zc berisme komt nog niet op gang 50% Scouts helpen straatkinderen Kenia yp)(ii fraif Raad herdenkt Wim Kooiman Plan wijk Nimmerdor opnieuw in procedure KORTING iprgdheid om vele vrije plaatsen op campings en in hotels tijdens Pasen ssinger komt gmet 82 uur nstverlening Minimamap over sociale regelingen Hoogbejaarde fietser gevallen Ruilverkaveling iets goedkoper Auto-inbraken in Vlissingen Boete voor drankrijder Fietsendief zeeuwse almanak Arts Loi13-315649 Sactie8pzc.nl L3i,4460 AA Goes «witié-exploitatie: CMidden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0114-372770; «al: 020-4562500. 22 maart 2005 Jan de Nooller m. Woning en meubelstoffeerder Langstraat 79 Amemuiden Tel 0118 602937 www.iandenoollervof.nl iiÉÉl Tapijt Vitrages Textiel Laminaat Overgordijnen Binnenzonwering Meubelstoffering Matrassen Buitenzonwering Hf) Wij garanderen vakwerk en streven naar perfectie. editie Walcheren gdith Ramakers [BURG - Directeur C. ■fcnecht van de VW keren/Noord-Beveland ivoor een tegenvallende BSiart. „Er zijn nog veel le- utsen op campings. Ook in «els zijn nog voldoende ka- inij. Met Pasen zouden we «d weekeinde moeten heb- 'jiaar ik ben er niet gerust ildatook gebeurt", zegt ze. ivalt vroeg dit jaar. „Mis- adat er daarom nog zoveel sen vrij zijn. Dat hoop ik, liidenk niet dat we vol zit- etPasen", zegt ze. Die me- iaseert ze op een rondgang gisteren heeft gemaakt bij ^accommodaties in het öied in het voorseizoen steunt «isme op Walcheren op Egasten. Onlangs werd be- iat het aantal werklozen tèland een naoorlogs re- seeft bereikt. In januari ihet aantal werklozen bo- grens van vijf miljoen kloosheid inecht legt een link tus- economische malaise in aland en de matige bezet- jaad van verblijfsaccom- iiies op Walcheren en i-Beveland. In Duitsland heen jaar tijd sprake van same van 440.000 werklo- lestijging hing samen met irenge winterweer, waar- een aantal bouwbedrijven gedwongen werd mensen at te zetten. hien ben ik te voorbarig te somber", zegt ïecht. J. Dingemanse IELBURG - De Middel- politierechter heeft giste l-jarige inwoner van Ken voor huiselijk geweld rdteld ot 82 uur werk- Daamaast kreeg de Vlis- voor dronken rijden op romfiets 220 euro boete op- kneep op 19 augustus jaar in Vlissingen zijn kin bij een ruzie de keel stompte haar met zijn in het gezicht. In haar nek de afdruk van de duim en klap hield ze een blauw eensnijwond over. De re- aerd verbroken, maar daar- hersteld. De jonge ver zat nog in zijn proeftijd, officier van justitie was ition van werkstraffen ge- Hij eiste acht weken jenisstraf. waarvan de voorwaardelijk. „U bent Raadsman N. Koole ';'e de positieve kant van kent „Hij heeft werk en net weer op de rails." vond de strafpleiter dat iendin ook een (kwalijke) "^gespeeld bij het huise- 'fld. „Als er nu een ge- oisstraf wordt opgelegd is Tndmee gebaat." De ad- i^eitte nadrukkelijk voor erkstraf en kreeg zijn zin z politierechter. De offi- ®kt na over hoger beroep. van minicamping Werendijke in Zoutelande is echter evenmin ge rust op een goede seizoenstart. „Wat ik vreemd vind, is dat er nog zo weinig mensen geïnfor meerd hebben naar een plaats. Andere jaren werd er veel vaker gebeld." Toch wijt ze de lage bezetting aan de vroege Pasen. Het kan overdag fris en guur zijn en de avonden kunnen koud zijn. „Heel vaak wachten toeristen in het voorseizoen het weerbericht af. Als de vooruitzichten goed zijn, pakken ze op het laatste moment hun spullen en vertrek ken alsnog naar Zeeland." Veel toeristen die in Zeeland een vaste staanplaats voor hun caravan hebben, hebben zich wel al gemeld bij de eigenaars. „Het was toch een behoorlijke drukte op de weg met stevige ca ravans"; vindt ook Dingemanse. Schoon G. Bal, èoördinator van de bui tendienst van de Stichting Strandexploitatie Walcheren, meldt dat de stranden schoon en opgeruimd zijn. „We zijn klaar voor Pasen", zegt hij. Omdat Pa sen vroeg valt, zijn delen van de duinen twee weken eerder dan vorig jaar schoongemaakt en af gevlakt. „Dat betekent dat de dagcabines en slaaphuisjes vóór het paasweekeinde al op het strand geplaatst kunnen wor den. In Zoutelande en Dishoek staan er al een paar." Voor een aantal van de circa 25 strandpaviljoens betekent het paasweekeinde de serieuze start van het nieuwe seizoen. Niet voor strandpaviljoen Beachclub Zuiderduin, dat nog geduld moet hebben. Op de plaats waar het strandpaviljoen moet ko men, staan alleen nog maar pa len. De beachclub laat een nieuw paviljoen bouwen. De ver wachting is dat het in juni open- MIDDELBURG - Middelburgers met een minimum inko men beschikken sinds gisteren over een map waarin hun rechten en plichten en die van de gemeente staan omschre ven. Wethouder L. Luitwieler reikte het eerste exemplaar uit aan C. Clarijs van de Cliëntenraad. In Middelburg wonen 1050 mensen met een minimum in komen. Zij krijgen allemaal de zogenoemde minimamap. Daarin vinden zij informatie over onder meer sociale rege lingen, het gemeentelijk Sociaal Fonds, de Wet Werk en Bijstand, het minimabeleid en de klachtenprocedure. Ook staan er belangrijke telefoonnummers in en kunnen men sen er hun correspondentie met de gemeente in opbergen. Veel informatie was slechts mondeling beschikbaar, ver klaart J. van der Wekken van de gemeente Middelburg. Daarom is een map gemaakt zodat minima de belangrijk ste gegevens op papier hebben. GAPINGE - Op de Schellachseweg in Gapinge is gister middag rond 16.45 uur een 95-jarige inwoner van de ge meente Veere met zijn fiets gevallen, doordat zijn broeks pijp vastraakte in de trapper. De man is met heupletsel met eee ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. MIDDELBURG - De ruilverkaveling op Walcheren kost wat vooraf was berekend, en zelfs nog net iets minder. De begroting die in 1994 voor het project was opgesteld, ging uit van 33,2 miljoen euro. De grondeigenaren die onder ling percelen zouden gaan ruilen, moesten daarvan naar verwachting 3,2 miljoen euro betalen. Nu de balans is op gemaakt, blijkt dat zij twee ton goedkoper uit zijn. De verrekening van alle kosten door alle betrokkenen is ingewikkeld. Om belanghebbenden uit te leggen hoe de balans wordt opgemaakt en wat de gevolgen voor hen per soonlijk zijn, worden informatiebijeenkomsten gehouden. Die vinden plaats in De zandput in Serooskerke (op 22 maart om 20.00 uur) en in Ons Huis in Meliskerke (op 24 maart om 13.30 en om 20.00 uur). VLISSINGEN - In Vlissingen zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto's opengebroken. De eerste inbraak betreft een geparkeerde auto aan de Adriaen Coortelaan. Het is nog niet bekend of er iets is weggenomen. Wel is de auto beschadigd. De andere auto stond aan de Constantijn Huijgenslaan ge parkeerd. Bij deze inbraak werd audioapparatuur wegge haald. In beide gevallen is geen schadebedrag bekend. Op een camping in Dishoek geniet een toerist van het lentezonnetje. Maar veel verblijfsaccommodaties in Zeeland zijn met Pasen nog lang niet volgeboekt, foto Ruben Oreel door Jannes Goedbloed KOUDEKERKE - Iris van Wet ten (17) uit Koudekerke gaat in augustus met de scouting naar Kenia om de straatkinderen van dat land te helpen. Een druppel op de gloeiende plaat? „Ik heb niet de illusie dat ik in één klap de wereld kan verbete ren, maar ik wil in ieder geval mijn steentje bijdragen." Drie weken zal hun verblijf in Kenia duren. Samen met scouts uit Delft en Schipluiden zullen Zeeuwse scouts geduren de die tijd enkele projecten uit voeren. Er wordt een overdekte kookplaat gebouwd en er wor den gebouwen gerepareerd. Voor gehandicapte en dakloze kinderen worden een week lang activiteiten georgani seerd. Het kamp in Kenia, dat onge veer zestig kilometer onder Nai robi ligt, is een permanent scou- tingkamp. Iris; „De straatkin deren in Kenia leven vooral in bendes. Wat we doen in het kamp, is straatkinderen min of meer lokken met eten. Wan neer ze eenmaal regelmatig in het kamp komen, wordt ze ook een opleiding aangeboden, waardoor ze een betere kans op de toekomst hebben. Het is de bedoeling dat de andere leden van de bendes dan zien dat hun vrienden het hier goed hebben, waardoor ze ook naar ons toe komen." Deze aanpak lijkt te werken. „De afgelopen jaren is het aan tal straatkinderen in de omge ving van het kamp afgenomen, waardoor we ons nu ook kun nen gaan richten op gehandi capte kinderen." Toch zijn ze er nog lang niet. „Het is vaak moeilijk om de straatkinderen te bereiken. Vaak snuiven ze lijm. We hebben nog een lange weg te gaan." De kleinschaligheid van het project stoort haar niet. „Wat maakt het uit of je er vijf helpt of vijftig. Ieder kind dat gehol pen wordt, is er weer één", vindt Iris. Al langer worden vergelijkbare projecten georganiseerd vanuit andere landen. Op dit moment zijn het er ongeveer twintig. De Nederlandse scouts leerden dit initiatief' kennen via de Engel se scouts,. Deze gingen in 2000 naar Kenia. Dit leidde tot de eerste Nederlandse expeditie naar Kenia in 2002. Toen Iris hoorde dat er dit jaar weer Ne derlandse scouts naar Kenia zouden gaan, wist ze zeker dat ze mee wilde. „Ik wilde met ei gen ogen de armoede zien in Afrika eri iets voor die mensen betekenen." Iris heeft>iets met kinderen. Ze geeft nu leiding aan de jongere scouts, de Bevers. Ook leidt zij kinderen bij kleutergym. Ze zit nu in hef examenjaar havo bij de CSW in Middelburg. Na de ha'vo wil ze naar de pa bo. En dan? „Iets met kinde- Scout Iris van Wetten vertrekt naar Kenia om straatkinderen te helpen. foto Ruben Oreel (Advertentie) DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005 ZONNEBAL OP STERKTE VANAF 40,00 MET GRATIS UV-ZONNEGLAZEN AT 81 VLISSINGEN 0118-412370 'ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL door Nadia Berkelder MIDDDELBURG - De gemeen teraad van Middelburg heeft gis teravond Wim Kooiman her dacht. Kooiman overleed afgelo pen zaterdag. Hij heeft acht jaar voor de PvdA in de gemeente raad gezeten. Op zijn tafel in de raadzaal lag een roos naast brandende kaars jes. „We zullen Wim herinneren als een eerlijk, bevlogen politiek dier", zei J. van Dijk-Sturm (WD), die als nestor van de raad het woord voerde. „Maar vooral als een eerlijk mens, met het hart op de tong, die ook zijn ongelijk durfde te erkennen." Kooiman kon Van Dijk tot het uiterste tergen, memoreerde PvdA-fractievoorzitter S. Szara- finski. „Soms waren alle colle ga-raadsleden bijna boos op hem", zei Van Dijk. „Maar daar na was die boosheid snel voor bij." „Hoe het ook afliep, hij vat te het altijd plezierig op", aldus burgemeester K. Schouwenaar. „Met humor, relativeringsvermo gen en een beetje zelfspot. Zo doende bleef hij met iedereen op goede voet." Kooiman was een debater zei Schouwenaar. Een politicus die anderen uitdaagde, soms provoceerde om maar een reactie te krijgen. Volgens Szarafinski had hij het moeilijk met de gebeurtenissen MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 62-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor dronken rijden veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De Middelburger vertelde dat hij was vergeten zijn BOB-sleu- tels aan Zijn vrouw te geven, maar hij realiseerde zich dat dat geen excuus was voor zijn ge drag. „Ik had vier glazen wijn en een glas champagne op." Die con sumpties waren goed voor een alcoholgehalte van 590 micro gram (ruim tweeënhalf keer zo veel alcohol als is toegestaan). De man werd op 6 juni in Mid delburg aangehouden. rond het theater, hij was voor stander van bouwen op een an dere locatie. „Maar hij kon crea tief blijven denken, zelfs als het om een 'kloteplan' ging, om zijn woorden te gebruiken. En hij hield van het spel dat politiek soms ook is." Kooiman was een bijzonder raadslid, vond Schou wenaar. „De ondeugden die men een politicus pleegt te ver wijten. waren bij Wim nadruk kelijk afwezig. Men beweert dat de politiek geen fouten kan er kennen. Wim wel, oprecht en on voorwaardelijk. De politiek zou niet luisteren naar mensen. Wim wel, een ivoren toren was hem vreemd. De politiek zou spelle tjes spelen. Wim zei wat hij vond en vond wat hij zei. En dat is waar het om gaat binnen en buiten de politiek. Hij was au thentiek." door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - De gemeente Veere wil volgende maand het bestemmingsplan voor de nieuw bouwwijk Nimmerdor in Grijps- kerke vaststellen. Het plan heeft eind vorig jaar ter inzage gele gen. Daarop zijn vijf reacties ge komen. De nieuwe wijk moet komen tus sen de Oostkapelseweg en de Steengrachtsweg. Het plan be staat uit 65 nieuwe woningen. In eerste instantie worden er 46 woningen gebouwd. In de twee de fase komen er nog 19 bij. Daarnaast moet er ook een woonzorgcomplex komen met 35 woningen en twee groepswo ningen. De zienswijzen die door buurtbe woners zijn ingediend lopen uit een. Zo pleit een bezwaarmaker voor nieuwbouw in de kern in plaats van buiten de rand van het dorp. Een andere bezwaar maker vindt dat het plan Nim merdor zo veranderd is, dat er eerst een voorontwerp ter inza ge had moeten worden gelegd, in plaats van gelijk het definitie ve ontwerp. Ook meent hij dat de nieuwe woningen te dicht bij veehouderijen en een pluimvee houderij komen. Hij vreest dat er problemen ontstaan met de nieuwe Wet stankemissie vee houderijen. Ook zijn er vraagte kens gezet bij de waterhuishou ding in het gebied. Want in het definitieve bouwplan is een wa terberging geschrapt. De bezwaren worden 29 maart toegelicht tijdens de zitting van de hoorcommissie. Op 21 april beslist de gemeenteraad of het bestemmingsplan wordt vastge steld. Daarna gaat het plan ter goedkeuring naar de provincie. Negen jaar geleden werd het be stemmingsplan ook al eens vast gesteld. Een veehouderij en een transportbedrijf aan de Oostka pelseweg maakten daartegen be zwaar. Uiteindelijk vernietigde de Raad van State in 1999 de goedkeuring die de provincie aan het bestemmingsplan had gegeven. Een deel van de wonin gen zou op minder dan honderd meter afstand van de bedrijven komen en dat mag niet. De pro vincie moest een nieuwe beslis sing nemen. Het plan werd toen afgekeurd. Want zonder die wo ningen kon het plan niet meer gefinancierd worden, redeneer de de provincie. De gemeente riep in 2000 een werkgroep in het leven die moest onderzoeken of Nimmer dor alsnog verwezenlijkt kon worden. Er ontstond een nieuwe situatie toen de gemeente de grond en de loods van het naast gelegen transportbedrijf kon op kopen. Het plan kan daardoor, weliswaar aangepast, nu op nieuw in procedure worden ge bracht. MIDDELBURG - De politierech ter heeft gisteren een 41-jarige Middelburger wegens fietsen diefstal veroordeeld tot drie we ken cel. De Middelburger had toegegeven vorig jaar op 9 mei en 19 juli in zijn woonplaats twee fietsen te hebben weggeno men. De verdachte is een expert als het om stelen van fietsen gaat, want hij werd al vaker hiervoor veroordeeld. Eén van de huisartsen in Zou telande stopt ermee. Veel men sen zien hem met lede ogen gaan, want men was altijd erg tevreden over de arts. Maar vervanging van de ver trekkende medicus is - heel ef ficiënt - al geregeld, zag die in woonster van Zoutelande toen ze de weekenddiensten in het huis-aan-huisblad be keek. Twee heren nemen de taken van haar oude huisarts waar. Al weet ze niet of ze daar nu wel helemaal gerust op kan zijn. Want in het lijstje prijkt naast de naam van een huis arts in Westkapelle ook de naam van de dierenarts...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11