org over sluiten wegen De Poel mwh F I Hik ZC SSSÏÏo™ Moleneigenaar trekt ten strijde CU: Actiegroep spoor in de kou gezet "Het geeft een hoop rompslomp" mn Bomen voor de Goese Grote Markt Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen ovincie verbouwt, waterschap neemt maatregelen, gemeente Borsele informeert Ministerie erkent diploma HZ Gewond zeehondje aangespoeld Eind maart aftrap Hof Cruninghe morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen www.winkelcentrumvlissingen.nl zeeuwse almanak Woningnood VERHUIS.1NF0 itorrijdster erreden w. familievermaak.nl 0113-315649 pzc.nl edactie@pzc.nl 31,4460 AA Goes unM^ddèn-Zeel'a n d0113-315520; federen: 0114-372770; ,aa|: 020-45625 00. 119 maart 2005 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 433 I JB Middelburg, Tel.; 01 18 - 615151 editie Bevelanden-Tholen VLISSINGEN - De afgestudeerden van de opleiding verpleegkunde/vroedkunde aan de Hogeschool Zeeland, kunnen zich laten inschrijven in het register voor beroeps beoefenaren in de gezondheidszorg. Daarmee krijgen ze de bevoegdheid hun vak uit te oefenen. Het ministerie van VWS erkent het diploma van de opleiding. Na de di ploma-uitreiking begin februari waren bij de inspectie ge zondheidszorg vragen gerezen over de kwaliteit van de be haalde diploma's. In vierenhalf jaar tijd waren twee ge tuigschriften behaald. Overleg tussen de Hogeschool en het ministerie over deze combi-opleiding (deels in Vlissin- gen, deels in Antwerpen) heeft de twijfels weggenomen. De acht recent afgestudeerden kunnen zich laten inschrij ven als erkend verpleegkundige én erkend vroedkundige. Het betekent tevens dat het vroedkundediploma van de Hogeschool Antwerpen gelijkwaardig is aan het Neder landse verloskundediploma. NEELTJE JANS - Aan het strand van Neeltje Jans is gis terochtend rond kwart voor twaalf een zeehondje aange spoeld. Het dier bleek wonden te hebben aan bek, flappen en nek. Volgens Martin Geertse van de Eerst Hulp Bij Zee zoogdieren, die zich over het dier bekommerde, is het zee hondje zwaar ondervoed. Hij schat de leeftijd van het dier op twee a drie maanden en het gewicht zou dan circa veertig a vijftig kilo kunnen zijn. Het zeehondje is overge bracht naar het opvangcentrum in Pieterburen. Geertse heeft goede hoop dat het dier daar volledig zal herstellen. „We hebben zelf een naam voor het dier verzonnen, want we weten niet wie de melding van het aanspoelen heeft ge daan. Als het zeehondje een meisje is, wordt het Charlot te, als het een jongen blijkt te zijn, gaat hij Hans heten." KRUININGEN - De datum waarop de werkzaamheden voor het woonzorgcentrum Hof Cruninghe in hartje Krui- ningen beginnen, is eindelijk bekend. Het is 29 maart zo ver. Aannemingsbedrijf Reimerswaal BV uit Kruiningen begint dan met het aanleggen van een bemalingssysteem en het ontgraven van de bouwput voor een parkeerkelder. Die kelder met twintig plaatsen komt onder het woonzorg centrum met vijfentwintig huur- en tien koopappartemen ten. Van de koopappartementen zijn er vier verkocht. In Hof Cruninghe komen ook twee groepswoningen voor in totaal twaalf dementerenden. Onderdeel van het project waarvan Fraanje uit Lewedorp de bouwer is, was ook de bouw van elf patiowoningen aan de Henry Dunantstraat. Niet één van die huizen is verkocht. Woningcorporatie R B Wonen is met welzijnsinstelling Het Gors inmiddels in overleg over de bouw van huizen voor begeleid wonen aan de Henry Dunantstraat. door Harmen van der Werf YERSEKE - De actiegroep die strijdt tegen de toename van goe derentreinen op de Zeeuwse spoorlijn, is door het dagelijks bestuur van Reimerswaal volle dig in de kou gezet, zo vindt het Reimerswaalse Christen- Unie-raadslid A. Jumelet. Hij reageerde gisteren op het be sluit van het college van burge meester en wethouders om niet op te treden tegen spoorwegbe heerder ProRail. Volgens Jumelet is het de plicht van de gemeente om de inwo ners van Reimerswaal recht te doen en de overlast van het spoor tot een minimum te beper ken. Hij zegt niets tegen ProRail te hebben, maar oordeelt dat dwang soms nodig is om een be drijf tot actie te bewegen. „U kunt zich daar niet zomaar aan onttrekken", aldus Jumelet in vragen aan het college van B en W. Hij wil onder meer weten of Pro- Rail inderdaad harde toezeggin gen heeft gedaan om de huidige houten bielzen te vervangen door betonnen en of dat wel enig effect heeft. (Advertentie) kijk ook eens op: (Advertentie) Die vrouw keek wel een beet je vreemd op toen ze haar straat in fietste. Eerst stond er één huis te koop in de straat, later waren het er al drie, en nu zelfs vier? Twee dagen later viel er een kaart van de plaatselijke ma kelaar op de mat. „Kent u ie mand die bij u in de buurt wil komen wonen?", wilde die we ten. Daar heeft ze antwoord op ge stuurd. „Waarom denk je dat er vier woningen te koop staan?" Uipke van der Jaqt er hendrikskinder- De provincie gaat het via- jn de Nieuwe Rijksweg tel spoor tussen 's-Heer [rikskinderen en 's-Heer likerke opknappen. Auto's [tsers worden daarom omge- Öm sluipverkeer door De legen te gaan, sluit het wa- 4ap Zeeuwse Eilanden en- negen voor het autover- De gemeente Borsele I daarover, samen met de itaad van Heinkenszand, iformatieavond. tmieuwen van het spoor- n'begmt in september en injuni volgend jaar klaar, jende ongeveer vijf maan- ul maar één rijstrook van ieuwe Rijksweg, de N254, ikbaar zijn. Snelverkeer omgeleid over de Delta- b de A58 en fietsers langs isekerkseweg en door De Om die fietsers te bescher- ri het waterschap strategi- delen van de sluiproutes Ik Poel sluiten. Verwacht dat met name verkeer tus- lemkenszand en Goes alter- re routes door De Poel zal Heffing •1 het waterschap van s een ruimhartig onthef- beleid te voeren, zullen ver- lars handhavend op- de stukken weg die (Advertentie) ÏR HENDRIKSKINDER- Een 46-jarige motomjd- !it Goes is gistermiddag en. 85-jarige automobilist gemeente Borsele overre- Ze stond op de Nieuwe in 's-Heer Hendriks- en te wachten voor het ro kt toen de auto haar van ten aanreed. De 85-jarige dat het licht op groen en zag de stilstaande mo- over het hoofd waar over de vrouw heen reed. td door omstanders onder ib uit gehaald waarna ze imbulance werd overge- Inaarhet ziekenhuis. IELBURG - De gemeente jdburgis bereid alle wonin- de Koningstraat te ko niet alle bewoners wensen «mmige willen zo snel mo- wg> andere willen blij- «n aantal mensen wil pas fcn nadat besloten is of ifune theater aan de Zuid- Ikomt. si wethouder A. van 't gistermiddag bij een komst voor omwonenden bouwput van het nieuwe f Belangenvereniging tot Z vindt het niet eerlijk Je woningen aan de Ko- taat in aanmerking ko- andere huizen in de om- Wn de bouwput niet. Vol de wethouder kan op dit J n°g niet goed worden ld wat de exacte schade in Heving is, (ipas a[s rap_ portage binnen is, kunnen we een afgewogen oordeel geven." De gemeenteraad moet maandag geld beschikbaar stellen voor de aankoop van de woningen. De waarde van de woningen wordt bepaald op basis van de marktwaarde in de tijd dat de kazerne er nog stond. Dat be drag wordt geïndexeerd om op een realistische waarde uit te ko men. Mensen krijgen een ver huiskostenvergoeding en geld om een ander huis in te richten. Daarnaast is toegezegd dat de gemeente het verschil tussen de dagwaarde en de vervangings waarde bijpast. De verzekerings maatschappij vergoedt alleen de dagwaarde. Met het geld van de verzekering konden mensen bij voorbeeld geen nieuwe kozijnen kopen. Deze regeling geldt al leen voor schade die is ontstaan door werk aan de bouwput. Advertentie door Harmen van der Werf WISSENKERKE - Ze zullen het weten bij de gemeente Noord- Beveland. W. Bree uit Bussum, eigenaar van molen Landzigt in Wissenkerke, vindt dat hem on recht is aangedaan. Hij zal zijn gelijk halen. „Ik ga door tot in de hel." Bree ligt al enige tijd overhoop met de gemeente Noord-Beve land over de restauratie van de molen die hij in 1992 van een Duitser heeft overgenomen. Bij het aanvragen van subsidie voor het project is van alles en nog wat misgegaan. Tot 2003 leefde Bree echter in de veronderstel ling dat hij wél een bijdrage van de Rijksdienst voor Monumen tenzorg zou krijgen. Omdat een vergunningaanvraag niet naai de minister was doorgestuurd, kwam daar niets van terecht. Onmiddellijk trok Bree aan de bel bij de gemeente, maar hij kon naar zijn geld duiten. Hij schakelde op advies van zijn ad vocaat de Zeeuwse Ombudsman in en die heeft hem onlangs gro tendeels gelijk gegeven. Noord- Beveland is op zes onderdelen in W. Bree uit Bussum, eigenaar van molen Landzigt in Wissenkerke. gebreke gebleven, zo stelt de om budsman in zijn eindoordeel, en heeft derhalve onzorgvuldig ge handeld. Ook al heeft Bree 'gewonnen', hij is verre van triomfantelijk. Het echte gevecht moet volgens elders in DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA N.V. hem nog beginnen, een juridisch gevecht om een schadevergoe ding van 600.000 euro. „Ik heb veel meer in die molen gestoken, maar die 600.000 euro ben ik bruto misgelopen, omdat ik door toedoen van de gemeente geen restauratiesubsidie kreeg." Rechtszaak Bree is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen de gemeen te Noord-Beveland. Advocaat F. van Gurp onderzoekt hoe dat het beste kan. Bree: „Ik ga des noods tot het Europees Hof. En als ik het niet meer meemaak, ik ben 64 jaar, dan gaat mijn zoon door." Wethouder C. Schippers (WD, foto Willem Mieras monumentenzorg) reageert vrij gelaten. Hij weet dat de gemeen te door de Zeeuwse Ombudsman op de vingers is getikt. Hij er kent ook dat 'niet alles is gegaan zoals moest', maar: „Wat er is ge beurd, ligt in het verleden. Veel mensen die index-tijd hierbij be- ti-okken wai-en, wei-ken ook al niet meer bij de gemeente." Dat Bi-ee een schadevergoeding eist van 600.000 euro, kan Schip pers niet opwinden. „Wij zien met belangstelling tegemoet wel ke stappen hij gaat onderne men." De door Bree gerestaureerde mo len aan de Boomdijk is uit 1869 en is in de verhuur als vakantie woning. GOES - „Het is net of je een nieuwe kamerplant in je huis zet." Zo reageerde wethouder C. Linssen gister ochtend op het planten van de eerste boom op de Gro te Markt in Goes. „Ik ben al jaren bezig met de herin richting van de binnenstad en het planten van deze boom is voor mij een belangrijke stap." Terwijl bouwvakkers bij het stadhuis nog druk bezig zijn met de bestrating van de markt, wordt voor kle dingwinkel Zeeman de eerste van in totaal 22 plata nen geplaatst. Deze week tien stuks, volgende week de rest. Linssen: „Ik heb gehoord dat het vroeger gebruikelijk tussen 7 en 9 en tussen 13 en 18 uur voor auto's gesloten zijn. Wie zonder ontheffing rijdt krijgt een bon van 95 euro en wie het stopteken negeert, krijgt er ook één. De verkeersregelaars geven het kenteken van overtre ders door. Om te voorkomen dat 's-Heer Abtskerke zwaar belast wordt met sluipverkeer, gaat de Ger- bernesseweg tussen het doi-p en de Zuidweg voor auto's dicht. Ook de Sinoutskerkseweg, door het Poelbos, wordt op de aange geven tijden tussen de Noord- zakweg en de Oostweg gesloten. Daarmee is een belangrijke fiets route voor de schooljeugd ont last. Om te voorkomen dat het verkeer om het spoorviaduct heen door 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen gaat ï-ijden, moet ook de Wisse- kerkseweg tussen 's-Heer Arendskerke en de Oostweg dicht. Het zijn vooral de inwoners van Heinkenszand en Nisse die last krijgen van de tijdelijke ver- keersmaatregel. Nissenaren vol gen, voor zover ze geen gebruik maken van de sluiproute door De Poel over de Sinoutskerkse- zandweg, de route naar Goes via 's-Heer Abtskerke. Als de de ï-oute langs de Drieweg en de Nieuwe Rijksweg geen alterna tief meer is, moeten de Nissen- aren over de Bernhardweg langs 's-Gravenpolder rijden. De inwoners van Heinkenszand hebben, op weg naar Goes, geen ander alternatief meer dan de A58 en de Deltaweg. De gemeente Borsele maakt zich daarover ernstige zorgen. Sa men met de dorpsraad van Hein kenszand houdt ze op maandag 18 april een informatieavond in De Stenge over de afronding van het Masterplan Heinkens zand. Ruimhartig Om over de tijdelijke verkeers maatregel te praten zijn gedepu teerde A. Poppelaars en gezwore ne B. van de Hoef van het water schap uitgenodigd. De Borselse wethouder M. Vermue is in ieder geval van de partij om duidelijk te krijgen hoe ruimhartig het ontheffingsbeleid zal zijn. „Er is wel een informatieavond ge weest, maar dat is aan de inwo ners van Borsele voorbij gegaan, terwijl die er het meest mee te maken krijgen. In het verleden is al gebleken dat het autoluw maken van de Poel voor veel in woners een zorg is. We willen ge woon het naadje van de kous we ten en daai-om houden we zelf maar een informatieavond." was een munt onder een boom te leggen. Vlak voordat de eerste boom de grond in ging, heb ik snel een euro bij de wortels gegooid." Ook het verzinkbaar urinoir is geplaatst, maar zal pas in gebruik genomen worden als de bestrating is aange bracht. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57