'lan Zusterstraat zit muurvast 50% l ZC Verbouwing kerk Nieuwdorp begint SjÉi; A Wereldwinkel Goes krijgt een nieuw jasje KORTING Goes praat achter gesloten deuren over spoorlawaai f- meente wil niet aan eis exploitant automatenhal voldoen rkeersplan iet wachten (5U/M "l'v /(jKIsi mm mmx Nieuwe griffier gemeente Kapelle Wissenkerke opent milieustraat Ruilverkaveling iets goedkoper Gastopa's en gastoma's gezocht zeeuwse almanak Arts 0t 0113-315649 ipzc.nl Cedactie@pzc.nl j31,4460 AA Goes —.jntié-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; I-Vlaanderen: 0114-372770; jfljal: 020-4562500. 122 maart 2005 lan de Nooiler m Woning en meubelstoffeerder Langstraat 79 Amemuiden Tel 0118 602937 wwWilandsndQlIerwf.nl —jumm a Tapijt Vitrages Textiel Laminaat Overgordijnen Binnenzonwering Meubelstoffering Matrassen Buitenzonwering Hl Wij garanderen vakwerk en streven naar perfectie. editie Bevelanden-Tholen frank Balkenende - Het plan om de gevel aan de noordzijde van de Zusterstraat naar voren Jen, is in moeilijk vaarwa- Krechtgekomen. De firma wil het pand op de de Zusterstraat alleen jinven als zij er minstens ne ig gokautomaten mag plaat- rde Goese raad en het colle- 10burgemeester en wethou- onbespreekbaar. De snte Goes en Loontjens pra al enkele jaren over vesti- van een automatenhal op kak van Zusterstraat/Wijn- listraat, de entree van de ecstad. Loontjens wil twee denhallen sluiten (Grote en Voorstad) en een nieu- ceenaan de Zusterstraat. gesprekken heeft Loon- steeds duidelijk gemaakt s ce gevel vijf meter naar r wil plaatsen. In de brede straat is daarvoor genoeg te Wethouder C. Linssen ito het plan van de automa- ilexploitant zijn steden- rkundige visie voor de tzijde van de Zusterstraat ssrd. De gevellijn van st;ens moet worden doorge ien tot aan de hoek bij de Éke kerk. Daar moeten pandjes verrijzen met een i op de hoek bij de kerk (ïiitstuk. Tegelijkertijd kan worden versmald, eergt een aanpassing van stemmingsplan. week stuurde Loontjens pneentebestuurders een raarin de exploitant aan- Een beslissing over het srs- en vervoersplan 2005- ivan de gemeente Goes laat «en op zich wachten. Het eerst duidelijk zijn welke Wen voorrang krijgen en «el geld daarmee is ge il besloot de Goese raads- ahsie grondgebied gister- kiid H. Bouma (SGP/ EtenUme) liet doorscheme rt hij prioriteit wil toeken- un verlenging van de Nan- aan richting de 's-Graven- kfsevveg, waardoor één van Imkste toegangswegen van •de Anthony Fokkerstraat worden ontlast. Enkele leden vinden de verkeersaf- ieling rond Wilhelminadorp Wolphaartsdijk belangrijk, flen het achterste van hun over een randweg bij Wol- «tsdijk echter niet zien. orrang 'es gaan zich eerst bera- welke projecten uit het en vervoersplan voor voeten krijgen in hun Eén project is al bekend meerderheid van CDA. SGP/ChristenUnie vorige week voor een 'hngsweg bij uitbreidings- Mannee. In welk tempo kan aanleggen of teren, is een kwestie van 1'eel te verdelen is er mo tel niet, liet wethouder S. ''Westeinde (WD) weten.. geeft minimaal negentig automa ten te moeten plaatsen om aan de Zusterstraat rendabel te kun nen draaien. Als Goes daaraan geen gehoor geeft, zal Loontjens het pand ook niet verbouwen. Daarmee valt de aanzet voor de metamorfose van de noordzijde van de Zusterstraat weg. Zowel wethouder Linssen als de meeste van de raadsfracties ga ven gisteren in de commissie grondgebied aan, niet te zullen zwichten voor de druk van Loontjens. De firma mag maxi maal zestig automaten neerzet ten in het pand aan de Zuster straat, net zoveel als er nu aan de Grote Markt en de Voorstad staan. R. Weststrate (SGP/ ChristenUnie) sprak van een harde grens. „Uitbreiding van het aantal automaten mag nooit de losprijs zijn om het plan voor de Zusterstraat te kunnen uitvoe- Patstelling Omdat nu een patstelling is ont staan, vroeg VVD'er S. Heijning of er afspraken op papier zijn ge maakt. Wethouder Linssen moest dat ontkennen. „Er zijn geen handtekeningen gezet, maar we hebben als volwassen partners diverse malen aan tafel gezeten en ik hou Loontjens aan de gemaakte afspraken." Overigens tekent zich een raads- meerderheid af voor de plannen van Linssen, terwijl het er vori ge week nog om spande. CDA, VVD en een meerderheid van de PvdA waren toen kritisch over het doortrekken van de gevel- wand. Inmiddels is het CDA om. CDA'er J. van den Hondel: „We gaan mee het collegevoorstel, de invulling kunnen we later bekij ken." Grootste criticaster blijft de WD, die vindt dat een uitge bouwde gevelwand en een smal lere straat het zicht op de Goese monumenten (Manhuis en ker ken) ontneemt. W. den Herder; „Ik vraag me ook af welke pro jectontwikkelaar zich hierop wenst te storten." In juli moet de opknapbeurt van de kerk aan de Ring in Nieuwdorp afgerond zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema door Freek Janssen NIEUWDORP - Het heeft even geduurd, maar binnenkort be gint de verbouwing van de kerk aan de Ring in Nieuwdorp toch echt. De voormalige gerefor meerde kerk wordt omgetoverd tot een complex met vijf appar tementen. Ook het plein krijgt een opknapbeurt. Chris Dekker van projectontwik kelaar Van Garderen en Dekker uit Goes hoopt binnen nu en twee maanden te beginnen. Het was de bedoeling te wachten tot dat de helft van de appartemen ten was verkocht, maar dat duurde te lang: „Er zijn twee ap partementen definitief verkocht en er loopt een optie. Maar we merken dat nu we hebben beslo ten te beginnen, de verkoop wat aantrekt. Waarschijnlijk wilden de kopers eerst zekerheid heb ben." Het gebouw staat, al een jaar of drie leeg. De kozijnen zijn rot, een aantal ramen is in gegooid, het hekwerk staat scheef en de dakgoten zijn ver roest. De buitenkant van de kerk wordt dan ook als eerste aangepakt. Daarna wordt de binnenruimte opgedeeld door vier scheidingsmuren. De appar tementen zijn tien meter lang en vijf tot zes meter breed en tellen drie verdiepingen en een zolder. De verbouwing duurt waar schijnlijk een jaar. Aan het eind van de verbouwing knapt de ge meente Borsele de Ring op. Amb tenaar A. Fokke: „De aanleg van riolering en gas, water en electriciteit gebeurt tegelijker tijd met de verbouwing van de kerk. Ook willen we de bestra ting af hebben, als de bewoners in de appartementen trekken. Maar de werkzaamheden aan de Ring zullen iets later klaar zijn dan de kerk, ik schat een maand of twee." Als alles volgens plan ning verloopt, zijn de kerk en het plein dus in juli volgend jaar klaar (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL WONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 GRATIS UV-ZONNEGLAZEN 'ALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 w alle aanbiedingen kijk op www.tilroe.nl door Leoni van de Schraaf GOES - De witte muren moeten geel en paars worden, de grijze vloer rood. De Wereldwinkel in Goes maakt zich klaar voor de grote verbouwing van dé vesti ging aan de Waterstraat, die 14 mei afgerond moet zijn. C. van Loon, voorzitter van de stich ting Wereldwinkel Goes: „Finan cieel gezien is het de grootste ac tie die we ooit gehad hebben." Tijdens de verbouwing van het pand is de Wereldwinkel te vin den aan het Kolveniershof, in het voormalige pand van kle dingwinkel De Koters. Van Loon: „Voordeel van die lo catie is dat er veel meer mensen langslopen, waardoor we mis schien meer klanten krijgen. Na deel is dat het parid een stuk kleiner is." Tijdelijk pand Gisteren zijn alle spullen overge bracht naar het tijdelijke pand aan het Kolveniershof. Vandaag komt de uit acht vutters bestaan de bouwploeg en gaat de verbou wing aan de Waterstraat offici eel van start. „Het grootste verschil zal het he le nieuwe interieur zijn: er ko men nieuwe kasten, nieuwe vloerbedekking en de muren krijgen een ander kleurtje. Ook komt er een hellingbaan voor rolstoelen." Het assortiment van de Wereldwinkel gaat veran deren. „We willen minder tex tiel in de winkel en zijn van plan om cd's met derdewereld- muziek te gaan verkopen." Bang om klanten te verliezen door de verbouwing, is Van Loon niet. „Onze vaste klanten hebben we weken geleden al op de hoogte gesteld. Het tijdelijke pand is niet te ver weg van de Waterstraat en bovendien ko men veel meer mensen door het Kolveniershof. Ik denk juist dat er nieuwe klanten bij zullen ko men." De verbouwing van de Wereld winkel gaat zo'n 20.000 euro kosten. Een deel van het geld komt uit obligaties die de win kel uitgeeft. Mensen kunnen voor 25 of 50 euro obligaties ko pen, die vanaf volgend jaar wor den terugbetaald. „Wie het geld gewoon terug wil, krijgt drie eu ro extra. Ook kunnen de obliga ties gebruikt worden als betaal middel in de winkel. Dit levert vijf euro extra op." Op zaterdag 14 mei, de landelij ke Wereldwinkeldag, hoopt Van Loon de winkel aan de Water straat feestelijk te kunnen ope- KAPELLE - De vrouwen zijn steeds beter vertegenwoor digd in de ambtelijke top van de gemeente Kapelle. Van avond wordt tijdens de raadsvergadering mevrouw J. Cha- malaun tot griffier benoemd. Chamalaun volgt per 1 juli zittend griffier J. Priem op. Hij is sinds 1976 werkzaam bij de gemeente Kapelle. Eerder, in september 2003, werd mevrouw A. Unk benoemd tot secretaris. De raadsverga dering begint om 19.30 in het gemeentehuis in Kapelle. WISSENKERKE - De nieuwe milieustraat in Wissenker ke gaat woensdag 30 maart open. De straat komt op het bedrijventerrein aan de Cruijckelcreke. Inwoners van Noord-Beveland kunnen er onder meer hun elektrische apparaten, schone grond, papier en karton kwijt. De mi lieustraat is de twaalfde die de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) in Zeeland heeft. Begin april wordt de voorziening officieel geopend. MIDDELBURG - De ruilverkaveling van Walcheren kost wat vooraf was berekend, en zelfs nog net iets minder. De begroting die in 1994 voor het project was opgesteld, ging uit van 33,2 miljoen euro. De grondeigenaren die onder ling percelen zouden gaan ruilen, moesten daarvan naar verwachting 3,2 miljoen euro betalen. Nu de balans is op gemaakt, blijkt dat zij twee ton goedkoper uit zijn. De ver rekening van alle kosten door alle betrokkenen is ingewik keld. Om belanghebbenden uit te leggen hoe de balans wordt opgemaakt en wat de gevolgen voor hen persoon lijk zijn. worden informatiebijeenkomsten gehouden. Die vinden plaats in De zandput in Serooskerke (op 22 maart om 20.00 uur) en in Ons Huis in Meliskerke (op 24 maart om 13.30 en om 20.00 uur). KERKWERVE - In de zoektocht naar 'gastgezinnen' richt de organisatie Europa Kinderhulp haar pijlen nu ook op opa's en oma's. Vitale ouderen zijn net zo goed in staat als gastouder voor de 'assepoestertjes van de maatschappij' te zorgen als ouders uit gastgezinnen dat doen, stelt M. Lemsom van Europa Kinderhulp. Europa Kinderhulp zoekt gastouders voor Nederlandse, Engelse, Roemeense en Duitse kinderen in de periode 25 juli tot en met 12 (of in het geval van Duitsland 13) augus tus. Uit de grote steden van Frankrijk komen de kinderen van 16 juli tot en met 6 augustus. De Franse groep van Ar- mée du Salut komt^ran 3 juli tot en met 21 juli. Meer informatie is verkrijgbaar via www.europakinder- hulp.nl. door Harmen van der Werf GOES - De inwoners van Goes mogen niet weten hoe hun ge meenteraad over de aanpak voor de spoorhinder en het spoorbedrijf ProRail denkt. De raadscommissie grondgebied discussieerde er gisteravond ach ter gesloten deuren over. Het Goese college van B en W neemt vandaag een besluit over het verzoek van de actiegroep Belangenvereniging Aanwonen- den Spoor (BAS) om tegen Pro- Rail op te treden. Het dagelijks bestuur van Goes is daartoe ver plicht door de Raad van State, nadat eerder een vonnis daar over door het Haagse rechtscol lege terzijde was gelegd. Hoogste orgaan Gisteravond wilde het college van B en W weten hoe in de ge meenteraad - tenslotte het hoog ste orgaan van de gemeente - over deze problematiek wordt gedacht. Het onderwerp kwam eerst in het openbaar aan de or de in de raadscommissie grond gebied. Niet één raadslid zei iets, in de wetenschap dat de commissievergadering in beslo tenheid zou doorgaan. GroenLinks-fractievoorzitter A. van Oosten pikte dat niet. Hij stapte met zijn collega R. van den Boom op. „Ik begrijp niet waarom hierover achter geslo ten deuren moeten worden ge sproken", zei Van Oosten bij het verlaten van het stadhuis. „Laat het college van B en W een be slissing nemen en dan kunnen we daar als gemeenteraad in al le openbaarheid over discussië ren. Dat is zuiverder." Waarom er zo nodig over dit on derwerp achter gesloten deuren moest worden gepraat, heeft te maken met de ingewikkelde juri dische aspecten, meldde VVD- fractievoorzitter S. Heijning voordat hij de gesloten vergader zaal binnenstapte. Van Oosten van GroenLinks kon zich niet in dat argument vinden. Beslotenheid Het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat de Goese gemeen teraad zaken in beslotenheid be spreekt. Onlangs nog stelde voorzitter M. Dieleman (CDA) van de raadscommissie grondge bied voor om zonder publiek te praten over de ontsluitingsweg voor de Goese uitbreidingswijk Mannee. Van Oosten wist toen te voorkomen dat zelfs over de keuze van het tracé van die weg achter gesloten deuren werd ge sproken. De financiële aspecten bleven wel geheim om de onder handelingspositie van Goes te genover grondeigenaren niet te verzwakken. Van Oosten kon dat billijken. „Zoals je ook niet over personen in de openbaar heid gaat discussiëren." Actie De colleges van B en W van Ka pelle en Goes maken vanmorgen gezamenlijk bekend of zij actie gaan ondernemen tegen spoor wegbeheerder ProRail, zoals ac tiegroep BAS wil. B en W van Reimerswaal hebben eerder be sloten dit niet te doen. Medewerkers van de Wereldwinkel richten de tijdelijke vestiging aan het Kolveniershof in. foto Dirk-Jan Gjeltema Eén van de huisartsen in Zou- telande stopt ermee. Veel men sen zien hem met lede ogen gaan, want men was altijd erg tevreden over de arts. Maar vervanging van de ver trekkende medicus is - heel ef ficiënt - al geregeld, zag die in woonster van Zoutelande toen ze de weekenddiensten in het huis-aan-huisblad be keek. Twee heren nemen de taken van haar oude huisarts waar. Al iveet ze niet of ze daar nu wel helemaal gerust op kan zijn. Want in het lijstje prijkt naast de naam van een huis arts in Westkapelle ook de naam van de dierenarts...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25