Jrensschool luidt de noodklok PZC Verkeersouders Steen roepen om actie Inventaris Euregiotuinen onder de hamer RAT IS Kermisexploitant moet toch betalen Hulst wil betere aansluiting Linkeroever AAZET Kijkdag voor executieverkoop agenda Donor worden? Laat het weten! Verkeersingrepen Kennedylaan Actie voor school in Georgië Gemeente mag sluipverkeer weren Irecteuren hopen op Europees geld om leegloop naar België te stoppen 1 (Advertentie) Inlijstwerk? jümmakerij Gijzel (oorbedrijf en particulier Lssiraat 102A, 4421 BV Kapellc 10113-342383. fax 0113-340044 (Advertentie) IZIJNEN - ZONWERING KUNSTSTOF K0 Z I J N E N Kijk op Mi.blijmetkunststof.nl iwaakkans op €2.500,- aan kunststof kozijnen iww.aazet.nl bp*-Tel. 0113-330333 feorgklachten: K0-0231231 Bmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; Eerdags tot 12.00 uur &DACTIE ®UWS-VLAANDEREN MemAlexanderlaan 45 festbus 145 30 AC TERNEUZEN 0115-6457 69 fax:0115-645742 mai(: redtem@pzc.nl ^Hoonhorst (chef) 'WBareman fymond de Frel fcnévan Stee toBakker (sport) feudeloo 16 Postbus 62 ;?0AB HULST (0114)372776 J*10114)372771 fflail; redhulst@pzc.nl -'lavan Doorsselaer fNTRALE REDACTIE ^onspark 28 wtbus 31 AA GOES '•(0113)315500 (0113)315669 "ail: redactie@pzc.nl "ternet Svr.pzc.nl Pil: web@pzc.nl De Belastingdienst legde beslag op de goederen van de Euregiotuinen, waaronder veel horecaspullen, en biedt ze nu te koop aan. door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - 'Met mooi weer is het ter ras open', meldt een bord ergens wegge stopt in een hoekje in de ontmoetings ruimte van de Euregiotuinen in Oost burg. Gisteren was het mooi weer. En het ter ras was open. Maar de Euregiotuinen hebben de deuren niet geopend. Die zijn sinds september vorig jaar op slot. Gisteren was het kijkdag. Ook het ter- rasmeubilair was te koop. Vandaag vindt namelijk een executieverkoop plaats. Opdrachtgever is de Belasting dienst uit Terneuzen. „De Euregiotuinen hadden al geruime tijd schuld bij ons", zegt een woordvoer der van de Belastingdienst. „Dan wordt er wel gezegd dat er aan een oplossing wordt gewerkt, maar dat houdt natuur lijk een keer op voor ons. Daarom heb ben wij beslag laten leggen op de roeren de goederen. Vervolgens zetten wij een advertentie in de krant. Vandaag kun nen belangstellenden een kijkje komen nemen en morgen vindt dan de verkoop bij opbod plaats." Wat is er zoal te koop in de Euregiotui nen? Volgens de advertentie gaat het om de complete keukeninventaris, com puters en grasmaaiers. Plus 'wat verder te koop zal worden aangeboden'. Degenen die voor de computers zijn ge komen, kunnen onverrichter zake weer naar huis. Waar zijn de computers? De woordvoerder van de Belastingdienst weet het ook niet. „Als er hier sprake is van een onttrekking aan het beslag, heeft degene die dat gedaan heeft een probleem. Dat is namelijk verduiste ring." De familie Koppejan van strandpavil joen De Zeeuwse Rivièra uit Zoutelan- de denkt wel iets te vinden. „Dat ligt er ook een beetje aan wat het bij de ver koop gaat kosten. Het mag natuurlijk ook weer niet te veel zijn, het is immers niet nieuw." Volgens de woordvoerder van de Belas tingdienst is het voor een kijkdag rede lijk druk. „Maar dat zegt helemaal niets over de opbrengst van de verkoop." Krijgen de opkopers nog een garantie van de Belastingdienst. „Nee, of spullen het doen weten we niet. Wij treffen het hier aan en verkopen het bij opbod. Ver der trekken wij het ons niet aan." Een rondgang door de ontmoetingsruim te leert dat kijkers lang niet allemaal ko pers zijn. De prijs mag vooral niet te hoog zijn. „Kijk, deze heggenschaar kost nieuw wel 1200 euro", zegt een inwoner uit Oostburg. „Vijfhonderd euro wil ik daar bij de verkoop wel voor geven. Maar dan ook geen cent meer. En die kettingzaag, ja wat zal ik er van zeggen. Voor 250 euro koop ik in de winkel een nieuwe. En deze is niet eens in goede staat. Gewoon heel slecht onderhou den." Geld Vele belangstellenden weten een ding zeker. Hoe het zo ver is kunnen komen. Twee oudere West-Zeeuws-Vlamingen zagen het al lang aankomen. Zeggen ze in koor. „Dit kon toch nooit goed gaan. Maar de heren hebben niet willen luiste ren. Veel geld is hier de afgelopen tijd ingepompt. Ons geld wel te verstaan. foto Camile Schelstraete En nu zouden we dan nog een keer moe ten betalen om hier iets van mee te ne men. Nee, hier hoeven we echt helemaal niets van." Een wandkaart op een van de kantoren laat de Euregiotuinen in volle glorie zien. De kaart is niet te koop. Die blijft hier wachten op hopelijk betere tijden voor het complex. Want het boek Eure giotuinen is nog niet helemaal gesloten. De bouw van drie- tot vierhonderd wo ningen en de komst van een 'well being' centrum moeten de Euregiotuinen in Oostburg redden. Het Sluise college van burgemeester en wethouders besloot vorige maand om met ontwikkelaar Blauwhoed Eurowo ningen in Rotterdam een intentieover eenkomst af te sluiten tot behoud van de Euregiotuinen. Het bedrijf wil 3,5 miljoen euro investeren. In juli hopen B en W, na goedkeuring van de gemeente raad, tot definitieve samenwerking te komen met Blauwhoed. De Belastingdienst wilde daar echter niet op wachten. Die hoopt vandaag via de verkoop van bijvoorbeeld een aantal barkrukken, prullenbakken, saladebar en een insectenvanger alvast iets van de schuld van de Euregiotuinen terug te door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst kan het zich gezien haar finan ciële situatie niet permitteren om de exploitanten van kermis attracties gratis een standplaats te laten innemen op de kermis sen in dorpen. Dat was wel de wens van een meerderheid van de gemeente raad. Burgemeester en wethou ders laten de raad in een finan ciële onderbouwing van de ker- misregeling weten dat het onver standig is die koers te volgen. Hulst kan die extra inkomsten immers goed gebruiken. Het col lege houdt daarom vast aan het eigen voorstel: voor een stand plaats in kernen met meer dan negenhonderd inwoners moeten exploitanten voortaan betalen. Vorig jaar is in totaal zo'n vier duizend euro pacht ontvangen voor de kermissen in Clinge, St.-Jansteen, Graauw, Nieuw- Namen en Heikant. Daarnaast ontving de gemeente van de ex ploitanten ruim vierduizend eu ro voor het stroomverbruik, maar dat was niet kostendek kend; de gemeente moest nog eens zo'n achtduizend euro beta len voor het elektriciteitsver bruik en de aansluitingskosten van diverse attracties. De voor malige gemeente Hontenisse was een waar eldorado voor ker- miskramers. Daar mochten ex ploitanten niet alleen gratis standplaats innemen, maar be taalde de gemeente alle stroom- kosten (naar schatting driedui zend euro). Daarnaast maakt de gemeente kosten voor adverten ties, het ophalen van afval, wa terverbruik en ondersteuning door de dienst Openbare Wer ken. Dat brengt de totale kosten post voor kermissen op 44.000 euro, waar slechts krap 28.000 aan inkomsten tegenover staat. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur. Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselmorgen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; Hofplein, 16.00 en 19.00 uur: Circus Ba varia; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO kaarten jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, jokeren; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Compute ren; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijs kaarten; 19.30 uur: Stijldansen, bridge, computeren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea club en Technika 10; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: KBO Paasvie ring; 19.30 uur: EHBO; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Linedance; 19.30 uur: Pallazolli paasviering; Buurt huis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00- 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Concordia, 13.30-16.30 uur: KBO koersbal. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De verkeers ouders van basisschool Inghelo- senberghe in Sint Jansteen eisen dat de gemeente Hulst maatrege len neemt om veiligheid rondom de school te verbeteren. Ze heb ben enkele maatregelen aange dragen. Hulst beziet of ze uit voerbaar zijn. De verkeersouders willen onder meer dat de gemeente ter hoogte van de kruising Wilhelmina- straat/Oude Drijdijck een par keerverbod instelt. De auto's die daar nu geparkeerd staan, zor gen volgens verkeersouder L. Vermeulen voor een zeer onover zichtelijke en zelfs gevaarlijke situatie. „Het is daar echt een eng stukje weg. De gemeente vond in eerste instantie dat die geparkeerde auto's de snelheid uit het verkeer halen. Hopelijk komt ze daar nu op terug." Ook willen de verkeersouders dat er een zebrapad wordt aan gelegd in de Hoofdstraat, tegen over de kerk. Vermeulen: „Het is daar erg druk en nu moeten al die kinderen snel oversteken als er toevallig geen verkeer is. Met een zebrapad zijn de regels wat duidelijker en hoort men te stop pen." De gemeente vindt een zebra pad op die plaats niet logisch. Omdat de straat tijdens een re constructie al versmald is, kan er sneller worden overgestoken. Daarnaast ligt het zebrapad te dicht bij de Wilhelminastraat, waardoor automobilisten over stekende kinderen wellicht niet opmerken. Hek Het hek voor de basisschool is een ander heikel punt voor de verkeersouders. Het hek, dat moet voorkomen dat leerlingen rechtstreeks van het schoolplein de straat oprennen, is volgens de ouders totaal niet afdoende. De kinderen halen allerlei capriolen uit op het hek en vol gens Vermeulen zijn er al veel bijna-ongelukken gebeurd. De ouders willen een nieuw hek, van fijn rasterwerk waar kinder voeten niet tussen passen zodat het niet mogelijk is in het hek te klimmen. De gemeente heeft het verzoek in beraad. Het huidige hek is een paar jaar geleden al vervangen. Er zijn daarnaast ook enkele wensen die moeilijk in te willi gen zijn. De meest drastische en effectieve oplossing zien de ouders in een nieuwe school op een nieuwe locatie, maar daar heeft de gemeente momenteel geen budget voor. (Advertentie) dinsdag 22 maart 2005 z 13 ZELZATE - Vlaams minister K. Peeters van Openbare Werken overweegt op verschillende plaatsen op de Kenne dylaan tussen Zelzate en Gent een maximumsnelheid van zeventig kilometer per uur in te voeren. Ook wil hij een aantal op- en afritten (Oostakker, Sint-Kruis-Winkel) af sluiten. De Kennedylaan ligt in het verlengde van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate en vormt een belangrijke ver binding met de internationale autowegen E17-E19 bij Gent. Peeters wil het doorgaand en lokaal verkeer in de toekomst scheiden. Dat gaat gepaard met een miljoenenin vestering in rotondes, viaducten en tunnels. Voor fietsers en voetgangers worden gescheiden voorzieningen getrof fen. Door de ingebruikname van de Westerschelde is de druk op de Kennedylaan, ook de belangrijkste ontslui- tingsweg van de Gentse kanaalzone, de afgelopen twee jaar sterk toegenomen, aldus een woordvoerder van het kabinet van Peeters. TERNEUZEN - Op het Zeldenrust Steelant College (ZSC) in Terneuzen begint vandaag de actie 'Waak met mij'. De opbrengst is bestemd voor een school in het Geor gische Darkveti. Het ZSC steunt dit doel de komende drie jaar. De start werd op 10 maart gegeven door Sandra Roe- lofs, presidentsvrouw van Georgië en oud-leerlinge van het ZSC. Tijdens de actie 'Waak met mij' verblijven een aantal leerlingen 24 uur op school. Zij houden zich bezig met sport, spel, film, muziek en bezinning. Dit laatste on derdeel zal in verband met Pasen een sober karakter krij gen. De leerlingen laten zich sponsoren. Morgen volgt de grote actiedag voor alle scholieren, waarop onder meer een zo groot mogelijk muntentapijt wordt gelegd. Van daag staat er voor de leerlingen, het personeel en de ouders ook een paasviering op het programma. Die heeft eveneens als thema 'Waak met mij'. TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt de gemeente Terneuzen geen strobreed in de weg bij het tref fen van maatregelen in Othene om de verkeersoverlast in de wijk te verminderen. Bewoners van Othene klagen over de enorme toename van sluipverkeer. De gemeente zoekt oplossingen, maar verkeersmaatregelen binnen de bebouwde kom kunnen ef fect hebben op het verkeer op de polderwegen en die zijn in beheer bij het waterschap beheert. „Het waterschap heeft er geen problemen mee als de gemeente in de wijk zelf maatregelen treft om het sluipverkeer te verminde ren", zegt echter M. van de Pas van het waterschap. Bewo ners stellen voor de Vrijheidslaan en Schelpenhoek af te sluiten en eenrichtingsverkeer in te stellen in de Toerma lijnsingel. Ook opperen ze maatregelen op de Reuzenhoeksedijk, maar daar voelt het waterschap niets voor. Volgens Van de Pas is het niet verstandig wederom de discussie aan te gaan over het verkeersluw maken van de Reuzenhoekse dijk; daar is geen draagvlak voor. Het waterschap plaats te een tijdje terug een container op de deze dijk om te be kijken of het sluipverkeer zou afnemen. „Dat zorgde voor veel commotie en tegenstand. Ook bij mensen die in de wijk Othene wonen", zegt Van de Pas. Daarnaast vielen de resultaten tegen. „Daarom is de container weerwegge haald." jtypila van Doorsselaer 15T - De gemeente Hulst economisch meeliften met ontwikkelingen van Antwer- linkeroever. Speerpunt is een betere verbinding Hulst en het Antwerpse engebied. iwerpse haven breidt zich is verder uit richting de ge- ite Hulst. De gemeente wil ikans niet laten schieten en ijen wat Hulst en Antwer- pen voor elkaar kunnen beteke nen. Burgemeester J.F. Mulder ziet bijvoorbeeld kansen voor de Hulster transportsector voor toe- levering en distributie. Natuurcompensatie in het ka der van de verdieping van de Westerschelde kan wat dat be treft roet in het eten gooien voor Hulst. De groene zone is gepro jecteerd als een soort buffer tus sen de Linkeroever en de ge meente Hulst. Mulder: „De nieuwe dokken ko men zo dicht in de buurt van on ze gemeente, dat het een aan trekkelijk idee is als wij daar iets naast zouden kunnen bou wen. We moeten wel oppassen dat de natuurcompensatie ons wat dat betreft niet in de weg gaat zitten. Helaas is die nieuwe natuur een vaststaand gege ven." De leden van de commissie eco nomie (met daarin afgevaardig den van diverse takken van het Hulster bedrijfsleven) vinden dat Hulst met de vuist op tafel moet slaan. „Natuurcompensa tie is prima, maar daar moet te genover staan dat Hulst zich ver der mag ontwikkelen. Lever je wat in, dan verdien je daar wat voor tex-ug." Een grote wensdroom van de ge meente is wat dat betreft een be drijvenpark op de grens, maar dat is nog toekomstmuziek. Wat de commissieleden voorop stel len is dat er gekeken wordt naar een goede ontsluiting van Hulst richting Linkeroever. Die ont breekt nu nog, er moet te veel worden omgereden. De provin cie is in ieder geval bex-eid mee te denken over de relatie Ant- werpen-Hulst. Dat was volgens G. Totté, hoofd sector Ruimte van de gemeente, tien jaar geleden wel anders. De kaart van Zeeland was op het pi'ovinciehuis toen zo ingete kend dat België een gx-ote witte vlek was. „België bestond voor de provincie toen eenvoudigweg niet. Nu krijgen we heel wat meer steun. Hopelijk levex't dit wat op in de toekomst." rgadering FNV EL De afdeling Midden- iirs-Vlaanderen van de ihoudt vandaag haar jaar- ilèdenvergadering. ^vergadering is er een toe ing op de basisziektekosten- Wng waarvan de invoe- volgend jaar op het pro- ia staat. De bijeenkomst Halle in Axel begint om uur. djarold de Puysseleijr 1ST - Het bestuur van vijf- kalholieke basisscholen in [.Zeeuws-Vlaanderen roept Salpin van onderwijsminis- K.van der Hoeven en het Eu- lesParlement, om een oplos te bedenken voor het pro- ui dat veel ouders hun kinde st over de grens op de peu- neclzaal en de basisschool meen directeur C. Bos van Linie, zoals het scholenver- iheet, stelt vast dat er no lets moet gebeuren om de te afkalving van het basis prijs in de grensdorpen een loe te roepen. „Dertig tot tg procent van de kinderen een dorp bezoeken vanaf arige leeftijd voorzieningen de andere kant van de De peuterspeelzalen in it Lebben het er ook moei- nee. De prognose is zelfs Ler en daar misschien een speelzaal moet sluiten. Je loopt dan het risico dat er daar na een basisschool moet sluiten. Zo kalft het ondex-wijs af." Directeur D. van Damme van de Sint Jozefschool in Nieuw-Na- men ziet de gang van zaken met lede ogen aan. „Onze school telt 55 leexiingen. Er gaan 25 leerlin gen naar scholen in België. Als dat zo doox-gaat, zal Nieuw-Na- men een van de eerste dorpen zijn waar de basisschool het hoofd rxiet meer boven water kan houden", zegt ze. De kern van het probleem is volgens Bos en Van Damme, dat kinderen van nul tot vier jaar in België gx-atis naar school kunnen, ter wijl het de ouders geld kost als ze hun kind in het eigen dorp naar de peuterspeelzaal laten gaan. Daar moet voor drie och tenden peuterspeelzaal 45 euro worden neergeteld. Als de kinde ren naar een Belgische opvang gaan, verliezen de basisscholen grip op die groep en neemt de kans toe dat deze kinderen ook hun vervolgonderwijs aan de Vlaamse kant van de grens vol gen. „Soms lukt het je nog wel om ze terug te krijgen, maar vaak ook niet", aldus Van Dam me. Volgens de schoolleiders hebben zes van de vijftien scho len onder de vlag van De Linie direct te maken met de proble matiek. Daarom luiden ze nu de noodklok. „Het speelt voor ons van Nieuw-Namen tot Kruis straat." Bos en Van Damme heb ben zelf wel een oplossing in ge dachten. „Je moet het Europees bezien", zegt Bos. „Scholen in gebieden dix-ect aan de grens zouden subsidie moeten krijgen. Zoals dat ook bij de landbouw gebeurt. Boei-en in gebieden die ten opzichte van andere streken in Eux'opa in een achterstandspo sitie verkeren, krijgen ook steun van Eux'opa. Op die manier voor kom je de oneerlijke concurren tie waarvan nu naar ons idee sprake is in het onder-wijs." Registreer uw keuze met het donorformulier. Ga naar www.donorvoorlichtlng.nl of bel naar 0900 - 821 21 66 0,10 p/min). N|GZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37