Blind: met de zegen van Cruijff tonder goals vindt 'Batigol' er niets meer aan PZC Zelfs Ruud Krol is blij met Danny Blind Van der Vaart heeft wel oren naar PSV Heracles in slotfase langs Helmond Sport 19 Geschenk uit de hemel voor Van der Lem fan nieuwe trainer Ajax mogen niet meteen wonderen worden verwacht reire op weg aar eindzege GP Eddy Merckx verleden tijd Jaspers trekpleister EK bandstoten Kwart miljoen voor wereldrecord Del Neri weg bij AS Roma Trainer Moeskroen stapt op dinsdag 15 maart 2005 ponzesEortredactie ijjSTERDAM - Het telefoontje van jnnv Blind, afgelopen vrijdag, kwam Is een verrassing, maar tegelijk ook Is een geschenk uit de hemel. Bijna crkie Gerard van der Lem als coach Dubai, vanaf morgen is hij weer as- ptent-trainer van Ajax. Zoals hij tus- n i99o en 1997 de rechterhand van is van Gaal was, zo zal hij nu Dan- ifind met raad en daad trachten bij wandelt Van der Lem weer binnen bij de club die hij in 1997 samen met Van Gaal voor Barcelona verruilde. De Amsterdammer stond daarna op eigen benen bij AZ, in Japan en Saudi-Ara- bië. Het afgelopen jaar had Van der Lem geen werk, nu keert hij dus terug op het oude nest. „Ik heb er geen moeite mee om geen hoofdcoach meer te zijn, tenminste niet bi] Ajax". zei hij. Van der Lem (52) en Blind kennen elkaar al vanaf de tijd dat ze samen bij Sparta speelden ('vaak ging ik er dan uit, zo dat Danny kon invallen en de volle pre mie kreeg'). Bij Ajax kwamen ze elkaar later op nieuw tegen, nu kruisen hun wegen zich andermaal bij dezelfde club. „Ik ben blij dat ik Danny kan helpen", zei Van der Lem gisteren. „Hij komt straks misschien in situaties die ik al twintig of dertig keer heb gezien. Ik vind het verstandig dat Danny er wat oudere trainers bij heeft. Hij heeft straks toch de back-up van Krol en mij." Van der Lem. die dolgraag in Neder land aan de slag wilde, noemt zichzelf vooral 'soepel in de omgang'. „Ik weet jonge spelers te raken, dat zal mede een rol hebben gespeeld om mij te nemen. Neem nou iemand als Rafael van der Vaart. Die speelde twee jaar geleden de sterren van de hemel. Het lijkt mij sterk dat hij er nu niets meer van zou kunnen." In 2002 was Van der Lem al een paar maanden terug bij Ajax. Toen werkte hij onder anderen met spelers als John Heitinga, Wesley Sneijder en Nigel de Jong. De oude en nieuwe Ajax- assis tent kijkt uit naar de hernieuwde sa menwerking. Diëtist „Sneijder moest ik wel eens tot de orde roepen, De Jong heb ik naar de diëtist gestuurd, die vond ik te zwaar. Ach, soms hebben die jonge jongens een schop onder hun kont nodig, die geef ik ze dan. Daar heb ik totaal geen moeite mee." GPD wirPeter van Duyl BEERDAM - Met de zegen n Johan Cruijff, de almachti- regent van het Nederlandse etbal, begint Danny Blind lorgen aan zijn eerste werkdag hoofdtrainer van Ajax. De m moet er de komende 27 janden voor zorgen dat Ajax (gezicht terugkrijgt, dat de ib in de voorbije jaren lang- am maar zeker is kwijtge- ikt. jdepresentatie van Blind, gis- enin de Arena, viel bijna on- mijdelijk de naam van Johan ilijff. Voorzitter John Jaakke nadrukkelijk dat het licht de aanstelling van Blind buit Barcelona op groen werd et, De splinternieuwe trainer (werd gebeld door de voor- lige Messias. De goedkeuring iCruijff was voor Blind uiter- d geen absolute must, maar klein beetje steun vanuit rcelona maakt het werken zo prettig. Daar kunnen ank Rijkaard en Marco van iten over meepraten. nolioneel it voor niets nam Blind even tijd om op zijn relatie met "fin te gaan. „Veel mensen binden mij met Louis van il. Omdat we toen veel suc- hadden en dat het meest in het geheugen ligt. Maar 1 met Johan Cruijff is al- extreem goed geweest. Hij ft mij ooit als speler naar aid, dan is er iets, ook itioneel. Dat is altijd geble- fTAVONE - Oscar Freire be- I vandaag met de beste papie- laan de slotdag van de Tirre- - Adriatico. De Spaanse we- kampioen verdedigt tijdens 164 kilometer in de omgeving Benedetto del Tronto voorsprong van negentien se- i op naaste belager Ales- dro Petacchi in het algemeen ssement. bee sprintkanonnen lever- i gisteren in de voorlaatste ook weer een enerverend ge- ht. Dat werd dit keer gewon- door de Italiaan, die daar- zijn tweede ritzege boekte iFreire van zijn vierde af- W- .Freire heeft laten zien be- zijn als de etappes ook tellen. Dit keer de rit en aankomst meer straatje en ik wilde ook graag winnen", zei Petac- 9 na de 'clash' in de straten feCivitanova. F de bonificatieseconden het voordeel van Freire naar negentien seconden. blijft de favoriet eindzege. Mocht de Ra- de Italiaanse ronde Fra, dan neemt hij ook de ïei- PS m het klassement van de "Tour. ANP ven." Hoewel Ajax-directeur Arie van Eijden er gisteren alles aan deed om het tegendeel te beweren, kon hij niet de indruk wegnemen dat Blind in de Arena geen eerste keus is. De landskampioen had zijn zinnen gezet op Martin Jol. Pas toen die onhaalbaar bleek, kwam Blind weer in beeld. Niet voor niets duurde het bijna twintig dagen voordat Blind, die toch direct beschikbaar was, werd aange steld. „We hebben ons zo breed mogelijk laten adviseren", ver klaarde Van Eijden. „Door zo veel mogelijk mensen die iets met Ajax hebben." Danny Blind kon niet ver bloemen dat hij liever met in gang van het volgend seizoen aan zijn eerste karwei als hoofd trainer had willen beginnen. „Er zitten voordelen en nadelen aan, maar het was een stellig verzoek van Ajax om per direct te beginnen", legde Blind uit. „Gelijk de koe bij de horens vat ten om op die manier tijdwinst te boeken." Met de aanstelling van de nieu we hoofdtrainer ondergaat de technische staf van de landskam pioen een ingrijpende verande ring. Ruud Krol blijft aan als as sistent, maar Blind bedong dat Gerard van der Lem (bij Ajax ooit assistent van Louis van Gaal) en Fred Grim (als keepers trainer) elke dag naast hem op het veld staan. Wil Coort - de huidige keeperstrainer - maakt zijn contract af bij de jeugd van Ajax, Tonny Bruins Slot wordt scout en gaat weer wedstrijdana lyses maken. „Ik heb gezocht naar loyale mensen met een toe gevoegde waarde", verklaarde de nieuwe baas. Blind draaide er niet omheen dat in het restant van de com petitie de tweede plaats het be langrijkste doel voor Ajax is Daarmee krijgt de club het recht om zich via de voorronde te plaatsen voor de Champions League. Ook de beker, waarin de Amsterdammers in de halve finale tegen Willem II spelen, is een serieus en belangrijk doel voor de nieuwe oefenmeester. Blind debuteert zondag in de thuiswedstrijd tegen PSV. Daar na volgen in korte tijd duels met Heerenveen, AZ en ook Feye- noord. Wonderen Van de nieuwe trainer, stipte Blind aan, mogen niet onmiddel lijk wonderen worden ver wacht. „Natuurlijk wil je als trainer zoveel mogelijk vasthou den aan wat je als club wil", zei hij wel. „Maar je moet niet de in tentie hebben dat je direct veel veranderingen kunt aanbren gen, die hout snijden. Zondag spelen we tegen PSV, dat is het allerbelangrijkste. We gaan nu het werk doen dat nodig is om die wedstrijd te winnen." Danny Blind is de eerste Ajax- trainer sinds Jan Wouters die wordt aangesteld zonder enige ervaring op het hoogste niveau. Wouters ging in Amsterdam vol ledig ten onder aan de druk en het verwachtingspatroon die on losmakelijk aan het hoofdtrai nerschap van Ajax zijn verbon den. Voor die wetenschap loopt Blind echter niet weg. „Je kunt", vindt hij, „nooit men sen met elkaar vergelijken. Het laat zich nooit vertalen of het be ter is om eerst twee jaar in de subtop te werken of tweeënhalf jaar als hoofd jeugdopleidingen, zoals ik. Je weet niet of iets een succes wordt. Hetzelfde gold voor Rijkaard bij Barcelona of Van Basten als bondscoach. Soms lopen dingen nu eenmaal als zeiopen." GPD Danny Blind (midden) heft het glas met Ajax-voorzitter John Jaakke en algemeen directeur Arie van Eijden (rechts). van onze sportredactie AMSTERDAM - De aanstelling van Danny Blind als nieuwe trai ner bij Ajax werd unaniem door de spelers met instemming be groet. Wesley Sneijder: „Dat hij geen ervaring heeft zegt me helemaal niets. Ervaring zegt me sowieso niets. Toen ik debuteerde in het eerste had ik ook geen ervaring en de acht wedstrijden die daar na volgden behoorden tot mijn beste." Het helpt zeker dat Blind met een groot aantal spelers in de jeugd heeft gewerkt. Met Sneij der werkte hij twee jaar in de A-junioren. „Hij heeft een ande re visie op het spel. Ik hoop dat hij dat ook doorvoert in het eer ste. Ik ben heel blij met deze keuze. Hij kent de club, veel spe lers en weet wat er verlangd wordt. Ik ben blij dat er nu dui delijkheid is gekomen. We heb ben weliswaar de laatste drie wedstrijden gewonnen, maar er was toch veel onzekerheid, we misten iets." John Heitinga speelde één sei zoen in de jeugd bij Danny Blind en uit zich eveneens lo vend over de keuze van de direc tie. „Dat hij veel spelers uit de jeugdselecties kent is heel pret tig. Bovendien is hij rustig en weet hij wat hij wil." Verder werkte Blind met De Jong, Ma- duro, Stekelenburg en Van der Vaart. Ook Heitinga ziet het ge brek aan ervaring niet als een handicap. „Hij heeft als speler alles meegemaakt en kent de club van haver tot gort. Ik denk dat hij de goede man is." foto Marcel Antonisse/ANP Zelfs Ruud Krol, naar het twee de en zelfs naar het derde plan verwezen, kan zich vinden in de beslissing van het bestuur. „Ik wist van tevoren waar ik aan be gon. Dat er nu een hoofdtrainer is aangesteld, kan ik alleen maar toejuichen. Het zat er ge woon aan te komen en ik heb er ook totaal geen moeite mee." Tonny Bruins Slot, die helemaal uit de technische staf is verdwe nen, ontbrak gisteren al op de training. Maar daar is een een voudige verklaring voor, zo zei Krol: „Tonny is al bezig met het analyseren van de tegenstander van zondag." Dat is PSV. GPD Ëjven Remijnsen HAAG - Gabriel Batistuta (36) P gisteren zijn voetbalcarrière pndigd. Als een verrassing kwam Pfflededeling niet na een jaar waarin I "oor blessures slechts drie wedstrij- II speelde, geen enkele keer scoorde [Wis twee strafschoppen miste. Zon- vond 'Batigol' er niets meer aanvaller nam de beslis- "1 het contract met zijn club, abiuit Qatar, was ontbonden. Hij i ook meteen vooruit: Batistuta wil F worden. „Ik zal zeker bij het a' betrokken blijven, al is het in rol", zei hij gisteren in een lng „Ik ga mijn opleiding tot afronden." 'el Omar Batistuta was een doel- i eomachine zoals ze nog maar zel- Lli gemaakt- Met 56 goals in L ands is hij topscorer aller tij- ooi Argentinië. Hij scoorde tien den WK-wedstrijden, waar- wee hattricks, en was goed voor tellers in 269 competitieduels voor Fiorentina. De lange spits met de wapperende blonde manen begon zijn loopbaan in de jeugd bij Newell's Old Boys in Rosario, Argentinië. Vanwege zijn forse postuur werd hij 'Gordo' (dik ke) genoemd. De latere bondscoach Marcelo Bielsa zette hem op dieet. Daarmee testte hij de wilskracht van Batistuta, die toen al enorm was. „Als ik me iets in mijn hoofd haalde, wilde ik het halen ook", zei Batistuta daar later over, „Maakte ik drie goals, dan ging ik woedend naar huis omdat ik de vierde had gemist." In 1989, zijn debuutjaar bij Newell's, werd Batistuta kampioen. Hij verhuis de naar River Plate in Buenos Aires, maar stapte al snel over naar Boca Ju niors. Daarmee is hij een van de weini gen die voor de beide aartsvijanden heeft gespeeld. In 1991 kwam Batistuta naar Europa, naar Florence, waar hij negen seizoenen bleef. Lief en leed Fiorentina en Batistuta deelden lief en leed met elkaar: ze degradeerden, pro moveerden, wonnen de Italiaanse be ker (in 1996) en grepen jaar na jaar naast de landstitel. De fans sloten hem in hun hart toen hij in 1993 de club trouw bleef, ondanks de degradatie naar de Serie B. Onder aanvoering van 'Batigol' was Fiorentina een jaar later terug op het hoogste niveau. Hemelsblauw In 2000 stapte Batistuta over naar AS Roma, dat hij met twintig treffers naar de titel schoot. Na een korte periode bij Internazionale koos hij er in 2003 voor om, voor heel veel dollars, zijn loop baan af te sluiten bij Al Arabi in Qatar. Zijn loopbaan in het hemelsblauw en wit van Argentinië was toen al voorbij. Na het teleurstellend verlopen WK van 2002 maakte Batistuta plaats voor de nieuwe generatie. Hoewel hij zijn land nooit de grootste glorie bezorgde, was hij een gevreesd schutter op de wereld kampioenschappen in de jaren negen tig. In 1994 maakte hij een hattrick te gen Griekenland. Hij herhaalde dat kunststukje in 1998 tegen Jamaica. Naar verwachting gaat Batistuta zijn huis in Florence weer betrekken. Fio rentina zal hem met open armen ont vangen. GPD ZAVENTEM - De Grote Prijs Eddy Merckx is na 25 jaar verdwenen van de wielerkalender. Door nieuwe reglemen ten, die samenhangen met de invoering van de Pro- Tour-wedstrijdcyclus, is het voor de organisatie te moei lijk geworden om een sterk deelnemersveld bijeen te krij gen. De Nederlandse renners Koen de Kort en Thomas Dekker, die de koppeltijdrit in 2004 wonnen, staan voor taan te boek als de laatste winnaars van de GP Eddy Mer ckx. De wedstrijdorganisatie gaat samenwerken met Pa rijs-Brussel. waardoor een nieuwe eendagswedstrijd ont staat. Parijs-Brussel/GP Eddy Merckx wordt de nieuwe naam van de koers, die lijkt op het oude Parijs-Brussel. De GP Eddy Merckx begon in 1980 als individuele tijdrit, maar was sinds 1998 een koppeltijdrit. ANP/Belga AALTEN - Biljarter Dick Jaspers is de grote trekpleister van het Europees kampioenschap bandstoten, dat van 12 tot en met 17 april plaatsheeft in Aalten in de Achter hoek. Dat maakte de organisatie gisteren bekend. Jaspers is wereldkampioen driebanden en won eind fe bruari nog het wereldbekertoernooi in Sluiskil. Toch is het bandstoten hem niet vreemd; in deze discipline werd hij al drie keer Nederlands kampioen. Jaspers gaat de strijd om de Europese titel aan met zijn vriend Jean-Paul de Bruijn. De Hulstenaar heeft vier na tionale titels en drie Europese titels bandstoten op zijn palmares. De Fransman Alain Remon verdedigt in Aalten zijn Europese titel. ANP ROTTERDAM - Mocht de winnaar van de marathon van Rotterdam op zondag 10 april onder de 2 uur, 4 minuten en 55 seconden eindigen, incasseert de loper een premie van 250.000 euro. De Keniaan Paul Tergat is met die tijd sinds de marathon van Berlijn in 2003 de wereldrecord houder. De premie geldt alleen voor de nummer één. Mocht ook een andere loper onder de huidige toptijd uit komen, dan is er voor hem geen bonus. Afgelopen jaar liep Felix Limo in Rotterdam naar de beste jaartijd met 2.06.14, tevens een parkoersrecord. De Keniaan is ook dit jaar weer van de partij. ANP ROME - Luigi del Neri is gisteren vertrokken als trainer van AS Roma. De oefenmeester deed dat een dag na de ontluisterende nederlaag van zijn ploeg bij Cagliari (3-0). Het vertrek ging volgens de club in goed overleg. Del Neri is de vierde trainer binnen tien maanden die vertrekt bij AS Roma. Alleen al dit seizoen had de club uit de Serie A drie oefenmeesters in dienst. ANP/RTR BRUSSEL - Trainer Philippe Saint-Jean is uit eigen be weging opgestapt bij de Belgische voetbalclub Moes kroen. Dat maakte hij gistermorgen zelf bekend op de Bel gische radio. „Ik offer me op om de club te redden", zei de trainer. „Dat is de beste oplossing op dit moment." Moes kroen draait matig in de competitie. De ploeg staat veer tiende met 24 punten uit 25 wedstrijden. ANP/Belga door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Als PSV serieus werk wil maken van de komst van Rafael van der Vaart is de middenvelder van Ajax bereid om met de Eindhovense club in gesprek te gaan. Dat heeft Van der Vaart in kleine kring laten weten. Technisch-directeur Guus Hid- dink is gecharmeerd van Van der Vaart. De 21-jarige Ajacied zou in een iets ander concept op het middenveld de vervanger kunnen worden van Johann Vo gel. Van der Vaart raakte dit sei zoen uit de gratie bij Ajax. Hij verloor onder interim-trainer Ruud Krol zijn basisplaats. Eer der ontnam diens voorganger Ronald Koeman hem de aanvoer dersband. Ook had Van der Vaart te lijden onder het feit dat hij zoveel verschillende posities binnen het elftal moest bekle den. Met het oog op het WK van 2006 wil Van der Vaart vaste grond onder zijn voeten. De keuze voor een buitenlands avontuur lijkt logisch, maar een vaste ba sisplaats is hem ook veel waard. Het contract Van der Vaart loopt over ruim een jaar af. De club kan dus een transfersom voor hem bedingen, maar gezien de resterende contractduur zal die niet al te hoog zijn. Saillant is dat Van der Vaart zijn zaken laat behartigen door Sören Ler- by. De Deen belandde in 1987 als speler bij PSV nadat Guus Hiddink hem weghaalde bij AS Monaco. GPD Gabriel Batisluta is uitzinnig van vreugde na één van zijn 56 goals in het shirt van Argentinië. foto Daniel Garcia/EPA van onze sportredactie RIJSWIJK - Heracles is gisteren door een laat doelpunt van Gilessen in de uitwedstrijd bij Helmond Sport (0-1) in de race om de titel in de eerste divisie gebleven. De Almeloërs leken hun laatste kans op de derde-periodetitel te verspelen, maar met twee pun ten achterstand op het al uitge speelde Cambuur kunnen ze maandag uit bij Excelsior als nog de derde periode winnen. Koploper Sparta blijft op stoom, de Rotterdammers won nen gisteravond moeiteloos met 4-1 bij Volendam. Sparta staat na 25 duels op 55 punten. Hera cles speelde één wedstrijd min der en staat zes punten achter. VW Venlo bleef in het spoor van Heracles via een zege bij TOP Oss: 0-3. FC Dordrecht kwam bij Go Ahead Eagles niet verder dan 0-0. Cambuur Leeuwarden - FC Eind hoven 4-3 (4-1). 10. Brack 1-0, 12. Bronlchorst 2-0, 23 Brack 3-0 (strafschop), 29. Lachambre 3-1, 45 Akachar 4-1, 61. Van de Lan- genberg 4-2, 66. Van de Langen- berg 4-3. ScheidsrechterVan Sic- hem. Aantal toeschouwers: 4275. Helmond Sport - Heracles Almelo 0-1 (0-0). 82. Gilessen 0-1. Scheids rechter: Van Egmond. Gele kaart: Gilessen (Heracles Almelo). Aan tal toeschouwers: 3011. TOP Oss - VW Venlo 0-3 (0-1). 41 Jacobs 0-1, 50. Meeuwis 0-2. 67. Van Loenhoul 0-3. Scheidsrechter: Blom. Aantal toeschoziwers 1073. Bijzonderheid: 45. Hofstede (VW) mist een strafschop. Haarlem - BV Veendam 0-0. Scheidsrechter: Janssen. Rode kaart: 45. Wiekens (BV Veen- dam/neerhalen doorgebroken spe ler). Gele kaart: Van Geldorp (Haarlem). Aantal toeschouwers 1775. Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: De Zeeuw, Aydin (Go Ahead Eagles), Van Galen, Montei- ro, Carrilho (FC Dordrecht). Aan tal toeschouwers: 2800. FC Volendam - Sparta 1-4 (0-2). 3. Van den Bergh 0-1, 15. Schenkel 0-2, 50. Koever mans 0-3, 68. Koe vermans 0-4, 88. Buys 1-4. Scheids rechter: Wegereef. Aantal toeschou wers: 2961. Emmen - Stormvogels/Telstar 2-2 (1-2). 2 Slory 0-1, 4 Veldmate 1-1. 18. Kantelberg 1-2, 50. Wessels 2-2. Scheidsrechter: Liesveld Ro de kaart: 75. Woliers (Emmen/ 2x geel). Gele kaart: Mihci (Stormvogels/Telstar). Aantal toe schouwers: 2500. Excelsior - AGOVV 1-0 (1-0). 29. Curth 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Aantal toeschouwers: 1135. MVV - FC Zwolle 1-1 (0-1). 39. Korf 0-1, 60. Caracciolo 1-1. Scheidsrechter: Ktdpers. Gele kaart: Almeida, Jochemsen, Snip- pe (FC Zwolle). Aantal toeschou wers: 3412. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19