De blues blijft bestaan PZC Schoonheid kan ondraaglijke last zijn Psychedelische trip met video woensdag 23 maart 2005 Theaterconcert Frank Boeijen verzorgt een theaterconcert. Twee uur lang liedjes, met een sobere, akoestische miciw omlijsting door zijn groep. De voorstelling is uitverkodj •Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Botox United-C speelt Botox. Vijf meiden kletsen elkaar de oren van de kop overschot heid als ondraaglijke last van het bestaan. •Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Passionen Een avond van Bach in Passietijd behandelt de passie® ziek die deze componist schreef. De Christelijke Oratorium Vereniging Laudando uitMii hamis staat onder leiding van Rinus Verhagen, die tevg bewerkingen van de orgelkoralen vertolkt. Sopraan Mat Nieuwenweg uit Numansdorp zingt de aria's. Jeroen va Laan en Joran Looij verzorgen de powerpointpresentata •Nieuwe Kerk, Zierikzee, 21.00 uur VRIJDAG Cabaret Najib Amhali brengt Most Wanted. Zie donderdag. Ook deze voorstelling is uitverkocht! •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Boudewijn Boudewijn de Groot zingt een selectie uit zijn 40-jarigr^ toire. Eeuwige jeugd is de titel van zijn jubileumprogramma.A kaarten zijn verkocht. •Scheldetheater, Temeuzen, 20.00 uur Concert Koorstichting Cantorij der Basiliek voert de Via Crucisj Franz Liszt uit. Verder staan twee koorliederen van Charles Gounodopt programma, vier werken uit de liederenschat voorban» en piano van Peter Benoit en drie passiegezangen. Hetki staat onder leiding van Anton de Kort. Bariton is GuidoJ sens. Piano: Michel Stas. •Willibrordusbasiliek, Hulst, 20.15 uur Comedy A Night of Comedy is een avond vol stand-up. Met onder anderen Sjaak Bral, Martij n Oosterhuis, Jim Speelmans, Tom Sligting, Harry Glotzbach, Anuar Aoü Abdelkrim, Rachid Larouz, Chris van der Ende, EmileQ nert en Evelien de Jongh. •Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Theaterconcert The Flying Pickets verzorgen een theaterconcert. De Engelse zangers van a capella muziek smukken klas kers op met hedendaagse arrangementen. Alle kaarten verkocht. •Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Bluesroute Vijftien bands treden op tijdens de bluesroute. De deelnemende formaties zijn John Primer and The Deal (Hart van Middelburg), Terry Man (De Herberg),^ Pete (Seventy Seven), Superfloor (Brooklyn), BluesboxIDi Bommel), The Bluescrowns ('T Fust), Blues SensationsjSi Worries), Stinckey Lou The Goon Mats ('T Hof), Loéft Little Sister (The Duke), Chilly Willy (De Groene PulM Grown Jewels (De Mug), The Juke Joints (De Geere),Iii Extra (Flaix), The Dockers (American Bar) en Ty Gara (Desafinado). •Diverse locaties, Middelburg, 21.30 uur ZATERDAG Popconcert Onaantrekkelijk of knap, wie bepaalt dat? Je kunt ook te mooi zijn of nog net niet mooi genoeg. En wat schiet je er mee op als je als 'stuk' door het leven moet? Trouwens, mooi is nooit mooi genoeg. Er zijn al tijd mensen die nóg mooier zijn. Schoonheid als de ondraaglijke last van het bestaan. Vijf mei den kletsen elkaar de oren van de kop over..., ja, over wat? Bo tox van het Brabantse United-C zoekt aansluiting bij de buite nissige lichaamscultus van deze tijd. 'Probleem is...' Dat begin van een betoog legt tekstschrijver Marcel Lenssen het kwintet keer op keer in de mond. Maar wat is dan het probleem? Het ene meisje geilt op zichzelf en op aandacht, het andere meisje denkt dat ze alle schoonheidsi dealen in zich verenigt en weet precies waarom. Meisje drie zou, uit afgunst, het vriendinne tje van haar ex wel willen opbla zen. Het brutaalste meisje van het stel verbergt zich achter een grote bek en dan is er nog een meisje dat niet wil lachen, om dat je daar rimpels van krijgt (en bovendien valt er in dit aard se bestaan weinig te lachen). Robin Bruinsma Botox door United-C, morgen in po dium 't Beest in Goes, aanvang 20.30 uur. Heeft er ooit iets groots be staan dat niet eerst fanta sie was, vroeg Jung zich eens re torisch af. Begon Icarus' misluk te vlucht niet met de droom te kunnen vliegen als een vogel? Het zijn enkele van de gedach ten die opkomen bij het zien van de voorstelling De Samenzwe ring. Acteur Hans Dagelet maak te die met choreografe Nanine Linning en scenograaf Jan Boi- ten, bij de gelijknamige muziek van componist Jacob ter Veld huis. We zien een man in een ka le ruimte die door de aanwezig heid van slechts een tafel en een stoel op een gevangeniscel lijkt en waaruit hij door de poorten van zijn verbeelding te openen probeert ja te zeggen tegen het leven. Wat volgt is een soort mentale reis die af en toe iets weg heeft van een psychedeli sche trip. Op de beide grote schermen waartussen Dagelet zich in zijn cel bevindt, gebeuren de wonder lijkste dingen. Er verschijnt op eens een venster dat zicht op een buitenwereld zou kunnen bieden, zijn gezicht komt clo- se-up in beeld als het net wak ker wordt, hij vliegt zonder vleu gels langs wolkenkrabbers, ziet zichzelf in veelvoud voorbij ko men in videoprojecties en aapt dubbelgangers na - of omge keerd. Soms lichten er teksten op (er wordt niet gesproken in deze samenzwering) als May This Bliss Never End of They locked me up. Dat spel met videobeelden en licht is ingenieus en levert soms prachtige beelden op. Zo zien we Dagelet sjouwen met een rood oplichtend paneel in de vorm van een schilderij, dat op het achterdoek is geprojecteerd. Hier maken videobeelden en de wijze waarop ze gebruikt wor den integraal deel uit van de voorstelling. Het heeft gemeen met wat nog niet zolang geleden experimenteel theater werd ge noemd, dat hier in de eerste plaats wordt onderzocht welke nieuwe theatrale mogelijkheden videoprojecties bieden. Willem Hoogendoorn Hans Dagelet met De Samenzwe ring, zaterdag in de Stadsschouw burg Middelburg. Aanvang 20 uur. Hans Dagelet e blues heeft het eeuwige leven. Dat is de stellige over tuiging van de Amerikaanse blueszanger/gitarist John Pri mer, die momenteel een tour nee van tien dagen door Ne derland maakt. Daarbij doet hij vrijdag ook Zeeland aan. Tijdens de Bluesroute Middel burg speelt hij in het Hart van Middelburg met zijn band The Real Deal. John Primer (1945) is een ver tegenwoordiger van de zoge naamde Chicago-blues. Hij ziet nog steeds toekomst voor deze muziek, die vaak als saai of een tonig wordt afgedaan omdat slechts gebruik wordt gemaakt van enkele akkoorden en het rit me ver achterblijft bij het aan tal slagen per minuut dat door gaans door de disco dreunt. „De blues vertelt een levensver haal," is zijn simpele verkla ring. En wat is dan de kracht van zijn muziek? „Ik speel het uit mijn hart." Hij constateert zelfs stevige con currentie, want veel gitaristen blijken zich aangetrokken te voelen tot de stevig, rockende Chicago-blues. Eigenlijk zou den er volgens hem meer podia moeten zijn voor deze muzikan ten, clubs zoals Blue Chicago in zijn thuisland, waar hij regelma tig speelt. Primer leende op 8-jarige leef tijd zijn eerste gitaar en begon daarop te tokkelen. Hij was met een verslingerd aan het geluid van Jimmy Reed, Muddy Wa ters, Elmore James, BB King en Albert King dat uit de radio van zijn oma weerklonk. Vroege inspiratie kwam van zijn familie, die doordrongen was van spirutal, gospel en r&b tra dities. Hij zette zijn eerste stap pen op het podium van de plaat selijke Baptisten kerk in Cam den, Mississippi en speelde op feestjes bij mensen thuis. Op 18 jarige leeftijd vertrok hij naar Chicago, op zoek naar een John Primer speelt Chicago-blues tijdens de bluesroute in Middelburg. groter publiek en in de voetspo ren van zijn idolen. Daar for meerde hij in 1964 zijn eerste band, The Maintainers. Vier jaar later verliet hij de groep, toen hij de gelederen kon ver sterken van de soul en r&b groep The Brotherhood. Met overdag naarstig oefenen en tot diep in de nacht jammen ontwikkelde John zijn eigen stijl en breidde hij zijn repertoi re geleidelijk uit. In 1974 ver ving hij de gitarist John Watk- ins in de huisband van de club Theresa's Lounge in Chicago. In de loop van de vijf daarop vol gende jaren, speelde John sa men,'met artiesten als Sammy Lawhorn, Junior Wells, Buddy Guy en Lonnie Brooks. In 1979 haalde zanger en bassist Willie Dixon hem over bij zijn band The Chicago All-Stars te komen. Toerend door de USA, Mexico en Europa groeiden zijn vaardigheden als slaggitarist, so list op slide en krachtig zanger. Ook Muddy Water kreeg hem in het visier en trok hem aan als gi tarist en als openingsact. John bleef bij Muddy, tot diens dood in 1983. Vervolgens tekende Jo hn bij Magic Slim en The Tear drops. Veertien jaar zou hij met dit gezelschap toeren. In 1995 volgde een belangrijke kentering. Aan zijn loopbaan als muzikaal begeleider kwam een eind toen de veteraan be sloot zijn eigen formatie op te richten: The Real Deal. Dat werd ook de titel van zijn eerste eigen cd dat jaar. Hij ging ook steeds meer albums zelf produce- ren.„Het is per slot van reke ning eigen materiaal. Je weet daarom' zelf het beste hoe dat moet klinken." Hans Tabbers De bezetting: John Primer (gitaar en zang), Michael Morrison (basgitaar), Vernon Rodgers (slagwerk) Dan Be aver (mondharmonica). ANTWERPEN Redden wie zich redden kan, geen slechte titel. Theaterstuk op tekst van Thomas Bemhard in de vorm van een akters gespeeld door Tg Stan. wo. t/m za. Monty 20.00 uur. De Toverberg. Theaterbewerking van Thomas Manns grote sanatoriumro man De Toverberg geregisseerd door Sandra Strunz in coproductie met het Toneelhuis. wo. t/m za. Bourla 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Behanger-garnierder. Komedie over een behanger-garnierder met toneel aspiraties naar Donald Churchill, do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur. Recept voor moord. Thriller, vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. 15.00 Heden Soup. Absurdistisch cabaret programma door Wim Helsen. za. Ra taplan 20.30 uur Trilogie voor moeder de vrouw. Thea terproductie met drie teksten van Ste fan Perceval over familie, eenzaam heid en de onderkant van de samenle ving i.s.m. HetPaleis en Toneelhuis. di. Studio Tokio 20.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Fuck You (50 Jaar en dan?!), muzika le theatervoorstelling, tevens verjaar dagsfeest van en door An Nelissen, vr. en za. rode zaal 20.30 uur; Functio neel bloot, theatervoorstelling door vrouwelijke duo Les Poupees Passio- nees, vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: Het lied der Vlaamse zonen, mono loog, gebaseerd op novelle van Bruno De Vuyst, over de kruideniersmentali teit van Vlaanderen halverwege de vo rige eeuw, vertolkt door Carry Goos- sens, wo. t/m za. Raamtheater op 't Zuid 20 uur. Voorstellingen in de Arenberg: De Spuiter, theatervoorstelling over een poëtische brandweerman door Luc Gaals, wo. 20.30 uur; Life on the Edge, theatrale performance over het verschijnsel mens door Abattoir fer- mé, do. 20.30 uur; Rond Genoeg!, con cert met muziekjes vol vrolijkheid, ve nijn, bitterheid en humor door De Schedelgeboorten, vr. 20.15 uur; Ri- quelle en hatekiet deluxe, theaterpro gramma door Patrick Riquelle Jan Hautekiet m.m.v. Chris Peeters, gi taar, za. 20.15 uur; Solo, concert door ex-frontman van The Nits, Henk Hof stede, za. 20.30 uur; Grafin Maritza, operette door het Vlaams Muziek Theater, di. 20.15 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Literaire ontmoeting met Rodhan Al Galidi, Irakees schrijver met Hilde Uitterlinden en Charles Cornette, wo. 20.30 uur; Fernando Terremoto An tonio Hiquero, Cante Flamenco, do. 20.30 uur; Gaiteros de San Jacinto, Fiesta Colombiana, vr. 20.30 uur; Ana Moura, fado van de 21ste eeuw, za. 20.30 uur. Concerten in De Singel: Shubdha Mudgal en ensemble, con cert met traditioneel khyalrepertoire uit India, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Blindman, Musiques Nouvelles, Eric Sleichim en Jean Paul Dessy met Maximalist!, creaties van De Mey, Dessy, Hus, Slecihim en Vermeersch, do. blauwe zaal 20.00 uur; Koor en Orkest II Fondamento o.l.v. Paul Dombrecht met Vera Ehrensperger, sopraan, Maximillian Schmitt, tenor en Stephen Macleod, bas met de Pas siecantate Der sterbende Heiland van Hertel, vr. blauwe zal 20.00 uur; Andrew Hill Trio - Von Freeman, con cert met jazz uit Chigago, za. blauwe zaal 20.00 uur. Concerten en voorstellingen in de Vlaamse Opera: Vocaal romantisch, lunchconcert met a capella in werk van Schumann, Dvórak en Smetana door Vocaal En semble leden van het koor van de Vlaamse Opera, wo. 12.30 uur; Salo me, opera van Richard Strauss naar roman van Oscar Wilde in een bewer king van Willy Decker, wo. 20.00 uur. Voorstellingen in het Sportpaleis: Diamonds, 60ste show van Holidy on Ice, do. 14.30 en 20.00 uur, za. 15.00 en 20.00 uur, zo. 15.00 uur; Kylie Showgirl - Greatest Hits on Tour, concert door Kylie Minoque met in het voorprogramma Meolody Club, ma. 20.30 uur. Cockamamy. Show vol hilarische mu zikale hoogstandjes en visuele humor van en door Jummoo. do. Klokhuis 20.30 uur Sneeuwwitje. Romantische familie musical. vr. Kon. Elisabethzaal 19.00 uur, za en di. 11.00 en 16.00 uur. GENT Door mijn schuld. Theaterstuk dat zich afspeelt in een strafkamp in de woestijn, naar Le Bagne van Jean Ge net door Skagen. wo. en do. Publieks- theater Area 20.30 uur. Schone woorden klinken zo. Theater stuk door Jokke Schreurs en Warre Borgmans. vr. Publiekstheater Groot Huis 20.30 uur. Cellofaan. Theatermonoloog door Sa rah Van Hoezen over de verschillende rollen van de vrouw. vr. en za. Back stage 20.00 uur. Semper Vivat. Macabere farce van Jean Rav vertolkt door Chris Lomme en Theater Taptoe, wo. t/m za. Cam- po Santo 20.30 uur. Voorstellingen in de Tinnenpot: Mieke Maaike's obscene jeugd, toneel stuk naar Louis Paul Boon door Lu- cinda Dusoleil, wo. en do. 20.00 uur; Cabaret-Fier door Vermeyere, Brug- geman en Versyp, vr. en za. 20.00 uur. Voorstellingen in Vooruit: Concert Botanica, unieke New-York - se band, wo., 22.00 uur; Les Maitres de musiqie d'Armenie, Armeense tra ditionele muziek met de sopraan An na Mayilian, di. 20.00 uur; Atreus en Thyestes, klassiek toneelstuk door Dood Paard, di. 20.00 uur. Concerten in de Bijloke: Meesters: Ténèbres et passions, con cert met Italiaanse barok door so praan Maria Cristina Kiehr, begeleid door haar eigen ensemble Concerto Soave, do. 20.00 uur. Concerten in de Handelsbeurs: Brussels Jazz Orchestra en Maria Schneider, wo. 20.15 uur; Marie Hal- lynck en Cédric Tiberghien, concert met werk voor' cello en piano van Janacek, Bacri, Liszt, Webern en De bussy, do. 20.15 uur; Delavega, vr. 20.15 uur; Fernando Terremoto - Can te flamenco van vandaag, za. 20.15 uur. Concerten in de Rode Pomp: Beethoven integrale pianosonates door André De groote, do. 20.30 uur; Vioolconcerto, vioolconcerten van Smirnov, Tanejev en Tsjaikofski door Mikhalil bezverkhny, viool en Ti- mour Sergeyenia, piano, vr. 20.30 Concerten en voorstellingen in de Vlaamse Opera: Vocaal romantisch, lunchconcert met a capella in werk van Schumann, Dvórak en Smetana door Vocaal En semble leden van het koor van de Vlaamse Opera, vr. 12.30 uur; Monte verdi Project, operastudioproject rond het werk Van de 16deeeuwse componist Monteverdi, do. Operastu dio Vlaanderen "G 2" 20.00 uur. Wilde dingen. Jeugdmuziektheater- voorstelling met veel zang en dans, vanaf 4 jaar. za. De Kopergietery 15.00 en 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Pippi Langkous. Vrolijke familiemusi cal. di. Capitole 15.00 en 19.00 uur Quando l'uomo principale una don na. Hedendaagse dansvoorstelling en performance door Jan Fabre Trou- bleyn. wo. t/m za. Minard 20.00 uur. Contrast. Dansvoorstelling met een confrontatie van flamenco en break dance. do. vr. en za. Backstage 20.30 uur BRUGGE Puur Ik lief. Intieme theater- colla gevoorstelling over liefde of het ge mis daaraan, met film, poëzie, foto's en muziek van Ronny Mosuse door Het gematigd zeeklimaat Theater Stap. wo. Biekorf 20.00 uur Kreutzersonates. Theatervoorstel ling, gebaseerd op het strijkkwartet van Janacek, over huwelijk en jaloe zie en een laatste grote liefde; literai re en muzikale samengebracht in een theatrale context door Josse De Pauw en musici, do. vr. en za. het Net 20.30 uur. Trainspotting. Toneelstuk naar Irvi- n,e Welsh, door Le Mal du Siècle, do. vr. en za. C.C. De Dijk 20.30 uur. Atreus Thyestes. Theaterstuk en be werking van de bloederige broeder mythe door Dood Paard. za. De Werf 20.30 uur Neushoorn, zei Marietje. Jeugdthea tervoorstelling, vanaf 6 jaar over iden titeit waarin beeld, taal en humor sa mensmelten, door Theater Scharla ken dak. zo. De Werf 15.00 uur Puur. Concert: Dana Winner Unplug ged. Theatertour 2005. do. Stads schouwburg 20.00 uur. European Union Youth Orchestra - War Requiem. Concert met het ar Re quiem van benjamin Britten door het Europese Union Jeugd Orkest i.s.m. de drie beste Belgische koren. vr. Con certgebouw 20.00 uur. Polyfonie voor de Goede Week. Koor concert door het Collegium de Dunis o.l.v. Ignace Thevelein. vr. Sint- kobskerk 20.00 uur Paaszangavond Het Christelijk Mannenkoor Zeeuws Vlaanderen uit Ten zen en het Christelijk Gemengd Eilandenkoor uit Zieriö verzorgen een Paasavond. Het Mannenkoor staat olv Willy Eggebeen en het Eilanöj koor olv Peter Wildeman. Organisten zijn Frank ColiP begeleider van het mannnekoor en Martin Weststratealsj geleider van het gemende koor. Ook trompettist Wilhelfl Groenendijk verleent medewerking. •Nieuwe Kerk, Zierikzee, 19.30 uur 'jj! Jeugdopera Concerto Köln - Arsys Bourgogne. Concert met de Mattheuspassie van J.S. Bach met als evangelist Chris- toph Prégardien en een schare inter nationaal bekende zangers, za. Con certgebouw 20.00 uur. Muzikale Mijmeringen. Concert rond lijden, dood en hoop met beroemde re quiemcomposities o.l.v. Beatrijs Van Hulle. za. St.-Andriesabdij 10.30 uur Almost Dark. Hedendaagse dansvoor stelling in een choreografie van Hans Van den Broeck door zes performers van de Compagnie S.O.I.T. do. Magda- lenazaal 20.30 uur Het zwanenmeer. Klassieke ballet voorstelling door Het ballet van Sint-Petersburg. di. Concertgebouw 20.00 uur. Het monster van het labyrint is een opera voor iederenv* zeven jaar. Frank Groothof vertelt over de jonge held Theseus died« moed heeft een monster te bestrijden. Het is een muziM verhaal met liedjes op basis van de melodieën vanBacM speeld door een speciaal samengestelde popband. •Arsenaaltheater, Vlissingen, 19.30 uur Show More Music is de veertiende show van Jeans. Zes talenten van de vorige show keren terug in dit pro$ ma. Dat zijn Ivar Costenoble, Eileen Schilder, Ger Save® koul, Mieke Dijkstra, Hans Lemmen en Chantal de Broui De band staat onder leiding van Olaf Windey. •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Toneel Toneelvereniging Stee brengt een nieuwe voorstelling planken. Dansen met de bovenbuurman is de titel van •De Zwaan, Oost-Souburg, 20.00 uur Kruiswoorden Pianist Leen de Broekert speelt De Zeven Kruiswoorden J. Haydn. De componist kreeg de opdracht voor Die sieben letztenl te des Erlösers am Kreuze (1785) van het bisdom CadizÉ Spanje en schreef zeven adagio's van elk tienminuten.& de Broekert zal het werk zelf kort inleiden. •Grote Kerk, Veere, 16.00 uur Hallo Venray geeft een concert. Het trio bestaande uit Henk Koorn (zang), Peter Koning (bas) en Henk Jonkers (drums) bracht onlangs de laatste Vegetables Fruit uit. Erik van den Berge, beste singer/songwriter bij de Zeeuwse Belofte, verzorgt hetw programma. •Podium De Piek, Vlissingen, 22.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50