Niet stappen met Pasen lartin Adams naar Oost-Souburg Name'n Number" Slim zoeken, snel vinden! Vasseur absent in tweede zwemloop jlharding is bezig met Igend seizoen Verdonk trainer militairen Oranje Topdartstoernooi in Terneuzen Napolitano snelste in Finale Emilia Etappezege Hunter in Catalonië Nieuwe Ferrari in Bahrein uitslagen Heinkenszand speelt maandag de topper tegen VCK Het handigste nummer van Nederland. KAPELLE - Het Gront- mij-zwemloopcircuit is morgen in Kapelle aan zijn tweede wedstrijd toe. Gro te afwezige op de 1000 me ter zwemmen en 10 kilome ter lopen is Remy Vasseur. Hij heeft van arts John IJ zerman het advies gekre gen rust te nemen. Vasseur kampt met een knieblessu re. Door de absentie van Vas seur ligt de weg naar de eindzege open voor Rob Musters uit Oud-Gastel, die de eerste zwemloop ver rassend won. Hij krijgt con currentie van plaatsgenoot Gerben van den Biggelaar. Bij de vrouwen staan slechts drie atletes op de startlijst, maar dat zijn niet de minsten. Zo komen Terèse van Lare, Bianca van den Kieboom (Scho ten) en Maaike Krimpen- fort uit Bergen op Zoom aan het vertrek. Bij de korte zwemloop over 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen staat Kat- ja Botman (Middelburg) op de lijst van favorieten. De zwemloop in Kapelle be gint om 14.00 uur in het Groen ewoudzwembad "to Adams is de grote publiekstrekker in Oost-Souburg. vrijdag 25 maart 2005 wb2 1 S - In de vijfde klasse B iet zondagvoetbal staat Vol ling met drie punten trooste- onderaan. Morgen speelt de degen Vosmeer, maandag it Lepelstraatse Boys. Bij bib uit Ovezande houdt men fcbter al meer met volgend <n bezig. esterende wedstrijden zeg- janvoerder Danny Sloot- (35) niet zo veel meer. Vol ing staat op een elfde en ie plaats met drie punten, punten minder dan num- i;en Ouwerkerk. Met nog redstrijden te gaan, is het prestie van het seizoen uit- n „We proberen er het bes- n te maken. De laatste we- begint het weer een beetje ien, daarvoor was er weinig sn motivatie." motivatie is weer een beetje gekomen nadat Slootweg, ss bestuurslid van de club Ovezande, de training heeft genomen van Jaap de Rid- De verbintenis met De Rid- werd eind januari 'in goed leg' verbroken. „Jaap kon ifeste jongens niet meer mo- en. Als kleine vereniging «afhankelijk van bepaalde iss en als die niet gemoti- izijn, houdt het op. Daar- hebben de jonge jongens zin om in het eerste te spe- Zij spelen liever eerst een .aar in het tweede. Het is ser dat ze zo'n mentaliteit a want het zijn talentvol lers. Dit seizoen hebben K met wat mindere goden endoen, en dat zie je terug resultaten. volgend seizoen is Cees an. oud-trainer van onder Colijnsplaatse Boys en ;2, als trainer vastgelegd, weg: „De meeste jonge jon- kennen hem. Ze zijn er nu tok al mee bezig. Hopelijk 5 zij volgend jaar onder iel in het eerste spelen." rad besloten om Goeman tussentijds voor de groep te n„Dat is niet bepaald ide- lekunt dan niks winnen. Ik khet seizoen gewoon af. Ik het al te veel verwachtin- seer, misschien dat we nog puntjes kunnen pakken", t Slootweg. GOES - Alfred Verdonk wordt met ingang van volgend seizoen trainer van het Nederlands militaire team. De veertigjarige oud-speler van de Goese rugbyclub Tovaal verbleef de afgelopen drie jaar voor zijn werk op Cura9ao en keert in juli terug naar Nederland. Verdonk was voor zijn vertrek naar Curagao al een jaar trainer van het mili taire team en had ook Tovaal twee seizoenen onder zijh hoede. Beide seizoenen eindigde de Goese formatie in de bovenste regionen van de tweede klasse zuid. TERNEUZEN - Er zijn vergevorderde plannen om in Ter- neuzen een topdartstoernooi te organiseren. Initiatiefne mer Walther van Acker zegt toezeggingen binnen te heb ben van toppers als Raymond van Barneveld, Martin Adams en Darryl Fitton. Het evenement zou op 4 juni moeten plaatsvinden. Van Acker wil door middel van het organiseren van een dergelijk toernooi de regio kennis laten maken met darts op hoog niveau. De organisatie werkt met een budget van 15.000 euro. Drie toppers hebben toegezegd mee te wer ken aan het evenement. Jean Paul van Acker, de nummer 48 van de wereld, completeert het deelnemersveld. Als de organisatie erin slaagt extra sponsors te vinden, kan het deelnemersveld nog met maximaal vier spelers worden uitgebreid. De initiatiefnemer wil het toernooi in het oude Philipscomplex houden. FINALE EMILIA - Danilo Napolitano heeft gistermiddag de derde etappe van de Internationale Wielerweek Cop- pi-Bartali gewonnen. De Italiaanse renner was na een rit over ruim 184 kilometer met start en finish in Finale Emi lia de snelste in de spurt. Napolitano hield onder anderen zijn landgenoot Francesco Chicci en de Argentijn Ruben Bongiorno achter zich. De Italiaan Franco Pellizotti bleef eerste in de algemene rangschikking. ANP PAL AU-S OLIT A I PLEGAMANS - Robert Hunter heeft gisteren de vierde etappe van de Catalaanse Week gewon nen. De Zuid-Afrikaanse wielrenner, in dienst bij de Zwit serse formatie Phonak, versloeg na een rit over 162 kilo meter van Baga naar Palau-Solita i Plegamans de Itali aan Claudio Corioni en de Spanjaard Angel Edo in de eindsprint. De Spanjaard Alberto Contador behield de lei derstrui. ANP LONDEN - De nieuwe Ferrari zal volgende week tijdens de Grote Prijs van Bahrein zijn debuut maken. De F2005 werd woensdag uitgebreid getest door zevenvoudig we reldkampioen Michael Schumacher en daarbij zijn de technici niet op problemen gestuit. „De beslissing is geval len", zei een woordvoerder gisteren. „We nemen de twee nieuwe auto's naar Bahrein." Aanvankelijk zou de Italiaanse renstal de F2005 pas tij dens de GP van Spanje, in mei, introduceren. Mede door de tegenvallende resultaten is het debuut van de nieuwe auto vervroegd. ANP/RTR New York. NBA. Charlotte Bobcats - Phoenix Suns 105-120, Toronto Raptors - Chicago Bulls 85-94, Indiana Pacers - San Anto nio Spurs 100-93, New York Knicks - Boston Celtics 107-82, Minnesota Tim- berwolves - New Orleans Hornets 107-102. Philadelphia 76'ers - Detroit Pistons 107-84, Golden State Warriors - Dallas Mavericks 97-109, LA Clippers - Milwaukee Bucks 116-108. Eerste klasse: SSV65-ZVO/' Good- bookers 6-9. Tweede klasse: SSV' 65 3-Biezentrappers/ADO 4-5, Pubbles 2-Apollo'69/Snackbar Grote Markt 12-10, Amigo's/De Post-Kloetinge 2-3, Pubbles-FM Sranang 2 6-12. Jakarta. Indonesisch Open, Europe se Tour. Stand na 1e ronde: 1. Atwal (Ina), Hoey (Ier) 62 slagen (-8), 3. Cort (Eng), Williams (ZAf) 63, 69. Van der Valk (Ned) -1 (9 holes gespeeld). Bijzonderheid: eerste ronde werd afge broken wegens duisternis na onderbre king van twee uur wegens onweer. 57 spelers maken vandaag eerste de ronde af. Miami. Mannen. Eerste ronde: Ferrero (Spa) - Evans (VSt) 6-2 6-4, Nieminen (Fin) - Saulnier (Fra) 6-2 7-6 (4), Björkman (Zwe) - Mir- nyi (WRu) 2-6 6-4 6-1, Andrejev (Rus) - Almagro (Spa) 7-6 (4) 2-6 7-6 (12), Blake (VSt) - Carisen (Den) 6-3 6-2, Monfils (Fra) - Llodra (Fra) 3-6 6-4 6-3, Schüttler (Dui) - Starace (Ita) 7-6 (4) 5-7 7-6 (5), Ru- sedski (GBr) - Seppi (Ita) 4-6 6-4 6-4. Miami. Vrouwen. Eerste ronde: Cray- bas (VSt) - Razzano (Fra) 4-6 6-3 6-2, Shaughnessy (VSt) - Fedak (Oek) 6-3 6-0, Spears (VSt) - Stosur (Aus) 7-6 (5) 4-6 6-1, Peer (Isr) - Domachowska (Pol) 6-2 2-6 7-5, Castano (Col) - Foretz (Fra) 6-1 6-3, Jidkova (Rus) - Bondarenko (Oek) 6-2 6-0, Pratt (Aus) - Tanasugarn (Tha) 6-3 6-2. Ronde van Normandië, derde etap pe Elbeuf - Fiers: 1. Pétilleau (Fra) 201 km in 5.05.50 (39,433 km/uur), 2. Reus (Ned), 3. Legrix (Fra) 0.41, 4. Haddou (Fra), 5. Karpats- jev (Rus), 6 Delpech (Fra); 8. Dekkers. 10 Rooijakkers, 11. Lucassen, 16. Van Schalen, 19. De Maar, 21. Heijboer, 36 Elijzen. Algemeen klassement: 1 Reus 13.30.53, 2. Pétilleau 0.08, 3. Garrido Mayorga (Arg) 0.37, 4 Heijboer (Ned) 0.45. 5. Elijzen (Ned) 0.46; 9. De Maar 0.52, 12 Dekkers. 17 Van Schalen 0.57, 30. Rooijakkers 1.05. 43. Hermes 1.14, 47 Mohlmann 1.15, 50. Lucassen 1.19. Internationale Wielerweek, derde etappe Finale Emilia - Finale Emilia: 1. Napolitano (Ita) 184,1 km in 4.37.05 (39,865 km/uur), 2. Chicchi (Ita), 3. Bon giorno (Arg), 4. Pozzato (Ita), 5. Svorada (Tsj), 6. Marcato (Ita); 147 Moerenhout Algemeen klassement: 1. Pellizotti (Ita) 12.30 4047. 2. Facci (Ita) 0.04, 3 Mazzanti (Ita) 0.24; 52. Moerenhout 10,30. Catalaanse Week, vierde etappe Ba- ga - Palau-Solita i Plegamans: 1 Hunter (ZAf) 162 km in 3.58.14, 2. Co rioni (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Bileka (Oek), 4. Righi (Ita), 6. Jufre (Spa). Algemeen klassement: 1. Contador (Spa) 16.56.17, 2. Arreitunandia (Spa) 0.07,3. Koldo Gil (Spa) 0.13. yelsman doet mee aan dartstoernooi in sporthal de Belt door Ron de Waal en Roeland van Vliet HEINKENSZAND - Heinkens zand, koploper in de vierde klas se A, speelt maandag thuis te gen VCK, de nummer twee in de stand. Het verschil op de rang lijst bedraagt aan de vooravond van de topper vijf punten. „Maar de stand is vertekend", waarschuwt Heinkenszand- spits Remko van der Does. „We staan in verliespunten eigenlijk exact gelijk." Heinkenszand is bezig aan een wervelend seizoen. De ploeg van trainer Raymond Mohr won ze ventien keer en speelde vier keer gelijk. Verloren werd er nog niet. Toch zit er één smetje op het seizoen. De uitwedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys werd in de 77e minuut gestaakt, na dat Heinkenszand-supporter Willem Dubbeldam stennis had geschopt. Dat duel moet op een nog nader te bepalen datum uit gespeeld worden en is dus nog niet in de stand verwerkt. „Op het moment dat het gestaakt werd, stond het 2-2", weet Van der Does. „Het zal denk ik nog heel moeilijk worden om in de resterende tijd een keer te sco ren. Dus als die wedstrijd in een gelijkspel eindigt - en daar hou den we nu voor het gemak maar rekening mee - dan staan we nu op elf verliespunten. En dat zijn er evenveel als VCK er heeft. Ai- leen heeft die ploeg ook nog een wedstrijd minder gespeeld." Dat het Heinkenszand deson danks voor de wind gaat, kan Van der Does, die een eigen auto bedrijf heeft, niet ontkennen. „Het gaat er allemaal heel ont spannen aan toe", vertelt hij. „Iedereen heeft veel vertrouwen in een goede afloop van de com petitie. Vooraf hadden we ons ten doel gesteld een periodetitel te pakken. Maar nu draaien we volledig mee om het kampioen schap. En als we de titel niet pakken, nemen we in elk geval een periodetitel over van VCK en gaan we de nacompetitie in." Binnen het team is er het hele seizoen al rust. „Als er door ie- een toernooi organiseren zonder bekende naam zijn er meestal zo'n vijftig a zestig mensen", vertelt Pasman. „Je kunt wel merken dat er nu meer aanmel dingen zijn, omdat Adams en Krappen meedoen. Veel mensen komen natuurlijk om hen te zien gooien. En de kans is aan wezig dat ze zelf een wedstrijdje tegen hen kunnen gooien." Want Adams en Krappen doen gewoon mee aan het toernooi en komen dus niet slechts voor een demonstratie. „Dat Adams deelneemt aan het toernooi leek ons leuker en hij wilde dat zelf ook. Misschien dat hij op het einde van de avond nog wat demonstratie wedstrijdjes wil gooien, maar dat zien we dan wel. Voor de zondagmiddag hebben we in ie der geval een aantal goede dar ters van De Belt uitgenodigd, die dan wat langer tegen Adams kunnen gooien." Een belangrijke rol bij het vast leggen van de 48-jarige Engels man was weggelegd voor Cees van Leeuwen (55). Hij is echtge noot, coach en zaakwaarnemer van Karin Krappen (31). „Door hem konden we toch wat makke lijker contacten leggen. Hij darts zelf ook in de Zeeuwse competitie. Uiteraard was het niet moeilijk om Karin te strik ken; zij speelt wel vaker in Zee land. Het is de eerste keer dat we een toernooi organiseren met een grote naam. Via Van Leeu wen hebben we vorig jaar wel een trainingsavond met John Boy Walton (winnaar van de Embassy in 2001) kunnen orga niseren. En nu hebben we Adams voor het toernooi. Hij komt natuurlijk niet voor niks, maar die kosten hopen we er uit te halen met het inschrijfgeld en de omzet van zondag." Met de goedlachse Brit heeft Pasman een echt dartsfenomeen weten te strikken. Hij speelt sinds jaar en dag mee aan de in ternationale top, is aanvoerder van het Engelse team en tevens de huidige nummer twee van de wereldranglijst. In zijn loop baan won hij vele titels en kam pioenschappen. Erelijst De belangrijkste titel ontbreekt echter nog op zijn erelijst. Het officieuze wereldkampioen schap, het Lakeside World Championship (voorheen Em bassy geheten) in het Engelse Frimley Green won hij nog nooit. Dit jaar verloor hij in de finale van Raymond van Barne veld. Pasman heeft geen moeite ge daan om de Haagse nummer één van de wereld te benaderen voor zijn toernooi. „Ik heb altijd een sterke voorkeur voor Engel sen. Die zijn gezelliger. En Adams vind ik meer een per soonlijkheid dan Van Barne veld. Hij is te professioneel en te serieus voor zo'n toernooi." Tijdens het toernooi zullen man nen en vrouwen tegen elkaar spelen, omdat er te weinig vrou wen zijn voor een apart toer nooi. Er wordt begonnen in pou les van vier, waaruit de beste twee darters doorgaan. Vervol gens zal er volgens het knock-outsysteem gespeeld wor den. Het toernooi begint zondag avond om 20.00 uur en wordt ge houden in sporthal De Belt in Oost-Souburg. mand eens een pas op de plaats gemaakt moet worden, wordt dat moeiteloos geaccepteerd. Er zijn nooit noemenswaardige strubbelingen binnen de groep, iets wat zeker ook een verdien ste is van trainer Raymond Mo hr. We beseffen nu maar al te goed dat we in een situatie ver keren waarin alles op het kam pioenschap gegooid moet wor den, iedereen maakt zich onder geschikt aan dat belang. Als je de nacompetitie, wat meer een loterij is, kan ontlopen, dan moet je dat zeker niet nalaten." De dertigjarige Van der Does speelde tot dusver pas zeven wedstrijden. Aan het begin van het seizoen had hij de trainer verteld dat hij het wat rustiger aan wilde doen en dat hij wel in het tweede elftal wilde gaan voetballen, maar Raymond Mo hr deed toch een beroep op hem. Hij stond aan het begin van het seizoen steeds in de basis, tot hij geblesseerd raakte aan zijn ham strings. Hij werkte enkele maan den aan zijn herstel en speelde een paar duels in het tweede team. „De laatste paar weken ben ik gelukkig weer volledig fit en dus hoop ik een heel mooi slot van de competitie mee te mogen maken." Vergeven Als het even kan, zou hij er ook nog een paar in willen schieten. „Ik heb er pas één gezet", zegt hij wat verontschuldigend. „Ik ben nu eenmaal een spits die niet makkelijk scoort. Meestal word je daar op afgerekend, maar ik denk dat de mensen me het wel vergeven. Ik ben name lijk iemand die hard werkt en dat wordt ook gewaardeerd. Ik ben degene die de verdediging van de tegenstander moet sto ren, oorlog maakt en veel loopt voor de anderen." Gerben Men- heere en Ermo Cappon hebben dit seizoen twaalf keer ge scoord, Joeri Weststrate al der tien keer. „Tja, dat zijn jongens die maar een halve kans nodig hebben", weet Van der Does. De Bevelandse ploeg heeft over het middenveld en de verdedi ging ook niet te klagen. Hein kenszand hoefde dit seizoen pas zeven tegentreffers te incasse ren, de twee goals van Colijns plaatse Boys nog niet meege teld. Van der Does: „Dat komt doordat we zo'n goed midden veld hebben. Onze verdediging komt bijna nooit onder druk te staan, omdat we de slag op het middenveld meestal winnen." Tegen VCK is dat ook het strijd plan. „We moeten zorgen dat we op het middenveld de baas zijn. En dan moeten we proberen er een paar keer goed uit te komen. We hebben goede spelers op de vleugels, die prima voorzetten kunnen afleveren. Maar we moe ten wel oppassen voor de snelle backs van VCK, die ook ver op kunnen komen." De wedstrijd is op maandag. Op paaszondag doet de ploeg dus rustigaan. „We hebben de ge woonte om met Pasen met de he le ploeg te gaan stappen. Maar dat zullen we dit jaar maar niet doen. We moeten wel helemaal fit zijn voor de topper", lacht Van der Does. Heinkenszand-spits Remko van der Does: „Ik ben nu eenmaal een spits die niet makkelijk scoort." foto Willem Mieras BasAbresch S-Tweevoudig wereldkam- i Martin Adams uit Enge- komt zondagavond in actie B het dartstoernooi van iantine De Belt in Souburg. De bekendste if die meedoet, is de Vlis- ie Karin Krappen, de onbe- I? nummer één van Zee- (Naast de professionele pijl looiers zullen ook enkele wse toppers hun kunsten la den op de twintig banen. fan die Zeeuwse toppers is al Swart, die op dit mo lde ranglijst van de Zeeuw arts Federatie aanvoert. En week heeft Jean-Paul van ïzich nog aangemeld, al- organisator Edwin Pasman. toe zijn al zo'n negentig «ldingen binnen. „Als we Name 'n Number doneert 7 cent per gesprek aan het Wereld Natuur Fonds (Advertentie) Slechts één nummer voor het opzoeken of doorverbinden naar personen, bedrijven, route- en weersinformatie met de allerlaagste kosten in Nederland (70 cent per minuut).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21