Wilken wil meer dan de titel Leontien van Moorsel is er in Oud-Vossemeer niet meer bij irandenburg wil est op herhaling X-Treme beleeft landelijke primeur 'aauwe sportvrouw Ö04 in Reimerswaal Stormvogels zet stap in richting promotie 21 evelanders [ker van fraai ompetitieslot itlirman Cup GPC op drempel kampioenschap én eindtoernooi in beker Van Lieren in Rabo Talententeam Duel Ockenburgh gaat niet door Zilverentant oogst zes medailles Speyk Boulevard Cityrun afgelast uitslagen vrijdag 18 maart 2005 wb UrLAND - Hoewel er zeven duels te spelen zijn, is 'seizoen voor Bevelanders al of meer geslaagd. Met de todc periodetitel op zak is de fdeklasser verzekerd van een [dig competitieslot. j Heinkenszand en VCK als jjjote uitschieters, werd al i duidelijk dat er voor Be iers niet meer te halen viel de derde plaats. „Een Jis in de topvijf en eventueel periodetitel was het grote vertelt verdediger Dennie j Seizen (29). „We hebben r! tegen Heinkenszand als Sin de thuiswedstrijd geen kunnen breken. De twee iegen staan terecht Gelukkig wonnen wij "tweede periodetitel en kun- iwenu vrijuit spelen." L zag het aanvankelijk niet uit. Van Belzen: „We hten in het begin naar de juis- ïenstelling. Ook omdat we Gerrit Petersen een nieuwe hadden, was het onwen- fe verloren vier van de duels, daarna keerde het lankelijk j|g was dat de aansluiting VCK en Heinkenszand snel ;n was. „Dat zijn geen die tegen de zwakkeren verspelen. Als bij ons iedereen zich volop inzet, het tegen mindere teams ;rd aflopen. Wij hebben echte uitschieters, moeten hebben van het collectief." isorgen bij VCK is Bevelan- daarvan afhankelijk. „De siigt bij hen omdat ze volop ce titelrace zitten. Ik ver st ze minder afwachtend, idnenligt daar onze kans." 1DEN - Liefst 42 landen, ronder Nederland, hebben gemeld voor het toer de Sudirman Cup, het ^kampioenschap badmin- roorgemengde teams, dat in tweede week van mei in Pe- op het programma staat, benistan en Mongolië de- rnbij het evenement. ANP door Ron de Waal VLISSINGEN - Met vijf duels te gaan, kan GPC Vlissingen morgenmiddag al de kroon op een fantastisch seizoen zetten. Bij winst in de uitwedstrijd tegen Spui is het kampioenschap voor de Vlissingers een feit. Verdediger Martin Wilken heeft echter nog meer wensen. „Het eindtoer nooi van de beker halen." Dat de titel bovenaan het verlanglijstje van GPC Vlissingen stond aan het begin van dit seizoen, bevreemdde niemand. Dat dit doel al zo ver voor het einde zou worden bereikt, lag minder in de lijn der verwachtingen. „Dit is een droomsei- zoen. Dat we al zo vroeg op de drempel van de titel zouden staan, had ik niet ver wacht", zegt de 27-jarige rechtsback. „Ik had meer van SKNWK verwacht, maar die ploeg valt min of meer door de mand. Duiveland had ik niet zo hoog ingeschat, maar dat team heeft knap de eerste perio detitel gepakt. In mijn ogen ondervindt Duiveland nu wel de hinder van een te krappe selectie." Daarvan heeft GPC volgens Wilken geen last. „Met zo'n zestien gelijkwaardige spelers is het uitstekend gelukt. Veel min der dan in voorgaande jaren kregen we onnodige kaarten. Slechts één keer had den we met een schorsing te maken. Ook de afwezigheid van aanvoerder Jeroen van Ommen, die enkele maanden in Au stralië vertoefde, konden we moeiteloos opvangen." Massale off-day Slechts heel even kostte het de Vlissin gers dit seizoen op stoom te komen. Wil ken: „Serooskerke-uit, die we verloren, mag gerust bestempeld worden als een massale off-day. Samen met het onnodi ge gelijkspel bij SKNWK waren dat tot nu toe de enige verliespunten. Uiteraard speelden we mindere duels, maar omdat we zo volwassen zijn geworden als ploeg, wonnen we toch." Bij Wilken zelf kwam een week of zes te rug het besef dat zijn ploeg het ultieme doel zou kunnen verwezenlijken. „Na Duiveland-thuis, waarin we met 8-0 uit haalden, bekroop mij het gevoel dat het niet mis kon gaan." Vooral het grote voetballende vermogen van de groep en de enorme bereidheid de mouwen voor elkaar op te stropen, maak te volgens Wilken van GPC Vlissingen dit seizoen bijna een onneembare ves ting. „Als het even tegen zat, zette ieder een gewoon extra zijn schouders eron der. Dan bleek direct het grote voordeel van een echte vriendenploeg, zowel bui ten als binnen het veld. Daarnaast had den we natuurlijk ook het voordeel dat Regilio Pinas soms vanuit het niets wist te scoren." Ook de inbreng van trainer Carlos de Jon ge, die aan zijn tweede seizoen bezig is, mag niet worden onderschat. „Carlos past heel goed bij de groep en weet pre cies de juiste snaar bij spelers te raken. Hij zorgt voor goede afspraken en heeft als voordeel dat hij zelf het spelletje uit stekend ziet", stelt Wilken, die na een éénjarig uitstapje (twee seizoenen gele den naar Zeeland Sport) weer heel snel terugkeerde bij de club waar hij al sinds zijn vijfde jaar vertoefde. „Dat had te maken met mijn studie aan de sportacademie in Tilburg, waardoor ik ook op zaterdagmorgen naar school moest. Ik koos er toen noodgedwongen voor een jaar op zondag te gaan spelen. Een terugkeer naar GPC stond nooit ter discussie, want ik ben een GPC-man in hart en nieren", verklaart Wilken. Daarmee heeft hij dit seizoen niet alleen in de competitie furore gemaakt, maar ook in het districtsbekertoernooi zijn er ondertussen al veel ploegen over GPC ge struikeld. Afgelopen dinsdag moest het twee klassen hoger spelende Groote Lindt er op eigen veld in Zwijndrecht, na het nemen van strafschoppen aan gelo ven. „Als je dan nog één zege verwijderd bent van het eindtoernooi, wil je daar na tuurlijk ook verschijnen. We kijken daar om met z'n allen uit naar het duel met SV Triborgh."Bang dat de successen van zijn ploeg een uittocht van spelers tot ge volg heeft, is Wilken allerminst. „Ik ben er heilig van overtuigd dat iedereen blijft. Ook over het aanblijven van onze topscorer Regilio Pinas heb ik geen twij fels. Die straalt bij ons zoveel plezier uit, dat ik me niet kan voorstellen dat hij zijn heil elders gaat zoeken." Vooralsnog moet morgen bij Spui eerst hét hoogtepunt van het seizoen worden bereikt in de vorm van het kampioen schap. Wilken zelf hoopt in augustus van dit jaar een nog mooier moment te kun nen beleven. „Dan hoop ik vader te wor den van een gezonde zoon of dochter." Volgens Martin Wilken maakten vooral het grote voetballende vermogen van de groep en de enorme bereidheid de mouwen voor elkaar op te stropen van GPC Vlissingen dit seizoen bijna een onneembare vesting. foto Ruben Oreel DEN BOSCH - Anky van Grunsven, ambassadrice van het Rabo Talentenplan, heeft gisteren het nieuwe Talen tenteam bekend gemaakt. Het team bestaat dit jaar uit veertien potentiële toppers tot en met 25 jaar in de disci plines springen, dressuur en eventing die in staat worden geacht de overstap naar de seniorentop te maken. Laurens van Lieren is één van de geslecteerden voor de dressuurploeg. De ruiter uit Schore heeft gezelschap van Angela van den Berg (Almere), Diederik van Silfhout (Lunteren), Tommie Visser (Vijfhuizen), Lotje Schoots (Abcoude) en Dominique Filion (Roosendaal). De geselecteerden zijn aangewezen door de KNHS bonds- coaches. Zij kunnen dit jaar rekenen op extra begeleiding en ondersteuning op weg naar de seniorentop. Niet alleen op rij-technisch gebied, maar ook op andere gebieden die belangrijk zijn voor een succesvolle topsportcarrière. Ook de nieuwe groep Aankomende Talenten, een groep ruiters en amazones waar de trainers en bondscoaches veel potentieel in zien, werd bekend gemaakt, In de springploeg daarvan zit Anouk Kort uit Lewedorp. GOES - De competitiewedstrijd in de eredivisie drieban den tussen Safety Holland en Delta/Ockenburgh gaat morgen niet door. Het duel moest verplaatst worden om dat deze week de GP in Zundert plaatsvindt en er zater dag niet kan worden gespeeld. De thuishaven van Safety Holland is op zondag echter gesloten, dus is de wedstrijd een dag verschuiven geen optie. Het lukte de teamleiders Ger Windt (Safety) en Raymond Nicodem (Delta) na weken van passen en meten niet ge lukt tot overeenstemming te komen over een andere da tum voor het duel. Of de biljarters zijn bezet óf er is geen accommodatie. Aanvankelijk leek het een optie de partij tijdens de volgende week te houden bekerfinale te plan nen, maar ook dat mislukte. Er is nu besloten een en an der over te laten aan de sectie driebanden van de KNBB, dat tezijnertijd met een bindend advies komt. GOES - Jark Zilverentant is zwaar beladen met ereme taal teruggekeerd uit Zuid-Afrika. Tijdens de open Zuid-Afrikaanse kampioenschappen aangepast sporten in het vijftigmeterbad van Durban won de Zeeuwse zwem mer vier gouden en twee zilveren medailles. Zilverentant stond na de 100 meter vlinderslag, de 100 meter vrije slag, de 200 meter vrije slag en de 400 meter vrije slag op de hoogste trede van het erepodium. De 50 meter vrije slag en de 4x100 meter estafette sloot hij af met de tweede plaats. Daarnaast zwom Jark Zilverentant persoonlijke records op de 200 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag. VLISSINGEN - De Speyk Boulevard Cityrun, die op de atletiekkalender stond voor 9 april, kan dit jaar geen doorgang vinden. In verband met de afsluiting van de Spuistraat in Vlissingen krijgt de organisatie van Dynami ca geen toestemming de boulevards af te sluiten. Een al ternatieve route en/of datum kon op korte termijn niet ge-, realiseerd worden. Op het programma stond een scholie renloop, een 10 kilometer en een 20 kilometer. Joop van den Oudenhoven Jan Brandenburg van Avontuur uit Goes start ko- id weekeinde als één van de sbebbers in het regionaal penschap libre hoofdklas- De Zeeuwse biljarters zijn i al goed vertegenwoordigd b eindstrijd. Want ook Ko ipejan van VEGABV en club- tot Pascal Back geven acte presence. bet aan Jan Brandenburg mag de strijd in Hoogerhei- St uitdraaien op een herha- van vorig jaar. Toen werd bi dezelfde spelsoort eerste ftoen nog gewestelijk kam- &chap geheten evenement radiende hij daarmee een ts op het NK. Zeker nu hij voorwedstrijden promotie de extra klasse verwezen- is hem er het nodige aan Pnog eens naar het NK te .Normaliter zit er dat promotie voorlopig niet 'in, dus moet het nu maar stelt de Goesenaar. „Ik ga er in ieder geval alles aan doen. Het is wel lastig dat er al om twee uur 's middags wordt begonnen. Dat kost me toch weer een halve vrije dag. Maar je moet er wat voor over heb ben, zullen we maar denken. Het zou wel mooi zijn als het lukt weer kampioen te worden. Maar ik reken nergens op hoor. Het blijft biljarten, dus je kunt er niks van zeggen. Ik denk wel dat het een mooie strijd wordt." Dat laatste staat vrijwel vast. Met erkende prijsvechters als thuisspeler Peter Hussaarts en Wim de Vos uit Oosterhout kan het een boeiende eindstrijd wor den. Pascal Back blijft het liefst in de schaduw en slaat van daar uit toe. Met zijn moyenne van 10.410 is hij zeker niet kansloos. Ko Koppejan (60) is voor elke te genstander een te vrezen biljar ter. De serie americain beheerst hij als geen ander en hij is daar door in staat onverwacht toe te slaan. De partijen gaan over 180 caramboles en beginnen van daag in café Boulevard in Hoo- gerheide om 14.00 uur. een prijs rij- 'n dorpshuis De Zaete in Wonplaats werd de amazo- Yerseke uitgeroepen tot wouw van het jaar 2004 in ®eente Reimerswaal. jjaPaauwe, die de titel won categorie sportvrouw van het jaar, simpelweg er tijdens deze editie an Aflezingen geen mannen genomineerd, kreeg de JAing voor haar Zeeuwse Witel dressuur in de Z1 vorig jaar behaalde. !"°cg van 2004 werd het <!iKd-i van zaterdagvoet- Mandia, dat kampioen r °n de reserve eerste klas- Tolhoek werd sport- •1 /6r van het jaar omdat "dert»g jaar lang wieler- AinYerseke organiseert, .^melisse uit Yerseke eReimerswaalse geschie- ^sportredactie denisboeken in als sporttalent van 2004, waarvoor sporters tot RE - Carola Paauwe is en met achttien jaar in aanmer king kwamen. De twirlster be haalde op het Nederlands kam pioenschap zowel een eerste als een derde plaats. De aanmoedi gingsprijs, bedoeld voor de leef tijdscategorie tot en met twaalf jaar, ging naar Denise Gunst, eveneens uit Yerseke. Zij won in 2004 het NK dikke-bandenrace. Het beste jeugdteam was dat van voetbalvereniging Rillandia BI, dat kampioen werd van de derde klasse. M. Jakobsen en Cees Meijer, bei den uit Krabbendijke, werden in dorpshuis De Zaete ook gelau werd. Jakobsen won in de cate gorie vogelsport omdat hij in 2004 winnaar werd van de zoge heten 'goudgroep fisherie met een stam'. Meijer, die dit jaar tachtig wordt, kreeg een bijzon dere vermelding omdat hij in de periode januari 2000 tot septem ber 2004 in totaal 100.000 kilo meter al fietsend aflegde. door Frits Bakker OUD-VOSSEMEER - „Tja, Leontien is er niet meer bij, heel jammer." Frans Hommel, orga nisator van de Ronde van Oud-Vossemeer, die morgen wordt verreden, moet het met een zekere spijt bekennen. Het was zo'n beetje het begin van de afscheidstoernee van Leontien van Moorsel, vorig jaar in Oud-Vossemeer. Ze ver sloeg Sissy van Alebeek na een vlucht met tweeën en vertelde aan de finish dat ze zich vanaf die dag vooral ging voorberei den op de Olympische Spelen in Athene. Morgen wordt het peloton van de vrouwen weggeschoten zon der haar. Frans Hommel: „We hebben een mooi veld deelne mers, maar de beste wielren- sters zijn in Italië. Die moeten op de dag van onze wedstrijd Mi- laan-Sanremo rijden." Belgische delegatie De bekendsten die wel aanwe zig zullen zijn: Ghita Beltman, Vera Koedooder, Sandra Rom- bouts, Moniek Rotmensen en Jo- landa van Dongen-Cools. Zij ne men het onder meer op tegen een sterke Belgische delegatie. De Ronde van Oud-Vossemeer is net als andere jaren verdeeld over drie wedstrijden. De Bra bander Mike Alloo, vorig jaar glorieus winnaar, is opnieuw één van de kanshebbers bij de elites en beloften. Dat veld telt nog een oud-winnaar: de vete raan Tom Cordes, die zondag nog te bewonderen was in de Dorpenomloop van Rucphen en twee jaar geleden won in Oud-Vossemeer. Wilfried Bastiaanse, de kleine postbode, is overal waar hij start in staat om mee te doen voor de overwinning. En verder telt het peloton wat plaatselijke kanshebbers, zoals John den En gelsman en Peter Metske. De elites en beloften rijden een koers van tachtig kilometer met de start om 15.00 uur. De vrouwen-elite gaat om 13.15 uur van start voor een wedstrijd over zestig kilometer. Het programma wordt net voor de middag geopend met de koers voor amateurs A, die zestig kilometer rijden. De start van die eerste wedstrijd is om 11.30 uur. Leontien van Moorsel begon vorig jaar in Oud-Vossemeer aan haar afscheidstoernee en klopte Sissy van Alebeek. foto Willem Mieras door Wim de Vos WESTERSCHOUWEN - De Zeeuwse mountainbikevereni ging X-Treme beleeft morgen een landelijke primeur. Dit jaar organiseert de KNWU voor de eerste maal een serie van vier landelijke mountainbikewed strijden voor de jeugd. Op het clubparkoers in de boswachterij van Westerschouwen wordt de eerste wedstrijd verreden. Voor de jeugd (er zijn zeven ver schillende categorieën in de leef tijdsgroepen van zeven tot en met veertien jaar) is deze wed strijdenreeks van groot belang. Immers, tijdens de eerste drie wedstrijden zijn er punten te verdienen om een zo goed moge lijke startpositie te verwerven tijdens de strijd om het Neder landse kampioenschap. Kortom, voor de aftrap in Westerschou wen verwacht het organise rende X-Treme een groot aantal jongens en meisjes die om de eer ste punten zullen strijden. Over de voorinschrijving, die zondag eindigde, is de organisa tie niet ontevreden. Zo'n kleine honderd voorinschrijvingen wa ren er binnen gekomen. „Maar ook op de wedstrijddag zelf kan nog worden ingeschreven, tot een half uur voor de start van de betreffende categorie. Het is ech ter wel zo dat de jongens en meisjes die zich in de voorin schrijving hebben aangemeld de beste startposities krijgen toebe deeld", aldus voorzitter en orga nisator Jan Slager. Laagdrempelig De wedstrijd lijkt behoorlijk te leven in Nederland. Er zijn na melijk inschrijvingen binnen uit zowat heel het land. Deelname aan de wedstrijd is overigens laagdrempelig. Uiteraard moet het materiaal wel aan bepaalde voorwaarden voldoen en staat de veiligheid ook hoog in het vaandel. Het is echter niet nood zakelijk over een officiële licen tie te beschikken. „Er mag op een dagkaart worden deelgeno men en ook licentiehouders van de Nederlandse Toer Fiets Unie en de Nederlandse Triatlon Bond mogen mee doen." De eerste wedstrijden gaan van daag om 10.30 uur van start. De slotcategorie vertrekt om 15.15 uur. Basel. Swiss Open. Mannen, twee de ronde: Palyama (Ned) - Rice (GBr) 15-4 15-7, Pang (Ned) - Andersen (Noo) 15-6 15-4. Derde ronde: Lee Hyun-il (ZKo)- Palyama 17-14 15-0, Jang Young-soo (ZKo) - Pang 15-3 15-8. Vrouwen, tweede ronde: Yao Jie (Ned/4) - Weckström (Fin) 11-1 11-5, Lee Hyun-jin (ZKo) - Audina (Ned/5) 5-11 11-3 11-5. Vrouwendubbel, eerste ronde: Olsen/Schjoldager (Den) - Van CutsenA/an Dooremalen (Ned) 15-10 15-9. Groningen 25 9 5 11 32 34- 40 Roda JC 25 8 6 11 30 42- 43 NAC 25 8 6 11 30 33- 49 Willem II 25 8 4 13 28 28- 48 ADO 25 7 5 13 26 29- 41 NEC 25 5 8 12 23 25- 35 Graafschap 25 4 6 15 18 27- 57 RBC 25 5 2 18 17 24- 58 Den Bosch 24 2 3 19 9 13- 56 BHzssaamgs Lucky Day 3657: 1-2-8-10-11-13-18- 22-27-31-39-56-60-62-64-66-69-71 -73-74 (onder voorbehoud). Indian Wells. Mannen, vierde ronde: Federer (Zwi/1) - Ljubicic (Kro/13) 7-6 (3) 7-6 (4), Hewitt (Aus/2) - Mathieu (Fra) 6-1 6-0, Roddick (VSt/3) - Gonzalez (Chl/17) 6-4 6-3, Henman (GBr/6) - Ro- bredo (Spa/12) 6-4 2-6 6-2, Moya (Spa/7) - Santoro (Fra) 7-5 6-2, Agassi (VSt/9) - Coria (Arg) 6-4 6-1, Kiefer (Dui/29) - Nalbandian (Arg/10) 6-1 6-3, Canas (Arg/14) - Dent (VST) 6-3 opgave Dent. Vrouwen, kwartfinales: De- mentjeva (Rus/4) - Koeznetsova (Rus/5) 3-6 6-3 7-5, Clijsters (Bel) - Martinez (Spa) 6-1 3-6 6-2. Sint Maartensdijk. Open Lentetoer- nooi. HE5: A. Kuijl-J. Bakx 7-5 6-4. HE6: J. Geluk-E. van Leemput 6-4 6-0. HE7: E. Vermeulen-A. van Damme 6-3 6-3. HD4: Y. Godvliet/R. van der Wee- gen-J. Dhooge/M. van Gastel 4-6 6-1 7-5. HD5: A. den Engelsman/Y. God- vliet-E. de Witte/P. Nieuwenhuyze 6-3 6-0. HD7: C. Weeland/M. Bentvelsen-A. Boogerd/A. Joppe 6-2 6-0, B. Vroegop/B. Schot-J. Brouwers/R. Loos 6-1 4-6 6-3. Eredivisie: FC Groningen-PSV 0-1. Stand: PSV 25 20 4 1 64 66- 13 AZ 24 17 6 1 57 56- 18 Ajax 24 16 5 3 53 51- 21 Feyenoord 24 14 5 5 47 66- 28 Vitesse 25 13 4 8 43 43- 33 FC Twente 25 11 5 9 38 33- 28 Heerenveen 25 11 5 9 38 41- 42 FC Utrecht 25 10 6 9 36 29- 28 RKC 25 9 7 9 34 32- 34 Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Beko-Pulse audio 0-8, Eastman-Kamps 4-4, Auto de Voogd-Begijn makelaar 4-4. Stand: Pul- se audio 15-95, Eastman 15-71, Kamps 15-61, Auto de Voogd 14-58, Begijn ma kelaar 15-58, Rabo Beveland 14-41, Be- ko 14-24. Tweede klasse: Kuijper be- tonboringen-LVV 6-2, Piet Voskamp/'t Zand-WEA/Dauwendaele 4-4, Delta consult/Dauwendaele-Bosma elektro 8-0, AKZ verzekeringen-HZ sport 6-2. Stand: Kuijper betonboringen 17-94, Piet Voskamp/'t Zand 17-89, Delta, consult/Dauwendaele 17-79, WEADau- wendaele 17-73, LVV 17-60, HZ sport 17-55, AKZ verzekeringen 17-52, Bosma elektro 17-38. Vierde klasse: Eastman 2-AKZ verzekeringen 3 3-5, AKZ verze keringen 4-ROC Zeeland 6-2, Aann.be- dr. Louws-SV Duo 4-4, Bayards alu Dauwendaele-Nehalennia 7-1. Stand: AKZ verzekeringen 3 16-91, ROC Zee land 16-88, SV Duo 16-77, Aann.bedr. Louws 16-68, Eastman 2 16-61, AKZ ver zekeringen 4 16-55, Bayards alu/Dau- wendaele 16-49, Nehalennia 16-23. Vijf de klasse: Provincie 2-De Voogd 4-4, CZ actief-Delta cars 1-7. Stand: CZ ac tief 14-78, Delta cars 13-75, Rabo Wal cheren 13-64, HZ sport 2 13-55, Provin cie 2 14-52, de Voogd 14-24, Bandoeng 13-16. Vrouwen. Eerste klasse: LW-Smith kaas 1-7, The tube - Tence/ Dauwendae- le 6-2, Vlijtig Liesje-Sinke schoenmode /SVS 7-1, Begijn makelaar-Piet Vos- kamp/Dauwendaele 3-5. Stand: Smith kaas 17-107, The tube 17-102, Vlijtig Liesje 17-66, Begijn makelaar 17-66, Tence/Dauwendaele 17-63, Piet Vos kamp /Dauwendaele 17-60, LW 17-58, Sinke schoenmode/SVS 17-22. Tweede klasse: DVC plus-Middelburg Zuid 1-7, De vier linden-Davos'83 8-0, CZ actief- Simons/'t Zand 4-4, Justitie Middelburg -Jachtwerf Goes 4-4. Stand aan kop: Jachtwerf Goes 17-105, Middelburg Zuid 17-96, CZ actief 17-74. door Jan Roovers KOUDEKERKE - Na in de com petitie in hun klassen als twee de te zijn geëindigd, spelen Vol treffers (Oosterhout) en Spring field (Hoeven) met Stormvogels uit Westkapelle in een driekamp om twee promotieplaatsen naar de derde klasse van het zaalkorf bal. Stormvogels zette gisteren een goede stap door in het ope ningsduel in sporthal De Cou- burg in Koudekerke Voltreffers met 16-10 te verslaan. Gesteund door veel fans startte Stormvogels overtuigend en liep in het eerste kwart naar een 7-3-voorsprong. Daarna kende de ploeg van coach Richard Olle- fers een mindere fase en moest in het middenstuk van de wed strijd toestaan dat de Braban ders na een 7-5-ruststand bij 8-9 het duel dreigden over te ne men. De wissel die Ollefers door voerde (Niek Peene voor Frank Peene) bracht echter meer sco rend vermogen in het team en na 9-9 werd Voltreffers volko men overspeeld. De 16-10-overwinning geeft, me de door de marge van zes doel punten, een lekker gevoel voor het volgende duel, dinsdag in Hoeven tegen Springfield. Daar in heeft Stormvogels aan een ge lijkspel voldoende om te promo veren. „Maar we gaan voor de winst", gaf Richard Ollefers de doelstelling aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21