IC Zorgboerderij adhd-kinderen Twist over eigendom nieuwbouwgrond ejongsails.nl Enthousiast onthaal voor Moby Dick j/ V uenburgse wil voorziening inrichten in Ouwerkerk ngerenhonk er doelwit irekers Brandbrief over ambulancezorg Vertraging door kapotte treinen Stationsbrug Middelburg gestremd Geld voor aanpak huiselijk geweld zeeuwse almanak Punk rules Nieuw: de Batavus GreenParks 0113-315649 pzc.nl redactie® pzc.nl ^31,4460 AA Goes entie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; inaal: 020-4562500. dag 25 maart 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 yCissingen RESTAURANT HET yie.es- en yisgerechten 3-gangen menu naar keuze voor slechts 18,50 Tel. reserveren: 0118 46 59 09 editie Schouwen-Duiveland •Ali Pankow SERKERK - Zeeland krijgt indelijke primeur van een jioerderij voor adhd-kinde- Dii logeeradres voor kinde- met concentratieproblemen nerraatig impulsief gedrag staan de Vissersweg in Ou- [erk. Initiatiefneemster is de Ruiter-van Kleeff uit iburg. Zij is voorzitter van adhd!', een stichting die richt op de realisering van specifieke zorgboerderij. Juiter is zelf moeder van zoons met adhd (en ade) in de leeftijd van ne- njftien en zeventien jaar. ^kijkervaringen brachten ïtoe zich te bekwamen als deskundige. In de volks- nordt de afkorting ver als 'Alle Dagen Heel ïetenschappelijke bena- Attention Deficit Hyper- qj Disorder en Astrid de inmiddels door de wol :d. maakt er tegenwoordig Altijd Doorgaan Hoopvol •aan'. nnitiatief van een zorgboer- jwordt door talrijke instan- aarmd. „Van de gemeente wen-Duiveland krijgen ile medewerking. Er zijn subsidietoezeggingen bin- nn het Oranjefonds en CZ irzekeringen, en de pro- heeft me al meerdere ke- igemoedigd een aanvraag Senen. De provincie wil in iaatie met Europees subsi voor tien verschillende erderijen in Zeeland ons 30.000 euro toekennen", Ruiter. Zij kan het ver- laartoe echter pas indie- LBURG - Voor de derde twee maanden tijd is er :n in jongerencentrum tndaele in Middelburg. In van woensdag op don- is de toegang opengebro- de kas is ongeveer ze ieuro meegenomen. [februari, 5 maart en afge- is op dezelfde ma le werk gegaan. De alumini- illuik is omhoog geschoven •ruit erachter is ingegooid, smputer, de televisie en de heeft de dader laten staan, id het elke keer gemunt op Vaste bezoekers van ons fencentrum weten dat de et een druk op de knop gaat. De inbreker echter lelkens de kas opengebro- Wight van het jongeren- ai werd woensdagnacht '■door een buurtbewoner inbrekers hoorde. „Ik ben toegegaan en heb de poli- jeschakeld. Die heeft nog Vervolging ingezet, maar nen als de gemeente haar bouw vergunning goedkeurt. Zover is het nog niet. „Omdat wij een zorgfunctie gaan vervul len op het platteland, moet er een artikel-19-procedure wor den aangegaan. Dat heeft wel wat tijd nodig." De Ruiter kreeg in haar eigen woonomgeving van de gemeente Hellevoetsluis weinig respons op haar plan. „Omdat mijn vader op Ouwer kerk woont, zijn we ons toen op Schouwen-Duiveland gaan rich ten", vertelt de initiatiefneem ster. Volgens haar wordt het pro ject tevens aangemerkt als con creet voorbeeld van 'Nieuwe Economische Dragers', oftewel een ander gebruik van agrari sche gebouwen. Het woonhuis, de loodsen en de stallen op de kruising van de Vissersweg met de Bloteweg bieden een goede basis voor haar plannen. Archi- tecte Elly van der Schelt, be kend van het atrium waarin het ministerie van VROM is gehuis vest, maakt het ontwerp voor zorgboerderij 'Ojee adhd!' „Het mag hier op geen enkele manier op een instelling lijken. Het moet een boerderij worden waar kinderen in een prettige sfeer en omgeving een weekend kunnen doorbrengen. Dus geen linoleum op de vloer zoals de ar- chitecte voorstelde, maar boe- renplavuizen", legt De Ruiter uit. Zij benadrukt dat deze voor ziening zich duidelijk moet on derscheiden van reeds bestaan de stedelijke logeeradressen voor adhd-kinderen. De jeugdi ge gasten kunnen hier straks in groepjes van zeven a acht deel nemers van vrijdagmiddag tot zondagavond komen logeren. De ouders hebben dan een week end rust en de kinderen zelf wor den onthaald op een gevarieerd sport-en spelprogramma. Voor de kosten van een logeerweek- end op de zorgboerderij kunnen ouders van adhd-kinderen een beroep doen op het persoonsge bonden budget, pagina 13 op zoek naar het beste voor adhd'ers Het mini-piratenschip Moby Dick vormt de nieuwste attractie op WaterLand Neeltje Jans. door Piet Kleemans NEELTJE JANS - 'Nog een keer, nog een keer', was de roep van de leerlingen van groep vijf van basisschool De Kirre- weie uit Burgh-Haamstede. Ze toonden zich laaiend enthousiast over schommel schuit Moby Dick, de nieuwste attractie op themapark WaterLand Neeltje Jans. Het mini-piratenschip werd gisteren of ficieel in gebruik genomen en dat was ook meteen het startschot voor het nieu we zomerseizoen op WaterLand. WaterLand-directeur A. van de Hoef verwacht veel van de jongste aanwinst van het themapark. „Voor de waterglij baan en bij de orkaanmachine staan al tijd lange rijen wachtenden en ik ver wacht dat dat met Moby Dick ook gaat lukken." Als het enthousiasme van de schoolkin deren gisteren opmaat is voor alle toe komstige gebruikers, gaat Moby Dick een drukbezette toekomst tegemoet. Maar Van de Hoef heeft nog meer pijlen op zijn boog. Het strand bij de centrale baai - vlakbij entreegebouw Delta Pla za - wordt in juli en augustus het toneel van een zandsculpturenfestival. Dat fes tival staat in het teken van Nehalennia, de godin die hier in de Romeinse tijd werd vereerd. Het wordt een heel spek takel, weet Van de Hoef. „Er komen sculpturen van bijna negen meter hoog. Er wordt bijvoorbeeld van zand een Ro meinse tempel gebouwd." Langs en in de centrale baai zijn van 29 april tot 28 oktober kinetische kunstwerken te be wonderen: in het oog lopende creaties van forse afmetingen. Het grootste kunstwerk dat getoond wordt, is bijna zeven meter hoog. En het zijn bepaald geen stillevens. De objecten zijn zo ge maakt dat ze voortgedreven door wind of water continu in beweging zijn. De buitenexpositie van kinetische kunst wordt door WaterLand in nauwe samen werking met de Stichting Dynamic Art Delta op poten gezet. Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan de brug die de twee landton gen van de baai bij Delta Plaza met el kaar verbindt. Als de brug klaar is - en foto Marijke Folkertsma Van de Hoef verwacht dat dat nog voor Pasen lukt - wordt de route van de Park- trein aangepast. Die moet nu nog keren, maar kan straks een compleet rondje over het parkterrein maken. Bruinvissen Van de Hoef speelt ook met de gedachte de baai door middel van netten 'af te sluiten' om vervolgens bruinvissen in de baai te laten zwemmen. „Maar daar ben ik nog over in onderhandeling met het Dolfinarium in Harderwijk. Vol gend jaar kan naar verwachting zeeaquarium Aquapolis - met 270.000 li ter inhoud het grootste aquarium van Zeeland - aan WaterLand toegevoegd worden. met meer te pakken Qoese projectontwikkelaar dwarsboomt overdracht gebied Noorderpolder Zierikzee Er is wel een signale- denk dat het niet lang liuurt voordat hij opge- worden." Het jongeren- ai zit na de inbraken met probleem. „We hebben risico van 1500 euro. Je schade zijn we nu al jaarbudget heen. We een beroep doen op de ge braad, zodat we een beter kunnen aanschaffen." door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Goese project ontwikkelaar J. van Garderen heeft bij de rechtbank het eigen dom van zeventien hectare (Advertentie) ftn glasheldere informatie op internet: het alfabet van Zeeland grond in het Zierikzeese uitbrei dingsgebied Noorderpolder ge claimd. Van Garderen voelt zich misleid door financieringsmaat schappij en grondeigenaar TRS. TRS, een Rotterdamse onderne ming, besloot twee weken gele den tot verkoop van haar ter rein voor ruim vijftien miljoen euro aan een consortium rond de Zierikzeese projectontwikke laar J. Bijdevaate. Volgens Van Garderen zijn daarmee eerdere afspraken met hem geschonden. Met de claim dwarsboomt hij vooralsnog een overdracht van het nieuwbouwperceel. TRS heeft een kort geding aan gespannen tegen de Goese pro jectontwikkelaar, dat naar ver wachting binnen twee weken dient. Daarin eist de in Zwitser land woonachtige directeur de vrijheid van handelen terug. Van Garderen daarentegen vraagt de rechter TRS te dwin gen tot levering van de gronden. Hij beweert 'zwart-op-wit een honderd procent overeenkomst' te hebben met betrekking tot aankoop van de woningbouw grond. „Anders heeft het ook seen zin een rechtszaak aan te gaan." Van Garderen noemt de hele gang van zaken 'onbegrijpe lijk'. Hij wist niet beter dan dat zijn bedrijf de nieuwe eigenaar zou worden van de grond in Zie rikzee, totdat hij begin maart in de PZC las over het akkoord tus sen TRS en het consortium van Bijdevaate, Van Velzen in Mid delburg en bouwgigant AM Wo nen. Bijdevaate betreurt de zake lijke strubbelingen rond het Zie rikzeese uitbreidingsplan in he vige mate. Zijn reden zelf in het bootje te stappen was juist om de impasse te doorbreken, die was ontstaan tussen de gemeen te Schouwen-Duiveland en de bouwpartner van TRS, Van Wij nen. Om de winstmarge te ver groten, wilde het Dordtse bouw bedrijf aanzienlijk meer huizen neerzetten dan het gemeentelijk kwaliteitsplan voorschrijft. Behoefte Bijdevaate heeft ook als make laar baat bij een snelle ontwik keling van de wijk. In Zierikzee bestaat grote behoefte aan nieu we koopwoningen. Hij ver trouwt op een uitspraak van de rechtbank in zijn voordeel. Bij devaate ontvinf pist.erpn ppn brief namens TRS aan de ge meente waarin wordt bevestigd dat de onderneming zijn belang in Noorderpolder aan het con sortium heeft verkocht. „Ik maak me dus geen zorgen." De schriftelijke verklaring waar mee Van Garderen schermt, is volgens Bijdevaate puur de cor respondentie die de Goesenaar zelf aan TRS stuurde, waarin hij er blijk van geeft belangstel ling te hebben voor de gronden. Aan die lezing houdt ook wet houder A. Croné zich voorals nog vast. Hij heeft TRS-direc- teur Rutger telefonisch om op heldering gevraagd. „Hij gaf aan dat Van Garderen 'denkt' een geschil met hem te hebben. Maar feitelijk is er niets aan de hand. Rutger heeft mij met abso lute zekerheid verzekerd dat hij een sluitende overeenkomst heeft met Bijdevaate. Zoals ik het begrijp heeft Van Garderen hem aangeboden zaken Le doen, maar had Rutger op dai mo ment zijn handen al niet meer vrij en is hij daar verder niet se rieus op ingegaan. Ik heb geen enkele reden om aan zijn ver haal te twijfelen." Dp Ppmppnt.p hppft nvpr Nnnrrlpr- polder nimmer met Van Garde ren gesproken, aldus Croné. „Dat ligt ook niet voor de hand, Wij hebben alleen belang bij de daadwerkelijke eigenaar. Wat er allemaal tussentijds gebeurt voordat het zo ver is, is eigenlijk ons pakkie-an niet." Vervelend De nieuwste strubbeling rond Noorderpolder is hooguit verve lend, vindt de wethouder. „De gemeente wil door met de voor bereidingen om nieuwbouw in die hoek mogelijk te maken. Ik ga er vanuit dat er snel klaar heid komt in deze kwestie en dat we het plan nog dit jaar ge woon integraal in procedure kunnen brengen. Wordt het een juridische bodemprocedure en daarmee een zaak van lange adem, dan beginnen we gewoon met de ontwikkeling van het stuk van de VOF Planontwikke ling Schouwsedijk. Hoewel ons in deze niks te verwijten valt, hebben we rekening te houden met de andere partij met eigen dommen in dat gebied. Die heeft part noch deel aan dit ge krakeel en wil toch ook eens een kppr hpoinnpn OUDDORP - De bestuurscommissie van Ambulance Zorg Regio Rijnmond (AZRR) - waaronder ook het Zuid-Hol landse eiland Goeree-Overflakkee valt - wil een gesprek met minister J. Hoogervorst van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport over de ambulancezorg in genoemde regio. Ook is een brief onderweg naar de bewindsman. Daarin wordt geprotesteerd tegen de methodiek die de minister hanteert voor wat betreft de spreiding van ambulances. Voorzitter van bestuurscommissie burgemeester van Vlaardingen T. Bruinsma: „De minister gaat uit van sprei ding aan de hand van postcodegebieden. Wij vinden dat daarmee te weinig rekening wordt gehouden met de loka le omstandigheden. Wij hebben zelf een eigen spreidings plan ontwikkeld. Dat is dynamisch en reëel en daarvan hopen wij de minister te kunnen overtuigen." VLISSINGEN - Twee treinen tussen Vlissingen en Roosendaal hebben gisteren problemen gehad door techni sche mankementen. De trein van 8.45 uur verliet Vlissin gen met 22 minuten vertraging. Dat kwam doordat een ka pot treinstel gerepareerd moest worden. De trein kon uit eindelijk op eigen kracht Roosendaal bereiken. De trein van 10.25 uur uit Vlissingen naar Roosendaal vertoonde ook gebreken aan een treinstel. Het bleek echter niet mo gelijk dat snel te repareren. Daarom is het afgekoppeld en is de trein ingekort vertrokken. MIDDELBURG - Door werkzaamheden is de Stations- brug in Middelburg voor de gehele scheepvaart afgeslo ten vanaf woensdag 6.00 uur tot en met donderdag 6.00 uur. Het gemotoriseerd verkeerd, fietsers en voetgangers zullen hiervan geen last hebben. Tijdens de stremming van maandag lukte het niet om ernstige schade aan de la gers van de Stationsbrug te verhelpen. Lagers zijn draai punten onder de brug. Nu is er een nieuwe aanpak verzon nen waarbij het opzetwerk, het mechanisme dat de brug stabiel houdt, grotendeels moet worden gedemonteerd. Hiervoor zal de brug 24 uur lang voor de scheepvaart afge sloten moeten worden. GOES - De gemeente Goes krijgt van de provincie een subsidie van 14.000 euro voor de aanpak van huiselijk ge weld. Zelf trekt ze daar hetzelfde bedrag voor uit. Met de 28.000 euro die zo beschikbaar komt, ontwikkelt de GGD een methode om geweld binnen gezinnen sneller en ge makkelijker te herkennen. Het is de bedoeling dat basis scholen en middelbare scholen daaraan meewerken. Onze dertienjarige Middelbur ger is een echte punker- après-la-lettre. Hij loopt rond in T-shirts van de Sex Pistols, draait plaatjes van The Ramo- nes, draagt af en toe een fiets- ketting om zijn nek en juicht het gebruik van veiligheids spelden als oorbel toe. En daar hoort het maken van harde muziek op elektrische gitaren bij. Gisteren was hij driftig met vrienden aan het musiceren toen hij opeens geschrokken naar de klok keek. „Oeps, ik moet weg." „Hoezo?" „Ben misdienaar, witte don derdag hè. Met uniek Batavus arrangement bij Landal GreenParks (Advertentie) niets meer te verbergen. Dove introduceert een nieuwe dagcrème, Dove Face Natuurlijke Glans Bescherming, waarmee je de dag letterlijk en figuurlijk stralend begint. Deze nieuwe crème van Dove bevat namelijk ingrediënten die de huid niet alleen intensief verzorgen en beschermen, maar ook optimaal gebruik maken van het licht en de reflectie daarvan waardoor iedere schoonheid van binnenuit straalt. Geniet van een stralende huid zonder make-up. Nieuw van Dove Face: Dagcrème met Natuurlijke Glans en Bescher ming zodat je de hele dag schittert. Ga snel naar uw Batavus dealer of check www.batavus.com Batavus introduceert met de GreenParks zijn nieuwste recreatiefiets Voor deze aanbieding geldt op=op. Buitengewoon comforta bel en altijd de perfecte zithouding De GreenParks is een fiets om heerlijk te genieten en heeft daarvoor alle ingrediënten in huis. Bij aankoop van een Batavus GreenParks ontvangt u nu tot 150,- korting op een uniek Batavus arrangement bij Landal GreenParks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37