hield hij de raad voor dat de gemeente het spel vooral ook strategisch moet spelen. „Ik denk dat er weinig mogelijkhe den zijn om het plan door proce dures tegen te houden. Natuur lijk blijven we tegen ontpolde ring. Maar als het er dan toch van komt, moeten we alle zeilen bijzetten om het onderste eruit te halen qua compensatie." wrhaal over schoolmuseum tylin Terneuzen is in deze krant ijk gemeld dat het museum srdag 14 april wordt heropend, echter woensdag 13 april zijn. 1WAARDE - Kinderen èt jaar kunnen zaterdag 14.00 uur eieren rapen in andelbos in Vogelwaarde. ashaas zelf komt een hand teken bij de zoekactie, ten aantal eieren zit een verbonden. Wie de mees- sren raapt, krijgt ook een (Advertentie) OZIJNEN - ZONWERING fWW.AAZET.NI/ (lelie -Tel. 0113-33^3 Het werk Bezemstelenrace nr. 2 van Iris Compiet diende als cover voor een Amerikaans tijdschrift, door Ronald Verstraten WESTDORPE - „Werken die de fanta sie prikkelen en een glimlach op het ge zicht toveren", zegt Iris Compiet (26) over haar tentoonstelling in Westdorpe. Ze woont in Sas van Gent, maar sinds enkele weken is haar werk te zien in de Baeckermat. Een bescheiden expositie weliswaar - er hangen zes aquarellen en een potloodte kening - maar ze geven een goede in druk van waar Compiet zich mee bezig houdt. Fantasy, en dat is niet helemaal hetzelfde als fantasie. De verbeelding van de kunstenaar is afgestemd op een internationaal fenomeen, waarbij je moet denken in de richting van de we reld van bijvoorbeeld Tolkien. „Het wordt nu serieus genomen, in tegenstel ling tot de jaren tachtig en negentig, toen het 'droge denken' overheerste," zegt Compiet. Nieuw is de fantasy-be- weging niet, maar de belangstelling is de laatste jaren behoorlijk toegenomen, niet in de laatste plaats door de Har- ry-Potterboeken. Internationaal, maar ook in Nederland, zijn er verschillende toonaangevende f antasy-tij dschriften, zoals het Elf Fantasy Magazine. Lief hebbers konden daarin al werk van Compiet tegenkomen, waaronder een aquarel die nu ook in het horeca-gedeel- te van het bezoekerscentrum hangt. Daarop een vrouw in een wat hor- ror-achtige omgeving, met zowel links als rechts kerkhoven. Een Keltisch kruis en een biddende engel zorgen ken nelijk voor een geruststellend even wicht. Een stuk vrolijker is Bezemstelenrace nr. 2, waarin een gnoomachtig figuurtje aan een vliegende bezem hangt. Die plaat kreeg internationale aandacht, want hij werd vorig jaar gebruikt als cover van het Amerikaanse tijdschrift The Rejected Quarterly. Sindsdien rolt de naam van Compiet veelvuldig over websites van internationale fantasy-fo- rums. Art nouveau De potloodtekening Veeza sluit naad loos aan bij het overige fantasy-werk, maar de aquarel Peacock Pride wijkt daar enigszins van af. De voorstelling leunt tegen de art nouveau aan, al was het maar door het verenkleed van de foto Camile Schelstraete mannetjespauw die het bij wijze van rok leent aan de vrouw op de achter grond. Hoogtepunt van de tentoonstelling is zonder twijfel de aquarel Merhag, een prachtige compositie rondom een oude meermin. „Ik kan mijn verhaal vertel len zonder be- of veroordeeld te wor den. Er zitten menselijke trekjes in, zo als ijdelheid. Maar ik heb een bepaalde visie en daarna is het aan anderen om verder te kijken dan het puntje van hun neus", vindt Compiet. In het dagelijks leven is ze werkzaam als grafisch ontwerper bij de Wilde Zeeuw in Hulst. Daarnaast werkt Com piet in haar vrije tijd aan een kinder boek, dat binnen een jaar zou moeten verschijnen. De Baeckermat is dagelijks (behalve maandag) open van 10.00 tot 20.00 uur. De tentoonstelling duurt tot eind april. door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de Steensedijk in Hulst willen een breed front vormen om bij de ge meente maatregelen af te dwin gen tegen de verkeersoverlast en de vernielingen waarmee ver schillende wijken kampen. „Wij zoeken contact met men sen uit wijken in de hele gemeen te, die net als wij overlast onder vinden en van de politiek nage noeg geen respons krijgen bij hun roep om een oplossing voor de problemen", zegt R. van der Poorten namens bewoners van de Steensedijk. Van der Poorten hoopt een vuist te kunnen maken met onder an dere bewoners uit Rapenburg nabij Vogelwaarde, Heikant, de Tivoliweg en de Liniewij k in Hulst. „We moeten de gemeente onder druk blijven zetten, want daar moet de oplossing voor on ze problemen vandaan komen", zegt hij. Jarenlang strijdt hij inmiddels voor maatregelen tegen de ver keersoverlast en de vernielingen aan de Steensedijk. Brieven aan de landelijke frac ties van de politieke partijen le verden steevast als antwoord op dat het om een plaatselijk pro bleem gaat, dat door de politiek ter plaatse moet worden aange pakt. Een brief waarin Van der Poor ten de hulp inriep van commissa ris van de koningin W. van Gel der, leverde evenmin een bevre digend antwoord op. Volgens de commissaris treedt de gemeente 'binnenkort in gesprek met de Hulster horeca, de afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland en de politie, om samen een strategie te beden ken om de vernielingen en ande re vormen van overlast in Hulst aan te pakken'. Maar Van der Poorten moet dat allemaal nog zien, want in de vijf jaar dat hij aan de Steense dijk woont, is er nog bar weinig resultaat geboekt, vindt hij - de extra surveillances die de poli- HULST - De kritiek van Statenleden op de afwachtende houding van de gemeente Hulst als het gaat om financie ring van het toeristenpontje tussen Hansweert en Perkpol- der, is 'zeker niet passend'. Dat vindt wethouder P. Wee- maes. De Statencommissie Economie toonde zich maan dag bereid de komende drie jaar 288.000 euro uit te trek ken voor het pontje, op voorwaarde dat de aangrenzende gemeenten ook met geld over de brug komen. In dat ver band was er kritiek op Hulst, dat volgens de Staten al lang de portemonnee had moeten trekken. Weemaes: „Wij hebben drie weken geleden een gesprek met gedeputeerde De Kok gevoerd, waarin we te kennen hebben gegeven dat we bijzonder positief tegenover dit initiatief staan en daar zeker ook aan mee willen betalen. Alleen is toen ook afgesproken dat wij op een definitief standpunt van Pro vinciale Staten zouden wachten, en dat daarna de kosten verdeling op een rijtje zou worden gezet." HULST - De gemeente Hulst laat woensdag 30 maart de kruising Livingstonestraat/Marco Pololaan in de wijk Groote Kreek opnieuw bestraten. Ook wordt er een drem pel aangelegd. Naar verwachting nemen de werkzaamhe den drie werkdagen in beslag. De woonwijk is dan vanaf de Clingeweg alleen toegankelijk via de tweede rotonde. TERNEUZEN - Het geplande windmolenpark in de Eend- ragtpolder is definitief van de baan. De dertien windturbi nes zijn uit het bestemmingsplan Buitengebied geschrapt, dat volgende week door de gemeenteraad wordt vastge steld. Na een massaal protest door omwonenden en nadat de gemeenteraad tot twee keer toe de windmolenplannen naar de prullenbak verwees, is het definitieve bestem mingsplan aangepast. Met het schrappen van het windmo lenpark is de belangrijkste angel uit het nieuwe bestem mingsplan buitengebied gehaald. Het ontwerp heeft een maand ter inzage gelegen. In die periode hebben 62 perso nen en organisatie één of meer schriftelijke zienswijzen kenbaar gemaakt. Een groot deel daarvan betrof bezwa ren tegen de windmolens in de Eendragtpolder. Verschil lende landbouwers hebben gevraagd om ruimere moge lijkheden voor hun bedrijfsvoering, maar in de meeste ge vallen is dat niet gehonoreerd. Aanvragen om het agra risch bouwvlak een andere vorm te geven of te vergroten tot één hectare zijn in het algemeen overgenomen. TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt vanaf dit jaar de waterschapsheffingen zoveel mogelijk gecombineerd op. Dit betekent dat de meeste Zeeuws-Vla- mingen eind maart één aanslagbiljet krijgen met alle hef fingen (verontreinigingsheffing, ingezetenenomslag, om slag gebouwd en/of ongebouwd). De gecombineerde aan slag is doelmatiger voor zowel burgers als het water schap. Het waterschap heeft het kwijtscheldingsbeleid verruimd. Het hanteert nu dezelfde criteria als de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Wie in aanmerking komt voor kwijtschelding van de gemeentelijke heffingen, krijgt ook kwijtschelding bij het waterschap. De kwijt schelding geldt alleen voor de verontreinigingsheffing en de ingezetenenomslag. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst moet ervoor waken dat de toe komstige woonboulevard van Morres de binnenstad van Hulst niet 'leegzuigt'. B. Picavet en J. Goossen, leden van de advies commissie Economie, waarschu wen daarvoor. Beide adviseurs wijzen op de ef fecten van het nieuwe winkel centrum Waasland Shopping Center aan de rand van Sint-Ni- klaas. Volgens Picavet heeft de middenstand in het centrum van die stad daarvan ernstig te lijden. Hij noemt omzetverlie zen van wel veertig procent. Beide ondernemers vinden dat de gemeente er goed aan doet haar licht op te steken bij de ge meente Sint-Niklaas. Wellicht zijn er maatregelen te nemen om te voorkomen dat de uit bouw van Moires tot woonboule vard een negatief effect heeft voor de binnenstad van Hulst. Burgemeester J.F. Mulder ziet niets in overleg met Sint-Ni- klaas. Volgens hem is er geen re latie tussen de detailhandelsont wikkelingen in Sint-Niklaas en Hulst. Hij vindt dat Picavet en Goossen 'appels met peren ver gelijken'. Het sterke punt van cle nieuwe plannen is juist, dat Hulst nadrukkelijk de koppe ling tussen binnen- en 'buiten- stad zoekt, door het woonthema- centrum met een nieuwe winkel straat vast te klinken aan het centrum. Dat is iets wat Sint-Ni klaas niet heeft gedaan, stelt Mulder tie de laatste tijd houdt ten spijt. De Hulstenaar is wel blij dat de wijkraad Hulst-Zuid zich inmiddels achter de bewoners van de Steensedijk schaart. De wijkraad laat binnenkort een pamflet bij alle bewoners be zorgen. Onder het motto 'Baldadigheid en vernielingen, help ons er van af' moet de buurt ervan over tuigd worden alle vernielingen bij de politie te melden, zodat de omvang van het probleem in kaart wordt gebracht STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 13.30 uur: Creatief, demonstratie fa. de Boer; 16.00 uur: Zitgymnastiek; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; 13.30 uur: KBO bingo; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO Spelmiddag; HEIKANT t Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST De Lieve, 9.00 uur: Fysio gym, computeren; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; 14.00 uur: In ternet café, algemeen bestuur KBO; Willibrordus basiliek, 20.15 uur: Via Cru- sis met Cantorij der Basiliek; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; SAS VAN GENT St.Albert. 13.00 uur: Biljarten competitie; SINT - JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; SPUI De Drie Gehughten, 20.00 uur Kaarten; TERNEUZEN Swingcafé, 23.00 uur Optreden Antilliaanse band Xplosion; De Veste, 13.30 uur: Soos voor minder- validen Ons Verzetje, biljarten en klaver jassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur. Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Fa milie bingo; De Honte, 14.00 - 16.00 uur: Bijeen komst lotgenoten borstkankerpatien- ten; (Advertentie) Q) ÏZ r- ïi (Z> O c co r) d) O 03 c o E c 0 to -- "O c 8 S O V, t 76 2 c c o N r W O) - W -<- m K CO C\J CO (Bic I C ~D CD Q. _Q CXJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47