Strenge regels kitesurfen blijven Al zeven jaar wachten op verhuizing PZC PZC Keerzijde hennepteelt verdachten zwaar prettis|»epri\sö Wethouder vindt kruispunt Noordweg nu veilig genoeg life 11 Surfers verlaten Vlissingse badstrand lanifestatie OC Zeeland genda 'ROT6 K6RK V66R6 1000 euro boete voor hennepteelt Werkstraf voor wapenbezit Leerling-agenten waarschuwen Minima krijgen spaardouche Danny Vera op bühne met vader AAZET woensdag 16 maart 2005 torSelmaOsman USSINGEN - Kitesurfen in üssingen blijft aan strenge re- gebonden. Het college van mjemeester en wethouders jfl naar aanleiding van een ilnatie besloten het huidige tleid voort te zetten. De Vlis- jnekitesurfers zijn minder te- den dan de gemeente. Zij voe- ozich door de strenge eisen be ukt in hun sport en zijn uitge ven naar andere locaties. jar aanleiding van een aantal jevallen en incidenten is er in o i sinds 2003 een ver- i op° kitesurfen, behalve als fers daarvoor een ontheffing dragen. Zij moeten wel zor- voor een begeleidingsboot 'aet water en een veiligheids- jdionaris op het strand, een strand afzetten en zich en afmelden bij het Schel- Coördinatie Centrum. ledoe [eveel regels, te veel gedoe", ndt kitesurfer Marcel van de ege uit Vlissingen. De Kite- fvereniging Zeeland, waar voorzitter van was, heeft izeli opgeheven. De Vlissing- ereniging kreeg het niet elkaar om een eigen bege- igsvaartuig aan te schaf- jovendien kan iedereen een onning aanvragen, dus was »n meerwaarde om de club id te houden, stelt Van de De groep van een kleine 1DELBURG - Met een mani- lalie presenteert de afdeling formberoepen van het ROC eland zich zaterdag op de rkt in Middelburg. bedoeling is dat met het itrekken met een jeep, met lobiele stormbaan en met de mensen te werven de opleiding. De activitei- iduren van 10.00 uur tot REEKACTIVITEITEN teorgklachten: ïOO-0231231 ipmaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; ierdags tot 12.00 uur ÏDACTIE ialcheren Uitenruststraat 18 'ostbus 8070 ®0EB MIDDELBURG =10118-493000 redwalch@pzc.nl daunts Sep (chef) Nadia Berkelder Ramakers 'inamvan den Broek ktoa Osman Nyvan den Hurk K°ende Vries (sport) JEfJTRALE REDACTIE Wonspark 28 plus 31 AA GOES P13)315500 '10113)315669 redactie® pzc.nl Vernet Pzc.nl m web@p2c.nl dertig kitesurfers heeft nog wel contact met elkaar. „We bellen en spreken dan af waar we die dag'gaan kitesurfen." In het strand voor de boulevard hebben de kiters geen trek meer. „Een bootje meenemen, ie mand aan de kant zetten met een mobieltje en nummers van hulpdiensten en je aan- en af melden is te veel gedoe. Daar hebben we ook geen tijd voor. Wij zijn jonge mensen die na het werk gewoon een uurtje willen knallen op het water." De Vlissingse kitesurfers beoefe nen hun sport nu bij Vrouwen polder, Neeltje Jans, de Kaloot en Dishoek. „Op die laatste plaatsen mag het officieel ook niet, maar in de wintermaanden is daar vrijwel geen controle", zegt Van de Wege. Dijkstra betreurt het besluit van de kitesurfers om de vereni ging op te heffen. Omdat zij geen eigen volgboot hadden, werd vorig jaar vier keer de red dingboot van de strandwacht in gezet. Een echte oplossing bood dat niet, want de kitesurfers wil len ook graag na zessen het wa ter op en dan vaart de boot niet meer. Afspraken Volgens Dijkstra is het nodig om goede afspraken te maken. „Het blijft een gevaarlijke sport. Zeker in Vlissingen waar de ruimte voor kitesurfers be perkt is en schepen dicht langs de kust passeren." In de evaluatie staat dat het kite- surfverbod in Vlissingen goed werkt. „Er zijn weinig meldin gen van illegaal kitesurfen. Inci denten met surfers hebben zich het afgelopen strandseizoen in Vlissingen niet voorgedaan." Dijkstra refereert aan andere Zeeuwse stranden waar wel on gevallen zijn gebeurd. Begin ja nuari raakte op het strand van Ouddoip nog een Duitse kitesur fer ernstig gewond. „Toen de regels er niet waren, hadden we in Vlissingen ook in cidenten", vertelt hij. Voor veel ophef zorgde een kitesurfer die in augustus 2001 rakelings langs hotel Britannia op de bou levard vloog. De Vlissingse strandcoördinator is geen voorstander van een alge heel verbod op kitesurfen. „Het is een leuke sport om te zien en te beleven. Maar je moet ook let ten op de veiligheid van de men sen op het strand." Van de Wege begrijpt dat laat ste. „Maar ook op zomerdagen dat het hard waait en regent en er niemand op het strand is, wor den we weggestuurd." 3URG Schuttershof, 19.00 - Gym vanaf 50 jaar; E-Gymzaal Zanddijk, 9.15 - 10.15 p vanaf vijftig jaar; (koord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: densoos; SINGEN Sporthal Baskensburg, Power yoga. (Advertentie) ziekPodium Zeeland presenteert het seizoen 2005 in de aag de gratis brochure aan 0118623650 of via erkveere@nieuwe-muziek.nl Mei een keuze uit meer dan Concerten mist u geen noot 'ran uw favoriete muziek. Annelies en Marcel Boogaard, eigenaren van camping Moens. „We hebben het gevoel dat we, oneerbiedig gezegd, aan een dood paard trekken." foto Lex de Meester door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Moedeloos worden ze er wel van, maar ze geven niet op. An nelies en Marcel Boogaard hoorden ze ven jaar geleden dat er voor hun cam ping onder aan de Zeedijk in Westkapel- le geen uitbreidingsmogelijkheid was. Nu worden ze in de omgeving, die het stempel natuurontwikkelingsgebied heeft gekregen, als het ware gedoogd. Om hun idealen te verwezenlijken, moe ten ze verhuizen. „De provincie heeft jaren geleden gevraagd of we naar de Joossesweg wilden verhuizen. Als we vandaag groen licht krijgen, dan gaan we morgen inpakken", zegt Annelies Boogaard van camping Moens. Het is een lang verhaal aan het worden. „Als er toen gezegd was dat het jaren zou duren voordat alles in kannen en kruiken zou zijn. hadden we ons daarop in kunnen stellen. Nu denken we elke keer: zou het dit jaar lukken? We heb ben inmiddels het gevoel dat we, oneer biedig gezegd, aan een dood paard trek ken", merkt Boogaard op. Ongeveer zeven jaar geleden klopten Annelies en Marcel Boogaard aan bij de gemeente Veere. Ze wilden uitbreiden. Hun camping van ongeveer twee hecta re werd te klein voor de circa honderd vaste plaatsen en een weitje voor cam pers en tenten. De toeristen die in de be ginjaren zestig naar Moens gingen, wa ren blijven hangen bij het familiebe drijf. De vooral Duitse gasten hadden het naar hun zin en vonden aan de Zee dijk hun favoriete visstek. „Op de cam ping heerst een 'ons-kent-ons' sfeer. En ik zie sommigen ook als familie. Maar onze gasten verruilden hun kleine cara vans voor grotere en bouwden stukken aan. De camping groeide dicht." Ze hoorden dat de gemeente en provin cie uitbreiding op die plek aan de K. de Vosweg niet toestonden. De hele omge ving werd vijf jaar geleden aangewezen voor natuurontwikkeling. Familie Boo gaard moest verhuizen. Eindstation Ze kwamen met hulp van de provincie uit op een locatie aan de Joossesweg/ Grindweg, in de buurt van camping 't Hoekje en camping Westkapelle. Maar de eigenaren van de zomerhuizen en appartementen aan de Joossesweg juichten hun komst niet toe. Ze teken den bezwaar aan. „Tegen ons hebben ze gezegd dat de Raad van State hun eind station is." Inmiddels zijn de veiligheidseisen op campings aangescherpt. De plaatsen op de huidige camping Moens zijn tussen de vijftig en negentig vierkante meter. De staanplaatsen moeten naar mini maal 150 vierkante meter en tussen de caravans onderling moet een afstand van zo'n vijf meter zijn. Het echtpaar verwacht dat veel cam pings problemen krijgen om te voldoen aan de verscherpte eisen. Binnenkort worden de campings gecontroleerd door de gemeente of ze een nieuwe ver gunning kunnen krijgen. „Stel dat er een tuinhuisje staat tussen twee cara vans, dan wordt er geteld vanaf het huisje. De voorschriften zijn zwaar." En als camping Moens toch nog op de huidige locatie zou mogen blijven, dan is het volgens hen niet mogelijk om een gezond te bedrijf te voeren. Door de nieuwe veiligheidseisen moeten ze het aantal staanplaatsen drastisch inkrim pen. „We kunnen niet rondkomen van een bedrijf met vijftig plaatsen. Dat is de consequentie van de zware veilig heidseisen. Onze huurders zouden zo'n hoog bedrag voor een staanplaats moe ten betalen, dat ze weg zouden blijven." Ideeën Een seizoenstaanplaats bij Moens kost ongeveer negenhonderd euro. „We wil len niet zoveel vragen als andere cam pings, omdat we kleine plaatsen bieden en bijvoorbeeld geen luxe voorzienin gen hebben." Boogaard heeft veel ideeën voor de nieu we camping. „Het is een mooie lap grond en de zee is op tweehonderd me ter afstand. We denken dat we daar een goed familiebedrijf kunnen runnen met ongeveer 230 plaatsen." Annelies Boogaard zegt dat de twee campings aan de Joossesweg geen moei te hebben met hun komst. „We kunnen met elkaar samen werken en allerlei din gen voor de gasten organiseren." De Boogaards moeten nog geduld heb ben. De gemeente Veere heeft besloten om een zogenoemde vrijstëllingsproce- dure voor de Joossesweg opnieuw te voe ren. „Om rechtszaken te voorkomen. Als dat lukt, is het niet erg om nog even te wachten." door Emile Calon MIDDELBURG - De keerzijde van de hennepteelt weegt zwaar, zo bleek gisteren maar weer eens in de Middelburgse rechtbank. Daar stonden drie Walchenaren en drie mannen uit Zuid-Beveland terecht voor hun betrokkenheid bij het kwe ken op grote schaal van neder wiet. Ze werden vorig jaar betrapt bij het exploiteren van in totaal veertien hennepplantages en hoorden officier van justitie G. Oosterveld gevangenisstraffen eisen, variërend van één tot, drie jaar. Vier van hen zitten nog steeds in voorarrest en dat valt niet mee, zo gaven ze aan. Daarnaast moeten ze binnen kort weer voor de rechter ver schijnen omdat het Openbaar Ministerie van plan is hen finan cieel nog wat te plukken. Ook moeten ze, aldus de officier, nog een rekening van Delta betalen van ruim negentien mille. Twee verdachten, landbouwers uit de gemeente Rei mem waal, weten niet of hun bedrijf ooit nog gezond wordt. Sinds de ille gale nevenactiviteiten van de va der en zoon zijn ontdekt, kun nen ze niet meer bij de bank aan kloppen voor een krediet. Ook verzekeren is een probleem. Hun oude maatschappij heeft (Advertentie) Hl sfeervolle woningen, mooie villa's authentieke huizen van particulieren voor verhuur een vrijblijvende afspraak of meldt u aan op www.aanzee.com Bel Marianne Priester (06-40734102) voo eenzijdig alle contacten verbro ken en contracten opgezegd. Maatschappelijk en financieel zijn de vooruitzichten voor die zes allerminst gunstig. Daar komt nog eens bij dat de vrien din van een van hen afgelopen weekeinde gemaskerde mannen aan de deur kreeg. Die maakten haar duidelijk dat er nog een re kening voldaan moet worden voor de huur van een loods aan de Ampèreweg in Middelburg. Haar vriend is - in de gevange nis - ook bedreigd. Volgens zijn advocate heeft die laatste bedreiging niets te ma ken met nog openstaande reke ningen. Ook niet met de angst van anderen dat de inwoner van Heinkenszand tegenover de rechtbank namen zou noemen, verzekerde advocate P. Sehroe- ijers na afloop van de zitting. Dat er nog anderen bij de zaak betrokken zijn, werd door het zestal niet ontkend. Slechts en kele namen werden tijdens de rechtszaak prijsgegeven. Niet de namen van de leveranciers van hun materialen, niet die van de afnemers en ook niet al de na men van de mensen die zorgden voor het omleiden van de elektri citeit. De zes wilden alleen maar kwijt dat een deel van de oogst naar de Goese koffieshop High Life ging De zes worden door het OM be schouwd als leden van een crimi nele organisatie. Volgens de offi cier hebben ze her en der in Mid den-Zeeland hennepplantages opgezet bij mensen die finan cieel omhoog zaten. Indien no dig, zouden ze zelfs mensen heb ben bedreigd. De advocaten vonden stuk voor stuk de beschuldiging van de cri minele organisatie belachelijk. Volgens hen trokken de mannen in wisselende samenstelling op. Dat er hennepplantages waren opgezet, werd niet ontkend. Voor een deel gebeurde dat bij mensen die de zes benaderden met het verzoek om bij hen iets op te zetten. Van bedreiging was volgens de advocaten abso luut geen sprake. De raadslieden pleitten stuk voor stuk voor alternatieve straf fen. E. Smit merkte ook op dat het land enigszins in verwarring is over wat nu nog wel en niet mag als het gaat om nederwiet. Hij merkte op dat begin dit jaar in de Utrechtse Jaarbeurs nog een grote hennepbeurs is gehou den waar legaal alles was te vin den op het gebied van hennep teelt. Recent heeft het weekblad Nieuwe Revu ook nog een com plete handleiding voor thuis teelt verspreid en in growshops overal in het land is ook van al les probleemloos te koop. Officier Oosterveld was echter zeer duidelijk. „Hennepteelt is verboden." Ze merkte ook op dat de rechtszaal niet de plaats is om te pleiten voor een andere aanpak. Ze verwees voorstan ders van en andere aanpak door naar de wetgevende macht, De rechtbank doet woensdag 29 maart om 13.00 uur uitspraak. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 32-jarige man uit Meliskerke voor hennep teelt bestraft met 1000 euro boete. De verdachte woonde 19 januari dit jaar nog in de Bonedijkestraat in Vlissin gen toen bij hem thuis 51 hennepplanten werden aange troffen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout heeft gisteren een 34-jarige onderne mer uit Goes voor wapenbezit conform de eis veroordeeld tot 150 uur werkstraf. De Goesenaar vertelde ter bescherming van zichzelf en zijn gezin een pistool te hebben aangeschaft. Bij het door zoeken van het pand in Goes vond de politie 27 januari dit jaar nog een tweede wapen. De politierechter probeerde erachter te komen door wie de man zich bedreigd voelde en waarom hij het pistool, dat geladen was, had aangeschaft. „Zat de maffia achter u aan?" De verklaring van verdachte, dat hij het wapen had ge vonden, kwam bij de politierechter weinig plausibel over. „En de patronen lagen er zeker naast", sprak de rechter cynisch. „Heeft u zich gerealiseerd dat u twee of drie maanden gevangenisstraf riskeert? Op het bezit van wa pens met scherpe patronen staat in principe celstraf. Het is een kwestie van tijd om het wapen te gebruiken." De politierechter nam de eis van de officier van justitie over. GOES - Leerlingen van de politieschool hebben autobezit ters op diverse parkeerterreinen in Goes er gisteren op at tent gemaakt, geen waardevolle spullen in hun auto te la ten liggen. Als de agenten in opleiding zagen dat er bij voorbeeld radio's of jassen in het zicht lagen, werd een preventiefolder onder de ruitenwissers gestoken. Het parkeerterrein op het Stationspark had met name de aandacht vanwege een aantal auto-inbraken dat daar re cent is gepleegd. De meeste brochures zijn volgens de leerlingen uitgedeeld op het parkeerterrein bij de Albert Heijn. Mensen die een boodschap moeten doen, laten de spullen vaak liggen om dat ze maar even weg zijn, terwijl dieven dan juist hun slag kunnen slaan, aldus de studenten. TERNEUZEN - Huishoudens in Zeeuws-Vlaanderen met forse schulden krijgen vanaf volgende week een gratis pakket met energiebesparende producten. Het pakket bevat spaarlampen, een spaardouche, radia torfolie, radiatorbuisisolatie en een schakelbaar stekker- blok. Het pakket heeft een totale waarde van ruim vijftig euro. Een huishouden kan met dit pakket en enkele tips tiental len euro's per jaar besparen. Hoe dit precies moet, wordt uitgelegd in een energiebespaaradvies op maat. Het Bureau Schuldhulpverlening vindt het belangrijk dat huishoudens met financiële problemen worden geholpen energie te besparen. Deze groep besteedt volgens het bu reau naar verhouding een groot deel van het inkomen aan elektriciteit en gas. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Op de krui sing tussen de Noordweg en de President Rooseveltlaan in Middelburg komt geen verkeers licht. Dat heeft het college van B en W laten weten in een brief aan een verontruste bewo ner. „Het is een gevaarlijk punt", zegt J. van Damme, die aan de Noordweg woont. „Op de Roose veltlaan geldt een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. Maar er wordt vaak be hoorlijk te hard gereden. Op de Noordweg rijden voornamelijk fietsers. Vooral 's ochtends fiet sen er veel scholieren." Wethouder L. Luitwieler (Chris- tenUnie) vindt dat het wel mee valt. „Het kruispunt op zich is niet onveilig. De Rooseveltlaan is ter hoogte van de Noordweg iets versmald, zodat automobi listen worden gedwongen om vaart te minderen. Op de Noord weg staan stopborden en haaien- tanden. Het is voor iedereen dui delijk." Overweging Over een jaar of vier, als de N57 bijna open gaat, wordt op het kruispunt waarschijnlijk wel een verkeerslicht geplaatst. „Dan is daar een veelvoud van het huidige verkeersaanbod", al dus Luitwieler. „Het is echt niet alleen een geldkwestie, maar ook een overweging. Waarom zou je op een kruispunt dat al ja ren functioneert, ineens een ver keerslicht zetten?" Bijvoorbeeld omdat de nieuwe wijk Prooyenspark extra ver keer oplevert, zegt Van Damme. ..Als je uit die wijk komt, heb je als automobilist een lekker aan loopje. Die auto's liggen behoor lijk op snelheid als ze bij het kruispunt aankomen. Een ver keerslicht is niet eens nodig om het probleem op te lossen, Dat kan al door een simpel drempel tje neer te leggen. Dat remt al voldoende." MIDDELBURG - Zanger Dan ny Vera treedt zondag op in café 't Schuttershof in Middelburg. Als speciale gast is Danny's va der Louis aanwezig. Het optre den begint om 20.00 uur. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-33##» (Advertentie) Violen 10 stuks in tray van 1.99 voor Tuincentrum Life Garden Oostburg Nicuvcltwcg 56 -1501 PZ Oostburg 011 "-+52279 Woensdag koopavond Tuincentrum Life Garden Hulst Absdaalseweg 70 -i561 RE Hulst 01 bi-313738 Elke zondag open van 1 3 00 tot 17 (K) week na plaatsing zolang de voorraad srrckt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11