ze. inderopvang wil ilek bij voetbalclub 'ZC Engelengeduld en mieren op details Eis werkstraf en therapie voor ontucht Goes' festival jonge bands krijgt subsidie 13 igelijk in één verblijf aan Vroonlandseweg Kapelle AAZET Slechthorenden Twist over nieuwbouwgrond Rampoefening tunnel afgelast Politie zoekt getuigen van ongeluk Portemonnee weg uit sporthal Bordes gestolen in Sint Annaland Noord-Beveland bezig met bewaking Banjaardstrand Eis vier jaar cel wegens dwingen meisje tot seks vrijdag 25 maart 2005 •iarmen van der Werf [IXE - Op het sportveld Vroonlandseweg in Ka- komt mogelijk één nieuwe emodatie voor kinderop- de voetbal- en korfbal de sportverenigingen als [opvang De Bevelanden in Se zitten omhoog. Voetbal- ^ing Kapelle heeft een ver til clubgebouw. De Kapelse idvereniging wil verhuizen je huidige locatie aan de in Wemeldinge naar je. De kinderopvang is ver- iovei'twee plekken, aan de selseweg en de Stationssin- kampt met ruimtege- »u mooi zijn al die voorzie- <i in één gebouw onder te ten, vindt de Kapelse wet- J. Herselman (WD). De lopvang kan overdag ge naken van ruimtes en de verenigingen 's avonds, doelmatig en financieel ekkelijk. Kapelle heeft de huisvesting van zowel tdverenigingen als de kin- vang subsidiegelden be- „En vanuit Brussel, [Europese Unie, zijn voor gecombineerde projecten igen mogelijk", weet Her- idvereniging Kapelle en inderopvang De Bevelan- lében oren naar het idee. bannen meer doen, als we andere partijen in zee realiseert T. de Jonge ie voetbalvereniging zich. volgens hem echter nog geen uitgemaakte zaak dat snbinatie wordt gezocht mderopvang. Twee praktij- iwr fysiotherapie hebben <se getoond om met de il nieuwbouw te plegen, ge: „We blijven ook daar- gesprek." d, directeur van kinder- enda WD Vliedberg, 14.00 u Mieren; Mrgklachten: ÏKI231231 baandag t/m vrijdag Arende de openingstij- Uaterdags tot 12.00 uur 3ACTIE 'elanden/tholen tonspark 28 Stbus31 aagoes 0113-315670 *0113-315669 >il: redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) 'id Hui be rs tevan der Jagt ^Janssen OPaardekam ndeVries (sport) "men van der Werf ntrale redactie "onspark 28 Stbus 31 jö AA goes (0113)315500 (0113)315669 "3il: redactie@pzc.nl iernet ^•pzc.nl Hail: web@pzc.nl opvang De Bevelanden, juicht het plan om met de sportvereni gingen een voorziening te gaan delen toe, maar zij houdt even als De Jonge een slag om de arm. Het kinderdagverblijf Dik- kertje Dap aan de Dijkwelse- weg en de buitenschoolse op vang Pension Hommeles aan de Slationssingel zouden eerst naar een nieuwe locatie bij het sportpark aan de Vroonlandse weg gaan, bij het tennispark. Brand wil die 'oude schoen' niet weggooien voordat zij zekerheid heeft over een nieu we. Volgens wethouder Herselman is het zo goed zeker dat de kin deropvang niet meer bij het ten nispark kan komen. De tennis vereniging heeft er grote moeite mee, omdat ze dan niet meer zou kunnen uitbreiden. Zet de gemeente dit toch door, dan is het wachten op een bezwaarpro cedure. „De kans dat we die verliezen, is groot", schat Herselman in, „omdat de kinderopvang dan op minder dan vijftig meter van een boomgaard komt. En vol gens de wet moet rond een boomgaard een spuitzone in acht worden genomen van vijf tig meter." Volgende week is er een bespre king over de gecombineerde ac commodatie van kinderopvang en sportverenigingen. Zo'n com binatie is niet uniek. In Tho- len-stad bestaat die al. De nieuwbouwwijk Zuidhoek bij Biezelinge is ook nog een op tie voor de kinderopvang, denkt wethouder Herselman. Brand van kinderopvang De Bevelan den weet niet of dat zo is. Pas over drie jaar zou daar iets ge- realiseeerd kunnen zijn, terwijl de kinderopvangorganisatie lie ver vandaag dan morgen in Ka pelle naar een nieuwe accommo datie wil. door Frank Balkenende GOES - Jongerenplatform Young Goes Active krijgt maxi maal 4500 euro subsidie van de gemeente Goes om zaterdag 11 juni een popfestival voor begin nende bands te houden. Het gratis toegankelijke festival op de Grote Markt wordt op touw gezet onder de vleugels van het jubileumfeest Goes 600 jaar. Het moet om 17 uur begin nen en om 23 uur eindigen. Een werkgroep van het Jonge renplatform, die bestaat uit jon geren van twaalf tot achttien jaar, spoort zelf beginnende bands op. De leden mogen niet veel ouder zijn dan twintig jaar. De jongeren maken gebruik van hun eigen netwerk. Daarom zul len schoolbandjes rijk vertegen woordigd zijn op het festival. Volgens jongerenwerker P. Re- mijn, die de festivalorganisato ren begeleidt, is het de bedoe ling nog breder te gaan werven. Daarom zal nog een aanmeld- adres bekend worden gemaakt. Deelnemende bands zullen voor al uit de gemeente Goes komen, maar een absolute voorwaarde is dat niet. De hoofdact is al bekend: de twaalfkoppige ska- en reggae- formatie Tapharheejl, die haar wortels in Goes heeft. Ook de jonge lokale band Outsmarted mag het podium op. Beginnende bands mogen twintig minuten spelen, groepen met meer erva ring krijgen meer tijd. Het popfestival wordt de twee de activiteit van Young Goes Ac tive. Sinds vorig jaar houdt het jongerenplatform alcoholvrije discoavonden in discotheek Opa Kees aan de stadshaven. Die zijn bedoeld voor jongeren van dertien tot zestien jaar. '•:EKACTIVITEITEN iN OP ZOOM - COC-café De r:Vrijdagavondcafé; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: voor ouderen; Jeugdsoosge- xomdijk, 19.00-22.30 uur: Jeugd- *iaf8jaar; HEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Soos; ERLAND - Jeugdsoos De Sik, Geopend voor de jeugd van ai met 20 jaar; HE - De Vroone, 13.30 uur: So- IGEN - Zwembad Den Inkel, 00 uur: Meer bewegen voor 55-plus; Ons Dorpshuis, 00 uur: Biljartclub senioren; Bingo EIDINGE - 't Waskot, 10.00-17.00 Ifen voor publiek; De Wemel, nr. Sociëteit; !KE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 jarten. Het miniatuurmuseum van Christi van Soelen is bijna klaar voor de opening door Leoni van de Schraaf GOES - Zodra je binnenstapt ben je net een reus. Alles om je heen is mini: een kleine snoepwinkel, een miniatuur- tuin en heel veel mini-mensjes. Sinds kort heeft de schepper van deze minia tuurwereld, Christi van Soelen, haar ei gen plek in het Goese Ambachtscen trum in de Hollandsche Hoeve. Morgen opent zij de deuren van haar museum Nostalgie in mini. „Natuurlijk werk je naar de opening toe, daar doe je het allemaal voor. Ik ben erg benieuwd wat het publiek van mijn museum zal vinden." Ze schat in dat ze blij zal zijn als het maandaga vond is. „Het belooft erg druk te wor den en omdat we aanstaande maandag, tweede paasdag, ook open zijn, zal ik aan het eind van de dag wel erg moe zijn Alles wat ze tentoonstelt, heeft ze zelf gemaakt. „Ik heb een idee en aan de hand daarvan maak ik samen met mijn man een ontwerp. Hij gaat dan aan de slag met het grove zaagwerk, de rest doe ik zelf. Sommige dingen koop ik, maar het meeste is van eigen makelij." Van Soelen gebruikt van alles voor haar miniatuurmuseum. Zo heeft ze van een oud theelichtje een poefje gemaakt en gebruikt ze de kaft van een agenda om schoenen en kinderwagens te maken. „Ik maak het liefst iets van niets." Wat opvalt, is dat Van Soelen erg veel aan dacht besteedt aan de details. „Vaak be palen de details de sfeer, en die vind ik juist zo belangrijk. Ik kan soms vrese lijk zitten mieren op de details." Engelengeduld Als iets niet precies naar haar zin is, heeft ze er geen problemen mee iets op nieuw te doen. „Soms maak ik iets wel vier of vijf keer voordat het echt naar mijn zin is. Daar heb je natuurlijk wel heel veel geduld voor nodig." Voorheen had Van Soelen alle spullen in bij haar thuis staan. „Soms kwamen mensen bij ons kijken, maar je weet te genwoordig niet meer wie je in huis haalt. Bovendien wist ik niet meer waar ik het allemaal kwijt moest." Ze geeft toe dat het kaal geworden is in haar woning. „Het Amsterdams grach tenhuis is echt een pronkstuk, dat thuis altijd in de woonkamer stond. Nu dat er niet meer is, lijkt de kamer ineens erg groot." Jacoba van Beieren Van Soelen is in het Ambachtscentrum terechtgekomen via haar nieuwe buur vrouw, de poppenmaakster. „Ik had van iemand een poppenhuis gekregen, maar dit paste niet bij mijn spullen en dus was ik op zoek naar iemand die het wilde hebben. Zo ben ik in contact geko men met de poppenmaakster. Ze kwam bij mij thuis kijken naar het huis en zei dat mijn werk zo mooi is, dat ik eigen lijk zou moeten exposeren. Toevallig wist ze dat er in het Ambachtscentrum een plekje vrijkwam en ze vroeg of het niet iets voor mij was." Om plaats te mogen nemen in het cen trum, moest Van Soelen een aantal van haar meesterwerken laten 'keuren' door de andere ambachtslieden. Speciaal voor deze keuring maakte ze een minia tuur van Jacoba van Beieren. „Dat was foto Willem Mieras een hele uitdaging, want er bestaan niet zo veel afbeeldingen van Jacoba. Uitein delijk is het me toch gelukt, met behulp van een oud, verkleurd schilderijtje." Overigens is Van Soelen het poppen huis dat ervoor zorgde dat zij in aanra king kwam met het Ambachtscentrum nog steeds niet kwijt. „Er geldt hier een concurrentieregel. Dat houdt in dat de ene winkel niets van de andere mag plaatsen of verkopen. Mijn kersverse buurvrouw mag het poppenhuis dus niet gebruiken." In 1995 begon Van Soelen aan haar mi niatuurwereld. Haar man raadde haar aan een oud poppenhuis op te knappen voor de eventuele kleinkinderen, omdat ze dat in de toekomst misschien niet meer zou kunnen, in verband met haar ziekte MS. Ze ging op zoek naar spullen voor het huis en kwam zo in de poppen wereld terecht. „Ik vond het meteen ge weldig en zei tegen mijn man 'dit wil ik doen'. Hij stimuleerde me vanaf de eer ste dag." Voortaan zal Van Soelen haar hobby ook uitoefenen in het Ambachtscen trum. „Ik ben nu bezig met een kappers winkel en een drogisterij. Het lijkt mij leuk het publiek te laten zien wat er al lemaal bij mijn ambacht komt kijken." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 72-jarige inwoner van Borssele stond in het dorp bekend als een lieve opa. „Waarom heeft de verdach te dan twee meisjes van negen en tien jaar seksueel mis bruikt?", vroeg gisteren in Mid delburg officier van justitie H. den Hartog zich af. „Woede en verdriet overheer sten. Het heeft de kleine gemeen- (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 schap geschokt", gaf de officier de ernst weer. Voor de giganti sche schade die de man bij de jonge slachtoffers heeft aange richt kon volgens haar geen straf te hoog zijn, maar welke straf? Dat was een lastig dilem ma, omdat ze rekening diende te houden met een aantal omstan digheden. Voorop stond dat de verdachte behandeld moet wor den in een kliniek voor seksuele delinquenten. Daarnaast eiste Den Hartog een half jaar elek tronische detentie met toezicht, 240 uur werkstraf en zes maan den voorwaardelijke gevangenis straf met reclasseringstoezicht. De ontucht met de meisjes be gon in 2000 toen de kleindoch ter haar vriendinnetjes meenam naar zijn woning, waar ze op za terdag meestal bleven logeren. Opa bekende de meisjes te heb ben betast. Dat gebeurde volgens hem tij dens het stoeien, maar ook be tastte hij de meisjes tijdens rit jes met de auto als ze bij hem op schoot zaten en verder op de traplift in de woning. De seks- spelletjes met het jongste slacht offer vonden tientallen keren plaats in een periode van twee jaar. Toen ze wegbleef vergreep hij zich aan het andere meisje. Hij heeft haar zeven keer in de zomer van 2002 misbruikt. Agressie De zedenzaak kwam aan het rol len toen een broer van een van de slachtoffers samen met zijn moeder verhaal ging halen. Toen de verdachte bevestigde aan zijn zusje te hebben geze ten, kon de man zich niet langer bedwingen en sloeg hij de man. Een buurman kwam te hulp. „Ik begreep de agressie", zei hij op zitting. Dat de impact voor de slachtoffers groot was bleek uit een brief van een moeder. „Mijn dochter komt huilend uit school, omdat ze wordt nagewe zen. Jij bent verkracht door opa, roepen ze naar haar." De seksu ele delicten hadden gevolgen voor het vrijwilligerswerk en verenigingsleven, waar de Bors- selaar uit werd gezet. „Hij wordt in het dorp met de nek aangekeken. Dat vindt hij erg, maar hij realiseert zich te weinig wat de slachtoffei-s moe ten doormaken", zei de officier. Raadsman M. van der Want voerde aan dat zijn cliënt alles heeft opgebiecht. „Hij is door het verlies van zijn sociale con tacten in een isolement geraakt. Thuis heeft hij de zorg voor zijn doodzieke wouw." De advocaat vond dat die aspecten moesten worden meegewogen in de straf maat. Aan een van de slachtof fers is een voorschot van 1134 euro schadevergoeding betaald. De rechtbank doet op 6 april uit spraak. GOES - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NWS) houdt maandag 4 april de lezing 'Luisteren, tot in je tenen.' De lezing vindt plaats in Hotel Terminus in Goes en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Goese projectontwikkelaar J. van Gar deren heeft bij de rechtbank het eigendom van zeventien hectare grond in het Zierikzeese uitbreidingsgebied Noor derpolder geclaimd. Van Garderen voelt zich misleid door financieringsmaatschappij en grondeigenaar TRS. TRS, een Rotterdamse onderneming, besloot twee weken geleden tot verkoop van haar terrein voor ruim vijftien miljoen euro aan een consortium rond de Zierikzeese pro jectontwikkelaar J. Bijdevaate. Volgens Van Garderen zijn daarmee eerdere afspraken met hem geschonden. Met de claim dwarsboomt hij voor alsnog een overdracht van het nieuwbouwperceel. TRS heeft een kort geding aangespannen tegen de Goese projectontwikkelaar, dat naar verwachting binnen twee weken dient. Daarin eist de in Zwitserland woonachtige directeur de vrijheid van handelen terug. Van Garderen daarentegen vraagt de rechter TRS te dwin gen tot levering van cle gronden. Hij beweert 'zwart-op-wit een honderd procent overeenkomst' te heb ben met betrekking tot aankoop van de woningbouw grond. TERNEUZEN - De rampenoefening in de Westerschelde- tunnel gaat komende donderdag niet door. De regionale brandweer en de gemeenten Terneuzen en Borsele laten weten dat hun mensen het 'door een groot aantal oefenin gen' nu te druk hebben voor de nachtelijke oefening. De tunneloefening wordt verschoven naar een later tijd stip. Dan kunnen naar verwachting ook meer mensen deelnemen, „wat de oefening ten goede zal komen." GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een bot sing tussen een zestienjarige fietser uit Heinkenszand en een bromscooterrijder. Het ongeval vond maandagmiddag plaats tussen 12.00 en 13.00 uur op de Vlasmarkt in Goes. De fietser werd vanachter aangereden door de scooterrij der. De fietser raakte door het ongeluk korte tijd buiten bewustzijn. De bestuurder van de scooter reed na de aan rijding door. De fiets en de MP3-speler van de jongen uit Heinkens zand werden vernield. Mensen die iets gezien hebben kun nen contact opnemen met het politiebureau in Goes. GOES - Een veertienjarig meisje uit Goes is woensdaga vond in een sportcomplex in haar woonplaats bestolen van haar portemonnee. Het meisje had de portemonnee in haar tas gedaan en de ze in de kleedkamer gelegd. In de portemonnee zaten waardepapieren. SINT ANNALAND - Bij een zuiveringsinstallatie aan de Oudelandseweg in Sint Annaland is in de nacht van maan dag op dinsdag een aluminium bordes weggenomen. Het bordes heeft een waarde van enkele duizenden euro's. door Harmen van der Werf KAMPERLAND - Op het Ban jaardstrand bij Kamperland komt dit seizoen zo goed als ze ker een reddingsbrigade. De besprekingen over de strand- bewaking bevinden zich in een afrondend stadium, laat burge meester C. van Liere van Noord- Beveland weten. De gemeente wil in zee gaan met de reddings brigades Goes en Domburg. Een extra financiële bijdrage van Noord-Beveland is nog nodig om alles te regelen. Van Liere verwacht dat de gemeenteraad daar volgende maand over zal beslissen. Hoeveel extra geld no dig is, houdt de burgemeester nog in het midden. Hij wil eerst de raad inlichten. Vorig jaar heeft Noord-Beve land al geprobeerd een reddings- MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg vier jaar cel geëist tegen een 21-jarige inwoner van Goes. De Goesenaar wordt ervan be schuldigd een meisje te hebben gedwongen tot het plegen van seksuele handelingen. De man had het slachtoffer op 24 april vorig jaar na bezoek van een dis cotheek in het uitgaanscircuit van Goes meegenomen naar zijn woning. Daar zou hij op de slaapkamer het meisje aan haar haren hebben getrokken en te gen haar hoofd hebben geduwd om haar te dwingen zijn seksu ele lusten te bevredigen. In eerste instantie had de Goese naar de beschuldiging steeds ontkend. Later was hij spraakza mer met dien verstande dat in zijn beleving het meisje uit vrije wil was meegegaan. Agenten hadden dezelfde nacht het slachtoffer in paniek en ver ward aangetroffen. Ze vertelde niet te weten wie het gedaan had, maar van de spermasporen die bij haar werden gevonden bleek het dna afkomstig te zijn van verdachte. Raadsman J. Willigers bepleitte vrijspraak. De strafpleiter meen de dat het meisje vrijwillig met zijn cliënt was meegegaan. Uitspraak op 6 april. brigade op het Banjaardstrand van de grond te tillen. De ge meenteraad stelde toen 30.000 euro beschikbaar. Dat bleek on voldoende. „En", verklaart Van Liere, „het was vorig jaar ook erg kort dag. Vandaar dat we voor komend seizoen al in het najaar met de besprekingen zijn begonnen." Op de Banjaard is wel bewaking geweest. Stichting Strandexploi- tatie Walcheren die dit organi seerde, trok zich vorig jaar ech ter terug. Uitbater J. van Halst van het strandpaviljoen op het Banjaardstrand hield toezicht op de aanwezige strandwach- ten. Het is de bedoeling, aldus Van Liere, om Van Halst bij de strandbewaking te blijven be trekken. Langs het Banjaardstrand kan vrij veel stroming staan, zeker langs het gedeelte dat zich dicht bij de stormvloedkering in de Oosterschelde bevindt. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33