Ufo's steeds vaker waargenomen PZC DEUMRZMK" Casper Hobbes Niburu-Event in Zuidlaren stelt buitenaards leven centraal recept Waterzooi met vis weer puzzel l woensdag 16 maart 2005 door Judith Katstra Ufo's, graancirkels, ontvoe ringen door buitenaardse wezens. De gemiddelde nuchte re Nederlander moet niet veel weten van zulke onverklaarba re zaken. Anton Teuben wil hierin verandering brengen. Als ufo-expert houdt hij op 3 april het Niburu-Event in Zuidlaren. Bij dat evenement wordt een tip je van de sluier opgelicht over het geheimzinnige buitenaardse leven. Volgens Teuben is niet eerder in Nederland een derge lijk evenement in deze vorm ge houden. Het Niburu-Event, dat vooral een informatief karakter draagt, staat volgens hem bol van onthullingen. Zo krijgen be zoekers geluidsopnamen te ho ren van een gesprek tussen de cockpit en de verkeerstoren over de waarneming van een ufo (niet-geidentificeerd vliegend object) en spreekt Sten Oomen, schrijfster van het boek Door het raam, over haar ontvoerin gen door buitenaardse wezens. Verder laat Teuben nooit eerder fAdvertentie mmmam ....De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen Toppik, Fullmore haarverdikkers en haarverzorgers Erkend ziekenfondsleverancier MOOI HAAR VOOR IEDEREEN Haarwerk op maat voor dames, heren en kinderen Appelmeet 38 4328 CK Burgh Haamstede Tel. 0111-651111 (uitsluitend volgens afspraak) vertoond beeldmateriaal over het universum en over ufo's zien. De organisator wordt momen teel overspoeld door reacties naar aanleiding van zijn initia tief. „Je staat versteld van wat sommige mensen hebben meege maakt." De reacties op het op treden van Robbert van den Broeke, die op televisie liet zien hoe hij geesten fotografeert, be wijst volgens Teuben dat veel mensen bezig zijn met het bui tenaardse. Hij is ervan over tuigd dat binnenkort een keer punt plaatsvindt waarna ieder een beseft dat er meer is tussen hemel en aarde. Deze theorie ba seert hij op het feit dat er de laatste tijd wereldwijd veel meer ufo-meldingen dan in het verleden binnenkomen. Meldpunt Teuben is oprichter van het ufo-meldpunt Groningen en de man achter Niburu, een organi satie die onder meer op internet publiceert. Vanuit zijn werk in de luchtvaartbranche, hij han delde onder meer in vliegtuigon derdelen, kwam hij in de jaren negentig in aanraking met ufo's. Teuben hoorde verhalen van pi loten, maar zag zelf ook objec ten in de lucht die onmogelijk in de categorie vliegtuigen konden thuishoren. „Ik zat eens in het vliegtuig naar Thailand toen er drie kwartier lang een object met ons meevloog. Het was 20 meter in doorsnee en had een he le aparte belichting. Iedereen zag het, de stewardessen, de be manning in de cockpit." Ook zag Teuben eens een driehoekig voorwerp, ter grootte van twee voetbalvelden, bij Drachten. „Het vloog geruisloos boven de weg. Meerdere getuigen hebben dit gezien en gemeld bij vlieg veld Eelde, maar verder gebeurt er niks mee." Inmiddels zegt Teuben te weten dat veel ufo's van de aarde ko men en al in 1940 werden ont wikkeld vanuit de militaire we reld, bijvoorbeeld voor spiona ge. „Er gaat heel veel geld naar speciale projecten waarvan geen mens weet wat het is." Teu ben trok hierover al eens bij de overheid aan de bel, maar die Het is lente. De vogels wisten dat al eerder. De reigers, die hier in groten getale naar toe gekomen zijn, zeilen als zwevende doeken over het water. Hun baltsvluchten zijn indruk wekkend. Ook de eenden en de ganzen snateren en paren schaamteloos voor mijn ogen. De ster in dit kreektheater is echter de machtige kieken dief die boven het riet zweeft. Als je hier loopt zou je bijna denken dat de wereld schitterend is. Ik ken een heel leuk kind in Den Haag. Twaalf is ze. Ze is creatief, intelligent en ook nog mooi. Het wordt ongetwijfeld later een mooie vrouw. Ze is spontaan en nieuwsgierig. We hebben wei eens samen geschilderd. Ze is als een spons, alles wat ik vertel over schilderen neemt ze direct in zich op. Ze past het ook meteen toe. Ze heeft een vwo-advies gekregen en dat moet ze op haar slof fen kunnen halen. Kortom de wereld is zonnig Marleen Blommaert Lente en lacht haar op jonge leeftijd toe. Zo lijkt het want haar thuissituatie was niet zoals bij de meesten van ons. Vader zat in de gevangenis en moeder was verslaafd. Maar vader komt na ver loop van tijd weer vrij en moeder is inmiddels af gekickt. Daarna ben ik haar uit het oog verlo ren. Nu, vijf jaar later, hoor ik hoe het met haar gaat. Moeder is weer verslaafd en net opgepakt vanwe ge wietkweek en vader heeft zich weer overgege ven aan zijn gokverslaving. Zij is alle trappen van het onderwijs teruggegaan en is uiteindelijk op het vmbo beland. Of ze dat met een diploma heeft afgerond is mij niet bekend. Wat ik wel weet is, dat ze nu een dure opleiding volgt voor schoonheidsspecialiste of zoiets. Maar daarmee zal ze moeten stoppen omdat vader en moeder geen geld voor haar opleiding meer opbrengen. Ze gaat één dag in de week naar school en de rest van de week hangt ze wat rond terwijl ze af en toe wat blowt. Ze wil wel iets met schilderen, maar ze wil geen structuur en geen verplichtin gen. Haar toekomst kun je uittekenen: ze zal ver slaafd raken, net als haar moeder, om aan haar grauwe en doelloze bestaan te ontsnappen. Wel licht raakt ze zwanger en dan zal de cirkel weer rond zijn. Haar lente is in ieder geval nu, op ze ventienjarige leeftijd, al voorbij. Ik ben blijk baar niet de enige die haar uit het oog verloren is. In de Tweede Kamer is een brede meerderheid Oplossing van gisteren: Anagram: 1. base-bajes-baasje 2. leek-rekel-eerlyk 3eend-lende-nadeel 4. vier-vlier-zilver 5. amen-manie-iemand 6naar-snaar-nagras 7. rest-stere-eerste 8kerk-akker-bakker 9moed-moede-oedeem 10. darm-drama-madera Eindoplossing: BENZINEBOM. Cryptogram: Horizontaal: 1. Atol; 4. paren; 7. opmaker; 8. tuk; 9. kan; 10. opperen; 12. erfdeel. Verticaal: 2. Tank; 3. lieren; 4. postbode; 5. rook; 6. num mer; 9. knal; 11. paf. De volgende: 4.682 (x8, -6) De geschiedenis van de Vlaamse waterzooi gaat terug tot in de Middeleeuwen. In de vo rige eeuw hebben veel Vlaamse koks getracht de waterzooi van een zekere ondergang te red den. Pierre Wynants (Comme Chez Soi - Brus sel) komt de eer toe het smakelijkste alternatief voor de ouderwetse, veel te machtige, water zooi te hebben gecreëerd. Een flauwe afspiege ling van de nieuwe waterzooi treft u hierbij aan. Ingrediënten voor2-3personen 350 - 400 gram gefileerde kabeljauw; 2 theel. limoen- of citroensap; handjevol jon ge spinazieblaadjes (ca. 20 gram); 2 takjes (blad)peterselie, grof gesneden; 1 takje (bladjselderie, grof gesneden; 2 bosuitjes, met veel fris groen, gesnipperd, 2 eetl. olijfolie, extra vergine; zout; witte peper uit de molen; 2 middelgrote preien, schoongemaakt ca. 300 gram; 1 1/2 dl vis fond, uit potje; 1 dl droge witte wijn; 2 eetl. (kook)room; ca. 60 gram boter; 2 theel. fijngesneden bieslook. Maak de visfilet droog met keukenpapier en wrijf hem in met 1 theelepel limoen- of citroen sap. Laat de vis 10 minuten liggen. Snijd hem daarna in vier of zes min of meer gelijke stuk ken. Was de spinazieblaadjes. Neem de dikste stelen weg. Dompel de spinazie 20 seconden onder in kokend water. Laat de spinazie uitlek ken en leg ze samen met peterselie, bladselde- rie en bosuitjes in de mengbeker van de food processor Laat deze zolang draaien tot een fij ne puree is verkregen. Doe alles over in een kommetje en voeg wat zout en peper toe. Klop er daarna 1 theelepel limoen- of citroensap en de olie door Maak de preien schoon. Gebruik uitsluitend de witte en lichtgroene delen. Snijd ze in smalle ringen. Spoel de ringen af en laat ze uitlekken. Leg ze vervolgens m een pan met dikke bodem Strooi er een beetje zout over. Voeg visfond en wijn Zeeland: Lentegevoel gaf niet thuis. Hij vindt het vreemd dat meldingen van ufo's in de doofpot belanden en legt zich daar ook niet zomaar bij neer. Volgens hem is er zoveel aan de hand dat hij in de rol van klokkenluider zijn kennis wil uitdragen. Met behulp van erva ringen van anderen, beeldmate riaal en feiten, moet het Ni- buru-evenement hier een begin mee maken. ANP Bezoekers van het eerste Internationale Ufo Symposium (1999) in Istanboel bekijken de 'replica van een ruimtewezen'. Op 3 april is er een soortgelijk evenement in Zuidlaren. foto Staton R. Winter/EPA van mening dat wij een zorgplicht hebben voor heckrunderen, konikpaarden en edelherten in de Oostvaardersplassen. Is er sprake van een strenge winter dan moeten deze dieren worden bijgevoerd. Ook dienen wij een gezinsvoogd strafrechterlijk te vervolgen omdat zij in tien mi nuten per week geen goede diagnose kan stellen. Laat Barbertje hangen en doe overigens of je neus bloedt. En wat zijn we geschokt en veront waardigd. Nederland in de nulder jaren der eenentwintig ste eeuw. Hypocrisie is de norm geworden. Als je een kalf bent in een natuurgebied heb je kans op een Kamermeerderheid die zich jouw lot aan trekt. Ben je een kalf in Den Haag dan mag je het zelf uitzoeken. Gebeurt er dan iets, dan roe pen we weer even met z'n allen hoe geschokt we zijn en wijzen we een schuldige aan. Klaar. De stevige wind kan de eerste paar Door: Grieta Spsnrc dagen het voorjaarsgevoel een beet je in de weg zitten, maar voor de rest zijn de condities uit lenteachtig. Van het uiterst winterse begin van deze maav. ven waarschijnlijk alleen nog vage herinneringen overenr een is al druk in de weer om de tuin in orde te maken. Vans is het daarbij nog wat milder dan gisteren. De maxima ga? een graad of 15 en er waait een vrij krachtige zuidwesten^ Pal aan de Noordzeekust kan de wind af en toe uithalen nar krachtig, windkracht 6. De zon komt geregeld tevoorschijn,s vaak wel enigszins flets door de aanwezigheid van hogetfe bewolking. Op de Britse eilanden is het vandaag aan lieti» en wij krijgen daar vanavond en vannacht wat schampscta van in de vorm van enige lichte regen en motregen. Die na lijkt bij het ochtendgloren echter alweer voorbij tezijnenvs morgenmiddag klaart het vanuit zee fraai op. Ook morgen* hardt de stevige wind, dan uit het westen, maar vanaf vrij dag wordt het allemaal wat kalmer. Gedurende het week einde draait de (matige) wind naar het zuiden en vanuit die hoek wordt de aangevoerde lucht almaar droger en nog wat warmer. Met flink wat zon kan het dan her en der 16 graden of warmer worden. De winterjas lijkt definitief achter in de kast opgeborgen te kunnen worden en inmid dels zal dan bij vrijwel alle mensen een voorjaarsgevoel zijn doorgebroken. Voor de zeilers onder ons is het nieu we seizoen ook weer begon nen. Warme lucht Vooruitzichten weer donderdag vrijdag zaterdag O zondag max. 13° 13° 15° 16° min. 9° 8° 7° 8° wind W 5 ZW 4 ZW 4 ZO 4 vanda op 81: onder' Nautisch bericht Er waait een (vrij) krachtige zuidwestehwind, 5 tot 6 B zicht is goed, het kustwater is ongeveer 4 graden. Waterstanden woensdag Hoog water Laag wate 16 maart uur cm uur cm uur cm Vlissingen 5.41 218 18.06 183 12.06 189 Terneuzen 6.06 242 18.28 208 0.05 189 12 Cadzand 5.17 204 17.45 169 11.46 183 Roompot Buiten 5.45 160 18.09 131 12.05 143 Roompot Binnen 7.00 133 19.14 109 0.39 117 13, Zierikzee 7.15 157 19.35 132 0.55 133 13, Krammersl. West 7.10 167 19.46 142 0.56 1 39 13. Hansweert 6.36 255 18.58 222 0.30 204 12, Stavenisse/Yers. 7.15 161 19.35 136 0.56 136 13. donderdag Hoog water Laag wate 17 maart EK uur cm uur cm uur cm u Vlissingen 6.25 187 18.49 150 0.11 166 124 Terneuzen 6.48 212 19.12 174 0.46 174 131 Cadzand 6.02 174 18.26 136 12.26 156 - Roompot Buiten 6.36 139 19.05 107 0.14 123 12j Roompot Binnen 7.23 120 19.55 95 1.26 116 U' Zierikzee 7.50 143 20.05 113 1.30 131 ld Krammersl. West 7.50 153 20.15 125 1.36 136 112 Hansweert 7.17 227 19.39 189 1.06 189 133 Stavenisse/Yers. 7.50 146 20.16 118 1.24 133 14J L Lagedrukgebied H Hogedrukgebied O éBm. lichie sneeuw matige sneeuw zware sneeuw lichte regen matige regen zware regen 3 Europa: Winter voorbij Hans Belterman toe. Breng alles tot aan het kookpunt. Temper de warmtebron en laat de preiringen zachtjes garen (ca. 15 minuten). Beboter een koekenpan met opstaande rand. Gebruik er niet meer dan 20 gram boter voor. Leg de rest van de boter op de koudste plek van de koelkast. Leg de vis op de beboterde bodem van de koekenpan. Schenk het kookvocht van de prei er over. Houd de prei daarna warm. Plaats de koekenpan bo ven een niet al te hoog afgestelde warmtebron. Wacht tot het vocht aan de kook is gekomen. Temper de warmtebron en houd alles geduren de 4 - 5 minuten tegen de kook aan. Neem de vis uit de pan en houd ze warm. Zeef het pocheervocht van de vis. Roer er (kookjroom door en breng alles tot het kook punt. Klop de in stukjes verdeelde boter (40 gram) door de saus en neem onmidellijk daar na het pannetje van de warmtebron. Voeg naar smaak zout en/of peper toe. Schep de prei door de saus en laat de groente door en door warm worden zonder dat de saus aan de kook komt. In grote delen van Europa is de winter voorbij! AlleenStf* navië blijft koud. Het blijft er overdag licht tot matig, inw* streng, vriezen en er valt af en toe sneeuw. Op de 9rens^ winter en lente is het bewolkt en valt er regen op de Br# den, in Denemarken, Duitsland en Polen. Elders ophelp van Europa blijft het droog en schijnt de lentezon. met de aanvoer van zachte lucht loopt het kwik op ons* graad op tot ruim 15 graden. In Frankrijk, Spanje en P<^ wordt het op veel plaatsen al ruim 20 graden. In hetzu^ Spanje wordt het zelfs zomers warm met 25 graden. W' zuidkust van Turkije en op Cyprus komen ook twintig®'*1 Streep op elke-regel de letters - weg, die samen het woord vor men dat overeenkomt met de omschrijving. De resterende let ters vormen van boven naar beneden en van links naar rechts een citaat. I. Zuivelproduct; 2. gewichtig; 3. koord; 4. leerrede; 5. deugniet; 6. smaakknop; 7. onverzettelijk; 8. voornemen; 9. omlijsting; 10. paar; II. soort kers; 12. veelkleurig; 13. windrichting; 14. speelgoed. F ~r N A X P 1 X X X E Y "1" i N D K c H L E E Voeg telkens een letter toe aan de gegeven letters en maak zo 9 juiste woorden van 4 letters. De toegevoeg de letters dienen samen op de hori zontale balk een woord te vormen. -r ■B W O 1- -T E E R 2 O Z P W Z A A R 3 S IJ N N O L E R 4 P R A E u E W K 5 E V L R E G E L 6 P E A P N 1 R L 7 S T U O S E R T 8 P D L R A A N A 9 G K T A Z D E R 10 S E T O E P L D 11 K R E 1 V E E K 12 R B K O E N E T 13 O R O D S E T P 14 L P A O A P T S Horizontaal: 1. Het karakter van de bliksem (6); 4. De loopbaan van een rijpaard (8); 6. Zonder vader was hij niets (3); 7. Vreemdeling die in elke stad voorkomt (3); 9. Hij houdt er gemeen en misselijk van (7); 11 Groot, gek en houterig (5). Verticaal: 1. Maat binnen Zwitserland (4); 2. Verhaal van een uitkleedpartij (5); 3. Kwameisje (4); 5. Slome poes? Integendeel! (6); 6. Na een rondje gevallen in de familie (3); 8. In deze coupe komt u uit Tunis (4); 10. Geladen krijgt een pionier geen groente (3). Zoek de zescijferige code met behulp van de onderstaande aanwijzingen. De cijfers kunnen variëren van 0 t/m 6. Er komt dus nooit een 7, 8 of 9 in de code voor. Heer Bommel en de Hopsa's Toonder studio-* „Het zou verkeerd zijn om dit allemaal voor ons alleen te houden", mompelde heer Bommel - en met deze gedachte tikte hij een passerende Hopsa op de schouder. „Waar is Tom Poes?", vroeg hij. Het ventje begreep geluk kig meteen wie hij bedoelde. „Die oude!", riep het uit. „Heeft piepertje gemaakt; daar achter de heuvel. Knappe kop, hoor." Een beetje verbaasd begaf heer Ollie zich in de aangewezen richting. Boven de bloemen steeg een ijl eentonig wijsje op, en toen hij dichterbij kwam, zag hij Tom Poes tussen enkele inboorlingen zitten, blazend op een fluitje, dat hij van een rietstengel gemaakt had. „Alleraardigst, jonge vriend", prees hij. „Ik had het zelf kunnen bedenken. Dansen en vrolijk zijn, zo is het leven. Ja, ja. En daarom is het niet juist." Tom Poes liet zijn riet fluitje zakken en keek verbaasd op. „Wat is niet juist?", vroeg hij. „Ik heb eens nagedacht", legde heer Bommel uit. „En ik vind, dat het niet juist is om het hier zo prettig te hebben, terwijl vrienden en bekenden een zorgelijk bestaan in de re gen leiden. Het is mijn plicht als heer om iedereen mee te la ten genieten, zeg nu zelf. Daarom ga ik opbellen." „Hm", zei Tom Poes. „Daar heb je het al. Zou u dat nu wel doen?" Maar heer Bommel had zich al omgekeerd. Nu hij zijn gedachten onder woorden had gebracht, stond zijn be sluit vast. door Bill Wattersonv MIJN HERSENEN STOTEN H0UPIN6STRANSPLANT ATÏE5 ALTIJP AF. IK VINP HUISWERK LEUK. IK WORP BiiJ VAN HUISWERK. IN IK WIL HELEMAAL NIET mTEN SPELEN. IK Wil REKENSOMMEN. J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 2