^euwbouwwijk wordt veelzijdig rDie snackkiosk moet er komen VGA Zierikzeeënaar vecht tegen bouw Business Park PHOTO 11 architecten geven Poortambacht 11 eigen gezicht ONTBIJT GEWOON OP Z'N PAASBEST Rotterdammer krijgt klappen Petitie voor fietsenstallingen Haringparty kiest voor Bruinisse zeeuwse almanak Op j: 0113-315649 jc.nl «dactie@pzc.nl ,31,4460 AA Goes ntie-exploitatie: enMidden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; pi-020-4562500. j 23 maart 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland weel Modde [ZEE - De woningen in rikzeese nieuwbouwwijk ibacht 11 worden ont- door acht verschillende telen. Daarmee ontstaat j karakter en een latief hoogwaardige uit- zei projectaannemer taak gisteren bij de on- Itaing van de samenwer- nereenkomst met de ge- de definitieve samenwerkings overeenkomst. De meest beeldbepalende hui zen - de tachtig zogeheten kade woningen die samen met een te graven gracht de grens tussen de binnenstad en de nieuwbouw gaan vormen - worden vormge geven door het Rotterdamse bu reau Kingma-Roorda. De in het oog lopende woonarken in het meest zuidelijke deel van de wijk komen voor rekening van 12 PM Architecten uit Amster dam. Toonaangevend worden eveneens de drie appartementen complexen ('urban villa's') in de groene schil langs het Eerste Weegje en de zeven grote 'water woningen' aan de Mierenweg van Grosfeld Architecten uit Breda. De prijs van de koopwoningen begint vanaf tweehonderddui zend euro, aldus Verbraak. Het gros (de kadewoningen) zit daar zo'n halve ton boven, terwijl voor de duurste varianten ruim vierhonderdduizend euro moet worden neergeteld. Het merendeel van de 81 huurwoningen (waarvan 16 rij tjeshuizen en de rest apparte menten) valt volgens directeur P. van Doome van Zeeuwland binnen de grens voor subsidie. De doelgroep zal hoofdzakelijk bestaan uit starters en senioren. In het bestaande deel van Poort ambacht ligt het accent in de huursector nog op eengezinswo ningen. Van Doorne benadrukte giste ren tijdens de bijeenkomst op het gemeentehuis de behoefte aan huurwoningen in Zierikzee. Door het langdurig uitblijven van nieuwbouw staat de woning markt onder grote druk. Reden waarom de corporatie erop heeft aangedrongen gelijk in de eerste fase van de nieuwbouw ook de huurwoningen te realise ren. Het voorontwerpbestemmings plan ligt tot 15 april in het ge meentehuis ter inzage. Maandag 11 april (aanvang 19.30 uur) wordt een inspraakavond gehou den. computer van de verdach ten zeven pornoplaatjes ige meisjes aangetroffen, dingen gedownload en Ier niet meer naar geke- epornografische beelden ongeluk tussen die din- Khtgekomen", zei hij. Kerechter ging mee in de het bezit van de ipomoplaatjes een inciden- ïïstap was en stond toe zijn computer terug- Zijn ex-vriendin was op vorig jaar in Axel met Eputer naar de politie ge- De man voelde zich naar gen gepakt door haar. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hij heeft zich ja renlang 'het badeendje van het Schouwen-Duivelandse gemeen tebestuur' gevoeld maar laat zich daardoor niet ontmoedi gen. Ondernemer G. Lagerweij uit Zierikzee blijft proberen zijn plan voor vestiging van een snackkiosk op 't Luitje te reali- Lagerweij probeert al sinds 1997 toestemming te krijgen voor uitvoering van zijn plan nen. Hij is inmiddels honderden Advertentie telefoontjes en meerdere be zwaarschriften verder. En nog steeds zonder het gewenste re sultaat. In een brief aan de gemeente raad verhult Lagerweij niet dat hij door dit alles inmiddels be hoorlijk gefrustreerd is geraakt. Hij haast zich daarbij wel te zeg gen dat hij er nog steeds van overtuigd is dat hij met de snackkiosk in een behoefte kan voorzien én dat de voorziening uitstekend past in het plan van de gemeente voor herinrichting van de Nieuwe Haven, in het ver lengde van 't Luitje. Voor de omvorming van de Nieu we Haven tot 'boulevard' krijgt de gemeente een zogeheten (Eu ropese) Maya-subsidie. „De doelstelling van de Maya-subsi die is meer dienstbaarheid aan de zeilers en met name de zeezei lers. Juist voor de watersporters kan mijn voorziening soelaas bieden door te zorgen voor broodjes, koffie en een krantje. Simple comme bonjour." De gemeente Schouwen-Duive land staat op zich welwillend te genover het initiatief van Lager- punt tussen de bestaande touwen het Havenkanaal [317 woningen, waarvan jehuursector. De verwach- dat het gebied nog dit na- cuwrijp wordt gemaakt, uiterlijk begin 2006 kan [begonnen met de bouw [eerste woningen. Voor de ge realisatie van de wijk •jtgegaan van een bouw- a drie jaar. Eind deze [begint de aanleg van een e, die samen met een ver- i van het Eerste Weegje oidtoegang tot de wijk Eerden. ■memingsbedrijf Heeffer Elzakker en de gemeente iên-Duiveland gingen no- r 2004 een principe-ak- lan over de ontwikkeling «rtambacht 11. Nadien tot gezamenlijke project- cch geconcentreerd op de e van architecten die de touw vorm moeten gaan Gekozen is voor acht ver- :de bureaus, zodat de n uiteenlopend karakter Ie namen van de ontwer- rden gisteren bekendge- ij de ondertekening van irwaardelijk r kinderporno veroordeeld tot een Tffl TB TH a '1 ELBURG - De Middel- i politierechter A. Jans- m Kampen heeft gisteren (•jarige inwoner van Ter ivoor het bezit van kin- Ondernemer G. Lagerweij probeert al acht jaar zijn plannen voor een snackkiosk aan 't Luitje in Zierikzee te verwezenlijken. foto Marijke Folkertsma weij, en verleende hem zelfs al een vergunning voor de verkoop van snacks. Om vervolgens door de rechtbank op de vingers te worden getikt. De rechter oor deelde dat de gemeente zich aan de uitgangspunten van haar ei gen standplaatsbeleid dient te houden en in de betreffende be leidsnotitie staat dat in de omge ving van monumenten en 'ste denbouwkundige ensembles' geen standplaatsen mogen wor den verleend. Volgens Lager weij is er wel een mouw aan te pasen. Hij wijst de gemeente er in zijn brief op dat het haar vrij staat haar standplaatsbeleid aan te passen. De gewraakte re gel dat in de omgeving van mo numenten - waar Zierikzee vol mee staat - geen standplaats ver geven mag worden, kan uit de beleidsnotitie gehaald worden. In de Algemene Plaatselijke Ver- Órdening (APV) is immers al ge regeld dat een standplaatsvoor ziening moet voldoen aan eisen van welstand. Lagerweij had na bijna acht jaar bellen, schrijven en soebatten gehoopt dit jaar op ',t Luitje te kunnen beginnen met zijn snackkiosk. In zijn brief pleit hij voor een tijdelijke regeling die het hem mogelijk maakt snel aan de slag te gaan met zijn nieuwe broodwinning. De kiosk komt er, daar is hij van overtuigd. Alleen hoopt hij dat het ook snel gebeurt. „In toe nemende mate word ik op straat aangesproken door derden die nu niet meer begrijpen wat er zo onmogelijk is aan mijn simpele en voor de hand liggende doel stelling. Ik verzoek u alsnog een voorbereidingsbesluit te nemen dan wel op andere wijze mij de hand te reiken." Het dagelijkse gemeentebestuur moet zich nog over de brief van Lagerweij bui gen. De brief prijkt op de lijst van ingekomen stukken van de raadsvergadering van donder dag 31 maart. De vergadering wordt gehouden in de Burger zaal en begint om 19.30 uur. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een afgang. Een degradatie. En bovendien vol strekt overbodig. Julianastraat- bewoner H. Verheij is en blijft mordicus tegen het plan van de gemeente Schouwen-Duiveland voor aanleg van bedrijventer rein Business Park aan de rand van Zierikzee. Wethouder A. Croné wijst de kritiek van de hand. De gemeente grijpt elke gelegen heid aan te melden dat Business Park niet zomaar een bedrijven terrein moet worden, maar een visitekaartje van Zierikzee. Een harmonieus hoogstandje van vormgeving. Woorden die wei nig indruk maken op Verheij. „Men kan in zo'n masterplan de mooiste volzinnen gebruiken, maar dat maakt zo'n park niet tot een mooi park." Verheij is er van overtuigd dat Zierikzee be ter af is zonder Business Park. Hij ziet een spookbeeld voor zich van veel glas, vlaggen en re clameborden, die samen het sil houet van Zierikzee - gezien vanaf de Weg naar De Val - grondig gaan verpesten. Ver heij: „Zierikzee, de parel aan de Oosterschelde, de stad waar ik Van houd, wordt Zierikzee, glas aan de Oosterschelde. Wat een afgang, wat een degradatie." Bovendien, stelt Verheij, is het Business Park volstrekt overbo dig. Volgens de Zierikzeeënaar is over heel Schouwen-Duive land gezien meer dan voldoende bedrijfsterrein beschikbaar. Ver der heeft Verheij zeer sterke twijfels of er eigenlijk wel be hoefte aan is. Gemeenschapsgeld Verheij zegt herhaaldelijk ge vraagd te hebben naar concrete cijfers, maar nooit meer te heb ben gekregen dan vage, ontwij kende, antwoorden. „Waarom zou je dan een Business Park willen? De enige reden die ik kan bedenken, is dat er al zoveel gemeenschapsgeld aan besteed is. Dat mag natuurlijk geen re den zijn. Iets is nodig oi niet." Verheij zegt zich als burger machteloos te voelen en laat we ten weinig vertrouwen te heb ben in de raad. „De raad is ja-knikker geworden. Of is alles al tevoren bekokstoofd?" Met de ontwikkeling in eigen huis be geeft de gemeente zich volgens Verheij op glad ijs. „De gemeen te gaat op de stoel van de pro jectontwikkelaar zitten en loopt daarmee een groot risico." In uit werking en voorbereiding van het plan is inmiddels, stelt Ver heij, al heel veel geld gestoken. Dat geld zal terug verdiend moe ten worden. Dat kan wellicht be tekenen dat de gemeente minder kieskeurig kan zijn bij de keuze van bedrijven en de gebouwen die zij neer willen zetten dan zij zou willen zijn. Onzin, volgens wethouder A. Croné. „Zo veel kosten zijn nog niet gemaakt. Mocht het project onverhoopt stranden, kunnen we de al aan gekochte grond gewoon weer verkopen. Niets aan de hand." Croné bestrijdt de stelling van Verheij dat er onvoldoende ani mo zou zijn voor het Business Park onder bedrijven. „Geloof me, ik ga echt niet aan een dood paard trekken, maar dat is het Business Park ook absoluut niet. Maar pas als de raad hier 'ja' tegen heeft gezegd, kunnen we actief de markt op. Wat dat betreft kan ik eigenlijk niet zo veel met de kritiek van mijnheer Verheij." Advertentie DYSON 'zakloze' stofzuiger Hard Floors slechts ZIERIKZEE - Een onbekend gebleven man heeft gister middag rond 13.30 uur op de Oude Haven in Zierikzee een 27-jarige inwoner van Rotterdam aangevallen. De man reed in zijn auto in de Paardenstraat toen hij schrok van een fietser die de bocht te ruim nam en bijna met hem in aanrijding kwam. Hij stapte uit en maakte een opmer king tegen de fietser. Deze werd agressief, gaf de automo bilist een aantal klappen in zijn gezicht en vervolgde zijn weg. De automobilist raakte gewond aan zijn kin. ZIERIKZEE - De verplaatsing van de fietsenstalling voor de Golff supermarkt in Zierikzee leidt tot overlast voor minder-validen in de Mol. Volgens de ondernemers M. Ooijens en C. Legemaate worden de fietsen sinds de re cente verruiming van het naastliggende terras van Con cordia dusdanig kriskras geplaatst, dat de trottoirs ver sperd raken. Ze hebben met twaalf collega's bezwaar aan getekend tegen de onaangekondigde verplaatsing van de fietsrekken naar de Mol. Bijgevoegd is een petitie voor zien van drie vellen vol steunbetuigingen van klanten. De handtekeningen zijn 'op één zaterdagmiddag spontaan verzameld', aldus Ooijens, wat volgens hem aantoont dat veel mensen hechten aan een goede fietsenstalling voor de deur van de supermarkt. BRUINISSE - De jaarlijkse haringparty van Schou wen-Duiveland wordt gehouden op 31 mei in de werkha- ven van Bruinisse. Tijdens de haringparty worden vaatjes haring en kunst geveild, ten bate van de Stichting Vakan tiehuis Thuredriht. Na Brouwershaven doet de haringpar ty Schouwen-Duiveland dit jaar Bruinisse aan. Op 31 mei wordt heel zakelijk Schouwen-Duiveland vanaf vier uur 's middags aan de werkhaven van Bruinisse verwacht. De ze haringparty is niet gelieerd aan een bedrijfstak maar verwelkomt alle ondernemers en hun relaties. De deelne mers die niet van haring houden, kunnen zich te goed doen aan producten uit de streek. De organisatie heeft voor de veiling al toezeggingen gekre gen van kunstenaars als Helma Kotoun, Arie Roon en Ton Rijstenbil die een schilderij willen inbrengen. De ING bank heeft een kunstwerk uit de bedrijfscollectie toege zegd en het comité probeert nog enkele driedimensionale kunstwerken toe te voegen aan de veiling. De stichting Thuredriht heeft drie vakantiehuizen in Renesse waar fa milies met een ernstig ziek kind een week kunnen verblij ven. De stichting is vanwege de grote belangstelling aan het sparen voor een vierde vakantiehuisje en de op brengst van de veiling zal naar dit spaarfonds worden overgemaakt. Toegangskaarten kunnen besteld worden via www.haringpartyschouwenduiveland.nl. Advertentie ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 25 maart a.s. GESLOTEN in verband met Goede Vrijdag Advertentie jubilarissen krij: alle aands adverteer nu in de bijlage '25 jaar Beatrix' het alfabet van Zeeland WeGGNeR dagblader Jens van twee uit Vlissingen mag graag tekenen en kleu ren. Gelukkig, vindt z'n opa, die de kinderwereld van te genwoordig nogal sterk elek tronisch aangestuurd vindt. Zijn kleinzoon wist evengoed het spel van potlood en pa pier nog te waarderen. Dacht hij. Tot Jens 'ns te ma ken kreeg met een haperend kleurtje. Punt gebroken. Da's niet iets wat je als peuter zelf oplost, dus riep Jens de hulp van zijn mama in. Aldus: „Mama, het batterijtje is op!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35