Het had best langer mogen zijn PZC Militair Henk de Meijer uit Hoek terug uit Irak lezers schrijven Wegen Wegen II Uitgaan 25% KORTING Vita Mind: de eerste multivitamine met gepatenteerde SAMe Pure® dinsdag 15 maart 2005 door Jean-Lou de Gucht Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de indeftr schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. 0»nJ tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekentn.i de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderste Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen J! niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten.Oyt weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. HOEK - Bedreigend heeft Henk de Meijer (33) uit Hoek zijn verblijf van vier maanden in Irak niet gevonden. Maar, voegt hij er direct aan toe: „Het gebied waar ik zat was dan ook vrij rus tig-" De Meijer is soldaat eerste klas en gele gerd in 't Harde. In november werd hij uitgezonden naar Irak. Daar verbleef hij vier maanden in Camp Smitty bij de stad As-Samawa in de Zuid-Iraakse provincie Al Muthanna. Hi] maakte deel uit van de laatste lichting van de stabilisatiemacht SFIR. Sinds zaterdag is hij terug thuis in Hoek. „En dat is toch even wennen. Het is hier zo stil en koud. Wat wil je, de laat ste week van mijn verblijf was het 46 graden in Irak. Maar het is ook weer fijn om thuis te zijn. Water uit de kraan te kunnen drinken, meer dan drie minu ten te kunnen douchen en alcohol te kunnen drinken." Want alcohol was uit den boze in Irak. „In de islamitische wereld is dat niet zo gewoon als hier in het westen. Je moet mensen daar dan ook niet mee provoce ren. Als Nederlandse militairen hadden we de opdracht ons aan te passen aan de Irakezen. Bijvoorbeeld niet je voetzo len laten zien of iets aanpakken met je linkerhand. Dat zijn daar grove beledi gingen." De Meijer heeft nu vakantie. Over vier weken moet hij zich weer melden in de kazerne in 't Harde. De Nederlandse militairen in Irak heb ben vorige week maandag het comman do over de provincie Al Muthanna over gedragen aan hun Britse opvolgers. Daarmee kwam een eind aan twintig maanden Nederlandse missie in Irak. waaraan 7000 militairen deelnamen. Twee kwamen er om het leven. „Als Ne derland langer in Irak was gebleven had dat ook consequenties voor mezelf gehad", zegt De Meijer. „Dan had ik langer moeten blijven. Eigenlijk maak te me dat niets uit. Ik zat er toch al. Dat had best wat langer mogen duren." Compleet dorp Camp Smitty, het basiskamp van de Ne derlandse troepen in Irak, op vijf kilo meter van de stad As-Samawa was een compleet dorp midden in de woestijn. Hier woonden en werkten ruim zeshon derd militairen. Overdag in het felle licht van de zinderende zon. 's Nachts Henk de Meijer: „Ik zou niet hebben willen ruilen met de Amerikanen." foto Peter Nicolai in het aardedonker, om het Iraakse strijders die het kamp regelmatig met mortieren bestoken, niet te makkelijk te maken. De Meijer moest ook wachtlopen. „Bang was ik niet. In de tijd dat ik er zat, is er weinig tot niets gebeurd. Slechts een keer is er een mortieraan val geweest. De mortiergranaten mis ten echter doel en niemand raakte ge wond. Maar we bleven natuurlijk altijd alert en hadden ook een wapen bij ons. Zeker in de tijd van de verkiezingen wa ren we nog alerter. Maar er gebeurde gelukkig niets. In tegenstelling tot de rest van Irak. Ik zou niet hebben willen ruilen met de Amerikanen. Gelukkig za ten we niet in Bagdad. Want dan wordt het natuurlijk wel een ander verhaal. Daar kwam wel heel veel geweld voor. Dat wisten we ook wel in de tijd dat we in Irak zaten. We werden dagelijks op de hoogte gebracht van de stand van za ken in de rest van het land. En je kon maar beter uit de buurt van een Ameri kaans konvooi blijven. Ook als Neder lands militair. Die gasten schoten op al les." Bevoorrading Naast het wachtlopen hield De Meijer zich in Camp Smitty bezig met de be voorrading van de troepen, was hij brandweerman en chauffeur van trans porten. En had hij ook nog heel veel vrije tijd om video te kijken of te spor ten. De Meijer heeft er niet zoveel moei te mee dat hij naar een oorlogsgebied uitgezonden kan worden. „Je bent be roepsmilitair en dan hou je daar reke ning mee. Daar moet je ook niet flauw over doen. Bovendien heb ik in Irak veel opgestoken. Ik weet nu hoe ik in primitieve omstandigheden kan overle ven. Een volgende keer wil ik best weer wel mee naar het buitenland." Is De Meijer niet bang voor psychische problemen na verloop van tijd? Daar hebben immers veel van zijn collega's in het verleden mee te maken gehad. „Nee, daar sta ik geen moment bij stil. Degenen die in de problemen zijn geko men, hebben aan heel veel geweld bloot gestaan. En dat hebben wij natuurlijk niet." Inenten De Meijer denkt dat de Nederlandse mi litairen goed werk hebben verricht, in Irak. „We hebben er aan bijgedragen dat er geen burgeroorlog is uitgebro ken. Natuurlijk vindt er nog steeds veel geweld plaats, maar het had allemaal veel erger kunnen zijn. Daarnaast heb ben we ook bijgedragen aan projecten zoals het inenten van vee en het oplei den van Irakezen. Nee, spijt heb ik niet van mijn verblijf daar." Hierbij wil ik reageren op het ar tikel in de PZC van 28-3 en de twee ingezonden brieven van 5 maart over de Middelburgse- weg. Op 16 december 2003 was er een eerste bijeenkomst met de bewoners en het waterschap Zeeuwse Eilanden om de proble men te inventariseren vanaf de Hogelandseweg tot Buttinge. In de maanden daarvoor hebben wij herhaaldelijk kenbaar ge maakt aan de gemeente Veere en het waterschap wat de pro blemen waren. Ook de dorps raad van Grijpskerke hebben wij geïnformeerd. Het is dan ook zeer betreurenswaardig dat, nu we toch al anderhalf jaar ver der zijn, de problemen nog niet zijn opgelost. De gemeente en het waterschap weten heel goed wat de problemen zijn. Te hard rijden, geen parkeerruimte, ge luidsoverlast, slechte bermen en de onmogelijkheid om als bewo ner van je erf de weg op te ko men. Dit heeft onder meer als oorzaak het afsluiten van de Meinersweg en de Zwagerman- weg. Uit metingen van het wa terschap is gebleken dat de Mid- delburgseweg gezien de hoeveel heid auto's eigenlijk een provin ciale weg zou moeten zijn. De ge meente beheert de weg binnen de bebouwde kom en het water schap buiten de bebouwde kom. Blijkbaar is het voor beide te moeilijk om gezamenlijk de pro blemen op te lossen. Wat moet je nu nog als inwoner van de ge meente Veere die net buiten de bebouwde kom woont? Hanneke Schoonen Middelburgseweg 29 Grijpskerke Een reactie op het artikel in de PZC over het aanpassen van de weg tussen Middelburg en Grijpskerke. Ik sluit me volledig aan bij wat de gemeente Veere er tegen heeft, de brommers zou den je rechts passeren als jezelf de aangegeven snelheid aan houdt. Ik wil het waterschap iets anders in overweging en dat is om van de Jacob Q weg autoluw of een 60-fck; ter-weg te maken. Van de- i wordt door fietsers een i druk gebruik gemaakt en to's rijden er de vouwen g broek. Ook is het bijaj slechte wegdek hard aam beurt toe. De oorspronka wegbreedte is nauwelijks ai: past; enkel smalle puinstrod zijn er aangebracht en da mag je als fietser je heilzoa Of moeten er soms eerst on» ken gebeuren? J.deti Comelis Visatu Gnjpsir Donderdag 10 maart las m artikel van Wendy van j Hurk over het uitgaanslef de huisvesting van students Vlissingen. Hier wil ikgr6t; reageren. Het beeld dat va: singen wordt geschetst,^ zeer negatief. Ten eerster, zeggen dat Vlissingen Diettëj gelijken is met Tilburg.™ hoort bij de grootste stede Nederland, terwijl Vlissa een klein stadje is. Ook heet burg meerdere hogeschola Vlissingen maar één. Hoewd maar één hogeschool het» vind ik dat het uitgaansk erg leuk is. Zelf ga ik bijna elke donè naar de studentenavond Popeye. Daar is het bijna, druk en erg gezellig. Er b veel studenten naar de a waar ook studenten achte bar staan. De sfeer isi goed. Je moet gewoon nit vroeg komen. Wij hierinVfi gen gaan vaak eerst nog vrienden thuis wat drinks pas wat later op de avondi de stad. Dus als je vroeg' bent heb je de gezelligheid gemist. Mijn mening is ei Vlissingen een prima studa stad is waar je zeker een ga ge avond kunt hebben. Marije Kloosth Offenbachlu Vh Kies voor energie en gezondheid! Wat merk je van het gebruik van Vita Mind? Verhoogt je weerstand Verbetert je concentratie en je geheugen, betere leerprestaties Je voelt binnen twee dagen meer energie en vitaliteit Je krijgt een opgewekt gevoel Versterkt je levenskracht en vergrootje uithoudingsvermogen Bevat 27 verschillende vitaminen en mineralen en SAM-e, dus je bent verzekerd van voldoende inname Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 5,- korting op 1 verpakking met 30 tabletten Vita Mind® (goed voor 1 maand) Lekker in mijn vel met Vita Mind! www.vita-mind.nl Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 het alfabet van Zeeland Geld verdienen en de hele dag voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar positief enthousiaste, ingestelde mannen, vrouwen, jongeren in bezit van eigen auto die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800-023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl BLIJ MET ALLES Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te stichting halen 1,25). Een deken 3,60). Het geluk aan vluchtelingen is gemakkelijk te geven: VUJCtniUNG giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28, 2517 HZ Den Haag U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland W den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieerms? nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu? Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneercartr< ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP CollectionCeffl inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrer? van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgn? kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos legecartrc? in voor AAP. Het helpt echt! BEL GRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.HL Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een rrsre Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten l zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier ie hij inmiddels een prima leven op een van de apentb den, samen met soortgenoten. Dat multivitaminen goed zijn voor de gezondheid is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de multivita mine tabletten van Vita Mind, die niet alleen alle vitaminen en mineralen per tablet bevatten, maar ook het gepatenteerde SAMe Pure®. SAMe Pure® is in Amerika de gezondheidshype van dit moment. SAM-e is de natuurlijke voedingsstof voor je lichaamscellen. Net zoals bloed dat voor je organen is. SAM-e zorgt voor het 'schoonhouden' en vitaal houden van onze lichaamscellen. Daardoor blijven je cellen jonger, actiever en geeft het voelbaar meer energie. Behalve meer lichamelijke energie zorgt het ook voor een heldere en scherpere geest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14