gevoelens na derby PZC Hansweertse Boys dichter bij titel iugdig Oemoemenoe ehaalt fraaie zege basketballers van Gissingen bijna n veilige haven Zwarte zaterdag squashers Middelburg Vrouwen en mannen van EMM nog niet zeker van lijfsbehoud 21 leelandia Middelburg en Vlissingen na doldrieste slotfase in evenwicht: 3-3 Vierde zege op rij Zierikzee Swift Cl tweede op NK Eindzege Van Elzelingen/De Nooijer Derde plaats Britta Schoe Succes Walraven Vroonruiters bij maandag 14 maart 2005 wb de Waal - Van verveling fas gistermiddag aan de Veerse in Middelburg geen spra- [f. De derby tussen Zeelandia 'en Vlissingen was liet hoogstaand, maar de span- ling vergoedde vrijwel alles. Na Ine rode kaarten in een dol ste slotfase prijkte er uitein- Miik een terechte puntendeling •—1:3-3. foorafhad hij voor een punt ge iend. maai' het gelijkspel nep Ej trainer Paul Schipper toch Lengde gevoelens op. Zeelan- Ija Middelburg was met veel in- Et twee keer van een achter- Ld teruggekomen, maar had pen het aantal om zeep gehol- kansen nog op meer mogen .men. 'ij hebben echt fantastisch ge leld en er had gezien het aan- kansen meer ingezeten", zei ipperna afloop. De persone- |alans stemde de oefenmees- echter somber. Twee rode en twee fors geblesseer- n bezorgden Schipper de nodi- kopzorgen. >k collega Ruud Pennings van issingen stapte met gemengde roelens van het veld. „Gezien ttotaalbeeld van de wedstrijd dit gelijkspel terecht, maar is natuurlijk eeuwig zonde tin de slotfase de volle winst Bronze vingers glipt", zei Pen- DgS. thtiiver de derde minuut van de der- was de ploeg van Pennings voorsprong gekomen. Toen ticipeerde Lunven Vermeer ed op een lange bal en met nlage schuiver liet hij keeper lad Langar kansloos: 0-1. elandia Middelburg was to- niet aangeslagen. Meteen de openingstreffer van Ver- er zocht de ploeg de aanval, heel snel bleek keeper Mo- mmed El Bekkaoui een -weg voor de thuis weg. Met een paar goede red- gen sleepte de Vlissingse goa- zijn ploeg door een lastige fa- Op een paar goed genomen Khaled Boufrahi (links) van Vlissingen waande zich met Ruud de Vroe van Zeelandia Middelburg even in een boksring. Beide spelers wer den met rood weggestuurd. foto Lex de Meester vrije trappen van Marcel Lou- rens had El Bekkaoui een af doende antwoord. Lourens zag ook met enkele vrije schotkan sen geen mogelijkheid om de uit stekende Vlissingse keeper te passeren. Waar Zeelandia Mid delburg veel kansen onbenut liet, was Vlissingen koelbloedig in het vijandelijke strafschopge bied. Kort na rust was het bij de tweede kans voor Vlissingen ook weer meteen raak. Khaled Boufrahi kopte dejsal uit een vrije trap knap terug voor de voeten van Lunven Vermeer. Hij was opnieuw uitermate trefze ker: 0-2. Zeelandia Middelburg bleek over veerkracht te beschik ken, want tien minuten latei- was de aansluitingstreffer een feit. Scheidsrechter Konings had eerder al aan beide kanten een discutabele situatie in het strafschopgebied weggewuifd, maar hij kende geen genade toen Bouba Keita over de knie ging bij Jacques Blijlevens. Freerk Koelma stuurde vanaf elf meter keeper El Bekkaoui de verkeerde kant op: 1-2. Omdat Lunven Vermeer en Roepesh Bhagola twee keer een kansrijke uitval te laconiek uitspeelden, bleef de thuisploeg kansrijk. Onder leiding van de sterk inge vallen Mimo Fofana ging Zeelan dia Middelburg massaal op zoek naar de gelijkmaker. Die viel uit het niets. Eddy de Looff zag een ongevaarlijke vrije trap door al les en iedereen gemist worden: 2-2. Tumultueus Een tumultueuze slotfase dien de zich aan. Eerst mocht Fred Compeer met rood vertrekken toen hij de doorgebroken Kha led Boufrahi, al dan niet binnen de zestienmeter, onderuithaal de. De vrije trap werd fantas tisch ingeschoten door Roepesh Bhagola: 2-3. Nog was de koek niet op. Ruud de Vroe en Khaled Boufrahi waanden zich even in een boksring en werden terecht met rood naar de kleedkamers gestuurd. De verdiende gelijk maker voor de thuisploeg kwam er alsnog. Bouba Keita was tref zeker in de rebound van een door El Bekkaoui gestopte vrije trap:3-3. „We hadden scherper in de coun ter moeten zijn, dan hadden we de wedstrijd op slot kunnen gooien", concludeerde Ruud Pennings. Paul Schipper had ge noten van zijn ploeg. „De veer kracht geeft vertrouwen." Zeelandia Middelburg - Vlissin gen 3-3 (0-1). 4. Lunven Vermeer 0-1, 53. Lunven Vermeer 0-2, 63. Freerk Koelma 1-2 (strafschop), 78. Eddy de Looff 2-2, 90. Roepesh Bhagola 2-3, 92. Bouba Keita 3-3. Scheidsrechter: C.J.M. Konings (Tilburg). Rode kaart: Fred Com peer en Ruud de Vroe (beiden Zee landia Middelburg), Khaled Bou frahi (Vlissingen). Gele kaart: Jaimy Bloppoel en Jamal Bouzam- bou (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 200. Zeelandia Middelburg: Milad Langar; Fred Compeer, Jacco Moens (35. Mimo Fofana), Ron Me- su, Freerk KoelmaEddy de Looff (88. Daniël Elebe/ 91. Gaza Ambi- ti), Geert Bosschaart, Ruud de Vroe, Alberto Conde Morgado; Marcel Lourens en Bouba Keita. Vlissingen: Mohammed El Bek kaoui; Valentino Blommaert (72. Joussef Ahrouch), Jacques Blijle vens, Jaimy Bloppoel, Jamal Bou- zambou; Giovanni Siereveld, André Siereveld (65. Rody Ura- nie), Tim van de Vlies; Karim El Fassy (45. Roepesh Bhagola), Lun ven Vermeer en Khaled Boufrahi. ZIERIKZEE - Zierikzee vindt steeds beter zijn draai in de tweede klasse. De 2-1-zege van gisteren op Longa bete kende de vierde overwinning in evenzoveel wedstrijden na de winterstop. Hoogstaand was het allemaal niet op sportpark Den Hogen Blok. Zierikzee en Longa lieten zien dat ze niet voor niets tot de minstscorende ploegen van de tweede klasse behoren. Bij rust stond het 0-1 voor de Tilburgers. Met het inbren gen van Wesley Goud en Patrick Roggeband na ongeveer een uur, werden er meer aanvallende impulsen aan het spel van Zierikzee toegevoegd. Dit had gelijk gevolgen - voor de stand. Drie minuten nadat hij was ingevallen zorgde Roggeband met een schitterende kopbal in de bo- venhoek voor de verdiende gelijkmaker. Longa was zo van slag, dat het direct na de aftrap de bal verspeelde. Zie rikzee zette een aanval op en uit de afvallende bal kon Mathijs Hage de 2-1 binnenschuiven. Volgende week ont-- moet de ploeg van Romeo van Aerde en Jack Wijnands koploper Desk. LEIDSCHENDAM - Swift Cl is zaterdag op het Neder lands kampioenschap in Leidschendam voor districts C-jeugd op een tweede plaats geëindigd. In de finale ver loor de ploeg na verlenging met 7-6 van Nieuwerkerk. Na het verstrijken van de reguliere speeltijd stond het 5-5. In de poulewedstrijden won Swift met 6-4 van Asko (Assen) en speelde het gelijk (3-3) tegen Ondo ('s-Gravenzande). Ook van ASVD uit Dronten werd er gewonnen (4-2). Door cle tweede plek heeft Swift een plek veroverd in de hoofdklasse voor C-jeugd. Op het NK voor de landelijke C-jeugd, dat in Goes werd. gehouden, is Meervogels cle winnaar geworden. De Zoeter- meerse ploeg versloeg in de finale OWO uit Maarssen- met 6-5. GOES - Poule B van de Janvier Dancemasters tenniscom- petitie is zaterdag gewonnen door Dominic van Elzelin- gen en Bas de Nooijer. De koplopers speelden in de laat ste wedstrijd gelijk (3-3) tegen Erik van den Hof en Tim Visser. Van Elzelingen en Van den Hof hielden elkaar in de eerste enkelpartij in evenwicht (5-5). De Nooijer won met overtuigende cijfers (10-1) van Visser. Het dubbelspel werd met 8-4 gewonnen door Van den Hof en Visser. Alexander van de Vrie en Hans van Putte, die tweede stonden in de rangschikking, namen het op te-, gen Wouter van de Berg en Mark van Putte. Van de Berg en Van Putte wonnen alle partijen en verdrongen daar mee hun tegenstanders van de tweede plek in de eindrang schikking. BERLICUM - Britta Schoe uit Vrouwenpolder is derde ge worden bij de eerste mountainbikewedstrijd van het sei-, zoen in Berlicum. Ze kwam uit in de categorie 11-12 jari gen. Schoe had een slechte start had, maar herstelde zich op het mooie parkoers. Johan Oosterhuis (Vlissingen) werd in dezelfde klasse zesde en eindigde voor Erwin de Visser (Domburg), Thomas Oosterhuis en Rens Janssen (Grijps- kerke). Of Hans Markusse 1DDELBURG - Oemoemenoe baalde in de laatste thuiswed- ijd van het seizoen een fraaie K-overwinning op Tilburg. ieeiil2-5-voorsprong bij rust slisten de Middelburgse rug- ers het duel in de tweede Hl. Oemoemenoe setde snel een overwicht, het- in de 8e minuut resulteer- in een mooie try. De voor- artsen zorgden voor balwinst lamade bal via Rik Passenier ;r de Looff op de wing Rink Bassie terechtkwam, i voor de afronding zorg- •5-0. Sander de Looff bracht met een convers- Door slecht werk in de verdedi ging kwam Tilburg vlak voor rust terug tot 7-5, maar aanvoer der Govert van Hoek zorgde er in de blessuretijd van de eerste helft toch nog voor dat de thuis ploeg met een ruimere voor sprong kon gaan rusten. Die marge werd kort na rust ech ter tenietgedaan, toen de Bra banders opnieuw een gat von den in de defensie: 12-12. In de slotfase haalden de Middelbur gers toch nog het optimale ren dement uit het duel. Eerst bracht Govert van Hoek zijn team op een 17-12-voorsprong en een paar minuten later gooi de Martijn Boogaard het duel op slot, terwijl ook het bonus- punt werd veiliggesteld. Rink Bassie bepaalde de eindstand met een conversion op 24-12. Jeremy Deua USSINGEN - De Vlissingse pelballers zijn bijna uit de Natiezone. De ploeg boek en knap resultaat in de uit rijd tegen JRC Boxtel: 1-96. fL ^oxtel-BC Vlissingen 1-36; Vlissingen had het de eer- minuten zwaar. Hierna ploeg grip op de wed- [JJen kwam tot 41-38 terug In het laatste kwart -—""gcu uc Kdaum uin ge- Ge komen: 60-60. Dankzij 5e worpen van Rakesh Ang- «werdde winst gepakt. «es BC Vlissingen: Jeffrey van punten, Stefan Schriers fj? Bosters 18, Rakesh Ang- L Erwin Hilbert 13, Tom Rad- Mk?' AJlton Verstee9 4 en Ij, o—-Yellow Sox ^~a een 17-14-tussen- J4 moest Yellow Sox afha- JOevrouwen van BC Vlissin- «aderden door naar 40-18. ,'jn de tweede helft draaide o -' aanval op volle toe- Ij Naar verdedigend liet BC tj- Hgen nogal wat steekjes Waardoor de hoge 92-66 eindstand op het scorebord kwam. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 22, Marjolein de Dreu 21, Elisa Kuipers 13, Jessica Verhage 12, Quintana Pattinama 10, Char lotte Wierikx 7, Marjolijn van den Bosse 5 en Immie Pattikawa 2. Waldric-BV Souburg 47-62: Souburg begon goed aan de wed strijd en liep uit naar 12-15. In het tweede bedrijf breidde Sou burg de marge dankzij negen scores van Aline Jobse uit: 24-32. Na rust stokte de produc tie. Het team herstelde zich ech ter net op tijd. Scores BV Souburg: Nicoline Cros te 10, Gitta Zijlma 10, Astrid Fran ke 10, Aline Jobse 9, Cindy Kole 8, Judy Slager 7, Nathalie Franke 5, Annegret Scheers 2, Jacqueline Kooistra 1. BC Vlissingen-Weert 95-83: Na een 47-32-ruststand liepen de Vlissingse jongensjunioren uit naar 68-47. In het laatste kwart kon Weert liefst 36 punten sco ren. Dit was echter niet genoeg. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 28, Anton Versteeg 14, Wytse de Jong 14, Sjors van der Poel 12, Robin de Jonge 1.1, Dennis de Paauw 6, Abedel. el Kharbouchi 5, Dorde Karadzic 5. GOES - Squasher Edwin van Alphen (rechts) van het Middel burgse Double Dot probeert een punt te scoren tegen Xavier Göttgens van Sports Pleasure uit Hoogerheide. De Brabander won het duel met 3-1. De twee squashers speelden tegen elkaar in het kader van de SSP-squashcompetitie. Op de banen van Sportpunt Zeeland in Goes leed Double Dot zaterdag twee forse nederlagen. De leider in de SSP-squashcompetitie verloor met 4-1 van het eerste team van Sportpunt Zeeland. Later op de dag werd ook nog eens met 5-0 verloren van Sports Pleasure 1 uit Hoogerheide. Door de nederlagen is de spanning in de competitie voor squashteams uit Zuid-West Nederland volledig terug. Dou ble Dot had tot zaterdag een voorsprong van zeven punten op Sportpunt Zeeland, de grootste concurrent. Als de spelers uit Goes een inhaalwedstrijd met minimaal 4-1 winnen van Mega Sport 2 uit Middelharnis nemen ze de koppositie over. foto Willem Mieras door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal heeft Hansweertse Boys dit weekeinde een forse stap gezet richting het kampioenschap. De koploper won moeizaam met 3-1 van Lepelstraatse Boys. De voornaamste concurrent Dreischor verloor met dezelfde cijfers bij NVS. Hansweertse Boys-Lepelstraat- se Boys 3-1: Na een sterke start van de bezoekers kregen de Zeeuwen in de 28e minuut een goede kans om de score te ope nen. Rinze Back faalde echter vanaf de strafschopstip. Kort hierna werd het toch 1-0 via Ro bin Scholten. Mark Janse ver dubbelde kort voor rust de voor sprong: 2-0. De Brabanders gin gen fel van start in de tweede helft en kwamen al snel op 2-1 via Danny Withage. Ook hierna bleef de thuisploeg onder druk staan, maar in de laatste minuut schoot Rinze Back vanaf elfme ter wel raak: 3-1. Robur-Volharding 5-0: Winnen en zonder blessures of kaarten uit de strijd komen. Dat was de opdracht van Robur-trainer Marcel de Nijs. Het eerste lukte, maar het laatste absoluut niet in een wedstrijd waarin scheids rechter Geldof veelvuldig geel en rood (twee keer) trok. Daniël Schijf, na rust goed voor twee treffers, mocht net als een spe ler van Volharding vroegtijdig gaan douchen. Richard Harden- bol, Rick van der Gaag (die ook een strafschop miste) en Ricar- do Sukraj waren de andere doel puntenmakers. NVS-Dreischor 3-1: In een rom melige eerste helft kwam Dreischor na een half uur op voorsprong via Matthijs Hee- rens: 0-1. Kort voorrust draaide Jurgen Clarijs goed weg bij zijn tegenstanders en schoot de ge lijkmaker binnen: 1-1. In de tweede helft raakten de be zoekers een keer de paal en lat terwijl NVS één inzet op de lat zag belanden. De thuisploeg trok uiteindelijk aan het langste eind omdat Eric Piasmans en Sander Simons in de slotfase toesloegen: 3-1. Vosmeer-Kwadendamme 4-0: Na een goede start van Vosmeer schoot Danny Istha in de 12e mi nuut raak: 1-0. Kwadendamme ging op zoek naar de gelijkma ker, maar stuitte hierbij telkens op doelman Michel Neele. Twee maal kreeg de keeper hulp van de lat. Kort na rust werd het 2-0 door John Vroegop, die er later ook 3-0 van maakte. In de slotfa se werd het nog 4-0 door Hos- sain Almahmoudi. Renesse-Ouwerkerk 2-1: De thuisploeg had veel meer balbe zit, maar kwam niet verder dan 1-0 via Leon Bakker. Toen John Berrevoets halverwege de twee de helft een fraaie actie afsloot met de 2-0 leek de Schouwse derby beslist. De laatste twintig minuten gooiden de bezoekers echter alle schroom van zich af. Al snel leidde dat tot de aanslui tingstreffer van Kees Steenpoor- te: 2-1Ook hierna bleef Ouwer- kerk met opportunistisch spel de aanval zoeken. In de laatste minuut had Juliën Totté de ge lijkmaker op zijn schoen, maar oog in oog met de doelman schoot hij voorlangs. doorWim Kakebeeke GOES - Het is nog niet zeker of de twee teams van EMM ook vol gend jaar in de Regioklasse spe len. Pas op de laatste speeldag zal duidelijk worden of de man nen en vrouwen zich handha- De vrouwen zullen dan titelkan didaat Gemini moeten verslaan. Voor de mannen is er misschien redding als SOS/Kwiek Sport ■wordt verslagen, v.d. Voort/Quintus 3-EMM 16-16: Op de slotdag van de com petitie zal in Middelburg be paald worden wie er kampioen wordt: Gemini of Verburch 2. Als Gemini de titel wil pakken, zullen ze de vrouwen van EMM moeten verslaan. Door de pun tendeling staat EMM gelijk met TGOB. Odis heeft één puntje meer. Waarnemend coach Anne- marie Minnaert denkt dat een stunt tegen de Zoetermeerders mogelijk is. „Zij zijn gespannen. Ik hoop dat we daarvan kunnen profiteren. Bij ons gaat de laat ste weken alles weer soepeler." Scores EMM: Danielle Carol 6, Ca- rolien Davidse en Renate Hendrik- se 3, Petula Brasser 2, Aletta Baan en Angela van de Bergh. Snelwiek-EMM 2 22-14: EMM 2 kon de thuisploeg tot aan de rust goed partij bieden. De routi ne van Snelwiek deed EMM uit eindelijk de das om. Scores EMM 2: Anouk Provoost 6, Marieke Riemens 4, Miranda Rid derhof, Saskia Van De Velde, Suus De Klerk en Sophie Felius. MOK-Olympus 16-9: Trainer Hans Dierickx hield een bittere nasmaak over aan het duel. „Al les werd kapot gefloten." foeter de hij na afloop. Toch was MOK ook gewoon beter. DES'72 2-EMM 27-20: De man nen van EMM verprutsten een mogelijkheid om zich veilig te spelen. Eric Dingemanse: „Het kon vandaag, maar we hebben voorin te veel gefaald." Ben Be- noit Alexander (vakantie) en Jean Marie Toubiana (hielbles- sure) waren niet van de partij. Maar dat was geen excuus, zei de Middelburger na afloop. Vin cent van der Meijden en Edwin Davidse toonden zich betrouw bare vervangers. Scores EMM: Vincent Van Der Me ijden 7, Marcello Tax 6, Wally Houtepen 3, Tijs De Vos 2, Edwin Davidse en Harald Van Zwieten. GSC-DES'72 3 26-15: GSC steeg door een eindsprint naai de gedeelde vijfde plaats met Vi res et Celeritas. Omdat er tegen Roda'71 2 nog een strafzaak loopt, zou de equipe van Jaap Quinten die positie wel eens kunnen innemen. Unitas'63 3-Olympus 17-19: Op de voorlaatste speeldag werden belangrijke punten in de wacht gesleept. De sluitpost van de vierdeklasser was een kwelgeest voor de thuisploeg met veel red dingen. Aan de andere kant was Ruud Kooger een klasse apart. De Vlissinger schoot er maar liefst tien binnen tegen de Zuid-Hollanders. WESTKAPELLE - Tijdens de dressuurwedstrijd van de Vroon- ruiters in Westkapelle was Mar- greet Walraven succesvol. De amazone uit Veere stuurde Rinaldo, met respectievelijk 167 en 166 punten, in beide proeven naar het oranje erelint. Zij bleef daarmee Marijke Brasser met Maarten, die in beide proeven 165 punten haalde, net voor. Tamara den Outer kwam met de ruin Liberty in de eerste proef van de klasse zwaar tot het goe de totaal van 201 punten. De Vroonruitercombinatie bleef daarmee Wilma Salm met Li ving Legend drie punten voor. Salm profiteerde in de tweede proef optimaal van afwezigheid van Tamara den Outer. De ama zone uit Yerseke stuurde de met veel power door de ring gaande hengst met 205 punten naar de overwinning en de hoogste over all score. Annelies van Rooi jen was de bes te in de klasse M2. Zij stuurde de ruin Plaboy in de eerste proef met 160 punten naar een over-: winning. In de tweede proef bleef de Oranjezon-combinatie, met haar score van 166 punten Valeska Nastaly, met Saliene P van het Vlissingse Scheldestad, één punt voor. ifiorlhirf» Ipn'o&f»; 1 mlrtdeltSJÖ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21