zc Vachttij d hulp bij schuld te lang 1ZC Subsidie voor Goes' festival jonge bands Ars Musica eenmalig herenigd voor benefietconcert Azië ,13 Extra oponthoud door aanleg rotondes Goes iëntenraad eist snellere bijstand vanuit gemeente entarisatie Ipunten in ooiroutes Veere gaat over op Nieuwe Rijden Dakloze onder invloed Fraude bij uitkeringsgerechtigden Conducteur bedreigd in Vlissingen Rampoefening tunnel afgelast 10333 Kings of Cool naar Renesse Eft a> in vrijdag 25 maart 2005 ftank Balkenende S Op de hoofdroutes in niiden en noorden van Goes flindt het autoverkeer van- gil maart hinder van de aan- 0 twee rotondes. De aan log van de kruising Noord- laan Louise de Colig- m begint 30 maart, de aan- rotonde Nansenbaan Fokkerstraat 4 april. Het [duurt tot juni. •gemeente Goes voorziet [oponthoud voor automobi- 1 tijdens spitsuren. Wel i; geprobeerd via omleidin- gen en noodmaatregelen vertra gingen te beperken. Op beide kruisingen komen tij delijke verkeerslichten, die tij dens de spits voor het doorgaan de verkeer extra lang op groen staan. De gemeente probeert op die ma nier het verkeer zo goed moge lijk te laten doorstromen. Ver der worden de asfalttoplagen 's nachts aangebracht. Andere werkzaamheden gebeuren over dag. Op de A. Fokkerstraat, waar de rotonde straks Nansen- plein heet, wordt eerst gewerkt aan het noordelijk deel van de rotonde. Daarvoor moet een deel van de Nansenbaan worden afgesloten. Om bedrijven bereikbaar te hou den, wordt verkeer dat op de Poel II moet zijn, omgeleid via de Livingstoneweg. Deze fase neemt een maand in beslag. Goes deelt op termijn mee hoe ze daarna de overlast probeert te beperken. Ook op Ringbaan-Oost bij de Noordhoek pakt aannemer Bam Wegen uit Bergen op Zoom eerst het noordelijk deel aan. De aanleg van de rotonde, die Noordoostplein is gedoopt, vergt de tijdelijke sluiting van de Noordhoeklaan en de Louise de Colignylaan voor gemotori seerd verkeer. Dat wordt omge leid via de Oranjeweg. Fietsers Fietsers en voetgangers kunnen dankzij een kleine omleiding wel passeren. Het Goese ver keersbeleid is erop gericht krui singen met verkeerslichten te vervangen door rotondes, die zorgen dat het verkeer beter doorstroomt. Vooral in Zuid moet dat leiden tot minder files in de spits. Op het stadskantoor zijn be stuurders al weer bezig met de volgende rotonde: de kruising Troelstralaan/W esterstraat/Ri n gbaan-West. Medio volgend jaar moet de aanleg beginnen. De kruising verliest dan ook haar verkeerslichten, zodat het verkeer op de ringbaan minder oponthoud heeft. Alleen bij de Ringbrug staan dan nog ver keerslichten. De Troelstralaan/Westerstraat is vooral voor fietsers de belang rijkste verbinding tussen de wijk Goese Polder en de binnen stad. Met het oog op het intensie ve fietsverkeer wil de gemeente de rotonde voorzien van twee fietstunnels. Dat maakt de ro tonde wel duurder: zo'n ander half miljoen euro. De gemeente hoopt dan ook op een flinke bijdrage uit de ver- keersknelpimtenpot van het Rijk. De provincie zorgt voor de verdeling van die rijksgelden. PietKleemans SIKZEE - De wachttijd schuldhulpverlening op iiiwen-Duiveland is in de vi- an de cliëntenraad 'onaan- jbaar lang'. Dat schrijft de d in een brief aan de snte Schouwen-Duive- De gemeente zegt hard te ui aau verkorting van de tlijdmaar durft niet te zeg- «anneer dat doel bereikt slandelijk meldpunt schuld- terlening is in december tan start gegaan. Al direct ie start bleek de behoefte hulp bij schuldsanering :te zijn. In twee weken tijd jen zich al elf mensen met üen bij de gemeente. In de maanden na oprichting ie! meldpunt kwamen bij gmeente gemiddeld per i 15 aanvragen voor hulp huidsanering binnen, mei 2004 was het aantal uagen opgelopen tot negen- i waren toen nog 56 hulp behandeling. De ■lijd liep op tot gemiddeld weken en dat was voor wen-Duivelands dage gemeentebestuur aanlei- ïin te grijpen. Besloten Ide personele inzet te ver- ilen en dat betekende in de ijk dat van de halve ar- laats en hele werd ge- Uitgangspunt voor het EN - Leerlingen en i van vier basisscholen in u-stad inventariseren vol- tweek de verkeersstromen Je scholen en de knelpun- die routes. sentarisatie, een initiatief i; gemeente Tholen, is on- slvan het pi'oject Veiliger School. Tijdens het onder- ïordt bekeken hoe de leer- naar school komen. De en geven met een draadje a grote kaart aan via welke naar school komen. Zo ■in één oogopslag duide- ?ar de verkeersstromen in iioolomgeving zich bevin- De resultaten worden ge- om de veiligheid onder- ïvergroten. 2orgklachten: 510231231 raandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; adags tot 12.00 uur OACTIE aOUWEN-DUIVELAND ïhtweg 23a Rbus 80 WABZIERIKZEE '0111-454647 Ï0111-454657 "eil; redzzee@pzc.nl =rcel Modde (chef) sKleemans fïrikow ^Soesman •ita Lanting d/Boogert (sport) "IRALE REDACTIE fonspark 28 Sbus3l 53 AA GOES Ü°113)315500 t(ö113)3i 5669 -3|t redactie@pzc.nl iERNET iv.pzc.nl "sik web@pzc.nl college was daarbij halvering van de maximale gemiddelde wachttijd. In die opzet is de gemeente ge slaagd, maar de cliëntenraad wil nog een flinke stap verder gaan. Een wachttijd van vier we ken is, zegt secretaris van de Cliëntenraad H. Thijsse, nog steeds onaanvaardbaar. ,,Een cliënt die bij de gemeente om hulp vraagt, zit vaak behoorlijk in de problemen. Zo iemand kun je geen vier weken laten wachten. We weten ook wel dat de wachttijd al een stuk korter is geworden, maar het is ge woon nog niet genoeg. Wij wil len als cliëntenraad dat de wachttijd terug wordt gebracht naar maximaal twee weken en dat moet ons inziens ook haal baar zijn." Wethouder G. Houtekamer gaat er vanuit dat het op termijn lukt de wachttijd tot twee weken te rug te brengen. Er is momenteel volgens hem sprake van een lichte daling van het aantal hulpvragen. Dat in combinatie met de reeds doorge voerde verdubbeling van de per sonele inzet moet op termijn het gewenste effect hebben. Daarbij krijgen 'crisisgevallen' - als bij voorbeeld huisuitzetting dreigt - altijd voorrang. „En dan praat je toch over één op de zeven ge vallen." Schuldhulpverlening is in veel gevallen een zaak van lange adem. Vaak is drie tot vier jaar nodig om mensen weer met een schone lei - zonder schulden - te laten beginnen. Naar schatting 40 tot 50 procent van de hulpvra gers moet rondkomen van een uitkering, maar ook mensen met een redelijk of zelfs goed inko men blijken in de financiële pro blemen te komen. Echtscheidin gen zijn een niet onbelangrijke factor, maar veel mensen blij ken ook simpelweg niet goed om te kunnen gaan met geld. Mo bieltjes, merkkleding en flitsen de scooters zorgen voor forse schulden onder jongeren. Ook de invoering van de euro wordt vaak als boosdoener genoemd. Astrid de Ruiter-van Kleeff voor de boerderij waar ze een logeeradres voor ADHD-kinderen gaat opzetten. door Ali Pankow OUWERKERK - Ze heeft het vaak te horen gekregen van leerkrachten op de basisschool: „U hebt makkelijk praten. U hebt er maar twee, maar met een klas met 28 kinderen is het echt veel moeilij ker." Als moeder van twee zoons met adhd pleitte Astrid de Ruiter-van Kleeff uit Rozenburg voor wat meer ge duld en aandacht voor haai" kinderen binnen het onderwijs. „Die docenten hadden gelijk toen. Als moeder had ik ervaring met adhd. over lesgeven kon ik geen oordeel hebben. Toen ik in ver wachting was van de derde, besloot ik daar iets aan te gaan doen", vertelt de initiatiefneemster van de zorgboerderij voor adhd-kinderen die zij dit jaar aan de Vissersweg in Ouwerkerk gaat reali seren. Astrid begon op haar 32e in deeltijd met de opleiding aan de pabo. Eerder in haar loopbaan was zij assistent-make laar en daarna kapster. Ze verklaart snel even die opmerkelijke ommezwaai. „In de makelaarsbranche werden het steeds meer nieuwbouwprojecten en daardoor werken in het weekend. Dat vond mijn toenmalige man niet prettig. Toen ben ik maar kapster geworden." Tijdens haar constante zoektocht naai de beste hulp voor haar gezin, met in middels tweede echtgenoot én een der de kind met adhd, neemt Astrid het heft in eigen hand en wapent ze zich met meer en meer kennis. Astrid weet wat het betekent voor een gezin steeds ver der geïsoleerd te raken. „Je laat bezoek aan familie en kennissen op den duur bijvoorbeeld maar achterwege. De kin deren kunnen hun schoolrapporten nooit laten zien. Daar staan altijd de zelfde klachten over 'te druk' en 'niet-geconcentreerd' op." Astrid de Ruiter heeft zich de afgelopen acht jaar ontwikkeld tot autoriteit op het gebied van adhd-hulpverlening, zo wel aan ouders als aan kinderen. Zij maakt deel uit van het landelijk net werk van kinderartsen en andere des kundigen die in deze aandoening zijn gespecialiseerd. Haar scriptie voor de' Pabo kreeg een boekvorm en wordt da gelijks geraadpleegd door de telefoni sche hulpdienst van de Stichting Ba lans, een organisatie waar ouders met praktij kvragen aankloppen. Zij heeft zelf voor de klas gestaan en be geleidt nu pabo-studenten bij hun stage in het basisonderwijs. Haar uitleg over adhd is glashelder: „Ik vergelijk het met een computer met allemaal mappen om bestanden op te bergen. Kinderen met adhd bergen hun 'bestanden' in ver keerde mappen op. Met het bestand waarmee wij onze emoties sturen, pro beren zij bijvoorbeeld een rekenop dracht op te lossen. Ze kunnen niet snel reageren op een waag, omdat ze het ant woord niet direct paraat hebben. Ze hebben tijd nodig om te zoeken naar de juiste map." Verder signaleert Astrid de extra impul sen die deze kinderen nodig hebben om geconcentreerd te raken. Volgens haar heeft gedragsverandering alleen kans van slagen op basis van me dicatie in combinatie met gedragsbege- foto Marijke Folkertsma leiding. Haar boek ligt binnenkort in al le 2000 ziekenhuizen in Nederland ter inzage, compleet met antwoordbon voor mensen die het zelf willen aan schaffen. „Er is een oplage van 10.000 exemplaren en voor mij is dat een be langrijk stukje voorfinanciering voor de zorgboerderij", zegt de initiatiefneem ster. Zij heeft er alle vertrouwen in dat deze voorziening begin 2006 in gebruik wordt genomen. Haar concept wordt door tal van zorgin stellingen omarmd. Kinderen met adhd kunnen er een weekend lang vertoeven. Ouders zijn even verlost van hun druk ke kroost, wat hen ontlast, en horen bij het ophalen geen klachten over het ge drag. „Hier krijgen de kinderen een 'Goed gedaan-rapport' mee, omdat ze echt ook weieens iets goeds doen. Boven dien verplicht zo'n rapport de begelei ders hier specifiek op de positieve din gen te letten", zegt Astrid. De uitvoering van de plannen vergt nog wel veel werk. Zij hoopt erop dat men sen met 'groene vingers' zich melden om als vrijwilliger te helpen erf en tui nen van de boerderij voor te bereiden op de zomer. door Frank Balkenende GOES - Jongerenplatform Young Goes Active krijgt maxi maal 4500 euro subsidie van de gemeente Goes om zaterdag 11 juni een popfestival voor begin nende bands te houden. Het gratis toegankelijke festival op de Grote Markt wordt op touw gezet onder de vleugels van het jubileumfeest Goes 600 jaar. Het moet om 17 uur begin nen en om 23 uur eindigen. Een werkgroep van het Jonge renplatform, die bestaat uit jon geren van twaalf tot achttien jaar, spoort zelf beginnende bands op. De leden mogen niet veel ouder zijn dan twintig jaar. De jongeren maken gebruik van hun eigen netwerk. Daarom zul len schoolbandjes rijk vertegen woordigd zijn op het festival. Volgens jongerenwerker P. Re- mijn, die de festivalorganisato ren begeleidt, is het de bedoe ling om nog breder te gaan wer ven. Daarom zal nog een aan- meldadres bekend worden ge maakt. De deelnemende bands zullen vooral uit de gemeente Goes ko men, maar een absolute voor waarde is dat niet. Hoofdact De hoofdact is al bekend: de twaalfkoppige ska- en reggae- formatie Tapharheejl, die haar wortels in Goes heeft. Ook de jonge lokale band Outsmarted mag het podium op. Beginnende bands mogen twintig minuten spelen, groepen met meer erva ring krijgen meer tijd. Remijn is blij met de subsidie toezegging van de gemeente. „Dan kunnen we in elk geval een podium en een goede ge luidsinstallatie huren." Het popfestival wordt de twee de activiteit van Young Goes Ac tive. Sinds vorig jaar houdt het j ongerenplatf orm alcoholvrij e discoavonden in discotheek Opa Kees aan de stadshaven. Die zijn bedoeld voor jongeren van dertien tot zestien jaar. DOMBURG - Veerse ambtenaren gaan zuiniger en milieu vriendelijker autorijden. Medewerkers van de gemeente die gebruik maken van de dienstauto's hebben gisteren een training gekregen in het zogenoemde Nieuwe Rijden. Door sneller op te schakelen, het toerental laag te houden en eerder gas los te laten voor het remmen, wordt de koolstofdioxide-uitstoot terug gebracht en het brandstofverbruik met tien procent ver minderd. De gemeente doet aan dit Nieuwe Rijden mee omdat het terugdringen van de koolstofdioxide-uitstoot een van de doelen is uit het milieubeleidsplan. VLISSINGEN - Een 39-jarige man zoncler vaste woon- of verblijfplaats is donderdag even na middernacht aange houden in de stationshal in Vlissingen. De man had gedronken en weigerde tot drie maal toe de hal te verlaten. Bij zijn aanhouding beledigde hij de agen ten. Hij is overgebracht naar Torentijd. De verdachte is giste ren in de loop van de dag weer vrijgelaten met enkele be keuringen op zak. VLISSINGEN - Bij veertien van de 64 Vlissingers met een uitkering is fraude geconstateerd, waarna de bijstand is beëindigd. Dat is geconstateerd door sociale recher cheurs, die onlangs bij de Vlissingers op huisbezoek zijn geweest. De rechercheurs onderzoeken of de uitkeringsge rechtigden geen onwaarheden hebben opgegeven aan So ciale Zaken. Bij enkele personen met een uitkering bleek dat zij niet meer op het opgegeven adres woonden. Een aantal ande ren woonden samen. Het team Sociaal Rechercheurs werkt samen in Vlissingen, Middelburg, Schouwen-Duive- land en Goes. In alle gevallen wordt de bijstand terugge vorderd en wordt nog onderzocht of er een boete moet worden opgelegd. VLISSINGEN - Een 31-jarige Vlissinger is gistermiddag op het Stationsplein in Vlissingen aangehouden wegens bedreiging van een conducteur. De man werd door een conducteur aangesproken toen hij aan de zijkant van het perron stond te urineren. Toen de man werd verzocht het perron te verlaten, bedreigde hij de conducteur. De Vlis singer was onder invloed van alcohol. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Ook kreeg hij een bekeuring voor wildplassen. TERNEUZEN - De rampenoefening in de Westerschelde;- tunnel, die donderdag zou worden gehouden, gaat op die dag niet door. De regionale brandweer en de gemeenten Terneuzen en Borsele laten weten dat hun mensen het door een groot aantal oefeningen nu te druk hebben voor de nachtelijke oefening. De tunneloefening wordt verscho ven naar een later tijdstip. Dan kunnen naar verwachting ook meer mensen deelnemen. ZIERIKZEE - De kledingbeurs Zierikzee houdt vrijdag 1 en za terdag 2 april een kinderkleding- beurs in zorgcentrum Borren- damme. Vrijdagavond kunnen de spullen ingeleverd worden tussen 19.30 en 21.30 uur. De verkoop is zaterdag tussen 10.00 en 11.30 uur. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET, Kapelle -Tel.0113-33j :KIIMü '.NL door Piet Kleemans DREISCHOR - Ze komen voor één keer weer bijeen, de mensen achter de Zierikzeese concertse rie Ars Musica en wel zaterdag 2 april tijdens een benefietcon cert ten bate van Azië. Het con cert wordt gehouden in de Adrianuskerk in Dreischor en het wordt een muzikale reis van Nederland naar Sri Lanka. De Stichting Ars Musica werd destijds opgericht met als doel professionele musici en goede amateurs van eigen bodem te la ten optreden voor Schou- wen-Duivelands publiek. De meeste concerten werden gege ven in de Lutherse kerk in Zie rikzee. Later veranderde de sa menstelling van het bestuur van de stichting en fuseerde men met een andere stichting, die zich eveneens inzette voor het geven van kamerconcerten. Die nieuwe stichting is inmiddels ter ziele. Op initiatief van zange res Liesbeth Franken komen de oprichters van weleer voor één keertje weer bij elkaar. Aanlei ding voor die hereniging zijn de acties van de Stichting Schou- wen-Duiveland Helpt Azië voor de wederopbouw van de door de tsunami gebieden in Azië. Er is nog veel geld nodig en daarom besloten de musici die destijds Ars Musica oprichtten hun steentje bij te dragen aan de leni ging van de nood. Het concert in de Dreischorse Adrianuskerk wordt gegeven door pianistes El lengard Jense en Cathy Kotoun, zangeres Liesbeth Franken, gita rist Dik de koning en organist/pianist Mar van der RENESSE - The Kings of Cool treden zondag 3 april op in Grand café Helder in Renesse. Speciale gast is zanger Eric van Schaik, bekend van onder meer Bad Hairday. Tijdens het optre den worden tal van Elvis Pres ley-hits gespeeld. Daarnaast spe len de Kings of Cool eigen mate riaal en covers van onder meer Ray Charles, BB King en Jimmy Smith. Het optreden begint om 14.30 uur. Veer. Het vijftal wordt bijge-r staan door een vrolijk klarinet- tengezelschap, bestaande uit zes tien klarinettisten: docenten en leerlingen van de Zeeuwse mu ziekschool. Het programma gaat bestaan uit een muzikale reis van Nederland naar Sri Lan ka. En dat betekent dat bedjes van Blof worden gespeeld en ver volgens via onder meer Frank rijk, Spanje, Oost-Europa en Griekenland, Georgië en Rus land naar Sri Lanka reist. Dat vertaalt zich in Spaanse gitaar- soli, Joods-Europese en Georgi sche liederen. De concertgevers laten zich inspireren door Mous- sorgsky's Schilderijententoon stelling. Het benefietconcert ten bate van Azië begint om 20.00 uur. (Advertentie) (BI "7~1 05 S W CL vcö O CD O) I c "O 05o- _Q J2 c\j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39