KNVB zet zwaar in op derby Basis sport ligt in fokkerij IC Hoek zoekt nieuwe spelers alleen in Zeeland oodzware opdracht )elta/Ockenburgh korenbeurs/'t Kaaitje ónt slecht optreden 21 julsterloo-Clinge beladen duel in vierde klasse zondagvoetbal Mfellj Niels Goverse wint kleine vierkamp Koploper wint in kartcompetitie Weer gelijkspel voor Cue Action Fortis wint eerste oefenduel Sterke opening Stefan Hage uitslagen agenda Oostburg moet verder zonder Van de Velde ■burg woensdag 23 maart 2005 wb Frits Bakker jK-Voor de nieuwe spelers, Soek binnenkort nog aan de Wie wil toevoegen, gaat de Ljag-hoofdklasser bij voor- f de Zeeuwse voetbalmarkt Gerrit Emans, hoofd scou- heeft een viertal spelers op loog- gaat onder meer om twee [ers: Chinedu Chukwug- bo van Terneuzen en Bart van Steveninck van Arnemuiden. Be halve voor de voorhoede zoekt Hoek ook nog versterking voor het middenveld. Emans: „We denken aan twee jonge spelers uit de streek. Alleen als we hier niet de gewenste kwaliteit kun nen vinden, zullen we in België moeten rondkijken." Hoek-trai- ner Eric Tetaert was zondag bij de wedstrijd van Terneuzen te gen DFC, maar zag Chukwugbo niet aan het werk. „We wisten dat hij geschorst was, maar Te taert wilde eens zien wat er nog meer in Terneuzen rondloopt", aldus Emans. Met Chukwugbo is nog geen oriënterend gesprek gevoerd. „Hij heeft een zaak waarnemer, die ook de belangen van Terneuzen-speler Gueye be hartigt. We zullen binnenkort contact met hem opnemen." Emans is gecharmeerd van de snelle Nigeriaanse spits. „Hij kan centraal voorin, maar ook op rechts spelen. Naar zo'n spe ler zijn we op zoek." Hoek heeft met het oog op het komende seizoen nog maar één speler aangetrokken. Roy Hen- driksen beëindigt zijn profloop baan en speelt volgend seizoen bij Hoek. Steven de Croock en Bart Poppe nemen afscheid van de hoofd klasser. Keeper Dennis Wonder- gem is tussentijds al naar Ter neuzen vertrokken. Volgens Emans is de kans groot dat Ramazan Yuruk alsnog bijte kent. Met de routinier Gunther de Meyer is de afspraak ge maakt dat gekeken wordt naar de genezing van zijn blessure. De Belg heeft sinds de winter last van een chronische ontste king aan de achillespezen. ÜfEUZEN - De KNVB tal geen enkel risico bij de sbahvedstrijd tussen Hulster- Clinge, die maandag in Namen wordt gespeeld. om een regu- tcompetitie- en geen beslis- swedstrijd, maar toch zal d Broekhoven uit Middel- scheidsrechter worden lisisteerd door twee neutrale istenten. Verder zal een waar ier van de voetbalbond aan- Dg zijn. Daaruit blijkt de l waarmee de districtscom- scheidsrechterszaken het itegemoet ziet. sterloo-Clinge kent een voor- iiedenis. De wedstrijd werd «zoen al eens gespeeld en Égde in 1-1. Daarmee was bas echter niet af. Bij Clin- iKelde in die wedstrijd Jur- ,'Has mee. Hij kreeg drie we- ,oor de derby rood in de Snjd Koewacht-Clinge. ixerd automatisch voor één Ètnjd geschorst en vooruitlo- r; op wat de strafcommissie aschijnlijk zou beslissen, H Clinge de speler ook nog tweede duel (Jong Ambon) idekant. De club verzuimde echter te melden bij de iïB, waardoor die wedstrijd meetelde voor de bond. die tweede wedstrijd kwam van de strafcom- sie: twee duels schorsing Bij Clinge werd veron- steld dat de schorsing daar- voorbij was. Ras speelde took mee tegen Hulsterloo. woede van Clinge maakte Hulsterloo bij de KNVB mel ding van het meespelen van Ras. Clinge kreeg drie punten in min dering, een boete en Jurgen Ras werd opnieuw enkele wedstrij den geschorst. Ook moest de wedstrijd opnieuw gespeeld wor den. Clinge ging nog in beroep, maar verloor dat. Beide ploegen staan maandag opnieuw tegenover elkaar in Nieuw-Namen, in wat best een beladen derby genoemd mag worden. Inzet voor Hulsterloo: een periodetitel. Inzet voor Clin ge: een stap in de richting van behoud. De belangen zijn groot en uiteraard spelen ook emotie en gevoel een rol. Clinge voelt zich immers nog steeds verra den door buurman Hulsterloo. De voorbije weken is ook duide lijk geworden dat de verhoudin gen tussen beide clubs enigszins op scherp staan. Die signalen zijn ook bij de bond niet onopge merkt gebleven. Vandaar dat er, ook overigens op verzoek van scheidsrechter Broekhoven zelf, twee neutrale grensrechters langs de lijn zul len lopen. „Want met zes ogen zie je meer dan met twee", weet ook Broekhoven. „En die zou je best eens nodig kunnen heb ben." „Je moet er toch maar vanuit gaan dat het niet echt een gezel lig potje wordt. Ik hoop dat ik het verkeerd zie, maar je moet er wel op voorbereid zijn dat het spitsroeden lopen wordt", zegt de wiskundeleraar. Broekhoven (58), maandag on derscheiden met de COVS-speld vanwege zijn veertigjarig lid maatschap van de scheidsrech- JÊÊmm Ook bij eerdere derby's tussen Clinge en Hulsterloo werd de rivaliteit duidelijk. Hier wordt vlug een nieuwe middenstip op het hoofdveld van Clinge aangelegd, nadat deze voor het duel was ontvreemd. foto Peter Nicolai tersvereniging, zegt dat hij zich vereerd voelt met zijn aanstel ling. „Ze hadden ook een Bra bander kunnen laten komen. Dat hebben ze niet gedaan. Ik kan het blijkbaar nog steeds. En ik zal er maandag ook staan." De Middelburger zal de teugels strak houden. „Want ik wil geen ambulance op het veld. Het kan niet zo zijn dat er dinsdag drie man niet aan het werk kunnen, omdat ze maandag hebben ge voetbald. Ze kunnen wat mij be treft een hoop flauwekul ophan gen. Aan een shirtje hangen, een overtreding maken. Kan alle maal. Maar moet Broekhoven er maandag voor kwart over vier mee stoppen, dan denk ik dat de bond bepaald niet zachtzinnig zal optreden." Broekhoven wil niet de scheids rechter van de lange verhalen worden. „Daar heb ik geen trek in. Ik denk dat ik het vooraf wel met twee zinnen af kan. Als ze willen voetballen, mogen ze voetballen. Als ze daar geen zin in hebben, dan zal ik bepalen waar de grens ligt en hoeveel speelruimte ze krijgen." HEERENVEEN - Niels Goverse is in Heerenveen eindwin naar geworden van een kleine vierkamp, die werd georga niseerd door STW Wageningen. De schaatser uit Kapelle zag de uit IJzendijke afkomstige Andy van Waes als der de eindigen en Maarten Janse uit Wolphaartsdijk moest genoegen nemen met de vijfde plaats. De negentienjarige Goverse reed tijdens het toernooi vier persoonlijke en Zeeuwse records voor junioren A. Op de eerste dag reed Goverse op de 500 meter 39,30 en op de 1500 meter 2.00,96. De tweede dag reed hij de 1000 meter in 1.18,28. In het tussenklassement na drie afstanden stond Goverse nog tweede. Hij moest 4,5 seconden goed maken op de leider om nog eerste te kunnen worden. Met 4.15,27 op de 3000 meter voldeed hij hier ruim aan. Maar ten Janse reed de 1000 meter in 1.20,18 minuten, goed voor een persoonlijk record. Op de afsluitende 3000 meter wist Janse de winst te leggen door 4.13,96 minuten te rij den, ruim zes seconden onder zijn persoonlijk record. MIDDELBURG - De karters van Van Gilst/Hogeweg heb ben hun voorsprong in de A-poule van het Zeeuws indoor kartkampioenschap verder uitgebouwd. Het team hield Auto Sturm, de nummer twee in de tussenstand, tijdens de twaalfde race achter zich. Veersedam Racing, dat lang op kop lag, moest genoegen nemen met een derde plaats. In de B-poule ging de zege naar Midlife Racing, voor Klas se Noten en Sportpunt Café. In het algemeen klassement heeft Sportpunt Café de leiding met 96 punten. TERNEUZEN - Voor de tweede keer op rij kwam Cue Action een 4-4-gelijkspel overeen. Dit keer kwamen de poolbiljarters in de gevreesde uitwedstrijd tegen Poolti- me Sharks uit Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse formatie had zich in de winterstop danig versterkt en verloor sinds dien geen partij meer. Achteraf gezien was respect voor de thuisploeg op zijn plaats maar voor ontzag was geen re den. Abel van de Sande moest twee keer verlies incasse ren. Na twee winstpartijen van Atong Wu en één van Jo- han van Oorschot betekende dit een gelijkspel. GOES - De korfballers van Fortis hebben gisteravond hun eerste oefenduel in aanloop naar de tweede helft van de veldcompetitie gewonnen. De Souburgse hoofdklasser versloeg in 's-Heer Hendrikskinderen eersteklasser Tjoba met 12-10. Fortis oefent de komende twee weken nog tegen het Eind- hovense DSC (overgangsklasser), het Dordtse Deetos (hoofdklasser) en het Belgische Sikopi (hoofdklasser). GOES - Motorcrosser Stefan Hage is het nieuwe seizoen goed begonnen. Bij een wedstrijd in Reusel eindigde de coureur uit Goes in de finale op een vijfde plaats. In de A-finale met dertig deelnemers was Hage als vierde weg. Wat hij ook probeerde, hij kon de aansluiting met de voor ste rijders niet bewerkstelligen. Een vijfde plaats werd zijn deel. Herligs won. yJoop van den Oudenhoven SS - Het driebandenteam Delta/Ockenburgh staat til vandaag voor een lood- opdracht. Het bereiken n plaats in de nationale brfinale is het eerste streven, de stunt van vorig jaar her- Itn, toen een derde plaats ïd behaald, lijkt vrijwel on gelijk. Daarvoor moeten ster tegenstanders als titelverde- fr Crystal Kelly, Van Donge De Roo en Rütchen Advies eden bestreden. laatste lijkt, om met de ge- tolijkste opdracht te begin- een haalbare kaart. Van de leg uit Oosterhout moet naar '■achting worden gewonnen, beide andere opponenten jan een heel ander kaliber, titelverdediger en het dit sei- ook in de competitie onge lere Crystal Kelly is de ab- favoriet voor de eindzege, ïdat dit geen vanzelf spre ad is werd eerder al bewe- *2001 en 2003. Toen ging Cermet de grote oren naar pectievelijk Twentevisie en onieders Van Wanrooij. Die willen (in de andere poule Wd) ook dit jaar weer ho- t^en gooien. 'Delta/Ockenburgh niet op tfhand kansloos is bewijzen de resultaten in de reguliere competitie. Daarin staat de ploeg momenteel vijfde en het heeft nog altijd kans op een plaats in de play-offs. Tegen Crystal Kelly werd één keer ge wonnen (7-1) en één keer verlo ren (2-6). De balans tegen Van Donge De Roo is na één ont moeting met 5-3 in het voordeel van de Goese ploeg. De Rotter dammers, met Richard Bitalis, Martin Horn, Christ van der Smissen en Barry van Beers ste ken dit seizoen in een bloed vorm. Het grootste gevaar voor het Zeeuwse team komt echter uit eigen gelederen: wisselvallig heid. Grote hoogten worden af gewisseld met diepe dalen. Teamleider Raymond Nicodem gelooft desondanks wel in zijn manschappen. „We zijn zeker wel eens wat te wisselvallig, maar dat is tegelijkertijd ook on ze sterkte. Pieken op de belang rijke momenten is de kracht van het team. Dat bewezen ze vorig jaar en dat gaan ze nu weer be wijzen. Ik heb er alle vertrou wen in." Vandaag en morgen speelt Delta/Ockenburgh vanaf 13.30 uur. Vrijdag vanaf 15.30 uur wordt duidelijk of de ploeg de halve finales weet te bereiken en daarmee voor een herhaling van vorig jaar kan zorgen. i^Ljopp van den Oudenhoven JUND - Na het slechtste op- en van het seizoen toch nog «innaar uit de strijd komen een verdienste. Dat was •Positieve conclusie na de ze- 1^ Korenbeurs/'t Kaaitje op lantaarndrager RCD "isuit Dordrecht. jkj vierde man Jean Louis ■-der vormde een uitzonde- vZijn optreden was een vera- deze avond. Scherp als •*es en goed spelend werd «rto Stiegelis in slechts 42 huiswaarts gestuurd. ^Karelse moest ploeteren 'öin puntjes bij elkaar te jen en dat lukte maar djesmaat. Een slepend ge- Rien Jakobsen (links) en dierenarts Henk van Dijk organiseren vandaag een hengstenshow in Vrouwenpolder. Hengstenshow in manege De Eendracht in Vrouwenpolder vecht, dat 77 beurten duurde, was het gevolg. De winst bleef wel in eigen huis. Jan Westdorp, ook al niet in goede doen, had de winst op Alex Mulders voor al te danken aan de zwakte van zijn tegenstander. Kimmo Pankow ging uitstekend uit de startblokken en leidde na twintig beurten met 15-5. Niets stond een vlotte afwikkeling van de partij in de weg, maar een paar forse tegenslagen zorg den voor de ommekeer. Uiteinde lijk won Pankow na negentig beurten. Korenbeurs/'t Kaaitje - RCD/ Kloens 8-0: Kimmo Pankow-Wout Berg 30-28, 90; Jan Westdorp-Alex Mulders 25-15, 62; André Karel- se-Jan Buytenhek 25-19, 77; Jean Louis Smulder-Roberto Stiegelis 20-13, 42. door Lucien Roelandt SINT LAURENS - Hij was ooit een verdien stelijk ruiter. Rien Jakobsen kon goed uit de voeten in de dressuurpiste en was ook in het parcours sterk. Die periode ligt inmiddels achter hem. Tegenwoordig is de 49-jarige in woner van Sint Laurens actief in de fokke rij. Jakobsen denkt een bijdrage te kunnen leveren aan de verbetering van het niveau van de paardensport in Zeeland. „De basis van de sport ligt in de fokkerij." „Toen ik nog actief was in de sport kon je het met een middelmatig paard op basisni veau een aardig eind schoppen", zegt Jakob sen. „Daar is nu geen sprake meer van. Het niveau is enorm gestegen. Zeeland stond be kend om zijn warmbloed stamboek. Dat wa ren sterke, werkwillige paarden voor in de landbouw. Sinds de mechanisatie is men zich gaan toeleggen op het fokken van een modern sportpaard. Paarden met een goed karakter, die fijn te rijden zijn, maar ook moeten kunnen presteren." Jakobsen pretendeert niet de wijsheid in pacht te hebben. Hij legt zijn oor vaak te luisteren bij bekende fokkers, hengstenhou- ders en dierenarts Henk van Dijk uit Hein- kenszand. De laatste is gespecialiseerd in paardengeneeskunde en is als teamveteri- nair betrokken bij de Nederlandse Young Ri ders en het juniorenteam. „De ontwikkeling in de fokkerij gaat steeds verder. Specialisa tie, daar ontkom je niet aan. Er zijn maar weinig hengsten die zich in beide discipli nes hebben bewezen. Succes ligt dan ook het meest voor de hand door springstam- men te laten dekken door springhengsten en dressuurstammen door dressuurhengsten." „De beslissing ligt altijd bij de fokker", vult echtgenote Ina aan. „Die kent de merrie. Haar aandeel in het succes van de fokkerij is nog altijd groter dan van de hengst." Zorg Het begon zestien jaar geleden, met een ken nis die vroeg of hij een paard bij Jakobsen mocht stallen. Ondertussen zijn er al heel wat fokkers die hun paarden aan de zorg van het echtpaar Jakobsen toevertrouwen. Er staan vele tientallen jonge viervoeters in de stallen van Klein Popkensburg. „Noem het maar een uit de hand gelopen hobby", zegt Ina Jakobsen. Een hobby die door Ina en Rien uiterst se rieus wordt genomen. Het echtpaar Jakob sen laat de paarden onder de beste omstan digheden opgroeien. Klein Popkensburg is een kuuroord voor paarden. De hengsten en merries staan keurig gescheiden van elkaar. In de winter gaan ze een uur naar buiten om goed te kunnen bewegen. In de zomer gaan ze de wei in. „Ze komen hier als jaarling, staan voortdu rend onder controle en als ze drie jaar zijn vertrekken ze om opgeleid te worden in de sport. Dan is het leuk als je ze op hoog ni- Tilburg. Oefeninterland, mannen: Nederland - Argentinië 4-1 (2-1). 8. Kla ver 1-0, 12. Matthijs Brouwer 2-0, 15. Cammarerï 2-1, 50. Matthijs Brouwer 3-169. De Nooijer 4-1 Middelburg. Zeeuws indoor kart kampioenschap. Twaalfde race. A-poule: 1. Van Gilst/Hogeweg 153 ron den; 2. Auto Sturm 152; 3. Veersedam Racing 152; 4. RISA Racing 150; 5. Mili's Fashion 150; 6. Cafetaria 't Frietuus 150. Stand: 1 Van Gilst/Hogeweg 103 pun ten; 2. Auto Sturm 88; 3. RISA Racing 66; 4. Veersedam Racing 515. RBK Ver huur 39; 6. Mili's Fashion 25; 7. Caféta- ria 't Frietuus 24. B-poule: 1. Midlife Racing 151 ronden; 2. Klasse Noten Kartracing 150; 3. Sport punt Café 150; 4. Maximaal TV 149; 5. F1 Palace 148; 6. Signaal Racing 141. Stand: 1. Sportpunt Café 96 punten; 2. Midlife Racing 91; 3. F1 Palace 61; 4. Maximaal TV 61; 5. Klasse Noten Kartra cing 55; 6. Signaal Racing 30. Timmerman, Philippoussis (Oranjezon) en Claarthe ten Thije, Rosie (Gouwe Reyers) 156. L2: 1. Anneke Phernambucq, Toscana (Weelr.) 168; 2. Danielle Keyzer. HIS Midnight (Braanjenhoek) 160; 3. Han Goedhart, Prooyen Pretty, 156. LI: 1. Agnes Bimmel, Jeltske (Sé-Ros) 165; 2. Angelique Sinke, First Impression (Weelr.) en Anoek Erwich, Unique (Paar debloem) 164. Pony's klasse Z1/Z2 cat. DE: 1. San dra Beekman, Mission Imposible (Z-Bev.) 177. M1/M2 cat. DE: 1. Maxi me Osse, Easy Dancer (Weelr.) 164. L2 cat. E: 1. Jennifer Limburg, Suprise K (Walcheren) 152. L1/L2 cat. D: 1. Deb bie Offermans, Normann K (Walcheren) 156. Lucky Day 3661: 1-6-9-16-24-28-31- 32-35-40-46-47-53-54-57-58-59-69-77-80 (onder voorbehoud). ij.umj'.mim. Nieuw- en St Joosland. Dressuur- competitie Kluute Trofee. Paarden klasse Z1: 1. Maxime Lefeber, Emble- me du Dusey (Scheldestad) 183; 2. Iris Verhagen, Westveer's Heidi (Paarde bloem) 181; 3, Sandra van der Hoofd, No Mercy (Sé-Ros) 180. M2:1. Caroline Kodde, Take Two (Z-Bev.) 170; 2. Mieke Evertse, Captain Jack (Z-Bev.) 164; 3. Maaike Hamelink, Square Dimension (Allroud) 163. M1: 1. Margreet Walra ven, Rinola (Weelr.) 178; 2. Bianca Gor ter. Ramske (Sé-Ros) 158; 3. Nadine t woensdag Biljarten Driebandentoemooi Colijnsplaat 407. Eerste ronde. Locatie: café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Zaalkorfbal Nacompetitie vierde klasse: Spring- field-Stormvogels. Locatie: sporthal Par- restee in Hoeven. Aanvang: 20.30 uur. foto Lex de Meester veau terugziet. Zoals Hollywood, het paard waar het allemaal mee begon. Die werd met succes uitgebracht op internationaal ni veau. Daar heb je dan toch je steentje aan bijgedragen door te waken over zijn gezond heid toen hij hier op stal stond." Maar het worden niet allemaal toppers in de sport of goedgekeurde dekhengsten. Dat hoeft ook niet voor Rien Jakobsen: „Als fok kers moeten we het hoogst haalbare nastre ven, dan blijven er vanzelf genoeg goede be taalbare paarden over voor de breedtesport. En ook dat is belangrijk, want de breedte sport is de kurk waar de topsport op drijft." Tophengsten Samen met de veterinair van Klein Popkens burg, Henk van Dijk, en een aantal bekende hengstenhouders organiseert Jakobsen van daag in manege De Eendracht in Vrouwen polder een hengstenshow. Daar zullen een aantal tophengsten door Edward Gal, Wout Jan van der Schans. Arjan Theeuwissen, Jur Vrieling, Mark Jespers en Gerdiene Maree aan de fokkers worden gepresenteerd. Hierbij bevindt zich de Contango-zoon Ra- vel, de nieuw crack van de nationale dres- suurkampioen Edward Gal. „We moeten de fokkers stimuleren", zegt Rien Jakobsen. „Een fraaie foto in een folder met omschrij ving van een hengst is leuk. Maar er gaat na tuurlijk niets boven het presenteren van de hengsten in levende lijve, dan kan de fokker zelf beoordelen wat hij of zij er van vindt." door Barry van der Hooft GOES - Danny van de Velde is opgestapt bij zondag-vierdeklas ser Oostburg. De trainer uit Ter neuzen liet voorzitter Walter van Duyse zondag na het duel met Hontenisse (4-0-nederlaag) weten niet meer verder te wilen als trainer. Het verlies tegen Hontenisse be tekende de elfde nederlaag op rij voor het zwalkende Oost burg. De ploeg begon het sei zoen nog met zeven overwinnin gen op rij en pakte daardoor overtuigend de eerste-periodeti- tel. Vanaf dat moment werd ech ter geen punt meer gepakt, sta pelden blessures en schorsingen zich op en werd de ene na de an dere nederlaag geleden. Danny van de Velde wilde gister avond niet te diep op zijn ver trek ingaan. „Ik heb een goede band met Walter van Duyse en we hebben afgesproken dat ik er niet te veel over zou zeggen. Ik heb hem zondag na de wed strijd verteld dat ik niet meer verder wilde. Het is jammer dat het zo heeft moeten lopen in mijn eerste jaar als hoofdtrai ner." Van de Velde had bij Oostburg al aangegeven dat hij aan het einde van dit seizoen zou ver trekken, omdat hij volgend sei zoen trainer bij Temeuzense Boys wordt. Hij wilde er een aantal weken geleden overigens al een punt achter zetten, maar besloot toen toch door te gaan. „Danny en ik hebben een uitste kende band en ik heb hem toen over kunnen halen het seizoen af te maken", reageerde voorzit ter Walter van Duyse gister avond. „Maar de situatie was nu onhoudbaar en Danny heeft om persoonlijke redenen besloten er meteen mee te stoppen. Aan het begin van dit seizoen had den we een schitterende ploeg, maar daar is helemaal niets van over. Ik vind het vreselijk dat het zo is gelopen en verder wil ik er niet te veel over zeggen. Het is al pijnlijk genoeg." Voor de spelersgroep kwam het opstappen van Van de Velde niet echt als een verrassing. „Het is nog te prijzen dat hij het zo lang heeft volgehouden", zei aanvaller Dominique Verlinde. „Als trainer stond hij machte loos aan de zijlijn, terwijl wij als spelers dachten er nog wel iets aan te kunnen veranderen. Hij heeft na het wegvallen van een aantal spelers van alles ge probeerd, maar als het niet aan slaat houdt het een keer op." -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21