IC Commotie laat debutanten koud THERME r Rinus Verboom wil op de trommel slaan Sluiskil kijkt al naar datum voor de wereldbeker Britse renbanen zijn dodelijk Gattuso werkt niet mee aan bloedtest 19 E Van Basten betreurt uitlatingen over Kluivert ]ibel, Maduro en Meerdink maken zich op voor de reservebank oede kans au Bommel i basisplaats Hockeyers zijn op goede weg Rotterdam gaat voor snelle tijden Weer voetbalmoeder gekidnapt Temmink actief in kwartfinales Hockeycoach Bianchi keer terug Schaker Anand houdt voorsprong woensdag 23 maart 2005 'gsm sportredactie UwiJK - Bondscoach Mar- jovan Basten betreurt de ma- lijr waarop hij zich heeft uitge ven over de kansen van Pa trick Kluivert op een selectie (nor het Nederlands elftal. De Lebeer zei vorige week dat Oranjes topschutter aller tijden [10 goals) achteraan in de rij „Ik kan begrijpen dat hij zich op een verkeerde manier door mij benaderd voelt", zei Van Basten gisteren in Katwijk. De mening van de bondscoach over Kluivert is echter niet ge wijzigd. Van Basten blijft zich op het standpunt stellen dat de spits van Newcastle United vooralsnog niet voor Oranje in aanmerking komt. „Hij heeft nu een paar spitsen voor zich", aldus de bondscoach. „Patrick moet weer goed gaan spelen en scoren. Plij moet het ons moei lijk maken. Dan komt hij van zelf weer in beeld." Engelse kranten meldden deze week dat Kluivert niet meer voor Oranje beschikbaar zou zijn. Dat bericht heeft Van Bas ten officieel nog niet bereikt. De bondscoach erkende ook dat hij zich vorige week bij de presentatie van zijn selectie voor de dubbele interland te gen Roemenië en Armenië ver gist heeft in de fitheid van Roy Makaay. De spits van Bayern München zit niet in de spelers groep voor de twee wedstrij den, omdat hij nog geblesseerd zou zijn. Afgelopen zaterdag speelde hij mee met Bayern. Van Basten gaf na afloop van de training toe te snel van Ma kaay te hebben afgezien. „We hadden ook nog geen duidelijk heid over Robben en we wilden geen twee herstellende spelers in de selectie opnemen", aldus de bondscoach. „Makaay bleek zaterdag echter al fit voor een wedstrijd met Bayern Mün chen. Robben is ook helemaal fit. Normaal gesproken maakt een fitte Makaay altijd deel uit van onze selectie." GPD/ANP rMarcel van der Kraan [[WIJK - Met de jonge debu- Ien Babel, Maduro en Meer baar zonder de routiniers Bommel en Cocu begon het Itrlands elftal gisteren aan voorbereiding op de WK- ilificatie-interlands tegen imenië en Armenië. De eerste iwcrden gadeslagen door de [e voetbalwereld, de routi- is van PSV zaten in de lap mand. het drietal nieuwelingen ritte Martijn Meerdink de I onwennige indruk. AZ- [vrs lijken van alle Oranje- sten nog het meest de last teen gebrek aan intemationa- rraring met zich mee te dra- is ze het statige Huis ter binnenwandelen. „Hier je toch opeens grote jon- itegen", zei de rechtsbuiten AZ 's avonds na de eerste hing. „Ik was nerveus toen e; meldde in het hotel, ja. iloen ik met de jongens tegen bal ging trappen, verdween Maar het jongensdroomge- ihebik nog steeds." lis ook geen alledaagse stap. :de Vijverberg naar de Alk- derhout en dan in het die tij Oranje. Voor de bonds- it, zo weet half Nederland Éddels, maakt dat nauwe- suit. Bondscoach Marco van ta „Meerdink is een positie ver. Hij verzet bergen werk tin ook nog goed voetbal zak verdrong in de voor- ïeken Feyenoorder Romeo alen van de rechtervleugel. IÏÏUK - De topper tussen en Ajax borrelde nog na melijk na, toen Oranje giste- i Katwijk zijn eerste trai- afwerkte. Ook de bonds- tt ontkwam er niet aan even te staan bij de wedstrijd, ainzijn selectiebeleid zo na melijk centraal kwam te ,PSV is duidelijk een iverder dan Ajax", conclu sie Marco van Basten la- van Bommel, uitgegroeid eet brandpunt in de discus- rond de keuzes van Van Bas ket net als clubgenoot Phil- (hamstringblessure) de =te training van Oranje aan voorbijgaan. De PSV'er last van een knie. De medi- staf gaat er van uit dat het dal op tijd fit is. bondscoach liet wel door eteren dat Van Bommel tier tegen de basis aan zit '»ij de laatste interlands. ®aakt een goede kans om ?den, dat is duidelijk. Hij j» een gedreven indruk en de dingen die we met hem besproken goed opge- 5.aldus Van Basten, die eer- al eens liet doorschemeren taj vooral ontevreden is over ^Qier waarop Van Bommel 't van de aanval naar ging. Als iedereen in- ;43r is én Van Bommel in de start, zou dat betekenen ranje zaterdag tegen Roe- zonder Ajax-spelers be- 'celona Van Basten denkt dat het karak ter van de voormalige Super boer beter van pas komt in de klei van Boekarest als de nood aan de man komt. Al zal Meer dink hooguit een invalbeurt krij gen met Dirk Kuijt als 'valse' rechterspits voorlopig voor zich. Basiselftal Het basiselftal van Oranje ligt in grote lijnen al vast. Net als voor Meerdink gloort voor Ryan Babel (18) en Hedwiges Maduro (20) hooguit de reservebank. Toch moet Van Basten weten dat hij op hen een beroep kan doen. Daarnaast moet het drietal op de trainingen van Oranje top prestaties leveren om het leger critici de mond te snoeren. Maduro en Babel lijken zich in het gezelschap van de andere in ternationals nauwelijks druk te maken om de last die er door al le publiciteit rond hun uitverkie zing op hun schouders ligt. Op het veld van Quick Boys, waar Oranje gisteravond in de stro mende regen een partijspel (ne gen tegen negen) deed, etaleerde Maduro zich als de corrigerende middenvelder bij de reserves. Babel zocht als een van de twee aanvallers voortdurend de duels op met Khalid Boulahrouz. Dat laatste deed de Amsterdam mer met een brutaliteit die je al leen in de betere jaren van Ajax bij jonge spelers zag. Van Bas ten verloor vanaf de zijkant zijn pupillen geen seconde uit het oog. „Zondag was hij tegen PSV wat ongelukkig in de spits", sprak de bondscoach. „In het Nederlands elftal gaat hij wat anders spelen. Wij vinden dat hij beter uit de voeten kan aan de linkerkant." Als back-up voor de nog niet topfitte Arjen Robben dus. Plet gemak waarmee de twee Ajacieden hun eerste werkdag afwerkten, ontging Van Basten ook niet. „Maduro maakt een volwassen en evenwichtige in druk." Aan alle commotie, denkt de bondscoach, zal bij een aardig resultaat wel weer een einde komen. „Maar wat iedereen vergeet", zei Maduro, „is dat hij veel meer van ons weet dan alle andere voetbal kenners. Wij hebben met Van Basten en Van 't Schip in de jeugd gewerkt. Zeven dagen per week, het hele jaar door. We hebben prachtige dingen meege maakt. Mijn mooiste herinne ring bewaar ik aan de kam pioenswedstrijd met Jong Ajax uit tegen PSV. We wonnen met 2-1, ik speelde als verdedigende middenvelder een van mijn bes te partijen tegen de Braziliaanse spits Leandro en we vierden na afloop met de trainers feest in de kleedkamer en de bus. Dat is allemaal bagage." Niet op het allerhoogste niveau, dat weet Maduro. „Ik heb alle ophef gehoord en gelezen. Ze zeggen dat ik een record heb ge broken omdat ik na drie wed strijden bij Ajax al in Oranje zit. Dat is de keuze van Van Bas ten geweest, dat heb ik niet zelf gedaan. Ik kan hier alleen maar ontzettend mijn best doen. Van Basten weet wat ik kan. En ik ken hem goed als trainer. Daar om ben ik geen seconde nerveus nu ik opeens in het Nederlands elftal onder hem train." GPD De drie nieuwelingen bij Oranje, Martijn Meerdink, Ryan Babel en Hedwiges Maduro, volgen Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder (voorgrond), foto Hans van Weel/GPD verwacht pas aan van het seizoen duide- ®id over zijn nieuwe werk je aanvoerder van PSV !'jn de belangstelling van Europese clubs. Vooralsnog zich echter concentreren «titelstrijd en de wedstrij- 11 de Champions League, waarnemer Rob Jansen niet toe dat Barcelona de strijd om Van Bom- ®engt. „Het is niet om ver ste doen, maar we hebben -beffende clubs geheimhou- i beloofd." Bommel had na het duel *)axnog goede hoop dat hij nieuwe club bekend •oaken. „Maar dat lukt dus aldus Jansen. „Hij gaat li volledig op PSV en het Wands elftal richten. Daar- !er n°g tijd genoeg om een wt te nemen. GPD/ANP door Harm Vonk ROGAT - Op de Olympische Spelen van 1988 beleefde Rinus Verboom zijn sportieve hoogte punt. Monique Knol won er on der zijn bondscoachschap de gouden medaille in Seoul. De 50-jarige Zeeuw stapt bij de Therme Skincare wielerploeg nu in op een lager niveau, maar de vrouwenploeg uit Rogat heeft volgens Verboom veel po tentie. „In de komende twee jaar moeten we de Nederlandse top bereiken", vindt Verboom. De ploeg werd gisteravond bij de sponsor in Rogat gepresen teerd. Na vele omzwervingen (hij was ook bondscoach in de Verenigde Staten) is Verboom nu ploeglei der van Therme. De ploeg - met voormalig wereldkampioene schaatsen Renate Groenewold als boegbeeld - gaat het tweede seizoen in. Vorig jaar was een re delijk opstapjaar, maar het ma nagement van de ploeg werd op gezadeld met ploegleider Erwin Nijboer, die gaande het seizoen steeds minder tijd kreeg om lei- TILBURG - De Nederlandse hockeyers hebben de lange aan loop naar het EK in Leipzig in gezet met een oefenzege op Ar gentinië. Oranje won gisteravond, bij de terugkeer van Roeland Oltmans als bondscoach, in Tilburg met 4-1 dankzij treffers van Mat- thijs Brouwer (twee), Karei Kla ver en Teun de Nooijer. ANP ding te geven. Dat probleem is met het aantrekken van de erva ren Verboom verleden tijd. „Ik heb zes jaar met vrouwen ge werkt, alleen is het nu op een la ger niveau. Voor mij is het een uitdaging om hier een topploeg van te maken. Vorig jaar heeft de ploeg goed gereden, maar nog net niet goed genoeg. Met vijf tot tien procent extra kun nen hier mooie dingen gebeu ren. We willen in Nederland zo snel mogelijk op de trommel slaan." Terwijl Groenewold het publici taire uithangbord voor Therme is, mag oud-nationaal wegkam- pioen Arenda Grimberg als kop- vrouw worden beschouwd. Met Angela Hillenga (Finsterwolde) en Christine Mos (De Wijk) heeft de ploeg veel ervaring, ter wijl talenten als Liesbeth Bak ker, de Belgische Ludivine Hen- rion en Moniek Rotmensen de ruimte krijgen om zich te ont wikkelen. Yvonne Hijgenaar was niet op de presentatie aanwezig; zij rijdt vrijdag op het WK baan in Los Angeles. Samenstelling van de ploeg: Therme Skincare: Agne Bag- donaviciute (Lit), Liesbeth Bak ker (Wieringerwerf), Irene van den Broek (Groningen), Sarah Düster (Dui), Arenda Grimberg (Baarle-Hertog),Renate Groene wold (Dalen), Ludivine Henrion (Bel), Corine Hierckens (Bel), Angela Hillenga (Finsterwolde), Yvonne Hijgenaar (Koedijk), Francis Linthorst (Wagenin- gen), Christine Mos (De Wijk), Moniek Rotmensen (Steenber gen) en Janneke Vos (Amster dam). Ploegleider: Rinus Verboom (Goes). Manager: Marthijs Weg- dam (Dalen). BRON VAN PURE SCHOONHEID van onze sportredactie LONDEN - Op de Britse renba nen sterven elk jaar meer dan honderd paarden. De twee meest dodelijke banen zijn Ain- tree, waar de Grand National plaatsvindt, en Cheltenham. Volgens de dierenbeschermers van Animal Aid is het getal van honderd dode paarden maar het topje van de ijsberg; er sterven ook nog eens 260 paarden bij trainingen. Het sterftecijfer is schokkend hoog, omdat de 59 Britse raceba nen elk slechts twaalf dagen per jaar worden gebruikt, wat dus zou betekenen dat er per twee racedagen gemiddeld een paard sterft. ROTTERDAM - Met William Kiplagat heeft de marathon van Rotterdam, die op 10 april wordt gelopen, een derde atleet aan het veld toegevoegd die een snelste tijd heeft van minder van twee uur en zeven minuten. De 32-jarige Keniaan, die in 2002 al in Rotterdam won met 2.07.42, liep zijn persoonlijk record van 2.06.50 in 1999 op de ma rathon van Amsterdam. Kiplagat wordt volgens de organisatie een belangrijke concurrent van de al eerder vastgelegde troeven Felix Li- mo (snelste tijd 2.06.14) en Titus Munji (2.06.15). Ook José Manuel Martinez is aan het lopersveld toegevoegd. De snelle Spanjaard stond zowel in 2002 als 2003 als der de op het erepodium op de Coolsingel. GPD SAO PAOLO - Voor de vierde keer in korte tijd is de moe der van een Braziliaanse voetbalster door criminelen ge kidnapt. De moeder van Rogerio, speler bij Sporting uit Lissabon, is in de nacht van maandag op dinsdag ont voerd uit haar woning in Campinas, niet ver van Sao Pao lo. Er is tot nu toe nog geen eis tot losgeld ingediend, al dus de politie. Ines Fidelis Regis is de vierde 'voetbalmoeder', die in vier maanden tijd door criminelen is ontvoerd. Voor de moe der van Rogerio verdween de moeder van Grafite, die na 24 uur door de politie werd bevrijd. De familie van de jon ge speler Robinho betaalde na 41 dagen een fors bedrag aan de ontvoerders. De moeder van Luis Fabiano zit nog altijd vast. RTR ZEIST - De Europese voetbalbond heeft arbiter René Temmink een wedstrijd in de kwartfinales van de Cham pions League toegewezen. Het is nog niet bekend ge maakt om welke wedstrijd het gaat. Dat wordt pas enkele dagen voor deze speelronde bekend. Temmink komt in elk geval op 5 of 6 april in actie tijdens de eerste serie wedstrijden in de kwartfinales. Jan Wegereef leidt op woensdag 30 maart de WK-kwalifi- catiewedstrijd tussen Hongarije en Bulgarije in Boeda pest. ANP UTRECHT - Hockeycoach Rob Bianchi keert terug bij Oranje. De bond heeft hem tot en met het Europees kam pioenschap in Dublin (half augustus 2005) aangesteld als assistent-bondscoach, naast hoofdcoach Mare Lammers. Bianchi (57) is dit seizoen werkzaam als hoofdtrainer bij het vrouwenteam van Kampong. Bianchi was al eerder in 1990 en 1991 actief binnen de KNHB als bondscoach van het Nederlands mannenteam. GPD MONACO - Schaker Anand blijft leider van het Am- ber-toemooi van Monaco. Hij versloeg dinsdag in de vier de ronde op het onderdeel blind-schaken Kramnik en re miseerde bij de discipline rapid met dezelfde tegenstan der. Van Wely won (blind) en verloor (rapid) van Svidler. In het klassement staat de Nederlander in de achterhoe de. ANP door Frits Bakker SLUISKIL - De kans dat er ook volgend jaar een toernooi om de wereldbeker driebanden komt in Sluiskil is groot. Het succes van de eerste editie heeft de or ganisatie al tot nieuwe plannen aangespoord. Voorzitter Meerten Dallinga heeft in zijn contacten met de wereldbond de kalender voor volgend jaar al bestudeerd. „Ik wil straks, als we met het hele bestuur een beslissing nemen, met een goed plan komen. We hebben al gekeken naar een gun stige datum. Volgend jaar janua ri zou voor de meesten goed uit komen: zowel voor de spelers als voor de organisatie." Winterspelen De eerste optie, in februari, is af gevallen vanwege de Olympi sche winterspelen. „We denken nu aan de week van 23 tot en met 29 januari." De wereldbond (UMB) is er een groot voorstander van dat Sluis kil opnieuw het eerste toernooi van het jaar voor zijn rekening neemt. Jean Claude Dupont, de voorzit ter, benadrukte na de eerste edi tie dat de toon gezet was voor een mooie cyclus van toernooien in 2005. Dallinga: „We hebben in de eer ste evaluaties ook vastgesteld dat januari een gunstige maand is. Voor de televisie-uitzendin gen hebben we dan alleen con currentie van schaatsen en veldrijden." Dick Jaspers Het eerste toernooi om de Outo- kumpu worldcup, dat werd ge wonnen door Dick Jaspers, on derscheidde zich dit jaar door een massale belangstelling. Het Meulengat bood plaats aan drie honderdvijftig toeschouwers en was elke dag tot de laatste plaats bezet. Toch overweegt de organisatie niet naar een grote re locatie uit te wijken. „We wil len liever een bomvolle zaal dan een half lege sporthal." Bij de sponsors is het toernooi zeer in de smaak gevallen. Het Finse bedrijf Outokumpu heeft al aangegeven volgend jaar weer als naamgever te willen fungeren. En wat de toeschouwers betreft: Dallinga: „Het zal dit jaar, als we besluiten om door te gaan, wel een run op toegangskaarten worden, omdat iedereen nu weet dat het toernooi ver van te voren uitverkocht is." De wielerploeg die gisteren werd gepresenteerd heeft onder meer de schaatskampioene Renate Groene wold (derde van rechts) als kopvrouw. Rinus Verboom uit Goes is ploegleider van het team. foto Nieuwsblad van het Noorden Regelmatig wordt de behande ling van de racepaarden in Groot-Brittannië bekritiseerd. Dat gebeurt vooral sinds het jaar 2000. Toen riepen dierenbeschermers op om de Grand National te boy cotten nadat op de eerste dag van die wedstrijd vier paarden om het leven kwamen. GPD/RTR van onze sportredactie MILAAN - De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond. Franco Carraro, zit in een las tig parket. Twee spelers van AC Milan, middenvelder Gennaro Gattu so en verdediger Giuseppe Pancaro weigeren hun bloed te laten testen op doping. Als Carraro zijn beleid strikt uit voert, staat Gattuso komende zaterdag niet in het Italiaanse elftal voor de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Schotland. Probleempje dus voor de voor zitter. Want de snoeiharde Gattuso is een van de steunpi laren van het nationale elftal. De Milan-speler weigerde zondag de niet verplichte bloedtest na het competitie- treffen tegen AS Roma, dat koploper Milan met 2-0 won. Volgens Gattuso worden de testen slecht uitgevoerd. „Of je doet het serieus, of je doet niks", aldus de speler. Carraro verklaarde onlangs nog dat hij iedere speler die een bloedtest weigert, niet meer zal laten selecteren voor het nationale elftal. GPD/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19