De Vlaschaard aan banden gelegd OPêN J)AQ ZORii ZATÉKDAQ 19 MAART Ai PZC Fracties Terneuzen razend op GroenLinks HELP HETGELUK'H HANDJE Nog geen zekerheid over subsidie voor feest Philippine Dorpsraad van Koewacht bijee Bijeenkomst VOKK in Goes Horecavergunning gemeenschapshuis Koewacht ingetrokken Lezing P.^e Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk -k ndeifiaf 404040 IN ZEEUWS VLAANDEREN ZOEKT DE PZC BEZORGERS! woensdag 16 maart 2005 door René van Stee PHILIPPINE - De raadsleden in Terneuzen dubben over de subsi- diebijdrage aan de viering van 500 jaar Philippine van 2 tot 13 juni. Voor de gevraagde bijdra ge van ruim 46.000 euro bleek niemand te porren. Het collegevoorstel gaat uit van maximaal 20.000 euro. Die sub sidie zou in verhouding staan tot bijdragen aan soortgelijke evenementen in het verleden. Ook dat bedrag vond geen gena de in de ogen van D. Oggel (Christen Unie) en J. Pladdet (SGP). Gelet op het tijdstip van de in diening van de subsidieaan vraag (december vorig jaar) en het feit dat het daarna lange tijd stil is gebleven, voelde V. van der Laan (WD) zich voor het blok gezet. Het gros van de kosten is de plaatsing van een tent. Die voor ziening is volgens A. van Leeu wen van het organisatiecomité noodzakelijk omdat er veel grootschalige evenementen wor den gehouden, waarvoor elders in het dorp geen plaats zou zijn. J. Baart (TOP) en A. Kesbeke (CDA) vonden begin juni uiter mate ongelukkig gekozen, om dat de mosselrestaurants dan dicht zijn en er daardoor min der publiek op de been zou zijn. Het argument van de commissie '500 jaar Philippine' dat het dan minder nadrukkelijk een feest van de plaatselijke bevolking zou worden, vond een meerder heid van de commissieleden min der belangrijk. Het organiserende comité hecht bovendien veel waarde aan het cultuur-historische aspect van de viering. Om die reden zijn de activiteiten onder meer gekop peld aan de tweejaarlijkse histo rische keuredag, de dag waarop de couffre (koffer) met de keure (locale grondwet) naar een ande re plaats in het toenmalige grondgebied van de Vier Am bachten wordt gebracht. „De couffre kan ook gemakke lijk twee weken later worden overgebracht", aldus Baart. F. van Hulle (GBK) vroeg i af in hoeverre B en W bepaj verwachtingen hebben ge\v( Gelet op het feit dat er od post onvoorzien een bijdt van 46.000 euro is opgencc opperde hij de mogelijkheid, een garantstelling door de meente. Behalve de SGP ten de commissieleden va- overige partijen het voorstel Van Hulle mee te nemen o hun fracties. Tijdens de verga ring van de raadscommissie stuur en middelen wordt i morgen waarschijnlijk de k doorgehakt. KOEWACHT - De dorpg Koewacht houdt vanavond ii meenschapscentrum De I schaard aan de Nieuwslrai Koewacht haar jaarlijkse a mene vergadering. Tijdens de vergadering dorpsraad met de inwon® der meer de speerpunten de komende jaren bespnj Ook staat de bestuursverka op de agenda. Er zullen bij moeten komen om de és raad weer volledig bem® krijgen. De vergadering s 20 uur in de zaaj van deoudi bliotheek aan de achten van De Vlaschaard. HULST - De afde Zuid-West van de veremj voor ouders van een (overki kind met kanker (VOKKJhi vandaag een bijeenkomst Goes. Na een korte inleiding word groep tijdens de bijeenkom verpleeghuis Ter Valcke q splitst, zodat mensen meti noten aan de tafel zitten.' pleeghuis Ter Valcke ligt a Valckeslotlaan 200 in Goes bijeenkomst is van 20.00 ia 22.00 uur. door Frank van Cooten KOEWACHT - Het stichtingsbe stuur van gemeenschapscen trum De Vlaschaard in Koe wacht ligt overhoop met de plaatselijke horeca. In de Vlaschaard mogen geen commer ciële feesten en partijen meer worden gehouden. De hore- ca-vergunning is door de ge meente Terneuzen ingetrokken. Stichtingsvoorzitter E. van Waes geeft de schuld aan de plaatselijke horeca. Die beticht De Vlaschaard van oneerlijke concurrentie. „Het is niet mijn bedoeling die horeca-onderne- mer de grond in te stampen, maar hij gunt ons niets", ver zucht Van Waes. „We hebben nog voorgesteld dat de hore- ca-ondernemer de catering zou verzorgen, maar hij wil hele maal niets." Van Waes noemt be wust geen namen, maar het gaat om restaurant frituur 't Hoeks- ke, de enige horecagelegenheid in Koewacht waar nog een feest je gehouden kan worden. Het geschil is vorige week naar buiten gebracht door Koewach tenaar B. Bonte. Hij mocht on langs geen koffietafel houden in het gemeenschapscentrum voor zijn overleden moeder. Hij moest uitwijken naar 't Hoeks- ke. Het restaurant zat op dat mo ment vol. Bonte moest uitwijken naar Zuiddorpe. Hij vraagt zich af of De Vlaschaard nog wel een gemeenschapscentrum is. De stichting heeft De Vla schaard in eigen beheer en krijgt een basissubsidie van de gemeente Terneuzen. Het be stuur probeert van alles om geld binnen te halen voor bijvoor beeld onderhoud van het ge bouw. De horeca stond echter op de achterste benen toen het bestuur een wervende folder uit gaf. 'Boek voor feesten en par- HULST - Psycholoog P. Lucas houdt vanavond in Hof van Vlaanderen in Hulst om 19.30 uur een lezing over 'Genezing langs geestelij ke weg'. door Frank van Cooten TERNEUZEN - GroenLinks krijgt van vrijwel alle politieke partijen in Terneuzen een be hoorlijke veeg uit de pan we gens uitlatingen over Nedalco in Sas van Gent. „Wij zijn boos. Als iemand dat hier zou zeggen, zou ik hem over de tafel trek ken", brieste P. Broekhuysen (WD) gisteravond in de verga dering van de raadscommissie economie en beheer. P. Clijsen van GroenLinks vreest voor de leefbaarheid van Sas van Gent bij een concentratie van de totale productie van alcoholpro ducent Nedalcoin het stadje. Clij sen pleit voor een plek op de Axelse Vlakte. Bijna alle politieke partijen von den de opmerkingen van Clijsen gisteravond schandalig. „Dit ge tuigt niet van een warme ont vangst van Nedalco. Natuurlijk let iedere fractie op het nako men van de regels en de rand voorwaarden voor de vestiging van een bedrijf. Ik stoor me daar om mateloos aan de negatieve klank van GroenLinks. Ik roep GroenLinks op te rectificeren", zei C. van Burg (SGP).Volgens Broekhuysen stelt GroenLinksal- les in het werk bedrijven weg te jagen. „De regels zijn al zo streng." Terneuzen moet zich volgens G. van Boom (TOP)juist in de han den knijpen bij de komst van een nieuw bedrijf. De concurrentie van lage-lonen-landeris immers enorm en de werkloosheid in om liggende landen hoog. „Daar naast is bij Nedalco sprake van zeer schone industrie", aldus VanBoom. Wethouder A. van Waes was gis teravond blij met de reactie van de raadscommissie. „Het is bar slecht dat Terneuzense volksver tegenwoordigers vrij ongenuan ceerd omgaan met Nedalco.Daar- naastis de Kanaalzonein de nota Ruimte aangewezen als econo misch kerngebied." Gezien het economisch belang van de Kanaalzone omarmde de raadscommissie de regionale be drijventerreinenvisie. „Vraag en aanbod van terreinen zijn goed op elkaar afgestemd", aldus Van Burg. P. van Veen-de Rechter (D66) vindt de oprichting van een ont wikkelingsmaatschappij als op volger van de Zeeuwse acquisi tie-organisatie Sepaz een goede zaak. Volgens wethouder Van Waes gaat het niet om een ont wikkelingsmaatschappij, maar om een kenniscentrum voor zo wel bedrijven als particulieren. „Een kenniscentrum missen we nog in de streek. Bedrijven en particulieren kunnen daar te recht voor vragen op het gebied van bijvoorbeeld regelgeving, scholing en studiefinanciering. Dit komt volgende maand in een economisch actieplan." Van Waes verwacht dat Sepaz de langste tijd heeft gehad. tijen De Vlaschaard' was de boodschap. De horeca trok bij de gemeente aan de bel. Oneerlij ke concurrentie. „Dat foldertje is stom geweest", erkent Van Waes. „Hadden we nooit moeten doen. Dat is door de horeca-ondernemer gebruikt als aanleiding om onze hore- ca-vergunning in te laten trek ken door de gemeente." Door strengere wetgeving zijn com merciële feesten en partijen in dorps- en gemeenschapshuizen aan banden gelegd. Gemeenten mogen wel een paar keer per jaar een uitzondering maken maar alleen met toestemming van de plaatselijke horeca. „Ter neuzen wil dat ook doen maar de horeca ligt dwars. Dus ge beurt het niet", zegt Van Waes. Hij sluit een aanvullend subsi die-verzoek bij de gemeente niet uit. „We missen inkomsten. De vraag is ook of De Vlaschaard de functie als gemeenschapscen trum nog wel waar kan maken." Het bestuur heeft inmiddels alle verenigingen in Koewacht een brief gestuurd. „Het gerucht ging immers dat in De Vlaschaard helemaal niets meer mocht. Dat is natuurlijk niet waar." De uitbaters van 't Hoekske rea geren niet op de aantijgingen van Van Waes. „Wij spelen hier geen rol in. Er is landelijke wet geving." In de Vlaschaard mogen geen commerciële feesten en partijen meer worden gehouden. foto Peter Nicolai WET VOORKEURSRECHT GEMEENTEN Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten bekend dat de gemeenteraad van Terneuzen op 3 maart 2005 heeft besloten op grond van artikel 2, eerste lid van de Wet voorkeursrecht gemeenten gronden aan te wijzen gelegen in het bestemmingsplan 'Othene Zuid' waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van deze wet van toe passing zijn. Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het voorstel behorende tekening en lijst, met vermelding van grootte, eigenaren en beperkt gerechtigden. Alle bescheiden liggen ingaande 17 maart 2005 ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis. Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en de vestigingen Markt I in Axel en Vlaanderenplein I in Sas van Gent, geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De eigenaren en beperkt gerechtigden van de gronden krijgen afzonderlijk bericht Genoemd besluit treedt op 17 maart 2005 in werking, zijnde een dag na publicatie in de Staatscourant Bezwaar Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden met ingang van 17 maart 2005, gedurende een termijn van zes weken, een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Terneuzen, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Indien een belanghebbende van deze mogelijkheid gebruikmaakt kan hij of zij bovendien bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg, postbus 5015, 4330 KA Middelburg, een verzoek om een voorlopige voor ziening indienen. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Vaststelling bestemmingsplan 'Othene Zuid' Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 3 maart 2005 het bestemmingsplan 'Othene Zuid' (met bijlagen) heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft als doel om de ontwikkeling van een nieuw woongebied als uitbreiding van de kern Terneuzen planologisch en juridisch mogelijk te maken. Het gebied is globaal gelegen tussen de Vrij heidslaan, Reuzenhoeksedijk, Drieweg, Molenweg en oever van de Otheense Kreek in Terneuzen. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan is ambtshalve op de plankaart een wijziging aangebracht in de aan duiding van het in het plangebied gelegen rijks monument (voormalige boerderij). Het vastgestelde bestemmingsplan met de daarbijbehorende stukken ligt vanaf maandag 21 maart 2005 voor de duur van vier weken ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Vlaanderenplein I in Sas van Gent op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de gemeentelijke website www.terneuzen.nl/bestemmingsplannen. Gedurende de voormelde termijn van ter visie legging kunnen tegen het vastgestelde bestemmingsplan schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland en wel door: - degene die tijdig een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan bij de gemeenteraad heeft ingediend, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken: - eenieder tegen de bij de vaststelling ambtshalve aangebrachte wijziging op de plankaart. De bedenkingen moeten worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Terneuzen, 16 maart 2005 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA JA.H. Lonink U wilde toch meer gaan bewegen? Wist u dat collecteren een heel gezonde bezig heid is? Het is goed voor de been- en arm spieren. vooral als de collectebus gaandeweg voller raakt. Komt u in de week van 13 t/m 19 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij Geertje van den Berg. T 020 589 64 71 Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor tong en oud' De PZC is op zoek naa' emhOBia* positief ingestelde mannen, vrouwen, tongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten «co 07 00 uur bij de abonnees m de bus liggen Momenteel zijn er nog enkele wgken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkeli|ke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800-023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Opvoeden is In deze tijd geen gemakkelijke taak De cijfers spreken duidelijke taal: vandaag de dag krijgt maar liefst I op de 20 kinderen In Nederland te maken met jeugdhulpver lening, meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Ge lukkig bestaan er voor deze kinderen alleHer vormen van hulp. Vele mensen zetten zich elke dag in om hen totfe toekomstperspectief te bieden. Dat neemt met weg to8* als andere kinderen, van tijd tot ti|d wel een extraatje kun gebruiken. Kinderhulp is het fonds dat daar al 40 pv «W zorgt. Helpt u 'n hand|e? GIRO DEVENTER rw kinderhulp nl. e-rruil knl0@IUnderhulp.nl VOOR KINDEREN MET MINDER kansei iReumafonds Sterk in beweging Ruim n op de 3 Nederlanders krijgt kanker Laat ze niet vallen Giro 222111 120.000 mensen leven in onzekerheid. Ieder moment kunnen zij een aanval krijgen. Want epilepsie is nog steeds niet te genezen. Meer onderzoek is hard nodig. Laat mensen met /qg epilepsie met vallen. Help mee en geef aan de collectant Nationaal Epilepsie Fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40