Jrogum tobt met geluidsnormen Wonen als economische impuls Presentatie stripboek op grote hoogte Gebruikers analoge antenne gaan betalen voor televisiebeelden life gard ,11 groep op gemeente voor beter sluitende nooddeuren (temmen kaarslicht Dol-Fijn enda AAZET w bij nader inzien Leerling-agenten waarschuwen Werkstraf voor wapenbezit 1000 euro boete voor hennepteelt Werkstraf voor bedreigingen GROT6 KGRK V€€R€ woensdag 16 maart 2005 ÏRIKZEE - Poppodium Bro- uin Zierikzee tobl sinds kort de gevolgen van geluidsover- Nu is hef nog een preventie- srangsom van 227 euro per iUWERKERK - De positieve komst van zwembad Dol- ffordt zaterdag 26 maart in interkerk gevierd met een be dden feestje. gen oud kunnen vanaf 19.30 in het zwembad terecht reen hapje en een drankje (eventueel om te zwemmen imoonlight', zoals zwemmen kaarslicht wordt genoemd, bestuur heeft het feestelijk i georganiseerd naar aan- van het besluit van de ge ënte Schouwen-Duiveland de subsidie aan Dol-Fijn rlopig voort te zetten. Lange werd de toekomst van het iwerkerkse zwembad be id. En nog altijd zal er door fijwilligers hard moeten den gewerkt om het bad rend te houden. iril beginnen de cursussen kelen en zwemvaardigheid. laatste houdt in het leren nieuwe zwemslagen of ver envan al bekende zwemsla- Hierbij zijn drie diploma's lalen, die volgen op een C-di- na. De lessen worden gege- op woensdag van 18.45 tot Duur. rkelles wordt op donderdag- id gegeven van 18.45 tot 0 uur. Ook hier gaat het om ursus die volgt op het C-di- ia en waar ook drie diplo- in zijn te halen. Daarvoor fl een eigen snorkeluitrus- (masker, snorkel en vinnen) informatie en inschrijven via0111-641383. Beide cur- gaan van start bij vol de deelname. rstvoeding 1EEKACTIVITEITEN [0-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; erdagstot 12.00 uur DACTIE houwen-duiveland achtweg 23a »stbus 80 00 AB zierikzee 0111-454647 0111-454657 redzzee@pzc.nl j^cel Modde (chef) ■öKleemans Hankow ^Soesman 'kina Lanting lySoogert (sport) SnT«ALE REDACTIE «ationspark 28 ^stbus 31 N AA GOES 10113)315500 redactie@pzc.nl nternet Kpzc.nl P: Web@pzc.nl week, maar het gevaar bestaat dat er forsere boetes volgen als vaker overschrijdingen van de geluidsnormen worden geme ten. Om dit te voorkomen, dringt het bestuur van Brogum bij de gemeente met klem aan op bouwkundige voorzieningen aan het pand. Volgens coördinator J. Appel doorn van het Zierikzeese pop podium zit het probleem vooral in de nooddeuren. Die 'lekken geluid', meent hij, oftewel; ze sluiten niet meer zo goed. „Als er wat mensen tegenaan leunen, kan het gebeuren dat ze een stukje opengaan en dat het ge luid buiten sterker wordt", zegt Appeldoorn. Bij Brogum zelf doen ze er alles aan dat euvel zoveel mogelijk te beperken. „We hebben er licht jes op gezet. Die flitsen aan zo dra ze niet meer goed dicht zit ten, en dan kunnen we ze zo snel mogelijk weer sluiten. Dat geldt ook voor de nooddeuren in de kleedkamer", licht de coördi nator toe. Hij zou het liefst zien dat de gemeente afdoende bouw kundige maatregelen treft, zo dat de nooddeuren gesloten blij ven zolang ze ook dicht moeten zijn. Op het schriftelijk verzoek daartoe is van de gemeente ech ter nog geen enkele reactie geko men, volgens Appeldoorn. Hij acht het niet verwonderlijk dat er technische problemen ont staan met het pand. Hij bena drukt dat de gemeente als eige naar van het pand de afgelopen jaren stelselmatig te weinig geld in het onderhoud van de Bro- gumboerderij heeft gestoken. De gemeenteraad bepaalde vo rig jaar dat alleen de ergste ge breken aan het pand verholpen zouden worden, in afwachting van een besluit over nieuwbouw van voormalig theater Mondra- gon. Daar zou tevens een poppo dium in opgenomen kunnen wor den. Onderhoud De coördinator heeft er moeite mee dat de gemeente weinig öf niks meer doet aan het pand, maar wel boetes oplegt voor overschrijding van de geluids norm. In alle jaren dat de boer derij nog in goede staat verkeer de, waren er nooit klachten over geluidsoverlast, volgens Appel- doom. Hij heeft ook moeite met de wijze waarop die metingen worden verricht. „Als er een au to met open raampjes en harde muziek wegrijdt of als het een keer hard waait, pakken die me tingen zo uit in het nadeel van Brogum." Volgens A. van Brouwershaven van de gemeentelijke milieu-in spectie ligt het toch wat genuan ceerder. In het geval van Bro gum is er enkele keren gemeten als directe reactie op klachten van omwonenden over geluidso verlast. „We doen dan eerst een zogeheten meteotoets om te zien of er wel een geluidsmeting ge daan mag worden. Bij veel re gen of wind mag dat namelijk niet eens, omdat de uitslag daar door beïnvloed wordt", legt de ambtenaar uit. Volgens hem worden verder over een wat lan gere periode metingen gedaan en wordt de meetknop op stop gezet zodra er een auto met veel lawaai langskomt. Enig soelaas voor Brogum biedt volgens Van Brouwershaven wel de mogelijkheid twaalf keer per jaar ontheffing op de regulie re geluidsnormen aan te vragen als de programmering daar aan leiding toe geeft. Die twaalf keer moeten dan wel vrij gelijk over het jaar worden verdeeld. IKZEE - Borstvoedingsor atie LLL houdt vandaag informatieavond in het in Zierikzee. De avond is daan het voorkomen en op- van tal van problemen iet het geven van borstvoe- 'd kunnen gaan. De domst in het MFC lokaal peel-o-theek) begint om Bij- SSE-Jacobuskerk, 20.00 u ireksavond over Judas; OSKERKE - Dorpshuis, 19.30 uur latiebijeenkomst over astma, lon- Vseem en chronische bronchitis NBvP, Vrouwen van Nu IZEE De Driehoek, 14.00 uur, instuif voor kinderen van vier tot Het project Innovation Island omvat heel Schouwen-Duiveland en laat het idee van de centrumfunctie van Zierikzee varen. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Als Innovation Island wordt uitgevoerd, krijgt Schouwen-Dui veland er op korte termijn nieuwe wo ningen voor alle doelgroepen bij, vooral in de dorpen. Deze moeten vooral ge bouwd worden door lokale en regionale aannemers met medewerking van ande re branchegenoten zoals installateurs. Op die manier krijgt de eigen economie een eerste nieuwe impuls. De basis van het project Innovation Is land ligt in de economische impuls die van wonen uitgaat. Tot op heden werd vooral ingezet op bedrijvigheid als eco nomische factor, waar vervolgens wo nen uit voortvloeide. Nu moet het bou wen van woningen voor alle doelgroe pen de eerste stimulans worden voor een betere economie. De nieuwe bewo ners zorgen voor meer omzet bij de loka le middenstand en horeca. Het project kiest voor een spreidingsmo del dat heel Schouwen-Duiveland be trekt in het project en waarin de cen trumfunctie van Zierikzee wordt losge laten. Dat moet een positieve invloed hebben op de leefbaarheid in de dor pen; starters krijgen bijvoorbeeld de kans om' in hun eigen dorp te blijven wo nen. Overigens vallen de bouwplannen voor Poortambacht 11 en de Noorder polder buiten dit project. Innovation Island is gisteren tijdens een besloten raadsvergadering gepresen teerd en wethouder R. van der Wekken (ruimtelijke ordening) heeft de indruk gekregen dat de raadsleden wel positief waren. „Het blijft tot na de zomer een tamelijk abstract plan", erkent hij. „Pas als de verkenningen naar de moge lijkheden en effecten zijn uitgevoerd en er is besloten welke pilots waar worden gehouden, wordt Innovation Island wat concreter. Dat zal rond september zijn." De wethouder stelt dat er op kor te termijn meer woningen gebouwd kun nen worden. Daarbij wordt gedacht aan alle doelgroepen, al zal er ook gekeken worden naar de vraag. Een van de ach terliggende gedachten van Innovation Island is dat er kansen komen voor met name de kleinere aannemers, installa teurs maar ook bijvoorbeeld grondver- zetbedrijven uit regio. Spreidingsbeleid „Bij de uitvoering van Innovation Is land moeten vooral de lokale en regiona le aannemers en installateurs kansen krijgen om aan het bouwvolume deel te nemen", legt J. Boogert uit. Hij is be stuurslid van BouwNed, een werkgever sorganisatie in de bouwbranche, dat via MKB Zeeland een van de deelnemers van Innovation Island is. „Dat Innova tion. Island het spreidingsbeleid voor staat en wil aansluiten bij de bebou wing en structuur die bij de dorpen hoort, geeft het project alleen maar meer kans van slagen. Daarbij willen wij stimuleren dat alle partijen op inno- luchtfoto Marijke Folkertsma vatieve wijze met de aanbestedingen en de prijzen omgaan. Voor Ph. van Doorne, directeur van Zeeuwland, is de economische factor van wonen een vast gegeven. „Op elke honderd huurwoningen hebben wij een medewerker in de beheersfeer werken. Daarnaast heb je nog het onderhoud door schilders, aannemers en installa teurs. Bovendien moeten de huurders hun huis inrichten, eten en drinken en hebben de ambtenaren ook hun werk aan wonen. Dat zijn dus veel economi sche activiteiten." Maaiveld Voor Van Doome is het succes van Inno vation Island niet vanzelfsprekend. „Als je kiest voor een wooneconomie, moet je mensen van buiten trekken. Dan moet je ook iets bijzonders te bie den hebben. Ik weet niet of de rust en ruimte van Schouwen-Duiveland boven het maaiveld van andere aantrekkelijke woongebieden uitsteken." Op 31 maart wordt het raadsvoorstel in gediend om de verkenningen voor Inno vation Island uit te gaan voeren. door Luc Oqqel GOES - Bij het uitkiezen van een locatie om zijn stripboek Tijdreis door de geschiedenis van Goes te presenteren, had te kenaar Danker Jan Oreel het let terlijk hoog in zijn bol gekre gen: de televisietoren van Goes. Daar, op tachtig meter hoogte, reikte hij gisteren de eerste exemplaren uit aan de personen die hun naam hebben verbon den aan de personages die in de strip voorkomen of aan de tot standkoming hebben meege werkt: Sanne de Regt, miss Ne- (Advertentie) derland 2003, Roel Felius, win naar van het Jeugdsongfestival 2003, burgemeester Dick van der Zaag, projectsponsor de Ra bobank en doctor Ghoess (ge speeld door een lid van toneelve reniging Heer Hendrik). De plek voor de presentatie was niet helemaal uit de lucht ko men vallen, want doctor Ghoess heeft in de strip een laborato rium in de televisietoren en ook een tijdmachine. Sanne en Roel raken in het laboratorium ver zeild en reizen via de tijdmachi ne terug in de geschiedenis van Goes. Ze beginnen in 1405. het jaar dat Goes stadsrechten kreeg en bezoeken daarna alle belangrijke momenten in de Goese historie. Roel en Sanne oe fenen hier en daar wel een beet je invloed uit op het verloop er van, maar Oreel blijft toch zo dicht mogelijk bij de feiten. De strip is het tweede onderdeel van het historisch basisscholen project in het kader van het jubi leumjaar Goes 600, dat is opge zet door studenten van de Pabo. Ongeveer drieduizend leerlin gen van de groepen 4 tot en met 8 van alle basisscholen in de ge meente Goes krijgen deze week een exemplaar van de strip. In die speciale editie is ook een cur sus striptekenen terug te vin- den.Hoewel de aanleiding voor het maken van de strip het zes- KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3303^3 De kennismakingsbijeenkomst voor nieuwe bewoners op Schouwen-Duive land wordt, in tegenstelling tot een eer der bericht, gehouden op maandaga vond 21 maart in het gemeentehuis in Zierikzee, aanvang 19.30 uur. GOES - Leerlingen van de politieschool hebben autobezit ters op diverse parkeerterreinen in Goes er gisteren op at tent gemaakt, geen waardevolle spullen in hun auto te la ten liggen. Als de agenten in opleiding zagen dat er bij voorbeeld radio's of jassen in het zicht lagen, werd een preventiefolder onder de ruitenwissers gestoken. Plet par keerterrein op het Stationspark had met name de aan dacht vanwege een aantal auto-inbraken dat daar recent is gepleegd. De meeste brochures zijn volgens de leerlin gen uitgedeeld op het parkeerterrein bij de Albert Heijn. Mensen die een boodschap moeten doen, laten de spullen vaak liggen omdat ze maar even weg zijn, terwijl dieven dan juist hun slag kunnen slaan, aldus de studenten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout veroordeelde gisteren een 34-jarige on dernemer uit Goes voor wapenbezit conform de eis tot 150 uur werkstraf. De Goesenaar vertelde ter bescher ming van zichzelf en zijn gezin een pistool te hebben aan geschaft. Bij het doorzoeken van het pand in Goes vond de politie 27 januari dit jaar nog een tweede wapen. De politierechter probeerde er achter te komen door wie de man zich bedreigd voelde en waarom hij het pistool, dat geladen was, had aangeschaft. „Zat de maffia achter u aan?" De verklaring van verdachte, dat hij het wapen had gevonden, kwam bij de politierechter weinig plausi bel over. „En de patronen lagen er zeker naast", sprak de rechter cynisch. „Heeft u zich gerealiseerd dat u twee of drie maanden gevangenisstraf riskeert? Op het bezit van wapens met scherpe patronen staat in principe celstraf." De politierechter nam de eis van de officier van justitie over. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 32-jarige man uit Meliskerke voor hennep teelt bestraft met 1000 euro boete. De man woonde 19 ja nuari dit jaar nog in de Bonedijkestraat in Vlissingen toen bij hem thuis 51 hennepplanten werden gevonden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 32-jarige Vlissinger voor ernstige bedreigin gen veroordeeld tot 200 uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstx-af. Aan een van de slachtof fers, een gemeenteambtenaar, moet hij 300 euro smarten geld betalen. De man had zich op 4 januari dit jaar in het gemeentehuis in Vlissingen misdragen, omdat hij zich als uitkeringstrek ker tekort gedaan voelde. Binnen het stadhuis bedx-eigde hij eerst een beveiligingsbeambte. Buiten kwam hij de hem bekende gemeenteambtenaar tegen. Die was zich werkelijk rot geschrokken toen verdachte met een mes be gon te zwaaien en riep: „Wat zou je ex-van vinden als ik je broer zou doodsteken. Officier van justitie G. van der Burg eiste vier maanden gevangenisstraf plus de twee weken, waarvan de man nog in een px-oeftijd zat. Raadsman F. Sul pleitte voor een werkstraf en zei dat zijn cliënt gefrusti-eerd was gex-aakt door problemen rond zijn uitkei'ing, waarvoor toezeggin gen waren gedaan. Danker Jan Oreel, Roel Felius, doctor Ghoess en Sanne de Regt (van links naar rechts) met de eerste exemplaren van het stripverhaal over de geschiedenis van hun stad. foto Willem Mieras honderdjarig bestaan van de stad was, is het volgens Oreel ook een mooie manier om ge schiedenis op een aansprekende manier onder de aandacht van de jeugd te brengen. Dat vind ook Van der Zaag, die stelt dat de geschiedenis van Goes door Oreel 'levend' is gemaakt. En hoewel ze er niet op lijken, vin den ook de 'echte' Roel en San ne het een eer om als stripheld te wox-den opgevoex-d. „Dat kan niet iedereen zeggen." Het is de bedoeling dat de volledige strip, zonder de tekencux*sus maar met twintig extra pagina's vol met avonturen van Roel en Sanne, in juni in de boekhandel ligt. Advertentie MuziekPodium Zeeland presenteert het seizoen 2005 in de Vraag de gratis brochure aan 0118-623650 of via grotekerkveere@nieuwe-muziek.nl Met een keuze uit meer dan 60 concerten mist u geen noot van uw favoriete muziek. door Freek Janssen HEINKENSZAND - Bewoners van het buitengebied die nu nog televisie kijken via de ouderwet se, analoge antenne, gaan over een jaar of twee betalen. Ten minste, als ze televisie willen blijven kijken. Het analoge sig naal gaat uit de lucht en wordt vervangen door een digitaal sig naal. De kosten: eenmalig mini maal zeventig euro exx daarna zo'n veertien euro per maand. Dat blijkt uit een antwoord van de provincie op vx'agen van de Borselse CD A-fractie. Die was bang dat inwonex-s van het bui tengebied, waar geen kabelaan sluiting is, door het afschaffen van het analoge signaal geen beelden meer zouden kunnen ontvangen. De provincie kaai'tte de kwestie aan bij staatssecretaris M. Rutte van Onderwijs, Cultuur en We tenschap. Hij stelt provincie en gemeente gerust: het analoge sig naal gaat pas uit de lucht als het digitale signaal is ingevoerd. Dat gebeurt in Zeeland op zijn vroegst eind 2006 en uiterlijk medio 2007. De ontvangst van de zogeheten digitenne (die in de Randstad al is ingevoerd) gaat ongeveer veer tien eux-o per maand kosten. In combinatie met een abonne ment voor de vaste telefoon of adsl kan dat bedrag lager uitval len, tot acht euro per maand. Daarnaast moet een ontvangin- stallatie wox-den gekocht en die kost tussen de veei-tig en hon- derdvijftig eui'O. De aansluitkos ten bedragen dertig euro. Nu kij ken gebruikei-s van de analoge antenne nog kosteloos tv. A. Schenk van de Box-selse CDA-fractie zegt 'gedeeltelijk opgelucht' te zijn met het ant woord. „Ik ben in elk geval blij dat het analoge signaal niet uit de lucht gaat, voordat er een goed alternatief is. Ook is het goed dat Omx-oep Zeeland voor iedereen te ontvangen is." Het CDA vindt dat belangiïjk, om dat de zender het informatieka naal is in het geval van een ramp. Schenk vindt de kosten voor de bewoners van het bui tengebied een nadeel. Advertentie "Aan Zee" zoekt sfeervolle woningen, mooie villa's authentieke huizen van particulieren voor verhuur Bol Marianne Priester (06-40734102) voor een vrijblijvende afspraak of meldt u aan op www.aanzee.com Tuincentrum Life Garden Hulst Abstlaalseweg 70 4561 Rli Hulst 0114-313738 Like zondag opeit van 13 00 tot 17.00 uur Geldig t/m één week na plaatsing zolang de voorraad strekt Tuincentrum Life Garden Oostburg Nieuveltweg 56 4501 PZ Oostburg 0117-452279 van 1.99 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33