:uzie bij Oudheidkundige Kring Verkeersoverlast Sas bijna over expert Basiliek Hulst gewapend tegen duiven orzitter Gielen vreest overname vanwege eigenzinnige koers zeeuwse almanak Op «keidiefstal raas Heemkundigen weren kritisch lid Veiling boedel tuinen afgeblazen Motie over statushouders Hulst ONTBIJT GEWOON OP Z'N PAASBEST BLIEK ii-b liekmeesterbakkers.nl ,sdag 23 maart 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Jens van twee uit Vlissingen mag graag tekenen en kleu ren. Gelukkig, vindt z'n opa, die de kinderwereld van te genwoordig nogal sterk elek tronisch aangestuurd vindt. Zijn kleinzoon wist evengoed het spel van potlood en pa pier nog te waarderen. Dacht hij. Tot Jens 'ns te ma ken kreeg met een haperend kleurtje. Punt gebroken. Da's niet iets wat je als peuter zelf oplost, dus riep Jens de hulp van zijn mama in. Aldus: „Mama, het batterijtje is op!" ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 25 maart a.s. GESLOTEN in verband met Goede Vrijdag De bewoners van de ad getroffen woontoren terrein van de Blaauwe m Hulst keren nog net teen terug naar hun ap- Jt. Dat heeft burgemees- Mulder van Hulst giste- idgemaakt. jen om het gebouw weer ■staat te brengen en alle iteitsmetersleidingen Irading te vervangen, be- meer dan een half mil- m. Er is nog geen zicht otale kosten als gevolg brand, de derde in het- woonblok in iets meer jaartijd. gespecialiseerd schoon- edrijf heeft alle apparte- tgereinigd. Ook zijn som- n opnieuw behan- geschilderd. doners kunnen vrijdag naar hun apparte- k verhuizing vindt na de ts. De bewoners vierde verdieping, waar -d op donderdag 10 itbrak, nemen eind van dag ïun intrek in hun Zo snel mogelijk na de worden ook de elek- ^ffleters in alle andere parlementen op het ■Hoeveterrein vervan- lerkasten in die apparte- nu al voorzien van alarm slaan zodra Wrm wordt in de meter- Onbekenden hebben rond 13.30 uur een T-shirts gestolen in foal heeft plaatsgevon den winkel aan de Kaai 'Deshirts hebben een ge- jjke waarde van enkele fer euro's. Hoe de dief- kunnen gebeuren is -lijk. H. Roumen brengt duivenwering aan op de voorgevel van de basiliek. door Harold de Puysseleijr HULST - Het bestuur van de Willibor- dusparochie in Hulst heeft gisteren maatregelen laten treffen om het dui ven voortaan onmogelijk te maken de basiliek te gebruiken voor een rustpau ze en een sanitaire stop. Een gespeciali seerd bedrijf bracht gisteren boven de hoofdingang van de basiliek met een hoogwerker netten aan in de raamkop- pen. Ook werden pennetjes geplaatst in de vensterbanken en waterlijsten om duiven te verhinderen plaats te nemen. „De duivenoverlast is de laatste jaren enorm tovegenomen", zegt kerkbestuur der P. Hamelink. „Het is de laatste tijd een ramp voor de voordeur van de basi liek." Volgens de Hulster bioloog G. Sponselee is de toename van het duiven- volkje onder meer te wijten aan duiven melkers. Die geven tegenwoordig voor wedvluchten 'enorme hoeveelheden dui ven mee', onder het motto dat er dan al tijd wel eentje bij is die snel terugkomt. Daarnaast kunnen duiven tot wel vijf broedsels per jaar afleveren, terwijl er door de zachtere winters nauwelijks af vallen. Medewerkers R. Wieleman en H. Roumen van Gerdon Plus uit Benne- kom waren gisteren een hele dag zoet om barricades op te werpen voor de foto Camile Schelstraete duif. „De meeste mensen kennen de duif als een stedelijke verfraaiing, maar weten niet dat duivenmest, naast lucht vervuiling, een van de belangrijkste oor zaken is van vervuiling en beschadiging van gebouwen en monumenten, wat re sulteert in -regelmatige schoonmaak beurten en eventueel kostbare restaura ties", zo is te lezen op de website van het gecertificeerde duivenweerdersbe- drijf. door René van Stee SAS VAN GENT - De overlast van vrachtverkeer over de West kade in Sas van Gent behoort ui terlijk over vijf jaar tot het verle den. Dat blijkt uit een overleg dat de Terneuzense verkeerswet houder C. van Schaik gisteren had met burgemeester J. Schen kels van Zelzate. In het derde kwartaal van dit jaar beginnen infrastructurele werkzaamheden die moeten voorkomen dat vrachtverkeer zwaarder dan 7,5 ton uit zowel oostelijke als westelijke richting door Zelzate rijdt. Het gaat on der meer om rotondes, tunnels en verbodsbepalingen. „Bij deze maatregelen hebben beide kernen baat. Want Zelza te wordt verlost van het zware verkeer door het centrum, ter wijl het doorgaande vrachtver keer niet meer langs de Westka de in Sas van Gent kan rijden", verklaart Van Schaik. Hij acht het nagenoeg uitgesloten dat er nog een kink in de kabel komt, omdat de Vlaamse overheid het benodigde geld voor uitvoering van de plannen inmiddels be schikbaar heeft gesteld. De aanpassingen gebeuren ter hoogte van de oostelijke afslag naar Zelzate op de Kennedy- baan en aan de westelijke kant bij de brug van Zelzate over het kanaal. Door die laatste maatre gelen worden vrachtwagens ge dwongen door de tunnel onder het kanaal Gent-Temeuzen in Zelzate te rijden, waardoor zij niet meer richting Westkade kunnen afslaan. Gevaarlijke stoffen De tunnel wordt geschikt ge maakt voor vrachtwagens die al le mogelijke gevaarlijke stoffen vervoeren. Nu geldt hierop nog een verbod, maar werden over tredingen oogluikend toege staan. De Vlaamse milieuminister K. Peeters liet vorig maand weten nauwlettend te gaan toezien op het verbod. De problematiek van overlast op de Westkade, veroorzaakt door vrachtwagens die helemaal niet in Sas van Gent hoeven te zijn, is al jarenlang onderwerp van discussie. Oplossingen ble- (Advertentie) DYSON 'zakloze' stofzuiger Hard Floors slechts (Advertentie) Bel 020 35 55 355 of kijk op w «.expert nl voor adressen en telefoonnummers vi n 200 experts in heel Nederland ven achterwege omdat het moei lijk was met plaatselijke bedrij ven afspraken te maken en ook omdat het probleem anders naar Zelzate zou worden ver plaatst. De gemeente Terneuzen neemt nog wel een tijdelijke maatre gel. Het is de bedoeling verder te gaan met de inventarisatie van het vrachtverkeer op de Westkade. Hierbij wordt in kaart gebracht welk deel bestemmingsverkeer is naar bedrijven zoals Cerestar, Sas Glas en Van Opdorp, en welk deel doorgaand verkeer is. „Aan de hand hiervan schrijven wij bedrijven aan wiens vracht wagens onterecht gebruik ma ken van de Westkade. In afwach ting van de aanpassingen bij Zel zate hopen wij de overlast op de ze manier tijdelijk te verminde ren", aldus Van Schaik. De wethouder kan niet inschat ten of het in ere herstellen van het douanekantoor aan de Trac- taatweg oostelijk van Sas van Gent de definitieve oplossing is voor vrachtwagens uit niet-Schengenlanden. Vooral vrachtverkeer uit de Oostblok landen is nog verplicht in te kla ren bij het huidige douanekan toor aan de westelijke kanaal oever. Volgens het Sasse raadslid R. Noët (WD) moet hiervoor een oplossing worden gevonden, om dat anders het probleem ont staat dat dergelijk verkeer twee keer door Sas van Gent moet rij den. HULST - Het bestuur van de Hulster Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten weert ondernemer G. de Bruijn als lid. De Bruijn is des duivels. „In de afwijzingsbrief staat dat ik mij in de pers te kritisch zou hebben uitgela ten over het beleid van de Kring als het gaat om het bouw project Onder de Toren. Ik zou de statuten van de vereni ging niet onderschrijven. Dat is echt onzin." Hij betichtte de heemkundigen er eerder van niet in de realiteit te le ven en culturele terreur te plegen. Ook noemde hij voorzit ter W. Gielen een 'chronische dwarsligger'. De Bruijn zegt het lidmaatschap te hebben aangevraagd omdat hij ervan overtuigd is dat hij een positieve inbreng kan leve ren. „Ik wil, waar de Kring ook voor staat, de cultuurhis torische waarden van Hulst bewaren. Ik vind het echter te ver gaan dat de heemkundigen zich gaan bemoeien met de architectuur van nieuwe projecten. Ik kan als lid wel licht een ander geluid laten horen dat ook de moeite waard is." Gielen zegt dat de Kring niet zit te wachten op leden die 'vuilspuien' in de pers. OOSTBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een stokje gestoken voor de verkoop van de inventaris van de Euregiotuinen in Oostburg. Deze verkoop zou in opdracht van de Belastingdienst plaatsvinden, die op de ze manier nog iets van de belastingschuld wil innen. De rechtbank heeft een voorlopige surseance van betaling toegekend. Wie het uitstel heeft aangevraagd is niet duide lijk. De rechtbank zegt dat, uit privacy-overwegingen, niet en de bewindvoerder was niet bereikbaar voor com mentaar. Een woordvoerder van de Belastingdienst ver wacht dat de executieverkoop over enige tijd wel kan plaatsvinden. Aan het uitstel van betaling hoeft de dienst zich niet te storen. Het ministerie van Financiën eist dat er binnen een aanvaardbare tijd een oplossing wordt gebo den. De Euregiotuinen hadden moeten uitgroeien tot een toeristische trekpleister, maar het stichtingsbestuur gooi de amper een jaar na de opening de handdoek in de ring. De bouw van drie- tot vierhonderd woningen en een 'well- ness'-centrum moeten de Euregiotuinen nu redden. HULST - De gemeenteraad van Hulst behandelt morgen een motie, waarin Gedeputeerde Staten wordt gevraagd om statushouders die een aanbod voor huisvesting in Hulst afslaan in mindering te mogen brengen op het to taal aantal plaatsen dat de gemeente wettelijk moet aan bieden. Het standpunt in de motie luidt dat Hulst volle dig aan zijn verplichting heeft voldaan als ze genoeg wo ningen beschikbaar heeft gehouden voor statushouders. Dat de statushouders niet in Hulst willen wonen, ligt bui ten de macht van de gemeenteraad. (Advertentie) (Advertentie) •0113-315649 uil factie pzc.nl ^31,4460 AA Goes dié-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; al; 020-4562500. yavan Doorsselaer I - Een groep leden van fteidkundige Kring De Imbachten in Hulst zou beletten dat voorzitter den na de eerstvolgende trgadering terugkeert in uciie. Ze zijn het volgens niet eens met de wijze phij de Kring leidt. Bitter noemt de leden F. i J. de Kort, L. de Kerf Hattheeuws als de aan- ks, Van dit viertal wil al- ïKort desgevraagd reage- de aantijging. Vroome en suws doen er het zwijgen iKerf was niet bereik- ir commentaar, rerdenkt hen ervan dat tijdens de algemene le- idering, volgende week dag, beentje willen lieh- eien. al jaren voorzitter, dend maar herkiesbaar. Eoedt dat de vier dan Bzullen grijpen, de Jonge, secretaris van l heeft vernomen dat be- tieden erop uit zijn Gie- öekant te zetten. Zowel ilsDe Jonge noemen het ad dat zich de laatste l nieuwe leden hebben eld. Gielen zegt daar- I hebben vernomen dat waar de Kring ook veel beeft, mensen langs de anom volmachten te ver- idie ingebracht kunnen tijdens de ledenvergade- t staat verder niks op de waarover gestemd moet behalve de herverkie- is is het duidelijk waar Imachten voor gebruikt orden." Gielen ziet dit leken dat een 'overname' in voorbereiding is. „Want zij kunnen mijn bloed wel drin ken." Aanleiding voor de kwestie is de wijze waarop het bestuur van de Kring gehandeld heeft in bouwproject Onder de Toren in de Hulster binnenstad. Gielen wordt door sommigen be schouwd als motor achter twee procedures bij de bestuursrech ter om het bouwproject tegen te houden. Het bestuur van de Kring vindt het project te mas saal voor de binnenstad. Deson danks vindt ook het bestuur, sa men met de omwonenden en de gemeente, dat op die plaats nieuwbouw moet komen om het verpauperde stadsgedeelte een nieuwe impuls te geven. J. de Kort spreekt met klem te gen dat de genoemde leden Gie len willen weren. Hij zegt desge vraagd dat niemand erop uit is de Kring te schaden. „Vroome, De Kerf en ikzelf hebben zelfs eergisteren een zeer constructief gesprek gehad met drie bestuurs leden van de Kring. We hebben naar eikaars standpunten geluis terd en ook al zijn we het niet op alle punten met elkaar eens, we zijn wel nader tot elkaar ge komen." De Jonge beaamt dat. „Gielen was niet bij dit gesprek aanwe zig omdat we een zakelijke dis cussie wilden, niet gekleurd door emoties uit het verleden." De Kort: „Gielen is een goede voorzitter. Wij hopen alleen dat hij rekening houdt met de gevoe lens die leven binnen de Kring en de bevolking van Hulst." Wat het ophalen van volmach ten betreft, zegt De Kort dat ie der lid van de Kring het recht heeft zijn volmacht af te geven. De Jonge benadrukt dat er bin nen het bestuur van de Oudheid kundige kring eenheid bestaat. „Er is geen verschil van mening, wij steunen Gielen als voorzit ter." (oners van de auwe Hoeve r Pasen thuis MEESTERBAKKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41