okale partij in grote problemen IC fZC Negatieve publiciteit is ook reclame College krijgt nog wat tijd voor plan Colours Proef met wegvissen van Japanse oesters ,13 Gemeenten steunen nieuw pontje Hansweert 51? houdt één zetel over na afscheiden raadslid &AZET andelexcursie ren zoeken Maatschappelijke regeling Kapelse minima geschrapt Te veel woningen op veilingterrein Vierde veld Kloetinge nog in zicht Geen besmettingsgevaar open tbc Diefstal container agenda Jeugddisco in Hansweert Man gestraft voor diefstal woensdag 23 maart 2005 SffEERT - Niets staat de faij een toeristisch pontje Hansweert en Perkpol- 'inde weg. Na de provin- Jmcn 1111 ook de gemeen- (jmerswaal en Hulst het Bet daden in plaats van i. oorden waren er al lang, beide gemeenten vin- den het een prachtig plan om het pontje in de zomermaanden te laten varen. Geld wilden ze tot voor kort echter niet beschik baar stellen. In feite doen ze dat ook nu niet, want Reimerswaal en Hulst stellen beide een garan tiesubsidie van ruim zesduizend euro beschikbaar. Die wordt al leen uitgekeerd als de stichting Fiets een rondje met een pontje aan het einde van het seizoen met een tekort zit. Als de nieu we dienst een succes wordt, be talen de gemeenten niets. Reimerswaal krijgt op de lange termijn wel kosten voor het pon tje, omdat ze heeft beloofd het groot onderhoud van de aanleg steigers op zich te nemen. Dat hoeft maar één keer in de tien jaar te gebeuren en is dus voorlo pig niet aan de orde. Het college van Hulst heeft nog geen formeel besluit genomen over de garantiesubsidie. „Maar we hebben het er al over gehad en staan daar positief tegen over", laat wethouder B. Pauw els weten. Provinciale Staten trokken maandag voor de ko mende drie jaar al 288.000 euro uit voor de nieuwe veerdienst. Met het nieuwe pontje hoopt de stichting Fiets een rondje met een pontje de dienst Temeuzen- Hoedekenskerke ook weer ren dabel te maken. Die trekt de laatste jaren steeds minder be zoekers, maar het tij moet wor den gekeerd als fietsers straks weer een rondje kunnen maken langs de Westerschelde, waarbij ze de zeearm twee keer overste ken. Het voortbestaan van het pontje tussen Temeuzen en Hoe- dekenskerke hing ook lang aan een draadje, omdat de gemeen ten Terneuzen en Borsele niet met geld over brug kwamen. Uit eindelijk gingen ze schoorvoe tend akkoord met het verstrek ken van een garantiesubsidie. tobPaardekam ÜINGEN - De lokale par tners Belangen Reimers- pR) verkeert in grote cri- dslid A. Kortlever splitst ilen gaat op eigen titel ver- ook oud-wethouder M. lerloop, één van de oprich- rerlaat de partij. et opstappen van Kortle- idt de BBR in de persoon Kramer nog maar één idover. Het is vooral Kra- drag dat Kortlever heeft besluiten op te stappen, er opereert volgens hem te cp eigen houtje. Dat hij heisa maakte over de kos- m een afscheidsetentje Kgemeester Verbree was bnlever de druppel. „Dat net als het gaat om een zich achttien jaar voor ;eenteheeft ingezet." jas hebben Kortlever en rerloop los van elkaar be- om de BBR te verlaten, rer is zelfs boos dat de nhouder zijn vertrek aan een advertentie in imerswaalse krantje, ischnjft Van Overloop on- ser dat hij het beu is dat 8,samen met enkele ande rtijen, steeds maar kritiek de standpunten van met Advertentie) izijnen - zonwering fWW. AAZET. NL die -Tel. 0113-330333 WOUTSDIJK - Natuurmo- sten houdt zaterdag 2 «n wandelexcursie door rgebied Inlaag 1887. li onder begeleiding be- ij het fort van Ellewouts- Aanmelding is verplicht 113-655268. Deelnemers gewaagd laarzen en een ijker mee te nemen. BELMINADORP - Bij ca- taurant Het Loze Vissertje ielminadorp kunnen kin- lot 12 jaar paaseieren zoe keerste paasdag, ehte paashaas helpt de kin- weg. Ook ouders zijn hoewel ze niet mogen a zoeken. Bij het vinden a goudkleurig ei ontvan- deelnemers een verras- fet begint om 11.00 uur. 'orgklachten: DM231231 bandag t/m vrijdag torende de openingstij- 'zaterdags tot 12.00 uur ÖACTIE velanden/tholen fonspark 28 iibus31 AA GOES ;DH 3-315670 00113-315669 NI'redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) WHuibers fcvander Jagt P Janssen rPaardekam F de Vries (sport) pen van der Werf ntrale redactie Ronspark 28 %S31 'mgoes ®I3)315500 :®'13|315669 Mil: redactie@pzc.nl VERNET fepzc.nl »ail; web@pzc.nl name de SGP. „Het is toch nor maal dat die partij haar positie als grootste fractie probeert uit te buiten", licht hij toe. Ook voor Van Overloop was de kri tiek van Kramer op het af scheidsetentje de druppel. BBR-voorzitter A. Deusing is ge schokt door de ontwikkelingen. Hij zegt het niet netjes te vinden dat Van Overloop in een adver tentie natrapt naar de partij. Toch is hij het wel met hem en Kortlever eens dat Kramer te ver is gegaan. „Dat hij zo'n com motie maakte over het etentje moesten we uit de krant lezen", zegt Deusing. „Het kwam over als een partijstandpunt, maar dat was het zeker niet." Over de toekomst van de BBR wil Deusing nog niets zeggen, maar dat die er niet al te roos kleurig uitziet, lijkt duidelijk. De partij had in de vorige raads periode nog vijf zetels, maar in 2001 stapte M. Weststrate uit de fractie om Leefbaar Reimers waal op te richten. Hij haalde met die partij twee zetels bij de verkiezingen van 2002 en mede daardoor zakte de BBR tot dat zelfde aantal. Tot overmaat van ramp werd de partij ook uit de coalitie gezet, nadat Van Over loop in 2004 vanwege gezond heidsproblemen opstapte als wethouder. Raadslid Kortlever gaat vanaf volgende maand verder op eigen titel en in de wandelgangen wordt gezegd dat Van Overloop een comeback wil maken bij de WD. Dat wil hij zelf niet beves tigen, maar ontkennen dat hij volgend jaar op de kieslijst van de liberalen staat, doet hij ook niet. Kramer is momenteel op vakantie in Brazilië en dus niet bereikbaar voor commentaar. Markthandelaar Patrick Krant stond zelf ook op de stoffenbeurs door Freek Janssen GOES - De stoffenhandelaren hadden het naar eigen zeggen een stuk rustiger dan normaal, gisteren op de weekmarkt in Goes. Het effect van de omstreden stoffenbeurs van afgelopen vrijdag was duidelijk merkbaar. Toch klaagde niet iedereen over de gedaalde omzet: drie van de vier markthandelaren verkoch ten hun waar vrijdag ook in de Zeeland hallen. „Wat we daar hebben gebeurd, leveren we vandaag weer in." Patrick Krant van Krant Stoffen uit Vlissingen merkt wel dat er minder klanten zijn, maar hoeveel weet hij niet. „Dat is erg moeilijk te meten. Maar de mensen die vrijdag wat hebben gekocht, komen vandaag natuurlijk niet." Hij stond er zelf ook, op de stof fenbeurs die de Vereniging Zeeuwse Marktbelangen probeerde tegen te houden. De beurs zou oneerlijke concurrentie zijn, omdat in de Zeeland hallen geen commerciële evenementen zouden mogen worden gehouden. „Je moet zorgen dat je interessant blijft voor je klanten. Daarom wil ik overal staan. Voor de consument is zo'n beurs natuurlijk het summum. Het is een droom voor iedereen die graag naait. Er is niks mooiers dan zoveel aanbod. Bo vendien heeft het ook een positief ef fect: het is reclame voor de stoffen- branche. Als twintig mensen daar een nieuwe naaimachine kopen, dan zullen ze in de toekomst zeker vaker stoffen kopen." Bij collega Hans Siegers, een paar kraampjes verderop, is het redelijk druk. „Vandaag valt het inderdaad wel mee, maar de afgelopen weken heb ik het echt wel gemerkt", zegt Siegers. Hij is dan ook niet blij met de beurs in de Zeelandhallen. „Het is met alleen broodnijd. Wij staan hier het hele jaar in weer en wind voor de klant. Als de tijd komt dat er veel verkocht wordt, in het voorjaar, dan is er ineens een eenma lige beurs." Siegers neemt het zijn collega's niet kwalijk dat ze op de beurs zijn gaan staan. „Sommige handelaren moeten wel. Ze zullen niet tegen je durven zeg gen dat ze het er eigenlijk niet mee eens zijn, want dan mogen ze de volgende keer niet meer meedoen." Hij is niet bang dat de stoffenkraampjes op de weekmarkt op den duur verdwijnen. In tegendeel: „Ik denk het concept van de stoffenbeurs doodbloedt. Dat is net zo als met die outletcenters, dat blijkt ook niet te zijn wat men ervan verwachtte. Wij kunnen op de markt nu eenmaal veel meer service bieden, omdat wij hier elke week staan." Ondanks dat Siegers het met de Vereni- foto Dirk-Jan Gjeltema ging Zeeuwse Marktbelangen eens is dat de stoffenbeurs oneerlijke concur rentie is, had de rechtszaak tegen de komst van de beurs van hem niet gehoe ven. „Nu is er veel negatieve aandacht voor geweest, maar dat is ook reclame. Vorig jaar kwamen er 1700 mensen op af, dit jaar 2500." Voor het kraampje van Gerrie Brouwer lijkt het helemaal druk te zijn. Maar schijn bedriegt: „Het is heel slap van daag. Maar we hebben er ook gestaan, afgelopen vrijdag. Als je niet gaat, kost het je sowieso een hoop geld. De men sen vinden het prachtig en voor ons is het een hele goede markt." Lachend: „Maar wat we daar hebben gebeurd, le veren we vandaag weer in." De eigenaar van de vierde stof fenkraam had vrijdag ook een kraampje in de Zee landhallen. Hij wil niet met zijn naam in de krant, maar wil wel kwijt dat hij vandaag op de weekmarkt weinig klan dizie heeft. „En de afgelopen vier we ken was het niks en de komende vier we ken ook niet." door Frank Balkenende GOES - In juni moet duidelijk zijn of jongerencentrum Colours aan de Goese Wijngaardstraat semi-commercieel of commer cieel kan worden uitgebaat. Het college van burgemeester en wet houders krijgt van een raads- meerderheid twee maanden de tijd om met een plan te komen. Het college wil veel minder geld aan het jongerencentrum, waar overwegend jongeren van al lochtone afkomst komen, spen deren dan de 45.000 euro die er nu jaarlijks naar toegaat. De doelstellingen - jongeren scholen en aan werk helpen én de bestrijding van drugsgebruik - zijn niet uit de verf gekomen. Colours sluiten gaat het college te ver. Er moet een commerciële uitbater komen, aangevuld met aantal uren jongerenwerk. „Het gaat om jongeren die een steuntje in de mg nodig hebben. Die moeten een ontmoetings plek hebben", zei wethouder D. van Ewijk gisteren in de com missie maatschappelijke ontwik keling. Voor SGP/ChristenUnie en CDA is de pap al gestort. Beide fracties vinden dat Colours dicht moet. Een (semi-)commer- ciële exploitatie met een aantal uren begeleiding door een jonge renwerker zien ze niet zitten. „Hoe hou je dan de regie? En vol ledig commercieel is in feite er een café van maken, want een derde koffieshop is in strijd met ons softdrugsbeleid", zei P. Co- lijn (SGP/CU). De VVD steunt omvorming tot een café, met eventueel enkele uren jongerenwerk. Lukt dat niet, dan moet Colours sluiten. Met dat standpunt neemt de WD een sleutelpositie in, mocht het college geen goede commerciële invulling van het jongerencentrum vinden. Dan ontstaat een raadsmeerderheid voor sluiting. Van de PvdA, GroenLinks en D66 mag Colours open blijven. „Waar moeten die jongeren an ders heen", sprak A. Huis- soon-Schrijver (D66). die de jon gerenwerker voor de bezoekers van Colours wil behouden. Die brengt nu 24 uur per week door in Colours, dat moeten er fors minder worden, zodat de jongerenwerker in andere wij ken inzetbaar is. Het college moet dus naarstig op zoek naar kandidaten die er brood in zien Colours als café te runnen, anders lijkt het jonge rencentrum geen lang leven meer beschoren. in zijn eigen partij, WD en Ge meentebelang, op andere ge dachten te brengen. CDA, WD en Gemeentebelang hielden eraan vast dat de uitvoe ringskosten van de regeling te hoog zijn in verhouding tot wat wordt uitgekeerd aan minima. Alle aanvragen voor een vergoe ding moeten nauwgezet door een ambtenaar worden beke ken. Dat eist de rijksoverheid en dat kost Kapelle 10.000 euro op jaarbasis, terwijl er hooguit 19.200 euro zal worden uitge keerd. „Vergelijk het met een be drijf dat een omzet heeft van 19.200 euro en voor de controle van de boeken door een accoun tant 10.000 euro moet betalen", verdedigde WD-raadslid P. Ar kenbout het voorstel. „Dat is een wanverhouding." De drie collegepartijen waren niet te vermurwen. De regeling ging van tafel. Wethouder Bur ger noemde dit een smet op het verder ruimhartige Kapelse mi- ninabeleid. door Harmen van der Werf KAPELLE - Een regeling op ba sis waarvan minima in Kapelle een vergoeding kunnen krijgen voor het lidmaatschap van vere nigingen en de bibliotheek is gis teravond door een raadsmeer derheid van CDA, WD en Ge meentebelang geschrapt. Aan het begin van de gemeente raad dienden de drie partijen een gezamenlijk voorstel in om de regeling niet op te nemen in het nieuwe Kapelse minimabe leid. SGP, ChristenUnie en Pv dA reageerden verontwaardigd. In 2003 maakten 128 inwoners van Kapelle gebruik van de rege ling, die het hen mogelijk maakt deel te blijven nemen aan maat schappelijke activiteiten. Die mensen worden in de kou gezet, stelden SGP, ChristenUnie en PvdA die'in Kapelle in de oppo sitie zitten. Wethouder G. Bur ger (CDA, sociale zaken) zei het hen na, maar hij slaagde er niet KAPELLE - Het zit de Kapelse wethouder P. Ganseman (Gemeentebelang) niet lekker dat de Ridderkerkse projec- ontwikkelaar Apron Development zeventig woningen wil bouwen op het terrein van fruit- en groenteveiling The Greenery en twee andere bedrijven bij het NS-station Ka- pelle-Biezelinge. Ganseman zei gisteravond in de gemeen teraad dat in het verleden is afgesproken dat daar hoog uit vijftig woningen kunnen komen. Dat mogen er wat hem betreft wel iets meer worden, maar zeker geen zeventig. Apron Development wil appar tementen en eengezinswoningen bouwen. Of er in Kapelle wel zoveel behoefte is aan appartementen, moet volgens Ganseman eerst eens worden onderzocht. Hij sprak eer der de vrees uit dat er te veel relatief dure appartementen in Kapelle komen. GOES - Voetbalvereniging Kloetinge maakt nog steeds kans op een vierde veld of omvorming van het hoofdveld tot kunstgrasveld. Op zijn vroegst kan de voetbalclub daar in 2008 op rekenen. Dat antwoordde wethouder D. van Ewijk (GroenLinks. sport) gisteren in de commissie maatschappelijke ontwik keling op vragen van CDA-raadslid A. de Kok. Hij vrees de dat het college het vierde veld had afgeserveerd, nadat enkele jaren terug pogingen waren gestaakt om het vierde veld naast het Wesselopark aan te leggen. Het college voorzag toen jarenlange bezwaarprocedures van omwo nenden. Van Ewijk stelde De Kok gerust dat Kloetinge uitzicht houdt op uitbreiding of een tweede kunstgrasveld. Wel is indertijd een deel van het geld voor het vierde veld gesto ken in een kunstgrasmat op een bestaand veld. In 2007 wordt bekeken waar het ontbrekende bedrag vandaan moet komen. De voetbalclub klaagt al jaren over het hobbelige hoofd veld. Oorzaak zijn de vele wedstrijden die er op moeten worden gespeeld, waardoor de grasmat al kapot is als de eersteklasser zaterdagvoetbal aantreedt. MIDDELBURG - Het gezin van de Middelburger bij wie vorige week open tbc is geconstateerd, is niet besmet. Uit onderzoeken door de GGD is gebleken dat de familie leden geen open tbc hebben. Daarom is er geen besmet tingsgevaar voor mensen in hun omgeving. De ziekte kan alleen worden overgedragen op anderen als sprake is van open tbc. Directeur V. Slenter van de GGD benadrukt dat nog steeds het risico bestaat dat het gezin van de man wel is besmet met tbc. Dat is echter niet be smettelijk voor andere mensen. Het kan echter drie maan den duren voordat de ziekte zich als open tbc openbaart. Daarom wordt het gezin over enige tijd opnieuw onder zocht. De negatieve uitslag van het familie-onderzoek biedt goede hoop voor het personeel van het bedrijf waar de man werkt, zegt Slenter. 's-HEER ARENDSKERKE - Op een terrein aan de Nijver heids weg in 's Heer Arendskerke is tussen maandag 18.00 uur en dinsdag 08.00 uur een container gestolen. De con tainer heeft een waarde van 4000 euro. door Harmen van der Werf MIDDELBURG - In het najaar of de winter wordt een proef uit gevoerd met het opvissen van wilde Japanse oesters uit de Oos terschelde. De bedoeling is twee keer vijftig hectare aan wilde Japanse oes ters weg te halen; vijftig hectare in een dieper deel van de Ooster- schelde en vijftig hectare in een ondieper deel, op een zandplaat of slikken. Verschillende vistechnieken zul len worden beproefd. Onder zocht wordt hoeveel de diverse methoden kosten en welke effec ten er te zien zijn op het ecolo gisch systeem van de Ooster- schelde. Onderzoeksinstituut Rivo bege leidt de proef waarvan de pro vincie de opdrachtgever is. Het STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten: 14.00-15.00 uur Verhalenuurtje voor kleuters van 4 tot 6 jaar; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.00 - 14.30 uur: Zomerkinder- kleding- en speelgoedbeurs; 14.00 uur: Uiteenlopende activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 tot 8 jaar; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen, koersbal (gymzaal); KORTGENE Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis. 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a. 10.00 - 17.00 uur: Vlinder tuin, met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen Anbo, RILLAND Luctor et Emergo, 20.00 uur: Avond voor vrouwen bij NBvP afde ling Rilland; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen, THOLEN Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00 - 16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum DeWe- mel, 9.30 uur: Digitaal lokaal. Computer ochtend, 13.00 uur Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; 18.30 - 20,30 uur: Zomer- kinderkleding- en speelgoedbeurs; YERSEKE Trefpunt, 13.00 - 17.00 uur: Biljarten, komt er nu op aan één of meer ondernemers te vinden voor het experiment aldus gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, visserij). Een vergunning moet vervol gens worden aangevraagd, want het opvissen van wilde oesters in een natuurpark als de Ooster- schelde gaat niet zomaar. Poppelaars: „Als de proef is uit gevoerd, gaan we bekijken wat we het beste kunnen doen. Het oesterbestand gaan beheren óf toch alles laten zoals het is." Het laatste lijkt hem onwaar schijnlijk. De wilde Japanse oester heeft zich de laatste jaren ontpopt tot een plaag in de Oosterschelde. Vele honderden hectares zijn er mee bedekt. Vissers en recrean ten hebben er last van. Vogels hebben er weinig aan. Ze kun nen de oesterschelpen niet open krijgen. Mosselkwekers voerden in februari op de Oosterschelde nog actie voor een snelle aanpak van het wilde oesterbestand Oesters en mosselen doen elkaar concurrentie aan. Ze eten uit de zelfde ruif. HANSWEERT - In het jeugd- soosgebouw aan de Boomdijk in Hansweert wordt vrijdag een disco gehouden. De disco voor alle jongeren uit Hansweert vanaf acht jaar be gint om 19.00 uur en duurt tot 22.30 uur. MIDDELBURG - Een 32-jarige Oostburger had op 11 juni vorig jaar drie grasmaaiers meegeno men zonder te betalen. De man moest zich gisteren daarvoor verantwoorden bij de politie rechter. De verdachte kwam echter niet opdagen en werd bij verstek ver oordeeld tot zestig uur werk straf. Aan het gedupeerde be drijf in Oostburg moet hij de schade van 3.892 euro betalen. In de strafmaat werd ook nog een valse aangifte van de vermis sing van een paspoort meegeno men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33