zc teuwe band ROC en bedrijven Dirigent Robert Jurriëns geeft na 25 jaar het stokje aan ander Werk aan de weg ligt op schema lejongsails.nl t^TAURANT HET STATJjöN tssen procestechniek sluiten beter aan op praktijksituatie celstraf voor idel softdrugs Mogelijk asbest in Koewacht Klachten over verlichting Hulst Vijverplant plaag voor waterschap Nieuw: de Batavus GreenParks zeeuwse almanak Punk rules (je: 0113-315649 [nzc.nl Sjedactie@pzc.nl *31, 4460 AA Goes entie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; 981:020-4562500. ag 25 maart 2005 yfissingen yCees- en yisgerechten tvl 3-gangen menu naar keuze voor slechts 18,50 Tel. reserveren: 0118 46 59 09 editie Zeeuws-Vlaanderen ijjenévan Stee dBUZEN - Het ROC Wes- kldegaat het technisch on- ijsnog beter laten aanslui- ^de praktijk. Door het les- naal te moderniseren kun- gluaties uit regionale be en nauwgezetter worden bootst. tcesindustrie en het onder in Zeeuws-Vlaanderen heb- ikaar hard nodig. Op korte ijn komen er door een pen- ;olf veel vacatures vrij. Westerschelde voor in die behoefte door ïenwerking met het regio- talrijfsleven een opleiding bieden die zo goed moge- nansluit op de dagelijkse [jk. ie samenwerking serieus i genomen, bleek gisteren sde viering van 35 jaar op- tgen procestechniek in rs-Vlaanderen. Dankzij jonatie van 255.000 euro Dow Benelux kan de onder stelling de komende twee praktijklokaal moderni- wtsen ajsmans, algemeen direc- mn het ROC Westerschel- nemde de donatie een mooi ieeldvan hoe de samenwer- rjsssen het onderwijs en sdrijfsleven zou moeten rijven vertellen hoe het er i bedrijf aan toe gaat, zo- j de praktijksituatie kun- abootsen. Wij bieden de be- a gekwalificeerde en goed ide leerlingen", aldus rans. sleiding procestechniek olgens J. Meesen, be- IELBURG - Tegen een inwoner van Vogel- gisteren voor de Mid- rgse rechtbank een jaar ge- aisstraf geëist, waarvan aaanden voorwaardelijk, is bezit en verkoop van »gs. stuurssecratis van het ROC Wes terschelde, al jaren aan. Vijf jaar geleden bevolkten zo'n vijf tig studenten de opleiding. Nu zijn dat er meer dan tweehon derd in deeltijd en voltijd. Mee sen: „Een duidelijk signaal dat deze aanpak aanslaat." Ondanks alle inspanningen le vert het ROC onvoldoende men sen af om te voldoen aan de ver vangingswaag vanuit het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven. Niettemin is de daling van de be langstelling van de jeugd voor technische opleidingen een halt toegeroepen. Dit lijkt het gevolg van de oprichting van de Stich ting Technisch Onderwijs en Be drijfsleven (Stoeb), waarin de school samenwerkt met een zes tigtal bedrijven in de regio. De leerlingen volgen een gratis op leiding en hebben een baanga rantie. De regeling geldt voor al le scholieren die kiezen voor een technische opleiding op de hoge re mbo-niveaus. Meesen benadrukt verder het be lang van kennisuitwisseling tus sen de scholen en het bedrijfsle ven in een breder verband. Voor dit doel is in de Kanaalzone Gent-Terneuzen het grensover schrijdende Regionaal Innova tief Trainings- en Opleidingsnet werk (Riton) opgericht. Naast het onderwijs en het bedrijfsle ven zijn hierin onder meer ook lokale en provinciale overheden belangrijke partners. Meesen: „We zijn dus op het juis te pad, maar we zijn er nog lang niet. We moeten er dan ook hard aan blijven trekken om nog meer mensen te laten kiezen voor een technische opleiding. Alle betrokken partners hebben hier profijt van. Want hoe meer leerlingen, hoe beter de facilitei ten die wij ze kunnen bieden. Het bedrijfsleven profiteert op den duur van het grotere aan bod van gekwalificeerd perso neel." Bij Breskens komen langs de weg nieuwe bomen te staan en er wordt een fietspad aangelegd, door Jan van Zuilen en werkte als verkoper in rowshop in Koewacht. De hield 15 januari vorig vee Belgische klanten aan HO gram wiet. In de grow- trof ze een voorraad aan twaalf kilo hasj, zakjes wiet ie hennepplanten. In de hop werd later nog eens ilohennep gevonden, erdachte ontkende als vaste werker in de growshop te maar zei wel een paar 'd euro voor de verkoop stvangen. „Ik wilde snel verdienen." De verdachte voor 20.000 euro bij üeisers in het krijt; hij zei ld te worden. an, die inmiddels 113 da- rastzit, zei na het uitzitten dn straf ander werk te wil leken en met zijn vriendin ie gaan wonen. Op welk ,De woning naast de riop, maar daar moet u achter zoeken", zei hij. van Justitie H. de Har- -d er zo haar bedenkingen hadsman E. Smit meende cliënt een beperkte rol de growshop. Hij pleitte een straf gelijk aan het tTest en een werkstraf. Khtbank doet 6 april uit- BRESKENS - Terwijl veel Duit sers en andere zeeliefhebbers al met hun campers en caravans voor de ingang van de campings staan, rijden op de strand- en polderwegen onder Breskens en Groede asfaltwagens af en aan. Toch lijken ze elkaar niet echt te hinderen. Wat dat betreft heeft het waterschap Zeeuws-Vlaanderen als wegbe- heerder woord gehouden, toen het tegen de aanwonenden en de recreatiebedrijven vertelde dat de overlast van de wegwerk zaamheden zo veel mogelijk be perkt zou blijven. In januari is met het werk begon nen. In grote lijnen komt het er op neer dat alle buitenwegen in de polder tussen het strand en de provinciale weg van Bres kens naar Cadzand worden inge richt als zestig-kilometerwegen. Het meeste werk moet worden verzet in het gebied tussen Groe de en Breskens. Daar worden naast bestaande polderwegen nieuwe fietspaden aangelegd of wegen verbreed zodat er fiets stroken naast gelegd kunnen worden. In één geval wordt van een bestaande polderweg een fietspad gemaakt en wordt daar naast een nieuwe weg aangelegd voor auto's en landbouwver- keer. In het gebied tussen Groe de en Cadzand zijn de werken minder ingrijpend. Daar is het vooral een kwestie van het aan leggen van visuele of fysieke ver keersdrempels, hoofdzakelijk bij kruisingen en T-splitsingen. Visueel wil zeggen dat door een ander kleurtje van het wegdek in combinatie met witte strepen de suggestie wordt gewekt dat automobilisten een verkeers drempel naderen; waar gespro ken wordt over fysieke verkeers drempel is er echt sprake van een verhoging van het wegdek. De adviseurs van het water schap zijn er bij de herinrich ting van de polder- en strandwe gen tussen Breskens en Cadzand van uitgegaan dat op de meeste plekken volstaan kan worden met visuele drempels. Alleen op wat drukkere en bredere wegen komen enkele fysieke drempels te liggen. Zomerdrukte Het streven is dat het werk eind mei klaar is, „dus voor het begin van de grote zomerdrukte", zegt projectleider M. Pouwer van het waterschap. Zoals het er nu naar uitziet, zal het volgens Pou wer ook wel lukken om op tijd klaar te zijn. „We zitten goed op schema. We hebben ook het ge luk gehad dat we de afgelopen maanden weinig echt slecht win terweer hebben gehad, behalve dan die paar sneeuwbuien eind februari, begin maart. Maar zelfs toen hebben we gewoon kunnen doorwerken." Pouwer zit met zijn neus bijna letterlijk bovenop het werk, in een keet op het terrein van spui- terij Verheye aan het Zandertje (Advertentie) 'een glasheldere informatie op internet: (Advertentie) het alfabet van Zeeland door René van Stee SLUISKIL - Zijn gehoor laat hem in de steek. Ook steekt an der lichamelijk ongemak de kop op. Daarom neemt Robert Jurriëns (74) uit Sluiskil na 25 jaar afscheid als dirigent van muziekvereniging Sluiskil. Een hobby die al zijn vrije tijd op slokte. „Het is welletjes geweest. Maar ik ga niet op mijn lauweren rus ten. Ik blijf spelen. Verder ga ik door met lesgeven aan de leden van de muziekvereniging of men sen die af en toe aan huis ko men", vertelt Jurriëns. Hij com bineerde zijn taak in Sluiskil ja renlang met dirigentschappen in Groede, Zaamslag en Axel. Muziek is hem met de paplepel ingegoten. Vlak na de oorlog be gon Jurriëns als kleine jongen op bariton bij de -toen nog- Sluiskilse Fanfare. Het was de tijd van de heropbouw van de in 1934 opgerichte vereniging, om dat tijdens de oorlog alle kope ren instrumenten bij de Duit sers moesten worden ingele verd. Serenades „In die tijd brachten we serena des aan militairen die uit Neder lands Oost-Indië terugkwamen. Dat was altijd een feest. Ik ge loof dat we 47 soldaten hebben thuisgeblazen." Na de bariton kwamen de tuba en de trombone, Jurriëns lieve lingsinstrument. Door proble men met zijn gebit stapte hij over op de tenorsaxofoon. Daar speelt hij nog steeds op. Ook Jurriëns' nageslacht is be smet met het muziek virus. Zoon Jack en dochter Caroline bespe len een instrument. „Caroline speelt ook bij Sluiskil. Net als de kleinkinderen Jeroen, Bowy en Joyce. Het is nog net geen fa miliebedrijf", zegt hij lachend. Jurriëns vindt muziek de mooi ste en tegelijkertijd ook de moei lijkste hobby die er is. „Je moet veel doorzettingsvermogen heb ben en er tijd in willen steken. KOEWACHT - Op het terrein van een voormalig vlasbe- drijf aan de Tragel in Koewacht is illegaal afval gestort dat mogelijk asbest bevat. Het terrein is afgezet. Vanwege het lange paasweekend moet het aangetroffen bouw- en sloopafval op het terrein rondom de leegstaande gebou wen wat langer blijven liggen dan wenselijk is. „Wat dat betreft komt het wat ongelukkig uit", zegt woordvoerder D. Timmers van de gemeente Terneuzen. „Nu kan pas op zijn vroegst volgende week de betreffende instantie tes ten of het afval inderdaad asbest bevat." Tot die tijd blijft het afval, dat door de politie werd gevonden na een mel ding van illegale stort, er liggen. Uit voorzorg werd giste ren een deel van het terrein afgezet met asbestlint. Omwo nenden en hun kinderen wordt geadviseerd het (privé)ter- rein binnen de linten niet te betreden. HULST - Bij de gemeente Hulst zijn sinds begin deze maand 27 klachten binnen gekomen over het uitschake len van de straatverlichting na elf uur 's avonds. De ge meente besloot tot die maatregel uit bezuinigingsoverwe gingen. Door een kwart van alle straatlantaarns maar tot 23.00 uur te laten branden, bespaart de gemeente 25.000 euro per jaar. Het besluit van burgemeester en wethou ders leidde tot kritiek bij diverse fracties in de ge meenteraad, die ervoor pleitten nog eens kritisch te kij ken of het overal wel verantwoord is de straatlichten 's nachts uit te laten. Medewerkers van de gemeente maken over een aantal we ken een rondje langs alle locaties waarover klachten zijn gemeld. Na 1 april zijn de ruim tweeduizend straatlan taarns die volgens de gemeente in aanmerking kwamen, omgezet op de nachtstand. HULST - 'Geef vijverplanten die je te veel hebt aan een andere vijverliefhebber, of gooi ze op de composthoop of in de groene container'. Dat advies geeft het waterschap Zeeuws-Vlaanderen in haar huis-aan-huis-blad Water- nieuws, omdat is gebleken dat er tegenwoordig planten in sloten en kreken voorkomen die daar niet in thuishoren. Zo rukt de Grote Watemavel op langs de Tractaatweg en had de Waterteunisbloem zich vorig jaar stevig genesteld in de watergang nabij de zuiveringsinstallatie aan de Clin- geweg in Hulst. Het waterschap vermoedt dat de planten daar zijn ge dropt door vijverbezitters die het teveel aan planten in de eigen vijver toevertrouwen aan de vrije natuur. „Deze planten groeien ongeremd en kunnen de waterafvoer be lemmeren of verstopping van duikers veroorzaken", meldt het waterschap. Sommige van deze 'plaagplanten' zijn bijzonder hardnekkig en moeilijk te verwijderen. (Advertentie) foto Camile Schelstraete onder Breskens. „Dat weten de aanwonenden en dat weten de recreatieondememers. Als er iets is dat hun niet bevalt, kun nen ze hier altijd terecht met hun klachten, maar tot nog toe hebben we geen echte klachten ontvangen. Ik denk dat dat ook te danken is aan het feit dat we de belanghebbenden goed op de hoogte houden. Ze weten pre cies wat we doen en wanneer. Ach, iedereen weet dat je bij zo'n karwei enige overlast nooit helemaal kunt uitsluiten." Robert Jurriëns: „Muziek is universeel. Al verhuis je naar China, je kunt altijd je hobby uitoefenen." foto Camile Schelstraete Dat houd ik mijn leerlingen al tijd voor. Maar ze krijgen er veel voor terug. Muziek is uni verseel. Al verhuis je naar Chi na, je kunt altijd je hobby uitoe fenen omdat het notenschrift zo wat overal hetzelfde is." Halverwege de jaren zeventig be gon Jurriëns met het opleiden van jonge muzikanten. Ook fun geerde hij als tweede dirigent. In 1980 nam hij de taken als eer ste dirigent over van Johan de Witte. Jurriëns "olgde ook een vierjarige dirigentenopleiding. Het was verder de tijd waarin de fanfare werd omgevormd tot harmonie. Dit besluit viel om dat de animo van de jeugd om op koperen instrumenten te spe len, steeds minder werd. „Die stap werd min of meer noodgedwongen genomen, maar hij pakte heel goed uit. We heb ben al jarenlang meer dan zestig leden, van 9 tot 73 jaar. Net als op de hele vereniging ben ik heel trots op die groep. We heb ben samen veel mooie dingen meegemaakt: talloze concerten, deelname aan concoursen, uit stapjes naar het buitenland; noem maar op." Hoewel Jurriëns zijn taken al heeft overgedragen, is zijn offi ciële afscheid op zaterdag 9 april. Zijn opvolger is inmiddels aan gesteld. Na een aantal proefrepe- tities is Hulstenaar Erik Pro voost, muziekdocent en ook diri gent van muziekvereniging Kloosterzande, bereid gevonden de stok over te nemen. Dove introduceert een nieuwe dagcrème, Dove Face Natuurlijke Glans Bescherming, waarmee je de dag letterlijk en figuurlijk stralend begint. Deze nieuwe crème van Dove bevat namelijk ingrediënten die de huid niet alleen intensief verzorgen en beschermen, maar ook optimaal gebruik maken van het licht en de reflectie daarvan waardoor iedere schoonheid van binnenuit straalt. Geniet van een stralende huid zonder make-up. Nieuw van Dove Face: Dagcrème met Natuurlijke Glans en Bescher ming zodat je de hele dag schittert. Met uniek Batavus arrangement bij Landal GreenParks Onze dertienjarige Middelbur ger is een echte punker- après-la-lettre. Hij loopt rond in T-shirts van de Sex Pistols, draait plaatjes van The Ramo- nes, draagt af en toe een fiets- ketting om zijn nek en juicht het gebruik van veiligheids spelden als oorbel toe. En daar hoort het maken van harde muziek op elektrische gitaren bij. Gisteren was hij driftig met vrienden aan het musiceren toen hij opeens geschrokken naar de klok keek. „Oeps, ik moet weg." „Hoezo?" „Ben misdienaar, witte don derdag hè. Batavus introduceert met de GreenParks zijn nieuwste recreatiefiets. Voor deze aanbieding geldt op=op. Buitengewoon comforta bel en altijd de perfecte zithoudmg De GreenParks is een fiets om heerlijk te genieten en heeft daarvoor alle ingrediënten in huis. Bij aankoop van een Batavus GreenParks ontvangt u nu tot 150,- korting op een uniek Batavus arrangement bij Landal GreenParks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45