KNVB zet zwaar in op derby Driebanders Delta/Ockenburgh staan voor loodzware opdracht Hoek zoekt nieuwe spelers alleen in Zeeland 'abo blijft tot laatste inuten in spanning iver kampioenschap Hard trainen voor nieuwe zege Zwalkend Oostburg moet verder zonder trainer Van de Velde fe hulsterloo-Clinge beladen duel in vierde klasse zondagvoetbal Savok na winst bijna veilig Goverse wint kleine vierkamp United wil andere opzet toernooi Chelsea staat achter Mourinho uitslagen woensdag 23 maart 2005 z21 gerits Bakker :i)EK - Voor de nieuwe spelers, i; Hoek binnenkort nog aan de jfctie wil toevoegen, gaat de Urdag-hoofdklasser bij voor- i de Zeeuwse voetbalmarkt Cerrit Emans, hoofd scou- i. heeft een viertal spelers op gaat onder meer om twee Chinedu Chukwug- bo van Temeuzen en Bart van Steveninck van Amemuiden. Be halve voor de voorhoede zoekt Hoek ook nog versterking voor het middenveld. Emans: „We denken aan twee jonge spelers uit de streek. Alleen als we hier niet de gewenste kwaliteit kun nen vinden, zullen we in België moeten rondkijken." Hoek-trai- ner Eric Tetaert was zondag bij de wedstrijd van Temeuzen te gen DFC, maar zag Chukwugbo niet aan het werk. „We wisten dat hij geschorst was, maar Te taert wilde eens zien wat er nog meer in Terneuzen rondloopt", aldus Emans. Met Chukwugbo is nog geen oriënterend gesprek gevoerd. „Hij heeft een zaak waarnemer, die ook de belangen van Temeuzen-speler Gueye be hartigt. We zullen binnenkort contact met hem opnemen." Emans is gecharmeerd van de snelle Nigeriaanse spits. „Hij kan centraal voorin, maar ook op rechts spelen. Naar zo'n spe ler zijn we op zoek." Hoek heeft met het oog op het komende seizoen nog maar één speler aangetrokken. Roy Hen- driksen beëindigt zijn profloop baan en speelt volgend seizoen bij Hoek. Steven de Croock en Bart Poppe nemen afscheid van de hoofd klasser. Keeper Dennis Wonder- gem is tussentijds al naar Ter- neuzen vertrokken. Volgens Emans is de kans groot dat Ramazan Yuruk alsnog bijte kent. Met de routinier Gunther de Meyer is de afspraak ge maakt dat gekeken wordt naar de genezing van zijn blessure. De Belg heeft sinds de winter last van een chronische ontste king aan de achillespezen. Karei Pleunis REUZEN - De KNVB suil geen enkel risico bij de Klbahvedstrijd tussen Hulster en Clinge, die maandag in •-Namen wordt gespeeld. gaat weliswaar om een regu- re competitie- en geen beslis- gswedstrijd, maar toch zal 3 Broekhoven uit Middel als scheidsrechter worden isisteerd door twee neutrale sstenten. Verder zal een waar- ffler van de voetbalbond aan- üiig zijn. Daaruit blijkt de waarmee de districtscom- iescheidsrechterszaken het tegemoet ziet. aterloo-Clinge kent een voor- ïiuedenis. De wedstrijd werd seizoen al eens gespeeld en aigde 1-1. Daarmee was kous echter niet af. Bij Clin- ipeelde in die wedstrijd Jur- Rasmee. Hij kreeg drie we- voor de derby rood in de idstrijd Koewacht-Clinge. ;werd automatisch voor één idstrijd geschorst en vooruitlo- d op wat de strafcommissie uschijnlijk zou beslissen, éi Clinge de speler ook nog tweede duel (Jong Ambon) tie kant. De club verzuimde echter te melden bij de IÏB, waardoor die wedstrijd kmeetelde voor de bond. ie tweede wedstrijd kwam uitspraak van de strafcom- twee duels schorsing iirRas. Bij Clinge werd veron- csteld dat de schorsing daar- voorbij was. Ras speelde took mee tegen Hulsterloo. woede van Clinge maakte Hulsterloo bij de KNVB mel ding van het meespelen van Ras. Clinge kreeg drie punten in min dering, een boete en Jurgen Ras werd opnieuw enkele wedstrij den geschorst. Ook moest de wedstrijd opnieuw gespeeld wor den. Clinge ging nog in beroep, maar verloor dat. Beide ploegen staan maandag opnieuw tegenover elkaar in Nieuw-Namen, in wat best een beladen derby genoemd mag worden. Inzet voor Hulsterloo: een periodetitel. Inzet voor Clin ge: een stap in de richting van behoud. De belangen zijn groot en uiteraard spelen ook emotie en gevoel een rol. Clinge voelt zich immers nog steeds verra den door buurman Hulsterloo. De voorbije weken is ook duide lijk geworden dat de verhoudin gen tussen beide clubs enigszins op scherp staan. Die signalen zijn ook bij de bond niet onopge merkt gebleven. Vandaar dat er, ook overigens op verzoek van scheidsrechter Broekhoven zelf, twee neutrale grensrechters langs de lijn zul len lopen. „Want met zes ogen zie je meer dan met twee", weet ook Broekhoven. „En die zou je best eens nodig kunnen heb ben." „Je moet er toch maar vanuit gaan dat het niet echt een gezel lig potje wordt. Ik hoop dat ik het verkeerd zie, maar je moet er wel op voorbereid zijn dat het spitsroeden lopen wordt", zegt de wiskundeleraar. Broekhoven (58), maandag on derscheiden met de COVS-speld vanwege zijn veertigjarig lid maatschap van de scheidsrech- pnze sportredactie (1ST - Het scenario was ide- i Voor de laatste speeldag ide zaalvoetbalcompetitie in wrste klasse van het regiona- futsal, was de kampioen nog (bekend. Dan wel Pabo dan ilArrow zou de titel pakken. I verschil tussen beide teams droeg welgeteld één punt. "w won met 9-7 van In Ax- en moest daarna wachten rat Pabo zou doen. Dat Bt winnen van In den raes. 'tien minuten voor het einde I het zenuwslopende duel Seen sensatie in de lucht. Pa- kwam zelfs met 1-2 achter, ir herstelde zich om met 4-2 biel te pakken. iw-ln Axtion 9-7 (4-6):Inde- partij nam In Axtion al fflkele seconden de leiding teen kogel van Mike van Km. Enkele minuten later te lde dezelfde schutter op aan- van Menno den Dekker rO-2. mier de Neijs kwam vervol- s op stoom en scoorde twee n2-2, Nadat Van Rossem de oeuzenaren weer op voor- toghad gezet, zette De Neijs 'op het scorebord. Hij pas- dozijn eigen doelman, maar ook voor 3-4. Quincy i-Asem zorgde voor 3-5 en ■dyLauret zelfs voor 3-6. Mi- 'van den Bosch bracht de htand op 4-6, 'de hervatting speelde de ®dub aanzienlijk beter. Ser- Merckx zorgde voor aanslui- 2(5-6) en vervolgens was het kdrolspeler Wouter de Neijs golegenheidsdoelman Dela- Browie van In Axtion vier roP rij de gang naar het net tooken (9-6). Mike van Ros- hepaalde de eindstand op binden Dwaes 4-2 (1-1): In 'Dwaes bezorgde Pabo eer- dit seizoen de eerste neder- Pabo acteerde toen te gre- en liet zich door In den ^verrassen. Pabo speelde PW deze keer erg voorzich- die manier van voetballen w het team aanvankelijk ffook niet het gewenste re- "fj tegen de geroutineerde *2 van Alouis Menu, die het zonder de geblesseerde Harm Rietjens moest doen. Pabo kwam na tien minuten door Tristan van Acker op voor sprong. Nauwelijks was het ge juich verstomd, of het scorebord lichtte andermaal op: 1-1. Jean- Paul Eggermont tekende voor die gelijkmaker. Na de hervatting maakte hij er zelfs 2-1 van in het voordeel van In den Dwaes. Andermaal leek zich een sensatie af te tekenen. Zelfs toen Jari Vyane er 2-2 van maakte, kon het nog alle kanten uit. Na die gelijkmaker sloop er de nodige irritatie in het spel van In den Dwaes, hetgeen tot straf- minuten en uiteindelijk een strafschop voor Pabo leidde. Jeroen Claessens verzilverde die onberispelijk. Jari Vyane maak te even later aan alle onzeker heid een einde: 4-2. De kampioensbokaal, uitgereikt door Lionel Kay (voorzitter van de FZV) ging na twintig duels naar Pabo. Van alle teams incas seerde Pabo de minste tegentref fers. Als extraatje mogen de Hul stenaren zich op gaan maken voor wedstrijden om het Zeeuws kampioenschap. Pays de Mer-Wentzler/Pauwels 0-2 (1-3): In dit sportieve treffen scoorde Paulina Shurendy voor de thuiscliub. Het bleek te wei nig om een puntje binnen te ha len, omdat de gasten via Artjan Lambert, Guido Gelderland en Tom Heyens drie keer raakscho- ten. Axa Boys-Tence/Zaman 10-1 (4-3): In dit doelpuntrijke duel konden de prijsschutters zich uitleven. Voor de thuisclub de den Carlo Saey (2x), Pascal de Letter (3x), Andy Roegiers en Tim Buijsse (4x) dat. Voor de gasten uit Hulst schoten Peter Bouwman (4x), Jean-Claude Everaert, Evert Verwer en Kieran O'Shea (2x) raak. AJN Office-Meermarkt/Goet- hals 3-3 (3-1): De hekkensluiter mocht de competitie met een goed gevoel afsluiten. Het kwam in de eerste helft zelfs op een 3-1-voorsprong door doel punten van Maikel van Lange- velde (2x) en Niek Engels. Het kruit was daarmee verschoten. De formatie uit Westdorpe kwam op gelijke hoogte door treffers van Pascal Wedage (2x) en Stijn Eggermont. tersvereniging, zegt dat hij zich vereerd voelt met zijn aanstel ling. „Ze hadden ook een Bra bander kunnen laten komen. Dat hebben ze niet gedaan. Ik kan het blijkbaar nog steeds. En ik zal er maandag ook staan." De Middelburger zal de teugels strak houden. „Want ik wil geen ambulance op het veld. Het kan niet zo zijn dat er dinsdag drie man niet aan het werk kunnen, omdat ze maandag hebben ge voetbald. Ze kunnen wat mij be treft een hoop flauwekul ophan gen. Aan een shirtje hangen, een overtreding maken. Kan alle maal. Maar moet Broekhoven er maandag voor kwart over vier mee stoppen, dan denk ik dat de bond bepaald niet zachtzinnig zal optreden." Broekhoven wil niet de scheids rechter van de lange verhalen worden. „Daar heb ik geen trek in. Ik denk dat ik het vooraf wel met twee zinnen af kan. Als ze willen voetballen, mogen ze voetballen. Als ze daar geen zin in hebben, dan zal ik bepalen waar de grens ligt en hoeveel speelruimte ze krijgen." Ook bij eerdere derby's tussen Clinge en Hulsterloo werd de rivaliteit duidelijk. Hier wordt vlug een nieuwe middenstip op het hoofdveld van Clinge aangelegd, nadat deze voor het duel was ontvreemd. foto Peter Nicolai LONDEN - Het roeiteam van de universiteit van Cambridge is op weg naar de rivier de Thames voor een training. Aanstaande zondag staat de traditionele race over 4,25 mijl tegen de universi teit van Oxford op het programma. Het wordt de 151e ontmoe ting tussen de twee rivalen. Cambridge won afgelopen jaar met een verschil van slechts enkele lengtes en boekte daarmee de 78e zege in totaal. En daar wil het team zondag heel graag een nieu we overwinning aan toevoegen. foto Dylan Martinez/RTR 8 door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh staat vanaf vandaag voor een loodzware opdracht. Het bereiken van een plaats in de nationale bekerfinale is het eerste streven, maar de stunt van vorig jaar herhalen, toen een derde plaats werd behaald, lijkt vrijwel onmogelijk. Daarvoor moeten sterke tegenstanders als titelverdedi ger Crystal Kelly, Van Donge De Roo en Rütchen Advies worden bestreden. De laatste lijkt, om met de gemakkelijkste opdracht te beginnen, een haalbare kaart. Van de ploeg uit Oosterhout moet naar ver wachting worden gewonnen. De beide ande re opponenten zijn van een heel ander kali ber. De titelverdediger en het dit seizoen ook in de competitie ongenaakbare Crystal Kelly is de absolute favoriet voor de eindze ge, maar dat dit geen vanzelfsprekendheid is werd eerder al bewezen in 2001 en 2003. Toen ging de beker met de grote oren naar respectievelijk Twentevisie en Gebroeders Van Wanrooij. Die teams willen (in de ande re poule ingedeeld) ook dit jaar weer hoge ogen gooien. Dat Delta/Ockenburgh niet op voorhand kansloos is bewijzen de resultaten in de re guliere competitie. Daarin staat de ploeg momenteel vijfde en het heeft nog altijd kans op een plaats in de play-offs. Tegen Crystal Kelly werd één keer gewonnen (7-1) en één keer verloren (2-6). De balans tegen Van Donge De Roo is na één ontmoeting met 5-3 in het voordeel van de Goese ploeg. De Rotterdammers, met Richard Bitalis, Martin Horn, Christ van der Smissen en Bar ry van Beers steken dit seizoen in een bloed vorm. Het grootste gevaar voor het Zeeuwse team komt echter uit eigen gelederen: wisselval ligheid. Grote hoogten worden afgewisseld met diepe dalen. Teamleider Raymond Nico- dem gelooft desondanks wel in zijn man schappen. „We zijn zeker wel eens wat te wisselvallig, maar dat is tegelijkertijd ook ROTTERDAM - De volleybalsters van derdedivisionist Savok speelden zich door een 1-3 (20-25, 21-25, 11-25, 25-22) zege bij Rijnmond 3 zo goed als zeker in veiligheid. De Sasse formatie nam door de winst in de inhaalwed strijd verder afstand van de onderste regionen en nestelde zich steviger op de zevende plaats. Savok begon sterk aan de ontmoeting met Rijnmond 3 en trok in een boeiende wedstrijd in de eerste twee sets door een prima opslag het initiatief naar zich toe. De Zeeuws-Vlamingen bestookten de thuisploeg met geva rieerde aanvallen en waren in de derde set zelfs heer en meester. Annemijn van de Graaf serveerde van een nipte achter stand (4-3) naar 4-17, waarmee de basis werd gelegd voor een afgetekende setzege. Met de winst in de knip was Savok aan het begin van de laatste set niet bij de les. De in die fase opgelopen achterstand kon in de slotfase net niet meer worden goedgemaakt. HEERENVEEN - Niels Goverse is in Heerenveen eindwin naar geworden van een kleine vierkamp, die werd georga niseerd door STW Wageningen. De schaatser uit Kapelle zag de uit IJzendijke afkomstige Andy van Waes als der de eindigen en Maarten Janse uit Wolphaartsdijk moest genoegen nemen met de vijfde plaats. De negentienjarige Goverse reed tijdens het toernooi vier persoonlijke en Zeeuwse records voor junioren A. Andy van Waes verbe terde zijn persoonlijke records op de 1500 meter en 3000 meter tot respectievelijk 2.01,45 minuten en 4.17,92 minu ten. LONDEN - Manchester United wil de opzet van de Cham pions League veranderen om er op die manier voor te zor gen dat er meer grote clubs in de kwartfinales komen. De club van Ruud van Nistelrooij werd twee weken geleden door AC Milan uit het toernooi gestoten. Algemeen direc teur David Gill heeft nu het idee gelanceerd om bij de lo ting voor de laatste zestien de grote clubs een voordeel te geven. Volgens Gill zijn er discussies gaande tussen de clubs en de Uefa om te zien of er veranderingen moeten komen in de opzet van het toernooi. Dit seizoen slaagden Real Madrid, Barcelona, Arsenal en Manchester United er niet in de kwartfinale te halen. Gill wil grote clubs plaatsen op basis van hun prestaties in het verleden. Bij de laatste zestien zou de hoogst geklasseerde dan moeten uitkomen tegen de club die zestiende staat in de plaatsingslijst. De nummer vijftien moet dan tegen de nummer twee, enzovoort. ANP/RTR LONDEN - Chelsea blijft achter trainer Mourinho staan. De Portugese coach van de Londense voetbalclub is maan dag door de Uefa beschuldigd van het geven van valse ver klaringen en het scheppen van een „negatieve en vergiftig de" sfeer. Daarmee zou hij het voetbal ernstig in diskre diet hebben gebracht. Aanleiding van de tuchtzaak tegen Mourinho zijn diens uitspraken na de wedstrijd in de Champions League tussen Barcelona en Chelsea in Nou Camp vorige maand (2-1). Hij betichtte arbiter Frisk van partijdigheid. ANP/RTR Terneuzen. Regionale competitie. Eerste klasse: Pays de Mer-Went- zler/Pauwels 1-3, AJN Office-Meer- markt/Goethals3-3, Arrow-ln Axtion 9-7, Axa Boys-Tence/Zaman 10-8, Pabo-In den Dwaes 4-2. Eindstand: Pabo 20-46, Arrow 20-45, In den Dwaes 20-41, In Axtion 20-39, Tence/Zaman 20-37. Max Korting 2032, Meermarkt/ Goethals 20-19, Wentzler/Pauwels 20-19, Axa Boys 20-18, Pays de Mer 20-12, AJN Office 20-7. Tilburg. Oefeninterland, mannen: Nederland - Argentinië 4-1 (2-1). 8. Kla ver 1-0, 12. Matthijs Brouwer 2-0, 15. Cammareri 2-1, 50. Matthijs Brouwer 3-169. De Nooijer 4-1 Lucky Day 3661: 1-6-9-16-24-28-31- 32-35-40-46-47-53-54-57-58-59-69-77-8 (onder voorbehoud). Madrid. Catalaanse Week. Tweede etappe, Lloret de Mar - Empüria- brava: 1. Corioni (Ita) 168 kilometer in 4.05.02, 2. Arrieta (Spa), 3. Jufre (Spa), 4. Bileka (Oek), 5. Llorente (Spa), 6. Murn (Slv). Algemeen klassement: 1. Corioni, 2. Murn, 3. Bileka. Riccione. Internationale Week. Eer ste etappe: 1. Bongiorno (Arg) 95 kilo meter in 2.16.33, 2. Chicchi (Ita), 3. Na- politano (Ita), 4. Bettini (Ita), 5. Krzeszo- wiec (Pol), 6. Haussier (Dui), 120. Moe renhout 1.36,141. Engels 2.49. Ploegentijdrit: 1. Fassa Bortolo 12 kilo meter in 13.44, 2. Liquigas 0.06, 3. Navi gators 0.17, 4. Davitamon, 5. Quick Step 0.18, 6. Miche 0.21. Algemeen klasse ment: 1. Chicchi, 2. Velo (Ita) 0.05, 3. Kirchen (Lux), 21. Moerenhout 0.21. onze sterkte. Pieken op de belangrijke mo menten is de kracht van het team. Dat bewe zen ze vorig jaar en dat gaan ze nu weer be wijzen. Ik heb er alle vertrouwen in." Jean Paul de Bruijn is een belangrijke pion de komende dagen. Juist op tijd is de vorm weer optimaal. Dat bewees hij de afgelopen twee competitie wedstrijden met winst op Daniël Sanchez en Eddy Leppens met moyennes die er niet om logen (respectieve lijk 1.724 en 2.174). Vandaag en morgen speelt Delta/Ocken burgh vanaf 13.30 uur. Vrijdag vanaf 15.30 uur wordt duidelijk of de ploeg de halve fi nales weet te bereiken en daarmee voor een herhaling van vorig jaar kan zorgen. Voor Dick Jaspers, wereldkampioen en winnaar van het wereldbekertoernooi in Sluiskil, heeft de bekerfinale nog een andere dimen sie. Met zijn huidige team, Twentevisie, won hij nog nooit de beker. Na een indivi dueel zeer succesvol seizoen wil hij dit klei nood ook wel eens in zijn rijk gevulde prij- zenkast hebben. door Barry van der Hooft GOES - Danny van de Velde is opgestapt bij zondag-vier deklasser Oostburg. De trai ner uit Temeuzen liet voorzit ter Walter van Duyse zondag na het duel met Hontenisse (4-O-nederlaag) weten niet meer verder te wilen als trai ner. Het verlies tegen Hontenisse betekende de elfde nederlaag op rij voor het zwalkende Oostburg. De ploeg begon het seizoen nog met zeven over winningen op rij en pakte daardoor overtuigend de eer- ste-periodetitel. Vanaf dat moment werd echter geen punt meer gepakt, stapelden blessures en schorsingen zich op en werd de ene na de ande re nederlaag geleden. Danny van de Velde wilde gis teravond niet te diep op zijn vertrek ingaan. „Ik heb een goede band met Walter van Duyse en we hebben afgespro ken dat ik er niet te veel over zou zeggen. Ik heb hem zon dag na de wedstrijd verteld dat ik niet meer verder wilde. Het is jammer dat het zo heeft moeten lopen in mijn eerste jaar als hoofdtrainer." Van de Velde had bij Oost burg al aangegeven dat hij aan het einde van dit seizoen zou vertrekken, omdat hij vol gend seizoen trainer bij Ter- neuzense Boys wordt. Van de Velde wilde er een aantal we ken geleden overigens al een punt achter zetten, maar be sloot toen toch door te gaan. „Danny en ik heb een uitste kende band en ik heb hem toen over kunnen halen het seizoen af te maken", reageer de voorzitter Walter van Duy se gisteravond. „Maar de si tuatie was nu onhoudbaar en Danny heeft om persoonlijke redenen besloten er meteen mee te stoppen. Aan het be gin van dit seizoen hadden we een schitterende ploeg, maar daar is helemaal niets van over. Ik vind het vreselijk dat het zo is gelopen en ver der wil ik er niet te veel over zeggen. Het is al pijnlijk ge noeg." De training bij Oostburg werd gisteravond geleid door Jan Verdonk, trainer van het tweede elftal. Van Duyse: „We hebben nog niet beslist hoe we het seizoen af gaan maken, daar praten we later deze week over." Voor de spelersgroep kwam het opstappen van Van de Vel de niet echt als een verras sing. „Het is nog te prijzen dat hij het zo lang heeft volge houden", zei aanvaller Domi nique Verlinde. „Als trainer stond hij machteloos aan de zijlijn, terwijl wij als spelers dachten er nog wel iets aan te kunnen veranderen. Hij heeft na het wegvallen van een aan tal spelers van alles gepro beerd, maar als het niet aan slaat houdt het een keer op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47