Het had best langer mogen zijn Q Hondenpoep is zaal politie in Kapelle Liberia: niet om aan te zien Nieuw snoeibeleid voor Walcherse meidoorns Militair Henk de Meijer uit Hoek terug uit Irak Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 Kies voor energie en gezondheid! Vita Mind: de eerste multivitamine met gepatenteerde SAMe Pure® 25% KORTING dinsdag 15 maart 2005 STICHTING door Luc Oggel KAPELLE - In de voortdurende strijd tegen hondenpoep neemt Kapelle hardere maatregelen. Hondeneigenaren die hun vier voeter los laten lopen of de be hoefte op de stoep laten doen, lo pen het risico te worden be keurd door de politie. De gemeente heeft de sterke arm ingeschakeld naar aanlei ding van klachten die werden geuit tijdens een informa tie-avond in Wemeldinge, maar het probleem speelt al jaren in alle kernen. Eerdere acties, zoals het uitde len van poepschepjes en het plaatsen van extra vuilnisbak ken, hadden weinig tot geen re sultaat, maar handhaven in de vorm van het uitdelen van boe tes was tot nu toe niet aan de or de. Wel was eind januari vanuit de CDA-fractie geopperd om een 'hondenpoepambtenaar' aan te stellen, een idee dat bij de andere partijen op sympathie kon rekenen. Het plan is volgens een^ voerster van de gemeen niet afgeketst, maar des naar komt er voorlopige heeft vooral te maken m feit dat eventuele boetesdi persoon zou innen, moetei den afgedragen aan het fel wijl Kapelle dat geldzouV; gebruiken om een deel vs salaris van de ambtenaar j kostigen. Om die reden is-,3 pig de politie ingeschat^ zal bij routinecontroles i aandacht hebben voor bleem en bij ovetredingeni boetes uitdelen. De hardere aanpak is burgemeester S. Kramer i omdat de hondenpoep es vaar vormt voor de volksgs heid. Overigens kunnen persong door de politie worden i op het achterlaten (zwerf-)afval ook op een Ik ring rekenen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Meidoorns in de buurt van Walcherse fruit- teeltbedrijven hoeven niet di rect te worden gerooid. Wel is er intensieve controle op bacterie- vuur bij deze struiken nodig. Op de lange termijn worden de struiken weggehaald, maar ze worden elders op Walcheren her plant. Dit adviseert een speciaal in het leven geroepen stuurgroep die het groenbeleid van het water schap Zeeuwse Eilanden onder de loep heeft genomen. Enkele jaren geleden ontstond er vanuit de bevolking weer stand tegen de manier waarop het waterschap om ging met het groen. De indruk werd gewekt dat er met name op Walcheren, rigoureus gerooid werd. Ook de gemeenten en de provincie lie ten zich kritisch uit over de aan pak van het waterschap. De Algemene vergadering het waterschap drong dg aan op een stuurgroep 6 groenbeleid tegen het liet; houden. De stuurgroep deert dat met de uitgang ten en de doelstellingen Groenstructuurplan, nieti is. Wel draagt ze oploa aan voor de knelpunten. Een punt van discussie er moet worden omgegaa meidooms rond fruittd drijven. De stuurgroep l< oordeel dat buiten Walti de meidoorns net als nu, ge mogen worden. Maar voor cheren zijn meidoorns typa De struiken moeten daaro: houden worden. De stuuig stelt voor de meidooms een straal van 500 meter fruitteeltbedrijven op den te vervangen door ai beplanting. De meidoorns weg gehaald worden, ra elders op Walcheren geplant worden. door Jean-Lou de Gucht Stichting Vluchteling, Den Haag www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING HOEK - Bedreigend heeft Henk de Meijer (33) uit Hoek zijn verblijf van vier maanden in Irak niet gevonden. Maar, voegt hij er direct aan toe: „Het gebied waar ik zat was dan ook vrij rus tig." De Meijer is soldaat eerste klas en gele gerd in 't Harde. In november werd hij uitgezonden naar Irak. Daar verbleef hij vier maanden in Camp Smitty bij de stad As-Samawa in de Zuid-Iraakse provincie Al Muthanna. Hij maakte deel uit van de laatste lichting van de stabilisatiemacht SFIR. Sinds zaterdag is hij terug thuis in Hoek. „En dat is toch even wennen. Het is hier zo stil en koud. Wat wil je, de laat ste week van mijn verblijf was het 46 graden in Irak. Maar het is ook weer fijn om thuis te zijn. Water uit de kraan te kunnen drinken, meer dan drie minu ten te kunnen douchen en alcohol te kunnen drinken." Want alcohol was uit den boze in Irak. „In de islamitische wereld is dat niet zo gewoon als hier in het westen. Je moet mensen daar dan ook niet mee provoce ren. Als Nederlandse militairen hadden we de opdracht ons aan te passen aan de Irakezen. Bijvoorbeeld niet je voetzo len laten zien of iets aanpakken met je linkerhand. Dat zijn daar grove beledi gingen." De Meijer heeft nu vakantie. Over vier weken moet hij zich weer melden in de kazerne in 't Harde. De Nederlandse militairen in Irak heb ben vorige week maandag het comman do over de provincie Al Muthanna over gedragen aan hun Britse opvolgers. Daarmee kwam een eind aan twintig maanden Nederlandse missie in Irak, waaraan 7000 militairen deelnamen. Twee kwamen er om het leven. „Als Ne derland langer in Irak was gebleven had dat ook consequenties voor mezelf gehad", zegt De Meijer. „Dan had ik langer moeten blijven. Eigenlijk maak te me dat niets uit. Ik zat er toch al. Dat had best wat langer mogen duren." Compleet dorp Camp Smitty, het basiskamp van de Ne derlandse troepen in Irak, op vijf kilo meter van de stad As-Samawa was een compleet dorp midden in de woestijn. Hier woonden en werkten ruim zeshon derd militairen. Overdag in het felle licht van de zinderende zon. 's Nachts Henk de Meijer: „Ik zou niet hebben willen ruilen met de Amerikanen." in het aardedonker, om het Iraakse strijders die het kamp regelmatig met mortieren bestoken, niet te makkelijk te maken. De Meijer moest ook wachtlopen. „Bang was ik niet. In de tijd dat ik er zat, is er weinig tot niets gebeurd. Slechts een keer is er een mortieraan val geweest. De mortiergranaten mis ten echter doel en niemand raakte ge wond. Maar we bleven natuurlijk altijd alert en hadden ook een wapen bij ons. Zeker in de tijd van de verkiezingen wa ren we nog alerter. Maar er gebeurde gelukkig niets. In tegenstelling tot de rest van Irak. Ik zou niet hebben willen ruilen met de Amerikanen. Gelukkig za ten we niet in Bagdad. Want dan wordt het natuurlijk wel een ander verhaal. Daar kwam wel heel veel geweld voor. Dat wisten we ook wel in de tijd dat we in Irak zaten. We werden dagelijks op de hoogte gebracht van de stand van za ken in de rest van het land. En je kon maar beter uit de buurt van een Ameri kaans konvooi blijven. Ook als Neder lands militair. Die gasten schoten op al les." Bevoorrading Naast het wachtlopen hield De Meijer zich in Camp Smitty bezig met de be voorrading van de troepen, was hij brandweerman en chauffeur van trans porten. En had hij ook nog heel veel vrije tijd om video te kijken of te spor ten. De Meijer heeft er niet zoveel moei te mee dat hij naar een oorlogsgebied uitgezonden kan worden. „Je bent be roepsmilitair en dan hou je daar reke ning mee. Daar moet je ook niet flauw over doen. Bovendien heb ik in Irak veel opgestoken. Ik weet nu hoe ik in primitieve omstandigheden kan overle ven. Een volgende keer wil ik best weer wel mee naar het buitenland." Is De Meijer niet bang voor psychische problemen na verloop van tijd? Daar hebben immers veel van zijn collega's in het verleden mee te maken gehad. „Nee, daar sta ik geen moment bij stil. foto Peter Nicolai Degenen die in de problemen zijn geko men, hebben aan heel veel geweld bloot gestaan. En dat hebben wij natuurlijk niet." Inenten De Meijer denkt dat de Nederlandse mi litairen goed werk hebben verricht, in Irak. „We hebben er aan bijgedragen dat er geen burgeroorlog is uitgebro ken. Natuurlijk vindt er nog steeds veel geweld plaats, maar het had allemaal veel erger kunnen zijn. Daarnaast heb ben we ook bijgedragen aan projecten zoals het inenten van vee en het oplei den van Irakezen. Nee, spijt heb ik niet van mijn verblijf daar." "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Nu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." JU Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn hart springt zowat van woede. We kunnen wat doen. U ook." Dat multivitaminen goed zijn voor de gezondheid is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de multivita mine tabletten van Vita Mind, die niet alleen alle vitaminen en mineralen per tablet bevatten, maar ook het gepatenteerde SAMe Pure®. SAMe Pure® is in Amerika de gezondheidshype van dit moment. SAM-e is de natuurlijke voedingsstof voor je lichaamscellen. Net zoals bloed dat voor je organen is. SAM-e zorgt voor het 'schoonhouden' en vitaal houden van onze lichaamscellen. Daardoor blijven je cellen jonger, actiever en geeft het voelbaar meer energie. Behalve meer lichamelijke energie zorgt het ook voor een heldere en scherpere geest. Wat merkje van het gebruik van Vita Mind? Verhoogt je weerstand Verbetert je concentratie en je geheugen, betere leerprestaties Je voelt binnen twee dagen meer energie en vitaliteit Je krijgt een opgewekt gevoel Versterkt je levenskracht en vergrootje uithoudingsvermogen Bevat 27 verschillende vitaminen en mineralen en SAM-e, dus je bent verzekerd van voldoende inname Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 5,- korting op 1 verpakking met 30 tabletten Vita Mind® (goed voor 1 maand) Van 19,95 voor 14,95 Lekker in mijn vel met Vita Mind! www.vita-mind.nl Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Zierikzee: DA Beauté Kik, Appelmarkt 24 Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 1 5 Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32