oor Hoek gloort nieuwe lente Roks baalt van het hoofdveld rneuzen strooit iborgh zand in ogen en wint GPC is nog twee punten verwijderd van kampioenschap 19 ynde start tegen stuntelig Marken bekroond met vijf goals: 5-0 Koploper te sterk voor Oostkapelle SSV'65 nagenoeg zeker van topvijf Bond blokkeert overgang Vos maandag 14 maart 2005 LDe voorbode van een t lente heeft zich aange- .d op het veld van Hoek. raait van de spelers af, die allemaal willen blijven, draineren van de mensen el invloed binnen de club. das. na de 5-0-overwin- LMarken, keek iedereen vooruit. Tien jaar na de en enige titel in de hoofd- irordt het wel weer eens or iets moois. lbouwjaar van Eric Te- ussentijds als trainer aan- ien. moet straks eindigen |g plaats in de topdrie, [talis nog m volle groei en terdag zien waar het nu al staat is. Het duurde nog talf uur voordat de tegen- rmet vloeiende aanvallen ls van uitzonderlijke klas- S weggespeeld. De vorm laatste weken wekt ver ingen voor volgend jaar. ree, drie versterkingen op posities liggen de ambi- n nog hoger. De routinier endriksen werd zaterdag op gepresenteerd als nieu- iwinst. Voor een rechter- en een tweede centrum- troopt de technische staf itijd de markt af. n rijn de sores rond de trainer, die Hoek net finter een karrenvracht jen kostte en de kans op 8tnam. De rangen zijn gesloten. Meestal leidt is zelfs tot iets nieuws, e wat Hoek na het ver- Patnck Naudts als ma- noverkomen, was de te- Gerrit Emans in de che staf. De oud-trainer, kind aan huis bij Club heeft zich opgeworpen lewaker van de kwaliteit Het resultaat is nu al „Het is zalig om met te werken", zei Eric Te- irdag, nadat zijn elftal 25 minuten tegenstan den al vijf keer had afge- heeft er altijd ileitom de huidige selec- houden. Dat is op Bart Hoek-spits Sam Ysebaert probeert Marken-doelman Eelco Zeinstra te passeren. Rechts Thomas Ragut. Poppe en Steven de Croock na zo goed als gelukt. Die twee gaan volgend jaar vrijwel zeker voor Evergem spelen. De vrees voor nog één of twee vertrekkers is denkbaar, omdat spelers als David Destorme, Nyim Melki en Pieter de Mun- nik wekelijks in de kijker staan. „Ik heb van Emans wel de verze kering gekregen dat er dan on middellijk spelers klaarstaan van dezelfde klasse", aldus Te- taert. En met dat vooruitzicht kan de trainer onverstoorbaar aan de toekomst van de club werken. De sportieve voortgang maakt dat proces geloofwaardig. Hoek maakt al weken zowel aanval lend als verdedigend veel in druk, De overwinningen op Ter Leede (3-0), op FSV voor de be ker (5-1) .en-zaterdag op Marken (5-0) geven de groei van het elf tal in technisch, tactisch en men taal opzicht aan. Voor de bestor ming van het bolwerk Marken was alleen een bliksemstart al voldoende. David Destorme (drie goals, waarvan twee met het hoofd, Jeroen van de Broeke (zijn eerste voor Hoek in de com petitie) en Wesley de Smet (met een machtig afstandsschot) ga ven Hoek na precies 24 minuten foto Wim Kooyman voetballen de ongekende weelde van een 5-0-voorsprong. Dat het daarna met de gure wind tegen wat minder werd, viel het elftal niet kwalijk te nemen. „Je zag de gemakzucht er insluipen, ook al wilden we nog meer", besefte Tetaert. Het werd dus geen recordscore voor Hoek in de hoofdklasse. Die bleef op 6-0 steken, in een wedstrijd tegen Heerjansdam. Toch moet het op het hoogste ni veau van de amateurs zelden vertoond zijn dat er in zo'n kor te tijd een 5-0-voorsprong op het scorebord stond. Gerrit Emans: „En ik heb nog nooit een elftal van Hoek gezien dat van achteruit zo goed voetbalt." De riante voorsprong was niet alleen de verdienste van Destor me, die met zijn drie goals op een totaal van vijftien kwam, maar zeker ook van Nyim Mel ki Bij de eerste drie goals kwam de voorzet van de kleine draai kont op links. Zijn tegenstan der, de stuntelige Erik Teerhuis, beleefde het somberste kwartier uit zijn loopbaan. Buffers „Vergeet ook niet de kracht van ons middenveld", zei Tetaert in zijn analyse na afloop. De trai ner is al heel lang zeer te spre ken over zijn twee buffers in de middelste lijn. „De Munnik is de perfecte man om Destorme uit de wind te zetten. En Jeroen van de Broeke is minstens zo be langrijk. Hij heeft een telesco- pisch hoofd en een telescopisch been." „Melki is de koning van de as- sist", zei Tetaert over de uitblin kende aanvaller in het eerste halfuur. Het is maar goed dat het scoren hem veel minder af gaat, anders was hij voor Hoek niet te houden geweest. „En dat David Destorme al 25 is, is ook gunstig voor ons", vermoedt Te taert. „Was hij twintig geweest, dan hadden de betaalde clubs in rijen voor ons sportveld ge staan." Hoek-Marken 5-0 (5-0). 6. David Destorme 1-0, 9. Jeroen van de Broeke 2-0, 18. David Destorme 3-0, 21. Wesley de Smet 4-0, 24. Da vid Destorme 5-0. Scheidsrechter G. Sanou (Amsterdam). Gele kaart: Sam Ysebaert (Hoek), Henk Abercrombie (Marken). Aantal toe schouwers: 650. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Djamel Buy se (55. Ramazan Yuruk), Wes ley de Smet (72. Hiram Collin Thomas Ragut (60. Steven de Croock), Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik, Nyim Melki; David Destorme, Sam Ysebaert. RIJSOORD - Thuis won Oostkapelle nog met 1-0 van Rijs- oord, maar zaterdag was de koploper in de eerste klasse C met 5-1 te sterk voor het elftal van Karl Vergouwen. Scheidsrechter Peijnenburg was na afloop het onderwerp van gesprek. De leidsman uit Boxtel stuurde Micha Lekawaël (2x geel) en Hajo Barth in de tweede helft van het veld. Lekawaël had kort na rust net een strafschop be nut (na een overtreding op Harold Vermeulen) toen hij mocht vertrekken. Direct na de aftrap maakte Lekawaël een overtreding waarvoor hij zijn tweede geel kreeg. Hajo Barth stond nog maar een paar minuten op het veld toen hij, zonder een bal te hebben aangeraakt, alweer mocht in rukken. Hij zette een sliding te laat in. De Zeeuwen ston den op dat moment al kansloos met 4-1 achter. Voor Rijs- oord scoorden Raymond Smit (2), Martin Bendt, Fokke van Bockel en Mariusz Smolarek. Rijsoord-Oostkapelle 5-1 (2-0). 12. Martin Bendt 1-0, 32. Ray mond Smit 2-0, 50. Micha Lekawael 2-1 (penalty), 55. Raymond Smit 3-1, 65. Fokke van Bockel 4-1, 80. Mariusz Smolarek 5-1. Scheidsrechter: W.G.J.M Peijnenburg. Rode kaart: Micha Lekawael (2x geel) en Hajo Barth (beiden Oostkapelle). Gele kaart: Raymond Smit (Rijsoord) en Roel Latuheru (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 175 LEERDAM - De voetballers van SSV'65 zijn nagenoeg ze ker van een plek in de topvijf van de eerste klasse C. De Goesenaren wonnen zaterdag in Leerdam met 0-1 van LRC. Daarbij verloor Oostkapelle bij Rijsoord (5-1), waar door de kloof tussen beide Zeeuwse clubs geruststellend moet zijn voor SSV'65. SSV'65 kwam snel op voorsprong toen Paul Bom een fout van LRC-doelman Patrick Werther afstrafte. Hierna bleef de Goese formatie de betere ploeg. Het ontbrak al leen aan scherpte bij de afwerking. De winst kwam ech ter nimmer in gevaar. De ploeg van trainer Cees Houtepen maakt door het resul taat van zaterdag nog altijd kans op een periodetitel en dus deelname aan de nacompetitie. In de derde periode is SSV kansrijk en ook via de eindklassering is nacompeti tie nog mogelijk. Rijsoord en Kloetinge hebben al een pe riodetitel en het ziet ernaar uit dat een van die clubs kam pioen wordt. In dat geval gaat de periodetitel naar de nummer drie. Nu staat GJS daar, met SSV op zes punten. Groote Lindt staat vijf punten achter SSV, maar heeft een duel minder gespeeld. LRC-SSV'65 0-1 (0-1). 12. Paul Bom 0-1. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Dennis van der Welle (SSV'65). BRUSSEL - Henk Vos mag van de Belgische voetbalbond KBVB voorlopig het seizoen niet afmaken bij Germinal Beerschot. Vos tekende donderdag een contract tot het einde van de voetbaljaargang bij de Belgische eersteklas ser. Volgens de KBVB had de 36-jarige Vos eerder een ama teurovereenkomst met TOP/Oss gesloten en is hij dus niet vrij. De Belgische voetbalbond maakte dat zaterdag be kend. De Belgische voetbalbond gaf wel een mogelijke op lossing voor het probleem van de spits aan. Vos moet voor 14 maart bij TOP/Oss een prof contract tekenen, waarna de eerstedivisieclub die verbintenis moet verbreken. In de ogen van de KBVB is Vos dan werkelijk zonder club en kan hij naar GBA overstappen. ANP/BELGA ter van Kouteren 1G-Temeuzen deed in Ie klasse E van het zon- ibal prima zaken, door in titelkandidaat Triborgh ban: 0-1. Het was de dat de rood-zwar- competitieverband van wonnen. Vorige week dag waren de Tilburgers beker nog met 3-0 te trainer Ardian Lekaj neuzen de tegenstander ekerduel bewust zand in gestrooid, door in een imslag komt k terug na achterstand N'ieuwdorp pakte in de 5eudegradatie belangrij en, De zaterdag-tweede won van Noad'67: 5-0. heel andere formatie aan te tre den. Gisteren speelde Terneu- zen bovendien tactisch anders, met veel spelers compact op el kaar. ,,We wisten dat Triborgh goed combineert in een kleine ruimte. Dat hebben we gepro beerd te voorkomen, zodat ze de lange bal moesten hanteren." Triborgh begon uitstekend en kreeg verschillende goede kan sen. De sterk keepende Dennis Wondergem hield Temeuzen overeind. Na de rust zocht Triborgh op nieuw het initiatief, maar Ter- neuzen bleef met tegenstoten vooral over de flanken gevaar lijk. Uit een goede combinatie tussen Mike But en Maik de Wolf schoot De Wolf op doel. Zijn inzet werd beroerd door de Tilburger Wentzel van de Put. waarna de getoucheerde bal in het Brabantse doel verdween: 0-1. Het duel werd na het Ter- neuzens doelpunt door scheids rechter H. van Es uit Kaatsheu vel een klein kwartier onderbro ken. Hij trok twee keer geel (dus rood) voor trainer Leon Jansen van de thuisploeg en vroeg hem te stoppen commentaar te leve ren. Jansen: „Ik vroeg of hij met zijn assistent-scheidsrechter wilde meelopen en kreeg daarvoor geel. Toen zei ik dat we hem ken den van Vlijmense Boys vorig seizoen en kreeg ik nogmaals geel." Terwijl de spelers aanvankelijk op het veld bleven, verliet de ar biter het veld. Nadat ook de spe lers vanwege de kou naar bin nen waren gegaan, werd het duel na een periode van bezin ning hervat. In de resterende tijd werd niet meer gescoord. De arbiter was niet bereikbaar voor commentaar. Triborgh-Terneuzen 0-1 (0-0). 56. Maik de Wolf 0-1. Scheidsrechter: H. van Es (Kaatsheuvel). Gele kaart Wentzel van de Put, Abdes Assouiki, Fahd Bouchti (allen Tri borgh), Mike But, Hilary Chuk- wugbo (beiden Temeuzen). Rode kaart: Leon Jansen (trainer Tri borgh). Aantal toeschouwers: 80. Terneuzen: Dennis Wondergem, Remco van Leeuwen, Eric-Jan Naudts, Stefaan Dellaert, Tim Faassen (86. Walid Dhakouami); Maik de Wolf (80. Daryl Rawid- jan), Mamadouba Gueye, Jan Bos man; Chinedu Chukwugbo, Marco Faassen. Ferry Alfons (tweede van links) had een groot aandeel in de zege van Kloetinge. foto Willem Mieras door Jan Daqevos KLOETINGE - Kloetinge werd zaterdag tegen Nieuw Lekker- land drie punten rijker (3-0) en handhaafde zich in de titelrace. Toch kon er bij trainer Dolf Roks naderhand geen lachje af. „Ik heb niet genoten en ik neem aan de toeschouwers ook niet", mopperde hij. De onvrede had alles te maken met de abominabele staat van het hoofdveld. Het was dat er twee doelen stonden en er kalk- lijnen waren aangebracht, an ders moeten de argeloze bezoe kers en spelers zich zaterdag op een toendra in Lapland hebben gewaand. Ergernis „Het is een schande", foeterde Roks. „Wij moeten het van ons voetbal hebben, maar hier was niet op te voetballen. De bal vloog alle kanten op." Het eerste veld op het Wesselo- park is sinds jaar en dag een bron van ergernis. Het bestuur van Kloetinge heeft al vaak ge klaagd bij de gemeente, maar de deskundigen weten er maar geen volwaardig voetbalveld van te maken. Zelfs egaliseren blijkt te veel gevraagd. „Dit is een eersteklasser onwaardig", meent Roks. Nu vindt de trainer dat er bin nen de eigen vereniging ook wel wat zorgvuldiger met het ter rein kan worden omgesprongen. Zo werd het eerste veld zater dagmorgen vanaf negen uur door diverse elftallen geteisterd Een half uur voor het begin van de wedstrijd Kloetinge-Nieuw Lekkerland huppelde het B2-elf- tal van de Bevelandse club nog vrolijk rond op de toendi-a. De wedstrijd liep ook nog emgszins uit, waardoor de eerste selectie niet eens op tijd aan de war- ming-up kon beginnen. Roks: „En als ik dan net als twee we ken geleden, toen er wat afgelas tingen waren, vraag of het hoofdveld gespaard kan blijven, krijg ik van onze terreinmensen te horen: ja, maar andere teams mogen toch ook wel eens op het hoofdveld voetballen." Voor Dolf Roks is de maat zo langzamerhand vol. Als er de ko mende weken niets aan de staat van het veld gedaan wordt, wil hij de laatste wedstrijden van de competitie op het kunstgras laten verspelen. Dat ligt echter wat moeilijk, omdat er langs het kunstgrasveld geen tribuneac commodatie is. „Dat is dan jam mer", vindt Roks. „Maar ik weet zeker dat de mensen veel meer zullen genieten. Daar gaat het toch om? De mensen moeten vermaakt worden." Zaterdag viel het amusement vanwege bedroevende omstan digheden dus wat tegen, al gin gen de mensen, onder wie burge meester Van der Zaag, nu ook weer niet helemaal ontevreden naar huis. Kloetinge probeerde er het beste van te maken, creëerde zo'n tien kansen en kwam tot het acceptabele aan tal van drie goals. Verder had Kloetinge de zaakjes achterin prima onder controle Stijgende lijn Ferry Alfons had een groot aan deel in de 3-0-zege van Kloetin ge. Hij opende in de zestiende minuut de score (hij reageerde attent bij een voorzet vanaf rechts) en stelde na de pauze Wilco de Valk in staat om de 2-0 aan te tekenen. Sinds Alfons in de punt van de aanval staat, lijkt hij beter tot zijn recht te ko men. „Er zit een stijgende lijn in", vertelde de jarige Alfons (28) na afloop, „al zitten er nog te veel downs tussen. Ik begin steeds meer te wennen op die po sitie, krijg ook meer vertrou wen, maar ik moet nog veel le ren. Soms moet je in de bal ko men en soms moet je de bal weer vasthouden, dat is best las tig." Istvan Bakx zorgde voor het slot akkoord. Hij zette vanaf rechts een solo in, wurmde zich op de achterlijn langs twee man en schoot vervolgens bekeken raak:3-0. Kloetinge-Nieuw Lekkerland 3-0 (1-0). 16. Ferry Alfons 1-0, 54. Wil co de Valk 2-0, 75. Istvan Bakx 3-0 Scheidsrechter. C. Pijpers (Breda) Geel: Istvan Bakx (Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Rien de Bruine, Jef frey Frijters, Joffrey Geldof; Jaap Esser, Emiel Dorst (75. Daan Es- ser), Ronald ZuijdwegtWilco de Valk, Ferry Alfons (84. Come Schilperoort) en Istvan Bakx. door Wim Broekhoven GOES - Na de eclatante 5-0-zege op concurrent FC Dauwendaele is leider GPC Vlissingen nog maar twee punten verwijderd van het kampioenschap in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal. In de strijd tegen de degrada tie was er winst voor MZVC (3-0 tegen Duiveland), ZSC (2-0 tegen SKNWK) en Spui (3-1 tegen Yerseke), waardoor 's-Heer Arendsker- ke (2-1-nederlaag tegen Serooskerke) opnieuw in de problemen komt. In de derde klasse B verloor Tholense Boys met 5-4 van DVO'60. GPC Vlissingen-FC Dauwen daele 5-0: De door blessures en schorsingen verzwakte be zoekers waren geen partij voor de koploper. Een vrije trap van Leo de Groot lever de in de zevende minuut 1-0 op en na een prima pass van diezelfde De Groot kon Björn Ronde er na een klein half uur 2-0 van maken. Direct na rust tekende Ronde ook voor 3-0 en stopte doel man Guingo een strafschop van Jorrit Schuurman. Dau wendaele was geklopt. Regi- lio Pinas zorgde halverwege de tweede helft voor 4-0 en met een fraai afstandschot van Erik de Ruiter werd het vijf minuten voor tijd 5-0. MZVC-Duiveland 3-0: De overwinning was een opste ker voor de thuisploeg in de strijd tegen degradatie. Ro bert Baas opende al na zeven minuten de score en Alexan der Bom zorgde daarna uit een vrije trap voor de tweede goal van MZVC. Duiveland kon nimmer imponeren en de 3-0, die in de tweede helft ge scoord werd door Emiel Jan- se, was dan ook niet meer dan een logisch. Serooskerke-'s-Heer Arends- kerke 2-1: A-junior Bas Rooze zorgde al na zes minu ten voor 1-0. In de tweede helft maakte Rooze er twee minuten na rust 2-0 van. Pas tien minuten voor tijd werd het 2-1 door een benutte straf schop van Walter de Kok. Meer zat er voor de bezoekers - overigens terecht - niet in. Yerseke-Spui 1-3: De thuis ploeg kwam na en half uur op voorsprong door een straf schop van Christiaan van der Jagt, maar vlak voor rust kon Remco Hamelink gelijk ma ken. In de eerste minuut van de tweede helft kwam Spui op voorsprong door een kopbal van Mark Otterloo. De aan dringende thuisploeg slaagde er vervolgens niet in terug op gelijke hoogte te komen en in blessuretijd werd het door Mark van Minnen ook nog 1-3. WHS-Veere 3-0: Halverwege de eerste helft kwam de thuisclub door een kopbal van Leon de Witte op voor sprong. Na rust drong Veere met de storm in de rug fel aan, maar meer dan achtcor- ners leverde het overwicht niet op. Tien minuten voor tijd coun terde de thuisploeg zich via Andreas Vroegop naar 2-0. Dennis Oostdijk tekende in blessuretijd na een fraaie ac tie van Mathijs Bruynzeel voor de 3-0. SKNWK-ZSC'62 0-2: Geen van de twee ploegen kreeg in de eerste helft grote kansen. In de tweede werd ZSC'62 steeds beter. In de 87e minuut maakte John van der Have de 0-1, in de derde minuut van de blessuretijd zorgde Jan-Willem Dorreman nog voorde 0-2. DVO'60-Tholense Boys 5-4: Via Mohammed El Jilali en Ronnie de Graaf stond het na tien minuten 0-2. Zacharias maakte er halverwege de eer ste helft wel 1-2 van, maar net voor rust kon Mourad Ti- hani voor 1-3 zorgen. Twee minuten na rust zorgde Mo hammed El Jilali zelfs voor 1-4 en leek de wedstrijd be slist. Een half uur voor tijd werd het echter door Pieper 2-4 en daarna was Tholen het spoor helemaal bijster. Via Ver maas en Didi werd het 4-4 en in blessuretijd zelfs 5-4 door Wevers. Grontu. sfiBsB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47