>zc ïlk dorp behoudt zijn sportveld Op stap met de Blauwe Vogels Montessorischool in Goes na twintig jaar af open DELSCHER Dagen dreigen ex orselse wethouder bepleit wel meer samenwerking Bouw bergbezinkbassin in Rilland Werkstraf voor hinderen politie Tweede Bruse brug gearriveerd Strand bij Ouddorp weer schoon Drankrijder doet auto weg zeeuwse almanak Haasje jorwaardelijke :rkstraf voor editie Bevelanden-Tholen DELBURG - De Middel de politierechter heeft giste- ecn 40-jarige inwoner van venisse wegens huisvrede- uk en bedreigingen veroor- ld tot een voorwaardelijke kstraf van tachtig uur. fege relatieproblemen ging erdachte vorig jaar een aan leren in de fout. De inciden- vonden plaats nadat zijn rouw de woning in ■Vossemeer kreeg toegewe- Tot twee keer toe drong de het huis binnen. Ook had ajnex en schoonfamilie be- |gd. cier van Justitie H. den snapte niet dat de man soks waarschuwingen de dke lastig bleef vallen. De hehte zei gefrustreerd te door de echtscheiding, r volgens hem was de tandhouding nu weer rede- Het Montessori-onderwijs huldigt het uitgangspunt dat een kind de natuurlijke drang heeft zich te ontplooien. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - In het jubileumjaar is het eindelijk voor elkaar. Na twintig jaar bezit Montesso rischool De Basis in Goes een af gerond schoolgebouw. Er is de afgelopen maanden een stuk aangebouwd. Reden voor een feestje: 30 maart wordt de uit breiding officieel geopend. De Basis is in 1985 de eerste Montessorischool in Zeeland. De school volgt de principes van de Italiaanse hoogleraar antrolo- pogie Maria Montessori (1870-1952). Zij sticht in 1907 scholen in een arme wijk in Ro me. Ze huldigt het uitgangspunt dat een kind de natuurlijke drang heeft zich te ontplooien (Advertentie) 1 maart roert zijn staai t aprilletje zoet. geeft nog wel eens I een witte hoed. Maar... bij DELSCHER schijnt altijd de zon. en daarvoor alle kans moet krij gen. Opvoeding en onderwijs moeten onderkennen wat de be hoeften zijn van een kind en daarop inspelen, door de juiste omgeving en (les)materialen te bieden. Een aantal ouders neemt in 1983 het initiatief om een Mon tessorischool op te richten. Twee jaar later is het zover. Ne gentig leerlingen betrekken de oude houten lokalen van kleuter school De Springplank aan de Beukenstraat in Goes-Zuid, die door de Wet op het Basisonder wijs vrij zijn gekomen. Meteen gaat er een aanvraag de deur uit om een stenen school te mogen bouwen. Die komt er in 1988 op dezelfde plaats. De scholieren krijgen tijdens de bouw onder dak in het leeggekomen Sint Jo- annaziekenhuis. De school groeit, er komt een groep zeven/acht bij en er moet weer worden bijgebouwd. Twee nood- lokalen moeten blijven staan, die zijn voor de gemeente Goes nog te goed om te slopen. Nu zijn die noodlokalen vervangen door een extra leslokaal, team kamer, kleine werkkamer en een magazijn voor lesmateriaal. De aanbouw kent dezelfde stijl als het bestaande deel. Hart van de school vormt een groepsruim- te, waarop alle lokalen uitko men. „We streven naar harmo nie en saamhorigheid. In deze centrale hal doen leerlingen uit alle groepen veel dingen samen. Jongere kunnen van oudere le ren", zegt directeur Nelleke de Waele. De Basis telt nu 212 leer lingen. Verdere groei zit er nau welijks in. Dat is een bewuste keuze. „Als je te groot groeit, verwatert het onderlinge con tact. Mochten we meer aanmel dingen krijgen dan we aankun nen, voeren we een wachtlijst in." Burgemeester D. van der Zaag opent de uitbreiding 30 maart. Leerlingen mogen die dag ballonnen oplaten en een speurtocht doen. Voor oud-leer krachten en -bestuursleden is er tussen zes en zeven uur 's avonds een reünie. Goes heeft sinds drie jaar een steunpunt voor vrijwilligerswerk. Enthousiastelingen die wat vrije tijd over hebben, kunnen er te recht voor uiteenlopende baantjes als gezel schapsdame, webmaster, tuinman, stervens begeleider of assistent van de hoofdluiswerk- groep. Hoe leuk is het eigenlijk om in je vrije tijd de handen uit de mouwen te ste kenVandaag het zesde en laatste deel van een serie over vrijwilligerswerk: een och tend collecteren met de Blauwe Vogels. door Inqrid Huibers GOES - Het is guur weer, maar dat maakt padvinder Bart (40) uit Goes niet uit. „Be ton", roept hij stralend tegen iedereen die de deur opendoet. Een zeer succesvolle bena dering: aan het eind van de ochtend is de col lectebus van Bart bijna niet meer te tillen. De blauwe Vogels, zeventien verstandelijk gehandicapte scouts, collecteren voor Jantje Beton. Samen met de andere padvinders van de St. Bemadettegroep uit Goes-West halen ze elk jaar rond de duizend euro op. Onge veer de helft van dat bedrag mag de scouting groep zelf houden. De Bevers, de jongste scouts van de St. Ber- nadettegroep, zijn nog met een spel bezig als de eerste Blauwe Vogels het clubgebouw aan de Willem Barentzstraat binnendruppelen. Maar dat geeft niks, want iedereen vindt het leuk om naar de kinderen te kijken. „We doen geregeld iets samen", vertelt scou- tingleider Andy. „Dat is voor beide partijen leuk en leerzaam." Na het openingslied en een korte instructie trekken de scouts in groepjes de wijk in. Ik ga samen met Robin (16) op pad. „Wij komen collecteren voor Jantje Beton." Robin krijgt nauwelijks de tijd om de zorgvuldig ingestudeerde zin tot een goed einde te brengen, of de deur wordt alweer voor onze neus dichtgesmeten. En dat ritueel herhaalt zich bij het tweede huis „Beton!" Verstandelijk gehandicapte scouts collecteren voor Jantje Beton. foto Willem Mieras waar we aanbellen. Driemaal is gelukkig scheepsrecht. Glunderend houdt Robin zijn bus omhoog. Een aardige mevrouw heeft er zojuist twee euro in gedaan. Een straatje verderop wordt het nog beter. Ene Peter, die Robin kent van de bruiloft van Petra en Johan, doet open. Een gezellig praatje en vijf euro verder krijgen we er zowaar nog lol in. De Blauwe Vogels hebben elke twee weken een opkomst. Ze treffen elkaar op zaterdag ochtend tussen half elf en half één. Er staan activiteiten op het programma als koekjes bakken, een kampvuur maken of wat knut selen. De groep gaat elke zomer op kamp. Verder doen de Blauwe Vogels aan zoveel mogelijk regionale scoutingactiviteiten mee. Mia (15) en ik gaan samen een grote ta pijtwinkel aan de Marconistraat binnen. Bij de toonbank aangekomen zakt de moed Mia in de schoenen, maar samen komen we er ge lukkig wel uit. Als de meneer achter de kassa ook nog zijn portemonnee trekt en wat muntjes in Mia's bus doet. kan haar dag niet meer stuk. Terug in het clubgebouw slaat ze spontaan een arm om me heen. Of ik naast haar kom zitten, vraagt Mia. Ze trekt een kruk bij en gaat thee voor me halen. Het is duidelijk: ik ben een vriendin rijker. Steunpunt vrijwilligerswerk, Zaagmolen straat 3. Telefoonnummer: 0113-253171. In- loopochtend: elke dinsdag tussen 9.30 en 12.00 uur. De rest van de week open op af spraak tussen 9.00 en 14.00 uur. Batistuta houdt het voor gezien „8:0113-315649 urpzc.nl EmdactieSP^-n' „31,4460 AA Goes «rtentie-exploitatie. EL Midden-Zeeland: 0113-315520; S/laanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. isdag 15 maart 2005 RILLAND - Het speelterrein aan de Sint-Felixstraat in Rilland kan de komende maanden niet worden gebruikt vanwege de bouw van een bergbezinkbassin. Deze week beginnen de voorbereidingen met het kappen van dertien bomen en het verwijderen van het bosplantsoen. De Sint-Felixstraat is gedeeltelijk afgesloten tijdens de werk zaamheden die eind mei afgerond moeten zijn. De speel toestellen komen terug. Het bassin wordt gemaakt voor de opvang van rioolwater bij overvloedige regen. MIDDELBURG - Een veertigjarige inwoner van Vlissin- gen bekende gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter zijn vriend voor de politie verborgen te hebben ge houden. Zijn vriend werd 17 juli vorig jaar gezocht als verdachte van een dodelijke steekpartij, die voor de woning van de verdachte tussen twee mannen plaatsvond. Voordat de po litie arriveerde, had hij zijn vriend naar de zolder ge bracht en daar verborgen gehouden. Uiteindelijk gaf de dader zichzelf over door tevoorschijn te komen. Officier van justitie H. den Hartog eiste vanwege het hinderen van de politie honderd uur werkstraf. De man had der tien dagen in voorarrest gezeten. De politierechter veroor deelde de verdachte conform de eis. BRUINISSE - In Bruinisse is gisteren alles in gereedheid voor de installatie van de tweede brug bij de Grevelingen- sluis. De stalen rolbrug is in delen naar de haven van Brui nisse overgebracht. Het is de bedoeling dat vandaag en morgen de stalen vallen in de brugkuip geplaatst worden. De nieuwe rolbrug is het sluitstuk van de bypass die een einde moet maken aan de vertragingen voor zowel weg- als waterverkeer bij de Grevelingensluis. Oplevering van brug en bypass is gepland voor begin juni 2005. OUDDORP - Het strand van het Zuid-Hollandse Oud dorp is weer schoon. Vrijdag spoelde over een lengte van achttien kilometer paraffine aan op het strand. Het goed je, dat onder meer gebruikt wordt in de farmacie en voor de productie van kaarsen, werd in opdracht van Rijkswa terstaat Zuid-Holland opgeruimd. Inmiddels is het strand geïnspecteerd en schoon bevonden. Van de op het strand aangespoelde paraffine zijn mon sters genomen welke worden onderzocht in de hoop dat achterhaald kan worden van welk schip de paraffine af komstig is. De uitslag van dat onderzoek is nog niet be-i kend. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een 32-jarige drank rijder uit Yerseke conform de eis tot 1100 euro boete en een half jaar rijontzegging. De man werd vorig jaar twee keer betrapt met te veel alcohol op achter het stuur. De eerste keer was op 16 april in zijn woonplaats. Op 2 december werd hij in Goes weer betrapt. De verdachte had die keer drie keer zoveel alcohol in zijn bloed als is toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De man realiseerde zich dat het zo niet verder kon. „Ik heb mijn auto verkocht. Ik ga nu te voet naar het café of ik rijd mee", zei hij. Dat vond officier van justi tie H. den Hartog een goede zaak. (Advertentie) De ouders van die Middel burgse peuter doen al enige tijd moeite haar zindelijk te krijgen. Hoewel ze regelmatig een tijdje enthousiast mee doet, vervalt het meisje steeds weer in haar oude luierge- drag. Ook oma bemoeit zich nu met de wc-training. Ze heeft een boekje meegebracht, over drie haasjes die op de wc leren plassen. Oma moet het verhaaltje wel zes keer voorle zen. Dan zegt de peuter dat ze in haar luier heeft geplast. „Dat zouden we toch op de wc doen, net als in het ver haaltje?", vraagt oma. Zegt de peuter: „Maar ik ben toch geen haasje?" nrHarmen van der Werf BJKENSZAND - Niemand eli in Borsele bang te zijn dat gemeente het voorbeeld van ord-Beveland gaat volgen, idorp houdt zijn sportaccom- idatie. houder M. Vermue-Vermue DA, sportzaken) verklaarde gisteravond klip en klaar op discussieavond van Borsele feeegt. Om de tongen los te ken had die organisatie een kende stelling bedacht: 'Het i met anders: in de toekomst iin de gemeente Borsele niet er dan drie multifunctionele (accommodaties en op kern- feau uitsluitend trainingsvoor- ningen'. men de kortste keren was de Hing van tafel. Niet één van aanwezige bestuurders van rtverenigingen schaarde zich chter. Het voorbeeld van de jeente Noord-Beveland waar portvoorzieningen van Wis- erke en Kats verdwijnen én Igewerkt aan een haalbaar- jssiudie naar de aanleg van grote, luxe sportaccommoda- krijgt in Borsele zeker geen olging. nhoog sele laat zich graag voor in op een actief kleine-ker- beleid Het behoud van ba- cholen en en sportfacilitei- maakt daarvan een we- ijk onderdeel uit. stelde wet- der Vermue-Vermue. Niet zi] alles bij het oude wil la- Borsele telt niet minder dan sportclubs verdeeld over tien kernen. Dat die alle- il het hoofd boven water kun- houden, leek manager P. Va der van de provinciale organi satie SportZeeland een onmoge lijke opgave. Sportclubs in heel Nederland kampen met gebrek aan vrijwilligers en kader én zitten nogal eens omhoog met hun accommodaties en financi ën. En het ongeorganiseei-d spor ten, buitenom de sportvereni gingen, neemt steeds meer toe. Samenwerking is het antwoord op die ontwikkeling, klonk het tijdens het sportdebat in Hein- kenszand. „Waarom moet elke club een eigen kantine hebben met alle kosten die daaraan vast zitten?", vroeg wethouder Ver mue-Vermue zich af. „Het moet toch mogelijk zijn dat verschil lende sportverenigingen op één complex één kantine met Ideed- accommodaties beheren." Zij toonde zich bereid deze samen werking vanuit de gemeente te stimuleren. Zeker niet iedereen reageerde enthousiast. „Elke club wil het liefst een eigen kantine hou den", verklaarde P. de Vos van voetbalvereniging Nieuwdorp, „al was het maar vanwege de in komsten en ook het clubgevoel." Vies van samenwerking bleek De Vos toch niet. Nieuwdorp en de Lewedorpse Boys 'doen' sa men de jeugd. En hij gaf aan een groot voorstander te zijn van omnisportclubs, die van meer markten thuis zijn, zoals in Nieuwdorp met voetbal, tennis, gymnastiek en een jeugdsoos. In Borssele, Driewegen en Hoede- kenskerke - niet toevallig de kleinere kernen - zijn ook omni sportclubs. U bent van harte welkom tijdens de van zaterdag 12 maart t/m zaterdag 19 maart. Voor iedere kopende klant ligt er een heerlijke verrassing klaar! Kortom: wij maken er een modefeestje van. DELSCHER is door Elsevier verkozen tot één van de 20 mooiste modezaken van Nederland en de mooiste van Zeeland Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25