zc ffoonlaag uit concept geschrapt 50% B Transferiumbussen moeten rijden als de toeristen komen ni\m\Ë korting Europa Kinderhulp zoekt opa's en oma's voor assepoesters Wie z'n fiets wil parkeren in Zierikzee, heeft een probleem tsentatie plan gezondheidscentrum Zierikzee uitgesteld Brabander boet voor drankgelag Gokverslaafde krijgt werkstraf Werkstraf voor huisvredebreuk Topvrouwen zeeuwse almanak Arts e:0113-315649 pzc.nl rredactie@pzc.nl jS31, 4460 AA Goes pntie-exploitatie: /snMidden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Bal: 020-4562500. t 22 maart 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode I 1844-1998 1 Wonintf en meubelstoffeerder Langstraat 79 Amemuiden Tel 0118 602937 Tapijt Vitrages Textiel Laminaat Overgordijnen Binnenzonwering Meubelstoffering Matrassen Buitenzonwering HUI Wij garanderen vakwerk en streven naar perfectie. editie Schouwen-Duiveland MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Heeze stond gisteren terecht omdat hij nog in zijn proeftijd voor de derde keer betrapt werd voor rijden onder invloed in Re- nesse. De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeel de de Brabander conform de eis tot zes maanden rijont zegging en 460 euro boete. Hij vertelde op 14 november na een drankgelag met zijn vrienden zijn roes te hebben uitgeslapen. De Brabander had een krat bier leeggedron ken. Tegen de avond stapte hij in zijn auto om een brood te kopen. Tijdens die rit werd hij aangehouden door de politie, die hem een blaastest afnam. Er bleek nog een alcoholgehalte van 355 microgram in zijn lichaam te zitten. De verdach te liet desgevraagd weten het rijbewijs voor zijn werk niet te kunnen missen, maar volgens officier van justitie J. Zondervan had hij dit eerder moeten bedenken. „U hebt willens en wetens met alcohol op een auto be stuurd." De officier zag zijn eis ingewilligd door de politierechter. MIDDELBURG - Een 25-jarige inwoner van Bergen op Zoom is gisteren in Middelburg voor verduistering in dienstbetrekking veroordeeld tot 175 uur werkstraf, waar van 75 uur voorwaardelijk. De Brabander heeft op 19 november vorig jaar als assis tent-bedrijfsleider van een Vlissingse supermarkt twee tassen met daarin 12.695 euro achterovergedrukt. De man kampt met een ernstige gokverslaving. Het geld - zo'n slordige 10.000 euro - had hij bijna alle maal vergokt in Casino Breda. Hij heeft vrij snel een bekente nis afgelegd. „Ik zag het gokken als een snelle manier om van mijn schulden af te komen", zei hij. Eerder had hij een andere supermarkt, waar hij acht jaar heeft gewerkt, voor 13.000 euro getild. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een negentienjarige inwoner van Goes voor huis vredebreuk veroordeeld tot vijftig uur voorwaardelijke werkstraf. De twee incidenten speelden zich af in de rela tiesfeer. Zo trapte de verdachte op 19 juli vorig jaar in Goes de voordeur in bij zijn vriendin. Begin november vernielde de Goesenaar een deur van de woning van zijn moeder. De verdachte vertelde last te hebben van psychoses. Vol gens officier van justitie had hij ook zijn moeder mishan deld, maar dat vond de politierechter niet bewezen. De of ficier eiste 48 uur dienstverlening en een week voorwaar delijke gevangenisstraf. door Esme Soesman KERKWERVE - In de zoektocht naar 'gastgezinnen' richt de or ganisatie Europa Kinderhulp haar pijlen nu ook op opa's en oma's. Vitale ouderen zijn net zo goed in staat als gastouder voor de 'assepoestertjes van de maatschappij' te zorgen als ouders uit gastgezinnen dat doen, stelt M. Lemsom van Euro pa Kinderhulp. Al een jaar of vijf moet er door Europa Kinderhulp hard wor den getrokken aan het werven van gastgezinnen. In heel Neder land heeft de organisatie ei rond de drieduizend nodig; in Zeeland wordt jaarlijks naar on geveer 150 gastgezinnen ge zocht. In de praktijk blijken die aantallen al een tijdje niet meer gehaald te worden. In Neder land blijft het aantal deelne mers al jaren hangen op 2500 stuks. In Zeeland geldt 120 gast gezinnen als dieptepunt. „Vorig jaar was dat aantal voor het eerst weer wat aan het op lopen", aldus Lemsom. „We den ken dat dat onder meer door het meedoen van oudere gastouders komt." De geringe belangstelling van de laatste jaren voor het gastou derschap wordt deels geweten aan het feit dat er steeds meer leed via televisie en krant de huiskamers binnenkomt, wat maakt dat potentiële gastouders zich af gaan schermen tegen die buitenwereld. Ook het drukke gezinsleven speelt in de tanende belangstelling een rol. Dat laat ste maakt overigens dat in het dagelijks leven senioren al wel vaker een rol als oppasopa dan wel -oma vervullen. Ervaringen met enkele oudere gastouders die in de afgelopen veertig jaar al bij Europa Kinderhulp waren betrokken zijn positief. De kin deren hebben een goede vakan tie en de oudere gastouders erva ren het als prettig de kinderen een goede herinnering mee te ge ven op weg naar de toekomst. Temeer omdat het hun eigen kleinkinderen vaak aan weinig ontbreekt. Europa Kinderhulp zoekt gastouders voor Nederlandse, Engelse, Roemeense en Duitse kinderen in de periode 25 juli tot en met 12 (of in het geval van Duitsland 13) augustus. Uit de grote steden van Frankrijk komen de kinderen van 16 juli tot en met 6 augustus. De Fran se groep van Armée du Salut komt van 3 juli tot en met 21 juli. Meer informatie is verkrijg baar via www.europakinder- hulp.nl. KAPELLE - De vrouwen zijn steeds beter vertegenwoordigd in de ambtelijke top van de ge meente Kapelle. Vanavond wordt tijdens de raadsvergade ring mevrouw J. Chamalaun tot griffier benoemd. Chamalaun volgt per 1 juli aanstaande zit tend griffier J. Priem op. Eer der, in september 2003, werd me vrouw A. Unk benoemd tot se cretaris. Eén van de huisartsen in Zou- telande stopt ermee. Veel men sen zien hem met lede ogen gaan, ivant men was altijd erg tevreden over de arts. Maar vervanging van de ver trekkende medicus is - heel ef ficiënt - al geregeld, zag die in woonster van Zoutelande toen ze de weekenddiensten in het huis-aan-huisblad be keek. Twee heren nemen de taken van haar oude huisarts waar. Al weet ze niet of ze daar nu wel helemaal gerust op kan zijn. Want in het lijstje prijkt naast de naam van een huis- arts in Westkapelle ook de naam van de dierenarts... -ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005 QRAT1S UV-ZONNEGLAZEN R4FQRKEÖ? NAM? QE MQGEUJtGiS)EM EN VOORWAARDEN I TjLLlF PUTRAAT 81 VUSSINGEN 0118-112370 PAILE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL Marcel Modde IKZEE - Het plan voor de van een gezondheidscen- jn Zierikzee wordt aange- Pe initiatiefnemers zien, rtrleg met de gemeente, af Kn woonverdieping in het te. Daarmee willen ze een irende bestemmingsplan- idure voorkomen, aldus clcoördinator A. Schouw Kn in een toelichting op de jpende wijziging. ppartementen in het oor- lelijke concept waren een jrijk deel van de kurk het gezondheidscentrum nkomen te drijven. Nu die onent wordt geschrapt, de hele opzet opnieuw te el licht worden gehouden, ssSchouw wordt als alter- I gestreefd naar een 'com- lebouw'. Ook hoopt hij gemoetkoming van de ge le in de vorm van een fpelijke grondprijs' voor irein in de groene schil zorgcentrum Borrendam- ie geplande functies die in reatrum moeten komen, niet getornd, zegt nr. „Sterker nog, er heb- ich nieuwe gegadigden ge- die ook graag een plekje n krijgen in het gezond- sntmm." De basis wordt md door de initiatiefne- idrie van de vier huisart- aktijken in Zierikzee [man uitgezonderd), de eek, een tandartspraktijk, edie, maatschappelijk geestelijke zorgverlening gis), een psychologische k, de bloedprikkamer en ort ook een opvoedkun- erkstraf voor ishandelen «chauffeur dig bureau. De inhoudelijke op zet en vormgeving van het ge bouw zou gisteravond aan de be langhebbenden worden gepre senteerd. In het kader van de laatste ontwikkelingen is echter besloten de bijeenkomst een maand te verschuiven. Schouw verwacht dat tegen die tijd duidelijk is hoe het gewijzig de plan er uit komt te zien en wat realisatie en exploitatie van het gezondheidscentrum kosten. Het streven blijft vooralsnog het complex in de loop van 2007 in gebruik te nemen. Tot de aan passing is besloten na overleg met de gemeente, aldus Schouw. „Van die kant is te kennen gege ven dat de groene schil geen woonbestemming heeft en het onzeker is of en wanneer we voor deze insteek de handen op elkaar zullen krijgen." In die overweging is rekening gehou den met bezwaren van de cul tuur-historische vereniging Stad en Lande, die tegen bebou wing van de groene zone rond het stadscentrum is. Wethouder R. van der Wekken (ruimtelijke ordening) erkent dat de gemeen te de appartementen in het ge zondheidscentrum heeft ontra den. „We hebben gemeend de initia tiefnemers van dit plan vooraf duidelijk te maken dat Stad en Lande hier moeite mee heeft en dat het wellicht verstandiger zou zijn een andere insteek te kiezen. Hoewel woningbouw op zich in de groene schil van Zierikzee niet onmogelijk is. Kijk maar naar de rand van Poortambacht 11." Van der Wek ken benadrukt sterk te hechten aan de realisatie van het gezond heidscentrum in die omgeving. Of dat voor de gemeente ook een reden is om - zoals gevraagd - een lagere grondprijs te reke nen, wil hij op voorhand niet zeggen. „Feit is wel dat het pro ject economisch haalbaar moet zijn." Uitgangspunt is dat het gezond heidscentrum maximaal drie bouwlagen hoog wordt. Bouw en exploitatie komen voor reke ning van een belegger in onroe rend goed, die de ruimten aan de diverse partijen verhuurt. In Nederland bestaan inmiddels meer dan honderdvijftig soortge lijke centra. Daarmee wordt vol gens Schouw beantwoord aan de eisen van de nieuwe lichting huisartsen, die een voorkeur hebben voor een groepspraktijk en een dienstverband in deel tijd. De combinatie met diverse andere zorgaanbieders betekent een duidelijke meerwaarde, al dus de projectcoördinator. bi natie met het autoluw of auto vrij maken van het Havenplein. Daar komt dan ruimte voor een fietsenstalling maar daarmee zal niet iedei'een gelukkig zijn." Volgens Renden zou een dergelij ke oplossing ook kunnen beteke nen dat de winkeliers verlost zijn van lukraak voor de win kels geparkeerde fietsen. „Maar voor het zover komt, moet ik eerst het college en de gemeente raad meekrijgen en moet ik bud get vinden." Renden schat in dat het op zijn vroegst 2007/2008 wordt voordat derge lijke plannen gerealiseerd kun nen worden. Ondernemersvereniging ZZ Nep- tunus verwijt de gemeente dat over het verplaatsen van de fiet senrekken geen overleg is ge weest. Burgemeester J. Asselbergs (ver antwoordelijk voor het terras- senbeleid) verwerpt deze kri tiek. „Dat is niet gebruikelijk." Volgens Asselbergs voldoet het terras voor Concordia precies aan de voorwaarden die door de gemeente zijn gesteld en dan is een inspraakprocedure niet no- dig. „Het terras past in het terrassen- beleid. Pas als je zou afwijken is een inspraakprocedure van toe passing." Volgens Asselbergs is de oude plek van de fietsenrekken voor (Advertentie) foto Marijke Folkertsma de supermarkt nooit aangewe zen als officiële fietsenparkeer- plaats. Daarom kunnen de rek ken ook probleemloos verderop worden neergezet. „Het verlies van rekken is zelfs ruimschoots gecompenseerd. Er zijn plekken bijgekomen. Ik denk dat hier over niet zoveel stampij ge maakt moet worden." Inmiddels hebben verschillende betrokkenen bezwaar aangete kend tegen de veranderingen. IDELBURG - De Mid- uigse politierechter it gisteren een negen jarige inwoner van iedam voor mishande lvan een taxichauffeur lorm de eis veroordeeld veertig uur werkstraf. kt vonnis werd ook de deling van een ruit van taxibedrijf in Renesse genomen. De Schiedam- maakte deel uit van groepje jongeren dat i op 13 augustus vorig t in het uitgaansleven i de Schouwse bad- iats stortte. Toen ze na Itingsuur naar huis re it, moesten ze, achter een i wachten voor een stop- K. Toen de taxi achter- wd tegen de auto sloe- i bij de verdachte de ppen door. Hij liep mee t de taxi, die inmiddels a licht had en optrok, deelde door het open mvan de auto een klap aan de bestuurder, daging hij verhaal ha- 1 bij het taxibedrijf, 0toj de ruit van de toe- $deur intrapte. De aan- omvatte ook het aan dien van vernielingen B de taxi, maar daarvan ïdhij vrijgesproken. op de complete bril (MONTUUR EN GLAZEN) door Piet Kleemans Bij gebrek aan voldoende fietsenrekken of stallingen staan de fietsen in Zierikzee noodgedwongen her en der op het trottoir geparkeerd. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het tekort aan plaatsen om fietsen te stallen in Zierikzee is niet op korte ter mijn op te lossen. Dat zegt wet houder W. Renden. „Ik erken dat er een probleem is. Dat merk ik zelf ook als ik met de fiets de binnenstad in ga. Ik zie alleen op dit moment geen moge lijkheid voor meer ruimte voor fietsers." Renden reageert op uitspraken van voorzitter D. Kersten van ondernemersvereniging ZZ Nep- tunus. Die zei gisteren dat on dernemers in de binnenstad bang zijn dat het een chaos wordt met fietsen nu de rekken tegenover de Golff-supermarkt zijn verplaatst. In verband met de uitbreiding van het terras voor café-restaurant Concordia zijn de fietsenrekken vijftien me ter verderop neergezet. „Daar hebben de ondernemers rondom de supermarkt weinig aan", stelt Kersten. Volgens hem willen mensen die bood schappen doen in een super markt hun fiets vlakbij hebben staan. Renden is wel van plan om op de langere termijn een oplossing te zoeken voor de fietsenstallin gen. „Dan denk ik aan een com- RENESSE - Schouwen-Duive land maakt zich op voor een nieuw toeristisch seizoen. De WV-balies worden in gereed heid gebracht en het transfe rium bij Renesse beleeft - in het kader van de seizoensverlenging - komend paasweekeinde een vroege start. Dat is voor het eerst in het be staan van het transferium, zegt C. Hage van Taxi Centrale Re nesse, het bedrijf dat vanaf het transferium zorgt voor vervoer van toerist en recreant naar cam ping en strand. Normaal gesproken is het trans ferium vanaf 15 mei pas opera tioneel. Vanuit zowel het VW als de recreatiebedrijven in bad plaats Renesse bleek echter be hoefte te zijn aan een vroeger be gin. Dat was nog niet zo simpel, volgens Hage. „Door te schui ven met tijden en personeel heb ben we het rond kunnen krij gen. Tijdens hoogtijdagen als Pa sen en Pinksteren rijden we, maar in rustiger tijden - buiten het hoogseizoen - rijden we doordeweeks weer niet." Hage voegt daaraan toe dat TCR tij dens de paasdagen niet meteen alle negen buslijnen vanaf het transferium in de strijd gooit. Hage: „We gaan rijden met lijn 3 richting Watergat, lijn vier richting campings en lijn 8 rich ting strand. De andere buslijnen worden vanaf 15 mei operatio neel." In Renesse liepen de terrassen gelijk goed vol, tijdens het eerste warme VW-directeur J. Klapwijk is in zijn nopjes met de vroege start van het transferium, waar een VW-informatiepunt is geves tigd. „Tijdens zo'n druk week einde als het paasweekeinde kun je niet hebben dat mensen op het transferium voor een ge sloten deur komen te staan. Dat is niet gastvrij en dat willen we wel zijn." De vroege start is in de visie van Klapwijk een be langrijke stap in de richting van seizoensverlenging. „Er wordt al jaren over gepraat, maar nu wordt er ook echt iets aan ge daan." In het kader van die sei zoensverlenging is is, weet Klap wijk, meer nodig dan alleen dat het transferium vroeger begint. „Natuurlijk komt er ook een ac tiviteitenprogramma. Nog vóór Pasen komen we in samenwer king met de Badkoerier met een nieuwe Kroonagenda waarin die activiteiten op een rijtje wor den gezet." Ondertussen wordt onverdroten gewerkt aan leden werving. Tijdens de najaarsver gadering van de WV-Schou- weekeinde van het seizoen. foto Marijke Folkertsma wen-Duiveland werd gesteld dat het aantal 'participanten' nog fors omhoog moet om de VW een stevige - brede - basis te geven. Klapwijk: „Het aantal participanten zit inmiddels op zo'n 550, maar dat is nog niet voldoende." Voor wat betreft het komende paasweekeinde is Klapwijk vol vertrouwen. Niet in de laatste plaats door het on verwacht mooie weer zou het in de Schouwse Westhoek weieens behoorlijk druk kunnen worden denkt Klapwijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29