Freire nieuwe leider in ProTour Gebrek aan ervaring zegt niets PZC Pabo moet nog op titel wachten Korfbalbond kiest voor fulltime bondscoach Nieuwe stunt van GPC Vlissingen Spanjaard pakt eindzege in Tirreno-Adriatico Bestuurslid va NTTB opgesta Clinic menner Van den Broek De Frel maakt debuut goed uitslagen agenda woensdag 16 maart 2005 door Ger Lammerink UTRECHT - Het Koninklijk Ne derlands Korfbal Verbond (KNKV) beschikt sinds gisteren over een fulltime bondscoach. De keus is daarbij gevallen op de huidige technische baas van Oranje, Jan-Sjouke van den Bos. Hij tekende een contract tot 1 januari 2008. De achterliggende gedachte voor de stap is dat de bonds- coach meer moet doen dan al leen de nationale teams begelei den. Daarbij wordt gedacht aan talentherkenning- en ontwikke ling, continuïteit in het beleid en een bijdrage aan de interna tionale ontwikkeling van de sport. Vooral dat laatste is nodig. „Ten minste, als we verder willen in de wereld", zei Van den Bos. „Ik zie het in elk geval als een zeer belangrijk onderdeel van mijn taak. Ons uiteindelijk doel is deelneming aan de Olympische Spelen. In dat opzicht hebben we nog heel wat jaren te gaan. Van groot belang daarbij is dat meer landen op topniveau gaan presteren." Kwantitatief zit het volgens Van den Bos, met vijftig korfbal lende landen, wel goed. „Maar de sport is kwetsbaar in de top. Er zijn nu drie A-landen. Dat moeten er tenminste zes wor den. Het is een beetje een dub bel gevoel. Aan de ene kant wil len we graag winnen, aan de an dere kant moet er meer concur rentie komen. We willen onze bijdrage leveren aan dat laatste aspect." In dat kader vertrekt de nationa le korfbalselectie ook aanstaan de zondag voor ëen trip naar China, Hongkong en Taiwan. Dit met als werktitel 'Korfbal als exportproduct voor het Ver re Oosten'. Nederland gaat een interland spelen en meerdere cli nics geven. Ben Crum, topsportcoördinator van de KNKV, licht toe: „Azië is inmiddels het tweede korfbal continent ter wereld. De belang stelling voor de sport is groeien de. Tien universiteiten in China hebben zich aangemeld voor ons project. Er is een grote kans dat het land in 2007 deel zal nemen aan de wereldkampioenschap pen. Dat zou een geweldig suc ces voor deze sport zijn." ANP door Peter van Leeuwen SAN BENEDETTO DEL TRON- TO - Oscar Freire heeft gisteren de Italiaanse rittenkoers Tirre- no-Adriatico gewonnen. De leidende positie van de Spaanse Rabobank-renner kwam in de slotrit niet meer in gevaar. Freire bemoeide zich niet met de massasprint die werd gewon nen door de Italiaan Alessandro Petacchi. Dankzij zijn eindzege en drie ritoverwinningen is Frei re de nieuwe leider in de ProT- Voor de ereplaatsen in de zeven de en laatste etappe spande Frei- - re zich niet meer in. „Hij hoefde zich geen zorgen meer te maken over bonificatieseconden en al- - leen veilig aan de aankomst zien te komen. Dat is gelukt", conclu deerde ploegleider Erik Breukink. Freire is meteen topfavoriet voor Milaan-SanRemo, de'wed- - strijd die hij vorig jaar won. Breukink: „Maar vlak Petacchi niet uit. Die rijdt beter dan ooit de heuveltjes op." Mooie wedstrijd Maar Tirreno-Adriatico was voor Rabobank niet alleen een 1 koers met het oog op de Pri- mavera. „Dit is gewoon een mooie wedstrijd om te winnen", vond Breukink. „We leiden in de ProTour. Het liep de hele week fantastisch. Oscar was - sterk op zijn terrein, won drie ritten en dus ook het eindklasse ment." De teller staat al weer op zes bij de 29-jarige renner uit Torrela- vega. Hij veroverde eerder in de Wielerweek van Mallorca twee dagzeges, waarbij sommige ploeggenoten de wenkbrauwen fronsten. De drievoudig wereld kampioen had immers in de win ter weer anderhalve maand geen fiets aangeraakt. „Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat hij helemaal niets doet in zo'n periode", zwakte Breukink de mythe enigszins af. „Oscar heeft bovendien tot laat in okto ber gekoerst, dus het lijkt me al leen maar goed dat hij dan even rust neemt. Er zijn renners die daar moeite mee hebben, maar Oscar maakt zich gewoon niet druk." Boogerd De ploeg stond de kopman vak kundig bij met een hoofdrol voor Michael Boogerd die zich eindelijk losmaakte van blessu releed dat hem de afgelopen we ken teisterde. Een kuitblessure en de griep zorgden ervoor dat de Hagenaar met slechts ander halve koersdag in de benen in Italië aan het vertrek stond. Hij wel ook nog, vorige week in de eerste rit, maar groeide in de koers naar een aanvaardbaar ni veau. Breukink: „Michael wilde op een gegeven moment zelfs graag in de ploeg voor Mil- aan-SanRemo worden opgeno men. Maar we hebben besloten zijn oorspronkelijke programma niet te wijzigen. Het is geen wed strijd voor hem, het risico op val partijen is te groot. We hebben bovendien genoeg renners om Oscar zaterdag bij te staan." De Spanjaard zelf kon alleen maar bevestigen dat hij in top vorm naar Milaan afreist. „Ik heb me vandaag niet me de sprint bemoeid. Deze Tirreno was sowieso geslaagd met de eindzege en drie ritoverwinnin gen. Dat is meer dan ik vooraf had durven hopen. De vorm is honderd procent, eens kijken of ik ook nog een beetje geluk heb ANP Alessandro Petacchi won de laatste etappe van de Tirreno-Adriatico. foto Benati/EPA door Rinus Verberkmoes AXEL - Met nog één speelronde voor de boeg is de kampioen in de eerste klasse van het regiona le futsal nog niet bekend. Koplo per Pabo wist de benodigde pun ten niet te pakken. Het speelde tegen In Axtion gelijk: 7-7. Arrow, dat vrij was en volgende week tegen In Axtion moet spe len, bleef tweede met één punt achterstand op de leider. Het op de derde plaats staande In den Dwaes, won met 8-2 van AJN Office en neemt volgende week, als het wint van Pabo, de eerste plaats over. Wentzler/Pauwels-Axa Boys 2-2: Axa Boys kwam al snel op een voorsprong door een doel punt van Jeroen Goossens. Dave de Booy maakte daarna gelijk en nog voor de pauze zette Gui- do Gelderland 2-1 op de borden. Na de hervatting kreeg de thuisclub voldoende kansen, maar die werden gemist en dus kon Axa Boys in de slotminuten alsnog op gelijke hoogte komen. Maker van dit doelpunt was Jes- ko de Craene. Tence/Zaman-Max Korting 6-2: Tot 2-2 ging de strijd gelijk op. Toen ver na de pauze de gasthe ren op 3-2 kwamen, moest Max Korting aanvallen en verdedi gend een veer laten. Dit leidde tot een riante zege van de thuisclub door doelpunten van Maarten Thomas, Evert Verwer, Gino Herrewegh (2x) en Nor- bert Baart (2x). Peter Cambeen en Ed van Bellen scoorden de treffers voor de gasten. Meermarkt/Goethals-Pays de Mer 3-2: In het harde duel kwa men de mannen uit Westdorpe op een 3-0-voorsprong door Jur- gen Naeye en Stijn Eggermont (2x). Na het wisselen van speel- helft scoorde Wouter Buijze 3-1 en David Serkijn 3-2. Na de zo veelste overtreding gaf scheids rechter Verdunnen aan ermee op te willen houden. Hetgeen de thuisclub eveneens wenste. Toen herzag Verdunnen zijn be slissing en verscheen Meer- markt/Goethals op het formu lier als de ploeg die niet verder wilde. Meermarkt/Goethals wil volgend seizoen de via^ gewoon cadeau doen aai^ de Mer omdat het weisj' heeft om nog tegen elkaa^ len. Dit vanwege de om® lijkheden bij elke ontm^ AJN Office-In den Dwaej In den Dwaes hield de fej sen levend door ruimvs.i delantaarndrager te wiBg doelpunten kwamen 05- van William Freijzer (jr," gen Verbraeken (2x),J Eggermont, Harm een schot in eigen dód Frank Duitemeyer. Brian! wel nam de doelpunten tie van AJN Office voort! kening. In Axtion-Pabo 7-7: h per stond In Axtion lang twee doelpunten voor op! Bij de eindafrekening^ beide teams elk op zeve fers uit. Daarmee kre? thuisclub wellicht wat 3 Pabo is dus nog steeds gee? pioen door dit gelijk spel. Voor In Axtion scoorden! de Vries (3x), Hensley Vifö en Mike van Rossem (3 Pabo troffen Piet van Lon bin Mc Taggart, Tristai Acker (2x) en Jari Vyag doel. ZOETERMEER - Hernia Eeden is per direct opjü als bestuurslid van de tali nisbond NTTB. Van Eeden was bij de bid antwoordelijk voor dei feuille Topsport. In die b nigheid tekende hij onde voor de omstreden a van Danny Heister als b: coach. Van Eeden geeft als ri zijn vertrek verschillen zicht over de uitvoering va totale beleid van de M het algemeen en de uitva van het topsportbeleidink zonder. Bondsvoorzitter Korevaar neemt tijdelijke stuurlijke taken van Van: waar. GPD GOES - De in de menwereld ver maarde Jan van den Broek komt naar Zeeland. De nummer twee van het laatste WK enkelspan en tevens nationaal kampioen geeft zaterdag 19 maart, 24 april en 14 mei gastinstructies in manege de Eendracht in Vrou wenpolder. Van den Broek, afkomstig uit Nistelrode, verbaasde in juli van het afgelopen jaar vriend en vijand door op het WK in Zwe den zilver te verdienen. Christi- aan Provoost, zijn teamgenoot uit Domburg, miste destijds een goede klassering door domme pech. Het bijzondere aan Van den Broek is dat hij 65 is en nog maar net begonnen is met een in ternationale carrière. Als boe- J renzoon zat hij al vanaf zijn jeugd 'in de paarden', maar pas - op latere leeftijd kwam hij in aanraking met het mennen. Wat hem zo aansprak in deze tak van paardensport was het saam horigheidsgevoel. Menners zijn in de regel geen concurrenten, ze helpen elkaar. Langzaam werkte hij zich op in de sport. - Toen hij in 2000 tegen zijn huidi ge paard, de ruin Oscar, aanliep kwam zijn carrière in een stroomversnelling. Ongeveer te gelijkertijd werd het mennen -■ steeds populairder. Ook met het enkelspan, dat vroeger werd ge zien als de armelui-tak. De animo voor de clinic, die ge organiseerd wordt door rijver- eniging Oranjezon, is daarom groot. Er is massaal ingeschre ven. Zaterdag 19 maart geeft Van den Broek vijf lessen van een uur aan steeds twee combi naties, op 24 april en 14 mei zes lessen. ROTTERDAM - Stephanie de Frel maakte met Narvick een goed debuut in de klasse natio naal ZZ-zwaar. - De zestienjarige jeugdinternatio- nal uit Koewacht behaalde met dé ruin tijdens een wedstrijd in Rotterdam, in de eerste proef een score van 65.68 procent. Dat leverde haar de winst op. In de tweede proef eindigde de combi natie met 60,66 procent op de achtste positie. Hierdoor sleepte De Frel bij haar eerste optreden op dit ni veau meteen drie winstpunten V inde wacht. Van Maris en Roks vinden Danny Blind de juiste man voor Ajax door Barry van der Hooft GOES - Heeft hij wel voldoen de ervaring? Kan hij omgaan met de druk die rond het eerste elftal van een topclub hangt? Kortom, is Danny Blind de juis te man op de juiste plaats bij Ajax? Twee Zeeuwse trainers die hem persoonlijk kennen me nen van wel. „Het spanningsveld is nu natuurlijk groter dan bij de jeugd, maar ik denk dat Danny er beter mee om kan gaan dan Ronald Koeman", zegt Jaap van Maris. „Hij gaat zich wel redden", meent Dolf Roks. Jaap van Maris ontmoette Blind afgelopen zomer weer bij het oefenduel tussen de Wal- cherse selectie en de A-junio- ren van Ajax. De oud-trainer van Arnemuiden, die de spelers carrière van Blind met veel ge noegen op afstand volgde, nam wat verhalen uit de oude doos met de toenmalige jeugdtrainer door en genoot. „Omdat ik Dan ny altijd een aardige kerel heb gevonden. Hij heeft een goed karakter en is een echte profes sional." De aanstelling als hoofdtrainer bij Ajax kwam voor Van Maris dan ook niet als een verrassing. „Ton Uitterhoeve, een goede vriend van mij en ook van Dan ny, zei vorig jaar al tegen me dat hij dacht dat het niet lang meer zou duren voordat Danny hoofdtrainer zou worden. Maar ik had niet verwacht dat Koe man al zo snel zou vertrekken. Als je dan bij Ajax zo'n trainer binnen de eigen gelederen hebt, lijkt de keus me niet zo moeilijk. Eerlijk gezegd denk ik dat Danny er eigenlijk nog niet op zat te wachten om nu hoofdtrainer te worden. Maar hem kennende zal hij alles wel goed hebben overwogen en doorgesproken. Hij zal zeker niet over één nacht ijs zijn ge gaan." Niet makkelijk Jaap van Maris heeft veel vertrouwen in de toekomst van Blind als trainer. „Natuurlijk is het werken bij een eerste elftal even wat anders, maar Danny kent de club door en door. Ajax zit nu in een moeilij ke periode en beginnen tegen PSV is dan zeker niet makke- Danny Blind is terug in de Amsterdam Arena, 1111 als trainer van Ajax. lijk. Het is de vraag hoe lang het duurt voordat Danny de zaak weer op de rails heeft. Ik hoop dat hij daar de tijd voor krijgt. Dat hij nog nooit een eer ste team heeft getraind zie ik niet als een probleem. Want wat is nou ervaring? Er zijn ook genoeg ervaren trainers die de laan uit worden ge stuurd. Danny heeft zijn eigen technische staf mogen kiezen, dus met die mensen zit hij op één lijn. Daarom heb ik er alle vertrouwen in dat hij gaat sla gen bij Ajax." Dat ook Dolf Roks de kwalitei ten van Danny Blind als mens en trainer onderkent, blijkt wel uit de periode dat Roks technisch directeur was bij Sparta. „Toen Willem van Ha- negem mij destijds vertelde dat hij niet verder ging als trainer, heb ik een half uur later naar Dannv gebeld", vertelt de trai ner van Kloetinge. „Het aan bod om trainer te worden van Sparta verraste hem en hij vroeg een dag bedenktijd. De volgende dag belde hij terug en vertelde me dat hij het niet kon doen, omdat hij zijn karwei bij Ajax volgens afspraak wilde af maken. Het zegt genoeg over hem dat over het contact met Sparta nooit iets is uitgelekt." Cruijff Roks heeft Blind hoog zitten. „Omdat het een relaxte, aardi ge gozer is die nooit gekke din gen doet", zegt de oefenmees- ter. „Wat wel belangrijk is voor hem, is dat hij mensen als Cruijff en bijvoorbeeld een journalist als Jaap de Groot van De Telegraaf aan zijn kant heeft. Dat heeft niets te maken met je trainerskwaliteiten, maar het is wel lekker als je daar niet steeds tegen op moet boksen. Dat hebben we kunnen zien bij Co Adriaanse en Louis van Gaal. Als voetballer heeft Danny natuurlijk ook druk ge kend, maar dat is toch heel an ders dan wanneer je trainer bent. Als speler ben je altijd met z'n elven of met z'n zestie nen. Maar als trainer sta je vaak alleen of met je assisten ten. En als je dan twee keer op rij verliest, wordt de druk enorm. Dat heb ik zelf bij Sparta gemerkt, dus bij Ajax moet het nog wel wat erger zijn." Toch is Dolf Roks ervan 0ver foto Marcel Antonisse/ANP tuigd dat Danny Blind het gaat redden bij Ajax. „Alles valt of staat natuurlijk met de kwaliteit van je selectie en we weten allemaal dat het de laatste tijd niet zo lekker draait bij Ajax. Maar Danny kent het klappen van de zweep. Als speler zal hij bijvoorbeeld ook best eens zin hebben gehad om te gaan stappen, hij weet hoe dat werkt. En hij mag dan relaxed overkomen; als het no dig is haalt hij de zweep er echt wel over." „Zijn cv klinkt als een klok, hij heeft onder Cruijff getraind, kent de club door en door en weet hoe Ajax wil en moet spelen. Als Danny een beetje lef toont, kan het een heel mooie periode voor hem wor- den." E3SSB3JSSSÏ Lucky Day, 3655 van 15 maart. 4.5.10.13.17.23.25.27.28.40.45.46.49.50. 55.56.61.63.72.76. (onder voorbehoud) m G32S3SSSHS Indian Wells. Masters. Mannen, der de ronde: Roddick (VSt//3) - Novak (Tsj) 6-1 6-2. Coria (Arg/5) - Srichaphan (Tha) 6-4 6-2, Kiefer (Dui) - Gaudio (Arg/8) 6-3 6-1, Agassi (VSt/9) - Pavel (Roe) 6-3 6-4, Nalbandian (Arg/10) - Bjorkman (Zwe) 6-1 3-6 6-1, Gonzalez (Chl) - Blake (VSt) 6-4 0-6 6-3, Robredo (Spa/12) - Enqvist (Zwe) 4-6 6-2 7-6 (4). Vrouwen, derde ronde: Davenport (VSt/1) - Shaughnessy (VSt) 6-2 2-6 6-2, Sjarapova (Rus/3) - Safina (Rus) 6-2 6-3, Petrova (Rus/6) - Raymond (VSt) 6-7 (7) 6-3 6-3, Dechy (Fra/7) - Stosur (Aus) 6-4 6-7 (9) 7-6 (4), Zuluaga (Col/19) - Han- tuchova (Slw/13) 6-3 6-2, Kirkland (VSt) - Craybas (VSt) 6-3 6-3, Pierce (Fra/20) - Vaidisova (Tsj) 6-4 6-4. San Benedetto del Tronto. Tirre no-Adriatico, ProTour. etappe, San Benedetto - San detto: 1. Petacchi (Ita) 16: 4.23.22, 2. Cipollini (Ita), 3. Hora 4. O'Grady (Aus), 5. Guidl (ftél.t haw (Aus), 16. Vierhouten,?! (Spa), 75. Kroon, 80. Knaven, Bakker 0-58, 116. Boogerd, 113. 127. Van Heeswijk. Eindklassement: 1. Freire 31? Petacchi 0.09, 3. Guidi 0.25,4.!te Brochard (Fra) 0.33, 6. Hinca:: 0.36, 28. Boogerd 2.00, 47, Kr® 68. Knaven 10.15, 89. Löwik 17 Vierhouten 20.26, 115, Den 29.48. Stand ProTour: 1. Freire 53p/ Julich (VSt) 50, 3. Petacchi 43, de (Spa) 415. en 6. Guidi enZi 20. Knaven en Posthuma 1. Stand ProTour ploegen: 1. Litei ros (Spa) 36, 2. Discovery Chans 34, 3. Fassa Bortolo (Ita) 31, i bank 27. Stand ProTour landen: I.Sff; 2. Italië 100, 3. Duitsland 87,10.1 land 2. door Jan Dagevos ZWIJNDRECHT - GPC Vlissin gen heeft gisteren voor een nieu we stunt gezorgd in het beker toernooi. De zaterdag-derdeklas ser schakelde in Zwijndrecht het twee klassen hoger spelende Groote Lindt uit. Eerder werden in het bekertoer nooi RIA W., Breskens, Temeu- zense Boys, Arnemuiden en Co- lij nsplaatse Boys opzij gescho ven. GPC won gisteravond na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1. GPC Vlissingen nam in Zwijn drecht meteen vanaf de aftrap het initiatief. De ploeg speelde agressief en dominant. Toch was het de thuisclub die op voor sprong kwam. In de 35e minuut kwam Arnold Mol opzetten. Zijn voorzet leek een eenvoudi ge prooi te worden voor doel man Henry Guingo, ware het niet dat de bal van richting werd veranderd door Jeroen van Ommen: 1-0. GPC toonde aan over veer kracht te beschikken. Drie minu ten later was het alweer gelijk. Erik de Ruiter haalde van ver uit. In de tweede helft was Groote Lindt iets beter, maar GPC Vlissingen was via uitval len gevaarlijk. Het bleef uitein delijk 1-1, waarna strafschop pen de beslissing moesten bren gen. Ook nu deden de ploegen weinig voor elkaar onder. Bij de vierde, strafschop ging het ech ter mis bij Groote Lindt. Arnold Mol miste. GPC bleef koel. Doelman Henry mocht de laatste strafsda men en schoot raak. GPC de penaltyserie met 5-4,li van Ommen, Ralph Wis Erik de Ruiter en DannyB waren de andere spel® vanaf elf meter raak schoz GPC heeft nu de zesde! van de Amstel Cup b= Daarin speelt de ploeg te ner Carlos de Jonge thirij Triborgh, dat vorige neuzen uitschakelde. Ws het duel wordt gespeeld s niet bekend. Kampioen GPC Vlissingen is ma seizoen bezig. L— de Walcherse formatie pioen van de derde klasse- den. De ploeg moet oo1 bij Spui. Bij winst is den feit. GPC heeft na t« wedstrijden 46 punten. GPC is ook al volop het volgend seizoen. In.-: «i heeft het bestuur van sj- Iers de toezegging dat ze» trouwen blijven, inelusi&f corer Regilio Pinas. Dl*. Ier maakte dit, seizoen n* punten in de competitie- woensdag Voetbal fall hoi I* Pro: Hu fed 'Natfni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42