)ud hok leeft voort in nieuw honk PZC PZC Bedje voor de vogels is weer gespreid Koudekerke leeft mee met theaterellende Middelburg Burger loopt niet warm voor bezoek raadsvergadering GRATIS .13 bmeerite positief tegenover aanvraag bouwvergunning voor scoutinggroep ijeenkomst oor nieuwe iwoners ijftigste editie outingactiviteit T Zeeland r Drankrijder doet auto weg Geheugenkamer in De Stelle Pinnen op kosten van bedrijf Boete voor huiselijk geweld Gespreksavond Interessant over Judas AAZET DEPUTVANHE^HEATS dinsdag 15 maart 2005 jOUWERSHAVEN - Het ge- is weg. maar niet verge- Dt Brouwse scouting ge- ,jfc! delen van het het zorgvul- reesloopl oude onderkomen l het nieuwe honk - opge- ,«d uit overtollig geworden ntoorunits - te vervolmaken, i wachten is nog op een defi ne bouwvergunning. ER1KZEE - Het gemeentebe- van Schouwen-Duiveland idl maandag 21 februari een nnismakingsbijeenkomst in burgerzaal van het gemeen- huis. Deze ontvangst is be- peld voor mensen die zich in afgelopen jaar op Schou- •Duiveland hebben geves deze bijeenkomst hebben ihonderd nieuwkomers een tnodiging in de bus gekregen, het programma staat onder ten praatje van burgemees- wethouders, die een toe- Iting geven op hun portefeuil- I de pauze wordt de video- i over Schouwen-Duive- Kd, gemaakt door grafisch gevingsbedrijf TSTP uit lnvershaven, vertoond. 6 het einde van de avond is er I informeel gedeelte. Er kan I een praatje gemaakt wor- Bimet andere nieuwkomers en llde bestuurders. Er zijn ook aids waar meer informatie ar is over de gemeen- j wonen, brandveilig- en sociaal-culturele organi- s. ns wordt er een voorwerp het museum tentoon gesteld, isaan de aanwezigen te pro ten te raden wat dit object irstelt. bijeenkomst begint om 19.30 j)d met Bezorgklachten: 1800-0231231 epmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; aierdags tot 12.00 uur Redactie SCHOUWEN-DUIVELAND G'achtweg 23a Postbus 80 ^ooab zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 F-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) P|et Kleemans Ah Pankow Fame Soesman Melita Lanting NyBpogert (sport) 'trale redactie Slaiionspark 28 «31 *aagoes 10113)315500 '>'(0113)315669 E-mail: re 'NTERNet ^-pzc.nl tn* web8pzc.nl Voorzitter N. Meerkerk van de Grevelingengroep hoopt en ver wacht dat het met die bouwver gunning wel goed komt. En dat de scouting nijver door kan gaan met het aaneen smeden van de voormalige kantoorunits tot een nieuw onderkomen voor de Brouwse scouts. De Grevelin gengroep sloeg zo'n jaar geleden alarm vanwege de zeer slechte staat van het clubhuis. Het hou ten gebouwtje stond letterlijk op instorten. De oplossing voor het huisves tingsprobleem van de scouts kwam september vorig jaar met een aanbod van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Na de verhui zing naar het nieuwe kantoor in Middelburg waren 28 tijdelijke kantoorunits overtollig gewor den. De Grevelingengroep kon ze voor een 'vriendenprijsje' over nemen, mits ze zelf voor het transport van de units zorgden. Dat kostte enige hoofdbrekens, maar uiteindelijk slaagden de vrijwilligers van de Grevelingen groep erin de units op hun plek aan het Spuiwekken te krijgen. De afgelopen maanden is druk gewerkt aan het aan elkaar kop pelen en waterdicht maken van de losse eenheden. Waar mogelijk wordt materiaal van het oude gebouw gebruikt bij de opbouw en aankleding van het nieuwe. De gemeente heeft onder meer aangedrongen op het plaatsen van een punt dak op de units, die voorzien zijn van een plat dak. Meerkerk: „Om dat puntdak te maken, gaan we de spanten van het dak van het oude gebouw gebruiken. Dat scheelt behoorlijk in de kos ten. We proberen zo veel moge lijk zelf te doen, ik denk dat we toch wel zo'n twee tot drie da gen per week met het gebouw be zig zijn." Meerkerk gaat ervan uit dat het nieuwe onderkomen medio juni klaar is. Dan hebben de scouts de beschikking over een niet eens zo veel groter, maar wel veel efficiënter ingedeeld honk. Het lokaal voor de Zeeverken ners is dik 54 vierkante meter groot, de Dolfijnen krijgen bijna 92 vierkante meter tot hun be schikking, en de Wilde Vaart precies 36 vierkante meten. Ver der is voorzien in een eigen lo kaal voor de leiding, een keu ken, vijf douches, zeven toilet ten - waaronder eentje voor rol stoelgebruikers - een een forse berging. Botenloods De botenloods annex werk plaats heeft een vloeroppervlak van maar liefst 93,6 vierkante meter en is voorzien van kantel- deuren. Het gebouw wordt ruim 21 meter lang, 12 meter diep en krijgt twee bouwlagen. IDELBURG - Het scouting- mient Hikes, Interesse- en perskampen (HIT) wordt aar voor de vijftigste keer uden. vindt plaats in het weekend Pasen, van 25 tot 28 maart e Zak van Zuid-Beveland. eveer 1500 leden zullen deel- senaan de activiteiten die op ichillende locaties in Neder- 1 plaatsvinden. wil uitproberen wat dit in- idt, is welkom bij HIT Zee- De activiteiten beginnen ierikzee en trekken via Goes Meresseerden kunnen con- opnemen met Scouting Zee- Als trekvogels terugkomen uit het zuiden, zoeken ze een mooi, kaal plekje om een nest te bouwen. Jacky Traas doet zijn best om in die wens te voorzien, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Motorgeluid doorklieft de rust van het verstilde landschap van de Cauwersinlaag. Jacky Traas van Na tuurmonumenten maakt met een bos- maaier korte metten met de begroeiing van de in het water gelegen eilandjes. Op de valreep, want met ingang van vandaag is herrie in het gebied - als ge volg van de start van het broedseizoen - uit den boze. Het wachten is nu op de komst van gevederde gasten. Dat laat nog een week of wat op zich wachten, weet boswachter André Hannewijk van Natuurmonumenten te vertellen. „Maar het bedje voor de vogels is nu in elk ge val gespreid." Het zijn vooral kokmeeuwen, Noordse sterns en visdieven die dadelijk op de eilandjes in de bij Zierikzee gelegen in laag neerstrijken. „Kale-grondbroe- ders", vat Hannewijk hun voorkeur voor een plek als de Cauwersinlaag sa men. „Ze houden van kale grond, willen het liefst wat uitzicht hebben en zijn ko- loniebroeders." Hij schetst het beeld van onder meer de visdief die, na te heb ben overwinterd in Afrika, de lange trip richting Nederland aflegt. Eenmaal op Schouwen-Duiveland treffen vogels daar - dankzij de medewerkers van Na tuurmonumenten - een prima plekje om voor nageslacht te zorgen. Het maaisel kunnen ze gebruiken voor een nest. „Vooral meeuwen houden er wel van om iets te knutselen", stelt de boswach ter van de dit jaar honderd jaar oude Vereniging Natuurmonumenten vast. Sinds twee jaar zorgt zijn organisatie voor het beheer van het gebied dat ei gendom is van Waterschap Zeeuwse Ei landen. Dat past volgens gebiedsbeheer- der A. Boon prima bij het streven naar integraal beheer aan de 'goudrand' van de Oosterschelde. De zuidkust van Schouwen, verduidelijkt hij, maakt on derdeel uit van het grote Plan Tureluur. Uiteindelijk zal de Vereniging Natuur monumenten daarin het beheer van vijf honderd hectare voor haar rekening ne men. Ongeveer 250 hectare wordt nu al via interimbeheer door Natuurmonu menten verzorgd. Wat de Cauwersinlaag betreft is er op beheersgebied door de jaren heen wel iets veranderd, zegt Hannewijk. In vroe ger tijden werden de eilanden, hillen ge noemd, onderhouden door mensen die in ruil daarvoor eieren raapten. Later werkten waterschap en de Natuui- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland sa men in het gebied. Voor Natuurmonu menten is het nu de eerste keer dat er gemaaid wordt. Dat bleek nog even een hele toer, omdat de organisatie niet over een voor dit doel bruikbare boot beschikte. Die moest dus van het Co- lij nsplaatse biologisch onderzoeksbe- drijf Aquasense worden geleend. Maar wellicht is dit maaiwerk over een paar jaar niet meer nodig, werpt Hanne wijk een blik in de toekomst. De komen de jaren zal er gesproken worden over het verbeteren van de eilandjes, want enkele zijn compleet door woelmuizen ondergraven. Te denken valt aan het aanleggen van eilandjes van grind en schelpen. Mooi zou het zijn als je die ei landjes in de winter onder water kunt zetten, zoals bij de inlaag 1887 bij Elle- woutsdijk het geval is, oppert de bos wachter. Als het water in het voorjaar wordt weggesluisd, hou je onbegroeide grond over. Hoe klein de inlaag ook lijkt, het gebied is voor deze vogels nu eenmaal de moeite waard, aldus Hanne wijk. Het is, zegt ook Boon, een deeltje in een groter geheel. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 32-jarige drankrijder uit Yerseke con form de eis tot 1100 euro boete en een half jaar rijontzeg ging. De man werd vorig jaar twee keer betrapt met te veel alcohol op achter het stuur. De eerste keer was op 16 april in zijn woonplaats. Plet tweede alcoholdelict vond 2 december plaats in Goes. De onverlichte auto van de Yer- sekenaar trok de aandacht van politie. De verdachte had drie keer zoveel alcohol in zijn bloed als is toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De man realiseerde zich na zijn aanhouding in december dat het zo niet verder kon. „Ik heb mijn auto verkocht. Ik ga nu te voet naar het café of ik rijd mee", zei hij. Dat vond officier van justitie H. den Hartog een goede zaak. „U realiseert zich blijkbaar de gevaren." OOSTBURG - Op afdeling De Korenbloem in het Oost- burgse verpleeghuis De Stelle is een reminiscentiekamer ingericht. Reminiscentie is een methode om dementeren de bewoners die nog een goed langetermijngeheugen heb ben, onder begeleiding herinneringen op te laten halen. Een boerendeur, meubels, een kachel, een oude radio, fo toboeken en een theetafeltje 'uit grootmoeders tijd' ne men de bewoners in herinnering mee naar een verleden waarin ze nog actief aan het leven deelnamen. Uit de praktijk blijkt dat dit stimulerend werkt. Bewoners wor den minder passief en maken meer contact met mensen om hen heen. Tijdens de open dag op zaterdag is de remi niscentiekamer te bezichtigen. MIDDELBURG - Een 58-jarige inwoner van Veendam heeft vorig jaar een bedrijf in Sas van Gent voor 4445 eu ro getild. Dat bleek gisteren tijdens de zitting van de Mid delburgse politierechter. De verdachte werd bij verstek veroordeeld tot 120 uur werkstraf. Daarnaast moet hij aan de gedupeerde 5000 euro schadevergoeding betalen. De man, die ontslag had genomen als bedrijfsleider, stal een paar maanden later de bankpas van het bedrijf. Ver volgens pinde hij een aantal keren geld. Ook had hij con tant geld opgenomen. De verdachte bleef ontkennen, ook toen de video-opnamen van de banken hem tegenspra ken. Hij zei hier met zijn eigen pas te hebben gepind. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 52-jarige Vlissinger voor huiselijk geweld veroordeeld tot 400 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Aan zijn ex-vrouw moet hij 520 euro schadevergoeding betalen. De klap was 7 maart vorig jaar volgens verdachte harder aangekomen dan gedacht. Het slachtoffer liep een ge scheurde lip op. Het was het gevolg van relatieproblemen die al langer achter de voordeur speelden. Die dag ging er aan het incident een langdurige ruzie vooraf, die escaleer de in de harde klap. Officier van justitie H. den Hartog meende dat de mishandeling een pijnlijke afsluiting van een relatie was, die nog een nasleep heeft in de vorm van een operatieve ingreep. Eerder had de Vlissinger al ruim vijfhonderd euro aan zijn ex betaald voor medische kos ten. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Mensen staan ver af van politiek - en vice ver sa. Daar is al veel over gezegd. De Middelburgse PvdA-fractie wil nu echt iets doen: minder, sneller en daadkrachtiger verga deren. Maar of burgers hierop zitten te wachten...? Burgers haken af bij lange ver gaderingen, propvolle agenda's en trage besluitvorming, meent de PvdA-fractie. Daarom dient zij een initiatiefvoorstel in om de afstand tussen burger en politiek aan te pakken. Ze denkt dat beknoptere, interactie vere raadsvergaderingen, boven dien wekelijks in plaats van maandelijks, de publieke tribu ne laten volstromen. MIDDELBURG - In Koude kerke leeft men mee met de ellende in Middelburg. De hoop grond op de foto wordt aangebo den om de bouwput voor het nieuwe theater in Middelburg op te vullen. Inmiddels heeft ook Jan Kui pers, de nieuwe Middelburgse stadsdichter, zich over de kwes tie gebogen. Hij heeft op eigen initiatief een gedicht over de bouwput gemaakt. De vorige stadsdichter deed ook al inspiratie op in de Korte Een medenkende Koudekerkenaar weet wel een oplossing voor de problemen rond de bouwput in hel centrum van Middelburg. foto Lex de Meester Noordstraat. Uit protest hing Chawwa Wijnberg afgelopen na jaar 25 exemplaren van haar ge dicht De Bouwput aan de hek ken rondom de put. Allemaal theater Het bombardement is pensioen gerechtigd, vier het met een nieuw zwart gat in de stad: navel van de kosmos, Theater van het Verzinken, in decoratief perspectief van de monumentenstad. Waar we de versteende afweer van gevels registreren terwijl verse scheuren ons we reldbeeld evacueren, hemelhoge doofpotten destrue- ren, en een Koningstraat de guillotine wacht. Revolutie van bovenaf! Zelfs Bakoenin had geen ver moeden van de woede waarmee een overheid haar ei gen kuilen graaft voor 't zoveelste monsterkalf dat met misbaar van het koeienoog halsstarrig weigert te verdrinken RENESSE - Het interkerkelijk samenwerkingsverband Wind kracht 8 houdt woensdagavond 16 maart in het koor van de Ja- cobuskerk in Renesse een ge spreksavond over Judas. Het gesprek wordt gevoerd op basis van het boek Judas, verra der of vriend van Bert van der Woude. Predikant Piter Goodijk treedt op als gespreksleider. Hij gaat samen met de aanwezigen op zoek naar een nieuwe kijk op de Jezus verrader. De bijeenkomst begint om 20.00 (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING KUNSTSTOF KOZIJNEN Kijk op www.blijmetkunststof.nl en maak kans op €2.500,- aan kunststof kozijnen www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3303; „Loop je dan niet het risico dat telkens hetzelfde clubje komt?", vraagt Anton Tierolff zich af, vanachter zijn tafeltje in café St. John. „Ik denk dat het inci denteel nieuwe mensen aan trekt, zoals dat nu ook al ge beurt." Toevallig bezocht de ge pensioneerd bedrijfsmaatschap pelijk werker vorige week de commissievergadering over de bouwput. „Het is interessant te zien hoe zo'n politiek proces zich voltrekt. Ik denk dat ook re gionale partijbijeenkomsten een stem geven aan burgers, maar politiek blijft een ondoorzichtig spel. Het is onvoorspelbaar; mensen raken vaak teleurge steld." In de Lange Delft maken Paul van der Guchte en Jules Redjo- sentono een middagwandeling. De laatste zou best eens een poli tiek debat willen volgen. Alleen heeft hij dat nog nooit gedaan. „Vlak voor de verkiezingen luis ter ik wel eens naar politici en ik praat erover op mijn werk, maar meer doe ik er niet mee." Hij kijkt 'broeder Paul' wagend aan. Nee, die ook niet. „Ooit heb ik deelgenomen aan een rondlei ding in het stadskantoor, verder kom ik er nooit. Mag je als bur ger dan gewoon op de tribune zitten? Dat wist ik niet." Wat meer interactie met de bur ger is niet verkeerd, denken bei de heren. „Mensen willen allicht hun mening uiten. Dan is het be ter politici in persoon te ontmoe ten, dan via een papiertje." Na een korte overpeinzing herin nert Van der Guchte zich een ge zegde. „Als jij je niet bezig houdt met politiek, doet zij dat wel met jou. En dat is natuurlijk niet zo verstandig." „Maar", zo zegt zijn christelijke kompaan met een knipoog, „wij houden ons liever bezig met dingen van de Heer." Bij veel 'burgers' lijkt wel be langstelling te bestaan voor ge meentepolitiek, maar het bijwo nen van een raadsvergadering komt nauwelijks in hun gedach ten op. Dat begrijpen ze zelfs op het gemeentehuis. Media „Ook al gaan raadsleden kort en bondig vergaderen, dan zou ik nog niet gaan kijken. Ik laat me informeren door de media. Dat is veel makkelijker. In mijn wijk Reijershove merk ik dat politici hun best doen de burger te be trekken, en wethouders zullen vast bereikbaar zijn, maar voor mij blijft de gemeentepolitiek een ver-van-mijn-bed-show", zegt een gemeenteambtenaar, die gezien haar functie liever anoniem blijft. In winkelcentrum Dauwendaele denkt ook Dineke Braakman dat een andere manier van ver gaderen een goed idee is. „Vaak moet je uit de ki-ant lezen wat er gaat gebeuren in je stad. Het is goed om in een eerder stadium je stem te laten horen." Geen invloed Ze laat haar boodschappentas sen even voor wat ze zijn. „En toch heb ik het gevoel dat dit model alleen voor de vorm is ge kozen, dat burgers toch geen in vloed hebben. Soms lees ik een weblog van een raadslid en dan denk ik: 'dit schrijf je alleen voor jezelf, niet voor je kie zers'." De afstand komt niet alleen door politici, dat wil Braakman best toegeven. De oorzaak zoekt ze dan ook bij zichzelf. „Als be geleidster bij Emergis werk ik in late diensten. Ik moet er niet aan denken om dan 's avonds nog naar de gemeente te moeten gaan." Om over het dikke pak raadstukken nog maar te zwij gen. DEZEGRONDPASTMOOÜN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31