Steun plan Zusterstraat kalft af Actie voor randweg Wolphaartsdijk Presentatie strip op duizelingwekkende hoogte Wethouder Linssen begrijpt CDAVVD en PvdA niet meer kijkers met ide antenne an betalen JORPSHUIS 5 ^ENESSE IT V - - -A-rdï^w«, t de EETKAMER Leerling-agenten waarschuwen Driehonderd leefbaarheidsideeën 1000 euro boete voor hennepteelt Boete voor drankrijder Minimaal tweehonderd huizen op Yeerplein MODESHOW ODDS KIDS Schoolkeuze ^0113-315649 ivivpzc.nl Sredactie@pzc.nl JUB 31,4460 AA Goes E^enMtóden-Zeeland: 0113-315520; CsVtonderen: 0114-372770; P; 0204562500. mensdag 16 maart 2005 Foto's bestel je via WTVW.sp editie Bevelanden-Tholen Urank Balkenende j)ES - Vier jaar heeft wethou- [c. Linssen gewerkt aan een Urichtingsvisie voor de Zus- in het Goese centrum, k fracties stemden tijdens de [steeds in met de gemaakte Len. Nu lijkt een aantal te- krabbelen. eerste fase van de herinrich- de Zusterstraat behelst van een automaten- van de firma Loontjes op de Zusterstraat/ Wijngaard- Linssen is daar al vier trover in gesprek met het be lt Loontjes voegt er twee au- ntenhallen samen; die aan ite Markt en de Voorstad op termijn. Loontjes wil id vergroten door de ge- meter naar voren te tsén. Ruimtelijk kan dat, de Zusterstraat is breed ge wordt minder druk nu rote Markt autovrij is. i is een speciale pro- re "nodig. De verbouwing met in het bestemmings- Bmnenstad, zodat het colle- an burgemeester en wethou- een vrijstellingsprocedure b voeren. eefbeeld gemeenteraad bepaalt mor- of die in gang kan worden Dat besluit heeft gevol- voor de volgende fasen. De ouw van Loontjes heeft na- jk consequenties voor de ge- lan de noordzijde van de eretraat. Wethouder Lins- ioemt een strakke, vooruit- ïoven gevelmuur richting atholieke kerk als streef- L Volgens de huidige plan- unnen naast de automaten- NKENSZAND - Bewoners het buitengebied die nu nog visie kijken via de ouderwet- analoge antenne, gaan beta- Het analoge signaal wordt angcn door een digitaal sig- De kosten: eenmalig mini- zeventig euro en daarna veertien euro per maand. blijkt uit een antwoord van tovincie op vragen van de dseCDA tractie. Die vrees- st inwoners van het buiten- id, door het afschaffen van ?e signaal geen tv zouden kunnen zien., tovincie kaartte de kwestie lij staatssecretaris M. Rutte Iderwijs, Cultuur en We- rap. Hij stelt provincie en «nte gerust; het analoge sig- gaat pas uit de lucht, als igitale signaal is ingevoerd, gebeurt in Zeeland op zijn jst eind 2006 en uiterlijk io 2007. De ontvangst van 'ten digitenne (die in ad al is ingevoerd) ongeveer veertien euro per nd kosten. In combinatie oon abonnement voor de etelefoon of ADSL kan dat lager uitvallen, tot acht Pö" maand. Daarnaast een ontvangstinstallatie een gekocht en die kost tus- ce veertig en honderd vijf tig De aansluitkosten bedra- dertig euro. Schenk van de Borselse wractie zegt 'gedeeltelijk Wit' te zijn met het ant- 'jd- .Jk ben in elk geval blij 'het analoge signaal niet uit wehfc gaat, voordat er een "alternatief is. hal kleine pandjes komen, bij voorbeeld een galerie, kantoor of winkeltje. Op de hoek bij de kerk ziet hij graag een team- room verrijzen, omdat de Zuster straat en Singelstraat op grond van het Masterplan Binnenstad in de toekomstig een groen ver blijf sgebied moeten worden. Daarvoor moeten de parkeer plaatsen rond de kerken verdwij nen. In die opzet kan de Zuster straat worden versmald. Een de finitieve invulling is er overi gens nog niet. De vraag is of een raadsmeerder- heid Linssens streefbeeld steunt. WD, CDA en een meer derheid van de PvdA hebben sterke twijfels. WD-fractievoor- zitter S. Heijning zegt dat zijn fractie de komst van Loontjes accepteert, maar een forse ver smalling van de Zusterstraat niet ziet zitten. „We willen niet dat het een win kelstraat wordt. We kunnen de entree van de binnenstad wel leuker maken door er boompjes te planten en wat bloembakken neer te zetten. Dat is het wat ons betreft." Loontjes mag komen, de Zuster straat mag worden versmald, maar voor de rest moet het groen worden. Volgens PvdA-raadslid F. de Kaart is dat het standpunt van de meer derheid in zijn fractie. Een ge lijkmatige gevelwand maken, hoeft voor de PvdA niet. Puist Ook het CDA, Linssens partij, wikt en weegt nog. Raadslid C. van den Boomgaard wil eerst eens horen van de wethouder welke toezeggingen er aan Loon tjes zijn gedaan. Hij vreest voor een 'puist op de hoek Zusterstraa t/W ij ngaardstraat Het CDA wil ook graag horen of er alternatieven voor de gedach te pandjes naast Loontjes zijn. „We zeggen dus niet nee en niet ja." GroenLinks, SGP/ChristenUnie en D66 steunen het collegevoor stel. D66-fractievoorzitter R. de Koster is zeer verbaasd dat de drie grote fracties plotseling te rugkrabbelen. „De fracties heb ben altijd gezegd tegen Linssen: goed zo, ga je gang. We kunnen zeker wat betreft Loontjes nu niet meer terug, anders krijgen we zeker claims aan onze broek." Wethouder Linssens klomp is in middels op twee plaatsen gebro ken. „Elke stap is in de commis sie geweest, steeds kreeg ik steun. Ik heb ze vorige week nog een spoorboekje gegeven waarin alle afspraken van de afgelopen jaren staan. Nu lijkt een aantal fracties een bocht van 180 gra den te maken. Toch ga ik ervan uit dat het morgen allemaal goed komt." Striptekenaar Danker Jan Oreel, jeugdsongfestivalwinnar Roel Felius, dr. Ghoess en ex-miss Nederland Sanne de Regt (vlnr) staan op de Goese zendmast met het splinter nieuwe Goese stripboek. foto Willem Mieras doorLucOqqel GOES - Bij het uitkiezen van een locatie om zijn stripboek 'Tijdreis door de ge schiedenis van Goes' te presenteren, had tekenaar Danker Jan Oreel het letterlijk hoog in zijn bol gekregen: de televisieto ren van Goes. Daar, op tachtig meter hoogte, reikte hij gisteren de eerste exemplaren uit aan de personen die hun naam hebben verbon den aan de personages die in de strip voorkomen of aan de totstandkoming hebben meegewerkt: Sanne de Regt, miss Nederland 2003, Roel Felius, winnaar van het Jeugdsongfestival 2003, burge meester Dick van der Zaag, projectspo- nor De Rabobank en doctor Ghoess (ge speeld door een lid van toneelvereniging Heer Hendrik). De plek voor de presentatie was niet hele maal uit de lucht komen vallen, want doc tor Ghoess heeft in de strip een laborato rium in de televisietoren en ook een tijd machine. Sanne en Roel raken in het la boratorium verzeild en reizen via de tijd machine terug in de geschiedenis van Goes. Ze beginnen in 1405, het jaar dat Goes stadsrechten kreeg en bezoeken daarna alle belangrijke momenten in de Goese historie. Roel en Sanne zijn hier en daar wel een beetje van invloed op het verloop ervan, maar Oreel blijft toch zo dicht mogelijk bij de feiten. Cursus De strip is het tweede onderdeel van het historisch basisscholenproject in het ka der van het jubileumjaar Goes 600, dat is opgezet door studenten van de Pabo. On geveer drieduizend leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 van alle basisscho len in de gemeente Goes krijgen deze week een exemplaar van de strip. In die speciale editie is ook een cursus stripteke nen terug te vinden. Hoewel de aanleiding voor het maken door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Om Wol phaartsdijk moet een randweg komen op ruime afstand van het dorp. J. Boer, bewoner van de Aardebolleweg bij Wolphaarts dijk, is voor dat idee campagne aan het voeren, met steun van omwonenden en bewoners van de Roodewijk. Boer is niet voor niets in actie gekomen. Als het aan de provin cie en de gemeente Goes ligt, (Advertentie) te|: 0900-3300033 m "■"iwterverkoopzeeland.nl komt dé ontsluitingsroute voor het Veerse Meer bij Wolphaarts dijk langs zijn huis, over de Kwistenburg en de Langeweg bij de Roodewijk. Volgens Boei en de zijnen is dat de slechtst denkbare oplossing. „Al het autoverkeer voor die ont sluitingsroute moet van de Del taweg (Goes-Zierikzee) komen", werpt Boer tegen, ,,'s Zomers is het daar zo vaak filerijden. Dat gaat niet werken. Veel mensen die de weg kennen, zullen vanaf 's-Heer Hendrikskinderen naar Wolphaartsdijk blijven rijden en dus kriskras door het dorp. En ook al wordt de ontsluitings route wat, dan zijn de wegen er helemaal niet geschikt voor. Het kost veel geld om die aan te pas sen en er moet dan toch ook een fietspad komen." Overlast Boer heeft een alternatief, een randweg die van de Stadseweg (de weg van 's-Heer Hendriks kinderen naar Wolphaartsdijk) loopt langs de zuidkant van het dorp naar de Muidenweg bij het Veerse Meer. Nieuw is dit idee zeker niet. Hij weet zelf dat ex- al in 1980 sprake van was. „Het tracé lag toen echter veel dich ter bij het dorp." Zijn voorstel is de weg vrij ver van Wolphaarts dijk te maken, zodat die beter kan worden ingepast, in het land schap en de bewoners van de dorpsrand er minder overlast van ondervinden. Een randweg kost meer dan een ontsluitings route via de Aardebolleweg. rea liseert Boer zich. „Wat ik voor stel, kost drie miljoen euro", schat hij na overleg met wegen bouwers, „terwijl aanpassing van de route via de Aardebolle- er weg op één miljoen euro komt. Maar dat is toch een tijdelijke oplossing." Met verve weet Boer zijn plan te verdedigen. Hij heeft dat recent ook gedaan bij alle fracties in de Goese gemeenteraad. Een rond je langs enkele raadsleden leert dat zij 'alle begrip' hebben voor Boer en zijn medestanders. Veel o*6 S ®Y li 223 SUS 1 Wolphaartsdijk meer heeft zijn actie niet opgele verd. S. Heijning (WD) noemt het tracé-Aardebolleweg 'niet zo'n slechte keuze'. H. Hooger- land (PvdA) spreekt over de randweg als 'een aardig alterna tief, maar het heeft niet de hoog ste prioriteit'. A. van der Reest (SGP/ChristenUnie) vindt dat er bij Wolphaartsdijk 'iets' moet gebeuren. Hij noemt de Aarde bolleweg 'de meest voor de hand liggende route'. Over de actie te gen dat tracé zegt Van der Reest: „Je kunt het niet iedereen naar de zin maken." De politiek is niet enthousiast over een randweg. Dat geldt ook voor veel dorpsbewoners, aldus S. Huissoon van vereniging Ge meenschap Wolphaartsdijk. Zij willen geen nieuwe weg dichtbij het dorp. Boer meldt met die kri tiek rekening te hebben gehou den door het tracé verder van het dorp te situeren. Maandag is het woord aan de raadscommis sie grondgebied die dan over het gemeentelijk verkeers- en ver voersplan discussieert. (Advertentie) Wtuir culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg GOES - Leerlingen van de politieschool hebben autobezit ters op diverse parkeerterreinen in Goes er gisteren op at tent gemaakt, geen waardevolle spullen in hun auto te la ten liggen. Als de agenten in opleiding zagen dat er bij voorbeeld radio's of jassen in het zicht lagen, werd een preventiefolder onder de ruitenwissers gestoken. Het par keerterrein op het Stationspark had met name de aan dacht vanwege een aantal auto-inbraken dat daar recent is gepleegd. De meeste brochures zijn volgens de leerlin gen uitgedeeld op het parkeerterrein bij de Albert Heijn. Mensen die een boodschap moeten doen, laten de spullen vaak liggen omdat ze maar even weg zijn, terwijl dieven dan juist hun slag kunnen slaan, aldus de studenten. SINT-MAARTENSDIJK - Het onderzoeksbureau Buck Consultants International heeft ruim driehonderd ideeën binnengekregen van bewoners van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse over hoe het verder moet met de dorpen. Buck onderzoekt in opdracht van de gemeente welke voor zieningen de inwoners van de Thoolse kernen willen heb ben, nu het gemeentehuis, de middelbare school en win kels er wegtrekken. De ideeën die verder worden uitge werkt hebben betrekking op bevordering van recreatie en toerisme, extra woningbouw en winkelvoorzieningen. Eind april wil het bureau de projecten hebben uitge werkt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 32-jarige man uit Meliskerke voor hennep teelt bestraft met 1000 euro boete. De verdachte woonde 19 januari dit jaar nog in de Bonedijkestraat in Vlissin- gen toen bij hem thuis 51 hennepplanten werden aange troffen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout veroordeelde gisteren een 33-jarige in woner van Zierikzee voor dronken rijden tot 550 euro boe te en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De ver dachte beriep zich op overmacht. Hij had zich 4 december vorig jaar gedwongen gevoeld om te gaan rijden, omdat zijn vriendin (bij wie hij verbleef) kennissen had gebeld om zijn auto te beschadigen. Hij zag toen geen andere op lossing dan naar huis te rijden. Het verhaal maakte geen indruk op de officier van justi tie en ook de politierechter vond dat de verdachte bewust het risico had genomen door het hazepad te kiezen en ge snapt te worden. van de strip het 600-jarig bestaan van de stad was, is het volgens Oreel ook een mooie manier om geschiedenis op een aansprekende manier onder de aandacht van de jeugd te brengen. Dat vind ook Van der Zaag, die stelt dat de geschiede nis van Goes door Oreel 'levend' is ge maakt. En hoewel ze er niet op lijken, vinden ook de 'echte' Roel en Sanne het een eer om als stripheld te worden opge voerd. „Dat kan niet iedereen zeggen." Het is de bedoeling dat de volledige strip, zonder de tekencursus maar met twintig extra pagina's vol met avonturen van Roel en Sanne, in juni in de boekhan del ligt. KRUININGEN - De toekomsti ge woonwijk op het voormalige Veerplein in Kruiningen gaat uit tweehonderd tot tweehonder- vijftig huizen bestaan. Die moet geen losse enclave worden, maar bij het dorp worden be trokken. Dat bleek gisteravond tijdens de presentatie van de zogeheten Kwaliteitsatlas voor het gebied in de themaraad van de gemeen te Reimerswaal. De atlas is opge steld door het college en project ontwikkelaar Arcus, die de woonwijk gaat ontwikkelen. De Kwaliteitsatlas is het afslui tende document van de haal baarheidsfase en vormt de op maat voor het masterplan. Er wordt nu nog vooral over de hoofdlijnen gepraat, maar wel is al duidelijk dat de vanaf 2007 en in vier jaar te bouwen wijk een balkonmodel ('spelen' met hoogteverschillen) of een voor straatmodel (een hoofdstraat met daaromheen achterstraten) krijgt. Contrasten Welk model het ook wordt, uit gangspunt van het masterplan is dat de 'Zeeuwse identiteit' on miskenbaar aanwezig moet zijn. Dat zal vooral tot uiting komen in het gebruik van contrasten, zoals bijvoorbeeld open ruimtes versus aaneengesloten bebou wing en hoge elementen in een verder vlak landschap. Ook zal de bouw op het twintig hectare metende Veerplein gevarieerd zijn; van - beperkte - hoogbouw tot twee-onder-een kap tot vrij staand. Er zal vooral gebruik worden gemaakt van robuust materiaal vanwege het zilte mi lieu. Verder sturen projectont wikkelaar en college aan op 'een ingetogen architectuur met oog voor detail'. Ook wordt in beide gevallen een grote openbare ruimte aangelegd in de kop van het Veerplein. Autovrij Arcus wil de parkeervoorzienin gen op eigen terrein inplannen, zodat straten zoveel mogelijk autovrij kunnen blijven, ook wordt gedacht aan een schei ding van langzaam en gemotori seerd verkeer. De projectontwikkelaar wil het masterplan in mei rondhebben. Tot en met juli volgen dan diver se - verplichte - onderzoeken op het gebied van archeologie, flo ra en fauna en vogel- en habitat richtlijn. Het streven is om eind september een concreet plan aan de raad voor te leggen. (Advertentie) Dinsdag 22 maart a s houdt Odds Kids een spetterende kindermodeshow m.m.i Dansschool Shirley. Wij laten u dan de nieuwe voorjaars kindermode aan u zien. Waai: Op de markt in Middelburg (overdekt) Hoe laat: 19.00 uur en 20.00 uur Toegang: gratis Reservering: verplicht, telefonisch of in de winkel Na afloop wordt er iets te drinken verzorgd in de winkel 0118-641329 zeeuwse almanak Het rijke bezit van kleine kin deren noopt ouders soms tot moeilijke keuzes. Zo moet er een geschikte basisschool wor den gevonden voor een leer gierige Kloetingse kleuter. In het kader van een oriënta tieronde werd onlangs onder meer een uitgebreid bezoek ge bracht aan de Bisschop Emst- school. Toen papa en mama de scholier in spe 's avonds tij dens het eten bij wijze van raadplegend referendum vroe gen naar diens voorkeur, nam hij een ondubbelzinnig stand punt in. „Ik wil wel naar de Bert Ernieschool."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27